МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Російська дамба залишається, а Україна виводить прикордонників

10/24/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Російська дамба залишається, а Україну змусили прибрати прикордонний пост!

Російсько-українські переговори в Москві відбулися у формі виголошення суворої догани українському прем'єру Януковичу.

Виявляється Росія в Керченській протоці нічого не робила, а от Україна повинна “відповісти за свої дії”.

На самому початку Касьянов задав тон переговорам, завимагавши від Януковича поясненнь за “дії України”. Таким чином питання про дії Росії і будівництво дамби практично не обговорювалися. Касьянов заявив, що всі навколишні води вважає “спільним водами України та Росії”, а отже відповідно до традиційної російської логіки – “все вокруг наше, все вокруг мое” - Росія робитиме там все, що захоче. Окрім того Росія намірена, і як показали перговори, це в неї прекрасно виходить, контролювати всі дії України у цій “спільній зоні”.

Проголошення і практичне втілення на переговорах Касьяновим концепції “спільної зони” фактично означає і підтвердження територіальних претензій на острів Тузла, який росіяни вперто називають “остров Коса Тузла”

В результаті переговорів Росія не взяла на себе ніяких зобов'язань, окрім обіцянки “призупинити” побудову дамби, яка була зупинена не з волі московського начальства, а через втручання українських прикордонників, котрі поставли понтони і пост бійців спецпризначення на лінії кордону між Україною і Росією. Однак українську сторону зобов'язали прибрати цих прикордонників і їх пости з острова Тузла.

Одночасно прийнято грізну заяву до політиків України та Росії, в якій їх закликають припинити будь-які заяви стосовно острова Тузла і російської дамби. Очевидно, що ці заяви можуть в подальшому завадити добудові дамби і перетворення “острова Коса Тузла” в російський півострів “Тузлинська коса.”

В тексті угоди також передбачається що будівництво дамби зупинено не назавжди, а лише до рішення “екологів”, які повинні висловитися про доцільність побудови дамби.

Відповіді

  • 2003.10.24 | Світлана

    Re: Російська дамба залишається, а Україну змусили прибрати прикордо

    Ніяка держава не може заставити іншу державу змусити поступитися на свою користь просто так. Покричати, потупати ногами, і заставити поступитьися. Це смішно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.24 | Світлана

      Re: Російська дамба залишається, а Україну змусили прибрати прикордо

      Державу можна лише просто здати
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.25 | Тьотя Мотя

        Re: Як писав О*Генрі...

        Як писав О*Генрі, Пані Світлано, "компанію не можливо збанкрутувати ззовні, компанія банкрутує тільки з середини..."

        Я з Вами повністю згоден. Кучка, Янукович, Тигібкий, та іжє з ними саме здають України, певно що за шматок сала. (Кучма вже має хату у Підмовсков*ї, тож йому треба старатися для його нової Родіни, заслужити довіру, щоб було куди тікати коли він вийде на пенсію.)
    • 2003.10.24 | Гості з майбутнього

      А хто сказав що Кучма поступився просто так?

      За гроші, за гроші.
      Тому й верзе херню про українських провокаторів і російських екологів в погонах, які доложать, чи портібна дамба...
  • 2003.10.24 | Englishman

    Shoje na te, scho Rosija vzrishyla dopomogty Juschenku

    staty prezydentom ;-)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.24 | KE

      Да, доказав, что он никто : ) (-)

  • 2003.10.24 | Ru

    Когда там шторм будет??? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.10.24 | Al

    У Києві ЗРАДА!!!

    Будь-якому неупередженому спостерігачеві очевидно, що у Києві звила собі кубло державна зрада. Державні інтереси мало кого з вищих урядовців переймають. Янукович зробив подорож до Москви, отримав у писок від "хазяіна", облизнувся, клацнув підборами, гаркнув: "Jawohl!" та й повернувся вдоволений додому. Чекаймо тепер на новий фарс із переговорами... Це гра в одні ворота.
    Невже ж Украіна так ніколи й не випростається?
  • 2003.10.24 | Mykyta

