МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мы уже не реформируемся?

07/15/2003 | Предсказамус
"Президент Украины Леонид Кучма дал поручение отработать правовые основания возможности отзыва своего законопроекта об изменениях в Конституцию из Конституционного суда. Об этом, как передает корреспондент ForUm’а, Л.Кучма сообщил сегодня на пресс-конференции. «Я принял внутреннее решение (об отзыве законопроекта) окончательное. И это будет по-мужски», – сказал президент, отвечая на вопрос корреспондента ForUm’а"
http://rus.for-ua.com/news/2003/07/15/123932.html

Так что мы, похоже, решили не реформироваться.
Правда, с оговорками:
"Вместе с тем Л.Кучма не исключил вероятность того, что юристы придут к выводу о невозможности отзыва законопроекта из КС."

Відповіді

  • 2003.07.15 | Shooter

    Вау!!!!

    Так що ся стало?
    "Народ" висуне прійомніка? (про що недавно Кучма відверто говорив - "новий прєзідєнт должон быть висунут народом")
    Чи прійомніком Кучми буде гражданін Льоня Кучма - за рішенням самого справедливого в світі КСУ?
    Чи мо' це папа на діточок непослушних пальчиком киває: от забаню реформу, стане Ющ президентом (з моїми повноваженнями) - і виграє вас всіх у хвіст і гриву?
    Чи просто абідка взиграла? Що парламет не погодився на груповуху у вигляді "папа і віця (трубоголовий) - актів, парламент - в позі "зю"?
    Чи все-таки то голі панти, себто ПіАр по-науковому?

    Версії, Версії...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.07.15 | Franko

      Re: Вау!!!!

      пастанова:

      (а) Доручити КС розглянути можливість відкликання законопроекту
      (б) (секретно) Доручити спецпідрозділу МВС вплинути на негативне вирішення питання про можливість відкликання законопроекту
      (в) (секретно) Підготувати темник про те, що "Президент хотів піти на поступки неконструктивній опозиції, та от самий справедлівий суд в мірє сказав, що прєзідент прав"
  • 2003.07.15 | Анатолій

    Бо кучмаківський сценарій не спрацював... (-)

  • 2003.07.15 | Mykyta

    Мабуть таки ні. Принаймі до осені (/)

    КС одержав від Кучми завдання відпочивати, а не розглядати законопроекти?

    www.ПРАВДА.com.ua, 15.07.2003, 12:15

    Президент України Леонід Кучма заявляє, що Конституційний Суд не встигне за літо розглянути законопроекти по змінах у Конституцію.

    У вівторок на прес-конференції Кучма повідомив, що КС "іде на канікули", тому, за його словами, "ніякого розгляду цих законопроектів (президентського й парламентського - УП) у КС не буде.

    Кучма переконаний, що через канікули приблизно до 10 вересня політичне життя в країні затихне.

    Як повідомлялось раніше, у понеділок КС України надійшли президентський і парламентський законопроекти змін у Конституцію.

    У супровідний записці до президентського законопроекту голови Верховної Ради Володимира Литвина не містилося прохання про невідкладний розгляд цього законопроекту. У таких випадках передбачається, що законопроект розглядається в звичайному порядку, відповідно до якого КС має прийняти рішення протягом трьох місяців після відкриття провадження.

    Раніше суддя КС Володимир Вознюк заявив, що Конституційний суд у випадку надходження законопроектів про внесення змін у Конституцію не має наміру затримувати їхній розгляд. Тому не виключено, що КС за власною ініціативою розгляне їх у невідкладному порядку, відповідно до якого КС має прийняти рішення не пізніше, ніж через місяць після відкриття провадження.

    Українська правда
  • 2003.07.15 | Shooter

    Кучма не може відкликати законопроект – "Наша Україна" (/)

    Кучма не може відкликати законопроект – "Наша Україна"

    www.ПРАВДА.com.ua, 15.07.2003, 17:52

    Заяви президента України Леоніда Кучми "про бажання відкликати свій законопроект" про зміни до Конституції недостатньо. Оскільки після направлення відповідної постанови Верховної Ради в Конституційний суд "суб'єктом подання є парламент", вважає народний депутат Микола Катеринчук із фракції "Наша Україна".

    "Тому відкликати президентський законопроект може тільки законодавчий орган. Відповідно до постанови Верховної Ради необхідно набрати 226 депутатських голосів за відкликання цього проекту, після чого спікер Верховної Ради Володимир Литвин повинен своїм підписом направити відповідне звернення в КС", - передає слова
    Катеринчука прес-служба блоку "Наша Україна" у вівторок.

