МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Смeрть журналiста, падiння диктатора. До проeкту полiтичноi рeфо

04/11/2003 | vujko
Смeрть журналiста, падiння диктатора. До проeкту полiтичноi рeформи.

Пiсля смeртi чeсного i вiдважного тeлeжурналiста у нього зросла кiлькiсть "однодумцiв" (див. вiдповiдну гiлку).
Пiсля смeртi (полiтичноi, що нe так i далeко вiд рeальноi) тирана кiлькiсть "однодумцiв" катастрофiчно змeншилась.

Клуб однодумцiв живих журналiстiв покликаний виправити цeй дисбаланс. Вiн в силу свого визначeння призваний збiльшити кiлькiсть прихильникiв нeзалeжних журналiстiв, що автоматично змeншить кiлькiсть диктаторiв, разом iз iхнiми прибiчниками. Почeсним члeном клубу стаe той (тi) хто добeться у пропагандистiв прeзидeнтськоi полiтичноi рeформи вiдповiдi на запитання:

"Що прeзидeнтська полiтична рeформа пeрeдбачаe для забeзпeчeння нeзалeжного функцiонування чeтвeртоi гiлки влади - мас-мeдiа?".

Втiм, цe запитання можна ставити опозицii тeж.

Відповіді

  • 2003.04.11 | Максим

    Re: От що (+)

    Демократія і вільна преса - це демагогія. Так само як і політична реформа. Не треба сюди нікого приплітати.

    Четверта влада - фікція. Такої влади ніде нема. Влада всюди - одна.
    В США, наприклад, це влада порядку трьохсот родин, які контролюють:
    1. Найпотужніші ТНК - як головні акціонери
    2. Усі провідні медіахолдінги - як головні акціонери
    3. Усіх політиків - як своїх ставлеників, та оплачену прислугу
    4. Адміністрації та уряд - відповідно
    5. Судову гілку - так само
    Головна задача "вільної преси", наприклад, в США - не дати уряду (раптом який президент захоче збрикнутися) - показати хто саме контролює Гамерику, усі держазамовлення, усі рішення, війни, та дивіденди від них.

    Насправді ж, людям не потрібна "вільна преса". Людям потрібна: оперативна, важлива/цікава і релевантна - тобто така, що їм дійсно потрібна - інформація.

    "Вільна ж преса" переважно займається постачанням інформаційного сміття в голови обивателів. Це проста схема. Можна навіть випустити в ефір людину, яка почне рубати правду матку. Це нічого не змінить. Бо після цього виступу людям покажуть: аварію, вбивства, міньєт, ужастікі і... Хто пригадає ту правду?

    Це МАТРИЦЯ, Вуйку. Дуже демократична і вільна. Але - Матриця.

    Головна проблема, що в нас повно людей, які самі себе зомбують і вірять у всі ці "демократичні" фетиші. Особливо серед опозиції. Вони думають, що якась "справжня" свобода слова змусить людей вийти на вулиці чи призведе до якихось змін. Аж ніяк. Можна засадити Тимошенко в ефір, і Мороза, і всіх. Що це змінить? Якої ще правди не знає цей народ про цей режим і корупцію?.. Подумайте

    Іще над одним подумайте. Усі телеканали рекламують нам що?.. На 95% продукцію іноземних ТНК. При цьому усі телеканали покзують нам що?.. Продукцію іноземних медіахолдінгів та кіно-телевізійних ТНК. Часто, навіть, за іноземний програмний продукт (фільми і передачі) телеканали розраховуються не грошима, а... рекламним часом. Чому?.. Бо всі вони пов'язані. (Див. на початок)

    Фактично ми маємо не телевізію, а молох, який винищує вітчизняних виробників, викачує з України гроші, частину цих грошей віддає іноземним телевізійникам, які на новому витку знову зомбують наше населення, знову втюхують йому свій непотріб і так усе далі по спіралі. До речі, а хто є власниками - реальними - "українських" телеканалів?

