МАРІЧКА ГАЛАБУРДА-ЧИГРИН "ПРО ЦЕ І ТЕ"
08/25/2003 | пан Roller
МАРІЧКА ГАЛАБУРДА-ЧИГРИН
ПРО ЦЕ І ТЕ
Відзначення Незалежности у Сант Петербурзі
Андрій Сека, який зі мною познайомився через Інтернет, а родом з Іванофранківська мені написав таке звідомлення про святкування:”День незалежностi України святкує весь свiт. В переддень цього торжества 23серпня , в Санкт-Петербурзькому Будинку Дружби, старовинному та величному Шуваловському палацi, вiдбулись святковi збори та концерт, присвяченi 12-й рiчницi свободи нашої Вiтчизни.
Вiдкрив збори голова нацiонально-культурної автономiї українцiв Санкт-Петербургу
Михайло Субота. Громаду вiд iменi президента держави привiтала вiце-консул
України Iрина Чеботарьова.
В святковому концертi, крiм добре знаних цiлому свiту українських пiсень,
звучали твори петербурзьких композиторiв Валеріяна Стратуци, Вiолетти Гриневич,
поета Миколи Жигла. Аудиторiї були представленi декiлька премєрних виконань.
Члени спiлки письменникiв Багатонацiональний Петербург Олександр Дорошенко та
Олекса Полiшкаров деклямували свої вiршi. Українцi Петербургу не тiльки
зберiгають рiдну культуру, але й активно творять.
На жаль, почули цей прекрасний концерт лишень приблизно 80 українцiв
багатомiльйонного мiста.
24 серпня святкування Дня незалежностi Укра©ни в Санкт-Петербурзi продовжиться
бiля памятника Тараса Шевченка.
Нашi вiтання українцям всього свiту.
В ҐЕНКУ
В неділю 24.8. в Народному Домі в Ґенку відбулося урочисте відзначення не лише Свята Державности, а 55 ліття Обєднання Українок Бельгії, і 40 ліття відновлення Відділу в Лімбурщині. З привітами від Амбасади України виступила Перший Секретар Амбасади Бельгії Таня Шпакавич. Концертову програму виконав жіночий ансамбль “Любисток” зі Львова.
Ювілейну доповідь, історію ОУБ виголосила Марійка Галабурда-Чигрин з Сіднею, а переклад на флямандській мові виголосила Одарка Галабурда. Були зачитані привіти від Стейтової Управи Союзу Українок Нової південної Валії і я передала книгу Союзу Українок Австралії в подарунок союзянкам, як і були привіти від Голови Краєвої Управи ОУБ пані Галини Шаповал-Билини і всіх відділів ОУБ Бельгії.
Були присутні українці з усіх осередків Бельгії, Голяндії, Франції, Німеччини, гості з ЗСА.
Були виставлені твори художниці Світляни Лашук з Києва ( вона вже оселилася в Бельгії)
Були і подяки і пишні квіти ювілянткам. Більше про Бельгію в наступному числі.
НАЗАД ДО СССР
На шляху України до Eвропи поставили величезну перешкоду. І цього разу йдеться не про заяви, а про документ, який відкидає нас назад до Сов'єтського Союзу. У п’ятницю 15.8.ц.р. у столиці Казахстану Астані було створено основу нового реґіонального об'єднання, яке цілком реально може не тільки замінити собою СНД, але й вийти на новий рівень інтеґрованості потенційних країн-учасниць.
Йдеться про те, що голови делегацій України, Білорусі, Казахстану і Росії, які складають Групу високого рівня (ГВР), схвалили проєкт угоди про створення Єдиного економічного простору (ЄЕП) і концепції створення ЄЕП. Українську делегацію очолив перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров.
"Метою створення єдиного економічного простору є створення умов для стабільного і ефективного розвитку економіки держав-учасниць і підвищення рівня життя громадян", -- йдеться в проекті концепції. Сторони узгодили визначення Єдиного економічного простору, який об'єднує митні території держав-учасниць, де функціонують механізми регулювання економік, що базуються на єдиних принципах, забезпечується вільний рух товарів, послуг, капіталу і робочої сили, здійснюється єдина зовнішньоторговельна і узгоджена внутрішня економічна політика -- так, як це необхідно для забезпечення рівноправної конкуренції і підтримки макроекономічної стабільності в умовах взаємної лібералізації ринків.
