14:32 ФРАКЦІЇ "НАША УКРАЇНА", "ТРУДОВА УКРАЇНА" - ПППУ, НДП, "АГРАРНИКИ УКРАЇНИ" ТА ГРУПА "ДЕМОКРАТИЧНІ ІНІЦІАТИВИ" ПІДПИСАЛИ ЗАЯВУ ПРО СТВОРЕННЯ БІЛЬШОСТІ - ТІГІПКО
УНІАН
Відповіді
2002.09.15 | KE
А в это время, кто-то собирается на акции.
Пока Ющенко в більшість вступает.
ГЫ. Фанатизм - болезнь постоянная или временная? Если временная, то Ющу должны перестать верить, а если постоянная, то это на долго.
Лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко заявляє, що 16 вересня візьме участь у мітингу опозиції, однак вихід з політичної кризи, що склалася у країні, бачить у діалозі політичних сил...
Говорячи про заплановані на понеділок акції протесту, Ющенко закликав всіх учасників форуму в цей день бути там, "де говорить серце".
www.ПРАВДА.com.ua, 15.09.2002, 16:01
Ce poky sho til'ky zajava. Nema nijakyx konkretnyx umov i pys'movyx domovlenostej. (Chy ja nepravyj?? popravte)
Shche nevidomo, do rechi, xto kogo sxavaje. Mozhe, Yushch jim (Tygypkam) postavyt' taki umovy v tij jixnij BILSHOSTI, shcho vony (TYGYPKY) v Andrijovycha obijmax ne matymut' jak dyxnuty.
2002.09.15 | Л.К.
Re: створено більшість з НУ?
Горицвіт пише:
> 14:32 ФРАКЦІЇ "НАША УКРАЇНА", "ТРУДОВА УКРАЇНА" - ПППУ, НДП, "АГРАРНИКИ УКРАЇНИ" ТА ГРУПА "ДЕМОКРАТИЧНІ ІНІЦІАТИВИ" ПІДПИСАЛИ ЗАЯВУ ПРО СТВОРЕННЯ БІЛЬШОСТІ - ТІГІПКО
>
> УНІАН
УНІАН? Там жодних новин від 15.09. нема. Відпочиває Уніан.:-)
Представники п'яти парламентських фракцій підписали заяву про створення коаліції демократичних сил у Верховній Раді.
Їх 202. Це не більшість.
От якщо до них приєднається БЮТ і СПУ та ще пару "заблудших", то може.
Однак насторожує присутність у коаліції НДП - це ж Пустовойтенко.
Цікаво, що Тигипко хоче у прем"єри.
Горицвіт пише:
>
> > >
> Щодо заяви, то це маневри Ющенка по розколюванню моноліту. І навпаки, маневри по розколюванню опозиції.
Незлі маневри.
Моноліта не шкода.
Опозиція ситуативна.
Комуністи - тимчасові союзники.Вони і так відколяться.
2002.09.15 | ilia25
Медведчук знову діло каже
"Країна на порозі політичної реформи, про яку президент говорив у своєму посланні 24 серпня. Для її реалізації необхідно прийняти низку законів та деякі виправлення до Конституції. От навколо цієї реформи і має створюватися більшість. А все інше - від непомірного бажання окремих політиків якнайшвидше потрапити у владу."
Тут він абсолютно правий. Від безконтрольності виконавчої влади (насамперед від тиску силовиків) страждають всі, і насамперед опозиція. Тому для вирішення цієї задачі цілком реально зібрати необхідну кількість голосів у ВР.
І лише коли цю задачу буде вирішено, коли парламентська більішсть отримає право формувати виконавчу владу -- от тоді вже має сенс вирішувати, кому саме ця влада буде належати.
А всі намагання формувати коаліційний зараз, є, на мою думку, лише спробою затягнути час та саботувати конституційні реформи. Ющенко хоче стати Президентом, і з його теперішніми, а не обмеженними повноваженнями.
Я, до речі, не вважаю останній варіант найгіршим, хоча зміна лідера в авторитарній системі є однозначно менш бажаною, аніж її демократизація.
