Чергова груба помилка опозиції та "альтернативи"
04/18/2003 | Pavlo Z.
Три дні безуспішно (можливо - без натхнення) шукав лист четвірки до Кучми. Цитати з нього, що їх опублікували "Вечерние Вести" за 15 квітня - просто шокували.
"С целью улучшения организации общенародного обсуждения Ваших предложений мы считаем целесообразным и необходимым провести по этим вопросам общенациональную дискуссию", яка "крайне необходима для разъяснения сути и содержания Ваших инициатив...". Без цього, говориться далі в листі "так называемое всенародное обсуждение вопросов политической реформы превращается в позорный фарс, разыгрываемый местными органами исполнительной власти, дискредитирующий Ваши предложения бездушным и фальшивым «одобрямс»".
Ось так: ЗАМІСТЬ ПОВНОГО ІГНОРУВАННЯ ідеї Кучми, ЧИ ОРГАНІЗАЦІЇ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ЗБОРІВ (про що, до речі місяць назад говорив Т.Стецьків)з метою організації альтернативного референдуму чи то акцій непокори, громадського спротиву четвірка говорить: пане Кучмо, Ваші пропозиції класні, давайте їх донесемо до мас, щоб місцеві пройдисвіти їх не дискредитували.
На мій погляд, опозиція цим зробила кардинальну і грубу помилку: ЗАМІСТЬ ГРИ НА ВИПЕРЕДЖЕННЯ вона включилася в брудну гру Президента за ЙОГО правилами, більше того - віддала йому м'яча.
Відповіді
2003.04.18 | Коммерсант
Проголосовавшиеся
Украинская оппозиция чувствует себя обманутойборьба за власть
Вчера на Украине разразился новый парламентский кризис. Депутаты от оппозиции обвинили пропрезидентские фракции и премьера Виктора Януковича в неумении держать слово и отказались участвовать в работе верховной рады.
Скандал разгорелся по поводу проведения политического "взаимозачета". Накануне на встрече с представителями оппозиции Виктор Янукович пообещал, что законопроект об изменении избирательной системы на Украине с пропорционально-мажоритарной на пропорциональную будет поддержан частью депутатов из пропрезидентских фракций. Взамен ему было обещано, что оппозиция примет участие в голосовании по программе правительства, причем часть ее депутатов проголосует "за". Оппозиция свои обязательства выполнила – за программу правительства проголосовали 335 депутатов (пропрезидентские фракции в верховной раде представлены менее чем 220 парламентариями.– Ъ). Комментируя итоги голосования, Виктор Янукович назвал их "победой здравого смысла" и увидел в них "желание работать вместе".
Однако, как показали дальнейшие события, о совместной работе правительства и парламента Украины, а также о компромиссах между пропрезидентскими фракциями и оппозицией говорить пока рано. При следующем голосовании случился скандал – закон об изменении избирательной системы набрал только 217 голосов (для его прохождения необходимо было 225). Это дало повод депутатам от оппозиции обвинить премьера Януковича в "кидалове", а экспертам – объявить о провале конституционной реформы.
"Фракция Соцпартии намерена блокировать работу парламента,– заявил сразу после голосования социалист Юрий Луценко.– Мы должны признать, что нас изнасиловали, что мы были глупыми, но даром парламентскому большинству это не пройдет". Он пояснил, что 16 апреля на встрече с членами фракции СПУ Виктор Янукович публично дал слово, что 40 депутатов большинства проголосуют за закон о выборах народных депутатов в первом и во втором чтении.
В свою очередь, представители пропрезидентских сил категорически отрицают не только наличие каких-либо договоренностей с оппозицией, но даже сам факт проведения переговоров о "взаимозачете". Бывший премьер, а ныне депутат и лидер фракции Народно-демократической партии Валерий Пустовойтенко заявил, что в верховной раде "не должно быть никаких договоренностей". "Должны быть не торги,– сказал он,– а политическая позиция по тем или иным вопросам". Экс-премьер пояснил, что рада не поддержала законопроект о внесении изменений в закон о выборах потому, что "большинство депутатов – мажоритарщики".
Возможные последствия вчерашнего скандала разъяснил политолог Владимир Малинкович: "Пропрезидентские партии не поддержали пропорциональный избирательный закон и тем самым наверняка похоронили реформу, о которой в последнее время так много говорил президент Леонид Кучма. Самое любопытное, что пострадают прежде всего сторонники президента. Закон о партийно-пропорциональной избирательной системе можно будет провести и в 2005 году, при новом президенте. Так что Виктору Ющенко спешить некуда. Более того, нынешняя ситуация его вполне устраивает: появилась возможность возложить ответственность за неудачу конституционной реформы, которая Ющенко абсолютно не нужна, на Кучму".
