МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Даєш 3-тю, 4-ту, 12-ту, 239-ту профспілку ЗМІ!

11/30/2002 | Дмитро
Не хочу підтримувати тов. Скачка у його несвятій справі боротьби з "грантожерами", але питання виникають. Мало декому "Незалежної профспілки працівників ЗМІ" та її "страйккому", то вони ще одну медіа-профспілку 30 листопада утворили. Не якістю, а кількістю, виходить? Маразм якийсь. Зрештою, можна було б запросити якось і тих, хто ті відкриті листи підписував, у першу профспілку входив... Шева, здається, переграє. Може, зібратися й третю профспілку медій утворити? Ефект такий самий буде. Хіба що грошей менше, бо перші дві першіші в черзі за грантами стоять :-)
Чи я все ж помиляюся, і це лише наступний крок щодо оформлення тієї НППЗМІ? А чому ж келейно, йопрст?

Привід для таких роздумів - ось:

АНДРІЙ ШЕВЧЕНКО ОЧОЛИВ МЕДІА-ПРОФСОЮЗ
www.ПРАВДА.com.ua, 30.11.2002, 18:00
У суботу на установчому з'їзді у Києві був створений медіа-профсоюз й обраний його голова. Ним став журналіст Андрій Шевченко. За це рішення проголосували 49 членів-засновників профспілки, які були присутніми на з'їзді.

Основною метою діяльності профспілки є "представництво і захист професійних, трудових і соціально-економічних прав членів профспілки".

У статуті закріплено, що профспілка гарантує робочі місця членам профспілки, повинна забезпечувати безпеку журналістів, а також повинна створити юридичну службу для захисту інтересів своїх членів і проводити незалежну експертизу умов роботи журналістів.

Членами Київського незалежного медіа-профсоюзу можуть стати фізичні особи, "які займаються творчою діяльністю у засобах масової інформації" незалежно від їхньої форми власності і господарювання, а також студенти, що проходять професійну практику, і особи, що звільнилися зі ЗМІ у зв'язку з виходом на пенсію або з тимчасовою втратою працездатності. Роботодавці не можуть бути обрані до керівних органів медіа-профсоюзу.

Серед шести первинних організацій медиа-профсоюзу - УТ-1, інформаційне агентство УНІАН, телеканал "1+1", інтернет-видання "Телекритика".

На з'їзді також обраний комітет профспілки, до якого увійшли, зокрема, Шевченко, Альбіна Трубенкова (УНІАН), Сергій Гузь, Наталя Лігачова ("Телекритика"), Данило Яневський і Андрій Тичина ("1+1"), Віктор Уколов (Громадське радіо).

Протягом наступного тижня профспілка, як очікується, буде зареєстрована офіційно, а у січні заплановане проведення загального всеукраїнського установчого з'їзду, на якому буде створено Всеукраїнська профспілкова організація творчих співробітників ЗМІ.

Голова професійної медіа-спілки Андрій Шевченко раніше працював на "Новому каналі" ведучим новин.

Інтерфакс-Україна

Відповіді

  • 2002.12.02 | Михайло Свистович

    Re: А що в цьому поганого?

    Чому повинна бути лише одна незалежна профспілка? Це знову таки монополія тільки з іншого боку. Хай їх буде кілька, хай конкурують між собою, хто краще захищає права журналістів. Хай співпрацюють між собою.

    Кілька профспілок - це є також якась гарантія, що незалежні профспілки не займатимуться грантоїдством, бо тоді журналісти від них підуть у найбільш чесну профспілку.


    Дмитро пише:
    >
    > Чи я все ж помиляюся, і це лише наступний крок щодо оформлення тієї НППЗМІ? А чому ж келейно, йопрст?

    Я, наприклад, знав про її створення, прочитав анонс в інтернеті.

    Мене навіть запрошували, але я не пішов, бо був зайнятий на іншому важливому заході.

    Не надаю переваги ні одній, ні другій профспілці, бо не претендую ні на гранти, ні на якісь посади. Я взагалі не збираюся вступати до жодної профспілки, бо такі організації створюються для захисту своїх прав, а мені перед ким свої права на свободу писання на "Майдані" захищати? Перед самим собою? А от журналістам зі ЗМІ, де вони є найманими працівниками, звичайно, такі профспілки потрібні. Так що подивимось, як працюватимуть обидві профспілки, а потім вже будемо їх звинувачувати або навпаки.
  • 2002.12.02 | Віктор Уколов

    СПРОСТУВАННЯ!!!

    Дмитро пише:
    > Не хочу підтримувати тов. Скачка у його несвятій справі боротьби з "грантожерами", але питання виникають. Мало декому "Незалежної профспілки працівників ЗМІ" та її "страйккому", то вони ще одну медіа-профспілку 30 листопада утворили. Не якістю, а кількістю, виходить? Маразм якийсь.

    Випий води і вгамуй емоції - ти все переплутав. Це одне й те саме утворення. Раніше на зборах був утворений Оргкомітет Незалежної Профспілки працівників ЗМІ. Тепер от нашому Оргкомітету вдалося провести установчі збори профспілки, для чого він і був створений.

