Лавринович підтвердив фальсифікацію "всенародного обговорення"
05/29/2003 | Горицвіт
О.Лавринович в інтерв'ю BBC, яке зараз в ефірі, сказав, що надійшло багато однакових протоколів з різних міст, де одноголосно підтримуються "ініціативи президента".
Там же він сказав, що шкодує про свою участь в комісії по Гонгадзе, і ще багато цікавого. На сайті бібісі цього ще нема.
Там же він сказав, що шкодує про свою участь в комісії по Гонгадзе, і ще багато цікавого. На сайті бібісі цього ще нема.
Відповіді
2003.05.29 | Vadym Gladchuk
Re: Лавринович підтвердив фальсифікацію "всенародного обговорення"
Бреше Лавринович! Завжди бреше. Робота такаІ з партіями пагано він зробив. Мабуть хоче залишити єдину наступницю КПРС (КПУ) - СДПУ(0):)))
2003.05.30 | Горицвіт
що, і про фальсифікацію бреше?
тобто не було фальсифікацій?Чи все-таки він мусить часом говорити правду, коли факти особливо кричущі?
2003.05.30 | Vadym Gladchuk
Re: що, і про фальсифікацію бреше?
Тут він лише проговорився2003.05.30 | Горицвіт
текст
Інтерв"ю міністра юстиції України Бі-бі-сі30.5.2003 6:20 за Києвом
З міністром юстиції Олександром Лавриновичем розмовляла Світлана Дорош:
Бі-Бі-Сі: Опозиція звинувачує владу у фальсифікації результатів всенародного обговорення політичних ініціатив президента, твердячи про тиск на керівників трудових колективів. Що ви можете протиставити таким звинуваченням?
О.Лавринович: Я хочу зараз розділити те, що відбувалося, на дві частини. Перша частина – це організація колективних заходів, до якої міністерство юстиції не має жодного відношення. І друге – це узагальнення тих матеріалів, які надходили до нас. Я неодноразо наводив приклади того, як ми отримували протоколи зборів, де зазначається або повна підтримка, або повне несхвалення, і де абсолютно ідентичні тексти. Стоять лише різні підписи, різні дати, різні назви міст, а від першого слова до останьої крапки – тексти абсолютно ідентичні. Тих протоколів, де констатувалося беззастережне схвалення без жодних пропозицій, звичайно, було значно більше, ніж таких самих протоколів, які беззастережно не схвалювали президентських ініціатив, але які також були, як дві краплі, схожі між собою. До речі, з такими матеріалами нам було працювати найлегше, бо вони не потребували жодних інтелектуальних зусиль. Ми їх просто арифметично порахували, цифри склали у стовпчик і відклали у бік. Я абсолютно свідомий того, що 9 мільйонів громадян, які в різних формах брали участь в обговоренні, далеко не всі прочитали від першого до останнього слова проект президента. Але є інша складова – близько чотирьох мільйонів громадян подали конкретні пропозиції. Я також свідомий того, що далеко не всі з них розуміли, про що йшлося. Але їхня присутність при тому обговоренні, де приймалися рішення про конкретні пропозиції, чи формулювалися нові пропозиції, - це ознака того, що вони точно знають, про що йшлося. І можна стверджувати, що це достатньо велика кількість людей. Це навіть трохи більша цифра, ніж нормальна політизація суспільства. І можна твердити, що це було всенародне обговорення.
Бі-Бі-Сі: Ви добре знаєте, як проходять законопроекти у парламенті. Як ви вважаєте, після того, як президент внесе свій законопроект про зміни до Конституції, якими будуть найбільші труднощі на шляху його ухвалення хоча б у першому читанні?
О. Лавринович: Це не той законопроект, де можна ставити питання про прийняття “хоча б у першому читанні”. Немає жодного сенсу вносити такий проект, якщо далі першого читання справа не піде.
Бі-Бі-Сі: Ви наважитеся прогнозувати, який може бути розгляд?
О. Лавринович: Я можу сказати лише те, що президент, безумовно, буде все ретельно вивчати, ініціатива буде формулюватися у такій формі, щоб із великим ступенем гарантій домогтися підтримки проекту більше ніж 300-ми голосів депутатів. І відразу.