Депутаты от оппозиции отказались от выдвигавшейся идеи блокировать трибуну в сессионном зале и ограничились только неучастием в голосовании по всем вопросам повестки дня. Это значит, что работа рады снова будет полностью парализована, а о реформах Украине придется надолго забыть.
2003.04.18 | Сергій
Re: Чергова груба помилка опозиції та "альтернативи"
А дійсно чому мовчать з цього приводусама опозиція, надія на координальні зміни в Україні, чому мовчать її представники ? ? ? Може десь щось сфабриковане або помилково надруковано? Доручимо про це запитати М.Свистовича. Ми чекаємо офіційного пояснення.
2003.04.18 | Pavlo Z.
Сергію, я тому й намагався знайти повний текст, що все це
(маю на увазі лист)виглядає, як провокація. Але в ВВ цього не може бутия - тим більше, що я (знаючи про "листи тіпа Ющенка") перевірив по електронній версії ВВ за 15.04 - все співпадає!:(2003.04.18 | Сергій
Tому й
треба офіційні пояснення або спростуванняДля цього потрібен офіційний громадській запит по цьому питанню
2003.04.18 | Pavlo Z.
Якщо чесно -
то мені до дупи пояснення чи спростування, яких не було впродовж трьох днів з дня публікації в газеті не влади, а БЮТ. Більше того - про лист саме в цьому контексті говорив Кучма у своєму виступі у ВР 16-го квітня...2003.04.18 | Анатолій
Був таки цей текст і на майдані
Але ніякої реакції і обговорення не викликав, дивно чому?http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1050318409&first=1050676659&last=1050664628
Опозиція зараз схожа на кроликів, а Кучма на удава.
2003.04.19 | Pavlo Z.
Був не текст, а його короткий виклад з деякими цитатами.
Листа я не знайшов ніде. Схоже, що відкритий лист зробили секретним? О! Ідея! Завтра пошукаю на президентському сайті!2003.04.20 | Pavlo Z.
Хтось з майданіців може покласти перед собою два тексти:
меморандуму й листа (або хоча б цитат з останнього), порівняти їх і прокоментувати? Бо на форумі "Разом" я почув тільки щось дуже загадкове і з претензією на мудре, але для мене - геть незрозуміле.P.S.Прокиньтеся, будь ласка! Це дійсно серйозно: хтось з двох ТОЧНО з'їхав з розуму: або опозиція, або я.
2003.04.21 | Pavlo Z.
Ну то що, тут теж всі погодилися бути в лайні?!
разом з тими, на кого начебто треба надіятися?2003.04.22 | Тестер
Re: Павло! Ну чого так різко. Ще не вечір
Ми що маємо достовірну інформацію, з перших рук?Догадки одні.
А відносно валіз то пригадується, знову ж таки анекдот про продажу Росії євреями і про Абрама, який хотів одержати свою долю.
Прошу не нервувати!
До виборів ще далеко.
2003.04.22 | Pavlo Z.
Тестере, різко - бо ВЖЕ не вечір, а сутінки,
що різко переходять у ніч... Проспимо, як завжди перед тим, на фіг все, відкладаючи свої дії на потім!...А лист-таки, виявляється був - я нарешті знайшов його текст (на сайті БЮТ). Ось він:
14.04.2003 17:33
Президенту України п-ну Кучмі Л.Д.
Проведені у Верховній Раді України 9 квітня парламентські слухання "Реформа політичної системи в Україні: мета та концептуальні засади конституційних змін" показали, що при проведенні таких надзвичайно важливих заходів вкрай потрібна особиста участь Президента.
Спроба замінити і представити Президента іншими особами викликала подив, контрпродуктивний ефект і різко знизила рівень і ефективність політичної дискусії з цих найважливіших питань вдосконалення політичної системи України.
З метою поліпшення організації загальнонародного обговорення Ваших пропозицій ми вважаємо доцільним і необхідним провести з цих питань загальнонаціональну дискусію в формі теледебатів за Вашою особистою участю, а також за участю Голови Верховної Ради, Прем'єр-міністра та керівників усіх фракцій Парламенту. Віримо, що такі теледебати є конче необхідними для роз'яснення суті і змісту Ваших ініціатив та позицій різних політичних сил.