Згідно з проектом концепції, єдиний економічний простір формується по-етапно, з урахуванням можливості різнорівневої і різношвидкісної інтеґрації. Терміни переходу до вищих рівнів інтеґрації визначаються кожною державою самостійно. Правовою підставою формування і діяльності єдиного економічного простору є національні законодавства держав-учасниць, міжнародні угоди і рішення інституційних органів ЄЕП, які будуть створюватися. Сторони також зазначили, що формування і діяльність Єдиного економічного простору відбуватиметься з урахуванням норм і правил Всесвітньої торгової організації, приєднатися до якої планує кожна з чотирьох держав. При цьому саме об'єднання ЄЕП буде відкрито для приєднання інших країн. Першим етапом інтеґрації в рамках ЄЕП визначено створення зони вільної торгівлі без винятків і обмежень, що передбачає незастосування у взаємній торгівлі антидемпінгових та інших спеціальних захисних заходів, дотримання єдиних правил конкуренції і різних форм державної підтримки. Таку позицію принципово відстоювала українська делегація.
Українці у Іракському уряді
Україна буде представлена у тимчасовому коаліційному уряді повоєнної країни. Українці опікуватимуться паливно-енергетичним сектором, транспортом та місцевим самоврядуванням. Після відправки до Іраку понад півтори тисячі українських миротворців, офіційний Київ відряжає туди і вітчизняних чиновників.
Як повідомив речник зовнішньополітичного відомства Маркіян Лубківський, у тимчасовому коаліційному уряді працюватимуть троє українців. “Зараз відбувається процедура їх погодження і вони мають працювати у паливно-енергетичній, транспортній та муніціпальній галузях.”заявив, речник МЗС.
Нині післявоєнним Іраком керує тимчасова адміністрація, яку очолює американець Пол Бремер. Є ще так звана Правляча Рада, куди входять 25 іракців. Планується, що вже цього року в країні відбудуться вибори, і правлючу раду замінять на законний уряд. А поки що в Іраку формують тимчасовий коаліцію, яка вирішуватиме всі цивільні питання. А це забезпечення безпеки, своєчасне надходження гуманітарної допомоги, відбудова стратегічних об‘єктів військово-промислового комплексу. Ці троє будуть головними лобістами українських бізнесових інтересів. В Іраку вони працюватимуть радниками.
Віктор Ющенко:"Влада має бути проукраїнською"
В понеділок 18.8.2003 у Києві відкрився Восьмий Світовий конгрес українців. У залі Будинку вчителя зібралося більше 300 делегатів з 26 країн. Віктор Ющенко привітав делегатів зібрання. „Влада зустрічає конгрес не у просторому Палаці Україна, а в Будинку вчителя, але це є символічно. У цьому славному залі формувалися важливі рядки документів Михайла Грушевського, тут приймався четвертий універсал Центральної Ради, який проголосив Україну незалежною. Для мене цей зал також символічний, адже 2 з половиною роки тому тут було підписано політичну угоду про формування „Нашої України”, - зазначив Ющенко. Він наголосив, що громада, яка зібралася на конгрес, єдина у своєму бажанні добра і процвітання Україні. „На сьогодні світ пізнає Україну після багатьох років забуття. У цьому є велика роль діаспори. Напередодні річниці незалежності це свято викликає у більшості громадян змішанні відчуття. Це день народження та день підведення підсумків. Трагізм нинішньої ситуації у тому, що влада не українізувалася, вона стала ще більш ніякою. Бідність та безробіття у багатьох убило віру в українську державу. Саме влада вбила українську ідею, аби потім заявити, що вона не спрацювала. Чехія, Словаччина, Польща, Угорщина, Латвія, Литва давно позбулися постсоціалістичного синдрому. Вони знайшли своє місце у Європі, тоді як Україна досі стоїть на роздоріжжі, борсаючись у проблемах”, - підкреслив лідер „Нашої України". На його думку, Україна мала можливість блискавично заявити про себе після проголошення незалежності, маючи серйозний економічний та людський потенціал. „Але наша держава заявила про себе корумпованістю, касетними скандалами, цензурою. За останні два роки світ нічого нового не довідався про Україну, окрім нових скандалів. Доки патріоти боролися за незалежність України, за їхніми спинами формувалася псевдоеліта, для якої Україна є територією для бізнесу. Ці псевдоінтернаціоналісти взялися за приватизацію влади. В середині 90-х, коли всі раділи першій після демократичній Конституції з часів Пилипа Орлика ця псевдоеліта призвела до тінізації влади. Купувалися депутатські мандати, міністерські портфелі”, - наголосив Ющенко. Він підкреслив, що більшість нинішніх проблем створені штучно. „Це промислова і аграрна криза, економічний хаос. Влада не хоче і не може захистити українця за кордоном. Йде штучний розкол суспільства. Головна проблема на сьогодні – відсутність української влади. Інші постсоціалістичні країни швидко пройшли перехідний період, бо їх очолили національні лідери і політичні сили, для яких доля країни була понад усе. Гавел, Квасневський, Клаус робили сучасну історію своїх держав. Справжні патріоти дали поштовх для формування нової патріотичної еліти, яка сформувала нову владу, відкриту і прозору. Цей урок ще треба пройти й Україні. Влада має бути не проамериканською, не проросійської і не пропольською, а проукраїнською”, - наголосив Віктор Ющенко під час виступу на Восьмому Світовому конгресі українців. Прес-служба "Нашої України"
Рада пасинків
Вперше приїхавши на батьківщину, Світовий конгрес українців відчув себе "у
приймах"
Даєш кращу долю!
