Тузла та хто є ким..
10/15/2003 | Боровик
Сьогодні Верховна Рада поставила Росії ультиматум щодо подій у Керченській протоці.
За відповідне подання проголосували 250 народних депутатів.
Голосування є добрим тестом на "хто є ким" в парламенті.
Цікаво послухати аргументи тих хто не голосував, утримався чи проголосував проти.
Дуже цікаво як проголосували соціалісти, сдупа, регіони.
Чи є в когось результати голосування?
За відповідне подання проголосували 250 народних депутатів.
Голосування є добрим тестом на "хто є ким" в парламенті.
Цікаво послухати аргументи тих хто не голосував, утримався чи проголосував проти.
Дуже цікаво як проголосували соціалісти, сдупа, регіони.
Чи є в когось результати голосування?
Відповіді
2003.10.15 | Горицвіт
голосування
http://oracle2.rada.gov.ua/pls/radac/g_frack_list1?ident=8292&krit=66Соціалісти:
За:20 Проти:0 Утрималось:0 Не голосувало:0 Відсутні:0
2003.10.15 | Andrij
Re: Постанова, це добре
Але виникає питання, чи готова Україна до військового протистояння з Росією. Не тому, що таке протистояння бажане, звичайно.2003.10.15 | Shooter
Цікавим є те, що...
...НІХТО не відважився проголосувати проти.Що каже, що Раша убер аллєс сьогодні в Україні не є вже аж так популярним...
2003.10.16 | Мінор
Або був наказ з Банкової голосувати "за" (-)
2003.10.15 | Тульский пряник
Расстрел через повешение.
Любопытно было бы почитать текст этого ультиматума.Сколько даётся на выполнение? 24 часа, больше?
А если нет, то что тогда сделаете, сильно испугаете?
Напоминаю, что этот вопрос будет решаться на уровне министров иностранных дел двух государств до конца октября, а не ультиматумами.
2003.10.16 | Гура
Re: Расстрел через повешение.
1) Погранвойска "лягут на рельсы"2) Обратятся к странам/организациям-гарантам
Что приведет к морально-политическому проигрышу России, розвалу всяких псевдосоюзов, усилении патриотических настроений в Украине "со всеми вытекающими". Что-то просчитались российские политдирежеры . Россия (Путин) еще покажет "свою дурь" всему миру (уже показывает).
2003.10.15 | Navigator
Все готове для пурифікації!!! - das war fantastish!!!
Є результати російських екологів, видані вчора для російського народу в новинах. Виявляється, що мирна гребля для загарбання української території "зробила воду в Таманській затоці такою чистою, якою вона ніколи не була".Треба думати, що зникнення всієї Україні в череві ЄЕП очистить значну частину Європи. Що й планується. От уже й мудак Грач з кримського боку вітає греблю - недарма годували і квартиру в Москві давали! Все готове для пурифікації!!!
Жаль, Афганістан ім-Перцям не вдалось очистити - а то вже чистили б Індонезію.
2003.10.15 | Полтавський вареник
Re: Все готове для пурифікації!!! - das war fantastish!!!
Щось рускіх знов заклинило на розширення територій. А як в Ялті братались!!!2003.10.15 | Mykyta
Схоже, Росія таки підштовхує до військового конфлікту
Глава МЗС Росії Ігор Іванов підтвердив, що 30 жовтня в Києві відбудеться його зустріч з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком із проблематики Азово-Керченської акваторії."У нас є домовленість з міністром закордонних справ України 30 жовтня провести переговори в Києві спеціально по всій проблематиці Азово-Керченської акваторії", - повідомив Іванов журналістам у вівторок в інтерв'ю, показаному по російському "Першому каналу".
---------Коментар-------
Як цікаво - дамбу мають добудувати до 24-го жовтня, а зустріч міністрів буде лише 30-го. Краще би вже десь через рік - щоб гарантовано встигли.
Прикро, але схоже, що Росія свідомо підштовхує Україну до застосування зброї. Кому це може бути вигідно?
Пропоную два варіанти:
1. Конфлікт повністю на совісті Москви. Мета - захопити острів, якщо вдастся; якщо ні - то ліквідувати його і таким чином захопити частину акваторії
2. Конфлікт має українське коріння. Мета - введення надзвичайного стану.
---------кінець коментаря-------
Конфлікт навколо Тузли не буде розв'язано ще два тижні
www.ПРАВДА.com.ua, 15.10.2003, 11:24
Глава МЗС Росії Ігор Іванов підтвердив, що 30 жовтня в Києві відбудеться його зустріч з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком із проблематики Азово-Керченської акваторії.
