МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Наша Україна": головна битва за демократію ще попереду

06/20/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Блок виступає з ініціативою встановлення мораторію на конституційні зміни до 2006 року – часу виборів нового складу Верховної Ради України, яка буде сформована на пропорційній основі.


Як ідеться у заяві блоку, переданій прес-службою "Нашої
України", коли 19 червня Президент України виступив з черговим телезверненням до українського народу, "вся Україна стала свідком того, як впали європейські декорації, якими прикривалася влада у боротьбі за самозбереження. Вона змушена була піти на такий крок саме тому, що "одобрямсу" не вийшло. Людей мало цікавили штучні мотивації конституційних
змін. На тлі погіршення соціальних показників – це цілком зрозуміла позиція".

На думку "Нашої України", "так званий "компроміс" Президента України – це невдала спроба зробити "хорошу міну при поганій грі". Фактично він відмовився від пунктів, які не мали жодного шансу бути затвердженими у Верховній Раді України, які використовувалися лише як засоби тиску на законодавчий орган та суспільство".

На тлі таких "глобальних" поступок Президент фактично найбільше наполягає на нормі, яка передбачає проведення виборів у один рік. Публічне пояснення Президента своєї принциповості у даному питанні полягає у необхідності
внормувати якийсь загадковий "виборчий цикл", тоді як насправді Президент "робить останню спробу продовжити термін свого перебування при владі, хоча і декларує, що вибори відбудуться у 2004 році", йдеться у заяві.
"Наша Україна" закликає громадян "не втрачати пильність, бо головна битва за демократію ще попереду".

УНІАН

Відповіді

  • 2003.06.21 | Andrij

    Re: В 2006 році?

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Блок виступає з ініціативою встановлення мораторію на конституційні зміни до 2006 року – часу виборів нового складу Верховної Ради України, яка буде сформована на пропорційній основі.

    Так що силовиків забирати в Кучми не будуть. Краще почекати, може влада якось сама в руки впаде. Потім казатимуть, а що ми могли зробити?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.21 | 123

      Силовиків Кучма все одно не віддасть... (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.21 | Andrij

        Re: Ну так владу він не віддасть опозиції й поготів

        Тобто, цікава логіка, сидіти та чекати на владу, тим часом мовчати про щоденні знущання кучмівських орлів з законів та людей. Сподіваюсь, ви розумієте, що в жодній країні світу ще ніхто не обирав політиків за їх бездіяльність.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.21 | 123

          Що Ви все валите до купи?

          Andrij пише:
          > Тобто, цікава логіка, сидіти та чекати на владу, тим часом мовчати про щоденні знущання кучмівських орлів з законів та людей. Сподіваюсь, ви розумієте, що в жодній країні світу ще ніхто не обирав політиків за їх бездіяльність.

          Яке відношення має це все до мораторію на зміни Конституції? Це є ї дії. Це є позиція щодо ініциатив Кучми щодо реформи.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.06.21 | Andrij

            Якщо "до купи" значить "сума дій", то саме так робитимуть всі

            виборці. Тобто, голосуватимуть валячи "до купи" усі надбання НУ у Верховній Раді та поза нею. Дурнуватий мараторій там спливе також. Тобто, реально НУ ніяк не захистила, навіть не спробувала захистити виборців від бандитів-силовиків. Реально НУ проголосувала за Піскуна, за Януковича, за збільшення повноважень СБУ, за кучмістів в Верховному Суді, ще багато чого цікавого. Ну й нарешті, оголосили мараторій в сподіванні отримати більший кусень влади (див в цій гілці думки Предсказамуса). Саме так до купи валитимуть усі дії наших опозиціонерів. Але НУ цього просто не розуміє, бо кожний вчиться на своїх помилках. НУ ще вчитиметься дуже довго.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.06.23 | 123

              Як НУ НУ може захистити виборців від силовиків? (-)

    • 2003.06.21 | Горицвіт

      Re: В 2006 році?

      В проекті є такий пункт:

      "2. Строки проведення чергових виборів Президента України, чергових виборів до Верховної Ради України, до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, до органів місцевого самоврядування та рік, протягом якого вперше проводяться ці вибори, визначаються законом, який приймається Верховною Радою України у двомісячний строк після набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України"."

      який означає реальну можливість перенесення виборів,

      і Кучма буде його відстоювати до останнього. Бо крім цього пункту, в тих змінах взагалі нема нічого змістовного.

      Силовиків, до речі, він і не пропонує віддавати.

