МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Регионы разделят между партиями

02/25/2003 | Спостерігач
http://www.glavred.info/?art=69616497
Регионы разделят между партиями
Евгений Магда - 25/02/03

Результаты парламентских выборов 2002 года наглядно продемонстрировали один простой факт - без лояльности местных властей выиграть выборы практически невозможно. Если учесть, что сфера влияния «донецких» распространяется далеко за пределы области, то несложно представить, каким будет состав следующего парламента.

Сегодня «горячий восточный парень», как ехидно называют Виктора Януковича в киевской политической тусовке, чувствует себя довольно уверенно. Сто дней, в течение которых главе правительства традиционно позволяют войти в курс дел, подходят к концу, а программа правительства уже есть. Не беда, что в виде черновика, зато есть о чем договариваться с парламентом. Правда, первые тревожные звоночки уже прозвучали. Сокращение количества свободных экономических зон может быть очень неприятным и болезненным процессом. Да и «большевики» явно не торопятся кровью расписываться под предложенной им кабминовской программой. Придется их увещевать-уламывать…

Верховная Рада сделала Януковичу еще одну маленькую пакость, одной рукой принимая бюджет со старыми показателями минимальной зарплаты, другой - поднимая ее, в полном соответствии с чаяниями избирателей. Теперь даже министра по вопросам труда и социальной политики крайним сделать нельзя – эсдеки обидятся. Получилось, то правительство в весьма интересном положении, а бюджет-2003 недовыполняется уже с января месяца.

Дуэту Янукович – Азаров самое время призадуматься о целесообразности активного сотрудничества с главой бюджетного комитета Порошенко. Петр Алексеевич ведь только с одной стороны главный специалист среди законодателей по государственным доходам-расходам, с другой он – один из лидеров «Нашей Украины». Такое «раздвоение сознания» ничем хорошим для правительства не закончится.

Ко всему прочему в дело вмешивается не самая благоприятная внешнеэкономическая конъюнктура. Существенные финансовые выплаты по внешнему долгу (порядка 1,6 миллиарда долларов), ожидающие нашу страну в этом году, могут пошатнуть и без того пока не самые устойчивые позиции правительства Януковича. Да и война в Ираке, вероятность которой растет с каждым днем, вряд ли позитивно повлияет на украинскую экономику. Возникает реальная угроза возникновения неуправляемого кризиса, который скорее всего не укрепит положение правительства. Одна отрада – шахтеры вряд ли будут шуметь на всю страну, но даже первые признаки их недовольства чуткие уши противников «донецких» уловят, а умелые руки их растиражируют и донесут до всех нас.

Правительство Януковича (не без изменений в кадровом составе), скорее всего, доживет до осени. Даже если не будет принята программа его деятельности с претенциозным названием «Открытость. Действенность. Результативность», то с разбегу менять исполнительную власть не будут. Не солидно, да и сельскохозяйственные проблемы кому-то нужно будет разруливать в период летних депутатских отпусков. Зато уже осенью найдутся политические силы, демонстрирующие непреодолимое желание сделать премьеру предложение, от которого он не в силах будет отказаться.

Смысл предложения будет заключаться в активном участии Виктора Федоровича (судя по всему, на паях с Виктором Владимировичем) в проведении политической реформы локального масштаба. На тот момент вносить изменения в Основной Закон можно будет исключительно по принципу «хватай мешки – вокзал отходит», но все равно девальвировать ценность президентского кресла можно. Главное – чтобы был консенсус. Политическая реформа, проводимая при непосредственном участии действующего премьера и не предполагающая его отставки, может быть очень интересной для нынешнего хозяина Кабмина. Ему практически нарисуют ситуацию, при которой он реально будет «ни первым, ни вторым». Более того, не придется прилагать никаких серьезных усилий и самому принимать участия в президентской гонке. Достаточно поработать в направлении невыхода Виктора Ющенко, которого сегодня партия власти опасается сильнее всего, во второй тур президентских выборов – и дело в шляпе.

Конечно, возникает логичный вопрос: каковы гарантии сохранения статус- кво политических сил, которые поддерживают Януковича по велению донецких сердец. Ответ приготовлен и на этот непростой вопрос. Партии регионов предложат поддержать законопроект Гавриша – Иоффе – Дашутина о выборах народных депутатов, предполагающий выборы народных депутатов в 450 округах. Кандидаты будут выставляться партиями и блоками в округах и занимать места на парламентских выборах в соответствии с набранным рейтингом. В практической плоскости это означает разделение областей и целых регионов по сферам влияния отдельных партий. Результаты выборов 31 марта 2002 года и довыборов, прошедших в четырех округах, наглядно продемонстрировали один простой итог – без лояльности местных властей выиграть выборы по такой схеме будет практически невозможно. Если учесть, что сфера влияния «донецких» распространяется далеко за пределы области, то несложно представить, каким будет состав следующего парламента. Для справки – на Западной Украине проживает только 9-10 процентов от всего электората. Так что «Нашей Украине» придется призадуматься и искать пути противодействия такому варианту.

