МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

>> imho, хороша стаття Михайла Свистовича

07/06/2003 | НеДохтор
Стаття розміщена в
Інформаційному бюлетні Харківської правозахисної групи
ПРАВА ЛЮДИНИ №16, 2003р.

http://www.khpg.org/index.php?au=0114031612

Напевно її можна також розмістити в розділі "Про Майдан".



P.S. Там вказано, що на Майдані вже є більш повна версія статті,
але я знайшов навпаки тільки коротшу і більш давню версію.

Відповіді

  • 2003.07.07 | RAPIRA

    Trudno poverit. (-)

  • 2003.07.07 | Михайло Свистович

    Re: Це не моя стаття

    Це - колективна праця. Справа в тому, що, коли я їздив до Америки, ми вирішили написати щось про Майдан, а потім перекласти на англійську мову. Також попросили мою біографіюю Як завжди все вчасно не встигли. Я накидав свою чернетку, інші також щось накидали, а потім все зліпили і надіслали мені до США.

    КОли ж я був у Харкові, то бачився з Євгеном Захаровим. Шоб зекономити час, розповідаючи про Майдан, я просто скинув йому цей матеріал з дискети, яка в мене випадково була. А він взяв і опублікував, як я бачу.

    Я не в претензії до Євгена Захарова :) Просто пояснюю, як матеріал з"явився на тому сайті. От так і виходить, що самим про себе написати нема коли, то інші люди пишуть :) Добре, що в цьому випадку мали справу з хорошою людиною (мається на увазі Євген Захаров).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.07.07 | НеДохтор

      Re: пропозиція

      Михайло Свистович пише:
      > Це - колективна праця. Справа в тому, ...



      Дякую за відповідь. Зрозумів.

      Тоді прохання розмістити її в розділі "Про майдан" за Вашим підписом, чи Вашим + колектив (як вирішите).

      Там я вперше прочитав досить чітко і, imho, вдало виписані принципи Майдану (нижче подам цитату).

      Але стаття цілком дуже згодиться для тих, хто вперше попадає на сайт (та, навіть, і для постійних відвідувачів також).


      Ось це місце
      http://www.khpg.org/index.php?au=0114031612
      -----------
      ...
      Майданівське середовище виробило свої принципи та деякі власні специфічні терміни:

      Принцип ненасильства – заперечення будь-якого насильства як методу боротьби. Використання виключно методів ненасильницького спротиву.

      Принцип колективного лідера – відсутність формальних лідерів (посадових осіб) як осіб, що все знають, все вміють і всім наказують, і на яких зав'язана вся діяльність. Роль лідера відіграє колектив. Координатором поточного проекту може стати кожний, хто отримав необхідний досвід та виявляє бажання робити справу. Найбільш досвідчені особи забезпечують доктринальне лідерство, але не діють як начальники. Їх призначення – вирівнювати потік комунікацій і спрямовувати шляхом модерації стратегію і тактику.

      Принцип копілефту – відокремленість ідеї від людини. Висловлена на „Майдані“ ідея стає власністю „Майдану“, і її автор добровільно відмовляється від своїх особистих прав на неї, а також не вимагає нічого взамін (лідерства, посад, слави тощо).

      Принцип відсутності минулого – ніхто не має права використовувати свої минулі заслуги для підвищення свого авторитету в „Майдані“ та пропаганди своєї точки зору. Увага звертається на те, що сказане, а не на те, хто сказав.

      Принцип Відкритого мозкового програмного забезпечення (ВМПЗ) – відкритий доступ всіх до максимально можливого обсягу майданівської інформації. Дозвіл на передрук матеріалів „Майдану“ без посилання на сайт, а також на будь-яке використання цих матеріалів. Поширення позитивних „мислевірусів“ (ідей, принципів) в середовищі не лише прихильників, але й опонентів.

      Принцип жертовності – кожен майданівець мусить чимось жертвувати заради „Майдану“ (часом, коштами, авторськими правами) і, незалежно від розміру пожертви, не має права вимагати чогось взамін.

      Принцип толерантності – кожна точка зору має право на існування. Ксенофобія, расизм, національна, релігійна, ідеологічна та інші види нетерпимості на „Майдані“ оголошені „персонами нон-грата“.

      Принцип надідеологічності і надпартійності – ніхто не має права використовувати „Майдан“ для реклами своєї партії, організації та ідеології. „Майдан“ підтримує не партії (організації, ідеології), а конкретні дії.

      Принцип опори на власні сили – ніхто не зробить для нас те, що ми хочемо, окрім нас самих. Ми не можемо дозволити собі бути бездіяльними і сподіватися на політиків, міжнародну громадськість та будь-кого іншого. Вони можуть нам лише посприяти, але основну роботу ми мусимо зробити самі.

      Принцип ідейної згуртованості – можна і треба сперечатися щодо деталей (якою має бути наступна акція, які ресурси використати, кого запрошувати в організацію, як переконувати людей тощо), але не можна сперечатися щодо засад (копілефт, ненасильницькі методи, толерантність тощо).

      ...
      -----------
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.07.07 | chytach

        Пiдтримую. (-)

      • 2003.07.07 | Михайло Свистович

        Re: Дайте розгребтися з Ірпенем

        Я зараз не маю з собою первісного нашого варіанту, щоб порівняти. чи повний, чи скорочений варіант є на сайті ХПГ.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.07.07 | Майдан-ІНФОРМ

          В мене теж немає первісного варіанту.

          Є скорочений на буклети в Вашингтон українською і англійською.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".