НАТО будет летать на российских «Русланах»?
06/13/2003 | amneletat'ahota
НАТО будет летать на российских «Русланах»?
Министр обороны Сергей Иванов заявил, что в течение ближайшего года Россия и НАТО планируют «заключить меморандум по использованию военно-транспортной авиации большой грузоподъемности при урегулировании кризисов», где будут оговорены и финансовые вопросы.
Главный вопрос – где российское Минобороны возьмёт «Русланы» для сдачи в лизинг НАТО?
http://www.gazeta.ru/2003/06/13/natobudetlet.shtml
Министр обороны Сергей Иванов заявил, что в течение ближайшего года Россия и НАТО планируют «заключить меморандум по использованию военно-транспортной авиации большой грузоподъемности при урегулировании кризисов», где будут оговорены и финансовые вопросы.
Главный вопрос – где российское Минобороны возьмёт «Русланы» для сдачи в лизинг НАТО?
http://www.gazeta.ru/2003/06/13/natobudetlet.shtml
Відповіді
2003.06.14 | Oleksandr
Re: НАТО будет летать на российских «Русланах»?
http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=10864Український літак АН-124 "Руслан" обрано для військово-транспортних перевезень у 12 країнах НАТО -- в більшості європейських країн Альянсу і Канаді. США і Британія участі в цьому проекті не беруть. Таке рішення було ухвалено на зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі.
У зустрічі брали участь і представники українського керівництва. Зокрема, у середу до Брюсселя прибув міністр закордонних справ Анатолій Зленко, а в четвер міністр оборони Володимир Шкідченко. Окрім очікування на вибір представників НАТО щодо літака, метою нашої делегації були політичні переговори. Анатолій Зленко, до прикладу, зустрівся з комісаром ЄС з міжнародних зв'язків Хав'єром Соланою. Однак ця частина візиту була не такою успішною. Хав'єр Солана не відгукнувся на ініціативу Анатолія Зленка після закінчення строку дії угоди про партнерство і співробітництво перейти до виконання робочого плану з перспективою асоційованого членства в ЄС. А єдиним питанням, в якому дипломати одразу дійшли згоди, стала участь України в європейській політиці безпеки, яку регулюватимуть угодою про використання української транспортної авіації в Європі.
Щодо "Русланів", то вони перебуватимуть на службі НАТО до 2010 року, коли буде введено в експлуатацію європейський "Аеробус". Як повідомив BBC прес-аташе німецької делегації Райнера Зюльцера, яка була причетна до вибору літака, окрім АН-124, можливо, будуть використовувати також американські літаки С-17.
Рішення натівських керівників було цілком логічним. Високі експлуатаційні характеристики Ан-124-100, вантажопідйомністю 120 тонн, підтверджені більш ніж 10-річною успішною експлуатацією літака не лише на світовому ринку перевезень великогабаритних вантажів, а й (що мало б стати вирішальним при виборі керівництва НАТО) при виконанні миротворчих місій, зокрема в інтересах військового відомства Німеччини.
За оцінками експертів НАТО, Ан-124 поступається єдиному на цей час конкурентові -- американському С-17 -- лише в тому, що має велику довжину розгону-пробігу. Зате 10-річний лізинг 12 літаків С-17 оцінюється в 3 млрд. дол., а 6 літаків Ан-124-100 -- в 1 млрд. доларів, відзначають фахівці.
До речі, цілком імовірно, що першим завданням, яке виконають позичені Альянсом "Руслани", стане у передислокації міжнародних контингентів до Іраку. Принаймні, про це згадувала німецька Frankfurter Allgemaine Zeitung: "Можна з великою часткою впевненості говорити: Україна відіграватиме важливу роль у транспортуванні військових й озброєння до Іраку".
2003.06.14 | СACTUS
ReДетали здесь
http://www.maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_free2003.06.14 | Циган
Re:Ого! Ще й як літатимуть!
2003.06.17 | ЦИГАН
Re:Х...р! Літатимуть на українських "Русоанах"
Майдан / Вільний Форум13-06-2003 15:46, CACTUS
Re: Питання в іншому (+)
Версія до друку // Відповісти // Тема повністю // Редагувати // Стерти // переглядів: 60 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1055508418
Радіо Свобода (Україна і Світ)
НАТО обирає українські літаки
[ Славко Волинський ]
Брюссель, 12 червня 2003 року - Під час першого дня засідання Північно Атлантичної Ради НАТО в Брюсселі відбулося підписання “протоколу про наміри” щодо транспортного забезпечення сил швидкого реагування для їхньої негайної передислокації в гарячі точки. Зокрема йшлося про використання для цих цілей морського транспорту Норвегії і українських літаків Ан- 124(їх ще звуть “Руслан”). Окрім цього в Брюсселі відбулось засідання комісії Україна - НАТО .
Під “протоколом про наміри” щодо транспортного забезпечення сил швидкого реагування, зокрема про використання для цих цілей найближчим часом українського Літака Ан-124с, а не американського Сі-17 поставили підпис дванадцять країн –учасниць НАТО . А саме Канада , Чеська Республіка , Данія , Франція, Німеччина, Угорщина , Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща , Португалія і Туреччина . Ініціатором підписання стала Німеччина за міцної підтримки Норвегії. Все почалось від представництва української державної компанії АНТК імені Антонова в Берліні, за посередництвом якої Німеччина вже використовувала українські ”Руслани”. Військове керівництво Німеччини дало цим літакам позитивну характеристику. І коли постало питання, які літаки використовувати в разі негайної передислокації військових підрозділів НАТО, офіційний Берлін надав перевагу “Русланам”. Одним із найважливіших факторів того, що пропозицію Німеччини підтримали інші одинадцять країн ось такого багатостороннього консорціуму, як зазначив речник НАТО, став комерційний фактор - ціна за фрахтування “Русланів”, яка значно нижча у порівнянні з ціною за фрахтування американських Сі-17. Йдеться про можливість фрахтування 6 - ти авіамашин Ан-124с з АНТК ім. Антонова. У НАТО сподіваються, що протокол “про наміри” увінчається підписанням конкретного договору у 2005 році, після завершення переговорів з головним керівництвом компанії АНТК ім. Антонова в Україні. Разом з тим Генеральний Секретар НАТО Джордж Робертсон висловив сподівання, що кількість прихильників українського “Руслана” зросте і ці країни зможуть приєднатись у будь - який момент до протоколу .
На жаль, почути коментарі про результати засідання спільної комісії Україна – НАТО від міністра оборони України Генерала Шкідченка не вдалось. В останні хвилини запланована прес-конференція із генералом Шкідченком і лордом Робертсоном була скасована. Справа в тому, що крім автора цього репортажу охочих поспілкуватись з українським міністром не знайшлось.
P.S. Від СACTUSa:
1. Мова йде про "Протокол про наміри", а не вже підписаний договір.
2. Мова йде про аренду шести літаків.
3. Для НАТО Аренда українських "Русланів" коштуватиме 1 міль"ярд доларів.
4. Аренда країнами НАТО американських Сі-17 на аналогічних умовах коштувалаб понад три мільярда доларів.
Ось і вся комерція і ніякої політики.