Без таких теледебатів так зване всенародне обговорення питань політичної реформи перетворюється в ганебний фарс, що його розігрують місцеві органи виконавчої влади, дискредитуючи Ваші пропозиції бездушним і фальшивим одобрямсом.
Було б бажано, при Вашій згоді, провести такі теледебати в першій половині травня ц.р.
Ми сподіваємося, що Ви, пане Президенте, зможете прийняти цю нашу пропозицію і це буде сприяти успішному проведенню реформи.
З повагою
Керівники фракцій Верховної Ради України
Ю. Тимошенко
В. Ющенко
О. Мороз
П. Симоненко
Моя оцінка не змінилася: просто шок!
2003.04.23 | Михайло Свистович
Re: тю, нормальний лист (-)
2003.04.24 | Pavlo Z.
Михайле, ти жартуєш?(-)
2003.04.21 | Vadym Gladchuk
Продажність парламентської опозиції
Тут і лоху стане зрозумілим, що опозиція продалася... або її залякали :::)))Спочатку якісь меморандум,що втягує "опозиціонерів" у гру за правилами медведчука та погребинського та ламає декларовані принципи демократичності у Конституції
Потім голосування за двічі судимого Януковича. Звичайно ніхто з "більшості" не збирався пропихувати пропорційну виборчу систему.
За перевіреними чутками представники фрацій СПУ, "Наша Україна" та Бют отримали чималенькі валізи від "донецьких" з бабками....
2003.04.21 | Михайло Свистович
Re: Знаєте анекдот про баб?
- Вовочка, про що ти думаєш, коли спостерігаєш, як падає за вікном жовтий лист, як б"є у шибку дощ, як завиває вітер?- Про баб.
- Але чому?
- А я завжди про них думаю.
Vadym Gladchuk пише:
> За перевіреними чутками представники фрацій СПУ, "Наша Україна" та Бют отримали чималенькі валізи від "донецьких" з бабками....
Я не чув навіть неперевірених таких чуток.
2003.04.21 | Pavlo Z.
Анекдоти будемо розказувати в таборі, за кордоном чи
в кращому світі...А зараз, тут, Михайле, - є своя версія пояснення всього цього?!
Чи хтось інший має якусь думку (крім суцільного запроданства - мозок відмовляється вірити)????
2003.04.23 | Михайло Свистович
Re: Версії
Pavlo Z. пише:> А зараз, тут, Михайле, - є своя версія пояснення всього цього?!
Версій є ціла купа, ще більше ходить різноманітних суперечливих чуток і пліток.
Я не знаю, що відбулось. А плодити версії, не маючи знань, не в моєму стилі.
Я міг би докласти зусиль і спробувати дещо взнати, але не робитиму цього з кількох причин.
1. Взнати правду буде дуже важко.
2. Я хочу, щоб вони самі розповіли своїм виборцям правду або хоча б висловили однакове пояснення, яке б відстоювали як єдине правильне, або покаялись, визнавши, що лоханулись, і пообіцяли більше так не робити
3. Я такий злий, що не стримаюсь і опублікую все, що знаю. І тоді більше я ніколи нічого не взнаю.
2003.04.22 | Vadym Gladchuk
Re: Знаєте анекдот про баб?
Інтерв"ю "Кореспонденту" автором було повністю перекручене. Замість моїх слів були наведені зовсім інші від замовника публікації.У нас лише 10 відсотків заходів фінансується, причому легально, але інколи. Це телепрограма, друк бюлетеню "Молодіжні Хроніки", деякі публічні акції на кшталт "вибори на Майдані", якщо гроші закладені у проекті. Все інше громадська ініціатива.
Цікаво чи вірите Ви оціночним судженням про Тимошенко, Мороза та Ющенка на загальнонаціональних каналах. Якщо віріте, тоді й вірьте публікаціям "кореспонденту"!
2003.04.22 | Nemo
А ви на "Кореспондента" в суд подайте. У Вас був магнітофон?
Принаймні "Кореспондент" має надати судові магнітофонний запис, якщо Ви не підстрахувалися.Vadym Gladchuk пише:
> Інтерв"ю "Кореспонденту" автором було повністю перекручене. Замість моїх слів були наведені зовсім інші від замовника публікації.
> У нас лише 10 відсотків заходів фінансується, причому легально, але інколи. Це телепрограма, друк бюлетеню "Молодіжні Хроніки", деякі публічні акції на кшталт "вибори на Майдані", якщо гроші закладені у проекті. Все інше громадська ініціатива.