      А проекти, які принципово відрізняються від кучмівського, не мають жодних шансів пройти. То про що взагалі тут можна говорити?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.21 | Andrij

        Re: В 2006 році?

        Горицвіт пише:
        > А проекти, які принципово відрізняються від кучмівського, не мають жодних шансів пройти. То про що взагалі тут можна говорити?

        Можна поговорити, чому альтернативні проекти "не мають жодних шансів пройти". Мороз вже підготував проект, що підтримали всі члени комісії ВР. В тій комісії далеко не одні опозиціонери. Принаймні Мороз робить реальну справу замість оголошувати мараторії до 2006 року.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.21 | Горицвіт

          молодець

          Мороз.

          Все правильно робить: внесе проект, він провалиться, Мороз заявить, що пропрезидентська більшість не хоче реформи. Ні, я без іронії, справді це нормально. З точки зору піару може це і краще, ніж заявляти про "мораторій". А може і не краще, бо спроба Мороза прийняти поправки — провалиться, а спроба мораторію буде успішною.

          Позиція Нашої України має ще одну перевагу: дозволяє не втягуватися в торги по тексту змін. Бо в тих торгах Кучма буде стояти за той пункт, що я процитував вище, і в принципі може підкупити депутатів чимось, таким чином продовжить свої повноваження.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.06.21 | Предсказамус

            Все молодцы

            Горицвіт пише:
            > Позиція Нашої України має ще одну перевагу: дозволяє не втягуватися в торги по тексту змін. Бо в тих торгах Кучма буде стояти за той пункт, що я процитував вище, і в принципі може підкупити депутатів чимось, таким чином продовжить свої повноваження.
            Думаю, мотивация НУ несколько иная. Кстати, вполне очевидная.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.06.21 | Горицвіт

              і яка ж?

              Предсказамус пише:
              > Горицвіт пише:
              > > Позиція Нашої України має ще одну перевагу: дозволяє не втягуватися в торги по тексту змін. Бо в тих торгах Кучма буде стояти за той пункт, що я процитував вище, і в принципі може підкупити депутатів чимось, таким чином продовжить свої повноваження.

              > Думаю, мотивация НУ несколько иная. Кстати, вполне очевидная.


              Розкажіть.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.06.21 | Предсказамус

                Нежелание снижать властный потенциал президентской должности (-)

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.06.21 | Горицвіт

                  ви знайшли це в проекті

                  поданому Кучмою? Я — не знайшов. Скоріше, посилення влади президента (напр., право розпуску ВР, якщо не сформується "постійно діюча більшість"), але, можна сказати, незначне. В основному все залишається, тільки переносяться строки виборів.

                  Альтернативні проекти (які, гіпотетично, могли б зменшити владу президента) не мають шансів. Саме тому, що альтернативні.

                  Переговори, які гіпотетично мали б бути для прийняття компромісного варіанту, мусять враховувати позицію президента, а в цій позиції єдиний змістовний пункт — відкладення виборів. Тому цю позицію прийдеться якось враховувати. Але навіщо?

                  В принципі, Кучма міг би піти на той варіант, що ви кажете: обмежити повноваження президента, щоб вони не дісталися Ющенку. Але ж бачимо, що Кучма, на жаль, не хоче такого варіанту.

                  Тому розбіжності між позиціями Мороза і Ющенка насправді нема. Бо нема предмету розбіжності.
          • 2003.06.21 | Andrij

            Re: бовдури

            Горицвіт пише:
            > Мороз.
            >
            > Все правильно робить: внесе проект, він провалиться,

            Поясніть, чому ви так цього певні. Мороз напряму домовляється з усіма фракціями, вже провів свій проект через комісію, проведе й через парламент. Саме як першу Констутуцію. НУ буде зі своїм мараторієм десь дуже далеко від потреб виборців. Скільки можна пояснювати, на виборах важливі виборці. Не власне мачо, не коктейлі зі Звягільським, не колишні успіхи в Кабміні. Мороз працює на виборців, НУ не працює взагалі, бо мараторій. Ну не бовдури?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.06.21 | Горицвіт

              Re: бовдури

              Andrij пише:
              > Горицвіт пише:
              > > Мороз.
              > >
              > > Все правильно робить: внесе проект, він провалиться,
              >
              > Поясніть, чому ви так цього певні. Мороз напряму домовляється з усіма фракціями, вже провів свій проект через комісію, проведе й через парламент.