    >Зрештою, можна було б запросити якось і тих, хто ті відкриті листи підписував, у першу профспілку входив... Шева, здається, переграє.

    Це вже виглядає як сам п"ю - сам гуляю. Бо ти сам зробив помилку, а тепер грунтуючись на тій помилці накручуєш свої емоції:-) Ще раз прошу - припинити себе дезінформувати. Як член Оргкомітету НПП ЗМІ ПОЯСНЮЮ - наш Оргкомітет припинив свою роботу, бо виконав покладене на нього завдання - Профспілка утворена. Як там буде далі побачимо. Дмитре, наскільки я знаю, ти до профспілки не вступив. Запрошую. Персонально. Твої колеги Тарас Стрільчик і Віктор Сорока уже у нас. Єгору Чечеринді, Сергію Швецю забракло сміливості прийти на ще одні збори. Шкода. А я думав, що ICTV їх не зламало:-(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.12.02 | Михайло Свистович

      Re: О, так це та сама профспілка

      Тоді тим більше які проблеми, пане Дмитре?
    • 2002.12.04 | Дмитро

      Re: СПРОСТУВАННЯ!!!

      А ти мене випадково ні з ким не переплутав?
      Ну й організатори... :-(((
  • 2002.12.03 | Чучхе

    Я років надцять працююю в різних медіа-проектах

    І, знаєте, ніколи не відчував ознак діяльності хоча б якоїсь профспілки журналістів (та й членів СЖУ ще варто пошукати - вони якщо й трапляються, то виключно серед старшого покоління). Навіть в радянські часи, коли всі мали бути обов"язково членами профспілок, їх не було. Не помічаю і зараз. Коли чую про створення чергової профспілки, думаю, що або хтось поїхав розумом, або грант якийсь отримав...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.12.03 | Nemo

      Re: Я років надцять працююю в різних медіа-проектах

      Та який там грант?!
      Мова зовсім про інше - під лежачий камінь вода не тече. Я до 89-го року також ніколи не чув про УСС або НРУ. То й що з того?
      Давайте нічого не робити і подивимося куди нас це заведе. Саме тому і створюємо профспілку, що хочемо юридичного підгрунтя для можливого захисту своїх прав. І справа не тільки в цензурі.
      Наприклад Медведчук входить до 10 найбагатших людей Європи, а на ІНТЕРі, який йому належить, журналісти отримують найменшу зарплатню серед комерційних каналів.
      Нам мало платять. Коли в 95-ому році один мій знайомий зайняв перше місце зі своїм першим політичним ток-шоу, то його друзі в Москві не могли повірити, що він прилетів літаком, а не приїхав на Ролс-ройсі. Бо у Москві за таку ж роботу журналіст отримує в декілька разів більше.
      Коли мій знайомий, працюючи на ББС, встиг випередити Ройтерз і передав важливу новину, йому заплатили премію - 1500 американських доларів за 2 хвилини дуже сенсаційного репортажу. А скільки заплатили тобі за поїздку в Афганістан? Можеш не відповідати, я здогадуюсь.
      Наші товстосуми не поділяться добровільно доти, доки профспілка не візьме їх за горло. Мені особисто вже набридло працювати в ролі білого негра. Життя минає. Друзів вбивають. День не нормований. Щодня треба гавкатись з редактором проти цензури. Тому я вступив до профспілки. А в твоїй газеті Чучхе слабо первинну організацію утворити? Чи журналісти "Київського телеграфу" і так як вареники у сметані купаються? Маю сумнів...
      Один раз в житті, дякувати американському гранту :-), мені вдалося попрацювати в структурі, де визнають КЗОТ і права профспілок - Міжнародному Медіа Центрі. Я пам"ятаю як нам компенсували невикористану відпустку у розмірі місячної зарплатні. Я пам"ятаю свого режисера, який звільнився за власним бажанням, а тому отримав компенсацію у розмірі двомісячної зарплатні плюс гроші за дві відпустки, разом - 2000 доларів.
      Я пам"ятаю, як на ICTV зібрали журналістів і сказали, що завтрашню зарплату їм урізали на 50%, бо канал в поганому фінансовому стані. Щоправда після протестів такого не зробили, але тоді ніхто і не пікнув, і всі тихо розійшлися з понурими головами.

      І я запитаю себе - як довго нам ще треба терпіти таке приниження?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.12.03 | Чучхе

        Re: Я років надцять працююю в різних медіа-проектах

        Nemo пише:
        > Та який там грант?!
        > Мова зовсім про інше - під лежачий камінь вода не тече. Я до 89-го року також ніколи не чув про УСС або НРУ. То й що з того?

        Я і після 1991-го не дуже щось чув про НРУ, не кажучи про УСС.

        > Нам мало платять. Коли в 95-ому році один мій знайомий зайняв перше місце зі своїм першим політичним ток-шоу, то його друзі в Москві не могли повірити, що він прилетів літаком, а не приїхав на Ролс-ройсі. Бо у Москві за таку ж роботу журналіст отримує в декілька разів більше.