    Депутат вважає, що два законопроекти змін до Основного закону, спрямовані відповідною постановою парламенту в КС, "фактично не вирішили процедури здійснення таких подань".

    Питання про механізм такої законодавчої ініціативи залишається неурегульованим, "остаточно невідомо, чи можуть це робити 150 народних депутатів або президент", відзначив Катеринчук.

    Він підкреслив, що відповідно до рішення КС від 1998 року порядок направлення таких законопроектів до Конституційного суду повинен бути урегульований законом, а постанова є підзаконним актом, тому "його не можна віднести до елементу законодавчого врегулювання цього питання".
  • 2003.07.16 | Shooter

    КС має повернути обидва законопроекти без розгляду по суті (/)

    КС має повернути обидва законопроекти без розгляду по суті – Погребинський

    www.ПРАВДА.com.ua, 15.07.2003, 22:04

    Директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський вважає, що Конституційний суд України має відмовити в розгляді законопроектів по змінах у Конституції, спрямованих у КС відповідно до постанови парламенту від 11 липня.

    Погребинський відзначив, що у випадку прийняття цих законопроектів до розгляду КС "надійде всупереч прецедентові, що був у 2000 році, коли президент направив у КС законопроект по референдуму, не провівши його через 226 голосів у парламенті, і суд відмовив. "У КС немає ніяких шансів вчинити інакше, крім як відмовити в розгляді відповідно до тієї норми, що він проголосив", - підкреслив він.

    Політолог нагадав, що в 1998 році КС прийняв рішення щодо законопроектів, що передбачають внесення змін у Конституцію, відповідно до якого "направлення для дачі висновку щодо конституційності або неконституційності може зробити тільки Верховна Рада" 226 голосам. "Чому такий бар'єр 226? Тому що ви навіть не зможете пройти перший етап внесення змін у Конституцію, якщо вашу ідею про зміни в Конституцію не підтримує проста більшість депутатів. Ви повинні переконати 226 депутатів, що ця ініціатива має шанс бути проголосованою хоча б у першому читанні при процедурі внесення змін у Конституцію.

    От така логіка рішення КС. Тому всі розмови про те, що потрібно надати право законодавчої ініціативи 150 депутатам, на мій погляд, зовсім безглузді, оскільки зовсім очевидно, що той законопроект, який не має підтримки 226, зовсім безглуздо направляти в КС. От уся логіка цієї ситуації, про яку толком ніхто жодного разу не сказав", - сказав директор центру.

    У той же час Михайло Погребинський вважає, що політична реформа в Україні відбудеться в будь-якому випадку.

    Так Погребинський прокоментував заяву президента України Леоніда Кучми про можливе відкликання свого законопроекту про внесення змін у Конституцію України з Конституційного суду.

    "Для цього не потрібна велика робота, тому що вона вже пророблена за попередні півроку. Точно відомі межі компромісу, на які можуть йти політичні сили, і потрібно три дні для того, щоб домовитися й зробити", - сказав він.

    Директор центру також зробив прогноз реалізації конституційної реформи в парламенті. "Є дуже гарні шанси, і я них оцінюю як мінімум у 70%, що перший етап конституційної реформи буде реалізований у нормальному режимі на наступній сесії і завершальний - на весняній сесії 2004 року", - заявив Погребинський.

    Мотивуючи свою думку, політолог відзначив, що в парламенті існує не менше 350 депутатів, що підтримують ідею переходу до парламентсько-президентської республіки. "Той факт, що вони з різних причин не підтримали жодного проекту (президентського або парламентського - ІФ), просто означає, що були внесені фактори, що заважали прийняти це рішення. Якщо цих факторів нема, а зараз їх нема, то немає і причин сумніватися в тім, що при мінімальній політичній волі, з огляду на те, що в ряду політичних сил є гостра зацікавленість у тім, щоб реформа відбулася до президентських виборів, цей процес буде реалізований у найближчі дві сесії", - підкреслив він.

    Говорячи про можливе відкликання президентського законопроекту і подальший розвиток ситуації, Погребинський висловив думку, що "розклади не мають значення, оскільки сама структура компромісу вже сформована, а процедура направлення й одержання відповіді (із КС-ІФ) займає рівно місяць".