Напис великими червоними літерами "Вимагай кращої долі!" поряд із
чорним автоматом Калашникова - футболки з таким дизайном на третьому поверсі
столичного Будинку вчителя, де проходив VIII Світовий конгрес українців,
"розліталися" вмить. Даремно, мабуть, дехто звинувачує діаспорян у
конформізмі, якщо вони бодай таким мовчазним "одобрямсом" підтримують
прагнення своїх опозиційно настроєних співвітчизників урешті-решт плюнути на
всі сентименти щодо миролюбного українського менталітету й не чекати, склавши
руки, доки "краща доля" сама собою впаде "на голову". А бурхливі овації у
відповідь на сумний висновок лідера "Нашої України" Віктора Ющенка, який
констатував: "Саме влада вбила українську ідею, аби потім заявити, що вона не
спрацювала", лише довели, що навіть при всій повазі до керівництва держави
наші закордонні співвітчизники добре усвідомлюють, що й до чого.
Слуга двох панів
До речі, саме керівництво держави на форум не завітало, хоча про те,
що на засіданні будуть присутні Президент, Прем'єр-міністр і Голова Верховної
Ради, Конгрес у своїх прес-релізах повідомляв ледве не за місяць до
відкриття. Самих делегатів на з'їзд приїхало більше трьох сотень, з яких
третина - представники Східної діаспори (СНД), плюс іще майже стільки ж
запрошених гостей та журналісти. Виперши понад півтисячі цих людей до
малесенького "амфітеатрика" колишньої Центральної Ради із просторої зали
"Українського дому (який, між іншим, перебуває у віданні президентської
Адміністрації), "прислужники" можновладців, очевидно, завбачливо
потурбувалися про здоров'я свого начальства і в "порядок денний" відвідини
VIII форуму СКУ не внесли. Навіщо ж таким поважним особам паритися в тій
душогубці, у яку на кілька годин перетворився зал "учительського" будинку.
Звісно, зовсім проігнорувати зібрання людей, які стільки років і
морально, і фінансово допомагали Україні стати на ноги, ні Леонід Кучма, ні
Віктор Янукович не наважилися. І прислали замість себе "гінця" - одного на
двох, вочевидь, з причин літньої кризи кадрів. Тож бідолаха Дмитро Табачник,
віце-прем'єр з гуманітарних питань, відхекувався у задушливій залі одразу за
обох своїх "панів". Але привітання від державних керівників, які пан Табачник
прочитав (із почуттям та доброю дикцією), зал не особливо зворушили. Зате всі
помітили (у діаспорян на таке око гостре), що куратор гуманітарного сектору
Кабміну був єдиним, хто не перехрестився ні на "Отче наш", ні на "Святий
Боже", проголошені Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. Дехто
навіть співчутливо зауважив, що Дмитро Володимирович, вочевидь, належить до
іншого віросповідання, хоча, за інформацією "УМ", пан віце-прем'єр таки
хрещений.