"У нас є домовленість з міністром закордонних справ України 30 жовтня провести переговори в Києві спеціально по всій проблематиці Азово-Керченської акваторії", - повідомив Іванов журналістам у вівторок в інтерв'ю, показаному по російському "Першому каналу".
"Ми налаштовані на пошук таких рішень, пов'язаних з Азово-Керченською акваторією, які відповідали б інтересам і Росії, і України. Це наші внутрішні води. Тут ми повинні співпрацювати, а не суперничати", - підкреслив глава російського МЗС.
Раніше на прес-конференції в Києві заступник міністра закордонних справ України Олександр Моцик повідомив, що зустріч глав зовнішньополітичних відомств необхідна, щоб "особисто вирішити проблемне питання, пов'язане з будівництвом дамби з боку РФ до острову Коса Тузла".
Відповідаючи на питання журналістів, є чи в цій справі політичне підґрунтя, Моцик сказав: "Нам не до кінця зрозуміла мета".
"І на цьому етапі я б не пов'язував це з політикою", - підкреслив він. Разом з тим представник зовнішньополітичного відомства не виключив того, що дана ситуація може бути пов'язана з роботою над договорами про кордон по Азову і Керченській протоці.
У свою чергу посол України в РФ Микола Білоблоцький заявив у телеінтерв'ю про "дуже велику занепокоєність" української сторони.
"Українська сторона стурбована тим, щоб будівництво дамби не переросло в прикордонний конфлікт. Це найстрашніше і найбільш негативне, що може бути", - сказав дипломат.
У той же час глава Держкомітету у справах охорони державного кордону Микола Литвин, відповідаючи на питання журналістів про готовність прикордонників застосувати зброю на острові Тузла, відзначив, що прикордонники будуть діяти в рамках чинного законодавства. "Ми не готуємося використовувати зброю проти когось, а охороняємо свій кордон", - підкреслив він.
2003.10.15 | Mykyta
Ще один варіант
3. Скоро в Росії вибори і так хочеться скористатись досвідом заробляння політичного капіталу на крові2003.10.15 | Franko
Розвідка боєм?..
Cтворити конфліктну ситуацію і пeрeвірити Кучму, дослідити його рeакцію і вирішити, чи мати з ним справу, чи підтримувати на наступних виборах (як кандидата чи просто як пахана), а заодно поглянути на рeакцію усього українського політюму.Цe як сeйсморозвідка -- всі приблизно знають, що під зeмлeю. Алe дeталі виявляються тільки тоді, коли лунає потужний вибух, і за принципом Гюйгeнса всі нeоднорідності самі починають випромінювати акустичні хвилі...
Бо прeзидeнтські вибори в Україні матимуть ой який чималeнький вплив на Росію.
2003.10.15 | Mykyta
Re: Розвідка боєм?..
Може й так. Але я мав на увазі трохи інше.Розв"язати збройний конфлікт -> викликати квазіпатріотичні почуття у росіян -> виграти вибори в Думу
Розрахунок на те, що росіянам буде байдуже чому саме йде конфлікт, хто його спровокував, що там гинуть люди; простіше, що брязкання зброєю додасть популярності владі і на цій хвилі можна буде виграти вибори - старий апробований метод просто в трошки видозмінених умовах.
2003.10.17 | Максим’як
Re:
Franko пише:> Cтворити конфліктну ситуацію і пeрeвірити Кучму, дослідити його рeакцію і вирішити...
Думаю, що там вже все перевірено, ще з того часу, як Кучма очолив комуністичне бюро на "Південьмаші". Переконаний, що Кучма про це все знав наперед.
Йде підготовка до виборів і прорежимному кандидатові хочуть підготувати електорат. Важко сказати, наскільки ця затія буде успішна. У першу чергу мова йде, очевидно, про електорат Симоненка, який є не тільки комуністичним, але і проросійським, також якусь частину електорату Мороза. Саме схиливши цю частину виборців на сторону прорежимного кандидата, режим має шанси перемогти на виборах + фальсифікація.
Нехай, буде такий сценарій літом 2004 року... До того часу конфлікт може серйозно розпалитися і якщо кандидат від режиму вирішує це питання і закінчується все ніжними обіймами з Путіним і т.п., а Росія відмовляється від усіх посягань, то російська частина населення в Україні стане безумовно щасливою.
Друга версія - це можливість підсунути Україні свиню, як майбутньому членові НАТО. Якісь дрібні прикордонні конфлікти із Росією, Румунією, Молдавією а потім ще із Білорусією, можуть серйозно пригальмувати процес входження України у НАТО.
