Говорять співвласник та шеф-редактор "Українських Новин"
11/20/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Правоохоронці, які розслідують факт загибелі директора інформаційного агентства "Українські новини" Михайла Коломійця, повинні "на рівних" розглядати як версію його можливого самогубства, так і версію вбивства, пов'язаного з професійною діяльністю.
Про це заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН голова наглядової ради Агентства гуманітарних технологій (воно є
власником 50% акцій "Українських новин") Володимир Грановський.
За його словами, громадськість "не має права припустити, що версія самогубства стала домінуючою" у розслідуванні. (На прес-конференції також зазначалося, що першими авторами такої версії стали, власне, українські правоохоронці).
Він ще раз, вкотре наголосив що друзі та близькі Коломійця вважають, що у того не було жодних підстав для скоєння суїциду, оскільки він був "виваженою та прагматичною людиною".
Було повідомлено, що він мав розмову з Коломійцем буквально за кілька днів до його зникнення. За його словами,
це була "звичайна розмова", а співрозмовник у її ході не проявляв нервовості чи напруженості.
Грановський також висловив здивування, що з ним досі не виявили бажання поспілкуватися правоохоронні органи. "На мій погляд, це означає, що міліція виходить з якоїсь однієї версії", - зазначив він.
Він також висловив сподівання, що розслідування справи Коломійця не повторить подій, що відбувалися навколо розслідування справи Георгія Гонгадзе та виходили "із закритості слідства та певної непрофесійності" правоохоронних органів.
В Україні має бути проведена максимально відкрита експертиза тіла, знайденого в Білорусі, яке, за даними
правоохоронців, належить зниклому директору інформаційного агентства "Українські новини" Михайла Коломійця. Про це сказав сьогодні на прес-конференції в УНІАН шеф-кореспондент агентства "Українські новини" Єгор Соболєв.
На його думку, в інтересах і Генеральної прокуратури України, і МВС України є залучення до цієї експертизи
незалежного експерта. Соболєв висловив думку щодо "непрофесійних" дій білоруської сторони, яка поховала знайдене тіло без проведення опізнання, незважаючи на дві телеграми від міністра внутрішніх справ України Юрія
Смирнова до свого білоруського колеги з приводу сприяння у пошуках Коломійця.
Соболєв також зазначив, що "викликає великий подив" те, що білоруська сторона, знайшовши тіло, не звернула увагу на достатньо яскраву зовнішність та прикмети загиблого. Він нагадав, що наразі українська міліція, виходячи з опису одягу та прикмет знайденого тіла, стверджує, що воно, скоріше за все, належить Коломійцю, проте, сумніви щодо цього залишатимуться "до останнього моменту".
Він також зазначив, що колег та близьких Коломійця, крім того, хвилює питання, чому при ньому не було знайдено ні документів, ні мобільного телефону. Соболєв зазначив, що, за непідтвердженою інформацією, ці речі Коломієць залишив у готелі.
УНІАН
Відповіді
2002.11.20 | Scubo
Все це дуже добре але АГТ все таки під питанням.
Саме версія бізнесова наводить на роздуми про зацікавленість АГТ у цій справі - адже вона , а знею і Хорошковський з Адміністрацією Президента оьтримали ПОВНИЙ контроль над агенцією.Поведінка Гроновського звичайно вписується у версію "непричетності" АГТ , але то може бути і просто високоякісний професійний ПіАр ( так зване "управління кризовою ситуацією") який передбачає виставляння себе в центр уваги , озвучення власними устами найбільш неприємних для себе версій , але так щоб ці версії ставали від того менш небезпечними. Ну і відомий ефект - раз "щиро признається значить не він".
Врешті тут може бути і дія АП поза АГТ. Гадаю вельми скоро появиться версія що на Коломійця натравив якихось чергових "орлів" Володимир Рубан, який є зараз високопоставлений чиновник Адміністрації Президента, нібито із ревності до залиціяння Коломійця до своєї дружини Людмили Рубан.
Однак найвірогіднішим мотивом все таки залишається спроба встановити повний контроль над потоками інформації прибравши до рук Українські Новини так як це зробили з УНІАНом та іншими інформагенціями.
2002.11.20 | Петро
Останнє більш схоже на правду
контроль над інформаційним простором треба заверджувати постійно.Такі акції психологічного тиску повинні привчити людей до стану принизливого мовчазного негілізму. Це психологічний терор, притаманний тоталітарним режимам, від яких кучмізм недалеко. Справа чергового журналіста це попередження - реальний стан речей в Україні не відповідає рожевим звітам перед світовою спільнотою і через це висвітлювання цього небажане.