Бі-Бі-Сі: Як ви ставитеся до думки деяких аналітиків, які вважають, що взагалі зараз не варто чіпати Конституцію, а краще ухвалити, нарешті, закони про президента, про уряд, про регламент Верховної Ради, і тоді було б зрозуміліше, які і кому повноваження передати, що ділити?
О. Лавринович: Це процеси, які не можна і не потрібно протиставляти. Я цілком погоджуюся з тим, що на рівні законів має бути відрегульовано перш за все діяльність тих органів, які приймають рішення, обов”язкові для усіх громадян. Але не можна відрегулювати законами концептуальні речі. У законі про президента не можна передбачити, що уряд формуватиметься парламентською більшістю, чи інші питання, які стосуватимуться серйозних питань функціонування державних органів.
Бі-Бі-Сі: Останнім часом представники влади кажуть про те, що Захід суттєво змінює ставлення до України після кількох скандалів. Ви часто буваєте у Раді Європи, чи ви помічаєте зміну цього ставлення?
О. Лавринович: Що стосується того, що я часто буваю... Це не так часто буває. Але моє сприйняття є таким, що є величезна різниця між тим, що було рік чи два тому і зараз. Загальна тональність зустрічей з усіма керівниками Ради Європи, починаючи з Конгресу регіональних і місцевих влад, Парламентської асамблеї Ради Європи, - суттєво змінилася, у ставленні до проблем, що існують в Україні. Люди з інших країн, що там працюють, також накопичують інформацію і вони можуть розрізнити, де є суспільні проблеми чи проблеми державного управління, які конфліктують із цінностями Європи, а де є політична боротьба і захист своїх власних чи корпоративних інтересів із використанням риторики загальнодержавного масштабу. І я гадаю, що це є головною причиною помітної зміни настроїв у Раді Європи.
Бі-Бі-Сі: ПАРЄ твердить, що уважно стежить за розслідуванням справи про загибель Георгія Ґонґадзе. І останні заяви звідти такі: мовляв, бачимо суттєві зрушення у розслідуванні. Ви були головою слідчої парламентської комісії у справі Ґонґадзе. Ви бачите якісь зрушення?
О. Лавринович: Я не можу відповісти по суті цього питання. Оскільки я достатньо довгий час не знайомлюся із матеріалами слідства і тими кроками, які робляться чи плануються, і можу орієнтуватися лише на повідомлення у засобах масової інформації, як і ви. Я бачу, що справа у постійній динаміці. Але я не побачив, можливо, поки що, жодного наближення до відповіді на запитання, заради якого ведеться слідство – хто виконав цей страшний акт, і з яких мотивів це було зроблено.
Бі-Бі-Сі: У вас змінилося ставлення до того, що могло насправді відбутися тоді? Багато говорять по політичне замовлення. А ви про це думали?
О.Лавринович: Думав, і дуже часто. Особливо, коли зрозумів, що моя згода вперше в житті на роботу у слідчій комісії була помилковою, оскільки від цієї комісїі ніхто не чекав дійсно сумлінної допомоги слідству. А було очікування, що ця комісія стане однією з ланок у ланцюгу вирішення глобальних політичних проблем. І що це буде не комісія, котра спілкуватиметься зі свідками, щось шукатиме, аби допомогти слідству, а були очікування тільки на політичні дії. Цей висновок, я звичайно, зробив після тривалого часу роботи, коли побачив, як етап безконфліктності і зацікавленості всіх без винятку членів комісії перейшов у етап використання членства чи самого факту проведення засідань комісії для проведення пі-ар акцій конкретної політичної сили чи конкретного політика. І взагалі, мені стало дуже боляче від того, що на біді, на людському житті так безсоромно робляться політичні спекуляції. Мою роботу на цій посаді у той період можуть оцінювати хто і як вважає за потрібне, але я хотів би, щоб просто подивилися на реальні завдання, які стояли перед комісією і що було зроблено у період мого головування. І чи додалося хоча б щось по суті після того, як я пішов.
