МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Amerika zryvajetsja z katushek. Sho my?

09/12/2002 | patriot
Chy ne zdajetsja kodgnomu, scho bachuchi, sho USA vge ne bachyt' megy svoim zazihannjam, jaksho vony vvagajut' sho im dozvoleno navodyty svoju spravedlyvist' de vony hochut' i jak vony hochut',
to nam treba dumaty pro vidrodgennja spil'noi z Rosijeju oborony?
Chy vsim bajduge ag poky USA ne najdut' shos' nepravil'ne u nas?
My stajemo vse bil'sh bezzahisnymy.

Відповіді

  • 2002.09.13 | Георгій Пінчук

    Re: Amerika zryvajetsja z katushek. Sho my?

    Я сьогодні мав про це розмову з моїми колегами по роботі. Запитав їх, що вони думають про війну з Іраком. Вони кажуть, ну, це, звичайно, неприємна річ, буде кров і т.д., але ж нам треба показати тим терористам. Я їм сказав, що не бачу прямого зв"язку між подіями 11 вересня і Іраком, хоча б вже тому, що Ірак - суто світська держава, де ісламський фундаменталізм заборонений законом. Вони були трохи здивовані - не знали цього. Але кажуть мені, а, все рівно, навіть якщо Хуссейн не підтримуї бін Ладена і Аль-Кайду, його варто покарати. Я кажу, а цивільних, які там живуть, теж варто покарати? І далі веду: ось в моїй країні, Україні, теж уряд противнючий, так що, треба і її трохи побомбити, щоб знала? Вони кажуть, та ти що, по-перше, ми ніколи не будемо бомбити Україну, а по-друге, наші військові проведуть в Іраку таку, знаєш, філігранну операцію, покарають тільки злочинців, а цивільних не зачеплять. Ну, тут я припинив суперечку. Бачу, люди просто вірять у свій уряд, у свою країну, і нічого ти їм не доведеш. Причому це університетські професори, не якісь там неграмотні американські обивателі. --ГП
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.13 | ilia25

      Цивільних шкода?

      Тоді згадайте тих цивільних, що їх Садам мільйонами гнав воювати з Іраном, чи просто труїв газами. Тих цивільних, що зараз вмирають від нестачі їжи чи медикаментів в той час, коли Садам будує собі палаци. Тих цивільних, що мають зубожіти в умовах однієї найжорштокіших диктатур, що їх знало людство.

      І це все при тому, що Ірак має величезні запаси нафти, люди там мали б жити не гірше, аніж їх сусіди в Кувейті, чи Катарі.

      Якщо США все ж стане рішучості повалити Садама, та встановити в Іраці демократичний режим, то це буде найкращим розвитком подій для "цивільного населлення", особливо в порівнянні з можливими альтернативами.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.13 | толя дейнека

        Re: встановлення демокритичного режиму

        встановлення демокритичного режиму маємо щастя спостерігати в афгані. Піля грунтовної обробки семитонними бомбами (ссср використовував лише шеститонні - поступ цивілізації!) країна фактично розпалася на безліч володінь міцевих варлордів. Обсяги засівання та врожаю наркоти нарешті ніхто, крім власного розсуду, не обмежує Маріонеточний президент їздить в оточенні американських спецназівців, які без вагань показують свої навички. Так амо як і доблесні пілоти про бомбардуванні весіль у селах. Обіцяна ніби допомога зазвичай так і залишилася на рівні обіцянок, так що голодні я гинули так і гинуть, у всіх ж бо власні потреби, а у штатів найбільше, бо треба пекти нові бомби та човники.

        ілля, друже, іхай від скаженого та тоталітарного чучми в афган, відпочиненш душею та перезбудженим розумом, набересся передового демократичного досвіду.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.09.13 | ilia25

          Де ви цих казок начитались?

          толя дейнека пише:
          > встановлення демокритичного режиму маємо щастя спостерігати в афгані. Піля грунтовної обробки семитонними бомбами (ссср використовував лише шеститонні - поступ цивілізації!) країна фактично розпалася на безліч володінь міцевих варлордів.

          Неправда ваша, ніхто ні на що не розпадався, з наркотою боряться, і обіцяна допомога йде. Просто за рік витягти державу з первісного стану неможливо. Але процес іде.