Кстати, при таком раскладе социалисты и тимошенковцы рискуют оказаться на политическом маргинесе, а коммунисты станут гораздо сговорчивее. Особенно, если с ними проведут воспитательную беседу российские товарищи. В таком случае и политическая реформа обретает довольно реальные очертания. Осталось подождать, пока премьер дозреет. А полгода в политике – одновременно много и мало.

Відповіді

  • 2003.02.25 | Shooter

    Цікавий приклад того, ...

    ...як забуваючи одну "дрібницю", можна будувати фантастичні теорії.

    Для "рехворми" потрібно 300 голосів у парламенті. Навіть якщо припустити, що комуняків куплять (хоча сьогодні я в цьому дуже сумніваюсь), то залишається ще НУ+БЮТ+СПУ>150 плюс ще з 20-30 депутатів як з незалежних, так і з т.зв. "більшости". Як "рехвормувати" в такому випадку - автор не пояснює.

    Другий цікавий пункт, про який автор чомусь забуває: Закон Йоффе-со-товарищі не пройшов у друге читання, натомість пройшов альтернативний Закон, котрий, де-факто, підготувала опозиція.

    Після цього статтю можна не читати. А пану Спостерігачеві порадити дещо втратити автоматизм процесу Ctrl-C - Ctrl-V ;):
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.25 | Ростислав

      Нормальна стаття

      Shooter пише:
      > ...як забуваючи одну "дрібницю", можна будувати фантастичні теорії.
      >
      > Для "рехворми" потрібно 300 голосів у парламенті. Навіть якщо припустити, що комуняків куплять (хоча сьогодні я в цьому дуже сумніваюсь), то залишається ще НУ+БЮТ+СПУ>150 плюс ще з 20-30 депутатів як з незалежних, так і з т.зв. "більшости". Як "рехвормувати" в такому випадку - автор не пояснює.

      Реформа не означає обов'язкові зміни в Конституції, можна і через зміну Законів такого намутити...А для цього достатньо 226 голосів.

      > Другий цікавий пункт, про який автор чомусь забуває: Закон Йоффе-со-товарищі не пройшов у друге читання, натомість пройшов альтернативний Закон, котрий, де-факто, підготувала опозиція.

      Він не _пройшов_. Просто він набрав більше голосів. Тобто теоретично (але не обов'язково) в майбутньому має розглядатись саме він. А якщо есдеки чи комуністи передумають - можна і до Закону Іоффе повернутись.

      > Після цього статтю можна не читати. А пану Спостерігачеві порадити дещо втратити автоматизм процесу Ctrl-C - Ctrl-V ;):

      Пану Спостерігачу можна лише подякувати за можливість читати в одному місці найцікавіше зі всього українського політ-Інтернету.
      А Вам Шутере можна порадити бути менш категоричним. Побачити мейнстрім (чим Ви постійно тут займаєтесь ;-)) - не штука, значно складніше побачити бічні течії, що в майбутньому можуть значно скореґувати основний потік. А можуть і не.
      Успіхів! ;-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.02.25 | Shooter

        Нормальна стаття з низьою правдоподібністю = фантазії ;)

        Ростислав пише:
        > Shooter пише:
        > > ...як забуваючи одну "дрібницю", можна будувати фантастичні теорії.
        > >
        > > Для "рехворми" потрібно 300 голосів у парламенті. Навіть якщо припустити, що комуняків куплять (хоча сьогодні я в цьому дуже сумніваюсь), то залишається ще НУ+БЮТ+СПУ>150 плюс ще з 20-30 депутатів як з незалежних, так і з т.зв. "більшости". Як "рехвормувати" в такому випадку - автор не пояснює.
        >
        > Реформа не означає обов'язкові зміни в Конституції, можна і через зміну Законів такого намутити...А для цього достатньо 226 голосів.

        Давайте уточнимо значення слова "реформа". Якщо перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської, то потрібно таки 300 голосів.

        Крім того, не забувайте, що "більшість" після грудневих подій існує виключно на папері - занадто протилежні інтереси в її "членів". Тому і про 226 голосів я би говорив дуже обережно.

        > > Другий цікавий пункт, про який автор чомусь забуває: Закон Йоффе-со-товарищі не пройшов у друге читання, натомість пройшов альтернативний Закон, котрий, де-факто, підготувала опозиція.
        >
        > Він не _пройшов_. Просто він набрав більше голосів.
        Тобто теоретично (але не обов'язково) в майбутньому має розглядатись саме він. А якщо есдеки чи комуністи передумають - можна і до Закону Іоффе повернутись.

        Який сенс комуністам погоджуватися з законом Йоффе, дивлячись на результати останніх виборів? Жодного.
        Та й абрєзаним - теж слабий "прямий". Хіба Януковичу допомогти - себто, собі могилу вирити.


