МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як вам ость таке ? (контроль над Інтернетом з боку держави)

11/09/2003 | Влад
Взято з сайту телекомпанії "1+1"

------------------
Намір українського уряду управляти інтернет-доменом UA не суперечить законодавству – таке рішення ухвалив Київський господарський суд після позову теперішнього адміністратора цього домена

Управління українським сегментом інтернету було делеговано у 92-році двом громадянам України в інтересах усіх українських користувачів мережі. З 2001 року про свої претензiї на домен почала заявляти українська держава. Мiжнародна правозахисна органiзацiя "Репортери без кордонiв" висловила занепокоєння спробами держави в особі Служби безпеки України взяти пiд контроль українську частину Інтернету. У всьому світі інтернет позбавлений контролю з боку держави.
-------------------

Я кажуть: "без коментарів".

Відповіді

  • 2003.11.09 | Костя Порох

    Пропоную рішення з планом дій.

    1. Самоурядівній асоціації інтернетників уповноважити Хостмастер представляти Інтернет товариство перед InterNIC.

    2. Хостмастеру подати заявку на створення нового українського домену першого рівня (.up, .uj, чи навіть .ukr).

    3. Отримати права на такий домен першого рівня.

    4. Перевести всі сайти в зоні .ua на новий домен першого рівня.

    5. Віддати СБУ .ua і не заважати українському урядові займатися онанізмом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.09 | Влад

      Re: Пропоную рішення з планом дій.

      Тут, як на мене, справа не в домені UA, як такому. Справа в тому, що уряд робить спроби привласните, що йому ніколи не належало і не належить. В цьому випадку йдеться взагалі над контролем на українським сегментом інтернету. Вчора в новинах я сам чув заяви, що за збереження і конфедеційність електроної пошти мають відповідати не провайдери, а СБУ. "Все в ім'я людини, все на благо людини. Я навіть знаю цю людину" :-).
      Якщо уряд зможе підімяти під себе домен UA, то він зможе це зробити з будь-яким доменом на території України. Досвід вже буде.
      Я вже не кажу про ті маразматичні проекти, які розробляються в надрах СБУ на кшалт "націоналізації IP-простору на Україні".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.11.09 | Костя Порох

        Так може: заява/пояснення InterNICu буде досить??? (-)

  • 2003.11.09 | 123

    Як це мені? Повне бредовисько. Що тут обговорювати?

    До чого тут український уряд, український суд тощо? Якщо український уряд вирішить, що йому подобається собака американського посла -- так що, цьго досить для того щоб його забрати у посла?

    В цих новинах забули сказати -- хто саме делегував двом громадянам України право управляти зоною .ua. ICAAN делегував -- організація, яка до України відношення не має. ICAAN делегує тому, кому хоче. І на наміри уряду йому начхати. Без ICAAN відібрати зону .ua у Кохманюка (той, кому делегували) НЕМОЖЛИВО -- цього уряд ніяк не може второпати.

    Влад пише:
    > Взято з сайту телекомпанії "1+1"
    >
    > ------------------
    > Намір українського уряду управляти інтернет-доменом UA не суперечить законодавству – таке рішення ухвалив Київський господарський суд після позову теперішнього адміністратора цього домена
    >
    > Управління українським сегментом інтернету було делеговано у 92-році двом громадянам України в інтересах усіх українських користувачів мережі. З 2001 року про свої претензiї на домен почала заявляти українська держава. Мiжнародна правозахисна органiзацiя "Репортери без кордонiв" висловила занепокоєння спробами держави в особі Служби безпеки України взяти пiд контроль українську частину Інтернету. У всьому світі інтернет позбавлений контролю з боку держави.
    > -------------------
    >
    > Я кажуть: "без коментарів".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.09 | Влад

      Re: Як це мені? Повне бредовисько. Що тут обговорювати?

      Я добре розумію, що те, що намегається зробити уряд - повне бредовисько. Але в нас така "країна чудес", що будь-яке бредовисько може стати дійсністю. Як це в нас робиться - пояснювати не треба.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.11.09 | 123

        Навіть не уявляю - як це стане дійсністю на практиці

        Ну не може будь-хто бажаючий керувати зоною .ua - лише тому, що йому так хочеться!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.11.09 | Влад

          Re: Навіть не уявляю - як це стане дійсністю на практиці

          А "китайський варіант" ви не розглядали ? Та ніби-то весь Китай сидить за "файр-волом" і доступ до сайтів дуже обмежений. А за перегляд "недозволених" сайтів - кримінальна відповідальність.
  • 2003.11.09 | Androfag

    Та це ще не контроль

    Чув, що у ВР зареєстрований гебешний проект щодо моніторингу інтернет трафіку. Більшість і комуністи будуть обома руками за, і проект пойдьот на ура. Оце вже справжній контроль.
  • 2003.11.09 | Горицвіт

    види контролю

    Управління доменом UA – це тільки одна загроза інтернетові з боку держави.