        Так я згоден. Москвичі отримують незрівнянно більше. Коли я сидів у них на хвості в Югославії, то мене дико вразив один кадр, який відмовився їхати в Приштіну, бо вважав що 50 долларів на день це замало. А у мене все відрядження було - 150... Правда, в Москві і олігархи багатші і там є конкуренція з іноземними медіа. Якщо не заплатиш талановитому журналісту так як вони, то він просто звалить на те ж Ройтерс чи куди інше. Між іншим, в країнах третього світу корпункти багатьох крупних видань, як наприклад Таймс очолюють саме москвичі. Вони досить працьовиті і не такі вимогливі до умов праці. У нас же цієї конкуренції нема, бо Київ цікавить світові медіа набагато менше ніж Москва. Але і в Москві я не бачив потужнього журналістського профспілкового руху. Той що є якось відірваний від реалій. Така вже специфіка роботи.

        > Наші товстосуми не поділяться добровільно доти, доки профспілка не візьме їх за горло. Мені особисто вже набридло працювати в ролі білого негра. Життя минає. Друзів вбивають. День не нормований. Щодня треба гавкатись з редактором проти цензури. Тому я вступив до профспілки. А в твоїй газеті Чучхе слабо первинну організацію утворити? Чи журналісти "Київського телеграфу" і так як вареники у сметані купаються? Маю сумнів...

        Ти дуже правий. Через те я місяці два тому кинув Київський телеграф. Це моя особиста форма протесту. Знайшов зараз собі роботу, де виплачують більш чесно і не потрібно за неї виправдовуватися. Тре і всім так робити.

        > Один раз в житті, дякувати американському гранту :-), мені вдалося попрацювати в структурі, де визнають КЗОТ і права профспілок - Міжнародному Медіа Центрі. Я пам"ятаю як нам компенсували невикористану відпустку у розмірі місячної зарплатні. Я пам"ятаю свого режисера, який звільнився за власним бажанням, а тому отримав компенсацію у розмірі двомісячної зарплатні плюс гроші за дві відпустки, разом - 2000 доларів.
        > Я пам"ятаю, як на ICTV зібрали журналістів і сказали, що завтрашню зарплату їм урізали на 50%, бо канал в поганому фінансовому стані. Щоправда після протестів такого не зробили, але тоді ніхто і не пікнув, і всі тихо розійшлися з понурими головами.

        Можливо, справа тут не у відсутності профспілок, а в самій системі фінансування преси. Ти згоден, що майже кругом зарплатня виплачується чорним налом? Коли я в одній газеті отримував 2500 гривень, офіційно через бухгалтерію проходило лише 30 (навіть субсидію на квартиру взяв). Але цей чорний нал можна було: переполовинювати, затримуватии, за якісь місяці не виплачувати, взагалі, робити все що завгодно. І ніяка профспілка з цим би не впоралася, оскільки ті гроші не проходили ні через яку бухгалтерію.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.12.03 | Nemo

          Yes! Нарешті ти знайшов собі більш пристойну роботу.

          "Київський Телеграф" не вартий таких професіоналів як ти.

          Чучхе пише:
          > Можливо, справа тут не у відсутності профспілок, а в самій системі фінансування преси. Ти згоден, що майже кругом зарплатня виплачується чорним налом? Коли я в одній газеті отримував 2500 гривень, офіційно через бухгалтерію проходило лише 30 (навіть субсидію на квартиру взяв). Але цей чорний нал можна було: переполовинювати, затримуватии, за якісь місяці не виплачувати, взагалі, робити все що завгодно. І ніяка профспілка з цим би не впоралася, оскільки ті гроші не проходили ні через яку бухгалтерію.

          Розумієш, профспілка слабка, доки вона не об"єднує більшість працівників на фірмі. Однак якщо це вдасться - працедавцеві можна вже диктувати вимоги. Ну не вірю я, що Медведчук наважиться відкрито виступити проти профспілки на своєму каналі. Якби він це зробив - це був би дуже потужний удар по його іміджу соціал-демократа:-). Тому він піде на переговори. А значить можна вимагати легальної виплати зарплати. Не наважиться ні один власник каналу відкрито відмовити у задоволенні такої вимоги своїм працівникам.
          Тут Юрко Горбань мені почав розказувати, що це призведе до зменшення зарплатні бо доведеться платити податки. Так я спеціально нагадую, що податки із зарплати найманого працівника, згідно Закону, сплачує працедавець.
          А якщо в наших олігархів не має за душою кількох десятків мільйонів доларів і вони не можуть платити податки - то нічого вв"язуватися в телевізію. Зрештою легальна виплата зарплатні призведе до зростання вартості реклами і від цього виграють і працедавці в тому числі.
          Причому підкреслюю - розмір податків тут ні при чому. У деяких країнах Європи, наприклад Німеччині, податки вже є вищими за українські, але їх все одно ПЛАТЯТЬ.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.12.03 | Чучхе

            Re: Yes! Нарешті ти знайшов собі більш пристойну роботу.

            Nemo пише:
            > "Київський Телеграф" не вартий таких професіоналів як ти.

            Біда в тому, що "Телеграф" - розкручена лейба, як і "День", "Ведомості", "2000". Тобто приходячи до якогось незнайомого працедавця ти йому кажеш: "та я працював у самому Телеграфі", на що він каже "Ого!" (хоч я не знаю що там цікавого в тій газеті, крім моїх статей звичайно:)) і бере на роботу. Зараз же я працюю у фірмі назва якої нікому нічого не скаже й це трохи бентежить. Правда, я можливо стану редактором одного товстого журналу...

