На якому етапі кучмісти спробують зарубати депутатський проект політре
06/25/2003 | Майдан-ІНФОРМ
У наступний пленарний четвер - 3 липня - Верховна Рада України направить на висновок Конституційного Суду два законопроекти про внесення змін до Конституції України - президентський та депутатський.
Про це в інтерв`ю журналістам повідомив прес-секретар голови ВР Ігор Сторожук, підсумовуючи результати зустрічі лідерів груп і фракцій парламенту з Володимиром Литвиним.
За його словами, у четвер безпосередньо перед голосуванням депутатам буде надана інформація щодо законопроектів, внесених Президентом та тимчасовою спеціальною комісією парламенту з підготовки змін до Конституції. Потім
депутати голосуватимуть щодо направлення цих законопроектів до КС для визначення їх конституційності.
Законопроекти голосуватимуться по черзі у порядку надходження, сказав І.Сторожук. Як відомо, президентський законопроект вже зареєстровано у ВР, проект комісії буде зареєстровано найближчим часом.
УНІАН
Про це в інтерв`ю журналістам повідомив прес-секретар голови ВР Ігор Сторожук, підсумовуючи результати зустрічі лідерів груп і фракцій парламенту з Володимиром Литвиним.
За його словами, у четвер безпосередньо перед голосуванням депутатам буде надана інформація щодо законопроектів, внесених Президентом та тимчасовою спеціальною комісією парламенту з підготовки змін до Конституції. Потім
депутати голосуватимуть щодо направлення цих законопроектів до КС для визначення їх конституційності.
Законопроекти голосуватимуться по черзі у порядку надходження, сказав І.Сторожук. Як відомо, президентський законопроект вже зареєстровано у ВР, проект комісії буде зареєстровано найближчим часом.
УНІАН
Відповіді
2003.06.25 | Людмила Коваль
Re: Ну дик,
прям на першому етапі, звичайно.Адже досить депутатському проекту не набрати 226 голосів і він не буде поданий до КС, а, як зазначив Сторожук, без рішення КС законопроект про внесення змін до Конституції не може розглядатися по суті у ВР.
Сподіваюсь, що, голосуючи першим кучмівський проект, депутати пам"ятатимуть уроки голосування бюджету.
2003.06.25 | Mykyta
Ви думаєте?
Людмила Коваль пише:> Сподіваюсь, що, голосуючи першим кучмівський проект, депутати пам"ятатимуть уроки голосування бюджету.
Скільки ті граблі вже по чолі били, а вони все вперто на них стають... та й не просто стають, ще й стрибають. Чоло тріщить, а вони далі стрибають.
Черговий тест. Подивимось.
2003.06.25 | Людмила Коваль
Re: Одна надія,
що Майдан почитають і обійдуть граблі.2003.06.25 | Анатолій
Пані Людмило, надії не має, саме так і буде! (-)
2003.06.25 | Людмила Коваль
Re: Небіжчик перед смертю потів! (-)
2003.06.26 | Людмила Коваль
Re: ТАРАСЮК ПІДМОВЛЯЄ ЮЩЕНКА ВІДМОВИТИСЯ ВІД ПРОЕКТУ МОРОЗА?
www.ПРАВДА.com.ua, 26.06.2003, 11:15
Народний Рух України не підтримуватиме законопроект "Про внесення змін до Конституції України", розроблений тимчасовою спеціальною конституційною комісією Верховної Ради України.
Така заява була поширена на прес-конференції голови НРУ Бориса Тарасюка у середу.
Як зазначено у документі, політрада НРУ прийняла рішення вважати законопроект конституційної комісії таким, що суперечить програмі НРУ і не відповідає основним цілям політичної стратегії Народного Руху і національним інтересам України.