Бі-Бі-Сі – Інша тема. Коли в адміністрації президента журналісти хочуть отримати коментар стосовно того, чи повинні вищі посадові особи давати свідчення представникам американського правосуддя у справі Лазаренка, там кажуть: звертайтеся до юристів, до Мінюсту. Чи повинен президент, чи зобов`язаний він за тією угодою про правову допомогу, що підписана між Україною і Америкою, відповідати на запитання адвокатів?
О. Лавринович: Ви знаєте, хоч я не вважаю себе дуже поганим юристом, але я не можу пам” ятати усі угоди і норми, які стосуються кримінального права. Я ніколи не надавав йому пріоритету. Тому кваліфіковано не можу відповісти на це запитання. Треба подитивится документи.
Бі-Бі-Сі: Питання про партії. Триває їх перерєстрація. Як ви прогнозуєте, скільки може лишитися партій, після того, як ця перереєстрація відбудеться?
О. Лавринович: Я завжди хочу точності, перереєстрації немає. Ми нікого не перерєстровуємо.
Бі-Бі-Сі: Так, є ліківідація партій....
О. Лавринович: ...Є передбачений законом процес перевірки виконання політичними партіями вимог закону “Про політичні партії”- з точним терміном початку цієї перевірки – через два з половиною роки після ухвалення закону. І міністерство юстиції перед перевіркою за кілька тижнів попереджає партію, каже, що перевірятиметься і запрошує усіх бажаючих бути присутніми при перевірці. Я гадаю, що це є одна з причин, через яку матеріали, які нами надсилалися до Верховного суду для прийняття рішення, не викликали жодного заперечення, оскарження чи будь-якої форми незгоди. Скільки буде партій? Будуть всі, котрі виконають норми закону.
Бі-Бі-Сі: ...До речі, про вас особисто - Ви в партії чи поза партією?
О. Лавринович: Поза партією.
Бі-Бі-Сі: Ви призупинили членство в НРУ?
О. Лавринович: Ніякого акту я не приймав стосовно зупинки чи призупинки. Я просто припинив політичну діяльність з того моменту, як був призначений на державну службу. І сьогодні також вважаю за недоцільне займатися політичною діяльністю. Не в сенсі вироблення правової політики держави – ця функція мною якраз виконується дуже активно. А в сенсі партійно-політичного життя.
Бі-Бі-Сі: Тобто, ви ніяких зв`язків із керівництвом Руху, із «Нашою Україною» не підтримуєте?
О. Лавринович: Ні.
Бі-Бі-Сі: Не шкодуєте про це?
О. Лавринович: Ні.
Бі-Бі-Сі: Для вас, очевидно, не секрет, що вам можуть закинути: Лавринович кілька років тому тяжів до опозиційності, критикував владу, тепер він змінився. Чому сталася така зміна?
О. Лавринович: Зміна, відбулася, звичайно. Оскільки людина обирає форму поведінки у залежності від можливостей, які вона має для реалізації своєї світоглядної позиції і того інструментарію, який вона може використати для досягнення результату. Я висловлював незгоду з багатьма діями, які робилися різними політичними силами чи посадовими особами державної влади. Сьогодні ж я можу набагато ефективніше реалізовувати своє бажання, щоб в Україні всі дотримувалися тих правил, які ухвалені на найвищому представницькому рівні.
2003.05.30 | Мінор
:-) Який стиль!
> О. Лавринович: Зміна, відбулася, звичайно. Оскільки людина обирає форму поведінки у залежності від можливостей, які вона має для реалізації своєї світоглядної позиції і того інструментарію, який вона може використати для досягнення результату...Цікаво, він натякає на те, що його взяли за яйця через незаконну приватизацію двох депутатських квартир? Чи на те, що СДПУ(о) доплачує йому багато більші гроші, аніж депутатська зарплатня?
Мені здається, що на одне й друге
2003.05.30 | Гура
Re: Лавринович підтвердив фальсифікацію "всенародного обговорення"
Так це він натякнув, що це "справа рук опозиції", бо "однакові листи" стосуються негативних відгуків.