МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«Четверке» пришел конец?

05/13/2003 | Спостерігач
«Четверке» пришел конец?
Виктор Шлинчак - 13/05/03
Есть, по крайней мере, два повода считать, что оппозиционная четверка с успехом повторит судьбу своего «каневского» прототипа. Разногласия, возникшие в последнее время внутри оппозиционного лагеря, ставят под сомнение не только выдвижение и поддержку единого кандидата, но и дальнейшее сотрудничество между Тимошенко, Ющенко, Симоненко и Морозом.
Реальность такова: в штабе Ющенко, насколько можно судить, победила концепция разрыва диалога с Тимошенко и Симоненко (относительно Мороза решение не принято) и самостоятельного участия в президентской кампании. В окружении Симоненко было решено при любых условиях выдвигать свою кандидатуру на выборах-2004, а в окружении Мороза – пристать к той силе, которая даст хоть какие-то гарантии Соцпартии на планомерное партийное строительство. Хуже всего в этой ситуации Тимошенко. Она, идеологически далека от левых, остается одинокой в своих метаниях и вынуждена будет, сохраняя лицо, разворачивать бютовские предвыборные штабы самостоятельно и… под себя. Есть информация, что, собираясь накануне праздников, «четверка» серьезно «побила горшки»…
Впрочем, процесс «разложения» начался еще раньше.
Напомним, что первые претензии к союзникам, напомним, проявились после голосования БЮТ, Соцпартии и части «Нашей Украины» за Программу правительства. Тогда главный политтехнолог «нашеукраинцев» Игорь Грынив во всеуслышанье заподозрил Юлию Тимошенко в двойной игре на стороне власти. Лидер БЮТ обиделась, пригрозив судебным иском.
Вторым этапом «шатания и разброда» оппозиции можно считать отсутствие координации и общего подхода к акциям протеста, намеченным на май. В ответ на заявление Юлии Тимошенко о сколачивании «оппозиционных цепочек из украинцев по всей стране»,  лидер БЮТ получила показательный «от ворот поворот». «Львівська газета» цитирует слова представителя львовских социалистов Евгения Талипова, заявившего, что сначала «нужно разобраться, чьим союзником является блок Тимошенко и кого он на самом деле поддерживает. Львовские социалисты возмущены последними заявлениями лидеров львовского БЮТ и позицией участников блока относительно событий 9 мая. Следует разобраться, нужен ли нам такой союзник».
Представители «Нашей Украины», которые в последнее время очень критически относятся к Тимошенко, заявляют, что вопрос о запланированных акциях с “НУ” не обсуждался. «Это личная инициатива Юлии Тимошенко, которая не согласовывалась с “Нашей Украиной”, - сказал в интервью той же «Львівській газеті» народный депутат Тарас Чорновил. - Складывается впечатление, что Юлия Владимировна просто хочет поставить нас перед фактом, как это было в случае с организацией референдума о недоверии Кучме. Я думаю, что «Наша Украина» могла бы принять активное участие в этой акции, если бы состоялся цивилизованный переговорный процесс. А так Юлия Тимошенко просто занимается перетягиванием каната. Пока она и другие лидеры оппозиции не научатся договариваться между собой, а не подставлять друг друга, власть всегда будет брать над нами верх».
Ну, а самое интересное заявление сделал сегодня в интервью газете «Столичные новости» лидер коммунистов Петр Симоненко. Петр Николаевич дал понять, что на разговорах о едином кандидате от объединенной оппозиции можно поставить точку: «С левыми, я думаю, мы сможем договориться… - говорит Симоненко. - Если задаваться вопросом о поиске единого кандидата, то среди левых действительно можно искать участника президентских выборов. В рамках «четверки» это нереально».
Подобное высказывание может означать одно - Симоненко в любом случае будет участвовать в выборах. Его слова «я знаю, что на уровне областных организаций уже инициируется выдвижение кандидата от коммунистов, в том числе, там фигурирует и моя фамилия», а также критика блока Ющенко, которого «незаслуженно» приобщили к оппозиции и который неспособен «рассматривать другие возможные кандидатуры», являются прямым свидетельством президентских амбиций Петра Николаевича.
Впрочем, таких ходов от нынешних союзников «Нашей Украины» и следовало ожидать. Офис Ющенко, заблаговременно распределивший все потенциальные государственные посты еще до начала президентской кампании, не оставил шансов на реализацию ни Симоненко, ни Тимошенко, ни Морозу. И такой подход не может не вызывать соответственную реакцию у политиков, считающих себя самодостаточными и не менее перспективными…  
«Четверка» сделала свое дело? «Четверка» может уходить?