На думку членів політради Руху, розроблений парламентський проект закону про внесення змін у Конституцію передбачає різке обмеження повноважень президента держави, зведення його ролі до церемоніальної, що означає фактичне перетворення України на суто парламентську республіку, а програма НРУ не розглядає парламентську республіку як прийнятну форму організації влади в Україні, особливо з огляду на перехідний період.
Окрім цього політрада НРУ зобов'язала партійну групу Народного Руху України у складі блоку "Наша Україна" не підтримувати запропонований законопроект у разі його внесення на розгляд парламенту.
Політрада Руху вважає за доцільне ініціювати розгляд цього питання на політраді блоку Віктора Ющенка "Наша Україна", запропонувавши розглянути позицію Руху та виробити обов'язкову для всіх депутатів-членів фракції "Наша Україна" позицію.
"Передача повноважень з формування уряду цілком у руки "хиткої і політично недостатньо визначеної більшості у парламенті означатиме консервацію застою, посилення кон'юнктурних та чисто лобістських тенденцій у діяльності основних політичних груп", цитує заяву UNIAN.
2003.06.26 | Людмила Коваль
Re: Литвину не подобається реформа Кучми?
www.ПРАВДА.com.ua, 26.06.2003, 13:38
Голова Верховної Ради Володимир Литвин cкритикував проекти політичної реформи, запропоновані президентом Леонідом Кучмою і комісією Верховної Ради, вважаючи їх недосконалими і поверховими.
На зустрічі з представниками різних галузей економіки з нагоди майбутнього Дня Конституції Литвин заявив, що запропонована політична реформа спрямована винятково на розподіл повноважень між галузями влади, що мало цікавить українське суспільство.
"Якщо уважно подивитися на документи, що запропоновані, то, я думаю, мова йде швидше за все про перерозподіл повноважень у вищих ешелонах влади, а не про реалізацію політичної реформи або конституційної", - сказав Литвин.
Зокрема, спікер вважає недоглядом, що політичні сили обійшли стороною головний розділ Конституції, що стосується прав і свобод громадян.
"Чомусь у нас не звернули увагу на головний стрижневий розділ, що стосується прав і свобод людини", - додав він.
За словами Литвина, цей розділ також потребує удосконалюванні, зокрема, у частині посилення відповідальності держави за виконання своїх зобов'язань перед громадянами.
У той же час він визнав, що діюча Конституція внесла стабільність в українське суспільство.
У понеділок комісія Ради відмовилася погодити єдиний варіант проекту закону про внесення змін до Конституціі з метою проведення політичної реформи.
У п'ятницю минулого тижня Кучма вніс на розгляд до Ради свій проект закону про внесення змін до Конституції в зв'язку з політичною реформою.
Українські новини
Читайте також
Литвин проти продовження повноважень як Кучмі, так і собі
2003.06.27 | Адвокат ...
Литвин,-- дивна людина!
Фактично, він сказав те ж саме, що вже від початку "Ку-чмо-вих рехворм" не одноразово лунало на "Майдані": змінювати треба не Конституцію, а владу, себто людей, що ту владу тримають. Себто, попри власну нездарну кар'єру науковця, він таки тверезо мислить, бачить, що до чого.З іншого боку він не одноразово закликав до витворення "узгодженого" проєкту змін до Конституції.
Я так думаю, що 3 липня він ся покаже: хто він є.
2003.06.27 | Людмила Коваль
Re: Литвин,-- дивна людина!
Адвокат ... пише:> Фактично, він сказав те ж саме, що вже від початку "Ку-чмо-вих рехворм" не одноразово лунало на "Майдані": змінювати треба не Конституцію, а владу, себто людей, що ту владу тримають. Себто, попри власну нездарну кар'єру науковця, він таки тверезо мислить, бачить, що до чого.
>
Литвин Майдан читає.
> З іншого боку він не одноразово закликав до витворення "узгодженого" проєкту змін до Конституції.
>
У Литвина роздвоєння особистості. При тому, що він тверезо мислить і часами правильно говорить, робити він буде так, як татко звелять.