Основною проблемою в цього варіанту є його ризикованість. Якщо система може погодитись на поступову еволюцію (а саме цей шлях пропонує парламентська республіка), то на наглу передачу влади без зміни системи -- ніколи. Багато хто не хоче бачити Ющенка президентом, маючи при цьому можливості стати йому на заваді.
Відкидаючи (або просто не підтримуючи) конституційні реформи, Ющенко вимушений буде поставити свою долю, і долю України на один день восени 2004-го. І, цим самим, змусть владу зробити те ж саме, тобто вибирати "все, або нічого". В такій ситуації Ющенко скоріш програє -- в той час, як підтримка парламентської республіки зробила б його перемогу гарантованою.
ilia25 пише:
> "Країна на порозі політичної реформи, про яку президент говорив у своєму посланні 24 серпня. Для її реалізації необхідно прийняти низку законів та деякі виправлення до Конституції. От навколо цієї реформи і має створюватися більшість. А все інше - від непомірного бажання окремих політиків якнайшвидше потрапити у владу."
>
> Тут він абсолютно правий. Від безконтрольності виконавчої влади (насамперед від тиску силовиків) страждають всі, і насамперед опозиція. Тому для вирішення цієї задачі цілком реально зібрати необхідну кількість голосів у ВР.
>
А кто Вам сказал, что власть согласится на такие уступки?
Все слова власти - замыливание глаз.
Наоборот, в этой ситуации нужно ДОДАВИТЬ власть, ВЫНУДИВ ее пойти на РЕАЛЬНЫЕ уступки.
Гура пише:
> А кто Вам сказал, что власть согласится на такие уступки?
> Все слова власти - замыливание глаз.
Этих уступок нужно добиваться, в том числе на уличных акциях. Тогда власть на них пойдет. Если представители власти говорят правильные вещи, то их нужно хватать за язык, и вынуждать делать то, у чему они сами призывают.
Чего тут не ясно?
> Никто не отдает власть, власть БЕРУТ СИЛОЙ!
И чего это вы думаете, что затасканые штампы на кого-то произведут впечатление?
Прелесть конституционных реформ, кстати, заключается в том, они не связанны напрямую с конкретными фамилиями. То есть речь в данном случае идет, строго говоря, не о предаче власти, а о ее демократизации.
ilia25 пише:
> Гура пише:
> > А кто Вам сказал, что власть согласится на такие уступки?
> > Все слова власти - замыливание глаз.
>
> Этих уступок нужно добиваться, в том числе на уличных акциях. Тогда власть на них пойдет. Если представители власти говорят правильные вещи, то их нужно хватать за язык, и вынуждать делать то, у чему они сами призывают.
>
> Чего тут не ясно?
>
Неясно, что власть пойдет на СУЩЕСТВЕННЫЕ уступки.
> > Никто не отдает власть, власть БЕРУТ СИЛОЙ!
>
> И чего это вы думаете, что затасканые штампы на кого-то произведут впечатление?
>
> Прелесть конституционных реформ, кстати, заключается в том, они не связанны напрямую с конкретными фамилиями. То есть речь в данном случае идет, строго говоря, не о предаче власти, а о ее демократизации.
И кто Вам ТАКИЕ реформы предложил?
Пока были пустые слова, вот даже Плющ сказал об этом, а он-то презика знает как облупленного.
ilia25 пише:
> >
> Почему опозиция должна отдавать инициативу в этой ситуации? Пусть она сама предлагает законопроекты, еще лучше, одновременно консультируясь с АП.
>
> В результате этих консультаций и будет ясно, насколько искренним является желание призывы властей к реформам.
Re: Ілля, Ви пропонуєте грати із шулером та ще й чесно.
Це дуже наївна пропозиція. Вам усі намагаються це пояснити, але Ви у своїй впертості непохитні, як скеля.
Ну погляньте хоч на цю гілку.
От Кучма ніби дав добро на вільне формування більшості у парламенті. Він сказав на інет-конференції, що не хоче втручатися у процес формування більшості. Мовляв, нехай самі розбираються. Нехай той, хто може - творить більшість.
А що сьогодні?
Не встигли представники п"яти фракцій заключити на форумі угоду про формування коаліції демократичних сил у Верховній Раді, як Табачник усе перекрутив і назвав саме цю п"ятірку більшістю, творимою кучмістами. Може Ви скажете, що Кучма тут не причім, бо у Зальсбурзі, а це сам Табачник, від себе проявив ініціативу?