2003.10.15 | Dworkin
Второй вариант мне кажется тоже весьма вероятным
Mykyta пише:> Пропоную два варіанти:
>
> 1. Конфлікт повністю на совісті Москви. Мета - захопити острів, якщо вдастся; якщо ні - то ліквідувати його і таким чином захопити частину акваторії
Это не так уж невероятно. Косу размыло именно сильным штормом. В принцпе остальная Тузла состояит из того же материала, что и коса - ракушечный песок и вулканическая грязь. Пока коса была размыта - напор волн уходил в проливы, теперь его перегораживают "волнорезом". Напор пойдет на саму Тузлу. А она в отличе от новой дамбы, не укреплена камнями и известняковыми блоками. Если не сразу то за пару лет его может совсем размыть - остров то 600 м в самом широком месте. А это уже неплохой повод лоя пересмотра границ.
2003.10.15 | casesensitive
и какой смысл?
отодвинуть границу на 600 метров? таких спорных участков -- сотни, пока не делимитирована морская граница. Задолбаисси дамбы строить. ИМХО цель -- именно введение ЧП. И наши пограничники будут жертвами (или российские работяги).2003.10.16 | Mykyta
Сенс не в самому кордоні
casesensitive пише:> отодвинуть границу на 600 метров?
І так і ні. Ні, бо власне про кордон не йдеться. Так, бо якщо його пересунути (зауважте - тепер вже не на 600м а значно далі; якщо раніше кордон мав проходити між берегом Тузли та берегом Таманського піво-ва, то тепер треба буде рахувати набагато ближче до України) то можна буде захопити судноплавну частину - а це інтерес економічний
>таких спорных участков -- сотни, пока не делимитирована морская граница. Задолбаисси дамбы строить.
Це нікого сильно не хвилює, бо відчутного економічного інтересу там нема.
>И наши пограничники будут жертвами (или российские работяги).
А от цього треба уникнути. Бо провокація саме на це і розрахована.
2003.10.16 | Mykyta
Ось і підтвердження від мера Керчі
http://www.gazeta.lviv.ua/2003/10/16/NewspaperArticle.2003-10-15.2140Основним моментом у ситуації навколо острова Тузла є те, що це – земля України, заявив пан Осадчий. “Цінність має все, що належить державі, переконаний він. – Хто володіє островом Тузла, той володіє Керченською протокою”.
-------------
І Осадчий вважає, що то чистої води провокація. Ось
"Тим часом мер Керчі Олег Осадчий висловив переконання, що “перший серйозний шторм повністю зруйнує російську греблю, яку зводять на кордоні з Україною, оскільки споруду не зміцнюють палями”."
Якби росіянам була потрібна дамба (а не шум навколо неї) то хіба вони б її насипали абияк?
2003.10.16 | Mykyta
І ще один варіант
Побачив, що в Інтернеті жваво обговорюють ще один варіант. А саме:Вся ця вакханалія є добре спланованою PR-акцією. Розв"язка: після того, як загроза конфлікту набирає значних масштабів, збираються президенти (прем"єри), все вирішують "по-братськи" і набирають очки.
Однак маю сумніви: якби це було так, то Москві був би гріх не скористатись такою акцією перед самісінькими виборами. Однак російська преса вперто замовчує факт побудови дамби. А за всіма канономи мало би бути нагнітання атмосфери...
А що думає громада?
2003.10.17 | Dworkin
Очень похоже
Кстати российская преса совсем не молчит.А "Комсомолка" уже намекнула на скорый приезд Путина
2003.10.15 | Мазепа
Тупые ваши депутаны.
Не знают международного права. Или не хотят знать. Как тот жадный хохол.Плачут об "оккупации" но когда оккупанты что то отобрали у соседа и дали им то держатся а это зубами. Лицемерие и глупость.
"Шельф всегда принадлежит тому кто владеет берегом".
2003.10.15 | KE
Часть - тупые, а часть - уюивают этим Ющенко. Это ловушка (-)
2003.10.16 | Andrij
Спочатку треба віддати острови, що належать Японії
Бо вони теж на "прибережному шельфі". Загалом, цікаво, що Росія пересварилась з головними своїми сусідали через дуже маленькі острови. Хто в Україні знав про якусь Тузлу ще місяць тому? Хто хотів "інтеграції з Росією"? Росія вражає своєю тупістю.2003.10.16 | Мазепа
Те острова не лежат на шельфе а то бы отдали.