            >
            > Чучхе пише:
            > > Можливо, справа тут не у відсутності профспілок, а в самій системі фінансування преси. Ти згоден, що майже кругом зарплатня виплачується чорним налом? Коли я в одній газеті отримував 2500 гривень, офіційно через бухгалтерію проходило лише 30 (навіть субсидію на квартиру взяв). Але цей чорний нал можна було: переполовинювати, затримуватии, за якісь місяці не виплачувати, взагалі, робити все що завгодно. І ніяка профспілка з цим би не впоралася, оскільки ті гроші не проходили ні через яку бухгалтерію.
            >
            > Розумієш, профспілка слабка, доки вона не об"єднує більшість працівників на фірмі. Однак якщо це вдасться - працедавцеві можна вже диктувати вимоги. Ну не вірю я, що Медведчук наважиться відкрито виступити проти профспілки на своєму каналі. Якби він це зробив - це був би дуже потужний удар по його іміджу соціал-демократа:-). Тому він піде на переговори. А значить можна вимагати дегальної виплати зарплати. Не наважиться ні один власник каналу відкрито відмовити у задоволенні такої вимоги своїм працівникам.

            Ви, мабуть, передбачаєте таку можливість, що ви прийдете до Медведчука, скажете йому "гроші давай", а він всих вас одразу ж вижене (що йому той імідж соціал-демократа) і новий штат каналу набере. Безробітної братви ти ж знаєш скільки на вулиці. І ваш сумний риклад буде для них уроком, щоб не випендрювались. Як поводитись у такому випадку, це якось передбачено?


            > Тут Юрко Горбань мені почав розказувати, що ец призведе до зменшення зарплатЮ бо доведеться платити податки. Так я спеціально нагадую, що податки із зарплати наманого працівника, згідно Закону, сплачує працедавець.
            > А якщо в наших олігархів не має за душою кількох десятків мільйонів доларів і вони не можуть платити податки - то нічого вв"язуватися в телевізію. Зрештою легальна виплата зарплатні призведе до зростання вартості реклами і від цього виграють і працедавці в тому числі.
            > Причому підкреслюю - розмір податків тут ні при чому. У деяких країнах Європи, наприклад Німеччини, податки вже є вищими за українські, але їх все одно ПЛАТЯТЬ.

            Це констатація факту. Які ти бачиш реальні кроки для того, аби перестали виплачувати зарплату "в конвертах". Щоб всі виплати йшли через бухгалтерію?. Це власне і для журналіста корисно, бо йому пенсія більша буде. І у випадку трудового конфлікту можна буде оперувати задокументованими сумами.

            Є іще одна біда. Не знаю, як на телевізії, а от у пресі газети випускають не партії, а усілякі ДП, МП, ЗАТ, ВАТ тощо. То ж апелювати доведеться не до Медведчука, а до якогось ДП "Інтерпресмедіателерадіо" (умовно), який і вважається засновником. Коли виникають якісь фінансові чи інші труднощі, його згортають, а відкривають інше. У згаданій мною раніше газеті, я за три роки, сидячи за одним і тим же столом змінив чотири місця роботи (останнє навіть в трудову книжку не занесли). Я не знаю, як можна цьому запобігти, адже вимоги доведеться ставити якомусь підставному гендиректору.

            А щодо Афганістану ти правий. Я на ньому не тільки ніц не заробив, а навіть з боргами вернувся. Як і мій колега з Експресу. А перший раз я взагалі туди за свої кошти їздив.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.12.03 | Nemo

              Re: Yes! Нарешті ти знайшов собі більш пристойну роботу.

              Бачиш у чому справа - ти оперуєш припущеннями. Ще Омар Хайям писав - не бійтесь майбутнього і минулого. Ніхто ж не пропонував власникам каналу ІНТЕР збільшити зарплатню від імені незалежної профспілки журналістів каналу. Ніхто не пропонував їм підписати колективну угоду. Як ніхто ще не пробував створити незалежну журналістську профспілку з діючих журналістів нашого рівня. (Без зайвої скромності давай визнаємо, що одне діло коли профспілку створюють кілька грантоїдів з периферійних маловідомих газет, а інша справа, коли її створюють люди, чиї імена перетворились на лейби цілих телеканалів)
              Ми принаймні зробили перший крок щоб перейти від припущень до реальної справи. Звичайно ж воно все ще вилами по воді писане і ця затія може провалитися через купу суб"єктивних факторів. Але ми не належимо до того покоління комсомольців, які понад усе любили сварити совка на кухні під міщанську каву з дешевим коньяком, але при першій нагоді, презирливо кривлячи губи, ховали руки до кишень, а язики до... сам знаєш куди. І ти до того покоління також не належиш.
              Ми просто намагаємось щось робити. Яким буде результат побачимо, але так як було - вже не буде. Ідея посіяна.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.12.03 | Чучхе

