Цікаво, який буде висновок.
06/19/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Держкомiтет зв'язку та iнформатизацiї України цього року збирається вивчити можливiсть використання операцiйної системи Linux в iнформацiйно-аналiтичних комп'ютерних системах. І навіть витратити для цього кошти!
Як випливає з Нацiональної програми iнформатизацiї на 2002 рiк, затвердженої наприкiнцi минулого тижня розпорядженням уряду, для цих дослiджень у рамках програми видiляється 100 тис. грн.
Результатом дослiджень повиннi стати рекомендацiї про можливiсть i доцiльнiсть використання операцiйного середовища Linux.
Операцiйна система Linux, на вiдмiну вiд iнших подiбних систем, є вільною(free). За популярнiстю вона посiдає друге мiсце в свiтi пiсля Windows.
Усього на Нацiональну програму iнформатизацiї цього року планується видiлити 7,36 млн. бюджетних i залучити 240 тис. позабюджетних коштiв.
Інтерфакс
P.S. Весною цього року було проведено антимікрософт та пролінукс пікетування МІнОсвіти, в якому брали участь і представники Майдану. Схоже, що цю практику потрібно активізувати.
Як випливає з Нацiональної програми iнформатизацiї на 2002 рiк, затвердженої наприкiнцi минулого тижня розпорядженням уряду, для цих дослiджень у рамках програми видiляється 100 тис. грн.
Результатом дослiджень повиннi стати рекомендацiї про можливiсть i доцiльнiсть використання операцiйного середовища Linux.
Операцiйна система Linux, на вiдмiну вiд iнших подiбних систем, є вільною(free). За популярнiстю вона посiдає друге мiсце в свiтi пiсля Windows.
Усього на Нацiональну програму iнформатизацiї цього року планується видiлити 7,36 млн. бюджетних i залучити 240 тис. позабюджетних коштiв.
Інтерфакс
P.S. Весною цього року було проведено антимікрософт та пролінукс пікетування МІнОсвіти, в якому брали участь і представники Майдану. Схоже, що цю практику потрібно активізувати.
Відповіді
2002.06.19 | Max
Цікаво, як повпливають тих 100 тисяч на висновок.?
Сабж. Взагалі не зрозуміло, навіщо виділяти гроші на вивчення? Невже чиновникам і так зарплату не платять? Боюсь, що може вийти так, що дешевше буде взагалі нічого не робити, а толку буде бібльше, якщо ці гроші дітям в Африку відправити, хоч не нашим, але хоч якимсь краще трохи стане.Як свідчить практика, все куди починає втручатись держава, на кшалт нашої, потихеньку розвалюється. Іншими словами втручання чиновника може легко дискредитувати ідею вільного програмного забезпечення в Україні. Особлибо його застосування в якості офісних пакетів.
Скоро можна чекати створення погоджувальної комісії спільно з урядом Росії про узгодження форматів текстових документів :-) або з Біллі.
2002.06.19 | Augusto
Пропозиція.
100.000 гривень перевести дитячому будинку, а офіційно проексперементувати з дістрібуцією німецької фірми "СуСе", з якою веде переговори уряд Німеччини (забембав Мікрософт все живе, що поробиш?), СуСе дає добрий пакетик для офісу, СанОфіс 5.2, колись був безплатний, але потім СанМікросістем сказала "Еге-ге!" і не тільки 6.0 почала продавати, а і закінчила з роздачою 5.2. СуСе дає досі 5.2 (треба тільки домовлятися про українські фонти та підтримку значка €, він старенький), в СанОфіс входять всі чотири еквівалента МС Офіса, документи можна записувати в формату .док і цей фільтр навіть працює. СуСе дає добрий софтвер для серверів теж. Можна було б одне міністерство спокійно перевести на СуСе Лінукс, для експерімента, найняти як хелпдесків своїх хлопців, вони б з СуСе співпрацювали та ін.А грошей чиновникам неможна давати, це як алкоголіку горілка.
Якій ще там софтвер використовують ті трутні???? ІМХО Офіса з чотирма аплікаціямі більш ніж достатньо, інше могли б свої програмисти дописати, зпортувати.
2002.06.19 | Олександр
Re: Пропозиція.
Augusto писав(ла):>а офіційно проексперементувати з дістрібуцією німецької >фірми "СуСе", з якою веде переговори уряд Німеччини
Підтримую.
>СуСе дає добрий пакетик для офісу,
А навіщо оцей самий пакетик для офісу ? Ті задачі, що стоятимуть перед чиновниками, цілком можна розв'язати методами, звичними для Юніксів: система маленьких програмок, які акуратно і без помилок роблять свої маленькі задачки, пов'язана в одне ціле дуже потужніми скриптовими мовами. І не вірте страшилкам про те, що ніяка секретарка ради цій системі не дасть. Якщо написано грамотно, то дасть. І куди швидше, ніж надзвичайно заплутаним частинам "пакетика" від MS, бо все можна буде робити за допомогою простих і зрозумілих операцій, а не плутатися в джунглях меню.
"Пакетик" - шлях в нікуди. В Мікрософті теж далеко не ідіоти працюють, а бачите, що у них вийшло ? :( Просто, як показує приклад KOffice (чули про це ?), будь-яка спроба створити універсальний "пакетик" на всі випадки життя, невідворотньо видасть на виході глюкало, яке справді робить все, але однаково паскудно.