    Ситуація, здається, прояснилась

    З УП: "У даний момент жодного кордону між Росією й Україною в районі коси Тузла не існує, тому усе, що робиться, виходячи з припущення, що такий кордон є, - це неправильні дії, і вони повинні бути припинені", - заявив Касьянов.
    ----
    Гм, цікаво. Якщо кородону нема, то чому росіяни твердять, нібито вони будують дамбу на своїй території? Дамба наша! :)
    -----
    З УП: "Узагалі будівництво дамби повинне фінансуватися з бюджетів двох країн, тому що мова йде про екологію Азовського моря", - сказав Касьянов. Однак Росія, підкреслив прем'єр, не має наміру вимагати будь-якої компенсації від України за будівництво.
    -----
    Всі ці висловлювання обурюють і перша реакція - запустити би чимось по його морді. Але з іншого боку, це просто означає, що вони не очікували рішучих дій від України - звідси і така нервозність. Мабуть отримає "на горіхи" тов. Касьянов, коли Путін повернеться - вгатили купу грошей, а дамба недобудована.

    По-моєму, картина стала абсолютно однозначною - була саме спроба анексії Тузли, а не якісь там ПР-акції (чи ще там щось) . І вона поки-що успішно провалюється.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.10.24 | Майдан

      Виглядає на те

      Поки що на Україну далі тиснуть і вона далі відступає, забираючи зі своєї території прикордонників. В той же час пост козаків на дамбі демонструє те що Росія збирається наступати далі - якщо не помиляюся козаки мають статус територіальних військ російської армії.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.10.24 | 123

        Тепер, коли Ви це визнали

        ... версію про те, що йшлося саме про тупу агресію москалів, спрямовану на окупацію острова.

        Майдан пише:
        > Поки що на Україну далі тиснуть і вона далі відступає, забираючи зі своєї території прикордонників. В той же час пост козаків на дамбі демонструє те що Росія збирається наступати далі - якщо не помиляюся козаки мають статус територіальних військ російської армії.

        Зрозуміло - що Україна повністю перемогла (не тільки острів не дала, но вимусила дефакто визнати кордон по воді, який де-юре Москва не хоче визнавати). Єдине, що віддала Україна -- дала уряду РФ моральний компенсатор, щоб ті не були уж зовсім обісрані. Прибрала прикордонників. Враховуючи наші стратегічні стосунки з Росією -- такий дружній крок з боку України, спрямований на рятування обличчя стратегічного партнера, можна зрозуміти.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.10.24 | Mykyta

          Вцілому погоджуюсь

          123 пише:

          > Зрозуміло - що Україна повністю перемогла (не тільки острів не дала, но вимусила дефакто визнати кордон по воді, який де-юре Москва не хоче визнавати). Єдине, що віддала Україна -- дала уряду РФ моральний компенсатор, щоб ті не були уж зовсім обісрані. Прибрала прикордонників. Враховуючи наші стратегічні стосунки з Росією -- такий дружній крок з боку України, спрямований на рятування обличчя стратегічного партнера, можна зрозуміти.

          Є лише застереження: не будемо поспішати. Якщо це все так і закінчиться (залишити все на переговори) то можна константувати фактичну перемогу України (+ словесне приниження). Крім того (за умови, якщо це закінчиться переговорами) той негативний імідж, який Росія собі заробила, - це поразка набагато сильніша, ніж втрата (тобто, нездобуття) Азова.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.10.24 | Mykyta

            А ось і підтвердження тому, що Україна має намір

            "запереговорити" проблему. Крім того, Касьянов, мабуть, свідомо пустив "утку" про те, що Україна забирає прикордонників в обмін на припинення будівництва, щоб мати можливість поновити роботи. Здається, криза ще зовсім не закінчилась.
            ---------------------

            ЯНУКОВИЧ КАЖЕ, ЩО НЕ ОБІЦЯВ ПРИБИРАТИ ПРИКОРДОННИКІВ З ТУЗЛИ

            www.ПРАВДА.com.ua, 24.10.2003, 18:54

            Прем'єр-міністр України Віктор Янукович заявляє, що українська сторона розгляне пропозицію Росії про виведення прикордонників з острова Тузла.

            В інтерв'ю журналістам у п'ятницю по приїзду до Києва після робочої поїздки до Москви Янукович повідомив, що питання про виведення українських прикордонників з Тузли було поставлене російською стороною.

            "Воно буде розглянуте на рівні експертів. Ми будемо діяти відповідно до діючого законодавства і Конституції України", - підкреслив він.