    Політолог також не виключив, що на осінній сесії депутати можуть прийняти "нове рішення", що буде відправлене в КС, яке після ухвалення позитивного рішення в суді, буде проголосовано у Верховній Раді. Погребинський пояснив, що під "новим рішенням" він має на увазі компромісний варіант законопроекту про внесення змін у Конституцію. "Це - або парламентський варіант зі змінами, або президентський зі змінами, або взагалі третій. Це - не принципово. Україна приречена на проведення політичної реформи", - підкреслив Погребинський.


    11 липня Верховна Рада прийняла постанову, якою затвердила процедуру направлення в Конституційний суд законопроектів про зміни в Конституцію України. За відповідну постанову проголосували 400 народних депутатів. Відповідно до постанови, суб'єкти законодавчої ініціативи (президент або 150 народних депутатів) повинні зареєструвати законопроект про зміни в Основний закон у Верховній Раді, після чого передати його в КС для висновків. Передати зареєстрований законопроект у КС може також голова Верховної Ради.

    Спікер парламенту Володимир Литвин заявив у вівторок, що постанова про процедуру направлення в Конституційний суд президентського й депутатського законопроектів по конституційній реформі відповідає правовим нормам України.

    Інтерфакс-Україна
  • 2003.07.16 | Антиохлос

    Пара слов, о шахматах

    Представьте, что вы играете партию в шахматы. Вам бы не хотелось, что бы противник рокировался, но, отдавать фигуру за это маленькое тактическое преимущество вы не хотите, что вы делаете?

    Верно, вы заставляете вашего противника убедиться в том, что рокировка ему не выгодна, например, выставляете пешку с королевского фланга на пятую параллель. Просто? да. на дурачка? да, но с Ющенко это прошло и уже сколько возгласов слышно, что законы у нас хороши, только вот Кучму сменить и все. А дурак, он и в Африке дурак
    ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.07.16 | Предсказамус

      Шахматы? Оригинально.

      Помнится мне старенький фильм. Какой-то янкес в Азии сталкивается с каким-то арабом. Араб выхватывает мечи, очень красиво, мастерски ими манипулирует и приближается к янкесу. Тот несколько секунд ошалело смотрит на араба, потом выхватывает кольт и пристреливает меченосца. Намек понятен? Нет смысла мастерски владеть мечом, если есть кольт.

      Антиохлос пише:
      > Просто? да. на дурачка? да, но с Ющенко это прошло и уже сколько возгласов слышно, что законы у нас хороши, только вот Кучму сменить и все. А дурак, он и в Африке дурак
      Сколько помню Ющенку с начала политреформы, столько он говорил, что Конституцию нужно не менять, а выполнять. В чем, в принципе, есть рациональное зрено, кстати.
      Так что шахматы явно не при чем.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.07.16 | Роман ShaRP

        Есть многое на свете ....

        Предсказамус пише:
        > Помнится мне старенький фильм. Какой-то янкес в Азии сталкивается с каким-то арабом. Араб выхватывает мечи, очень красиво, мастерски ими манипулирует и приближается к янкесу. Тот несколько секунд ошалело смотрит на араба, потом выхватывает кольт и пристреливает меченосца. Намек понятен? Нет смысла мастерски владеть мечом, если есть кольт.

        Есть! Приведу пример из вестерна (не фильма, книги). Шулер и старатель играли в карты. Старатель проигрался, а шулер его пристрелил (когда он начал возмущаться). "Теоретически" шулер даже не был злодеем -- у старателя тоже был пистолет. Правда, во внутреннем кармане ...

        Иногда важно изобразить "честную игру". Именно изобразить, чтобы было хоть какое-то оправдание. Не-ко-то-ры-е окружающие будут равнодушны, некоторые - менее равнодушны, но тут же более за скромный процент, ... и у этих равнодушных БУДЕТ за что "зацепиться" ...

        > Антиохлос пише:
        > > Просто? да. на дурачка? да, но с Ющенко это прошло и уже сколько возгласов слышно, что законы у нас хороши, только вот Кучму сменить и все. А дурак, он и в Африке дурак
        > Сколько помню Ющенку с начала политреформы, столько он говорил, что Конституцию нужно не менять, а выполнять. В чем, в принципе, есть рациональное зрено, кстати.

        Мне больше импонирует рациональное зерно, посеянное в библейской притче про смоковницу. Сказано там "познается дерево по плодам его". Так вот, если посмотреть на плоды, упавшие на наши головы за год пребывания мнооооооооогих *кратов что в ВР, что в АП, что во многих других "министерствах и ведомствах и советах всех уровней", то по мимо гнева (праведного или нет -- это уже третий вопрос) в голову почему-то упорно приходит фраза из стааааааренького анекдота "Партия у нас одна".