Они принадлежат курильской гряде которая опять же принадлежит России.Потом Японии предложили поделить острова: 2 нам 2 им. Но они хотят все. Пусть хотят.
2003.10.16 | Andrij
:) Це Японія належить "курільській гряді", або навпаки
Мазепа пише:> Они принадлежат курильской гряде которая опять же принадлежит России.
Хто сказав, що вона вся належить Росії?
> Потом Японии предложили поделить острова: 2 нам 2 им. Но они хотят все. Пусть хотят.
А нащо їм 2? Їм всі острови потрібні. Сахалін теж не завадить. Тупенька Росія навіть не второпає, що завтра "дамби" почнуть будувати по всьому Далекому Сході. Якщо Росії можна, то чому, скажімо, Китаю ні? Тим більше, що то все території "незаконно" відібрані в китайського народу царською Росією.
Загалом, не очікував подібного ідіотизму від Росії. Справді якісь декаданс та загальне падіння інтелекту нації. Ось так взяти та налаштувати проти себе всю східну Україну. Майстерно.
2003.10.16 | Navigator
Україна - по самий ... Чоп
Ре: "Шельф всегда принадлежит тому кто владеет берегом".Так от Тузла берегом і є. І від неї приналежний шельф на 200 миль навкруги, якщо нема другого берега. Якщо є - то шельф ділиться по медіані. Чому й шла війна за нікому не потрібні Фолкленди і всім потрібний шельф.
Російські ім-Перці вже заклинали,наприклад, що й Каспій ділити не можна, а співвикористовувати товщу води. Поділили з допомогою міжнародного права.
Зюганов молився, що в Біблії сказано, що земля і вода належать Богу - тому неділимі (а раз Богу - то ,звичайно, Росії!).
Чорномирдін блудливо закликає не різати по-живому кордонами, а віддати все цілком тихо-мирно хозяїну - російському ВПК.
Апофеоз імперскості - Північний Льодовитий океан - аж по полюс демаркований русофашистами як ісконна російська територія. Дивись абсурдні совіцькі карти.
Як і Україна - по самий ... Чоп.
2003.10.16 | Мазепа
Re: Україна - по самий ... Чоп
Так от Тузла берегом і є. ++Тузла или остров или коса часть Таманского полуострова. В обоих случаях она часть шельфа азиатского берега принадлежащего России.
Все остальное в вашем посте - это "речь с броневика" и поэтому никакого смысла не имеет.
2003.10.16 | Andrij
Острів частина півострова?
Мазепа пише:> Тузла или остров или коса часть Таманского полуострова.
>В обоих случаях она часть шельфа азиатского берега принадлежащего России.
Дайте визначення слова "шельф". У вас що "острів", що "півострів", то все одне. Азовське море то шельф чи ні? Якщо "шельф", то чому він саме російський шельф, а не український? Тому що Росія тупіша на нахабніша?
2003.10.17 | Полтавський вареник
У вас розуму ще меньше як освіти в тих, хто ділив Північний океа
Re: Тузла или остров или коса часть Таманского полуостроваСан-Маріно і Ватикан - частина Апенінського півострова. І що?
Вчитись і вчитись, як кажуть капіталісти!
2003.10.17 | Мазепа
ЧИтайте международное право про шельф.
2003.10.16 | Isoлятор
Вопросы по теме с форума "Украина-Эрэфия"
1. Коса Тузла на самом деле находится не в Азовском море, где граница пока не урегулирована, а в ЧЁРНОМ! (Азовское начинается севернее, за паромной переправой. Проверьте по карте.) И все границы тут чётко оговорены Большим Договором 99-го года. Почему об этом до сих пор никто не вспомнил?2. Судя по отметкам глубин, пролив между косой и азиатским (российским) берегом (кстати, расстояние до него – насколько позволяет измерить масштаб карты – на сотню метров больше, чем до Керченского полуострова) у восточной оконечности косы углублен, скорее всего действительно во время войны для прохода катеров (в остальных частях глубина 1-2 м). По этому углублению и проходит госграница (а не по середине пролива, как это принято в международной практике). По здравому размышлению Эрэфия не дамбу строить должна, а углублять центральную часть пролива, чтобы облегчить прохождение крупнотоннажных судов и привлечь часть судоходства в свои территориальные воды. А вся эта болтушка о "защите от наводнений" – явная туфтень. Керчь с её историческими памятниками почему-то никто не затопляет. Да и дамба – защита сомнительная. Вон уже Ленинград собирались дамбой защитить. Сильно помогло?