            Янукович відзначив, що встановлення прикордонної застави на острові Коса Тузла було спровоковано тим, що з Україною не було погоджене питання будівництва дамби. "Українська сторона була стурбована, і було вжито відповідних заходів", - сказав прем'єр.

            Коментуючи в цілому поїздку до Москви, він відзначив, що вона закінчилися тим, що сторони сіли за стіл переговорів з метою знайти взаєморозуміння і прийняти відповідні рішення.

            За словами Януковича, українська сторона хотіла одержати відповідь на питання про мету будівництва дамби, і чому виникла ця проблема, і вона почула, що рішення було прийнято на рівні керівництва Краснодарського краю, і проект будівництва дамби - проект екологічний, однак він не був погоджений з урядом Росії.

            Він нагадав, що сторони домовилися про створення спільної експертної групи для оцінки доцільності будівництва дамби взагалі.

            Говорячи в цілому про позиції України на переговорах, Янукович підкреслив, що вони була продиктована принципами Конституції і недоторканності території.

            Він підтвердив повідомлення глави уряду Росії Михайла Касьянова про те, що російська сторона призупинила будівництво дамби до висновків експертизи.

            Янукович висловив думку, що Азовське море може мати статус внутрішніх вод України і Росії за умови його розмежування лінією державного кордону.

            Як відомо, після переговорів з Януковичем у Москві російський прем'єр Касьянов повідомив, що Україна забирає прикордонників з коси Тузла, а Росія припиняє будівництво дамби до завершення узгодження двома країнами статусу азово-керченської акваторії.

            "Війська не повинні там демонструвати свої мускули, кордону не існує, і ми розглядаємо все це як непорозуміння", - підкреслив прем'єр.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.10.24 | 123

              Правильно

              Mykyta пише:
              > "запереговорити" проблему. Крім того, Касьянов, мабуть, свідомо пустив "утку" про те, що Україна забирає прикордонників в обмін на припинення будівництва, щоб мати можливість поновити роботи. Здається, криза ще зовсім не закінчилась.

              Повністю підтверджує сказане мною. Справа Касьянова - на словах показувати, що вони "круті" і нічого не програли. Компенсувати риторикою фактичну поразку.
        • 2003.10.24 | Людмила Коваль

          Re: Медитуєте?

          123 пише:
          >
          > Зрозуміло - що Україна повністю перемогла (не тільки острів не дала, но вимусила дефакто визнати кордон по воді, який де-юре Москва не хоче визнавати). Єдине, що віддала Україна -- дала уряду РФ моральний компенсатор, щоб ті не були уж зовсім обісрані. Прибрала прикордонників. Враховуючи наші стратегічні стосунки з Росією -- такий дружній крок з боку України, спрямований на рятування обличчя стратегічного партнера, можна зрозуміти.


          З чого Ви взяли, що Росія дефакто визнала кордон по воді і Україна перемогла?

          Я Вам події нагадаю.

          В перших числах жовтня російські ЗМІ оприлюднили заяви представника прикордонної служби ФСБ Російської Федерації про те, що на косі Тузла після завершення робіт буде виставлена російська прикордонна застава.

          4 жовтня Владімір Путін сказав, що не бачить проблем стосовно кордону на суходолі.
          Суперечка навколо статусу Азовського моря і Керченської протоки між Києвом і Москвою точиться вже більше десяти років.

          20 жовтня Росія зажадала від України документального підтвердження того, що Тузла належить Україні.

          22 жовтня Іванов заявив: "Спорудження дамби, що ведеться за рішенням краснодарської влади, продиктовано винятково господарсько-екологічними причинами і не має жодного відношення до переговорів щодо статусу Азово-Керченської акваторії"

          24 жовтня Кас"янов заявив: “Україна повинна забрати прикордонників з острова Тузла, оскільки ця територія є спірною”

          ТО ДЕ І КОЛИ РОСІЯ ВИЗНАЛА КОРДОН ПО ВОДІ?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.10.24 | 123

            Навпаки - дивлюсь тверезо, на факти

            Людмила Коваль пише:
            > 123 пише:
            > >
            > > Зрозуміло - що Україна повністю перемогла (не тільки острів не дала, но вимусила дефакто визнати кордон по воді, який де-юре Москва не хоче визнавати). Єдине, що віддала Україна -- дала уряду РФ моральний компенсатор, щоб ті не були уж зовсім обісрані. Прибрала прикордонників. Враховуючи наші стратегічні стосунки з Росією -- такий дружній крок з боку України, спрямований на рятування обличчя стратегічного партнера, можна зрозуміти.
            >
            >
            > З чого Ви взяли, що Росія дефакто визнала кордон по воді і Україна перемогла?