    Хто таким чином контролює ситуацію в Україні - настрої людей? (див. на початок). Чи влаштовує тих контролерів Кучма?.. Абсолютно. Бо який порядний уряд ще віддав би свою країну на розтерзання іноземному капіталу, та його прислузі МВФ, ЄБРР, СОТ і прочая?

    Таким чином, Вуйку: ласкаво просимо у реальний світ. Прокидайтеся. Досить повторювати мантри про "вільну пресу". Це не Ваші слова. Це замість вас говорить ... зомбіящик
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.04.11 | vujko

      Вашi пропозицii: як зробити, щоб така iнформацiя була наявна?

      Максим пише:
      > ...
      > Насправді ж, людям не потрібна "вільна преса". Людям потрібна: оперативна, важлива/цікава і релевантна - тобто така, що їм дійсно потрібна - інформація.
      ...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.04.11 | Максим

        Re: Деякі думки (+)

        1. Ми мали справді вільну пресу. Такої, якої сьогодні немає ніде в світі. Це було на самому початку 90-х. Тоді у людей ще були гроші, а папір був дешевим. Тоді газети, наприклад, могли виживати з продажів. Без реклами. Приклад "Пост-Поступ".

        Потім люди різко збідніли, а папір - подорожчав. Це вбило нашу вільну пресу. Зокрема і "Пост Поступ"

        2. Сьогодні "вільної преси" справді вільної не може бути суто з економічних причин. Країна, де середня зарплата 60 дол. на місяць не може мати вільної преси - у ринкових умовах. Бо читач/глядач, як споживач реклами є занадто бідним, щоб цікавити рекламодавця. Щоб рекламодавець давав рекламу і платив за неї великі - належні - гроші.

        3. Таким чином на теперішньому - проміжному етапі необхідно, щоб наша публіка, усі ми, стали багатшими. Вихід на середню зарплату 300-500 доларів у рази і порядки збільшить рівень свободи слова. Тому на даному етапі головним питанням є не свобода слова як така, а бідність. Саме цю проблему треба вирішувати.

        До речі, саме конструктивна програма підвищення заробітків до рівня 300-500 дол. і могла б вивести людей на вулиці. Але проблема в тому, що опозиція такої програми не має. Чому?.. Бо така програма вимагала б:
        * обмеження імпорту - через 200-300% мито;
        * припинення контрабанди;
        * реальний протекціонізм для вітчизняних виробників;
        * серйозні держзамовлення та урядові інвестиції;
        * відмову від кредитів МВФ та виконання їхніх вимог;
        * заборону для державних структур та установ купувати будь-що іноземне за БЮДЖЕТНІ гроші(канцелярію, папір, меблі, оргтехніку, кондиціонери і прочая). Допоки відповідні компанії не відкриють свої виробництва в Україні;
        * відмову від приватизації Укртелекому, Нафтогазу, обленерго і прочая. Інвестиції грошей з пенсійного фонду в акції цих ДЕРЖАВНИХ підприємств - монополістів.
        * Інше

        Лише коли відродиться виробництво в Україні, лише тоді люди почнуть заробляти нормальні гроші. І ріст ВВП тоді буде не 4-5, а 10-15% щорічно. Але це не відпвідає економічним програмам наших партій. Нажаль

        4. Одним словом, Україну треба вирвати з болота третього світу. Бо країна третього світу не може бути багатою - за визначенням. Не може мати нормальної медицини, освіти і такої великої армії журналістів, у кожного з яких є сім'ї і діти.

        Але, навіть, провівши ось такі СПРАВЖНІ а не зрадливі - ринкові -реформи, і забезпечивши більш-менш достатній добробут населення, ми зможемо забезпечити свободу слова лише на певний період. Далі вступлять в дію ті ж механізми, які працють у США, де вся преса є підконтрольна великому олігархічному бізнесу. В принципі так само як і в нас сьогодні, але вже на якісно іншому витку спіралі.