3. А может, в эрэфском правительстве сидят "агенты Киева" и устраивают профессиональные провокации – типа демонстративных нарушений украинской границы? Чтобы украинское правительство в любой момент могло заявить: "Мы выполняем соглашения по ЕЭП так же, как вы – условия Большого Договора"…
http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_rus&key=1065892915&first=1066250649&last=1065979639
2003.10.16 | Мінор
За війни - виборів не буває.
Здавалося б проблема не варта виїденого яйця. Москва може дуже легко зупинити свого губернатора. Однак виникає враження, що Путін свідомо йде на загострення.Ми переходимо до активної міждержавної політики? Насправді я не знаю, як ми маємо діяти. Воювати з РФ - маємо занадто слабкі ЗС і непевну політичну ситуацію в країні. Найперше опозиція не зацікавлена у конфлікті, бо за умов війни виборів не буває.
Але по-друге саме опозиція не може дозволити Україні проковтути таку образу від РФ.
Комбінація розіграна. Потрібне нестандартне рішення. Пропоную запросити НАТО або польську військову базу до Керчі, як гарантів територіальної цілісності. З іншого боку, звідти дуже близько до Іраку. Але цього не зроблять, бо здається в розігруванні ситуації зацікавлений і Кучма.
2003.10.16 | trick
Re: За війни - виборів не буває.
Gm. Zakryty proxid dlya moskalskix korabliv po Kerchenskomu farvateru. Xaj roz*ujarujut svoju dambu i roblyat svij farvater na ii misci.2003.10.16 | Mykyta
Re: За війни - виборів не буває.
Мінор пише:> Здавалося б проблема не варта виїденого яйця. Москва може дуже легко зупинити свого губернатора. Однак виникає враження, що Путін свідомо йде на загострення.
Не "виникає враження", а нема жодного сумніву. Навіть якщо це була ініціатива місцевого губернатора (в чому я дуже сумніваюсь), то після шуму, піднятого Україною, Путін в курсі справ. Ніяких дій в даній ситуації - це пряме заохочення. Питання лише в мотивах. Навіть Крючков в цьому не сумнівається (в інтерв"ю на УП).
> Насправді я не знаю, як ми маємо діяти. Воювати з РФ - маємо занадто слабкі ЗС і непевну політичну ситуацію в країні.
Збройного конфлікту треба уникати до останнього! (віддати власну територію - це зависока ціна, але до того моменту, коли загроза цілісності вже неминуча конфлікту треба уникати). Це явна провокація і має на меті саме такий конфлікт. От що має бути після нього, то це вже питання.
ЗС слабкі, але російські не в набагато кращому стані. Крім того, не йдеться ж про широкомасштабний конфлікт, де роль буде відігравати кількість. Тут буде основне за якістю при мінімальній кількості. Не думаю, що вже нічого не залишилось.
> Але цього не зроблять, бо здається в розігруванні ситуації зацікавлений і Кучма.
Здається саме так.
І ще. Вчора вирішив переглянути, а що ж власне пише російська преса з цього приводу. Таке враження, що повна розгубленість - абсолютно не розуміють як це коментувати. Найчастіше не згадують взагалі, а якщо щось і є то просто переказ фактів - жодних коментарів.
Неподобається мені все це.
2003.10.16 | Полтавський вареник
Так ьт чому Росія не хоче в НАТО - бо не хоче шанувати кордони
сусідів. Тому й будує свою безтолкову ЄЕП - по панятіям...2003.10.16 | Полтавський вареник
Тузла - он де собака російської дружби порилась...
Депутат Європейського парламенту Ян Вірсма, який відповідає за міжпарламентські зв'язки з Україною, заявив, що може запропонувати розглянути питання острова Тузла в Європарламенті. За словами Вірсми, Крим і острів Тузла -- це частина України, а кордони України визнало все міжнародне співтовариство, в тому числі Організація з питань безпеки і співробітництва в Європі(ОБСЄ). Відтак Європарламент може стати на захист національної цілісності України. Вірсма зазначив, що має наміри глибше вивчити цю проблему і, ймовірно, після цього запропонувати її для обговорення в Європарламенті.Нарешті з'ясувати цю проблему з Україною має наміри і Росія. 30 жовтня врегульовувати цю проблему до Києва прибуде сам міністр іноземних справ Росії Ігор Іванов, який заявив своїм журналістам, що в столиці України має наміри провести переговори спеціально щодо всієї проблематики Азово-Керченської акваторії. Причому Іванов висловився за те, що це має бути зроблено в інтересах і Росії, і України.
