МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Г.Васильєв: "Я ніколи не піду на те, щоб приймати кодекс в угоду чи та

09/16/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Г.Васильєв: "Я ніколи не піду на те, щоб приймати кодекс в угоду чи там адвокатам, чи підсудним..."


Увага! Кримінальний кодекс, що легалізує "бєзпрєдєл" прокуратури, все ще має великі шанси бути прийнятим.
Вчора газета "Бізнес" порівняла цей проект Кодексу з сумновідомою "пам"яткою середньовічної думки"
"Молотом відьм", що в свій час став інструкцією для знищення десятків тисяч людей, що їх звинуватили у
чаклунстві.


Говорить голова групи по розробці Г.Васильєв: (довідка М-І: добродій Васильєв довгий час працював прокурором у Донецьку)

17 вересня, відбудеться засідання робочої групи щодо напрацювання проекту Кримінально-процесуального кодексу.
За його словами, у групі працюватимуть фахівці та науковці цієї галузі. Він також нагадав, що в ході роботи над документом депутати запропонували більше 2 тис. поправок і 70% з них були враховані. Васильєв також сказав, що сьогодні лунає дуже багато критики на адресу проекту КПК, але коли виникає дискусія щодо конкретних статей, то у більшості противників цього проекту, за словами Васильєва, немає жодних аргументів.

Він висловив переконання у необхідності ухвалити такий кодекс, який забезпечить нормальний кримінальний процес, який би забезпечував те, щоб “винні сиділи за гратами, щоб потерпілі мали захист, а невинні були на волі”. “Я ніколи не піду на те, щоб приймати кодекс в угоду чи там адвокатам, чи підсудним. Він (кодекс) повинен бути об'єктивним, зваженим, щоб обидві сторони були захищені."


Перед нами класична демагогія "ображеного" прокурора, що став першим віце-спікером. Йому не вистачає десятків аргументів, що наводились адвокатами і правозахисниками за останні два тижні (див. публікації "Майдану")? Йому не вистачає повноважень, які зараз має сторона звинувачення? Васильєв очевидно має великі проблеми з пам"яттю, інакше пам"ятав би наскільки жахливо малий відсоток виправдальних вироків в українських судах - і далеко не через те що міліція вправно ловить справжніх злочинців.

Минулого тижня нам в руки потрапив останній варіант Кодексу "від Васильєва". Остання його редакція публічно існує лише у вигляді 4-х товстих томів порівняльних таблиць, що їх видали депутатам за короткий строк до голосування. Її приховують від громадськості та не оновлюють на сайті ВР. Ми сподіваємось самим найближчим часом навести аналіз цього КПК, який зробили відомі фахівці - висновок їх невтішний для всіх без виключення громадян країни.

Саме так - для всіх громадян, які є потенційними жертвами цього кодексу : у Кодексі здійснено катастрофічно великий перекіс для того щоб надати стороні звинувачення абсолютно невиправданих переваг під час кримінального процесу.

Такий перекіс є несумісним з задекларованим у країні вибором "демократичних цінностей", "визнання прав людини" і т.д. Було б цілком логічним та природнім для середньовічного підходу авторів Кодексу, легально закріпити у кримінальному процесі обов"язкові тортури та катування - такі додатки та зміни до цього Кодексу, який Васильєв так любить називати демократичним, виглядають цілком нормальними.


Отже, з прийняттям цього варіанту Кодексу юридично буде закріплено те, що ми бачимо вже зараз у нашій хворій системі "правосуддя":

1. необмежену владу по відкритті справ матиме прокурор
2. суд повинен виносити лише обвинувачувальні рішення

Чекайте аналіз самим найближчим часом.


Також, ми хотіли б висловити одне зауваження: ми вважаємо що порядні фахівці, які перераховані серед авторів проекту (або куди їх внесли - ми сподіваємось що такі є), повинні вголос, перед голосуванням у ВР заявити про справжню концепцію цього Кодексу - "принцип презумпції вини". Головна ідея КПК (саме останнього його варіанту) - людина що потрапила в суд, не може бути невинною.

Відповіді

  • 2003.09.16 | Анатолій

    Цинізм наших можновладців не має меж! (-)

  • 2003.09.16 | Андрій Федур

    Г. Васильєв сам боїться дискусії по КПК

    Пан Г. Васильєв каже:"... коли виникає дискусія щодо конкретних статей, то у більшості противників цього проекту немає жодних аргументів". Але про яку дискусію він каже? Де і коли відбувались якісь публічні слухання, круглі столи, тощо? Навіть в Парламенті проект КПК не обговорювася (я сподіваюсь ще багато хто памятає як відбулось голосування за цей проект у першому читанні). Наскільки мені відомо, то був тільки один круглий стіл, який проводила газета "Бізнес", але Г. Васильєв відмовився туди прийти (за інформацією з надійних джерел він був там дуже бажаним гостем, могла відбутись цікава дискусія). Не прийшов туди ніхто із депутатів, які лобіюють цей проект і є його ідейними натхненниками, а присласи замість себе одного прокурора і міліціонена. Останні в свою чергу, з усією своєю прямолінійністю і "здали" Г. Васильева, коли заявили, що від них нічого не залежить, а все буде вирішувати керівник робочої групи (Г. Васильєв).
    Думаю багато хто пригадає і пленарне засідання 11 вересня 2003 року, на якому Г. Васильєв, розказуючи про "демократичний кодекс", радив депутатам його фактично не читати, а обійтись довідкою на трьох сторінках. Мабуть і сам вже боїться його читати, чи розуміє, що прочитавши - депутати вже ніколи не проголосують за такий Закон (особливо коли начитаються поправов Г. Васильєва, хоч поправку № 78 проекту, в якій той дає поняття "суспільно-небезпечного діяння").
    Саме васильєви бояться відкритого обговорення законопроекту, а тому і роблять все для того, щоб його голосували "на віру", не читаючию.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.09.16 | vujko

      Трeба називати рeчі своїми імeнами:пан Васильєв просто брeхун(-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".