Джерело послідовної позиції Романо Проді?
03/18/2003 | Нестор Мазепа
Отут таке подумалося, в світлі погано приховуваної москальської радости, що Україну ніби-то не візьмуть до ЕС. Саме синьор Проді є головним створювачем інформаційних приводів, які кісільови так переспівують. Може москалі його банально купили, як колись константинопольського патріярха. Заради такої мети вони за ценой нє пастаят. Де там видатний журналіст AST? Чим не тема для розслідування? Яка платня в голови Еврокомісії?
Відповіді
2003.03.18 | Горицвіт
Проді: я ніколи не говорив "ніколи"
Проді: я ніколи не говорив "ніколи"17.3.2003 19:48 за Києвом
BBC
Президент Європейської Комісії Романо Проді заперечив те, що він скептично ставиться до можливості набуття Україною членства в Євросоюзі у майбутньому.
В інтерв'ю італійському часописові "Кор'єре делла сера", котрий видається в Мілані, наприкінці минулого року Романо Проді нібито сказав, що Україна ніколи не буде членом Євросоюзу.
"Я ніколи не вживав слова "ніколи", коли говорив про можливість вступу України до Європейського Союзу," - сказав Романо Проді у понеділок у Брюсселі на спільній пресовій конференції з українським прем'єром Віктором Януковичем.
Як повідомив з Брюсселя спеціальний кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі, пан Проді заперечував минулорічну заяву в інтерв'ю дуже категорично, тричі вживши слово "ні", додавши, що то взагалі "неправильна постановка питання".
Пан Проді додав, що Україна і Євросоюз нині перебувають на шляху поглиблення відносин.
2003.03.18 | ilia25
Грани.ру: Европейская ночь
Европейская ночь19.02.2003
http://grani.ru/Politics/World/Europe/m.23351.html
Внезапный ночной визит в Москву председателя Европейской комиссии Романо Проди – сенсация громкая и одновременно таинственная. В эпоху телефонов космической связи, не говоря уж о простых мобильниках, как-то удивительно, что президент России в пожарном порядке выписывает к себе в Кремль дорогого гостя. Мало того - он посылает за ним свой самолет: такой чести, насколько известно, не удостаивались ни друг Джордж, ни друг Герхард, не говоря уж о друге Киме. Он меняет свой напряженный график и в этот день очень поздно ложится спать, о чем нас не без тревоги извещают государственные телеканалы.
Однако речь идет даже не о поименованных друзьях, но о европейском чиновнике, не играющем первостепенной политической роли. Причем в ситуации, когда главные новости, связанные с Европой, уже известны и сообщить что-нибудь свежее не самый первостепенный чиновник вряд ли может. А новости таковы, что Европа слегка прогнулась перед Америкой – и по линии НАТО, и по линии ЕС. Сюжет, связанный с иракской войной, чуть прояснился, хотя сегодня предсказывать эту войну или предполагать, что ее не будет, – явная политологическая безответственность. Черт ее знает, будет ли война.
Что же случилось накануне визита Проди в Москву? На состоявшемся в Брюсселе саммите стран Европейского союза был преодолен раскол. Лукавая, двусмысленная, загадочная итоговая резолюция помирила всех: война возможна, но лишь в крайнем случае. "Ястребы" во главе с англичанами торжествуют победу: трудное слово "война" вырвано у безмозглых пацифистов. Довольны и "голуби" - все-таки операция откладывается на потом, на крайний случай. И конечно же, рады американцы: дозвольте нам войну, а уж крайний случай мы вам предоставим в ближайшие сроки. Собственно, эти сроки вчера назвал Буш – две недели. Позже климат не позволяет.
Таков расклад: всем вроде хорошо, поскольку и Вашингтону, и Парижу, и Лондону, и Берлину удалось сохранить лицо и хотя бы на время прекратить дикие междоусобные разборки. Однако в списке счастливцев не хватает одного весьма заинтересованного участника – России. Мы чужие на этом празднике компромисса.
До брюссельской резолюции все было по-другому. Покуда западные лидеры, забыв о Саддаме, яростно, почти не выбирая выражений ругались между собой, мы с Владимиром Владимировичем ловили редкостный кайф. Мы ездили в Берлин и Париж, срывая аплодисменты. Нас встречали прямо у трапа и не отпускали от себя никуда. Нам плакались в жилетку, и мы утирали горемыкам горячую атлантическую слезу. Мы приковывали к себе растерянное внимание бывших и будущих кредиторов, завязнувших в войне с войной. Они уже устали от вселенского скандала и ловили каждое наше слово, мечтая, что мы помирим их между собой. Мы не торопились. Мы важно изрекали, что всей душой за Европу, но категорически против антиамериканизма. Мы высказывались туманно, что пока воевать не надо, а в будущем – не исключено. Нас слушали развесив уши. И мы покидали наших друзей в состоянии такого почти нескрываемого восторга, какого, наверное, не испытывали со времен создания атомной бомбы. У нас опять была великая эпоха в эти несколько дней.