>
> Я так думаю, що 3 липня він ся покаже: хто він є.
3 липня він нас не здивує.
2003.06.26 | 123
А чого тут підмовляти?
НУ заявила, що вважає за необхідне ввести мораторій на внесення змін до Конституції. Декілька днів тому. Вже забули?2003.06.26 | Людмила Коваль
Re: А чого тут підмовляти?
Скажу Вам по секрету, що читати ті законопроекти - повний облом. Це ж треба брати Конституцію, обидва законопроекти і креслити схемки. Ну лінь. А подібні заяви, як заява Тарасюка і Литвина, позволяють скласти враження про Морозівський і Кучмівський проекти.Почитавши їх вже не видається мораторій дурною затією.
Запостила інфу для інших ледачих.
2003.06.26 | Androfag
Re: На якому етапі кучмісти спробують зарубати депутатський проект пол
До речі, на Свободі Бродський сказав цілком слушно, що продовження повноважень чинної ВР і чинного президента є правовим нонсенсом. ВР може прийняти законопроект Кучми, але з точки зору права він може набирати чинності тільки для наступної ВР і для наступного президента. Ця Рада обиралася на 4 роки, а президент на 5. Подивимось, що скаже Конституційний Суд.2003.06.27 | Адвокат ...
І Ви ще думаєте: що скаже КС?
Дарма!Адже "КС",-- зараз, то,-- "Ку-чмів Суд", такий собі кишеньковий суд Ку-чма.
2003.06.27 | Людмила Коваль
Re: НУ голосуватиме за направлення обох проектів до КС.
Ющенко: проект Мороза "сирий", а "махати булавою" над Конституцією не требаwww.ПРАВДА.com.ua, 27.06.2003, 12:37
Лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко вважає законопроект парламентської комісії із змін до Конституції "сирим і таким, який потребує доопрацювання".
Про це він заявив на прес-конференції у Києві. Водночас Ющенко додав, що цей законопроект є "продуктом можливого компромісу". Він повідомив, що фракція голосуватиме за його направлення до Конституційного Суду.
Говорячи про суть своїх заперечень до парламентського законопроекту, Ющенко сказав, що виступає проти політизації фігури голови Національного банку України.
Він також зазначив, що у законопроекті комісії треба "збалансувати" питання про призначення силових міністрів. "Главу держави не позбавляли функцій забезпечення національної безпеки, зовнішньої діяльності країни", - нагадав Ющенко. Він зазначив, що президент повинен мати "ричаги впливу на силовиків, і право висловлювати їм недовіру".
Ющенко також сказав, що у законопроекті комісії не підтримує позбавлення президента права "формувати місцеві адміністрації" .
Він повідомив, що зараз у "Нашій Україні" тривають консультації політичних груп, серед яких є і ті, що виступають проти законопроекту парламентської комісії.
Водночас Ющенко не виключив, що блок може проголосувати за направлення до Конституційного Суду і законопроекту Леоніда Кучми, оскільки це може бути пов'язано з підтримкою парламентського законопроекту пропрезидентськими силами.
Він додав, що доопрацюванням парламентського законопроекту комісія Верховної Ради зможе зайнятися восени цього року.
Ющенко також заявив, що "Наша Україна" не підтримує законопроект Кучми через присутність там норми виборів президента і парламенту в один рік: "Це виглядає як спроба переглянути право народу на волевиявлення і віддати це право в руки органів держапарату і певних політичних сил".
Відповідаючи на питання, чи проведе Ющенко реформу Конституції у разі перемоги на виборах президента, він сказав: "Давайте без "якби", а я скажу як громадянин… Тільки лінивий і сліпий не зауважував, що Україні треба політична реформа. Не ревізія Конституції, а політична реформа".
Протягом прес-конференції Ющенко також сказав, що зараз "розмахування булавою" над Конституцією робиться з тим, "найти способи для пролонгації чинної влади".