Якщо вони чесно зацікавлені у політичній реформі, то чому не запросити Ющенка і не дати йому розповісти про створену п"ятірку, адже це його "дітище"? Чому Табачник, який навіть не був на форумі, пристебнувся зі своєю дев"яткою?
Чесна політика не робиться не чесними методами. В Україні про те, що з кучмістами не можна здійснити жодних демократичних перетворень не знають тільки політично аморфні люди.
Я наполягаю, що Ющенко обрав невірну мету. Вірна мета -- це зміна система влади, тобто підпорядкування виконавчої гілки парламенту. Тоді ніхто не зможе використовувати тих же силовиків для боротьби з політичними конкурентами. Точніше, таке використання буде ускладнено на порядок.
А те що намагається зробити Ющенко -- це спроба загарбати контроль над виконавчою владою собі особисто. І якщо його опоненти можуть погодитись на перший варіант в якості компромісу, то на теперішню позицію Ющенка -- ніколи.
Зрозумійте, своїми діями Ющенко сам змушує Кучму та Медведчука вдаватись до нечесної гри. Я їх, звісно, не виправдовую, але є очевидним, що в така боротьба є безперспективною саме для Ющенка.
Ще раз: Влада буде опиратись всіма силами, і всіма методами акціям опозиції, якщо ці акції будуть спрямовані прямо на повне захоплення влади. Але влада МОЖЕ погодитись на поступову демократизацію, яка залишить теперішним її носіям частковий контроль. В усякому випадку, досі влада НІЧИМ не продемонструвала, що вона буде таким реформам опиратись.
Навіщо ломитись лобом у стіну, якщо вас запрошують ввійти у двері? Може краще спочатку перевірити, може вони дійсно відкриті?
ilia25 пише:
> Я наполягаю, що Ющенко обрав невірну мету. Вірна мета -- це зміна система влади, тобто підпорядкування виконавчої гілки парламенту. Тоді ніхто не зможе використовувати тих же силовиків для боротьби з політичними конкурентами. Точніше, таке використання буде ускладнено на порядок.
>
Це з Вашої точки зору Ющенко обрав невірну мету. Його мета просто інша від Вашої. Не парламентська республіка, а президентско-парламентська з послабленням функцій президента. І тут він робить усе вірно. Ющенко уже пояснював, що справа не у формі правління, а у особі президента, який узурпував владу. Не система зло, а Кучма зло. Вам уже не раз наводили приклади президентських, але ДЕМОКРАТИЧНИХ правлінь. Не готова Україна сьогодні до парламентської республіки. Буде те саме, тільки владу узурпує голова парламенту.
> >
>
>
> Ще раз: Влада буде опиратись всіма силами, і всіма методами акціям опозиції, якщо ці акції будуть спрямовані прямо на повне захоплення влади. Але влада МОЖЕ погодитись на поступову демократизацію, яка залишить теперішним її носіям частковий контроль. В усякому випадку, досі влада НІЧИМ не продемонструвала, що вона буде таким реформам опиратись.
Так, такі реформи її влаштують. Тільки вона все зробить, щоб більшість у парламенті була її, щоб створений уряд був її. От тоді Кучма піде в тінь і буде "втіхаря" керувати, а відповідальності не нестиме, мовляв, це не я, це ваш парламент і ваш уряд. Клас. От цього вони й добиваються.
Л.К. пише:
> Ющенко уже пояснював, що справа не у формі правління, а у особі президента, який узурпував владу. Не система зло, а Кучма зло. Вам уже не раз наводили приклади президентських, але ДЕМОКРАТИЧНИХ правлінь. Не готова Україна сьогодні до парламентської республіки. Буде те саме, тільки владу узурпує голова парламенту.
Зазвичай я в таких випадаках просто відсилаю опонента на мій FAQ, але вас я занадто поважаю :) Тому повторю: система повинна залишатись на слудбі в народа незалежно від особистостей керівників. Саме цим демократія відрізняється від "доброго царя".