Під час свого візиту до Тузли занепокоєння висловив посол України в РФ Микола Білоблоцький. "Українська сторона стурбована тим, щоб будівництво дамби не переросло в прикордонний конфлікт. Це найстрашніше і найбільш негативне, що може бути", -- наголосив Білоблоцький.
Роз'яснень щодо ситуації навколо Тузли вимагає від президента Кучми, прем'єра Віктора Януковича, міністра оборони Євгена Марчука і голови СБУ Ігоря Смєшка фракція БЮТ, яка запрошує усіх високопосадовців до парламенту. Як заявив учора у Верховній Раді член фракції БЮТ Анатолій Матвієнко, депутати вимагають заслухати інформацію про дії можновладців, скеровані на припинення будівництва греблі. За словами нардепа, у разі "неадекватних дій" президента у вирішенні проблеми фракція БЮТ ініціюватиме його відставку за фактом зради державних інтересів України.
Наразі події навколо Тузли розвиваються за принципом "собака гавкає, а караван йде". Будівництво дамби продовжується і досить активно, просуваючись зі швидкістю 140 метрів за добу. Оскільки до українського берега залишився усього 1 кілометр, Тузла може перетворитись на півострів вже приблизно за десять днів.
Щоправда, українці знайшли спосіб протидії росіянам, почавши за допомогою судна-земснаряда поглиблювати дно на тій самій лінії, по якій має пройти російська дамба. А мер Керчі Олег Осадчий заявив, що росіяни взагалі даремно будують дамбу, оскільки її зруйнує перший же серйозний шторм.
2003.10.16 | Гура
Re: Тузла - он де собака російської дружби порилась...
Ніякий земснаряд там не працює.2003.10.16 | Andrij
Хочеш миру, готуйся до війни
Для України це ДУЖЕ гарний сигнал для того, аби почати будувати дієздатні збройні сили. Можна послідувати прикладу Турції та подати прохання негайно прийняти до НАТО. Нагадаю, що за Сталіна Росія погрожувала захопити деякі території Турції. Звичайно, НАТО зараз не те, що колись. Європейські соціалісти дуже зіпсували цю структуру. У будь якому випадку, треба прохати допомоги Заходу, при цьому озброювати та тренувати власні сили. Іншого шляху просто не існує, бо дипломатія без сили не допомогала майже нікому.2003.10.16 | Anrdij
Re: До речі, ДЕ президентська гілка влади?
Щось Кучми не видно та не чути. Занімів від почуття дружби?2003.10.16 | Спостерігач
Спецоперация «Тузла»: кто кого куда пихает?
Спецоперация «Тузла»: кто кого куда пихает?Андрей Греф, «Главред» - 16/10/03
Интимные отношения России и Украины напоминают противостояние невестки и свекрови. Похоже, последняя решила провести ряд спецопераций, чтобы молодица, которая начала выбиваться в люди, знала свое место.
В одном ряде можно рассматривать ситуацию вокруг реверса нефтепровода «Одесса-Броды» и ультиматум ТНК-ВР относительно транспортирования технической нефти, заявление замминистра иностранных дел России о необходимости официального статуса русского языка, давление относительно ЕЭП – и последнее на сегодняшний день – детективную историю с дамбой в Керченском заливе. Совокупность этих нелицеприятных для Украины факторов приводит к мысли, что все это – звенья одной цепи стратегического и поливариантного плана Кремля.
Москва именно через давление на украинскую власть в лице Президента Кучмы, которая лояльно относится к РФ и готова на любые уступки ради российской поддержки, хочет получить политические, экономические и геостратегические преимущества. Пока не поздно. Московские специалисты, скорее всего, рассчитывают, что после решительных и агрессивных действий Кучма будет более уступчив поскольку: а) у него нет других вариантов поддержки, б) ставка делается на пророссийский лоббизм Медведчука.
По мнению экспертов, дивиденды, которые стремится получить Россия, - поливариантные, они могут сработать только по одному или двум направлениям, но в любом случае Москва должна получить дивиденды:
Политические – накануне президентских выборов, в которых имеет все шансы на победу кандидат от оппозиционных сил, дестабилизировать ситуацию и перевести ее в постоянно конфликтное поле. Чтобы в случае прихода к власти человека «не из команды Кучмы», усложнить его президентство и «подвесить» его, заставив считаться с Россией. Это совпадает со стремлением Кучмы не допустить конкурентов к власти.
Экономические – увеличить присутствие российского капитала в украинские экономике и добиться для него преференций в приватизации еще оставшихся до выборов «лакомых кусков». Политическое влияние через контроль над экономикой.
