МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ТНК в Украине: "Мы утопим нах...втой всех!"

09/30/2003 | Vadym Gladchuk
ТНК в Украине: "Мы утопим нах...втой всех!"

После прочтения заинтересованными лицами статьи "ТНК готовит диверсию", наших коллег из других изданий пригласили в киевский кабак "Первак" для задушевного разговора на тему "Какое это хорошее дело - ТНК и реверс нефтепровода Одесса-Броды".

"ОБКОМ"








Справедливости ради напомним, что повод для эксклюзивного застолья создал "Обком", а вилкой в теплой капусте ковыряли совсем другие "авторы". Но тут подоспели события не столь праздничные. Вот, например, главу "Нафогаза Украины" Ю. Бойко и генерального директора "Укртранснафты" Станислава Василенко вызвали в Москву. Официально - для участия в празднествах по случаю какой-то там даты их российской "Транснефти" (интересно, уж не за деньги украинских налогоплательщиков путешествуют на столь замечательные мероприятия главы украинских государственных компаний?) А неофициально, т. е. по слухам, и Ю. Бойко и С. Василенко вызваны в столицу ближнезарубежной державы, чтобы получить нагоняй за утечку информации и срыв московских "планов громадья". (А вот на это уж и вовсе нехорошо тратить украинские государственные денежки!)

Впрочем, вопросы политического туризма стоят намного шире, чем отдельно взятые визиты украинских нефтяных начальников. Тема же данной статьи относительно узка: продажа национальных интересов Украины. Ниже приводим несколько аналитических слов о покупателе - Тюменской нефтяной компании. Сказанных, кстати, не нами, а намного более компетентными в вопросах экономики людьми.

КОНФIДЕНЦIЙНО

Стислий аналiз стратегiї ТНК в Українi

Аналiз дiяльностi ТНК, як в Українi, так i в Росiї, показує, що дана компанiя представляє собою суб'єкт, стратегiя якого зводиться до власного зростання за рахунок поглинання партнерiв по бiзнесу. Це зафiксовано в "Стратегiї ТНК", як один з ключових принципiв: "Продовження розвитку через спiльнi пiдприємства, злиття, поглинання та iншi форми партнерств".

Iдея з реверсом нафтопроводу Одеса - Броди є лише прикриттям бiльш далекосяжного плану ТНК, суть якого зводиться до:

поетапного отриманню контролю над українською нафтотранспортною системою;

захоплення домiнуючих позицiй в українськiй нафтопереробцi та на ринку нафтопродуктiв;

входження у сферу торгiвлi газом.

Що стосується нафтотранспортної системи, то вiрогiдний сценарiй розрахований на 3-рiчний перiод i включає в себе наступнi етапи:

реверс нафтопроводу Одеса - Броди;

концесiя нафтопроводу;

приватизацiя ВАТ "Укртранснафта".

Передбачається, що ТНК, шляхом нав'язування вiдповiдних положень в контрактах на постачання технологiчної нафти, зв'яже на 3-рiчний перiод ВАТ "Укртранснафта" зобов'язанням на реверсивну роботу нафтопроводу - з Бродiв на Пiвденний.

Окрiм цього, на випадок невдачi iз здiйснюваним сценарiєм реверсу Одеса - Броди, ТНК розпочала реалiзацiю запасного плану - по вiдторгненню вiд ВАТ "Укртранснафта" МНТ "Пiвденний" та оренди залiзничної естакади в Бродах. Це дозволить отримати контроль над усiєю системою Одеса - Броди. Слiдом за придбанням через пiдставнi структури контролю над Одеською нафтогаванню, ТНК планує захопити нафтоперевалку у Феодосiйському порту, що в поєднаннi з орендою естакади в Бродах дозволить контролювати залiзничнi перевезення казахстанської нафти та сировини її конкурента НК "ЮКОС-Сибнефть". До того ж, контроль над естакадою в Бродах з боку ТНК унеможливить залiзничнi поставки ВАТ "Укртранснафта" каспiйської нафти в Польщу на перiод до введення в дiю нафтопроводу Броди - Плоцьк.