Президентска республіка МОЖЕ компетентно і чесно служити народу. Добрий цар теж МОЖЕ компетентно і чесно служити народу. Але це дуже залежить, як ви правильно зауважили, від особистості царя, чи президента, та від здатності та бажання народу захищати власні права.
Праламентська республіка відрізняється тим, що змушує владу служити народу в тих обставинах, коли президентка перетворилась би на диктатуру. Тобто коли в народу замало бажання захищати свої права, як це має місце на Україні.
Щодо узурпування влади головою парламенту, то вкотрий раз запрошую вас чесно відповісти на одне питання:
Чи довго б Кучма міг утриматись на своїй посаді, якщо його можна було б відправити у відставку 226-тю голосами в парламенті?
> Так, такі реформи її влаштують. Тільки вона все зробить, щоб більшість у парламенті була її, щоб створений уряд був її. От тоді Кучма піде в тінь і буде "втіхаря" керувати, а відповідальності не нестиме, мовляв, це не я, це ваш парламент і ваш уряд. Клас. От цього вони й добиваються.
226 голосів, -- за пів-хвилини. Не 226, плюс рішення КС плюс 338 та кілька тижднів шаленного тиску, а просто 226 за кілька секунд.
Це різниця між парламентською ті президентською республікою, якої, в умовах приблизної рівноваги між владою та опозицією може з головою вистачити, щоб схилити цю рівновагу на користь опозиції.
2002.09.16 | -
СИСТЕМА - ЗЛО ! Кучма -наслідок. Ющенко "нєправ" (-)
2002.09.15 | Л.К.
Re: Табачник на Інтері представив угоду "п"ятірки", як
приєднання до пропозицій "дев"ятки".
На запитання ведучого про процес формування більшості запрошений у студію Табачник (чому табачник, а не Ющенко, думаю ясно), так от Табачник відповів, що на сьогоднішній день у більшість входять...(перерахував ющенківську п"ятірку). Він також сказав, що процес формування більшості успішно триває.
Ще хтось чув це?
У мене слів нема. Це ж треба так наглюче все перевернути з ніг на голову.
Напевно Ющенкові варто якось відреагувати на це зухвальство.
2002.09.16 | Andrij
Re: Ось і побігли щурі з корабля Кучми-СДПУ(о)
Підписання угоди між НУ та чотирма поміркованими фракціями єдунів є першим реальним результатом акцій протесту. Зрозуміло, що Інтер, Табачник, та інші мешканці корабля будуть перекручувати події. Але очевидного не сховаєш. НУ зараз має на своєму боці 202 депутати. Серед них нема СДПУ(о), як нема і багатьох інших борців за світле майбутнє кучмістану.
Я вже давно писав, що у того ж Медведчука нема ніяких шансів зберегти контроль над парламентською більшістю, якщо керувати силовиками буде не він, а сама ця більшість.
Це очевидно, і саме це доводить, що Медведчук проштовхує парламентську республіку НЕ тому, що вона начебто допоможе йому керувати парламентом. Йому це потрібно лише щоб не допустити передачі виконачої влади в БЕЗРОЗДІЛЬНЕ користування його конкурентам.
Якщо контроль над виконавчою владою буде розподілений між багатьма політичними силами, через їх представників в ВР -- тоді жодна з цих сил не зможе використовувати виконавчу владу для боротьби з конкурентами, як це відбувається зараз.
Відповіді
2002.09.15 | KE
А в это время, кто-то собирается на акции.
Пока Ющенко в більшість вступает.ГЫ. Фанатизм - болезнь постоянная или временная? Если временная, то Ющу должны перестать верить, а если постоянная, то это на долго.
2002.09.15 | Л.К.
Re: А в это время, кто-то собирается на акции.
Лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко заявляє, що 16 вересня візьме участь у мітингу опозиції, однак вихід з політичної кризи, що склалася у країні, бачить у діалозі політичних сил...Говорячи про заплановані на понеділок акції протесту, Ющенко закликав всіх учасників форуму в цей день бути там, "де говорить серце".
www.ПРАВДА.com.ua, 15.09.2002, 16:01
2002.09.15 | .
Re: http://rus.for-ua.com/news/2002/09/15/153007.html(-)
2002.09.15 | franko
Spokijno.