Відповіді

  • 2003.05.13 | 123

    Ну і правильно

    По-перше, найголовніша задача НУ -- забезпечити участь у виборах Симоненка. Якщо це вдається -- роботу політтехнологів НУ можна вважати виконаною на 85%. Якщо ж при цьому й Мороз не висуватиметься -- так взагалі на 95%. Наздогнати Симоненка (не кажучи вже про Ющенка) кандидату від влади буде дуже важко...

    А щодо БЮТ... Я от дійсно не розумію. Юля на кожному кроці каже, що спасіння України в єдиному кандидаті. Так питання -- які проблеми? В Юлі є нерозуміння того, яким є прізвище цього кандидата? Так його прізвище -- Ющенко, і це всім ясно. Ну не хоче Ющенко вести з нею перемовини в тому руслі, в якому цього хоче Тимошенко. Так що з того??? Цієї причини досить для того, щоб Юля забула про "спасіння України" і пішла на вибори заради того, щоб "назло кондуктору" збити результат Ющенка на 3%? Так тоді базікання про "спасіння України" є просто спекуляцією, якою прикривається жадоба влади!

    Тобто у Юлі нема варіантів: або вона працює на перемогу Ющенка на його умовах чи взагалі без умов, або вона визнає, що всі її розмови про єдиного кандидата були дешевою спекуляцією.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.13 | Предсказамус

      А зачем?

      123 пише:
      > Тобто у Юлі нема варіантів: або вона працює на перемогу Ющенка на його умовах чи взагалі без умов, або вона визнає, що всі її розмови про єдиного кандидата були дешевою спекуляцією.
      Ну так все равно не будет единого кандидата, т.к. СПУ и КПУ тоже не рвутся донести Ющенко на руках до победного финиша. Какая спекуляция?
      Передергиваете, нехорошо.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.13 | Shooter

        Re: А зачем?

        Предсказамус пише:
        > 123 пише:
        > > Тобто у Юлі нема варіантів: або вона працює на перемогу Ющенка на його умовах чи взагалі без умов, або вона визнає, що всі її розмови про єдиного кандидата були дешевою спекуляцією.
        > Ну так все равно не будет единого кандидата, т.к. СПУ и КПУ тоже не рвутся донести Ющенко на руках до победного финиша. Какая спекуляция?
        > Передергиваете, нехорошо.

        Cаме так. Пряма спекуляція.;)

        Тому, що було апріорі однозначно зрозуміло, - буде, як мінімум (бажано - і максимум) два кандидати - Симон і Ющ. З іншого боку, мова велася про підтримку слабшими кандидатами з того самого крила політичного спектру сильнішого. Натомість Юлі хтось (її захланне оточення) спочатку втовкмачив в її красиву, але, все-таки, жіночу голівку нереальну "формулу трьох", за якою вона ставала ПМ-ом. А після того, як Юля вже "дістала" своїм штукобаксовим півнем всіх в НУ (виглядає, що навіть вже й радикального Чорновола), вона стала джерелом подразнення, а не мудрим союзником.

        Проте й так впевнений: безпосередньо на вибори підуть Симон, підтриманий Морозом, і Ющ, підтриманий Юлею.

        Бо варіант є одноваріантним.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.13 | Предсказамус

          Наверное, хроническое...

          Shooter пише:
          > Тому, що було апріорі однозначно зрозуміло, - буде, як мінімум (бажано - і максимум) два кандидати - Симон і Ющ. З іншого боку, мова велася про підтримку слабшими кандидатами з того самого крила політичного спектру сильнішого.
          Это Вы Господа Бога цитируете? Или Самого Главного Тайного Оппозиционера? Откуда такая категоричность?