                Так, це було б чудово

                Будемо виходити з критерію "практика - критерій істини". Якщо щось вдасться - щасти. Я мабуть по натурі більше скептик. Але мій потенціал вже трохи вичерпаний (сім"я, діти, тощо). Хоча в ім"я України готовий боротися хоч би й за журналістську профспілку. Якщо потрібна допомога - пишіть. Моя адреса mykolap@ukr.net
                А Хайям - це сила. Голова Таджицького товариства українців захистив на цю тему дисертацію і навіть проводив паралелі між суфізмом та українською ментальністю

                Nemo пише:
                > Бачиш у чому справа - ти оперуєш припущеннями. Ще Омар Хайям писав - не бійтесь майбутнього і минулого. Ніхто ж не пропонував власникам каналу ІНТЕР збільшити зарплатню від імені незалежної профспілки журналістів каналу. Ніхто не пропонував їм підписати колективну угоду. Як ніхто ще не пробував створити незалежну журналістську профспілку з діючих журналістів нашого рівня. (Без зайвої скромності давай визнаємо, що одне діло коли профспілку створюють кілька грантоїдів з периферійних маловідомих газет, а інша справа, коли її створюють люди, чиї імена перетворились на лейби цілих телеканалів)
                > Ми принаймні зробили перший крок щоб перейти від припущень до реальної справи. Звичайно ж воно все ще вилами по воді писане і ця затія може провалитися через купу суб"єктивних факторів. Але ми не належимо до того покоління комсомольців, які понад усе любили сварити совка на кухні під міщанську каву з дешевим коньяком, але при першій нагоді, презирливо кривлячи губи, ховали руки до кишень, а язики до... сам знаєш куди. І ти до того покоління також не належиш.
                > Ми просто намагаємось щось робити. Яким буде результат побачимо, але так як було - вже не буде. Ідея посіяна.
      • 2002.12.03 | vj

        Фантастично!!!

        Чи не могли б Ви трохи більше розповісти про той надзвичаиний випадок з виплатою премії за випередження Рейтерcа?
        Що то була за подія?
        Яка редакція ВВС так заповзято конкурує з Рейтерс?
        Буду дуже вдячний.

        Nemo пише:
        > Коли мій знайомий, працюючи на ББС, встиг випередити Ройтерз і передав важливу новину, йому заплатили премію - 1500 американських доларів за 2 хвилини дуже сенсаційного репортажу. >

        І ще одна добра порада. Якщо Ви знаходитесь у Косово , Афганістані чи Іраку(то на близьке майбутнє)то не встидайтесь задзвонити до Української служби ВВС у Лондон і запропонувати диспеч чи включення з місця подій.
        За звичай вони погоджуються і завжди платять(непогано).
        Бажаю успіхів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.12.03 | Nemo

          Нічого фантастичного.

          vj пише:
          > Чи не могли б Ви трохи більше розповісти про той надзвичаиний випадок з виплатою премії за випередження Рейтерcа?
          > Що то була за подія?

          Подія - відставка віце-прем"єра з питань економічної реформи Віктора Пинзеника. Час події - приблизно літо 1997 року. Причина "премії" - гонорари від кожної національної редакції ББС, яка взяла інтерв"ю з Пинзеником (тільки голос) до свого випуску новин.
          На той час гонорар за звичайний диспетч на українській службі був 20 фунтів. За пекідж - 27 фунтів.

          Коментар
          Не розумію ані вашого сарказму, ані ваших комплексів. ББС нічого соромитися - такі випадки там бувають раз на рік, у кращому разі. Приклад був наведений для того щоб показати як винагороджується у цивілізованому світі справді добра репортерська робота.

          Ми вичерпали тему, я сподіваюсь, чи вам ще й прізвище назвати, адресу офісу , де був отриманий гонорар і конверт показати? Ви мій податковий інспектор :-( ?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.12.03 | vj

            Все зрозуміло.

            Дякую за відповідь. Тема, безумовно, вичерпана. Хотів би тільки зауважити, що
            - Було б чудово якби відставка українських віце-прем"єрів цікавила всі національні служби ВВС, включаючи Урду, Пушту, Бенгальську, Сінегальську і Курдську.
            Їх всього 43 зараз. І сума в 1500 доларів виходить при умові заплати всіх служб.
            - Національні служби ВВС в разі використання матеріалу інших служб ВВС (в даному випадку української) не виплачують ще один гонорар кореспонденту служби.
            - ВВС оплачує гонорари на рахунок кореспондента з попередньою виплатою податків. Так що перед податковою ви чисті в цьому епізоді.
            - Ніяких комплексів. Дай Боже Вам заробити 1500 доларів на 2 хвилинах відставки Пинзеника наступного разу. (Його перша відставка була літом 1993)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.12.04 | Nemo

              Re: Все зрозуміло.

              vj пише:
              > Дякую за відповідь. Тема, безумовно, вичерпана. Хотів би тільки зауважити, що
              > - Було б чудово якби відставка українських віце-прем"єрів цікавила всі національні служби ВВС, включаючи Урду, Пушту, Бенгальську, Сінегальську і Курдську.
              > Їх всього 43 зараз. І сума в 1500 доларів виходить при умові заплати всіх служб.

              Я розписувався за отримання тих грошей, а ви мені тут казки розказуєте:-) Повірте у 1997 році - зацікавила.