          Ірак, до речі, відрізняється в цьому плані від Афганістану як небо від землі. Там, навпаки, світські державні інститути розвинуті далі вже нікуди. І народ давно навчився та звик коритись владі.

          З точки зору перспектив затвердження в країні демократичного режиму, Ірак треба порівнювати з післявоєнною Германією, чи Японією, а не з Афганістаном.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.09.13 | толя дейнека

            Re: Де ви цих казок начитались?

            зі звичайних стрічок новин. Факт той щона півночі, сході, півдні та заході країни час від часу виникають сутички з відстороненням призначених з кабулу губернаторів та витісненням іхніх банд іншими бандами. Сам Карзай весь час скиглить до хазяів "поширити миротворчу операцію за межі Кабула" бо це єдиний засіб поширити свою владу. Але звичайно афган це пройдений етап, на хрен кому той карзай кому здався.

            --------
            Организация Объединенных Наций вынуждена урезать продовольственную помощь миллионам афганцев, поскольку страны-доноры так и не выделили обещанных денег. Об этом сообщил находящийся в Афганистане специальный представитель Всемирной продовольственной программы ООН Ги Гавро. По данным ООН, хронически голодают 6 миллионов афганцев. Всемирная продовольственная программа просила международное сообщество выделить в этом году 285 миллионов долларов, но пока получила только две трети денег. Всего на восстановление Афганистана ведущие страны Запада обещали выделить 4 с половиной миллиарда долларов, но за истекшие полгода в страну поступила лишь малая часть обещанных фондов.
            http://svoboda.org/hotnews/2002/08/18/18.asp?newstopic=

            Властям Афганистана пока не удалось уничтожить сколько-нибудь значительную часть посадок опийного мака - считают эксперты ООН. Как сообщил представитель Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН Эктор Малетта, по приблизительным оценкам, в этом году в Афганистане будет собран урожай опийного мака на площади от 60 до 70 тысяч гектаров. Четыре месяца назад афганский лидер Хамид Карзай объявил о начале кампании борьбы с посадками опийного мака, который служит основным сырьём для производства героина и других наркотиков. Большая часть героина попадает в страны Западной Европы и Россию из Афганистана.
            http://svoboda.org/hotnews/2002/08/19/2.asp?newstopic=%C0%F4%E3%E0%ED%E8%F1%F2%E0%ED
            ----------

            Мені байдужіше до саддама, бо він не такий кусючий, накусався вже. А от Жоржа.W.Куща я би впевненно порівняв би (якщо звісно забути, що це найнятий олігофрен, якого б'ють власні підлеглі) із Гітлером чи Сталіним.

            Є чітка альтернатива - або є законість, хоч і яка куца, якої тре таки дотримуватися, або діє право сильного із всіма відповідними ласощами, зокрема й публічним зневажанням законості. Звіряйте дії цікавих вам персонажів по цьому простому критерію, легше буде на світ дивитися.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.09.13 | ilia25

              Re: Де ви цих казок начитались?

              толя дейнека пише:
              > зі звичайних стрічок новин. Факт той щона півночі, сході, півдні та заході країни час від часу виникають сутички з відстороненням

              Ну так а чого ви хочете? Я ж кажу -- витягнути найвідсталішу країну в світі за рік неможливо. Але прогрес вже є, і чим далі, тим він буде більший.

              > Организация Объединенных Наций вынуждена урезать продовольственную помощь миллионам афганцев, поскольку страны-доноры так и не выделили обещанных денег. Об этом сообщил находящийся в Афганистане специальный

              Ну, по-перше, дві третини (трохи менше 200 млн.) запланованих грошей все ж виділили. І хто вам сказав, що 285 млн створять чудеса там, де 200 не вистачило?

              І це лише гуманітарна допомога. Набагато більш важливими є інші програми, що дозволять афганцям самим себе прогодувати.

              Взагалі, не в цифрах справа, а в тому, що Афганістану намагються допомогти. А конкретні цифри залежать від обставин, і не в останній мірі від готовності самих афганців використати гроші по призначенню.

              > Властям Афганистана пока не удалось уничтожить сколько-нибудь значительную часть посадок опийного мака - считают эксперты ООН. Как

              Те ж саме -- за одну ніч такі справи не робляться. Спочатку треба навести елементарний порядок та встановити контроль над країною.

              > Мені байдужіше до саддама, бо він не такий кусючий, накусався вже. А от Жоржа.W.Куща я би впевненно порівняв би (якщо звісно забути, що це найнятий олігофрен, якого б'ють власні підлеглі) із Гітлером чи Сталіним.