          > Натомість Юлі хтось (її захланне оточення) спочатку втовкмачив в її красиву, але, все-таки, жіночу голівку нереальну "формулу трьох", за якою вона ставала ПМ-ом. А після того, як Юля вже "дістала" своїм штукобаксовим півнем всіх в НУ (виглядає, що навіть вже й радикального Чорновола), вона стала джерелом подразнення, а не мудрим союзником.
          Действительно, какой из Юли премьер? Если есть Порошенко, например. Или Янукович - тоже ничего, зачем правильного пацана трогать? Нифига немудрая Юля, такого счастья народного не понимает...

          > Проте й так впевнений: безпосередньо на вибори підуть Симон, підтриманий Морозом, і Ющ, підтриманий Юлею.
          Привет Самому Главному Тайному Оппозиционеру.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.13 | Monster

            Re: Наверное, хроническое...

            >Действительно, какой из Юли премьер? Если есть Порошенко, например. Или Янукович - тоже ничего, зачем правильного пацана трогать? Нифига немудрая Юля, такого счастья народного не понимает

            Премьера у нас вроде бы утверждает ВР, если я не ошибаюсь? Так?
            Если нет - исправьте.
            Если да, то прикиньте шансы Тимошенко на утверждение в должности премьера нынешним составом ВР.
            Расклад "Тимошенко-премьер при Ющенко-президенте" возможен только в одном случае - если президент-Ющенко изнасилует ВР в стиле Ку. То есть со всеми мыслимыми и немыслимыми извратами (см. утверждение Януковича). Вопрос: Вам оно (такой Ющенко) надо? Мне - нет.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.05.13 | Shooter

              Дякую

              Мо' Предсказамусу на російській легше дійде те, що я намагаюсь йому вже два роки пояснити українською.
            • 2003.05.14 | Мартинюк

              Збереження розколу України - за будь яку ціну!

              Я скажімо також не певний у доцільності Тимошенко бути Прем"єром , однак аргумент про "неголосування" абсолютно надуманий.Все залежить від програми Премєра, від домовленостей між фракціями і групами депутатів.

              У всякому разі Тимошенко буде кращим премєром аніж Кінах і Янукович. Однак апріорне виключення права Тимошенко претендувати на цей пост наводить на підозру про резервування місця для когось з двох попередніх.

              Всі "математики" чогось рахують саме теперішній розклад депутатів, старано замовчуючи що він якраз і створений гвалтуванням і насильством з боку кучмівської адміністрації. В разі перемоги Ющенка в парламенті встановиться "природній" поділ між фракціями, в якому шанси кучмістів рішуче зменьшаться.

              Як на мене це звичайна провокація , спрямована на розкол і послаблення опозиції. Таких провокацій ми спостерігаємо останнім часом більш ніж достатньо - і Львів 9 травня,, і сьогоднішні вихляння задами фракції КПУ при слуханні питання про голодомор.

              Всі розмови про доцільність 2, 3 і більше кандидатів від опозиції відображають неабияку стурбованість багатьох потужних сил, які бояться можливих змін в Україні. Розуміючи що приходу до влади Ющенка перешкодити майже неможливо, робиться ставка на те аби допустити його до цієї влади, але максимально ослабленим, відрізвши від нього максимальне число можливих прихильників і союзників.Таким чином зробити ці зміни мінімальними, не кажучи вже й те що при таких розкладах шанси Ющенка на президентсво також катастрофічно маліють.

              Що це за сили
              - в першу це той український великий бізнес, який виводиться з комуністичної і комсомольської номенклатури, який навчився жирувати за рахунок державних і загальносуспільних ресурсів і боїться нормального ринкового конкурентного середовища. Для них потрібна слабка і нестійка державна влада , якою можна маніпулювати і понукати.

              - По друге це зовнішні сили, серед яких найчіткіше вимальовується Росія, але це не тільки вона - трохи далі бовваніють силуети інших світових лідерів. Вони надзвичайно зацікавлені у збереження політично-географічного розколу України на "правий" Захид і "лівий" Схід. Це гарантія слабкості і "керованості" України в напрямку інтересів не своїх власних , а чужих - російських і не тільки їх. В наших виборчих розкладах цьому відповідає конфігурація Симоненко-Мороз.

              Однак Україні це зовсім непотрібно - Україні потрібен загальнонаціональний консенсус, компроміс між різними напрямками опозиції. Ліва опозиція повинна забути свою СРСРівську ностальгію,права повинна уважніше придивитися до проблем соціального розшарування суспільства і погодитися хоча б на ті гарантії для найманих працівників і неімущих які існують у США та Західній Європі.
              Таким чином Україна зможе вивільнити супільну енергію на вирішення тих проблем які мають загально національне значення, і які вона не може вирішувати саме через цю перманентну і безглузду боротьбу.

