В Українi на видання книг накладено найбiльшi податки в Європi
09/06/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Саме це є головною причиною того, що ринок заповнила більш дешева продукція іноземних виробників. Нинi на одну людину в Українi припадає лише 0,95 примiрника книг, що видаються вiтчизняними пiдприємствами протягом року, на дiтей - 0,16 примiрника.
За перiод з 1980 року рiчний наклад книг, що видаються в Українi знизився в 4,5 раза, вiдзначається в матерiалах, пiдготовлених прес-службою Кабiнету мiнiстрiв до наради прем'єр-мiнiстра Анатолiя Кiнаха з питань книговидання, яка в п'ятницю вiдбувається у Києвi.
Торiк за попереднiми статистичними даними Книжкової палати України випущена рекордна кiлькiсть книг i брошур - 10,6 тис. найменувань, що бiльше попереднього найвищого показника в 1980 роцi - 9,06 тис.
Разом з тим в Росiї на одного жителя припадає 3,5 примiрника книг, що видаються протягом року, в Польщi - 9,5, у ФРН - 12.
У результатi український книжковий ринок книг заповнила дешева книжкова продукцiя, випущена в Росiї i Бiлорусi, яка нинi на ринку України становить близько 90% за назвами i близько 70% вiд загального обсягу книг.
Основною причиною занепаду вiтчизняного книговидання в матерiалах називаються непомiрнi податки, якi не дають можливостi видавцям формувати навiть мiнiмальнi оборотнi кошти. В Українi на видання книг накладено найбiльшi податки в Європi, водночас, як в 11 європейських країнах ПДВ не стягується взагалi, а в державах Європейського Союзу вiн не перевищує 5%.
За попереднiми даними, в 2001 роцi в Українi реалiзовано 83,3 млн. примiрникiв книг. З них 32,3 млн. книг (39%) - українського видання.
Відповіді
2002.09.06 | sss
Re: В Українi на видання книг накладено найбiльшi податки в Європi
А навіщо нам книжки. Ми й так вумні...