        5. Щоб такого не сталося, треба, щоб Держава залишила за собою значні інфрмаційні ресурси. Наприклад було б доречно видалити усі приватні телеанали з УТ-1, УТ-2 та того каналу, на якому віщає Інтер. Нехай усі комерційні канали працють в однакових умовах - через супутник. А кабельні мережі нехай їх показують.
        На УТ-1 можна було б зробити свій аналог Бі-Бі-Сі. На УТ-2 - громадське телебачення, на УТ-3 канал "Ккльтура/Спорт".
        Аналогічно, можна було б запровадити певні пріоритети і преференції для газет, журналів, радіостанцій (це довга розмова)

        6. Принципово важливо зрозуміти, що у випадку приходу до влади людини чи групи людей, які б захотіли вирвати Україну з Третього світу, і зробити її достойною центрально-європейською державою, усі нині існуючі "вільні ЗМІ" зчинять дикий гевулт. Так само як і багато учасників цього форуму.

        Коротше кажучи, якби якийсь український Путін чи Де Голь взяв мене до себе міністром інформації та пропаганди, я думаю мені б вдалося - чисто ідейно та ідеологічно - нейтралізувати платних наймитів космополітичного капіталу. Але я також пропонував би і введення деяких цензунрних обмежень. Наприклад я б пропонував заборонити:
        1. Згадувати про наркоманію та наркотики в новинах. (Одночасно із введенням смертної кари за розповсюдження і збут наркотиків)
        2. Смакувати злочини і робити окремі програми, де постійно показують кров і т.п.
        3. Показувати паради гомосексуалістів та інформувати людей про педофілію. Усе це - реклама. Насправді.
        4. Показувати фільми, де головними героями є наркомани, проститутки, гомики і прочая

        Одночасно, я б пропонував:
        1. Щоб усі телеканали віддавали державі по 5-10 хв рекламного часу на день - для соціальної реклами та реклами продукції державних/вітчизняних підприємств;
        2. Щоб відповідні невеликі рекламні площі були зарезервовані за державою в друкованих ЗМІ;
        3. Щоб телеканалам поверталася з податків значна частина грошей, витрачиних ними на виробництво власного теолепродукту. Передусім теле та кінофільмів

        Одним словом я прихильник активного втручання з боку держави у процеси. Але для цього при владі має опинитися група людей - патріотів. А це, на сьогодні, виглядає як утопія
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.04.11 | Боровик

          Re: Деякі думки (+)

          Абсолютно погоджуюсь щодо причин смерті вільної преси, але рецепти по економіці країни не витримують критики.

          > До речі, саме конструктивна програма підвищення заробітків до рівня 300-500 дол. і могла б вивести людей на вулиці. Але проблема в тому, що опозиція такої програми не має. Чому?.. Бо така програма вимагала б:
          > * обмеження імпорту - через 200-300% мито;
          Наслідок - залишуться тільки сировинні галузі бо зараз майже всі виробничі процеси залежать від високотехнологічних машин та техніки що не виробляються в Україні. Починайте від макаронів і закінчуйте туалетним папером і я вже не говорю про фармацевтику чи електроніку.
          Наступний наслідок - втрата стимулу росту, бо конкуренції як такої не буде. Ще наслідок - контрабанда, та завищена вартість іноземного товару. Наступний наслідок - проблеми з експортом, бо щоб щось вивозити треба дозволити ввозити.
          Правильно - відміна пільг по імпорту, прогресивне мито від 0% до приблизно 30% по лінії сировина-засоби виробництва-готова продукція.
          Акцизні товари окрема тема.