              > - Національні служби ВВС в разі використання матеріалу інших служб ВВС (в даному випадку української) не виплачують ще один гонорар кореспонденту служби.

              Розкажіть це Олексію Сологубенку, директору української служби у 1997 році.

              > - ВВС оплачує гонорари на рахунок кореспондента з попередньою виплатою податків. Так що перед податковою ви чисті в цьому епізоді.

              Це мені відомо і без вас. Але я не думаю, що я маю перед ким-небудь звітувати, окрім податкової за тим епізодом. Наприклад перед вами.

              > - Ніяких комплексів. Дай Боже Вам заробити 1500 доларів на 2 хвилинах відставки Пинзеника наступного разу. (Його перша відставка була літом 1993)

              Ваша поінформованість просто вражає:-) Якщо ви і про правила ББС знаєте на тому ж рівні, на якому поінфомовані про політичне життя в Україні, то стає все зрозумілим. До вашого відома - Пинзеник подавав у відставку вже ДВІЧІ
              - перший раз у серпні 1993 року
              - вдруге у червні 1997 року

              Наступного разу перед тим як щось сказати, щоб не було соромно перед людьми, потрудіться перевірити інформацію.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.12.04 | vj

                У Вас проблеми з пам"яттю і логікою.

                Щодо логіки: знайдіть протиріччя між моїм "Його перша відставка була літом 1993" і Вашим "Перший раз у серпні 1993".

                З пам"яттю у Вас якраз проблеми відносно другої відставки. І Ваша сенсація у червні дещо застаріла, оскільки сама відставка була в квітні 1997 року. Українські і світові агенства подавали цю новину в такій послідовності:
                Інтерфакс- 02.04.1997 9.10 gmt
                Уніан - 02.04.1997 9.55 gmt
                Рейтерс - 02.04.1997 10.49 gmt
                АП-Доу Джонс - 02.04.1997 12.33 gmt
                ББС моніторінг - 03.04.1997 з посиланнями на Інтерфакс і Уніан.

                Далі ББС моніторинг використовує інтерв"ю Пинзеника з посиланніам на Украінське Телебачення.

                Щоб не бути голослівним ось Вам оригінали текстів того часу:
                Deputy Premier Pynzenyk resigns.
                278 words
                3 April 1997
                BBC Monitoring Service: Former USSR
                English
                (c) 1997 The British Broadcasting Corporation [date of publication]. All Rights Reserved. No material may be reproduced except with the express permission of The British Broadcasting Corporation.
                Source: Interfax news agency, Moscow, in English 0910 gmt 2 Apr 97
                Text of report by Interfax news agency
                Kiev, 2nd April: Ukrainian Deputy Prime Minister Viktor Pynzenyk offered his resignation to President Leonid Kuchma on Wednesday [2nd April]. Kuchma announced this during his meeting with the leaders of several parliamentary factions and groups in Kiev, presidential spokesman Dmytro Markov told reporters. Within the cabinet, Pynzenyk is in charge of economic reforms. Kuchma said he had met Pynzenyk on Wednesday morning. However, he did not explain the motives for Pynzenyk's resignation or announce his possible decision. Kuchma will " study" Pynzenyk's letter of resignation, the spokesman said. [Informed sources link Pynzenyk's resignation to the situation surrounding the adoption of the tax laws and the 1997 state budget, according to UNIAN news agency, Kiev, in Ukrainian 0955 gmt 2 Apr 97.]
                The president also told the leaders of the parliamentary factions and groups that he planned to make an address to the nation soon, the spokesman said. In the address, Kuchma will explain the current situation in the economic and social spheres. The address to the nation will be based on the major ideas expressed in the presidential message to the national parliament, the spokesman said.
                Markov said the deputies "almost unanimously" said during the meeting that the process of adopting the budget and legislation on reform of the tax sphere in the parliament was "uncontrolled". The deputies also criticized the government for being "passive" with regard to ensuring the approval of the budget and the package of tax bills in the parliament, the spokesman said.
                (c) BBC Monitoring Summary of World Broadcasts.

                далі рейтер з часом і датою:

                Reformist Ukraine minister hands in resignation.
                171 words
                2 April 1997
                10:49 am
                Reuters News
                English
                (c) 1997 Reuters Limited
                KIEV, April 2 (Reuter) - Ukraine's Deputy Prime Minister of the Economy, Viktor Pynzenyk, has handed in a letter of resignation, criticising parliament for delays in approving the 1997 budget and a tax reform package, an aide said on Wednesday.
                "He has put to President Leonid Kuchma a document requesting that he be allowed to resign," said the aide, adding this was because parliament was three months late passing a tough economic reform package and the tax reforms to underpin it.
                The presidential press service could not say whether President Leonid Kuchma would accept Pynzenyk's resignation.
                Pynzenyk has been one of the key figures behind Ukraine's attempts to reform its economy, but he -- and other reformers in the government -- have had problems dealing with the conservative parliament.
                Prime Minister Pavlo Lazarenko had been expected to address parliament on Wednesday, addressing the possibility of reshuffling the cabinet and reducing the number of ministries.
                --Kiev Newsroom, +380 44 244 9150