>документи можна записувати в формату .док і цей фільтр навіть >працює.
А макровіруси під СанОфісом також працюють ? :) Якщо так, то за допомогою того фільтру ми перетягнемо ще й цю мікрософтівську болячку. А якщо ні, то цей фільтр написано криво, бо він не реалізує специфікації, а отже ним не можна користуватися. :)
>Можна було б одне міністерство спокійно перевести на СуСе Лінукс, >для експерімента, найняти як хелпдесків своїх хлопців, вони б з СуСе >співпрацювали та ін.
Ага, наймуть. Щоб працювала будь-яка більш-менш складна локалка, потрібен толковий і високооплачуваний адмін. Різниця між юніксами і Win лише в тому, що в першому випадку це видно зразу, а в другому скупі менеджери, вірячи в казочку дядька Біллі, що це не так, радісно сідають на голку... :-) А потім, звісно, платять і двічі, і тричі...
> А грошей чиновникам неможна давати, це як алкоголіку горілка.
Це правда. :( А як Кремінь із Семиноженком підсуєтяться, то вони для того, щоб це не сталося, видушать із московського представництва MS не один мільйон доларів. :) Коли треба щось не робити, і ще за це добре платять на лапу, то наш чиновник у своїй стихії. :-)
>Якій ще там софтвер використовують ті трутні???? ІМХО Офіса з >чотирма аплікаціямі більш ніж достатньо, інше могли б свої >програмисти дописати, зпортувати.
Мрії, мрії... Уявляю собі, скільки коштує нормальна постановка задач і проектування систем. Та наших чиновників жаба вдавить. :( А якщо ці гроші таки виділять, то кому вони потраплять і за який "відкат"... :(
2002.06.19 | Augusto
Офіс.
Є фактично стандартом. К-Офіс краще не зачіпати: він схожий на справжню програму, але глючить так, що я його зарікся і використовувати, а ось СанОфіс працює добре. Як можна притягнути макровірус на систему, яка не підтримує Віртуальний Бейсік? До речі, хіба КDЕ зараз не стандартний GUI для ЮНІКСа? Не треба перебільшувати бажання людей вчити всі маленькі програмки (команди), інакше треба ще і повернути стару добру друкарську машинку. Я кажу, що СанОфіс 5.2 був безплатною альтернативою МС Офіса (був, здається, навіть СанОфіс для Віндоуса?) і навіть платна 6.0 версія є набагато дешевшою ніж М$ обдиралівка. СуСе вже настільки вилізана педантичними німцями, що можна під стандартні компютери спокійно купувати за ціну знов таки, лише уламка від ціни продуктів М$.Працюватиме все, аж бігом.
P.S.Ну хто винний, що систему, яка могла би стати українською ОС та дістрібуцією-рекламою, розтоптали, а автор вкалує десь в Алабамі посеред пустелі адміном на ЮНІКСі?
2002.06.19 | Nemo
Та нічого у них не вийде!
Ні, ну проблема таки є. Нормальна (!) держава не буде щось впроваджувати "з кандачка". Обгрунтування вибору, плани орг. заходів, фінансові розрахунки і ін. таки потрібні. Навіть на форумі почалася дискусія серед "аматорів" (що краще, як краще і т. ін.).Але все рівно, нічого у них не вийде!
Ось цитатка зі статті В. Олуйко "Про результати соціологічних досліджень проблем регіональної кадрової політики" (повний текст http://www.guds.gov.ua/2000-3/v3.html)
"… Дослідження виявили і шляхи, якими переважно здійснюється досягнення мети службової діяльності, зокрема: 28,5 відсотка державних службовців вказали, що досягнення мети здійснювалося відповідно до положення про структурний підрозділ; 27,8 відсотка - завдяки власній професійній підготовці; 26 відсотків - за дорученням керівництва; 18,7 відсотка - через виконання планових завдань. Разом з тим, тільки 5,1 відсотка службовців досягають мети своєї службової діяльності заради матеріальної зацікавленості, 2,5 відсотка - через ідейні мотиви. Лише 2,4 відсотка управлінців використовують при цьому новітні методології і підходи, оскільки тільки в 20,6 відсотка випадків виконання аналітичних процедур управлінців автоматизовано, а комп'ютеризовані робочі місця лише на 19,8 відсотка.
Відомо, що в сучасних умовах важливе значення має інформаційне забезпечення управлінських кадрів. Між тим у 27,6 відсотка випадків у державних службовців відсутні необхідні технічні засоби, у 10,7 відсотка - наявний дефіцит програмного забезпечення, у 9 відсотках випадків відсутні спеціальні системи, а 3 відсотки респондентів відзначають відсутність орієнтації на технічну обробку інформації. …"
Щоб такі "кадри" :( перетягнути на "Лінукс" і мільйона не вистачить! Вони ж і "Викна" толком юзати не вміють :)
Цікаво побачити, що з часом буде з "камікадзе", які запропонували таке завдання до програми інформатизації? Ну треба ж мати хоч мінімальний інстинкт самозбереження :) А може дійсно, зроблять остаточний висновок про "неможливість використання" і потечуть наші кровні грошики до дяді Біла :(