            Ось тут я пояснював докладно
            http://maidan.org.ua/n/free/1066997634

            > Я Вам події нагадаю.
            >
            > В перших числах жовтня російські ЗМІ оприлюднили заяви представника прикордонної служби ФСБ Російської Федерації про те, що на косі Тузла після завершення робіт буде виставлена російська прикордонна застава.

            Цікаво, я такого не бачив. Лінк можна?

            У будь-якому випадку, це підтверджує - задачею Росії була дамба до о. Тузла.

            > 4 жовтня Владімір Путін сказав, що не бачить проблем стосовно кордону на суходолі.
            > Суперечка навколо статусу Азовського моря і Керченської протоки між Києвом і Москвою точиться вже більше десяти років.

            Ну.

            > 20 жовтня Росія зажадала від України документального підтвердження того, що Тузла належить Україні.

            В тому ж руслі.

            > 22 жовтня Іванов заявив: "Спорудження дамби, що ведеться за рішенням краснодарської влади, продиктовано винятково господарсько-екологічними причинами і не має жодного відношення до переговорів щодо статусу Азово-Керченської акваторії"

            > 24 жовтня Кас"янов заявив: “Україна повинна забрати прикордонників з острова Тузла, оскільки ця територія є спірною”

            Ні, він не так заявив.

            > ТО ДЕ І КОЛИ РОСІЯ ВИЗНАЛА КОРДОН ПО ВОДІ?

            Де-факто визнала. Де-юре вона його не визнає. Однак Україна примусила Росії зупинити будівництво дамби на межі, яку Україна вважає границею по воді, і яку Росія де-юре не визнає. Це і є перемога України. Росія зупинилася там, де хотіла Україна. Там, де Україна вважає, що далі -- наша вода.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.10.24 | Людмила Коваль

              Re: Ой-лі???


              123 пише:

              Де-факто визнала. Де-юре вона його не визнає. Однак Україна примусила Росії зупинити будівництво дамби на межі, яку Україна вважає границею по воді, і яку Росія де-юре не визнає. Це і є перемога України. Росія зупинилася там, де хотіла Україна. Там, де Україна вважає, що далі -- наша вода.

              У Вашому висновку міститься протиріччя. Ось воно. Росія, зупинивши будівництво дамби на межі, де-факто визнала кордон по воді, а визнавши кордон по воді, змусила Україну забрати з кордону свою прикордонну заставу. Якщо визнала кордон, то чому змусила забрати прикордонний пост? І яке мала право взагалі таке жадати? Казуїстика?
              Так, казуїстика у Ваших словах про перемогу. Ви пропонуєте тішитись тому, що не зробила Росія, хоча вона і не мала права цього робити. Ви вважаєте нормальним тимчасове непорушення нашої територіальної цілісності за умов відсутність правової певності?

              РОСІЯ НЕ МАЛА ПРАВА ПОЧИНАТИ СПОРУДЖЕННЯ ДАМБИ БЕЗ УЗГОДЖЕННЯ ЦЬОГО БУДІВНИЦТВА З УКРАЇНОЮ!!!

              Навіть Кас»янов це розуміє, але намагається звести незаконні дії до «погрішності» Краснодарського керівництва, а заодно зняти відповідальність з Кремля , який буцімто нічого не знав.

              Тож повторюся. Росія не мала права ПОЧИНАТИ будівництво! А Ви пропонуєте вважати перемогою, що вона призупинила , ПРИЗУПИНИЛА (!) його ніби до з»ясування статусу акваторії. Та про статус акваторії вже 10 років сперечаються. Дамба була потрібна, щоб прискорити вирішення цього питання. А Ви кажете перемога, бо дамбу до Тузли такой не дотягли і Кас»янов сказав, що не зроблять цього раніше, ніж експерти дадуть заключення про її екологічну безпечність.
              Чи багато вартує слово Росії? Оце в УП недавно нагадали попередження Бісмарка про те, що угоди з Росією не варті того паперу на якому складені . Перемогу над Росією у цій ситуації можна здобути тільки у Гаагському суді! І це буде дійсна і безповоротна перемога, або шляхом… Отого «АБО шляхом…» нікому не треба.