Бенефіс "нашого"
Але найбільше овацій викликав виступ Віктора Ющенка. Та що там виступ
- навіть коли "наш" лідер ще не сказав жодного слова, а лише проходив у
президію, переповнений зал буквально підхопився на ноги і почав шалено
плескати в долоні. І згодом, коли голова оргкомітету Марія Шкамбара запросила
його до слова, промову В.Ю. раз по раз переривали оплесками - судячи з
усього, навіть відірвані від рідної землі, закордонні українці переживають
болючі проблеми України разом з її громадянами. З іншого боку, їм добре
видно, як сприймають нашу державу у світі, тому не погодитися з тим, що "за
останні два роки світ нічого нового не довідався про Україну, окрім нових
скандалів", делегатам було складно.
Віктор Ющенко констатував, що після проголошення незалежності Україна
мала можливість "блискавично" здобути собі добру славу по світах, маючи
серйозний економічний та людський потенціал. "Але наша держава заявила про
себе корумпованістю, касетними скандалами, цензурою. Доки патріоти боролися
за незалежність України, за їхніми спинами формувалася псевдоеліта, для якої
Україна є територією для бізнесу. Ці псевдоінтернаціоналісти взялися за
приватизацію влади. Трагізм нинішньої ситуації у тому, що влада не
українізувалася, вона стала ще більш ніякою. Бідність та безробіття у
багатьох убило віру в Українську державу, - наголосив провідник "НУ". -
Чехія, Словаччина, Польща, Угорщина, Латвія, Литва давно позбулися
постсоціалістичного синдрому. Вони знайшли своє місце в Європі, тоді як
Україна досі стоїть на роздоріжжі, борсаючись у проблемах"...
На рідній, не своїй землі
Завтра VIIІ Світовий конгрес українців завершить свою роботу. І
прикро, що вперше з'їхавшись на землі своєї батьківщини, "конгресяни"
повертатимуться додому з неприємним враженням. Адже "рідна" держава, за
висловом відомого поета й народного депутата Івана Драча, поставилася до них
як "мати до пасинків". "Я не знаю, чи подаватиме президент СКУ Аскольд
Лозинський до суду на "Український дім", який розірвав угоду про оренду попри
те, що Конгрес сплатив попередній внесок, - сказав пан Драч в інтерв'ю
Бі-Бі-Сі, - але головне не це. Головне, що держава зовсім не переймається
проблемами закордонних українців, які завжди її так підтримували"... (Леся ШОВКУН.
"Україна молода" 2003.08.20 )
Прем’єр вручив останньому президентові УНР орден Ярослава Мудрого
Прем’єр-міністр України Віктор Янукович у середу 20.8. вручив останньому президентові Української Народної Республіки в еміграції, главі Всесвітнього конгресу українців Миколі Плав’юкові орден князя Ярослава Мудрого 2-го ступеня. Як передає «Інтерфакс-Україна», нагородження відбулося під час зустрічі глави українського уряду з членами Всесвітнього українського конгресу, який проходить у ці дні у Києві. М. Плав’юк отримав цю нагороду відповідно до указу президента України Леоніда Кучми за особистий внесок у побудову незалежної української держави.
На жаль про закінчення Конгресу досі не має нігде на Інтернетських Сайтах ніякого продовження. Як буде подамо статтю у наступні ґазеті.
Вітаю всіх з Бельгії з днем незалежности!
Виявлено нові закордонні рахунки екс-прем'єра України Павла Лазаренка на загальну суму $280 млн., повідомив після повернення з всесвітньої конференції прокурорів у Вашингтоні генеральний прокурор України Святослав Піскун. Як повідомляє агентство Інтерфаkc
Україна з посиланням на газету "Сегодня", Піскун підкреслив, що американська влада не завжди йде назустріч українському правосуддю, зокрема, "нам не показують рахунка Лазаренка у Ліхтенштейні, Швейцарії й Америці". За словами генпрокурора, серед них є дуже "свіжі" - знайдені за останній місяць. Їхня сума складає $280 млн., пише газета.
Лазаренко очолював український уряд у 1996-97 р. З 1999 р. він знаходився в ув'язненні у Сан-Франциско (США). Прокуратура США обвинувачує його у відмиванні $114 млн. через приватні американські фінансові установи.
Виступаючи з доповіддю на конференції Міжнародної асоціації прокурорів у Вашингтоні, Піскун відзначив, що завдяки спільним зусиллям декількох країн на сьогодні вдалося установити місцезнаходження лише $280 млн. доларів з $2,5 млрд., що, за даними розслідування, потрапили на закордонні рахунки Лазаренка і його ділових партнерів.
Під час конференції у Вашингтоні, що проходила 10-14 серпня, генпрокурор також провів ряд зустрічей з керівниками Міністерства юстиції і Федерального бюро розслідувань США, а також з державними і політичними діячами цієї країни.