Геостратегические – поссорить Украину с Западом, использовав реверс и ЕЭП, ликвидировать попытку диверсификации энергобезопасности Украины, создать условия для того, чтобы Европа отказалась от Украины и не выступала против ее отхода под влияние России.
Такой вариант событий наводит на мысль о существовании специфических договоренностей между Путиным и Кучмой. Однако, скорее всего, в последний момент Леонид Данилович начал тормозить процесс.
Можно предположить, что среди возможных причин «крутого поворота» было высказано Вашингтоном недовольство с одной стороны, а с другой – бунт отечественных кланов (в частности, «донецкого» и «днепропетровского») против экономической экспансии россиян.
Именно в это время Россия демонстративно «запускает» дамбу как свидетельство своей силы и решительности. Тем самым она демонстрирует готовность «мирно» разрешить ситуацию и сделать из Кучмы героя-спасителя Украины, если тот будет выполнять условия неформальных договоренностей. Скорее всего, Кучме ничего не остается, как для урегулирования конфликта вокруг дамбы выполнять сепаратные договоренности и идти на дальнейшие уступки России, поскольку практически вся политэлита Украины осудила действия россиян, и он должен с этим считаться.
В то же время, не надо исключать, что дамба в некотором роде может сыграть злую шутку с... политреформой: нет гарантии, что Виктор Медведчук не убеждает Кучму обострить конфликт вокруг дамбы для внутриполитических целей, чтобы иметь предпосылки для введения чрезвычайного положения в стране. Чем обернется чрезвычайное положение, которое позволит президентской администрации закрутить политические гайки для Верховной Рады еще крепче, объяснять лишний раз не надо. Наряду с «третьим сроком» президентства Кучмы это можно считать еще одним вариантом недопуска оппозиции к власти. Поскольку ситуация с политреформой сейчас уже более чем критическая. Недаром же некоторые СМИ начали угрожать настоящей войной тем, кто будет бойкотировать политреформу...
Остается дождаться президентского выбора.
http://www.glavred.info/
2003.10.17 | Dworkin
По моему одна из лучших статей по теме.
Сказали то, что другие не решались написать раньше.А вот что пишет по этому поводу РБК:
http://www.korrespondent.net/main/81135
Однако российские эксперты полагают, что строительство было инициировано руководством из политических, а не экологических соображений. Более того, наблюдатели всячески приветствуют действия российской стороны. «Наконец-то Россия начала предпринимать шаги по пересмотру политики односторонних уступок Украине, – сказал RBC daily руководитель отдела Украины Института стран СНГ Кирилл Фролов. – Это тест на политическую волю Путина. Если строительство доведут до конца, то Киев будет Москву уважать. Ужесточение политики поможет напомнить о проблеме энергетической зависимости Украины от России, о политическом долге Кучмы, которого Россия спасла во время скандала вокруг убийства Гонгадзе».
______________________
Вывод: Тузла - это не "самодурстово" областных или районных властей. Тузла - это начало новой политики Москвы комплексного "яйцезажимания" по отношению к Киеву.
2003.10.17 | Navigator
Третя імперія піднімається на рахітичних ногах злиденного народу
Сюди ж - величезний військовий бюджет Росії, введення початкової військової підготовки в школах, намагання відмінити відстрочку від служби студентам, новий тон російської преси і нове обличчя телебачення. Тотальний спецназ в лікарнях і школах.Третя імперія піднімається на рахітичних ногах злиденного народу.
2003.10.18 | Мазепа
Болезненная руссофобия вам только вредит.
Кликушествуете как сумашедший. Съеали с глузду на почве руссофобии. Бесполезно нас этим не удивишь.Вот вам ответ А.С Пушкина:
Клеветникам России
О чем шумите вы, народные витии?
Зачем анафемой грозите вы России?
Что возмутило вас? волнения Литвы?
Оставьте: это спор славян между собою,
Домашний, старый спор, уж взвешенный судьбою,
Вопрос, которого не разрешите вы.
Уже давно между собою
Враждуют эти племена;
Не раз клонилась под грозою
То их, то наша сторона.
Кто устоит в неравном споре:
Кичливый лях, иль верный росс?
Славянские ль ручьи сольются в русском море?
Оно ль иссякнет? вот вопрос.
Оставьте нас: вы не читали
Сии кровавые скрижали;
Вам непонятна, вам чужда
Сия семейная вражда;
Для вас безмолвны Кремль и Прага;
Бессмысленно прельщает вас
Борьбы отчаянной отвага -
И ненавидите вы нас...