Ce poky sho til'ky zajava. Nema nijakyx konkretnyx umov i pys'movyx domovlenostej. (Chy ja nepravyj?? popravte)Shche nevidomo, do rechi, xto kogo sxavaje. Mozhe, Yushch jim (Tygypkam) postavyt' taki umovy v tij jixnij BILSHOSTI, shcho vony (TYGYPKY) v Andrijovycha obijmax ne matymut' jak dyxnuty.
2002.09.15 | Л.К.
Re: створено більшість з НУ?
Горицвіт пише:> 14:32 ФРАКЦІЇ "НАША УКРАЇНА", "ТРУДОВА УКРАЇНА" - ПППУ, НДП, "АГРАРНИКИ УКРАЇНИ" ТА ГРУПА "ДЕМОКРАТИЧНІ ІНІЦІАТИВИ" ПІДПИСАЛИ ЗАЯВУ ПРО СТВОРЕННЯ БІЛЬШОСТІ - ТІГІПКО
>
> УНІАН
УНІАН? Там жодних новин від 15.09. нема. Відпочиває Уніан.:-)
Представники п'яти парламентських фракцій підписали заяву про створення коаліції демократичних сил у Верховній Раді.
Їх 202. Це не більшість.
От якщо до них приєднається БЮТ і СПУ та ще пару "заблудших", то може.
Однак насторожує присутність у коаліції НДП - це ж Пустовойтенко.
Цікаво, що Тигипко хоче у прем"єри.
2002.09.15 | Dezi
Re: створено більшість з НУ?
202 holosiv ne skladaie bil'shist' -- tse fokusy pro-vladnykh syl2002.09.15 | Горицвіт
Re: створено більшість з НУ?
> УНІАН? Там жодних новин від 15.09. нема. Відпочиває Уніан.:-)
http/www.unian.net/ukr/headlines/9/
Дивіться уважно.
Щодо заяви, то це маневри Ющенка по розколюванню моноліту. І навпаки, маневри по розколюванню опозиції.
2002.09.15 | Л.К.
Re: створено більшість з НУ?
Горицвіт пише:>
> > >
> Щодо заяви, то це маневри Ющенка по розколюванню моноліту. І навпаки, маневри по розколюванню опозиції.
Незлі маневри.
Моноліта не шкода.
Опозиція ситуативна.
Комуністи - тимчасові союзники.Вони і так відколяться.
2002.09.15 | ilia25
Медведчук знову діло каже
"Країна на порозі політичної реформи, про яку президент говорив у своєму посланні 24 серпня. Для її реалізації необхідно прийняти низку законів та деякі виправлення до Конституції. От навколо цієї реформи і має створюватися більшість. А все інше - від непомірного бажання окремих політиків якнайшвидше потрапити у владу."Тут він абсолютно правий. Від безконтрольності виконавчої влади (насамперед від тиску силовиків) страждають всі, і насамперед опозиція. Тому для вирішення цієї задачі цілком реально зібрати необхідну кількість голосів у ВР.
І лише коли цю задачу буде вирішено, коли парламентська більішсть отримає право формувати виконавчу владу -- от тоді вже має сенс вирішувати, кому саме ця влада буде належати.
А всі намагання формувати коаліційний зараз, є, на мою думку, лише спробою затягнути час та саботувати конституційні реформи. Ющенко хоче стати Президентом, і з його теперішніми, а не обмеженними повноваженнями.
Я, до речі, не вважаю останній варіант найгіршим, хоча зміна лідера в авторитарній системі є однозначно менш бажаною, аніж її демократизація.
Основною проблемою в цього варіанту є його ризикованість. Якщо система може погодитись на поступову еволюцію (а саме цей шлях пропонує парламентська республіка), то на наглу передачу влади без зміни системи -- ніколи. Багато хто не хоче бачити Ющенка президентом, маючи при цьому можливості стати йому на заваді.
Відкидаючи (або просто не підтримуючи) конституційні реформи, Ющенко вимушений буде поставити свою долю, і долю України на один день восени 2004-го. І, цим самим, змусть владу зробити те ж саме, тобто вибирати "все, або нічого". В такій ситуації Ющенко скоріш програє -- в той час, як підтримка парламентської республіки зробила б його перемогу гарантованою.