ПРО ЦЕ І ТЕ
Відзначення Незалежности у Сант Петербурзі
Андрій Сека, який зі мною познайомився через Інтернет, а родом з Іванофранківська мені написав таке звідомлення про святкування:”День незалежностi України святкує весь свiт. В переддень цього торжества 23серпня , в Санкт-Петербурзькому Будинку Дружби, старовинному та величному Шуваловському палацi, вiдбулись святковi збори та концерт, присвяченi 12-й рiчницi свободи нашої Вiтчизни.
Вiдкрив збори голова нацiонально-культурної автономiї українцiв Санкт-Петербургу
Михайло Субота. Громаду вiд iменi президента держави привiтала вiце-консул
України Iрина Чеботарьова.
В святковому концертi, крiм добре знаних цiлому свiту українських пiсень,
звучали твори петербурзьких композиторiв Валеріяна Стратуци, Вiолетти Гриневич,
поета Миколи Жигла. Аудиторiї були представленi декiлька премєрних виконань.
Члени спiлки письменникiв Багатонацiональний Петербург Олександр Дорошенко та
Олекса Полiшкаров деклямували свої вiршi. Українцi Петербургу не тiльки
зберiгають рiдну культуру, але й активно творять.
На жаль, почули цей прекрасний концерт лишень приблизно 80 українцiв
багатомiльйонного мiста.
24 серпня святкування Дня незалежностi Укра©ни в Санкт-Петербурзi продовжиться
бiля памятника Тараса Шевченка.
Нашi вiтання українцям всього свiту.
В ҐЕНКУ
В неділю 24.8. в Народному Домі в Ґенку відбулося урочисте відзначення не лише Свята Державности, а 55 ліття Обєднання Українок Бельгії, і 40 ліття відновлення Відділу в Лімбурщині. З привітами від Амбасади України виступила Перший Секретар Амбасади Бельгії Таня Шпакавич. Концертову програму виконав жіночий ансамбль “Любисток” зі Львова.
Ювілейну доповідь, історію ОУБ виголосила Марійка Галабурда-Чигрин з Сіднею, а переклад на флямандській мові виголосила Одарка Галабурда. Були зачитані привіти від Стейтової Управи Союзу Українок Нової південної Валії і я передала книгу Союзу Українок Австралії в подарунок союзянкам, як і були привіти від Голови Краєвої Управи ОУБ пані Галини Шаповал-Билини і всіх відділів ОУБ Бельгії.
Були присутні українці з усіх осередків Бельгії, Голяндії, Франції, Німеччини, гості з ЗСА.
Були виставлені твори художниці Світляни Лашук з Києва ( вона вже оселилася в Бельгії)
Були і подяки і пишні квіти ювілянткам. Більше про Бельгію в наступному числі.
НАЗАД ДО СССР
На шляху України до Eвропи поставили величезну перешкоду. І цього разу йдеться не про заяви, а про документ, який відкидає нас назад до Сов'єтського Союзу. У п’ятницю 15.8.ц.р. у столиці Казахстану Астані було створено основу нового реґіонального об'єднання, яке цілком реально може не тільки замінити собою СНД, але й вийти на новий рівень інтеґрованості потенційних країн-учасниць.
Йдеться про те, що голови делегацій України, Білорусі, Казахстану і Росії, які складають Групу високого рівня (ГВР), схвалили проєкт угоди про створення Єдиного економічного простору (ЄЕП) і концепції створення ЄЕП. Українську делегацію очолив перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров.
"Метою створення єдиного економічного простору є створення умов для стабільного і ефективного розвитку економіки держав-учасниць і підвищення рівня життя громадян", -- йдеться в проекті концепції. Сторони узгодили визначення Єдиного економічного простору, який об'єднує митні території держав-учасниць, де функціонують механізми регулювання економік, що базуються на єдиних принципах, забезпечується вільний рух товарів, послуг, капіталу і робочої сили, здійснюється єдина зовнішньоторговельна і узгоджена внутрішня економічна політика -- так, як це необхідно для забезпечення рівноправної конкуренції і підтримки макроекономічної стабільності в умовах взаємної лібералізації ринків.