Планується проштовхнути через Верховну Раду поправку до Закону "Про концесiю", що дозволить отримати трубопровiд Одеса - Броди в оренду з переважним правом на нього, як користувача. В подальшому, в 2004 роцi, ТНК розраховує на аналогiчне проштовхування через парламент змiн до Закону "Про магiстральний трубопровiдний транспорт" та включення ВАТ "Укртранснафта" до перелiку пiдприємств, що можуть бути приватизованi. В залежностi вiд обставин, що складатимуться на той час, ТНК обере один з двох можливих варiантiв:

максимум - приватизацiя держпакету ВАТ "Укртранснафта", включно з трубопроводом Одеса - Броди;

мiнiмум - приватизацiя нафтопроводу Одеса - Броди та термiналу "Пiвденний", користуючись переважним правом концесiонера.

Отримавши пiд власний контроль нафтопровiдну систему Одеса - Броди, ТНК має на метi зав'язати в подальшому на себе транзит легкої каспiйської нафти до Європи, починаючи з 2005-2006 р.р., який вона у такий спосiб буде повнiстю контролювати, отримуючи прибутки.

На маскувальний характер iдеї з реверсом Одеса-Броди, вказує i той факт, що ТНК за останнi пiвроку неодноразово змiнювала характер своїх пропозицiй. Початкова пропозицiя - транспортування 14 млн. тонн нафти на рiк, пiзнiше - 9 протягом 21 року, потiм - 9 протягом 3-5 рокiв, зараз - до 9 млн. тонн протягом 3 рокiв. Гарантiї стабiльностi поставок - вiдсутнi. Виконання контракту з "Укранснафтою" щодо транспортування в 2004 роцi 4 млн. тонн нафти через термiнал "Пiвденний" - незадовiльне. За I пiврiччя транспортовано лише 938 тис. тонн. Це породжує сумнiви в спроможностi ТНК виконувати взятi на себе зобов'язання у вiдповiдностi до декларованої мети.

Приватизувавши "Укртранснафту", ТНК розраховує диверсифiкувати економiку компанiї, додавши до видобутку та переробки сировини й збуту нафтопродуктiв ще й транспортування нафти i замкнувши в такий спосiб технологiчний ланцюжок "вiд свердловини - до АЗС". Опрацьовується варiант придбання держпакету акцiй АТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ), не дивлячись на проблеми з антимонопольним законодавством.

Що стосується газу, то необхiдно звернути увагу на наступне. ТНК розвиває з 2001 року газовий сектор економiки компанiї, домiгшись контролю в суперечцi з "Iтерою" та ЮКОСом над газовою компанiєю "Роспан".

ТНК має триетапний план газової експансiї:

внутрiшнiй ринок Росiї;

ринок країн СНД (Бiлорусь, Україна);

вихiд на європейський ринок.

Минулого року було поставлено 1 млрд. куб.м. газу для Самари, з 1 серпня п.р. ТНК розпочала пробнi поставки газу в Бiлорусь, плануючи довести обсяг його поставок в 2004 роцi до 4 млрд.куб.м. (майже 22% бiлоруських потреб в газi).

ТНК не афiшує, але серйозно розглядає план захоплення контролю над ДК "Укргазвидобування" з метою експорту дешевого українського газу до Європи та замiщенням його в Українi росiйським газом власного видобутку.

Полiтична стратегiя має забезпечити не тiльки економiчнi iнтереси ТНК, але й сприяти реалiзацiї окремих елементiв росiйської полiтики щодо України, головний з яких - утримання її в сферi спливу РФ. З огляду на це, ТНК збирається виступити активним тiньовим гравцем на майбутнiх виборах до ВР України. Не дивлячись на наявнiсть мiцних i розгалужених зв'язкiв в органах виконавчої влади та найближчому оточеннi президента України, ТНК опосередковано розпочала активну роботу в середовищi БЮТ та "Нашої України", а також з окремими особами з оточення В. Ющенка та О. Омельченка, гарантуючи фiнансову пiдтримку на виборах в обмiн на збереження економiчних iнтересiв ТНК в Українi у випадку приходу до влади правих.