                і накінець АП:

                Chief Of Economic Reform Offers Resignation
                278 words
                2 April 1997
                01:33 pm
                Dow Jones International News
                English
                (Copyright (c) 1997, Dow Jones & Company, Inc.)
                KIEV (AP-Dow Jones)--Ukraine's deputy prime minister, the man in charge of economic reforms that have become stalled, tendered his resignation Wednesday in what appeared to be part of an effort to shake up the government.
                The official, Viktor Pynzenyk, handed President Leonid Kuchma his resignation during a meeting, presidential administration chief Yevhen Kushnarev said. He said Kuchma was considering whether to accept.
                Pynzenyk was unhappy with the government's inability to push badly needed economic reform measures past a resistant parliament, Kushnarev said.
                'He felt that without decisive changes, the reform process may come to a complete halt,' Kushnarev told reporters.
                An adviser to Pynzenyk told the Interfax news agency that the vice premier was incensed by a deadlock between government and parliament over tax reforms. The deadlock is stifling efforts to pass the 1997 budget.
                The government and international lenders want parliament to pass the tax reform package as a basis for the budget, while parliament wants to pass a budget before considering the tax changes.
                A leading proponent of reform, Pynzenyk has become a symbol of painful changes that many Ukrainians feel have lowered their living standards and failed to end the steady decline production.
                Communist-minded lawmakers have repeatedly called for Pynzenyk's ouster, and the Kuchma administration may see his resignation as a way to soften the legislature's resistance to reforms.
                Ukraine brought inflation under control last year. But production continues to fall, the government owes workers more than 3 billion hryvna, around $1.7 billion, and foreign and domestic investment are minimal.
                (END) AP-DOW JONES NEWS 02-04-97
                1233GMT

                Міг би подати Вам ще рейтинг світових новин в той день від Ворлд Стріт Джорнал але для Вас то вже буде забагато. Бажaю успіхів на випадок наступної резигнації пана Пинзеника.

                Nemo пише:
                > vj пише:
                > > Дякую за відповідь. Тема, безумовно, вичерпана. Хотів би тільки зауважити, що
                > > - Було б чудово якби відставка українських віце-прем"єрів цікавила всі національні служби ВВС, включаючи Урду, Пушту, Бенгальську, Сінегальську і Курдську.
                > > Їх всього 43 зараз. І сума в 1500 доларів виходить при умові заплати всіх служб.
                >
                > Я розписувався за отримання тих грошей, а ви мені тут казки розказуєте:-) Повірте у 1997 році - зацікавила.
                >
                > > - Національні служби ВВС в разі використання матеріалу інших служб ВВС (в даному випадку української) не виплачують ще один гонорар кореспонденту служби.
                >
                > Розкажіть це Олексію Сологубенку, директору української служби у 1997 році.
                >
                > > - ВВС оплачує гонорари на рахунок кореспондента з попередньою виплатою податків. Так що перед податковою ви чисті в цьому епізоді.
                >
                > Це мені відомо і без вас. Але я не думаю, що я маю перед ким-небудь звітувати, окрім податкової за тим епізодом. Наприклад перед вами.
                >
                > > - Ніяких комплексів. Дай Боже Вам заробити 1500 доларів на 2 хвилинах відставки Пинзеника наступного разу. (Його перша відставка була літом 1993)
                >
                > Ваша поінформованість просто вражає:-) Якщо ви і про правила ББС знаєте на тому ж рівні, на якому поінфомовані про політичне життя в Україні, то стає все зрозумілим. До вашого відома - Пинзеник подавав у відставку вже ДВІЧІ
                > - перший раз у серпні 1993 року
                > - вдруге у червні 1997 року
                >
                > Наступного разу перед тим як щось сказати, щоб не було соромно перед людьми, потрудіться перевірити інформацію.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.12.04 | Nemo

                  Очевидно ми говоримо про різні речі.

                  Вас вразило словосполучення "премія за випередження Рейтерз". Готовий погодитися, що формально то була не премія, а гонорар стрінгера. І саме тому, що то був гонорар стрінгера - його виписали всі служби, які взяли повідомлення.
                  Далі - щодо дати я помилився, але наведені вами цитати некоректні. Про відставку Пинзеника ББС протягом дня говорило кілька разів, використовуючи різні джерела, у тому числі і інтерв"ю (голос)Пинзеника. Очевидно ви знайшли не ті інформації.
                  Наступне - гонорар справді був отриманий і саме за це інтерв"ю. Для нас, українських журналістів, важливий розмір винагороди у цьому випадку і ми саме це з Поліщуком Миколою (Чучхе)обговорювали.
                  Взагалі мова йде не про ваші амбіції і ерудицію, а про необхідність розвитку незалежних журналістських профспілок в Україні . Якщо ви маєте щось проти - прошу висловити свою точку зору.
        • 2002.12.03 | Чучхе

          Re: Фантастично!!!

          vj пише:
          > Чи не могли б Ви трохи більше розповісти про той надзвичаиний випадок з виплатою премії за випередження Рейтерcа?

