МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто знає де сидять наші товариші і як їм передати поїсти?(-)

09/18/2002 | Nemo

Відповіді

  • 2002.09.19 | НеДохтор

    Re: Хто знає де сидять наші товариші і як їм передати поїсти?

    http://www.matvienko.kiev.ua/fnp/180902_2.htm

    -------------------------
    Опозиція бореться за звільнення заарештованих


    Жертвами нічної сваволі київської міліції стали десятки громадян України незаконно затриманих і заарештованих. Про їхню долю розповідає голова Української республіканської партії "Собор", народний депутат України Анатолій Матвієнко:

    Оргкомітет акції "Повстань, Україно!" досі розшукує всіх, хто зник вранці 17 вересня під час розгону наметового містечка. На щастя було знайдено трьох неповнолітніх, які досі вважалися зниклими. В результаті наших зусиль вдалося також звільнити з ув'язнення 12 затриманих. Однак, ще 52 особи на цей момент перебувають в ув'язненні, в тому числі 40 з них - в Дарницькому районному відділі внутрішніх справ. Усім їм інкримінується порушення статті 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка стосується порушення правил мітингів і демонстрацій. Вчора поспіхом відбувалися суди, які засуджували затриманих на різні терміни арешту згідно з цією статтею. Звертає на себе увагу запопадливість сумновідомого Шевченківського місцевого суду, якій застосував до ряду затриманих найвищу можливу санкцію - 10 діб ув'язнення.
    Ми звертаємо увагу на те, що правосуддя в Україні вже не є незалежним. Але і на цьому тлі "правове безмежжя", яке панує в Шевченківському районному суді викликає особливу тривогу. Зараз долею арештованих безпосередньо опікується член вищої ради юстиції, перший генеральний прокурор незалежної України, член Центрального Проводу УРП "Собор" Віктор Шишкін. Він перебуває в постійному контакті з уповноваженим Верховної Ради з прав людини Ніною Карпачовою. Українська республіканська партія "Собор", інші опозиційні сили нададуть затриманим всю необхідну правову допомогу для того, щоб вони змогли оскаржити несправедливі вироки суду, домагатися моральної і матеріальної компенсації за шкоду, якої вони зазнали в наслідок брутальних неправомірних дій київської міліції і суддів.

    Прес-служба УРП "Собор"
    18 вересня 2002 року

    www.sobor.org.ua
    www.matvienko.kiev.ua

    -------------------------
  • 2002.09.19 | Л.К.

    Re: Хто знає де сидять наші товариші і як їм передати поїсти?(-)

    В нашій "демократичній", як каже Кучма, державі існує парочка "демократичних" обмежень згідно з якими перші 10 діб по затриманню не приймаються жодні передачі - карантин. А ще у нашій "демократичній державі" бюджетом не передбачені витрати на утримання осіб в ізоляторах попереднього ув"язнення.
  • 2002.09.19 | Л.К.

    Re: Хто знає де сидять наші товариші і як їм передати поїсти?(-)

    Опозиціонери оголосили голодування після знущань міліції

    www.ПРАВДА.com.ua, 19.09.2002, 12:18

    Міліція продовжила до трьох діб термін затримання 9 учасникам акції опозиції. Четверо з них оголосили голодування, повідомила в четвер в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова.

    Як розповіла омбудсмен, після розгону наметового містечка вона зустрілася із затриманими в трьох районних управліннях міліції – Дніпровському, Шевченківському і Святошинському.

    Після цього Карпачова звернулася до Апеляційного суду Києва з проханням відмінити рішення чотирьох районних судів столиці про адміністративні арешти затриманих осіб. Апеляційний суд, відзначила омбудсмен, виніс в середу такі рішення щодо 43 затриманих, які до того моменту вже знаходилися в Дарницькому приймачі-розподільникові.

    Омбудсмен і її представники, а також ряд народних депутатів в середу і вночі в четвер перебували в Дарницькому приймачі-розподільнику, де займалися розв'язанням процедурних питань звільнення затриманих. Однак, коли частина людей вже були звільнені, у приймач-розподільник з'явилися слідчі міліції, після чого 9 затриманих, щодо яких вже було прийнято рішення про звільнення, "зникли", з ними зник і начальник приймача-розподільника.

    Як вдалося з'ясувати, слідчий затримав 9 чоловік на троє діб, незважаючи на рішення суду, і вночі допитували їх вже як підозрюваних за ст. 279 КК (ч. 3) - блокування транспортних шляхів, що призвело до важких наслідків (передбачає термін ув'язнення 5-12 років). Їх вже перевели в слідчий ізолятор на Поділі. Четверо з них оголосили голодування, вважаючи обвинувачення політичними.

    До рішення апеляційного суду затримані понад півтори доби перебували в районних відділеннях міліції в кімнатах для затриманих, не пристосованих для такого числа людей, де немає спальних місць.

    У зв'язку з цими подіями Карпачева вимагає дотримання процесуальних норм при виконанні рішення Апеляційного суду Києва про звільнення затриманих в ході акції опозиції в ніч на 17 вересня.

    Рішенням місцевих судів Києва 51 особа з числа 64-х, затриманих міліцією в ніч з 16 на 17 вересня під час ліквідації наметового містечка біля адміністрації президента України, отримали покарання у вигляді адміністративного арешту терміном від 1 до 10 діб за непокору законним вимогам міліції. Інші після попереджень або штрафів відпущені.

    Крім дев'яти затриманих як підозрюваних, ще одна людина-учасник антипрезидентської акції отримала п'ять діб адміністративного арешту безпосередньо в залі суду "за образу судді і нетактовну поведінку", повідомило Інтерфаксу джерело в міліції.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".