За что ж? ответствуйте: за то ли,
Что на развалинах пылающей Москвы
Мы не признали наглой воли
Того, под кем дрожали вы?
За то ль, что в бездну повалили
Мы тяготеющий над царствами кумир
И нашей кровью искупили
Европы вольность, честь и мир?..
Вы грозны на словах - попробуйте на деле!
Иль старый богатырь, покойный на постеле,
Не в силах завинтить свой измаильский штык?
Иль русского царя уже бессильно слово?
Иль нам с Европой спорить ново?
Иль русский от побед отвык?
Иль мало нас? Или от Перми до Тавриды,
От финских хладных скал до пламенной Колхиды,
От потрясенного Кремля
До стен недвижного Китая,
Стальной щетиною сверкая,
Не встанет русская земля?..
Так высылайте ж нам, витии,
Своих озлобленных сынов:
Есть место им в полях России,
Среди нечуждых им гробов.
2003.10.18 | Isoлятор
Пусть теперь наше Q прочувствует...
Каково оно, когда тебя вешают за яйца!Другой вопрос - ПОЧЕМУ МЫ САМИ ЭТОГО ДО СИХ ПОР НЕ СДЕЛАЛИ???
2003.10.17 | Полтавський вареник
Жителі Тузли благають про порятунок від Східного ведмедя
В четверг делегация Рады из 10 депутатов прибыла в Симферополь (Крым) для ознакомления с ситуацией, возникшей в связи со строительством Россией дамбы в Керченском проливе.Жители косы Тузла обратились к делегации Верховной Рады, состоящей из 10 депутатов, с просьбой урегулировать конфликт, связанный со строительством Россией дамбы в Керченском проливе, пишут Українські Новини, ссылаясь на сообщение руководителя делегации, депутата Рады Анатолия Матвиенко.
"Люди просят: "Остановите вакханалию. Вы можете договориться на уровне верхов", - сказал он.
По словам Матвиенко, жители считают себя заложниками создавшейся ситуации. "Мы ответственны за жизнь одного человека, а здесь 30 семей", - сказал Матвиенко.
Россия начала строительство дамбы в Керченском проливе от Таманского полуострова до принадлежащей Украине косы Тузла в конце сентября, объясняя это возникшими экологическими проблемами.
2003.10.17 | Mykyta
Ще один шматочок до мозаїки - заговорив Кучма (/)
КУЧМА ПЕРЕРВАВ МОВЧАННЯ: РОСІЯ ДІЄ ЩОДО ТУЗЛИ "НЕДОБРОЗИЧЛИВО"www.ПРАВДА.com.ua, 17.10.2003, 13:01
Президент України Леонід Кучма вважає недоброзичливими щодо України дії Росії з будівництва дамби до острова Коса Тузла в Керченській протоці, однак переконаний, що Росія не порушить кордон з Україною.
Про це він заявив у п'ятницю в Дніпропетровську в інтерв'ю журналістам.
"У мене немає ніякої відповіді, якою я був би сьогодні задоволений і задоволені ті, хто почує цю відповідь", - сказав Кучма.
Разом з тим президент підкреслив: "Я переконаний, що ніякого механічного порушення кордону з Україною не буде".
"Не можу не розцінити ці дії як недоброзичливі щодо України", - сказав глава держави. "Гарний сусід так не робить", - підкреслив він.
Інтерфакс-Україна
2003.10.17 | Navigator
"У мене немає ніякої відповіді "- сказав Кучма
"Гарний сусід так не робить", - підкреслив він.Зате Ви, пане президенте, зробили в Ялті як добрий наймит- підсусідок і поганий господар.
Народи півночі пропонують перехожому на ніч свою жінку. По законам гостинності.
Це саме зробили з Україною і Ви. Опустили. По законам зони. Євроазійської. В ЄЕП.
"Гарний президент так не робить".
А якщо робить, то він вже не президент, а намісник.
Що ж дивуєтесь, що хозяїн на вас ще один ошийник одягає?
Крутіться в ногах і цілуйте руки.
А то й з будки вижене.
І більше слухайте своїх радників.
У них відповідь є.
І не одна.
Правильної ні одної.
"Нас в Європі ніхто не чекає" - казали вони -" Зате східному сусіду ми потрібні."
От для цього самого Ви і потрібні.
Тепер маєте відповідь?
2003.10.20 | format R:
Йому трошки смішно
"...Мені трошки смішно... Такі ходи незрозумілі...Дивися на карту...Смішно...Смішно...Але я стояли...буду стоять...буду стоять..."