        > > Після цього статтю можна не читати. А пану Спостерігачеві порадити дещо втратити автоматизм процесу Ctrl-C - Ctrl-V ;):
        >
        > Пану Спостерігачу можна лише подякувати за можливість читати в одному місці найцікавіше зі всього українського політ-Інтернету.
        > А Вам Шутере можна порадити бути менш категоричним. Побачити мейнстрім (чим Ви постійно тут займаєтесь ;-)) - не штука, значно складніше побачити бічні течії, що в майбутньому можуть значно скореґувати основний потік. А можуть і не.

        Гм...вже рочків як два - бічні течії на ніц вагоме не здатні. Про що Шутер всі ці два роки говорить ;):

        > Успіхів! ;-)

        Усім нам - ціль ж бо одна
    • 2003.02.25 | franko

      Цe до тeми об'eктивностi главрeда

      Хтось мeнe питався, чому я вважаю його нeоб'eктивним. Тому що надто часто можна побачити ознаки манiпуляцii. Манiпуляцiя цiei статтi: Янукович з данeцкiмi - цe колосальний вплив на цiлу дeржаву. Мантра повторюeться аж двiчi. А насправдi вони з данeцка вжe поiхали, а в Украiну щe нe прiхали. Iм щe багато рогiв довeдeться обламати, пeрш нiж цe станe рeальнiстю, - а найпачe в самому Кeвi. Мантра номeр 2: Янукович впeвнeний прeм'eр з програмою дiй. Та нiфiга вiн нe впeвнeний - розгублeнe кошeня. Данeцким господарством кeрувати - цe нe Украiною. Уявляю собi, що то за програма. Та й дeкларативнe то всьо - що такe нинi Кабiнeт Мiнiстрiв? :(:
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.02.25 | Shooter

        Усе відносне, мій друже Гораціо

        Тому Главрєд - таки досить (відносно :)) об'єктивний. Хоча би навіть тому, що оприлюднює різноманітні точки зору.
      • 2003.02.25 | Адвокат ...

        Мантри,-- мантрами...

        franko пише:
        > Хтось мeнe питався, чому я вважаю його нeоб'eктивним. Тому що надто часто можна побачити ознаки манiпуляцii. Манiпуляцiя цiei статтi: Янукович з данeцкiмi - цe колосальний вплив на цiлу дeржаву. Мантра повторюeться аж двiчi.

        Постривайте! Чим ближче до виборів,-- тим більше "мантруватимуть", і не лиш "данєцкіє".
        Хоча об'єктивно, вони мають ( грошовий ) потенціял, аби ті мантри,-- та й стали реальністю. Атож: не варто си заколисувати. Грубі гроші у бідній країні здатні робити "ріжноманітні чудеса".


        > А насправдi вони з данeцка вжe поiхали, а в Украiну щe нe прiхали. Iм щe багато рогiв довeдeться обламати, пeрш нiж цe станe рeальнiстю, - а найпачe в самому Кeвi.

        Си помиляєте!!! Янук-овіч со бандити в Україну й не рушали. Їхня мрія та ціль була і є: аби Україна "переїхала" у Донбас.


        > Мантра номeр 2: Янукович впeвнeний прeм'eр з програмою дiй. Та нiфiга вiн нe впeвнeний - розгублeнe кошeня.

        Не зовсім так. Себто,-- не кошеня. Скорше,-- собаченя.


        > Данeцким господарством кeрувати - цe нe Украiною.

        Та й Донбасом він керував... м'яко кажучи,-- "нє блєстящє". ;):


        > Уявляю собi, що то за програма. Та й дeкларативнe то всьо - що такe нинi Кабiнeт Мiнiстрiв? :(:

        Та не треба ніц собі уявляти! Все про ту проґраму вже сказано,-- "Вавою" Литвином. У перекладі на не парляментську мову його присуд звучить так: "Проґрама,-- лажова, далі нікуди. Прем'єр,-- недолугий та слабий, але амбітний. Аби ( Паряментові ) мати більш імопознтний вигляд ( на тлі нездарщини та бажання догодити усим, аби не "турнули" ),-- проґраму радше ухвалити. Ну, а якщо й не ухвалимо,-- то й грець із нею. Не варта вона й ламаного шеляга!"
  • 2003.02.25 | vujko

    дужe цiкава обмовка

    >Для справки – на Западной Украине проживает только 9-10 процентов от всего электората.

    цe при тому, що насeлeння Львiвськоi, Тeрнопiльськоi i Iв.-Франкiвськоi областeй складаe 10,7% за даними останнього пeрeпису, а до осeнi 2004, враховуючи iснуючу динамiку, будe складати нe мeншe 11% усього насeлeння.
  • 2003.02.25 | Тестер

    Re: От сидимо балакаємо. І якщо ми такі розумні...

    Чому такі бідні. Я не за себе. Чому так голосуємо. За двадцять гривнів Черкаси продалися Шуфричу. Нас на форумі мало. Ну скажіть, від сили 50 людей. Народ в основному спить і дуже інтенсивно спивається. О два спи підряд. Ось моменти. Проти війни американців з Іраком на вулиці Лондона вийшли 1 000 000 людей. Що з нами???
    Прошу не вважати це провокацією. Моя Е-почта відкрита.
    Треба вийти на вулиці. За мою і твою свободу. Будьте здорові!!!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".