              Ваші докладні пояснення (по лінку) теж прочитала. Та все ж не можу погодитись з Вами, що вище й виклала.

              Ви просите лінк на інформацію про заяви представника прикордонної служби ФСБ. Не зберігаю лінки, але можу точно подати джерело . Це Заява МЗС України від 3 жовтня 2003 року. Приводжу повний зміст:


              Останніми днями російською стороною розпочато й активно ведеться будівництво дамби в Керченській протоці з метою поєднання частини української території (коса Тузла) з російським берегом Таманського півострова.
              Особливе занепокоєння викликає потенційна можливість порушення державного кордону України. Саме такий висновок можна зробити з оприлюдненої через російські ЗМІ заяви представника прикордонної служби ФСБ Російської Федерації про те, що на косі Тузла після завершення робіт буде виставлена російська прикордонна застава.
              З урахуванням ситуації, що склалася, Міністерством закордонних справ України вживаються термінові заходи. Так, 30 вересня ц.р. Тимчасовий повірений у справах Російської Федерації в Україні був викликаний до МЗС, де йому було вручено відповідну ноту.
              2 жовтня ц.р. заступник міністра закордонних справ України у терміновому порядку відбув до Москви, де провів екстрені консультації з цього приводу.
              Міністерство закордонних справ України підкреслює, що відповідно до норм міжнародного права та практики держав будь-які роботи на державному кордоні можуть здійснюватися лише за належно оформленою згодою обох сусідніх держав.
              Показово, що будівництво дамби ведеться в той момент, коли двосторонній переговорний процес щодо делімітації морських просторів у Керченській протоці ще не завершено. Тому законну стурбованість української сторони викликають дії Російської Федерації, що суперечать положенням статті 2 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство від 31 травня 1997 року та вимогам статті 5 Договору про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року.
              Міністерство закордонних справ України доводить до відома російської сторони, що будь-які односторонні роботи на зазначеній ділянці Керченської протоки жодним чином не матимуть впливу на проходження існуючого українсько-російського державного кордону.
              МЗС України закликає російську сторону вжити негайних заходів, спрямованих на виправлення ситуації, що склалася, та утримуватися від дій, які б могли завдати шкоди державному суверенітету України над частиною її території, а також розвитку українсько-російських відносин.
              Україна розраховує, що аргументи, викладені в ноті, під час консультацій і в цій заяві знайдуть розуміння з боку Російської Федерації та дозволять і надалі вирішувати всі проблемні питання двосторонніх відносин в дусі взаємної поваги та дотримання міжнародного права.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.10.25 | 123

                Re: Ой-лі???

                Людмила Коваль пише:
                >
                > 123 пише:
                >
                > Де-факто визнала. Де-юре вона його не визнає. Однак Україна примусила Росії зупинити будівництво дамби на межі, яку Україна вважає границею по воді, і яку Росія де-юре не визнає. Це і є перемога України. Росія зупинилася там, де хотіла Україна. Там, де Україна вважає, що далі -- наша вода.
                >
                > У Вашому висновку міститься протиріччя. Ось воно. Росія, зупинивши будівництво дамби на межі, де-факто визнала кордон по воді,

                Так

                > а визнавши кордон по воді, змусила Україну забрати з кордону свою прикордонну заставу. Якщо визнала кордон, то чому змусила забрати прикордонний пост? І яке мала право взагалі таке жадати? Казуїстика?

                Я пояснював двічі. Суперечливості як раз нема. Саме тому, що Росія вимушена була де-факто визнати наш кордон і фактично підкоритися Україні, саме тому вони такі активні у словесах. Саме тому вони хочуть одержати хоч би демонстративну поступку. Такою демонстративною поступкою є виведення військвих з острова.

                І не змусила вона забрати військових, а запропонувала.

                > Так, казуїстика у Ваших словах про перемогу. Ви пропонуєте тішитись тому, що не зробила Росія, хоча вона і не мала права цього робити. Ви вважаєте нормальним тимчасове непорушення нашої територіальної цілісності за умов відсутність правової певності?