              Наші українські пікейні жилети від політології висмоктали з пальця тезу про необхідність окремого лівого кандидата і запевняють що в тому нібито зацікавлені Ющенко і навіть Тимошенко. Однак події майже двох місяців демонструють що основну активність в цьому чомусь проявляє влада і її маріонетки в рядах опозиції. Так званий бюджетний скандал був започаткований СДПУ(о)- депутат Нестор Шуфрич,львівські "події" - занудно "традиційні", новизна полягала лише в тому що в цьогорічних провокаціях не прийняла участі СНПУ, яка входить у блок Ющенка.

              На жаль КПУ протягом останнього місяця приймає участь у цих провокаціях занадто охоче, змушуючи всіх згадувати її роль у становленні режиму Кучми і подальше підігравання режиму в найрізноманітніших ситуаціях, наприклад в минулих президентських виборах. Правим знову малють "страшного червоного дракона" і пропонують з ним повоювати.

              Хлопці - все це було і все це їй богу нудно. Невже укранці виглядають настільки дурними, аби пробувати їх ще раз підловити на цю зажовану заслинену смердючу наживку?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.05.14 | 123

                Я не належу до тих, кого Ви перелічили

                І мені абсолютно очевидна вигідність для Ющенка кандидатау Президенти Симоненка. Бо Симоненко -- найзручніший суперник у 2-му колі, яке є немінучим. От і всі міркування.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.05.14 | Monster

                  Re: Я не належу до тих, кого Ви перелічили

                  Так, Симоненко - найвигідніший суперник для Ющенка. Так, другого туру не обминути. Але у ньому братиме участь не Симоненко, а Янукович. Й усі дії Ющенка мають бути з урахуванням цього медичного факту. У тому разі - не загострювати без потреби відносини з комуністами. Бо може статися так, що кожен голос тих, хто зараз збирається голосувати за коммі, буде для Ющенка чималою цінністю.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.05.14 | 123

                    Подивіться соціологічні дослідження

                    Monster пише:
                    > Так, Симоненко - найвигідніший суперник для Ющенка. Так, другого туру не обминути. Але у ньому братиме участь не Симоненко, а Янукович. Й усі дії Ющенка мають бути з урахуванням цього медичного факту. У тому разі - не загострювати без потреби відносини з комуністами. Бо може статися так, що кожен голос тих, хто зараз збирається голосувати за коммі, буде для Ющенка чималою цінністю.

                    Вони засвідчують очевидне -- комуністи голосуватимуть за Януковича, а не за Ющенка. Особливо донецькі та луганські (де найбільше виборців-комуністів).

                    Не загострювати -- так ніхто й не каже, що Ющенко має загострювати. І він завжди толерантний до комуністів у своїх виступах. І подіях у Львові НУ не барала участь.

                    Йдетсья про те, що Ющенку вигідний Симоненко -- кандидат у Президенти (про медичний факт -- це далеко не факт). А не Симоненко-ворог №1.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.05.14 | Мартинюк

                      І де ці соціологічні дослідження?(-)

                    • 2003.05.14 | Михайло Свистович

                      Re: Це Ви подивіться

                      123 пише:
                      >
                      > Вони засвідчують очевидне -- комуністи голосуватимуть за Януковича, а не за Ющенка.

                      1. Вони засвідчують протилежне
                      2. Ви впевнені, що підсумки цих досліджень відбивають справжні настрої електорату?
                  • 2003.05.14 | Мартинюк

                    Симоненко - найвигідніший суперник і для кандидата від влади.

                    Особливо у форматі Симоненко-Мороз. Елементарні канони військової стратегії твердять що противника слід розділити - відбити від Ющенка лівих і посіяти недовіру і суперечки між НУ та БЮТ, ну а вже потім вивести на першу ліню найслабшого - Симонека і там його побити.

                    Забрати в першому турі голоси у Ющенка, навіть приписуючи їх "об"єднаному лівому кандидату" а в другому турі "переписати" все назад на користь кандидата від влади?