> Цікаво чи вірите Ви оціночним судженням про Тимошенко, Мороза та Ющенка на загальнонаціональних каналах. Якщо віріте, тоді й вірьте публікаціям "кореспонденту"!
2003.04.23 | vmo
Re: А ви на "Кореспондента" в суд подайте. У Вас був магнітофон?
На пресу наша організація вирішила принципово до суду не подавати. Магнітофона не було. Але ми у "Молодіжних Хроніках" дали спростування.Та, знаючи що мене "замовили" СДПУ (о) аби дискредитувати, провели акцію протесту під час їхнього сходняку
2003.04.21 | Мінор
Хлопче, я тобі раджу змінити нік. Після твого інтерв"ю "Корес-
понденту", де Вадим Гладчук доступною мовою усім розповів як то цивілізовано і класно мати групу молоді для організації "PR-заходів" у вигляді пікетіфв під урядом та парламентом. Після того як ти нарівкав, що, мовляв, сволота, політики не завжди розраховуються, а так не поганий бізнес на демократії...Після цього всього - краще мовчи. Мовчання - золото, - може чув?
Vadym Gladchuk пише:
> Тут і лоху стане зрозумілим, що опозиція продалася... або її залякали :::)))
Ти продався за визначенням, бо продаєш організацію пікетів. Ти торгуєш найдорожчим - надією на зміни.
> Спочатку якісь меморандум,що втягує "опозиціонерів" у гру за правилами медведчука та погребинського та ламає декларовані принципи демократичності у Конституції
Скільки раз твоя "бізнесова група" організовувала пікети за політичні сили протилежного спрямування? "І эти люди будут запрещать мне ковыряться пальцем в носу?"
> Потім голосування за двічі судимого Януковича. Звичайно ніхто з "більшості" не збирався пропихувати пропорційну виборчу систему.
Тебе ще не судили? Але ти вже засуджений тими, хто ставиться до політичної боротьби, як до дій, під тиском власних поглядів, а не чужих грошей.
> За перевіреними чутками представники фрацій СПУ, "Наша Україна" та Бют отримали чималенькі валізи від "донецьких" з бабками....
Скільки ти заробив на "пікетах". Як задекларував свої прибутки? Чи заплатив прибутковий податок, а чи маєш патент?!!!
2003.04.22 | Franko
Вже дійсно трохи задрав. Вадиме, розслабся. (-)
2003.04.22 | Pavlo Z.
Великодній піст не дохволяє мені сказати всім тут присутнім:
"Вашу.....!" Але я близький до того, щоб зірватися...Вас що, всіх тут присутніх - заціпило???!! Я закинув цю тему сюди - в "форум мислячих українців" і не чую нічого - ні підтримки, ні заперечення, ні хоча б роздумів на тему!!!... Ви всі померли?
Та гей, бики,
Чого ви стали?
Чи поле терном поросло?
Чи лемеша іржа поїла?
Чи затупилось чересло?
......................
Вперед, до праці - гей, бики!
2003.04.22 | Майдан-ІНФОРМ
Ви це бачили?
Реформи Кучми: наша позиціяhttp://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_draft&key=1049987810
Також зверніть увагу на дату.
Цей текст був розісланий кільком десяткам тисяч. Планується продовження. Приєднуйтеся до розробки текстів.
2003.04.22 | Pavlo Z.
Бачив, згоден в цілому
Щодо деталей - потрібні:а) редагування (багато граматичних помилок)
б) доробка тексту (приклад неточності - "Брехня, залякування, фальсифікація, ось вичерпний перелік іхніх засобів" - а підкуп? а кругова порука?, тобто слово "вичерпний" явно не підходить.
Можна, на мій погляд, об'єднати з університетською листівкою.
Щодо мене - попрацюю і спробую це всунути в газету, яка виходить більш ніж пристойним накладом.
2003.04.22 | Майдан-ІНФОРМ
Редагуйте, доповнюйте.
Pavlo Z. пише:> Щодо деталей - потрібні:
> а) редагування (багато граматичних помилок)
Редагуйте, будь ласка, хоч на Розробках, хоч листом.
> б) доробка тексту (приклад неточності - "Брехня, залякування, фальсифікація, ось вичерпний перелік іхніх засобів" - а підкуп? а кругова порука?, тобто слово "вичерпний" явно не підходить.
> Можна, на мій погляд, об'єднати з університетською листівкою.
Ми подали це разом із листівками.
> Щодо мене - попрацюю і спробую це всунути в газету, яка виходить більш ніж пристойним накладом.
Реакція на розсилку була позитивною. На газету, гадаю, буде так само.