                Вона ХОТІЛА влізти в наші води -- які вона не визнала нашими, і ми погоджуємося з тим, що статус цих вод досьогодні невизначен. Більш того, вона ХОТІЛА влізти на нашу землю, яка є нашею однозначно - принаймні з нашої точки зору.

                Росія ХОТІЛА це зробити, ПРАГНУЛА цього, але ми це їм не дали. В цьому є очевидна перемога. І не є важливим - мала вона право прагнути цього чи ні. Гітлер напав на СРСР - не мав права. Але коли його перемогли - то була перемога.

                > РОСІЯ НЕ МАЛА ПРАВА ПОЧИНАТИ СПОРУДЖЕННЯ ДАМБИ БЕЗ УЗГОДЖЕННЯ ЦЬОГО БУДІВНИЦТВА З УКРАЇНОЮ!!!

                Ні, це неправда.

                Вона мала на це повне право. Вони мали б пояснити Україні що вони роблять біля кордону (пояснити, але не узгодити). Тільки для того, щоб Україна не мала підозр шодо намірів росіян. Вони могли б сказати "ми зробимо апендікс на 3 км, не хвилюйтесь" і почати будувати. Це їх право.

                > Навіть Кас»янов це розуміє, але намагається звести незаконні дії до «погрішності» Краснодарського керівництва, а заодно зняти відповідальність з Кремля , який буцімто нічого не знав.

                Погрішність в тому, що вони не попередили і не пояснили. Узгоджувати не потрібно.

                > Тож повторюся. Росія не мала права ПОЧИНАТИ будівництво! А Ви пропонуєте вважати перемогою, що вона призупинила , ПРИЗУПИНИЛА (!) його ніби до з»ясування статусу акваторії. Та про статус акваторії вже 10 років сперечаються. Дамба була потрібна, щоб прискорити вирішення цього питання. А Ви кажете перемога, бо дамбу до Тузли такой не дотягли і Кас»янов сказав, що не зроблять цього раніше, ніж експерти дадуть заключення про її екологічну безпечність.

                У нас з Вами принципова розбіжність. Я переконаний що Росія мала право будувати що завгодно на своїй теріторії. І те, що вона збудувала -- вона може залишити, якщо на то її воля.

                > Чи багато вартує слово Росії? Оце в УП недавно нагадали попередження Бісмарка про те, що угоди з Росією не варті того паперу на якому складені . Перемогу над Росією у цій ситуації можна здобути тільки у Гаагському суді! І це буде дійсна і безповоротна перемога, або шляхом… Отого «АБО шляхом…» нікому не треба.

                Слово Росії - слово стратегічного партнера. Ми не можемо не вірити, маючи такі стосунки з Росією як маємо. Тоді спочатку треба розірвати стратегічні стосунки (що я б лише вітав), а потім - не вірити слову їх прем*єра.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.10.25 | Людмила Коваль

                  Re: Ой-лі???

                  123 пише:

                  У нас з Вами принципова розбіжність. Я переконаний що Росія мала право будувати що завгодно на своїй теріторії. І те, що вона збудувала -- вона може залишити, якщо на то її воля.

                  Здається такой дійсно розбіжність принципова.

                  В Тульській губернії най собі будує що їй заманеться. Нема питань.
                  Тула і коса Тузла – дві різні пари кальош. Коса Тузла розташована у прикордонній зоні і тут діють дещо інші правила.

                  Я подавала повний текс заяви МЗС. Ви напевно не звернули увагу на цю її частину:

                  «Міністерство закордонних справ України підкреслює, що відповідно до норм міжнародного права та практики держав будь-які роботи на державному кордоні можуть здійснюватися лише за належно оформленою згодою обох сусідніх держав.

                  І далі у заяві МЗС говориться:

                  Показово, що будівництво дамби ведеться в той момент, коли двосторонній переговорний процес щодо делімітації морських просторів у Керченській протоці ще не завершено. Тому законну стурбованість української сторони викликають дії Російської Федерації, що суперечать положенням статті 2 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство від 31 травня 1997 року та вимогам статті 5 Договору про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року.

                  Нагадаю, що у статті 5 Договору про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року зафіксовано наступне:
                  "Врегулювання питань, які належать до суміжних морських просторів, здійснюється за угодою між Договірними Сторонами відповідно до міжнародного права".