2002.09.15 | Гура
А Илья нет :-)
ilia25 пише:> "Країна на порозі політичної реформи, про яку президент говорив у своєму посланні 24 серпня. Для її реалізації необхідно прийняти низку законів та деякі виправлення до Конституції. От навколо цієї реформи і має створюватися більшість. А все інше - від непомірного бажання окремих політиків якнайшвидше потрапити у владу."
>
> Тут він абсолютно правий. Від безконтрольності виконавчої влади (насамперед від тиску силовиків) страждають всі, і насамперед опозиція. Тому для вирішення цієї задачі цілком реально зібрати необхідну кількість голосів у ВР.
>
А кто Вам сказал, что власть согласится на такие уступки?
Все слова власти - замыливание глаз.
Наоборот, в этой ситуации нужно ДОДАВИТЬ власть, ВЫНУДИВ ее пойти на РЕАЛЬНЫЕ уступки.
Никто не отдает власть, власть БЕРУТ СИЛОЙ!
2002.09.15 | ilia25
Да не в вере дело, сколько можно повторять
Гура пише:> А кто Вам сказал, что власть согласится на такие уступки?
> Все слова власти - замыливание глаз.
Этих уступок нужно добиваться, в том числе на уличных акциях. Тогда власть на них пойдет. Если представители власти говорят правильные вещи, то их нужно хватать за язык, и вынуждать делать то, у чему они сами призывают.
Чего тут не ясно?
> Никто не отдает власть, власть БЕРУТ СИЛОЙ!
И чего это вы думаете, что затасканые штампы на кого-то произведут впечатление?
Прелесть конституционных реформ, кстати, заключается в том, они не связанны напрямую с конкретными фамилиями. То есть речь в данном случае идет, строго говоря, не о предаче власти, а о ее демократизации.
2002.09.15 | Гура
Re: Да не в вере дело, сколько можно повторять
ilia25 пише:> Гура пише:
> > А кто Вам сказал, что власть согласится на такие уступки?
> > Все слова власти - замыливание глаз.
>
> Этих уступок нужно добиваться, в том числе на уличных акциях. Тогда власть на них пойдет. Если представители власти говорят правильные вещи, то их нужно хватать за язык, и вынуждать делать то, у чему они сами призывают.
>
> Чего тут не ясно?
>
Неясно, что власть пойдет на СУЩЕСТВЕННЫЕ уступки.
> > Никто не отдает власть, власть БЕРУТ СИЛОЙ!
>
> И чего это вы думаете, что затасканые штампы на кого-то произведут впечатление?
>
> Прелесть конституционных реформ, кстати, заключается в том, они не связанны напрямую с конкретными фамилиями. То есть речь в данном случае идет, строго говоря, не о предаче власти, а о ее демократизации.
И кто Вам ТАКИЕ реформы предложил?
Пока были пустые слова, вот даже Плющ сказал об этом, а он-то презика знает как облупленного.
2002.09.15 | ilia25
Re: Да не в вере дело, сколько можно повторять
Гура пише:> Неясно, что власть пойдет на СУЩЕСТВЕННЫЕ уступки.
Так вот это и надо ВЫЯСНИТЬ, прежде чем ломиться лбом в открытую дверь.
> И кто Вам ТАКИЕ реформы предложил?
> Пока были пустые слова, вот даже Плющ сказал об этом, а он-то презика знает как облупленного.
Почему опозиция должна отдавать инициативу в этой ситуации? Пусть она сама предлагает законопроекты, еще лучше, одновременно консультируясь с АП.
В результате этих консультаций и будет ясно, насколько искренним является желание призывы властей к реформам.
2002.09.15 | Л.К.
Re: Да не в вере дело, сколько можно повторять
ilia25 пише:> >
> Почему опозиция должна отдавать инициативу в этой ситуации? Пусть она сама предлагает законопроекты, еще лучше, одновременно консультируясь с АП.
>
> В результате этих консультаций и будет ясно, насколько искренним является желание призывы властей к реформам.
Саме це й пропонує Ющенко, див.http://maidan.org.ua/n/free/1032117553
2002.09.15 | Л.К.
Re: Ілля, Ви пропонуєте грати із шулером та ще й чесно.