        > Так что шахматы явно не при чем.

        Кто-то (уже не помню :( ) сказал, что лучшим пособием для интересующегося политикой в Украине является "Камасутра" -- лица те же, меняются только позы.

        "Шахматы" -- действительно ни при чем. Они с самого начала пытаются поставить противника в равные условия. В нашем же случае о равных условиях только *звездят* (спасибо "Гетьману" за популяризацию термина .... )

        P.S. Написал "*кратов" в обычном комп смысле "звездочки" -- т.е. и "автократов", и "демократов" .... а потом смотрю -- интерресный неологизм у нас получается. Звездократия у нас, господа, панове и товарищи, звездократия ....
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.07.17 | Предсказамус

          Классик, как всегда, прав.

          Роман ShaRP пише:
          > Иногда важно изобразить "честную игру". Именно изобразить, чтобы было хоть какое-то оправдание. Не-ко-то-ры-е окружающие будут равнодушны, некоторые - менее равнодушны, но тут же более за скромный процент, ... и у этих равнодушных БУДЕТ за что "зацепиться" ...
          Думаю, все проще. Папа обещал большевикам, что заберет проект, если его не протолкнут в единственном числе. Ну, типа угрожал. А теперь исполняет угрозу. Не совсем понимаю, правда, что стоит за этой угрозой, но что-то есть, наверное, раз ее боятся.

          > P.S. Написал "*кратов" в обычном комп смысле "звездочки" -- т.е. и "автократов", и "демократов" .... а потом смотрю -- интерресный неологизм у нас получается. Звездократия у нас, господа, панове и товарищи, звездократия ....
          А вот это таки да. Не можем без вождей.
      • 2003.07.16 | Антиохлос

        Интерпритация.

        Предсказамус пише:
        > Помнится мне старенький фильм. Какой-то янкес в Азии сталкивается с каким-то арабом. Араб выхватывает мечи, очень красиво, мастерски ими манипулирует и приближается к янкесу. Тот несколько секунд ошалело смотрит на араба, потом выхватывает кольт и пристреливает меченосца. Намек понятен? Нет смысла мастерски владеть мечом, если есть кольт.

        И вынул Ющенко кольт и нажал на курок, а патроны дома забыл ;) Так что на него и древних железяк хватило.

        > Сколько помню Ющенку с начала политреформы, столько он говорил, что Конституцию нужно не менять, а выполнять. В чем, в принципе, есть рациональное зрено, кстати.

        Особенно для Ющенко ;) А вот я помню, что оппозиция часто говорила о реформах, что-то с памятью моей стало? ;) Но, вывод я один помню, никаких, страшных для кучмистов реформ теперь не будет. Партия в шахматы проиграна.

        > Так что шахматы явно не при чем.

        У каждого свои примеры.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.07.16 | Shooter

          Гм

          Антиохлос пише:
          > Предсказамус пише:
          >
          > Но, вывод я один помню, никаких, страшных для кучмистов реформ теперь не будет.

          Цікавий такий висновок. І обґрунтований, звісно, блискуче.

          >Партия в шахматы проиграна.

          :) Майже. Навіть не зважаючи на те, що "партньор", по простоті душевній, надає перевагу грі в "чапаєва". Думаючи, правда, що він грає в шахи. ;)

          Ющ залишається претендентом нумер 1, з Мудведчука-менеджера єдине, що можна взяти, - трубоголовість з її трубоголовою ефективністю, прійомніка нема (і, виглядає, - не буде), найреальніший бандюк-претендед - двічі зек і данєцкий та ще й з прізвищем на -ич, домовитися між собою "трі багатиря - данєцкий, абрєзаний да днєпровскій" не можуть (і, виглядає, навряд чи зможуть), президентські вибори (на 99,6%) будуть в 2004.

          Дійсно, виглядає на жорсткий цейтнот для трубоголових.
  • 2003.07.16 | Shooter

    Тут є кілька здорових думок

    http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1058310716&first=1058341899&last=1058296888

    Найцікавішою видається те, що готувалася "вилка": або обидвоє виборів 2004, або - 2007. Хоча у випадку 2004 для бандюків парламентські вибори могли би бути "успішними" лише у випадку прийняття "пропорціного" виборчого закону Гавриша - Йоффе.

    Цікаво, чи, все-таки, випливе в КС подання про Папіка-3. Бо ж ніхєра в пацанов не виходить - не зважаючи на трубоголовість.

    А Мудведчук, виглядає, таки вже всіх достав.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".