МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЄЕП - черговий пшик

09/17/2003 | Shooter
Як і передбачалось:

Формирование ЕЭП будет осуществляться в формах и границах, которые не противоречат курсу Украины на евроинтеграцию и вступлению в ВТО, – заявление Кабмина

Формирование единого экономического пространства СНГ будет осуществляться в формах и границах, которые не противоречат курсу Украины на евроинтеграцию и вступлению в ВТО, – говорится в заявлении Кабмина, озвученном пресс-секретарем Премьера Тарасом Авраховым.
По словам пресс-секретаря, главной целью ЕЭП должно быть формирование зоны свободной торговли без ограничений и создание условий для беспрепятственного движения товаров, услуг, рабочей силы и капиталов.

"В этом контексте правительство с оптимизмом рассматривает создание ЕЭП как способа углубления сотрудничеcтва, создания условий для развития экономики и повышения уровня жизни населения", – отметил он.

Как передает корреспондент ЛІГАБізнесІнформ, Т.Аврахов также сообщил, что в вопросе формирования ЕЭП правительство высказало замечание, главная суть которого состоит в том, что Украина должна принимать участие в формирование ЕЭП в той части положений, реализация которых не противоречит Конституции и международным договорам.

Відповіді

  • 2003.09.17 | 123

    Застереження КМУ - тупізм

    Shooter пише:
    >
    > Как передает корреспондент ЛІГАБізнесІнформ, Т.Аврахов также сообщил, что в вопросе формирования ЕЭП правительство высказало замечание, главная суть которого состоит в том, что Украина должна принимать участие в формирование ЕЭП в той части положений, реализация которых не противоречит Конституции и международным договорам.

    Це застереження не має сенсу. Це все одно, що застерігти "тобі можна ходити у це приміщення не завжди, а лише тоді, коли у ньому така температура, за якої людина може інувати".

    При підписанні БУДЬ-ЯКИХ угод треба керуватись тим, що не має бути порушено законодавство України. Якщо є неузгодженість - одночасно з ратифікацією угоди вносяться зміни до законів. Якщо неузгодженість з Конституцією - спочатку слід змінити Конституцію. Див. Закон про міжнародні договори, Ст. 7, пп. 8 і 9.

    Тому сенс у цьому застереженні мені незрозумілий. Уряд просто боїтсья взяти на себе відповідальність.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.09.17 | Мінор

      Уряд розколовся? Як цікаво...


      http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/story/2003/09/030917_eepvr.shtml

      >На сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів України не були присутні два міністри, чиї міністерства були профільними у даному питанні і висували жорсткі застереження щодо угоди про утворення Єдиного економічного простору України, Росії, Білорусі та Казахстану.

      А в усному репортажі кореспондента ББС Світлани Дорош о 13:00 прозвучало, що Валерій Хорошковський покинув засідання уряду після того, як Янукович оголосив, що це рішення уряду вже було схвалене минулої п"ятниці.

      Я сподіваюсь Хорошковський це зробив демонстративно і тепер зробить відповідну заяву для преси про свою незгоду і відставку. Якщо у міністра юстиції Олександра Лавриновича ще залишилась якась самоповага, йому слід зробити те ж саме.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.09.17 | 123

        Уряд повівся як страус

        Мінор пише:
        >
        > http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/story/2003/09/030917_eepvr.shtml
        >
        > >На сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів України не були присутні два міністри, чиї міністерства були профільними у даному питанні і висували жорсткі застереження щодо угоди про утворення Єдиного економічного простору України, Росії, Білорусі та Казахстану.
        >
        > А в усному репортажі кореспондента ББС Світлани Дорош о 13:00 прозвучало, що Валерій Хорошковський покинув засідання уряду після того, як Янукович оголосив, що це рішення уряду вже було схвалене минулої п"ятниці.
        >
        > Я сподіваюсь Хорошковський це зробив демонстративно і тепер зробить відповідну заяву для преси про свою незгоду і відставку. Якщо у міністра юстиції Олександра Лавриновича ще залишилась якась самоповага, йому слід зробити те ж саме.

        Уряд на наважився сказати "одобрямс", але не наважився й висловити вголос свою думку. Тому увів застереження-тупізм, яке дастиме йому змогу казати "ми боронили національні інтереси".

        Натомість задачею уряду саме й було визначити - які конкретно положення угоди не відповідають Конституції, які конкретно положення ставлять під сумнів наміри щодо інтеграції в ЄС. І запропонувати застереження щодо цих конкретних положень. Бо уряд - це виконавча структура, а не партія, і він повинен робити конкретні справи, а не заяви (а застереження уряду - то є політична заява і проголошення норм Закону про міжнародні угоди).

        На мою думку, уряд продемонстрував нездатність озвучити свою позицію, елементарну боягузливість і безвідповідальність. Людині, яка поважає себе, має бути соромно працювати в такому уряді.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.09.17 | Мінор

          Уряд повівся як страус - характерна поведінка совків

          Згоден з вами повністю. Жахливо, що це перестали помічати і сприймають, що так і має бути.
          Цілі прес-служби працюють над проблемою - як сказати так, щоб не сказати нічого. В Україні навіть виникло і вже закріпилося у масовій свідомості, що дипломат - це людина, яка надобережна і нічого не каже, намагаючись вгодити всім довкола. Це вже навіть не застій - це гниття.
          Цією поведінкою уряд Януковича, власне сам Янукович показав яким слабким і совковим він був би президентом, якби його обрали. Його кредо стало довічне балансування щоб вгодити і тим, і іншим. Чесне слово, я більше б його поважав, навіть якби він однозначно зайняв проросійську позицію. Не підтримував би, критикував би, але поважав. А тепер, я вважаю, він заслуговує лише на зневагу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".