                  Ось Вам ще.

                  У Конвенції ООН з морського права 1982 року зокрема говориться:

                  «…коли територіальне море дорівнює 12 милям і воно накладається на територіальне море іншої країни чи її економічної зони, то це питання потребує міжнародного врегулювання, тобто підписання угоди.»

                  Хоча цей документ не ратифікований ні Росією ні Україною, обидві, відповідно до конвенції про міжнародні договори, мають зобов’язання утримуватися від дій, що суперечитимуть цілям цього документа.


                  Таким чином, згідно вимог міжнародного права, Росія не повинна була розпочинати будівництво дамби у прикордонній зоні не узгодивши це питання з нами. Своїми діями на косі Росія порушила норми міжнародного права, а не просто допустила «погрішність».


                  123 пише:

                  Слово Росії - слово стратегічного партнера. Ми не можемо не вірити, маючи такі стосунки з Росією як маємо. :lol:

                  Тоді спочатку треба розірвати стратегічні стосунки (що я б лише вітав), а потім - не вірити слову їх прем*єра.
                  :lol:
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.10.25 | 123

                    Re: Ой-лі???

                    Людмила Коваль пише:
                    > 123 пише:
                    >
                    > У нас з Вами принципова розбіжність. Я переконаний що Росія мала право будувати що завгодно на своїй теріторії. І те, що вона збудувала -- вона може залишити, якщо на то її воля.
                    >
                    > Здається такой дійсно розбіжність принципова.

                    Я не фахівець і керуюся лише загальними міркуваннями. Тобто, можливо, й неправий.

                    > В Тульській губернії най собі будує що їй заманеться. Нема питань.
                    > Тула і коса Тузла – дві різні пари кальош. Коса Тузла розташована у прикордонній зоні і тут діють дещо інші правила.
                    >
                    > Я подавала повний текс заяви МЗС. Ви напевно не звернули увагу на цю її частину:
                    >
                    > «Міністерство закордонних справ України підкреслює, що відповідно до норм міжнародного права та практики держав будь-які роботи на державному кордоні можуть здійснюватися лише за належно оформленою згодою обох сусідніх держав.

                    Якщо так брати питання - то і Україна немає права нічого будувати на тому острові без згоди Росії. Не може їжаків ставити. Снаряд отой - що дно поглиблює.

                    Ви дали серйозний аргумент, але я все ж не бачу тут логіки.
                    Що таке "будь-які роботи"? Що таке "на кордоні"? Скільки километрів? За 2 км від кордону можна будувати дабму? А за 3?

                    >
                    > І далі у заяві МЗС говориться:
                    >
                    > Показово, що будівництво дамби ведеться в той момент, коли двосторонній переговорний процес щодо делімітації морських просторів у Керченській протоці ще не завершено. Тому законну стурбованість української сторони викликають дії Російської Федерації, що суперечать положенням статті 2 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство від 31 травня 1997 року та вимогам статті 5 Договору про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року.
                    >
                    > Нагадаю, що у статті 5 Договору про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року зафіксовано наступне:
                    > "Врегулювання питань, які належать до суміжних морських просторів, здійснюється за угодою між Договірними Сторонами відповідно до міжнародного права".
                    >
                    > Ось Вам ще.
                    >
                    > У Конвенції ООН з морського права 1982 року зокрема говориться:
                    >
                    > «…коли територіальне море дорівнює 12 милям і воно накладається на територіальне море іншої країни чи її економічної зони, то це питання потребує міжнародного врегулювання, тобто підписання угоди.»
                    >
                    > Хоча цей документ не ратифікований ні Росією ні Україною, обидві, відповідно до конвенції про міжнародні договори, мають зобов’язання утримуватися від дій, що суперечитимуть цілям цього документа.
                    >
                    >
                    > Таким чином, згідно вимог міжнародного права, Росія не повинна була розпочинати будівництво дамби у прикордонній зоні не узгодивши це питання з нами. Своїми діями на косі Росія порушила норми міжнародного права, а не просто допустила «погрішність».

                    Я не побачив порушення норм, які Ви навели...
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.10.26 | Людмила Коваль

                      Re: Уф!