Це дуже наївна пропозиція. Вам усі намагаються це пояснити, але Ви у своїй впертості непохитні, як скеля.Ну погляньте хоч на цю гілку.
От Кучма ніби дав добро на вільне формування більшості у парламенті. Він сказав на інет-конференції, що не хоче втручатися у процес формування більшості. Мовляв, нехай самі розбираються. Нехай той, хто може - творить більшість.
А що сьогодні?
Не встигли представники п"яти фракцій заключити на форумі угоду про формування коаліції демократичних сил у Верховній Раді, як Табачник усе перекрутив і назвав саме цю п"ятірку більшістю, творимою кучмістами. Може Ви скажете, що Кучма тут не причім, бо у Зальсбурзі, а це сам Табачник, від себе проявив ініціативу?
Якщо вони чесно зацікавлені у політичній реформі, то чому не запросити Ющенка і не дати йому розповісти про створену п"ятірку, адже це його "дітище"? Чому Табачник, який навіть не був на форумі, пристебнувся зі своєю дев"яткою?
Чесна політика не робиться не чесними методами. В Україні про те, що з кучмістами не можна здійснити жодних демократичних перетворень не знають тільки політично аморфні люди.
2002.09.15 | ilia25
Ще раз: я не пропоную ні з ким "грати"
Я наполягаю, що Ющенко обрав невірну мету. Вірна мета -- це зміна система влади, тобто підпорядкування виконавчої гілки парламенту. Тоді ніхто не зможе використовувати тих же силовиків для боротьби з політичними конкурентами. Точніше, таке використання буде ускладнено на порядок.А те що намагається зробити Ющенко -- це спроба загарбати контроль над виконавчою владою собі особисто. І якщо його опоненти можуть погодитись на перший варіант в якості компромісу, то на теперішню позицію Ющенка -- ніколи.
Зрозумійте, своїми діями Ющенко сам змушує Кучму та Медведчука вдаватись до нечесної гри. Я їх, звісно, не виправдовую, але є очевидним, що в така боротьба є безперспективною саме для Ющенка.
Ще раз: Влада буде опиратись всіма силами, і всіма методами акціям опозиції, якщо ці акції будуть спрямовані прямо на повне захоплення влади. Але влада МОЖЕ погодитись на поступову демократизацію, яка залишить теперішним її носіям частковий контроль. В усякому випадку, досі влада НІЧИМ не продемонструвала, що вона буде таким реформам опиратись.
Навіщо ломитись лобом у стіну, якщо вас запрошують ввійти у двері? Може краще спочатку перевірити, може вони дійсно відкриті?
2002.09.15 | Л.К.
Re: Ще раз: я не пропоную ні з ким "грати"
ilia25 пише:> Я наполягаю, що Ющенко обрав невірну мету. Вірна мета -- це зміна система влади, тобто підпорядкування виконавчої гілки парламенту. Тоді ніхто не зможе використовувати тих же силовиків для боротьби з політичними конкурентами. Точніше, таке використання буде ускладнено на порядок.
>
Це з Вашої точки зору Ющенко обрав невірну мету. Його мета просто інша від Вашої. Не парламентська республіка, а президентско-парламентська з послабленням функцій президента. І тут він робить усе вірно. Ющенко уже пояснював, що справа не у формі правління, а у особі президента, який узурпував владу. Не система зло, а Кучма зло. Вам уже не раз наводили приклади президентських, але ДЕМОКРАТИЧНИХ правлінь. Не готова Україна сьогодні до парламентської республіки. Буде те саме, тільки владу узурпує голова парламенту.
> >
>
>
> Ще раз: Влада буде опиратись всіма силами, і всіма методами акціям опозиції, якщо ці акції будуть спрямовані прямо на повне захоплення влади. Але влада МОЖЕ погодитись на поступову демократизацію, яка залишить теперішним її носіям частковий контроль. В усякому випадку, досі влада НІЧИМ не продемонструвала, що вона буде таким реформам опиратись.
Так, такі реформи її влаштують. Тільки вона все зробить, щоб більшість у парламенті була її, щоб створений уряд був її. От тоді Кучма піде в тінь і буде "втіхаря" керувати, а відповідальності не нестиме, мовляв, це не я, це ваш парламент і ваш уряд. Клас. От цього вони й добиваються.