    Є ще проекти про:
    (2) контент і
    (3) про моніторинг трафіка.

    Про таке як в Китаї (фільтрування трафіка), здається, опублікованих проектів поки що нема.

    Моніторинг, здається, робиться і зараз, хоч і незаконно.

    Контроль домена UA перехопити не так просто, бо в ICANN не ідіоти, до того ж та організація контролюється урядом США. А зараз уряд України знов активно ввійшов в топ-новини за порушення свободи слова і зборів, тому, мені здається, управління доменом UA вони найближчим часом не захоплять. Хоча можуть піднімати шум і дестабілізувати роботу реєстраторів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.09 | 123

      От моніторинг трафіку - це вони можуть :( (-)

    • 2003.11.09 | Влад

      Re: види контролю

      Горицвіт пише:
      > Управління доменом UA – це тільки одна загроза інтернетові з боку держави.
      >
      > Є ще проекти про:
      > (2) контент і
      > (3) про моніторинг трафіка.
      >
      > Про таке як в Китаї (фільтрування трафіка), здається, опублікованих проектів поки що нема.

      Тут ключові слова "поки що немає". Але, як кажуть, ще не вечір. Після таких постанов уряду можна чекати всього.

      > Моніторинг, здається, робиться і зараз, хоч і незаконно.
      >
      > Контроль домена UA перехопити не так просто, бо в ICANN не ідіоти, до того ж та організація контролюється урядом США. А зараз уряд України знов активно ввійшов в топ-новини за порушення свободи слова і зборів, тому, мені здається, управління доменом UA вони найближчим часом не захоплять. Хоча можуть піднімати шум і дестабілізувати роботу реєстраторів.

      Я добре розумію, що законно ще зробити неможна. Але що в нашій країні робиться законно ?
      Можна прийняти якусь дебільну постанову, наприклад про те, що всі власники доменів повинні зареєструвати їх в СБУ. До тих, хто незареєстрував застосовувати "заходи впливу". Я розумію, що зараз це виглядає як маразм, але не забувайте, що у нас досить багато різним маразматичних законів і постанов.
  • 2003.11.09 | chytach

    ДОМЕН ДЛЯ БЛАГОНАДЕЖНЫХ (/)

    Илона Заец http://www.ng.ru С младых ногтей украинцы привыкают к цензуре. Фото Артема Житенева (НГ-фото) Украинские спецслужбы пытаются взять под свое крыло контроль над доменом UA. Теперь администрированием домена будет заниматься "Украинский сетевой информационный центр" (UANIC). Высшим органом управления организацией является координационный совет домена UA. В него входят по четыре представителя от государственных и негосударственных структур. Ни одна из сторон, таким образом, не имеет в этом совете большинства или права вето.

    Комментируя ситуацию, аналитики отмечают, что в состав членов совета от госструктур входят представители Службы безопасности Украины (зампредседателя СБУ Герасимов и первый замначальника Департамента специальных телекоммуникационных систем и защиты информации СБУ Барлабанов), а также люди, тесно связанные с СБУ. К ним, по мнению экспертов, можно отнести бывших председателей Госкомсвязи Станислава Довгого и Николая Гончара. Любопытен и состав "негосударственной части" координационного совета. В него вошли мелкие ассоциации провайдеров: Ассоциация участников рынка интернета Украины (АУРИУ), Украинская национальная интернет-ассоциация (УНИА), ассоциация операторов связи "Телас". Но показательно, что от участия в работе координационного совета отказалась наиболее массовая организация, объединяющая участников интернет-рынка, - "Интернет-ассоциация Украины" (в нее входят 95% участников интернет-рынка). Таким образом, утверждение, что "регулирование вводится по просьбам общественности и участников интернет-рынка", вызывает сомнения, делают вывод эксперты.