                    Що - так важко узгодити з лівими і БЮТ кілька міністерських і губернаторських посад і далі йти єдиним фронтом? Невже приємніше протягом року черговий раз безплідно помріяти про те що "все буде наше", а потім облаювати "поганих українських виборців" які проголосують "трошки не так"? Ми вже чули як Мороз обзивав баранами українських виборців після минулих виборів, хоча насправді в "барани" пошилися чотири кандидати від "канівської четвірки" які так і не домовилися між собою.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.05.14 | Monster

                      Re: Симоненко - найвигідніший суперник і для кандидата від влади.

                      Я не знаю, чи Ви заглядаєте на форум НУ. Якщо заглядаєте, то можливо вже знайомі з моєю точкою зору на це. Якщо ні, коротко викладу її тут.

                      Симоненко та Ющенко у їснуючий ситуаціїї мають більш спільного, ніж того, що робить їх ворогами. Розкол України їм обом однаково невигідний. Тому вони мають зустрітися особисто й укласти своєрідний пакт про ненапад. Про недопущення провокацій. Вони мають окреслити коло питань, які можуть призвести до розколу. Й уникати навіть обговорення цих питань. Приклад: у сьогоднішінй ситуації у ВР ОБИДВІ фракціїї повинні були б залишити засідання, якщо вже обговорнння почалося з ініциативи Литвина. Те, що відбулося 9 травня я навіть не хочу обговорювати - ганьба для обох.

                      Так, це тяжко, обом знадобиться наступити на горло власній гордості. Обом нелегко буде пройти через неприємну розмову. Але - треба. Громадянська єдність важливіша.
                    • 2003.05.14 | Shooter

                      Перемагання вітряків

                      Мартинюк пише:
                      > Елементарні канони військової стратегії твердять що противника слід розділити - відбити від Ющенка лівих

                      Ще раз - комуністи НІКОЛИ не були з Ющенком. І їх еклекторат - люмпенізовано-проросійській,- навіть в разі заклику Симоненка голосувати за Ющенка (що для Симоненка є миттєва політична смерть) в абсолютній своїй більшості все одно проголосує за представника влади, виглядає, що за Януковича.

                      Невже так складно зрозуміти цю банальну істину?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.05.14 | Monster

                        Re: Перемагання вітряків

                        Тут йдеться не про електорат Симоненко (до речі, як я слівце винайшов - "симоністи"? Що таке "симонія", сподіваюся, знаєте), а про самого Симоненка. Йому невихід до другого туру - також політична смерть. Тому він зацікавлений у тому, щоб його електорат залишався при ньому до виборів, а не перетікав до Януковича. А задля цього можна й домовитися з правими про "ненапад". Перш за все - з Ющенко (він також дуже зацікавлений у тому, щоб симоністи залишалися при свому Симоненкові).
                      • 2003.05.14 | Мартинюк

                        Банальність не є ознакою істини

                        Не варто обзивати лайливими словами 20 % українського електорату. А слово люмпени, яке ви вжили є в даному контексті просто лайкою і більш нічим. Нічим вони особливим не різняться від ще близько 45% - такі самі бідні і обдерті, лише вболівають за інші політичні "футбольні команди".

                        Звичайно погано що 70 % українських виборців за своїм майновим статусом проходять під категорію "люмпенів" - але ж не всім , погодьтеся, у 1992 році пропонували взяти мільйон кредиту в Ощадбанку і майже безплатну "кришу" СБУ в додаток.

                        А так - нічим особливим не відрізняються від решти , багато селян і старших людей. У всякому разі менше схильні продавати свої голоси аніж деякі інші групи виборців. Слухаються своїх лідерів, і керівництво КПУ абсолютно в силі переорієнтувати 2/3 навіть на Степана Бандеру, аби лищ соціальна справедливість була присутня. До виборів є ще дуже багато часу.
                      • 2003.05.14 | Михайло Свистович

                        Re: Перемагання вітряків

                        Shooter пише:
                        >
                        > Ще раз - комуністи НІКОЛИ не були з Ющенком. І їх еклекторат - люмпенізовано-проросійській,- навіть в разі заклику Симоненка голосувати за Ющенка (що для Симоненка є миттєва політична смерть) в абсолютній своїй більшості все одно проголосує за представника влади, виглядає, що за Януковича.