                      123 пише:

                      > > У нас з Вами принципова розбіжність. Я переконаний що Росія мала право будувати що завгодно на своїй теріторії. І те, що вона збудувала -- вона може залишити, якщо на то її воля.
                      > >
                      Людмила Коваль пише:

                      > > Здається такой дійсно розбіжність принципова.
                      >
                      123 пише:
                      > Я не фахівець і керуюся лише загальними міркуваннями. Тобто, можливо, й неправий.
                      >

                      Ви не праві, але не тому, що не фахівець, а тому, що Вам або ніколи або ліньки самому "зануритися" у правову нудотину.
                      Але при бажанні Ви усе дуже правильно розкладаєте. Це пам"ятаю ще з дискусії про судоустрій яку вів Юрій Василенко на Майдані.

                      Л.К.:
                      > > В Тульській губернії най собі будує що їй заманеться. Нема питань.
                      > > Тула і коса Тузла – дві різні пари кальош. Коса Тузла розташована у прикордонній зоні і тут діють дещо інші правила.
                      > >
                      > > Я подавала повний текс заяви МЗС. Ви напевно не звернули увагу на цю її частину:
                      > >
                      > > «Міністерство закордонних справ України підкреслює, що відповідно до норм міжнародного права та практики держав будь-які роботи на державному кордоні можуть здійснюватися лише за належно оформленою згодою обох сусідніх держав.
                      >
                      123:
                      > Якщо так брати питання - то і Україна немає права нічого будувати на тому острові без згоди Росії. Не може їжаків ставити. Снаряд отой - що дно поглиблює.
                      >

                      Ви навмисно кашу робите?
                      Нагадую, що дамбу тягнули в сторну України з наміром з"єднати її з о. Тузла.
                      Якби Ткачов просто укріпляв берег, то його справа. А спорудження дамби, яка має з"єднати території, що належать різним країнам - справа зовсім інша.

                      Ну, не робіть вигляд, що не розумієте про що мова. ;)

                      123:
                      > Ви дали серйозний аргумент, але я все ж не бачу тут логіки.
                      > Що таке "будь-які роботи"? Що таке "на кордоні"? Скільки километрів? За 2 км від кордону можна будувати дабму? А за 3?
                      >
                      Будь-які, що можуть бути потлумачені як загрозливі для сусідньої держави.
                      На кордоні - це вздовж демаркаційної лінії, що розділяє території держав. Між двома кордонами має знаходитись ще й нейтральна полоса.
                      Повідомити Вам зараз про метри не готова і не бачу сенсу.

                      Ви просто вперлися, шановний 123. :-)
                      > >
                      >
                      123.
                      > Я не побачив порушення норм, які Ви навели...

                      Ви не хочете їх бачити тому й не бачите. Ну та нехай. Це не так принципово. Головне, щоб Тузла нашою залишилася. :-)
        • 2003.10.24 | Гура

          Що? Перемогла? Визнали? Нам плюнули в обличчя, а він -дощ іде(-)

        • 2003.10.24 | Адвокат ...

          "Бєрєґі платьє снову, а чєсть смолоду!"

          Українським вищим достойникам,-- ліпше, вигідніше та доцільніше,-- спасати власне обличча. Аніж опікувати се обличчам ворогів. Особливо, якщо та опіка,-- без меча в руці, чи "бєз царя в ґоловє".
      • 2003.10.25 | Тьотя Мотя

        Re: Саме час нашим козакам та кр.татарам поїхати на Тузлу(-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.10.25 | 123

          Погодужюсь - непоганий варіант.

          Чому б добровольцям (яких Шкіль нарахував 27 тисяч осіб) не поїхати у турпохід на Тузлу? Це коштуватиме не так багато...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.10.25 | KAKTUZZ

            Ага! Україна вже вивела прикордонників з Тузли

            Про це сповіщає Креспондент.нет


            Украинские пограничники остаются на острове Коса Тузла


            Украина не признала Тузлу спорной территорией: пограничники остаются на острове

            Корреспондент.net
            25 Октября 2003, 16:35

            Пограничники на острове Коса Тузла продолжают нести службу в обычном режиме. Об этом, как передает Интерфакс-Украина, сообщил в субботу, 25 октября, начальник пресс-центра государственной пограничной службы Украины Анатолий Самарченко, который в настоящее время находится на острове.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".