    Впрочем, все приведенные решения еще могут быть оспорены. Напомним, что 22 июля 2003 года Кабинет министров Украины своим распоряжением передал права на администрирование домена UA объединению "Украинский сетевой информационный центр". В октябре регистрация объединения и согласование его деятельности с антимонопольным комитетом были закончены. Организация собирается перейти к непосредственной реализации своих заданий - администрированию домена UA. Представители "Интернет-ассоциации Украины" пытаются обжаловать решение правительства через суд, обвиняя его в нарушении Законов "О предпринимательстве" и "О предприятиях на Украине". Суд приступил к рассмотрению дела. Однако аналитики склонны считать, что решение суда предопределено - вряд ли оно будет в ущерб интересам СБУ.

    Есть еще один нюанс, который осложняет реализацию намерений украинских силовиков. Всемирная система доменных имен администрируется американской интернет-корпорацией по присвоению доменных имен ICANN в интересах интернет-сообщества. Именно эта организация принимает решение о делегировании доменов верхнего уровня, и окончательное слово - за ней. Ее решение зависит от двух основных факторов: насколько весомыми будут признаны аргументы и претензии на домен UA "Украинского сетевого информационного центра", созданного при участии украинского правительства, и насколько активно представители украинского интернет-сообщества смогут аргументировать свою позицию против вмешательства госорганов в управление ресурсом.

    Аналитик Александр Брамс считает, что "несмотря на расстановку сил в этом координационном совете - четыре представителя государства и четыре представителя рынка, - есть определенные опасения, что его деятельность будет фактически подчинена Службе безопасности Украины. По крайней мере очевидна та роль, которую украинские спецслужбы уже сыграли в процессе обсуждения проблемной темы администрирования домена UA. И если вспомнить, что в некоторых заявлениях по этому поводу звучат ссылки на интересы национальной безопасности, то несложно спрогнозировать, что именно этими интересами (в их толковании Службой безопасности) и будет руководствоваться в своей деятельности "Украинский сетевой информационный центр".

    Как отметил в интервью "НГ" политолог Ростислав Павленко, в администрировании украинского интернета главное, чтобы работал эффективный механизм во избежание политического использования прав на домен UA. "Координационный совет должен быть не государственным, а общественным", - уверен аналитик.

    Вместе с тем сейчас в Верховной Раде находится законопроект "О мониторинге средств телекоммуникации", подготовленный СБУ. Согласно документу все интернет-провайдеры обязаны в трехмесячный срок установить за свои средства "черные ящики" - средства мониторинга всей интернет-информации, доступ к которой будет иметь только Служба безопасности Украины. Аналитики считают, что принятие такого закона означало бы не только незаконное введение дополнительного налога на интернет-провайдеров, но и нарушение Конституции Украины, согласно которой человек имеет право на неприкосновенность личной корреспонденции. Так, по мнению Ростислава Павленко, "украинское инетернет-пространство является джунглями, где еще не действуют регуляторные нормы. Мониторинг интернета должен производиться по разрешению суда, а не по желанию СБУ".

    Украинские спецслужбы намерены контролировать интернет

    Пока на Украине так и происходит: любой мониторинг согласно действующему законодательству может производиться только по постановлению апелляционного суда данной территории. На телефонных станциях существуют помещения, которыми могут пользоваться представители силовых ведомств для прослушивания абонентов, если на это есть разрешение суда. Но в случае с интернетом СБУ собирается обойтись без судебных решений.

    Приближаются президентские выборы, когда доступ к альтернативным источникам информации становится чрезвычайно важным. Информационное пространство в украинском интернете остается неурегулированным. И по мнению аналитиков, сегодня силовики имеют все шансы убедить парламентское большинство в целесообразности принятия законопроекта о мониторинге интернет-пространства.

    Киев

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.10 | Влад

      Re: ДОМЕН ДЛЯ БЛАГОНАДЕЖНЫХ (/)

      Я боюсь, що скоро весь інтернет на Україні стане тільки "для благонадійних". Воно до того йдеться.
      Спроби СБУ втановити контроль над перепскою не витримують ніякої критики, так як є досить надійні системи криптозахисту. І якщо я, чи хтось інший, захоче передати дійсно конфеденційну інформацію, то просто скористається ними. І тоді СБУ буде дуже довго і нудно дешифровувати ці повідомлення.
      А от моніторинг за тим хто якою інформацією цікавиться і на які сайти ходить - це вже інша справа.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".