Блок Шеварднадзе готов уступить оппозиции (/)
11/12/2003 | Shooter
Блок Шеварднадзе готов уступить оппозиции - 12/11/03
Правящий пропрезидентский блок "За новую Грузию" готов уступить первенство оппозиционным блокам "Национальное движение" и "Бурджанадзе-демократы", заявил журналистам один из лидеров блока Вахтанг Рчеулишвили. Власть отвечает за создавшуюся ситуацию и должна нести ответственность. Мы готовы уступить лидерство оппозиции. Думаю, на это согласится аджарский лидер Аслан Абашидзе", - сказал он.
Правящий блок готов отказаться от спорных избирательных участков в Аджарии, Самцхе-Джавахетии и Квемо Картли, сказал Рчеулишвили. "Главное сейчас - интересы государства, а не партийные интересы. Те субъекты правящего блока, которые не согласны с этим предложением, могут оставить блок", - сказал Рчеулишвили.
В эти минуты в кабинете президента Шеварднадзе рассматривается такой вариант урегулирования политического кризиса в Грузии, сообщает «РИА «Новости».
http://www.glavred.info/
Правящий пропрезидентский блок "За новую Грузию" готов уступить первенство оппозиционным блокам "Национальное движение" и "Бурджанадзе-демократы", заявил журналистам один из лидеров блока Вахтанг Рчеулишвили. Власть отвечает за создавшуюся ситуацию и должна нести ответственность. Мы готовы уступить лидерство оппозиции. Думаю, на это согласится аджарский лидер Аслан Абашидзе", - сказал он.
Правящий блок готов отказаться от спорных избирательных участков в Аджарии, Самцхе-Джавахетии и Квемо Картли, сказал Рчеулишвили. "Главное сейчас - интересы государства, а не партийные интересы. Те субъекты правящего блока, которые не согласны с этим предложением, могут оставить блок", - сказал Рчеулишвили.
В эти минуты в кабинете президента Шеварднадзе рассматривается такой вариант урегулирования политического кризиса в Грузии, сообщает «РИА «Новости».
http://www.glavred.info/
Відповіді
2003.11.12 | Адвокат ...
"Білоголовий Лев" вирішив піти? Дивно!
Скорше за все,-- то блеф, аби розхолодити опозицію. А потім роздавити її танками.Меньш вірогідно, що нинішній естеблішмет вирішив "даґаваріться" за спиною Шеварднадзе.
2003.11.12 | Shooter
І ще один фактор: КГБіст розумніший за парторга (-)
2003.11.12 | Адвокат ...
Ґебіст та парторїґ,-- близнюки- брати:
оби два,-- ах*єнниє інтелектуали та безгряничні падлюки.Шеварднадзе, як і Ку=чмо,-- власною волею не піде. Не варто ся дурити!
2003.11.12 | Петро Швай
Re: "Білоголовий Лев" вирішив піти? Дивно!
Адвокат ... пише:> Скорше за все,-- то блеф, аби розхолодити опозицію. А потім роздавити її танками.
Ні, це не блеф, і він не вирішив піти. Він готовий поділитися кількома відсотками голосів, що міняє розташування сил у парламенті, але не дає опозиції переваги.
>
> Меньш вірогідно, що нинішній естеблішмет вирішив "даґаваріться" за спиною Шеварднадзе.
Навряд чи.
2003.11.12 | Navigator
Цікава кореляція - в зоні впливу Європи країни
Прибалтика і Варшавський договір) успішно розбудовують свої країни (як і Болгарія і Румунія, що вислизнули в останній чверті 19 століття з російської орбіти).А в зоні впливу Росії ребята із Віларибо і Вілабаджио...
Причому у всіх.
2003.11.12 | Людмила Коваль
Re: Блок Шеварднадзе готов уступить оппозиции (/)
"Шеварднадзе не уходил в отставку даже тогда, когда сам обещал это сделать. В последний раз он таким образом заставил покинуть свой пост второе лицо в государстве спикера Жвания, а вместо собственной отставки отправил в отставку правительство. А сейчас грузинский президент ни на что такое даже не намекал" (http://www.gazeta.ru/2003/11/12/sevardnadzeu.shtml).2003.11.12 | Адвокат ...
От і я,-- тієї ж думки.
Скорше за все,-- то обіцянки- цяцянки. Братній грузинській опозиції варто се готувати до аджарсько- моськальських танків.2003.11.13 | Людмила Коваль
Re: А я трохи іншої.
Адвокат ... пише:> Скорше за все,-- то обіцянки- цяцянки. Братній грузинській опозиції варто се готувати до аджарсько- моськальських танків.