2003.04.22 | Майдан
Не сумніваюся що це в тебе вийде добре -
Поділися з нами результатом.2003.04.23 | Pavlo Z.
"Вскритіє покажет" :) Маю на увазі урни для голосування
- заради чого, власне, і городимо цей город...Надішлю,що вийшло з друку... Це буду в травні.
2003.04.24 | ІЛЮСТРАЦІЯ ВТРАТИ СУМЛІННЯ ...Смогитель Вадим \\\\\\\\\\\\\\\\\\
Re: Не "чергова груба помилка опозиції ", а
2003.04.24 | Vadym Gladchuk
Re: Чергова груба помилка опозиції та "альтернативи"
Читайте "класиків" МайдануМихайло СВИСТОВИЧ: “Торг здесь неуместен!” (за мотивами голосування по програмі уряду)
“Торг здесь неуместен!”
(за мотивами голосування по програмі уряду)
Згадуючи крилату фразу Кіси Вороб’янінова, винесену у назву, мусимо з глибоким сумом констатувати, що опозиція у Верховній Раді (окрім комуністів) в черговий раз зганьбила себе намаганням домовитися зі злочинною владою, зрадивши цим самим своїх виборців, яким обіцяла не йти з режимом на компроміси, не підтримувати бандитів при владі, не займатися торгівлею голосами.
Чого варті тепер глибокомудрі висловлювання вождів з надутими щоками перед електоратом (саме таке ставлення до народу вони продемонстрували 17 квітня та демонструють і зараз) щодо злочинності режиму після голосування в унісон з адептами цього ж режиму (http://maidan.org.ua/n/news/1050769517)?
Чого варті застереження лідерів політичної опозиції про граблі, коли гулі від цього садово-городнього інструменту яскраво світяться на їхніх лобах?
Чого варті їхні запевнення щодо непричетності до уряду Януковича і невідповідальності за його дії після того, як вони власноручно натиснули кнопки “За” на підтримку програми цього нібито “не їхнього” (http://www.razom.org.ua/news/?news_id=8451) уряду?
Чи вистачить і надалі совісті у лідерів партій повчати нас життю після того, як вони самі, намагаючись домовитись з бандитською (за їх же визначенням) владою, виявились на одному рівні інтелектуального розвитку з домогосподарками-шанувальницями мильних опер, яким спорожнили кишені гравці у рулетку на приміському вокзалі?
Як можна вірити тепер бадьорим запевненням Ющенка та його команди про те, що “Наша Україна” як ніколи монолітна, коли вона не лише не здатна виробити єдиної позиції з важливого питання, що стосується кожного громадянина України (хто і як нами ще рік буде правити), але й елементарно, на відміну від нібито роз’єднаної (за словами самих же нашоукраїнців) більшості, не може забезпечити фракційної дисципліни та присутності у кріслах під час голосування всіх своїх депутатів? Адже 9 саме нашоукраїнських голосів (при наявності 219 “за”), яких було б достатньо для прийняття Закону “Про вибори народних депутатів України”, не були віддані за цей закон.
Як можна вірити тепер у безкомпромісність Тимошенко та її запевнення “Я вас ніколи не зраджу”, коли вона не лише віддала свій голос на підтримку “донецьких”, але й закликала (наголос на передостанній склад) до цього свою фракцію та решту опозиції?
Як можна вірити тепер у мудрість Мороза, коли він відверто солідаризувався з тими, проти кого нібито веде боротьбу?
І що тепер казатиме опозиційніший за опозиційних депутатів неопозиційний Іван Плющ, який також натиснув кнопку “За”, підтримуючи не раз критикований ним уряд?
Незрозуміло, як можна взагалі було йти на подібний бартер (підтримка програми уряду в обмін на голосування за пропорційний виборчий закон), коли всім народним депутатам (особливо тим, хто гордо іменує себе “батьками Конституції”) чудово відомо, що президент має право накласти на будь-який закон вето (і що він вже неодноразово робив), яке може бути подолане лише 300 депутатськими голосами?
Голосування 17 квітня і наступна поведінка опозиційних депутатів викликають не лише в пересічних громадян, але й у членів опозиційних партій, до яких ці громадяни звертаються за роз’ясненнями, цілу низку запитань:
Якої держави ми маємо чекати від такої опозиції, що на всі боки лає Кучму та його оточення за підкилимну непрозору політику, а сама діє тими ж методами, відмовляючись зрозуміло пояснити свої дії тим, хто вручив їм депутатські мандати не лише голосуванням, але й своєю копіткою, часто з ризиком для власного матеріального добробуту, а то і життя, самовідданою працею під час виборчої кампанії?