              Кучма вже вніс свій проект. Я думаю, що фракції більшості будуть підтримувати скоріше президентський проект, а не якийсь інший. Тому свій проект Мороз не проведе. А про компромісний — я вже писав вище. Для Кучми компроміс — це продовження його повноважень. Якщо навколо цього домовлятися, то для чого такі домовленості. Та й цієї домовленості теж не буде, бо я не думаю, що комуністи і соціалісти проголосують за продовження.

              Єдина користь — Мороз покаже, що він конструктивний, не екстреміст, хоче домовлятися, і т.п. Але назвати це корисною роботою для виборців — сильне перебільшення.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.06.21 | Androfag

                Re: бовдури

                >Єдина користь — Мороз покаже, що він конструктивний, не екстреміст, хоче домовлятися, і т.п. Але назвати це корисною роботою для виборців — сильне перебільшення.

                Дійсно, треба бути конструктивним, не екстремістом, треба домовлятися і т.п. А як може бути по іншому? Розводити руками і казати, що влада не хоче консолідації демократичних сил, чи що не хоче іще чогось, чи от якби у нас влада була демократичною, то отоді б ми зажили. Дуже багато буде від того користі? І в більшості знайдеться багато людей які розуміють абсурдність кучминого проекту і треба шукати з ними компроміс. Це шанс. На жаль, партноменклатурник Мороз тямить більше аніж наші демократи. В нього хоч глузду вистачило свій проект підготувати.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.06.21 | Горицвіт

                  Re: бовдури

                  Androfag пише:
                  > >Єдина користь — Мороз покаже, що він конструктивний, не екстреміст, хоче домовлятися, і т.п. Але назвати це корисною роботою для виборців — сильне перебільшення.
                  >
                  > Дійсно, треба бути конструктивним, не екстремістом, треба домовлятися і т.п. А як може бути по іншому?


                  Справді, треба. Але це не повинно бути основною діяльністю. Якщо говорити на тему "як має бути", то опозиція має основні зусилля направити на роботу безпосередньо з народом по розв'язанню конкретних питань. Цього майже не робить жодна опозиційна сила. Паралельно треба створювати системи комунікацій (бо хто сьогодні дізнається, що Мороз там такий конструктивний?) і систему партійних структур (бо сьогодні в багатьох регіонах (в більшості?) місцеві "опозиційні" осередки очолюють люди, лояльні місцевій владі і НЕ лояльні своїм партійним лідерам. З такими структурами вибори виграти неможливо). Ну, і домовлятися — це вже четверта чи п'ята задача. (Нагадаю, що Ющенко від самих виборів про щось "домовляється" з пропрезидентськими силами. Про що? Де результати? ) Це як має бути, на мою скромну думку.

                  А як буде (мій прогноз): затія з конституційними змінами провалиться. Тобто ніякий проект не набере 300 голосів принаймні до президентських виборів.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.06.22 | Androfag

                    Re: бовдури

                    >Справді, треба. Але це не повинно бути основною діяльністю. Якщо говорити на тему "як має бути", то опозиція має основні зусилля направити на роботу безпосередньо з народом по розв'язанню конкретних питань. Цього майже не робить жодна опозиційна сила.

                    Як я бачу, наша опозиція вирішила повторити подвиг копів, жінок за майбутнє, зелених і прогресивно-червоних на минулих парламентських виборів. Популізм є технологією разового використання. Хочеш виграти вибори потрібен або адмінресурс, або масова підтримка виборця. Адмінресурс, очевидно, буде грати проти опозиції, тому потрібні реальні і конкретні справи, тільки в такому випадку можна розраховувати на перемогу. Варіант, нас оберуть тільки тому що ми вважаємо себе кращими за чинну владу не прокатить.


                    >А як буде (мій прогноз): затія з конституційними змінами провалиться. Тобто ніякий проект не набере 300 голосів принаймні до президентських виборів.

                    Може і провалиться, хоча як на мене, то перехід до парламентсько президентської форми назрів. Надзвичайно висока ставка в цій грі - майже абсолютна влада без жодної відповідальності. Таких речей допускати не можна. Високий рівень повноважень завжди мусить бути збалансований високим рівнем відповідальності.
  • 2003.06.21 | Анатолій

    Б2юсь об заклад, що Ющ не буде президентом!

    Панове, готовий поставити деяку суму (серйозно) на спір, що Ющенко не виграє президентські вибори. Ви можете спитати, а тоді хто?
    Знаю точно, що буде кращий ніж він, і ця особа вже готується для цього.
    Анатолій
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.21 | IhorO

      Pls, критерії "кращості" в студію (-)

    • 2003.06.22 | Адвокат ...

      Ім'я тієї особи, часом,--

      не Янук-овіч, буде?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".