          Це (за межами України) нормальна практика. Я таких прикладів можу навести массу. Але вони стосуються іноземних агентств: АР випередило Ройтер, або СНН - за це отримують премії, це нормально, це професій1но. З іншого боку можу сказати про один телеканал, який раніше за всих видав матеріал про побиття похорону патріарха Володимира, і за це журналіст отримав 2000 премії і такого ж розміру втик -- адже ОМОН міг понищити дуже цінні телекамери. А Ассошейтед Пресс (Лукацький та ін) отримали дуже пристойну нагороду
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.12.03 | vj

            знаю на 100 відсотків

            що у світових інформаційних агенствах немає практики виплачування ПРЕМІЙ!!!! за випередження конкурента. Відкрию вам велику таємницю - на внутрішніх сайтах Ройтерс і АП є сторінки, що називаються success - тут пунктуально описується випередження Ройтерс-АП, АП-Ройтерс. Фінансове ж заохочення тільки у вигляді підвищення зарплати на наступний рік для працівників staff, для стрінгерів - це завжди оплата за матеріал.Ціна договірна. І дуже рідко сягає таких сум як 2000.
            Як приклад, можу навести останній випадок коли Ройтерс купив матеріал зі штурму Норд-Осту і картинки з середини після штурму за 1500 доларів, при умові що до АП цей матеріал потрапив наступного дня. В той же час АП купив перші картинки з госпіталю після штурму за 2000 доларів при умові що вони не потрапляють до Ройтерса узагалі.

            Конкуренція агенства з каналом СНН неможлива. Оскільки СНН є клієнтом як Ройтерса так і АП.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.12.05 | Світлана Пиркало

              Нам на Бі-Бі-Сі було дуже цікаво про це все дізнатися

              Шановні панове,
              дискусія, яка тут розгорнулася, досить дивна. Особливо на фоні останніх подій у світі мас-медія України. У мене особисто виникло питання, чому саме зараз комусь закортіло запустити розмови в інтернеті про якісь дикі гонорари, Українську службу Бі-Бі-Сі та ще до того ж і Олексія Сологубенка.
              Можу зі свого боку зауважити, що ми платимо непогані за українськими мірками гонорари, але вони в найбільшому своєму вигляді разі менші за ті, які шановний пан тут нібито отримав, у сімдесят (70) разів. Звісно, інші секції, якщо беруть наші матеріали, нічого (нуль, 0 доларів) не платять.
              Також, як продюсер, я цілком відповідально запевняю вас, що якщо нам подзвонить перший-ліпший Вася Пупкін і скаже навіть, що почалася війна з Іраком і просто на нього зараз летить бомба, ми змушені будемо відмовитися від такої фантастичної сенсації. Бі-Бі-Сі, зокрема Українська служба, не платить і не пускає в ефір не те що першого-ліпшого, а й людей, у професіоналізмі та акуратності яких ми стовідсотково не впевнені.

              Беру на себе сміливість рекомендувати шановному пану, який нібито так неслабо розбагатів через свою "оперативність", менше розповідати плутані історії і клястися в тому, чого в принципі не буває, тим більше що цей сайт відвідують не лише просто з цікавості, але також люди, які можуть гідно оцінити його "творчість", а займатися своїми прямими професійними обов*язками.
              З повагою,
              Світлана Пиркало, продюсер Української служби Бі-Бі-Сі
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.12.05 | Nemo

                Вас відрядили як наймолодшу? Чи ви недостатньо інформовані?

                http://www.bbc.co.uk/ukrainian/aboutus.shtml - з цього видно, що продюсером ви працюєте зовсім недавно. Тому краще забитати в Ольги Бетко, Наталі Скофенко чи кого іншого як працювала українська служба раніше і чи були такі випадки, про які я пишу.
                Але навіть коли ви дізнаєтесь, прошу не відписувати мені про це на форумі. Бо ми тут не говоримо про розмір гонорарів ББС - той випадок був наведений лише як приклад. Ми ведемо мову про необхідність створення журналістських профспілок, які серед іншого, мають вирішити проблему низького рівня оплати праці українських журналістів. ББС була наведена як приклад гідної оцінки журналістської роботи.
                Я також не вважаю, що завдяки тому гонорару "розбагатів".

                Принагідно пригадаю випадок, який стався з одним нашим колегою, що тривалий час працюючи на Заході журналістом, вперше приїхав на Україну після довгих років відсутності.
                Він побував на рідній Галичині, дізнався як бідують пенсіонери і коли побачив, що я розраховуюсь у ресторані за вечерю готівкою з подивом запитав, чому я ношу такі великі суми з собою готівкою, а не на картці. Я відповів, що мовляв не хочу платити здирницькі податки. І він обурився. Він звинуватив мене у всіх гріхах української економіки. Однак, я пригадавши угоду про усунення подвійного оподаткування між Україною і Великою Британією, запропонував йому добровільно відмовитись від британської системи і перейти на українське оподаткування. Після чого мій колега, дізнавшись про ставки прибуткового податку і розмір відрахувань з фонду зарплати, зблід і більше про те не згадував.
                Так от я дуже прошу Вас більше не використовувати подвійну мораль. В Україні ми працюємо не менш інтенсивно і не менш професійно, аніж Ви у Лондоні. Відмовляти нам у праві добитися гідної винагороди за нашу працю просто не чесно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".