Навряд чи ця держава буде європейською, адже там опозиція ніколи не проголосує навіть за найкращий урядовий проект, а для підтвердження свого вчинку вишуковуватиме в ньому найменші, навіть не існуючі хиби.
Чим доведуть тепер наші партійні вожді, що рядові члени для них не є просто дармовою робочою силою для пропихання їх у депутатські крісла? Адже жоден лідер не ініціював обговорення урядової програми, яка з’явилася на світ далеко не вчора, в партійних осередках чи організаціях? Який вплив мали партійні низи на позицію верхів з цього питання, коли майбутня підтримка чи непідтримка уряду з боку опозиційних партій не була обговорена на жодній районній чи обласній конференції?
І чи не є в такому разі опозиційність Ющенка, Тимошенко, Мороза нічим іншим як звичайнісінькою маскою для здобуття голосів виборців? Такою самою маскою як соціал-демократія для Медведчука чи боротьба за права трудящих для Вітренко.
Це риторичні питання, відповідям на які все одно ніхто не повірить, поки з часом не пересвідчиться на конкретних справах опозиціонерів у протилежному. Але є ще питання конкретні, і саме відсутність відповідей на них породжує та підживлює вищезазначені сумніви.
Якщо, як стверджує Віктор Ющенко, “політика, як і будь-яке інше ремесло, повинна робитися чесно” (http://www.razom.org.ua/news/?news_id=8455), то чому і досі “Наша Україна” не пояснила мотивів свого саме такого голосування за програму уряду?
Чому одні нашоукраїнці – Ігор Гринів (http://www.glavred.info/ukr/?art=74051378), Тарас Чорновіл (http://uamedia.visti.net/new_site/um-pub.shtml?CGIQUERY=3&lng=UKR&query=visti.local.um]+++&smo=1&cli=121&rnm=0&dst=1&dtb=234&sub=&next.x=19&next.y=4&cdb=234&cdn=26300&dbc=1&group=visti.local.um і http://www.context-ua.com/articles/politicnews/23377.html) – стверджують, що жодних домовленостей з Януковичем щодо голосування за програму уряду в обмін на голосування за пропорційний виборчий закон не було, а інші – Віктор Пинзеник (http://ukr.for-ua.com/news/2003/04/17/111935.html), Юрій Костенко (http://ukr.for-ua.com/news/2003/04/17/123249.html), Олександр Чорноволенко (http://www.razom.org.ua/news/?news_id=8452), Євген Червоненко (http://www.razom.org.ua/news/?news_id=8459) і… Тарас Чорновіл (http://www.razom.org.ua/news/?news_id=8461) – навпаки, звинувачують владу у порушенні цих нібито неіснуючих домовленостей?
Чому, оприлюднивши своє рішення не голосувати за програму уряду (http://ukr.for-ua.com/news/2003/04/15/181520.html та http://www.razom.org.ua/news/?news_id=8416), група “Разом” з “Нашої України” раптово змінила своє рішення?
Чому від Блоку Юлії Тимошенко і досі немає жодного коментарю щодо мотивів голосування по програмі уряду, а газета “ВВ” навіть не помітила такої події як прийняття цієї програми?
Чому лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз стверджує, що влада в особі прем’єр-міністра Віктора Януковича порушила домовленості з опозицією (http://ukr.for-ua.com/news/2003/04/17/111945.html), а народний депутат з фракції СПУ Юрій Луценко спочатку кається перед виборцями, визнає, що опозицію зґвалтували, переходячи на кримінальний жаргон, обзиває В. Януковича шісткою, а не паханом, апелюючи до бандитських понять (забуваючи одне бандитське правило, що “кинути лоха – не западло”) закликає того відповісти за свої слова (http://www.razom.org.ua/events/?news_id=8447), а потім словами того ж Ю. Луценка (http://ukr.for-ua.com/news/2003/04/17/194353.html) відмовляється від своїх звинувачень, особливо підкреслюючи при цьому невинність прем’єра (таке враження, що, Луценкові опоненти звернулися до нього тією ж мовою, що він апелював до них, і запропонували “фільтрувати базар”)?