Згідно з проектом концепції, єдиний економічний простір формується по-етапно, з урахуванням можливості різнорівневої і різношвидкісної інтеґрації. Терміни переходу до вищих рівнів інтеґрації визначаються кожною державою самостійно. Правовою підставою формування і діяльності єдиного економічного простору є національні законодавства держав-учасниць, міжнародні угоди і рішення інституційних органів ЄЕП, які будуть створюватися. Сторони також зазначили, що формування і діяльність Єдиного економічного простору відбуватиметься з урахуванням норм і правил Всесвітньої торгової організації, приєднатися до якої планує кожна з чотирьох держав. При цьому саме об'єднання ЄЕП буде відкрито для приєднання інших країн. Першим етапом інтеґрації в рамках ЄЕП визначено створення зони вільної торгівлі без винятків і обмежень, що передбачає незастосування у взаємній торгівлі антидемпінгових та інших спеціальних захисних заходів, дотримання єдиних правил конкуренції і різних форм державної підтримки. Таку позицію принципово відстоювала українська делегація.
Українці у Іракському уряді
Україна буде представлена у тимчасовому коаліційному уряді повоєнної країни. Українці опікуватимуться паливно-енергетичним сектором, транспортом та місцевим самоврядуванням. Після відправки до Іраку понад півтори тисячі українських миротворців, офіційний Київ відряжає туди і вітчизняних чиновників.
Як повідомив речник зовнішньополітичного відомства Маркіян Лубківський, у тимчасовому коаліційному уряді працюватимуть троє українців. “Зараз відбувається процедура їх погодження і вони мають працювати у паливно-енергетичній, транспортній та муніціпальній галузях.”заявив, речник МЗС.
Нині післявоєнним Іраком керує тимчасова адміністрація, яку очолює американець Пол Бремер. Є ще так звана Правляча Рада, куди входять 25 іракців. Планується, що вже цього року в країні відбудуться вибори, і правлючу раду замінять на законний уряд. А поки що в Іраку формують тимчасовий коаліцію, яка вирішуватиме всі цивільні питання. А це забезпечення безпеки, своєчасне надходження гуманітарної допомоги, відбудова стратегічних об‘єктів військово-промислового комплексу. Ці троє будуть головними лобістами українських бізнесових інтересів. В Іраку вони працюватимуть радниками.
Віктор Ющенко:"Влада має бути проукраїнською"
В понеділок 18.8.2003 у Києві відкрився Восьмий Світовий конгрес українців. У залі Будинку вчителя зібралося більше 300 делегатів з 26 країн. Віктор Ющенко привітав делегатів зібрання. „Влада зустрічає конгрес не у просторому Палаці Україна, а в Будинку вчителя, але це є символічно. У цьому славному залі формувалися важливі рядки документів Михайла Грушевського, тут приймався четвертий універсал Центральної Ради, який проголосив Україну незалежною. Для мене цей зал також символічний, адже 2 з половиною роки тому тут було підписано політичну угоду про формування „Нашої України”, - зазначив Ющенко. Він наголосив, що громада, яка зібралася на конгрес, єдина у своєму бажанні добра і процвітання Україні. „На сьогодні світ пізнає Україну після багатьох років забуття. У цьому є велика роль діаспори. Напередодні річниці незалежності це свято викликає у більшості громадян змішанні відчуття. Це день народження та день підведення підсумків. Трагізм нинішньої ситуації у тому, що влада не українізувалася, вона стала ще більш ніякою. Бідність та безробіття у багатьох убило віру в українську державу. Саме влада вбила українську ідею, аби потім заявити, що вона не спрацювала. Чехія, Словаччина, Польща, Угорщина, Латвія, Литва давно позбулися постсоціалістичного синдрому. Вони знайшли своє місце у Європі, тоді як Україна досі стоїть на роздоріжжі, борсаючись у проблемах”, - підкреслив лідер „Нашої України". На його думку, Україна мала можливість блискавично заявити про себе після проголошення незалежності, маючи серйозний економічний та людський потенціал. „Але наша держава заявила про себе корумпованістю, касетними скандалами, цензурою. За останні два роки світ нічого нового не довідався про Україну, окрім нових скандалів. Доки патріоти боролися за незалежність України, за їхніми спинами формувалася псевдоеліта, для якої Україна є територією для бізнесу. Ці псевдоінтернаціоналісти взялися за приватизацію влади. В середині 90-х, коли всі раділи першій після демократичній Конституції з часів Пилипа Орлика ця псевдоеліта призвела до тінізації влади. Купувалися депутатські мандати, міністерські портфелі”, - наголосив Ющенко. Він підкреслив, що більшість нинішніх проблем створені штучно. „Це промислова і аграрна криза, економічний хаос. Влада не хоче і не може захистити українця за кордоном. Йде штучний розкол суспільства. Головна проблема на сьогодні – відсутність української влади. Інші постсоціалістичні країни швидко пройшли перехідний період, бо їх очолили національні лідери і політичні сили, для яких доля країни була понад усе. Гавел, Квасневський, Клаус робили сучасну історію своїх держав. Справжні патріоти дали поштовх для формування нової патріотичної еліти, яка сформувала нову владу, відкриту і прозору. Цей урок ще треба пройти й Україні. Влада має бути не проамериканською, не проросійської і не пропольською, а проукраїнською”, - наголосив Віктор Ющенко під час виступу на Восьмому Світовому конгресі українців. Прес-служба "Нашої України"
Рада пасинків
Вперше приїхавши на батьківщину, Світовий конгрес українців відчув себе "у
приймах"
Даєш кращу долю!