                        Їх електорат у більшості проголосує у протилежному напрямку від того, що Ви вказали :)

                        >
                        > Невже так складно зрозуміти цю банальну істину?

                        Оце ж питання я адресую Вам :)
                    • 2003.05.14 | Ромуальдыч

                      "От власти" не мечтают. Они знают, что их противник - Ющенко(-)

                    • 2003.05.14 | Monster

                      дещо про посади

                      >Що - так важко узгодити з лівими і БЮТ кілька міністерських і губернаторських посад і далі йти єдиним фронтом?

                      Ми вже маємо "коаліційний уряд" Януковича, "крєпкава хазяйственнника". Портфелі були об'єктом торгу. Результати їх хазяйнування вже бачимо (на форумі НУ я давав посилання).

                      З іншого боку, уряд Ющенка складвася з професіоналів, не пов'язаних домовленностями й павртійним інтересами. Результати також бачили. О, там зовсім не всі були орлами. Але хоча б державну кишеню із своєю (чи кишенею партийних босів) не плутали.

                      Що краще?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.05.14 | Мартинюк

                        Ну Ви й зрівняли ...

                        Кадровий маневр Ющенка був дуже обмежений - він був змушений працювати з тими кого йому дав Кучма ( і навіть Юлю також). Наприклад Ющенко так і не зміг нічого зробити з Азаровими і ще де з ким. Однак результат все одно є.

                        У випадку попередньої домовленості впевнений що склад уряду буде на порядок вищий від того , який фактично сформував Кучма.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2003.05.14 | Monster

                          Ну я й зрівняв ...

                          >Кадровий маневр Ющенка був дуже обмежений - він був змушений працювати з тими кого йому дав Кучма ( і навіть Юлю також).
                          Але сам Кучма тоді був вільнішим й менш залежним від інших. Він міг дозволити собі дати Ющенку не тільки бандюків, але й профі (вже яких міг).

                          >У випадку попередньої домовленості впевнений що склад уряду буде на порядок вищий від того , який фактично сформував Кучма.
                          Чому ж зараз "маємо те що маємо"? Також уряд за домовленістю. Але на вдіміну від уряду Ющенка, профі там дуже мало. Чому? Лише тому, що то був Ющенко, а це - Янукович? Чи ще й тому, що свобода маневру Кучми-99 була більшою, ніж Кучми-2002?

                          Будь яка попередня домовленість значно знизить цю свободу. А Ющенку треба думати не лише про те, як стати президентом, але й про те, ЯКИМ президентом стати. Особисто мені реінкарнація Кучми у особі Ющенка не потрібна. Й президент, повязаний по руках й ногах домовленностями, не потрібен також.
                  • 2003.05.14 | Ромуальдыч

                    200% (-)

    • 2003.05.13 | M.

      Неправильно

      "Тобто у Юлі нема варіантів: або вона працює на перемогу Ющенка на його умовах чи взагалі без умов, або вона визнає, що всі її розмови про єдиного кандидата були дешевою спекуляцією."

      Проблема в том, что Юля уже переросла мямлю Ющенко. Она на порядок более самодостаточный политик чем он. Лично я предпочел бы что бы кандидатом от оппозиции была она, а не половинчатая подловатая мямля Ющ.
      Есть другие аспекты- неким силам ( близким к папику) выголен президент Ющ- потому что он не станет резко менять правила игры, а это означает что можно будет продолжать безконтрольно воровать и грабить страну.

      С Юлей в силу ряда причин договориться труднее.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.13 | 123

        Версія "Юля не знає прізвища єдиного кандидата"? Ха-ха-ха (-)

  • 2003.05.13 | Ромуальдыч

    или игра в следователей или отсутствие ума.

    Отсутствие ума объяснять не надо, а игра в следователей. Это когда Симоненко и Ющенко начнут поливать друг друга странной грязью, которая, по их замыслу, будет давать плюс, а не минус.

    И сосредоточить внимание избирателей, на этой не хитрой игре, что бы складывалось впечатление, что тут только два кандидата.

    Это стандартная схема, только для украинской оппозиции эта схема не сработает, у них нет нормальных СМИ. А СМИ будут тыкать пальцами, достаточно редко и хихикать. "Вот - опять нацики с комми подрались - какие глупые эти кандидаты, не голосуйте за них"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".