Висновок. ТНК з означеною вище агресивною стратегiєю зростання становить собою загрозу нацiональним iнтересам України. Слiд взяти до уваги, що за останнi два роки вiдбулось стрiмке зростання "ТНК - Україна", яка перетворилась по своїх валових показниках, згiдно з рейтингом "ТОП-100" в пiдприємство №2 в країнi пiсля НАК "Нафтогаз України". Водночас, в офiцiйних даних ТНК показує збитковiсть своєї дiяльностi. Необхiдно врахувати i той факт, що податковi органи мають претензiї до "ТНК - Україна", яка практикує ухилення вiд сплати податкiв та, за оперативними даними, здiйснює тiньовий вивiз капiталу з України. (конец цитаты)

Такие вот делишки. Пока жертвою сибиряков-танкистов может считаться лишь глава "Нефтегаза Украины" г-н Бойко. Из источников, близких к Администрации Президента, стало известно, что нынешний глава НАК "Нефтегаз Украины" будет отправлен в отставку. Причиной отставки якобы является провал создания газового консорциума, а также внешнеполитический тупик, в который он поставил Президента Украины, как в отношении Германии, так и Европейского Союза.

По слухам, Ю.Бойко будет работать на дипломатической ниве, руководя одним из посольств Украины в Африке. Сейчас, видимо, набираясь сил перед новыми и ответственными государственными заданиями, глава НАКа собирается отдыхать на фешенебельном курорте в Карловых Варах.

Если бы эта была единственная жертва Украины... то пусть г-н Бойко ныряет в тех водах аж до оказания ему искусственного дыхания!

Відповіді

  • 2003.10.01 | прокурор

    Re: ТНК в Украине: "Мы утопим нах...втой всех!"

    Ага, пацанов из "Обкома" на пьянку не пригласили, вот они и злятся. Ничёёёё. Пусть будут злее, тогда мы их всех в лежку напоим:))))
  • 2003.10.01 | DevRand

    хороша стаття

    взагалі, повинен відзначити - "Обком" останнім часом дуже цікаві матеріали дає.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.01 | SLAVKO

      Re: хороша стаття

      А таки хороша. Річ у тому , що недавно в Брюсселі відбувалось засідання за "круглим столом": поляки, чехи , словаки, німці , британці і ЄС. І там пан Тодійчук розгублено, затравлений в Україні паном Бойком, сказав. Якщо ми викристапємо трубу Одеса --Броди--Плоцьк -- Гданськ в реверсному варіанті й качатимемро з Бродів неякісну російську нафту не на Плоцьк ,а навпаки з Бродів в Одесу, то ми будемо зобов"язані три з половиною років це робити, а потім чистити ще три роки трубу для каспійської нафти.
      І тут , як завжди ЦРУ. Разверточка( книжка ціла) У планах Росії під прикривом ЄЕП -- головна мета : глобальна енергетична статегія Росії. Росія скупила всі родовища Туркменістану, щоб не було дорікань на перевантаження Босфору, купує два нафтопереробних заводи в Туреччині,модернізує і бере під свій контроль нафтотермінали в Констанці(Румунія) і Бургасі(Болгарія). Взагалі питання ! Пан Бойко за які дивіденди відстоює "інтереси" України?
      І ще! Пане, Бойко ви на весіллі торік в Угорщині на святі Могілевича з приводу весілля дочки його родича раптом не "гуляли"? Бо тепер коріння ЄЕПу і того що трубою Одеса- Броди керуватиме Москва, а не Україна починають чітко проглядатись.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.01 | vujko

        про інтeрeси Могілeвича в Україні нe розкажeтe дeтальнішe?

        промайнула була інформація про його участь у спeкуляції зeрном
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.10.01 | KAKTUZZ

          Re: про інтeрeси Могілeвича в Україні нe розкажeтe дeтальнішe?

          А таки про зерно промайнула? І де? А я Кажу про нафту! Ізараз подам лінк по нафті. А про зерно то вже до пана Марчука звертайтесь, І він теоретично хоч і поза рамками політики, але знає все. Я через недовіру до Марчука у справі загиблих журналістів, хочу його попередити, що люди --"агенти" (ЄДИНІ НА ЦІЛИЙ СВІТ)підуть незабаром на той світ. Сіма(СЕМЕН) Всьо парохавав.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".