Напис великими червоними літерами "Вимагай кращої долі!" поряд із
чорним автоматом Калашникова - футболки з таким дизайном на третьому поверсі
столичного Будинку вчителя, де проходив VIII Світовий конгрес українців,
"розліталися" вмить. Даремно, мабуть, дехто звинувачує діаспорян у
конформізмі, якщо вони бодай таким мовчазним "одобрямсом" підтримують
прагнення своїх опозиційно настроєних співвітчизників урешті-решт плюнути на
всі сентименти щодо миролюбного українського менталітету й не чекати, склавши
руки, доки "краща доля" сама собою впаде "на голову". А бурхливі овації у
відповідь на сумний висновок лідера "Нашої України" Віктора Ющенка, який
констатував: "Саме влада вбила українську ідею, аби потім заявити, що вона не
спрацювала", лише довели, що навіть при всій повазі до керівництва держави
наші закордонні співвітчизники добре усвідомлюють, що й до чого.
Слуга двох панів
До речі, саме керівництво держави на форум не завітало, хоча про те,
що на засіданні будуть присутні Президент, Прем'єр-міністр і Голова Верховної
Ради, Конгрес у своїх прес-релізах повідомляв ледве не за місяць до
відкриття. Самих делегатів на з'їзд приїхало більше трьох сотень, з яких
третина - представники Східної діаспори (СНД), плюс іще майже стільки ж
запрошених гостей та журналісти. Виперши понад півтисячі цих людей до
малесенького "амфітеатрика" колишньої Центральної Ради із просторої зали
"Українського дому (який, між іншим, перебуває у віданні президентської
Адміністрації), "прислужники" можновладців, очевидно, завбачливо
потурбувалися про здоров'я свого начальства і в "порядок денний" відвідини
VIII форуму СКУ не внесли. Навіщо ж таким поважним особам паритися в тій
душогубці, у яку на кілька годин перетворився зал "учительського" будинку.
Звісно, зовсім проігнорувати зібрання людей, які стільки років і
морально, і фінансово допомагали Україні стати на ноги, ні Леонід Кучма, ні
Віктор Янукович не наважилися. І прислали замість себе "гінця" - одного на
двох, вочевидь, з причин літньої кризи кадрів. Тож бідолаха Дмитро Табачник,
віце-прем'єр з гуманітарних питань, відхекувався у задушливій залі одразу за
обох своїх "панів". Але привітання від державних керівників, які пан Табачник
прочитав (із почуттям та доброю дикцією), зал не особливо зворушили. Зате всі
помітили (у діаспорян на таке око гостре), що куратор гуманітарного сектору
Кабміну був єдиним, хто не перехрестився ні на "Отче наш", ні на "Святий
Боже", проголошені Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. Дехто
навіть співчутливо зауважив, що Дмитро Володимирович, вочевидь, належить до
іншого віросповідання, хоча, за інформацією "УМ", пан віце-прем'єр таки
хрещений.
Бенефіс "нашого"
Але найбільше овацій викликав виступ Віктора Ющенка. Та що там виступ
- навіть коли "наш" лідер ще не сказав жодного слова, а лише проходив у
президію, переповнений зал буквально підхопився на ноги і почав шалено
плескати в долоні. І згодом, коли голова оргкомітету Марія Шкамбара запросила
його до слова, промову В.Ю. раз по раз переривали оплесками - судячи з
усього, навіть відірвані від рідної землі, закордонні українці переживають
болючі проблеми України разом з її громадянами. З іншого боку, їм добре
видно, як сприймають нашу державу у світі, тому не погодитися з тим, що "за
останні два роки світ нічого нового не довідався про Україну, окрім нових
скандалів", делегатам було складно.