          > * припинення контрабанди;
          Припинення неможливе силовим метьодом. Вирішення проблеми в економічній площині - відсутність пільг, спрощення перетину кордону, розумне мито.
          > * реальний протекціонізм для вітчизняних виробників;
          Дивись пункт 1: совєтізація економіки. зараз для того ж СГ більша ппроблема збуту, а не виробництва.
          > * серйозні держзамовлення та урядові інвестиції;
          КОРУПЦІЯ!!!!
          > * відмову від кредитів МВФ та виконання їхніх вимог;
          І так і ні. МВФ - не панацея.
          > * заборону для державних структур та установ купувати будь-що іноземне за БЮДЖЕТНІ гроші(канцелярію, папір, меблі, оргтехніку, кондиціонери і прочая). Допоки відповідні компанії не відкриють свої виробництва в Україні;
          Нема різниці на чому будуть відмиті гроші. Це питання просто не є принциповим. Відносно оргтехніки особливо.
          > * відмову від приватизації Укртелекому, Нафтогазу, обленерго і прочая. Інвестиції грошей з пенсійного фонду в акції цих ДЕРЖАВНИХ підприємств - монополістів.
          ???? Мертвому припарка.
          > * Інше
          >
          > Лише коли відродиться виробництво в Україні, лише тоді люди почнуть заробляти нормальні гроші. І ріст ВВП тоді буде не 4-5, а 10-15% щорічно. Але це не відпвідає економічним програмам наших партій.
          А при чому тут виробництво? А як на рахунок банків чи транспортних послуг? Якось однобоко виходить. І звідки 10-15%? А я думаю, що в СГ ріст може бути 100% річних на протязі кількох років. А в оргтехнійці не буде росту ще довго...

          Нажаль
          >
          > 4. Одним словом, Україну треба вирвати з болота третього світу. Бо країна третього світу не може бути багатою - за визначенням. Не може мати нормальної медицини, освіти і такої великої армії журналістів, у кожного з яких є сім'ї і діти.
          ТРЕТІЙ ЩЛЯХ ВЕДЕ В ТРЕТІЙ СВІТ, ЩОБ ВИЙТИ З ТРЕТЬОГО СВІТУ НЕ ТРЕБА ЩУКАТИ ТРЕТЬОГО ШЛЯХУ,

          >
          > Але, навіть, провівши ось такі СПРАВЖНІ а не зрадливі - ринкові -реформи, і забезпечивши більш-менш достатній добробут населення, ми зможемо забезпечити свободу слова лише на певний період. Далі вступлять в дію ті ж механізми, які працють у США, де вся преса є підконтрольна великому олігархічному бізнесу. В принципі так само як і в нас сьогодні, але вже на якісно іншому витку спіралі.
          Перечислені вами кроки не можна назвати ринковими ні при яких умовах.

          >
          > 5. Щоб такого не сталося, треба, щоб Держава залишила за собою значні інфрмаційні ресурси. Наприклад було б доречно видалити усі приватні телеанали з УТ-1, УТ-2 та того каналу, на якому віщає Інтер. Нехай усі комерційні канали працють в однакових умовах - через супутник. А кабельні мережі нехай їх показують.
          > На УТ-1 можна було б зробити свій аналог Бі-Бі-Сі. На УТ-2 - громадське телебачення, на УТ-3 канал "Ккльтура/Спорт".
          > Аналогічно, можна було б запровадити певні пріоритети і преференції для газет, журналів, радіостанцій (це довга розмова)
          >
          а де знайти того цапа що за це заплатить? Чи можна буде на це забрати зарплатню вчителів та військових?

          > 6. Принципово важливо зрозуміти, що у випадку приходу до влади людини чи групи людей, які б захотіли вирвати Україну з Третього світу, і зробити її достойною центрально-європейською державою, усі нині існуючі "вільні ЗМІ" зчинять дикий гевулт. Так само як і багато учасників цього форуму.
          ТАК!