              Справа не в Буші. Його політика щодо Іраку підтримується більшістю американців. В Америці демократія -- Буш робить те, чого хочуть його виборці. До них і пред"являйте свої претензії. Чи, ще краще, вже до свободи преси, що формує погляди останніх.

              > Є чітка альтернатива - або є законість, хоч і яка куца, якої тре таки дотримуватися, або діє право сильного із всіма відповідними ласощами, зокрема й публічним зневажанням законості. Звіряйте дії цікавих вам персонажів по цьому простому критерію, легше буде на світ дивитися.

              Яка законнність, то ви ще якихось казок начитались? Що то за закони, які дозволяють якомусь маньяку труйти тисячі невинних отруйними газами, гнобити мільйни інших, але не дозволяють втручатись стороннім, які хочуть припинити цей масовий терор?

              Закон, що протирічить елементарним моральним принципам не може бути легтимним, і апелювати на нього -- це блюзнірство.
        • 2002.09.13 | Andrij

          Re: щодо "врожаю наркоти"

          толя дейнека пише:
          > Обсяги засівання та врожаю наркоти нарешті ніхто, крім власного розсуду, не обмежує Маріонеточний президент їздить в оточенні американських спецназівців, які без вагань показують свої навички.

          Нещодавно дивився канадський документальний фільм про "фермера", що заробляє собі на життя вурощуванням маріхуани. У мене до вас питання, чи є режим Талібану кращий для Канади? Принаймні, того пана ми та всі інші бачили би в перший та останній раз, якби бачили взагалі. Загалом, демократія є дуже, дуже недосконалим суспільним ладом. Так би мовити, найкращим з поміж гірших.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.09.13 | толя дейнека

            Re: щодо "врожаю наркоти"

            відповідь проста - для канади краще канадський уряд, для голандії (де маріхуана легалізована) - голандський, для афганістану - афганський, для україни - український.

            а загалом демократія та цивілізованість - це словесні бульбашки, до яких не дуже вже хочеться і торкатися після того як цими словами покористувався Жорж Кущ менший.
    • 2002.09.13 | толя дейнека

      Re: такі люди скрізь

      вітаю, вас разом з певними змінами в поглядах за останій рік. Здається рік назад ви трохи не збиралися полювати на терористичні cells в Старквілі, Місісіпі.

      Я думає, у всіх країнах переважна більшість людей поводяться так, к ваші колеги по роботі у згажаній дискусії. І це правильно, бо люди мають безліч важливих власних проблем та схильні довіряти тим, с ким як вважають сидять у одному човні, грають в одній команді. Це природня людська поведінка, зайві сумніви та підозри найчастіше шкодять спільній справі, людям тре довіряти. Шкода тільки що часто густо таку віру підступно експлуатують, а в тоталітарних суспільствах ця технолгія поставлена на потік.

      В Америці формується щось подібне, принаймні якійсь новий гібрід, щоб не пірнати глибоко в абстракції понять. Нам, хто бачив тоталітаризм на власні очі, боляче ріже вуха риторика Білого дому, з її якимись свободами понад усе та рештою нісенітниць. Це навіть не Брежнєв і не Хрущов, а Сталін, досить лище поміняти ці "свободи" та "демократії" на "щастя трудящих" та "ковбасу по 2.20" чи що там тоді було на гаслах прапорів.
  • 2002.09.13 | толя дейнека

    військовий союз з росією

    військовий союз з росією - це та ж халепа. Росія є таким же хижаком як штати, тіки трохи подертим та покусаним. Досить подивитися на паралельний розвиток російсько-грузинських стосунків, які вже тре переносити у розряд конфліктів. Те ж саме божевілля та нахабство, включаючи звалювання власних провин на чужу голову. Причина проста: Грузія слабша за Україну, і не в останню чергу тому, що рівень корупції там ще більший за наш. А якщо ти слабий, завжди знайдеться десь поруч собака війни, для якого війна є звичайною справою, із певними ризиками, як у кожному бізнесі.

    В будь якому випадку Україні ближчим часом треба стати досить сильною, або щоб мати впевнений нейтралітет, або будувати власну безпеку у союзі европейських країн, де ще збереглося трохи взаємоповаги та християнства. Іншого шляху нема.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".