Віктор Ющенко констатував, що після проголошення незалежності Україна
мала можливість "блискавично" здобути собі добру славу по світах, маючи
серйозний економічний та людський потенціал. "Але наша держава заявила про
себе корумпованістю, касетними скандалами, цензурою. Доки патріоти боролися
за незалежність України, за їхніми спинами формувалася псевдоеліта, для якої
Україна є територією для бізнесу. Ці псевдоінтернаціоналісти взялися за
приватизацію влади. Трагізм нинішньої ситуації у тому, що влада не
українізувалася, вона стала ще більш ніякою. Бідність та безробіття у
багатьох убило віру в Українську державу, - наголосив провідник "НУ". -
Чехія, Словаччина, Польща, Угорщина, Латвія, Литва давно позбулися
постсоціалістичного синдрому. Вони знайшли своє місце в Європі, тоді як
Україна досі стоїть на роздоріжжі, борсаючись у проблемах"...
На рідній, не своїй землі
Завтра VIIІ Світовий конгрес українців завершить свою роботу. І
прикро, що вперше з'їхавшись на землі своєї батьківщини, "конгресяни"
повертатимуться додому з неприємним враженням. Адже "рідна" держава, за
висловом відомого поета й народного депутата Івана Драча, поставилася до них
як "мати до пасинків". "Я не знаю, чи подаватиме президент СКУ Аскольд
Лозинський до суду на "Український дім", який розірвав угоду про оренду попри
те, що Конгрес сплатив попередній внесок, - сказав пан Драч в інтерв'ю
Бі-Бі-Сі, - але головне не це. Головне, що держава зовсім не переймається
проблемами закордонних українців, які завжди її так підтримували"... (Леся ШОВКУН.
"Україна молода" 2003.08.20 )
Прем’єр вручив останньому президентові УНР орден Ярослава Мудрого
Прем’єр-міністр України Віктор Янукович у середу 20.8. вручив останньому президентові Української Народної Республіки в еміграції, главі Всесвітнього конгресу українців Миколі Плав’юкові орден князя Ярослава Мудрого 2-го ступеня. Як передає «Інтерфакс-Україна», нагородження відбулося під час зустрічі глави українського уряду з членами Всесвітнього українського конгресу, який проходить у ці дні у Києві. М. Плав’юк отримав цю нагороду відповідно до указу президента України Леоніда Кучми за особистий внесок у побудову незалежної української держави.
На жаль про закінчення Конгресу досі не має нігде на Інтернетських Сайтах ніякого продовження. Як буде подамо статтю у наступні ґазеті.
Вітаю всіх з Бельгії з днем незалежности!
Виявлено нові закордонні рахунки екс-прем'єра України Павла Лазаренка на загальну суму $280 млн., повідомив після повернення з всесвітньої конференції прокурорів у Вашингтоні генеральний прокурор України Святослав Піскун. Як повідомляє агентство Інтерфаkc
Україна з посиланням на газету "Сегодня", Піскун підкреслив, що американська влада не завжди йде назустріч українському правосуддю, зокрема, "нам не показують рахунка Лазаренка у Ліхтенштейні, Швейцарії й Америці". За словами генпрокурора, серед них є дуже "свіжі" - знайдені за останній місяць. Їхня сума складає $280 млн., пише газета.
Лазаренко очолював український уряд у 1996-97 р. З 1999 р. він знаходився в ув'язненні у Сан-Франциско (США). Прокуратура США обвинувачує його у відмиванні $114 млн. через приватні американські фінансові установи.
Виступаючи з доповіддю на конференції Міжнародної асоціації прокурорів у Вашингтоні, Піскун відзначив, що завдяки спільним зусиллям декількох країн на сьогодні вдалося установити місцезнаходження лише $280 млн. доларів з $2,5 млрд., що, за даними розслідування, потрапили на закордонні рахунки Лазаренка і його ділових партнерів.
Під час конференції у Вашингтоні, що проходила 10-14 серпня, генпрокурор також провів ряд зустрічей з керівниками Міністерства юстиції і Федерального бюро розслідувань США, а також з державними і політичними діячами цієї країни.