Чому після голосних заяв лідера фракції СПУ О. Мороза про те, що вони не братимуть участі в голосуванні, поки не буде прийнятий законопроект про вибори народних депутатів на пропорційній основі (http://ukr.for-ua.com/news/2003/04/17/111945.html), та не менш голосних обіцянок Ю. Луценка, що 20 соціалістів не дадуть працювати парламенту, поки туди не прийде прем’єр-міністр України і не визнає, що програма прийнята не була, і що, якщо прем’єр не прийде до парламенту, то опозиція прийде до Кабміну (http://search.liga.kiev.ua/TEHNO/l_prepNN2.nsf/ToDayDocHTML/103566F62CB00083C2256D0B002FAC54?OpenDocument&id=68732), ми не побачили відповідних дій, а натомість стали свідками переговорів опозиції з владою та чергових домовленостей про підписання угоди (http://ukr.for-ua.com/news/2003/04/17/161803.html) щодо роботи у напрямі політичної реформи?
Чи знатиме широка громадськість повний текст цієї угоди, чи вона також залишиться білою плямою “прозорих і відкритих” дій політичної опозиції?
Як опозиційні фракції збираються повестися щодо тих своїх депутатів, які не віддали свої голоси на підтримку Закону “По вибори народних депутатів України”, і як можна зрозуміти, наприклад, те, що перший секретар Черкаського обкому СПУ Олексій Малиновський, який пройшов до Верховної Ради за партійним списком, утримався під час голосування за цей закон?
І доки на ці конкретні питання не буде не менш конкретних відповідей, доти риторичні питання все більше набуватимуть нериторичних обрисів, все зростатиме прірва між опозиційними народними обранцями та тими, хто їх обрав, все зменшуватиметься довіра та повага до вождів, і кінець кінцем може статися так, що опозиційні офіси дочекаються пікетів не з найнятих за 10 гривень аполітичних і тупуватих хлопчиків та дівчаток, а з перевірених у політичних битвах і відомих багатьом їх учасникам бійців. І все це кінець кінцем призведе до того, що у суспільстві знову запанує любий бандитський владі стереотип: “Всі вони там нагорі однакові, всім їм байдужі наші проблеми”.
Правда потрібна не для садистського задоволення народних мас видовищем самобичування лідерів політичної опозиції. Ми повинні знати: “Що врешті решт відбулось?” Банальна купівля голосів чи не менш банальне “кидалово”, якщо говорити мовою нашої влади? В обох випадках опозиційні депутати виглядатимуть непривабливо, але, якщо в першому – як повії, то у другому – лише як дурні, що все ж таки незрівнянно краще. Можна покаятись (народ у нас добрий, пробачить), навіть скористатися цим, щоб ще раз показати підступність влади, потім пообіцяти більше так не робити і негайно сісти за парти, бо мені, наприклад, важко уявити, як тепер партійні лідери втовкмачуватимуть у голови своїх членів напрямки подальших дій, адже, повертаючись до “12 стільців”, навіть вічно п’яний технік сцени пам'ятав про золотий принцип – “утром – деньги, вечером – стулья”, а опозиційні фракції повели себе немов клієнти чергового лохотрону.
Зараз політична опозиція робить для все для того, щоб 17 квітня швидше забулося, а про її голосування знали якомога менше людей. З точки зору ставлення до електорату сенс в цьому є. Але це палка з двома кінцями, бо таким чином втрачаються прихильники з числа активістів. Лише в маленькому Ірпені я знаю двох прихильників Мороза і по одному –
Тимошенко та Ющенка, які більше ніколи пальцем не поворухнуть для своїх вчорашніх кумирів. І це не просто прихильники, а активісти, майже фанати, які всі вибори без копійки грошей провели у якості добровільних і дуже кваліфікованих агітаторів. Погодьтеся, в наш час, коли грошима встигли розбестити навіть рядових членів опозиційних партій, такі люди – на вагу золота. Але тепер вони не те що не агітуватимуть, а навіть не голосуватимуть за вождів. Як вони кажуть, навіть у ситуації Ющенко (Тимошенко, Мороз) проти Медведчука (Януковича, Кучми – 3). Кажуть, що голосуватимуть проти обох, бо вже нікому не вірять.
І це лише в Ірпені. І це лише те, що я знаю. І це при тому, що я майже ні з ким за браком часу не спілкувався – вони звернулись до мене самі. Тому справжні цифри і пропорції (особливо в масштабах України) можуть бути зовсім іншими.
P.S. Нічого непоправного не сталося. І повернути назад все ще можна (йдеться не про результати голосування 17 квітня, а про дещо більше – повагу і довіру). Та лише за умови, якщо вожді політичної опозиції зрозуміють, що з бандитською владою “торг неуместен”. Історія України, а також молодого українського парламентаризму неодноразово довела це.