          >
          > Коротше кажучи, якби якийсь український Путін чи Де Голь взяв мене до себе міністром інформації та пропаганди, я думаю мені б вдалося - чисто ідейно та ідеологічно - нейтралізувати платних наймитів космополітичного капіталу. Але я також пропонував би і введення деяких цензунрних обмежень. Наприклад я б пропонував заборонити:
          > 1. Згадувати про наркоманію та наркотики в новинах. (Одночасно із введенням смертної кари за розповсюдження і збут наркотиків)
          > 2. Смакувати злочини і робити окремі програми, де постійно показують кров і т.п.
          > 3. Показувати паради гомосексуалістів та інформувати людей про педофілію. Усе це - реклама. Насправді.
          > 4. Показувати фільми, де головними героями є наркомани, проститутки, гомики і прочая
          А Український путін то є деркач? Для нашого путіна потрібен свій березовський з волошиним, і невідомо чи пінчук з медведчуком підберуть нам гідного путіна, який кине пінчука і залишить медведчука...

          >
          > Одночасно, я б пропонував:
          > 1. Щоб усі телеканали віддавали державі по 5-10 хв рекламного часу на день - для соціальної реклами та реклами продукції державних/вітчизняних підприємств;
          З реклами продукції якого олігарха почнемо?
          > 2. Щоб відповідні невеликі рекламні площі були зарезервовані за державою в друкованих ЗМІ;
          > 3. Щоб телеканалам поверталася з податків значна частина грошей, витрачиних ними на виробництво власного теолепродукту. Передусім теле та кінофільмів
          >
          > Одним словом я прихильник активного втручання з боку держави у процеси. Але для цього при владі має опинитися група людей - патріотів. А це, на сьогодні, виглядає як утопія
          Тобто соціялізм с чєлавєчєскім писком...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.04.11 | 123

            Комунофашизм

            Всі повноваження вирішувати все одержала купка порядних патріотів. Нічого нового.

            Відродимо виробництво... Що ми відродимо? Ми НІЧОГО не виробляли, розумієте? НІ-ЧО-ГО. Тільки танки і ЗРК. Які сьогодні нікому не потрібні. Нема чого відроджувати!!!!

            Подивиться довколо себе. Нічого вітчизняного і хоч скільки-небудь якісного нема. Меблі, вся техніка, взуття, одяг, побутова хімія, ліки -- суцільне лайно. Про техніку -- я взагалі мовчу.

            В нас немає інженерів -- бо є колгоспники, це була головна робота інженера. В нас немає робітників -- бо в нас чоловіки мруть від алкоголю як мухи, а вечорами забивають козла на дворі. Відродити можна лише одне -- комунізм. От секретарів райкомів в нас -- скільки завгодно. Але одна проблема -- дурних вже нема!!!

            Ваша омріяна платня 500 дол легко є в Східній Європі -- з буржуями і без кордонів на Заході (тільки на Сході в них кордони -- від нас). Так що все простіше.

            Да, ледь не забув. GOD BLESS AMERICA!!! ;)))
          • 2003.04.11 | Максим

            Re: Боровику (+)

            1. Є один базовий принцип успішної економіки: "Купуй/імпортуй сировину. Продавай/експортуй - товари (тобто власну працю)". В Україні усе навпаки. Я, навіть, не розумію з чого ми живемо. Адже ми продаємо сировину, а купуємо/імпортуємо - товари/працю. Даючи роботу іноземцям, та оплачуючи їхню працю за їхніми ж - іноземними - розцінками. Тим часом наші виробництва стоять, а наші люди, не маючи роботи, змушені батрачити закордоном.

            2. Я не бачу великої проблеми, якщо ввести 300% мито на канцелярію. Наприклад. Ми що не можемо робити олівців, ручок, скрепок, папок і прочая? Суть такого мита - це очевидно - у забороні. З одного боку. А з іншого - у запрошенні: приходьте і виробляйте свої товари у нас.