2002.09.15 | ilia25
Re: Ще раз: я не пропоную ні з ким "грати"
Л.К. пише:> Ющенко уже пояснював, що справа не у формі правління, а у особі президента, який узурпував владу. Не система зло, а Кучма зло. Вам уже не раз наводили приклади президентських, але ДЕМОКРАТИЧНИХ правлінь. Не готова Україна сьогодні до парламентської республіки. Буде те саме, тільки владу узурпує голова парламенту.
Зазвичай я в таких випадаках просто відсилаю опонента на мій FAQ, але вас я занадто поважаю :) Тому повторю: система повинна залишатись на слудбі в народа незалежно від особистостей керівників. Саме цим демократія відрізняється від "доброго царя".
Президентска республіка МОЖЕ компетентно і чесно служити народу. Добрий цар теж МОЖЕ компетентно і чесно служити народу. Але це дуже залежить, як ви правильно зауважили, від особистості царя, чи президента, та від здатності та бажання народу захищати власні права.
Праламентська республіка відрізняється тим, що змушує владу служити народу в тих обставинах, коли президентка перетворилась би на диктатуру. Тобто коли в народу замало бажання захищати свої права, як це має місце на Україні.
Щодо узурпування влади головою парламенту, то вкотрий раз запрошую вас чесно відповісти на одне питання:
Чи довго б Кучма міг утриматись на своїй посаді, якщо його можна було б відправити у відставку 226-тю голосами в парламенті?
> Так, такі реформи її влаштують. Тільки вона все зробить, щоб більшість у парламенті була її, щоб створений уряд був її. От тоді Кучма піде в тінь і буде "втіхаря" керувати, а відповідальності не нестиме, мовляв, це не я, це ваш парламент і ваш уряд. Клас. От цього вони й добиваються.
226 голосів, -- за пів-хвилини. Не 226, плюс рішення КС плюс 338 та кілька тижднів шаленного тиску, а просто 226 за кілька секунд.
Це різниця між парламентською ті президентською республікою, якої, в умовах приблизної рівноваги між владою та опозицією може з головою вистачити, щоб схилити цю рівновагу на користь опозиції.
2002.09.16 | -
СИСТЕМА - ЗЛО ! Кучма -наслідок. Ющенко "нєправ" (-)
2002.09.15 | Л.К.
Re: Табачник на Інтері представив угоду "п"ятірки", як
приєднання до пропозицій "дев"ятки".На запитання ведучого про процес формування більшості запрошений у студію Табачник (чому табачник, а не Ющенко, думаю ясно), так от Табачник відповів, що на сьогоднішній день у більшість входять...(перерахував ющенківську п"ятірку). Він також сказав, що процес формування більшості успішно триває.
Ще хтось чув це?
У мене слів нема. Це ж треба так наглюче все перевернути з ніг на голову.
Напевно Ющенкові варто якось відреагувати на це зухвальство.
2002.09.16 | Andrij
Re: Ось і побігли щурі з корабля Кучми-СДПУ(о)
Підписання угоди між НУ та чотирма поміркованими фракціями єдунів є першим реальним результатом акцій протесту. Зрозуміло, що Інтер, Табачник, та інші мешканці корабля будуть перекручувати події. Але очевидного не сховаєш. НУ зараз має на своєму боці 202 депутати. Серед них нема СДПУ(о), як нема і багатьох інших борців за світле майбутнє кучмістану.2002.09.16 | ilia25
Провладні сили ніколи не були монолітними
Я вже давно писав, що у того ж Медведчука нема ніяких шансів зберегти контроль над парламентською більшістю, якщо керувати силовиками буде не він, а сама ця більшість.Це очевидно, і саме це доводить, що Медведчук проштовхує парламентську республіку НЕ тому, що вона начебто допоможе йому керувати парламентом. Йому це потрібно лише щоб не допустити передачі виконачої влади в БЕЗРОЗДІЛЬНЕ користування його конкурентам.
Якщо контроль над виконавчою владою буде розподілений між багатьма політичними силами, через їх представників в ВР -- тоді жодна з цих сил не зможе використовувати виконавчу владу для боротьби з конкурентами, як це відбувається зараз.