Резкая перемена декораций (а ведь можно было надеяться, что в Брюсселе европейцы окончательно передерутся) заставила Путина перестраиваться на ходу, сочинять себе совсем другие роли, играть другой спектакль. Сегодня надо показать, что мы вообще в нем участвуем. Оттого не мы едем в гости, а гость едет к нам. Оттого к его услугам всегда готовый ко взлету президентский самолет. Оттого такой странный выбор гостя: лидеры стран ЕС явно надорвались в бесконечных дискуссиях, а Романо Проди, который просто по статусу не так близко к сердцу воспринимал трагикомедию последних недель, полон сил и готов к ночному полету. К тому же он наш старый друг, еще два года назад призывавший разморозить программу технического содействия РФ, приостановленную в связи с очередной чеченской войной, и заявивший тогда же, что "Россия и ЕС подобны виски с содовой. Они не могут существовать друг без друга". Так оно и вышло теперь. Нужно, чтобы и впредь получалось.
Самое главное сегодня – демонстрация этой нерасторжимой дружбы. Если угодно, имитация братских чувств, но внятная и сердечная: мой самолет – твой самолет. А что касается резолюции, так не вовремя подписанной в Брюсселе, то слог ее слишком вял и формулировки расплывчаты. И надо, пока не поздно, помочь европейцам разобраться между собой. Подсказать пути выхода из кризиса, а заодно и сам кризис как-то смягчить, что ли, ведь он не преодолен... Неважно, будет ли война. Важно, чтобы союзники не довели дело до раскола. Время не терпит, и в эти почти довоенные дни надо успеть окончательно помирить всех со всеми, приговаривая: а вот и не подеретесь! Тем более друзья таковы, что их и науськивать не надо.
Илья Мильштейн
19.02.2003
2003.03.18 | Рюген
Re: Грани.ру: Европейская ночь
"...Мы с Владимиром Владимировичем" - Березовский с Мильштейном Путину не товарищи!Илюша, в следующий раз не скрывайте Березовских наклонностей. Они все равно видны. Похлебочка-то из одного котла с Прохановым как? Смакує?
2003.03.18 | CACTUS ( Послухав радіо)
Ну дайте ж приколотись! Було воно ось так!
Цього понеділка з дводенним візитом до Брюсселя прибув прем “єр – міністр України Віктор Янукович. У Брюсселі він візьме участь у шостому засіданні Ради з питань співробітництва Україна -- ЄС. Першою важливою подією дня стала зустріч Віктора Януковича з Головою Європейської Комісії Романо Проді.Перша невтішна новина для України з”явилася коли Віктор Янукович ще перебував у польоті на шляху до Брюсселя. Під час полудневого брифінгу речник Єврокомісії у справах зовнішньої політики Ема Едвін заявила що впродовж нинішнього засідання Ради з питань співробітництва Україна-ЄС, Україні не вдасться набути статусу держави з ринковою економікою. ЄС вже пів року вивчає це питання і має до України низку претензій . А саме! В Україні запроваджене експортне мито, що не відповідає державам з ринковою економікою. Україна ще й досі часто вдається до бартерної торгівлі, відомо чимало випадків коли держава втручається в діяльність приватних фірм, неналогоджена юридична процедура банкрутування підприємств... Усе це суперечить ринковій економіці.
Зазначимо, що зустріч Голови Європейської Комісії та українського прем”єра Віктора Януковича увінчалась деяким успіхом. Після годинної бесіди був підписаний з Євросоюзом протокол про умови вступу України до Світової Організації Торгівлі. Така політична домовленість повинна прискорити всуп україни в СОТ. Щоправда розмову обидва політики розпочали здалека. Узгодили насамперед своє бачення Іракської проблеми. Романо Проді заявив, що війни не мусить бути, хоча Рада Безпеки ООН досить довго шукає компроміс. Тому всі країни світу і втому числі Україна також не повинна стояти осторонь пошуків цього компромісу.
Після цього Романо Проді та Віктор Янукович зустрілися з пресою. Ескорт преси цього разу був досить чималий за кількістю. В склад представників українських мас – медій ввійшли навіть журналісти регіональних газет. Романо Проді досить довго говорив про те що розширюючись, ЄС не стане новою залізною завісою для України, а навпаки призведе до нової фази поглиблення і покращення стосунків. “Україна не просто друг для Європейського Союзу,а стратегічний партнер", наголосив Голова Європейської Комісії. Проте питанння про вступ України до Європейського Союзу не на часі, додав Романог Проді. Україні ще необхідно чимало провести реформ для того щоб наблизитись до цієї мети.
У відповідь Віктор Янукович заявив, що Україна дійсно прагне якнайшвидше наблизитись до ЄС не лише політично , але й економічно. Прагне досягти такого ж життєвого рівня як країни Європейського Союзу. На його думку реформи в Україні якраз нині активно здійснюються в цьому напрямку.
Після цих монологів залишилось часу лише на одне запитання для журналістів. Його поставив до Романо Проді кореспондент Радіо Свобода, який нагадав Голові Європейської комісії його інтервю для італійської газети “Ла Стампа”, де він заявив що Білорусь, Молдова і Україна не мають шансів на членство в ЄС так само як НОВА ЗЕЛАНДІЯ , кореспондент RFE/RL поцікавився чи зможе Україна , після того як виконає зобов”язання Договору про партнерство і співробітництво стати членом ЄС?
Тут Романо проді відхрестився від того інтерв”ю в “Ла Стампа”. Запевнив що він такого не говорив. А друге зазначив що виконання Україною Договору про партнерство і співробітництво не зобов”язує приймати Україну в Європейський Союз. Таких зобов”язань ЄС на себе не брав, наголосив Голова Єврокомісії. Дідуля забув ,мабуть, що колишній комісар ЄС -- СЕР Леон Бріттан, заявив , що договір не обмежує членство України в ЄС!