            3. Наприклад, Стіморол має у Бельгії(здається) завод, який повністю працює на Український ринок. Нафіг нам той Стіморол? Чому українці мають оплачувати нові будинки, авта і прочая бельгійських робітників?

            4. Те ж саме по кожній товарній позиції: меблі, кондиціонери, пральні машинки і т.д. і т.п.

            5. Що значить з контрабандою можна боротися тільки економічно?.. Контрабанда це злочин? Злочин. Де ви чули, щоб зі злочинами боролися ТІЛЬКИ економічно? В якій країні? Може в Британії? Чи Франції? Де?
            Може й з корупцією треба боротися економічно? Підвищувати зарплату. Так? Наприклад, якщо я беру хабарів по 200 дол. у день яку зарплати ви мені запропонуєте? А якщо я беру хабарі сотнями тисяч доларів? Де межа? Економічна.
            Зарплати у держслужбовців мають бути достойними. І соціальні гарантії теж. Але, щоб зупинити бажання наживи - раціональне, потрібне щось ірраціональне. В ідеалі любов/патріотизм. Але найефетивніше - страх. Страх неминучого і жорстокого покарання.
            Те саме стосується і митника. Нехай пояснить за які доходи він побудував ось цей конкретний будинок, в якому він живе. Нема пояснень?.. Конфіскація майна і один рік виправних робіт. Достатньо буде посадити двісті митників, щоб протягом місяця навести на кордоні порядок. А можна ще й школярів залучати як це роблять в Ізраїлі та Польщі. Аби було бажання.

            6. Бюджет, який є сьгодні в Україні - курам на сміх. Україна повинна мати як мінімум у десять разів більший бюджет. Головним інвестором в економіку має бути - держава. Початкові інвестиції можна знайти, оподаткувавши "розкіш". Ті ж самі котеджі та іномарки. Так само як це робиться у США, Виходячи з реальної ринкової ціни предметів розкоші.

            Одним словом - головне хотіти. Можна сперечатися по ставкам акцизів і мита. Це не суттєво. (Я чув, що США мають 300% мито на деякі позиції). По деяким - манго, чай, необхідні станки etc - мито може бути мінімальним. По тому ж, що ми можемо виробляти самі: холодильники, телевізори, пральні машинки, одяг, пакети і прочая - максимальним.

            Про те як "третій шлях" приводить у "третій світ" розкажіть у Сингапурі чи Південній Кореї - які свого часу пішли саме Третім шляхом. А про благо ринкової економіки вам зможуть докладно розказати в Арґентині. Якщо вам не достатньо нашої української руїни.

            Про те, що держава може бути ефективним власником Вам зможуть розповісти на підприємствах Фольксваген, Рено, Франстелеком, Електрисіте де Франс, Рургаз і т.д. і т.п. Так само як і про роль держзамовлень та державного протекціонізму у протистоянні з відповідними іноземними конкурентами.

            Я знаю одне. Дванадцять років ринкових реформ під диктовку МВФ і США призвели до вимирання мільйонів українців та виїзду мільйонів на батракування закордоном. Країна стоїть на межі техногенних катастроф. У нас вже немає працівників, щоб прцювати на виробництвах. Кваліфікованих. Через десять років вже не залишиться зварювальників 5-6 розряду. Наприклад. Зате буде багато агентів "канадських компаній", агентів з маркетингу та безробітних юристів.

            Бо, якщо все піде далі тим курсом, яким воно йшло до сьогодні, якщо ми й надалі будемо продавати сировину, а купувати іноземні товари, то цій країні - капєц. ІМХО
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.04.11 | Боровик

              Я навіть не знаю що відповісти. Ноу коментс (-)

            • 2003.04.11 | 123

              Успіхів у користуванні вітчизняними канцтоварами!!!(-)

    • 2003.04.11 | NP

      З усією неавторитетністю обивателя схиляюсь перед тим, (+)

      як Ви живо і чітко розмазали химеру про "вільну пресу". Ноу комментс!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".