9 березня лідери чотирьох опозиційних сил зверталися до народу, стоячи біля Шевченкового підніжжя. Вони показали неабиякі знання творчої спадщини поета. То ж хай візьмуть на озброєння фразу, що її сам Великий Кобзар взяв із Біблії: “Блаженний муж на лукаву не ступає раду, і не стане на путь злого, і з лютим не сяде”.
2003.04.28 | Олег Баклан
Опозиція фактично відсутня
Те, що себе так називає просто узурпувало цю назву і нішу, але не робить того, що повинна робита правдива опозиція.2003.04.29 | Linux XP
Re: Чергова груба помилка опозиції та "альтернативи"
На превеликий жаль опозиція і її аналітики дійсно "зробили" мимо унітазу ... Звичайно, можна сказати, що ще не вечір і тп. Aле по-моєму вже минув час вчитися на своїх помилках і тим більше що подальше розгортання "iніціатив" пахана після його серпневого спічу було ЕЛЕМЕНТАРНО ПРОГНОЗОВАНЕ.Дозвольте мені просамоцитувати самого себе з відклику на якусь статтю в ДН про згадані "iніціативи" за 8 березня:
- - - - - - - - - - - -
Навіщо взагалі так серйозно обговорювати пропозиції (БРЄД СИВОЇ КОБИЛИ) політичного трупа ?? Ігноруйте це згідно васильєвським temnikam... Цей тип ВЖЕ ДАВНО просто не має ніякого МОРАЛЬНОГО права нав'язувати якісь ініціативи... Сприймайте це як спробу нав'язати якусь дискусію з в міському автобусі п'яною приблудою... Пасажири мовчки і терпляче чекають або коли він сам зійде або хтось не витримає, візьме його за комір і викине геть...
- - - - - - - - - - - -
2003.04.30 | Хортиця
А хто у опозиції аналітики?(-)
2003.05.03 | Petro
Особисто я не бачу ні опозиції реальної та дієвої, ні тим більше
опозиційної аналітики. Те, що майданівці самочинно розробляють ідеї для опозиції - честь Майдану і хвала, ці хлопці відчули глибокий вакуум в організаційній роботі "четвірки" й "альтернативи" і намагаються його заповнити. Але ті, для кого це все розробляється - чхають, я бачу, на те, що їм підноситься на блюдці й до того ж НА ШАРУ! Прикладів безліч - хоча б розробка "Веселi та цiкавi акцii опозицii: iдеi та методи" іне тільки це. Схоже, що вищеозначені всілися в нішу опозиції і їм цього достатньо для повного щастя.2003.05.12 | Vadym Gladchuk
Ще не вмерла України
Опозиція прийняла рішення про перенесення антипрезидентської акції "Повстань, Україно!" з 25 травня на 31. Про це заявили на прес-конференції лідер блоку її імені Юлія Тимошенко, лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз і перший заступник лідера Комуністичної партії Адам Мартинюк.При цьому лідери опозиції зазначили, що єдина причина перенесення акцій протесту - святкування Дня Києва 24-25 травня. "Ми не хочемо створювати незручності жителям столиці і гостям у день святкування Дня Києва", - сказала Тимошенко.
Лідери опозиції також зазначили, що сценарій проведення антипрезидентських акцій буде нетрадиційним. "Сценарій буде таким, яким ми його ще не бачили, - сказав Мартинюк, - Ми сподіваємося на певний успіх". Зокрема, лідери опозиції зазначили, що вони мають намір організувати живий ланцюг по регіонах України.
В інтерв'ю журналістам після прес-конференції Тимошенко сказала, що нова акція має продемонструвати несприйняття населенням ініціатив Президента Леоніда Кучми щодо політичної реформи. Вона додала, що мета акції - вимога термінового звільнення Кучми з посади Президента.
Українські Новини
2003.05.12 | Pavlo Z.
Слова Юлы прекрасно "лягають" на тезу Банкової про те,
що опозиція не тільки не народ, вона - перепона на його шляху, бо "створює незручності" для народу...І це замість того, щоб навпаки - використати День Києва для НЕДУБОВОЇ пропаганди своїх ідей, втягти десятки тисяч тих, хто святкує, у веселий і дотепний аникучмівський карнавал, використовуючи хочаб розробки того ж Майдану і не тільки його...
"Душа горить, палає лютий розум" від такої поведінки...
А акція "Ланцюг" за такої організації буде в кращому випадку полягати в склеюванні паперових ланцюгів (типу новорічних)...