"Срыв вчерашних переговоров с оппозицией и виды Аслана Абашидзе на пост президента Грузии только усугубили положение Эдуарда Шеварднадзе. Три его соратника подали в отставку и перешли на сторону оппозиционеров.
От Эдуарда Шеварднадзе ушли три члена координационного совета по антикоррупционной политике, действующего при президенте: Гиги Тевзадзе, Николай Ониани и Давид Кикалишвили. Они не просто тихо уволились, а публично объявили о том, что подают в отставку в знак протеста против политики, проводимой главой государства. Как передает «Интерфакс», в специальном заявлении, разосланном по редакциям, сказано, что Шеварднадзе «идет против своего народа и пытается всеми возможными способами сохранить власть». При этом бывшие соратники президента слово в слово повторили обвинения, которые предъявляет ему митингующая оппозиция: «Фальсификация итогов парламентских выборов и альянс с антидемократическими силами свидетельствует о том, что исполнительная власть Грузии решила выступить против демократии»".(http://www.gazeta.ru/2003/11/13/vgruziistalo.shtml).
Чесно кажучи мені десь жаль Шеварнадзе. Жаль, бо це ситьна постать. Вагома політична фігура у світі. Але його час минув. Навіть для Грузії закінчився час диктарури - сильного авторитарного правління. Діалектика розвитку. З нею не посперечаєшся.
Шеварнадзе сам взростив теперішню опозицію.
Як відзначав Михайло Соколовський у статті "Грузинська генеральна репетиція" (ДТ №43), Зураб Жванія та Михайло Саакашвілі "починали в «Спілці громадян Грузії», створеній під Шеварднадзе в дев’яностих роках після повернення того у Тбілісі. Дозрілі й політично зміцнілі у тіні Едуарда Амвросійовича, колишні соратники тепер стали його опонентами —звичайний конфлікт «батьків і дітей». Знайти доктринальні відмінності між «бурджанадзевцями» й «націоналами» або між першими двома й шеварднадзевським коренем неможливо. Адже руку до виникнення й поглиблення економічної, політичної та суспільно-моральної кризи, в якій перебуває нині Грузія, доклав не лише Шеварднадзе, — законодавчі органи країни під керівництвом Жванія та Бурджанадзе теж нічого суттєвого для виходу з такого становища не запропонували".
Як би там не було, але "дітки" виросли і хочуть таткової спадщини.
От чи хочуть вони демократії для Грузії?
Думаю що ні. Думаю, що хочуть вони тільки влади.
Що чекає на Грузію у випадку відставки Шеварнадзе і приходу до влади опозиції? Та навіть нехай не Саакашвілі, а когось іншого. А чекає Грузію ще один тяжкий період - період олігархічного правління. Демократією Грузія ще навіть не вагітна.
І не друг мені Саакашвілі так само, як не друг мені Суркіс. Вони є просто усвідомленою неминучістю.
Ще Платон сказав, що шлях від диктатури до демократії пролягає через олігархічне правління.
2003.11.14 | Петро Швай
Re: А я трохи іншої.
Людмила Коваль пише:>
> Чесно кажучи мені десь жаль Шеварнадзе. Жаль, бо це ситьна постать. Вагома політична фігура у світі.
А Кучму вам не жаль?
>
> Як відзначав Михайло Соколовський у статті "Грузинська генеральна репетиція" (ДТ №43), Зураб Жванія та Михайло Саакашвілі "починали в «Спілці громадян Грузії», створеній під Шеварднадзе в дев’яностих роках після повернення того у Тбілісі. Дозрілі й політично зміцнілі у тіні Едуарда Амвросійовича, колишні соратники тепер стали його опонентами —звичайний конфлікт «батьків і дітей». Знайти доктринальні відмінності між «бурджанадзевцями» й «націоналами» або між першими двома й шеварднадзевським коренем неможливо. Адже руку до виникнення й поглиблення економічної, політичної та суспільно-моральної кризи, в якій перебуває нині Грузія, доклав не лише Шеварднадзе, — законодавчі органи країни під керівництвом Жванія та Бурджанадзе теж нічого суттєвого для виходу з такого становища не запропонували".
Підставити у цей абзац замість Шеварднадзе, Саакашвілі, Жванія, Бурджанадзе Кучму, Ющенка, Иороза і Тимошенко - нізто не відрізнить.
>
> Як би там не було, але "дітки" виросли і хочуть таткової спадщини.
Так само мудведчуки поширюють такий мислевірус сьогодні в народі про Тимошенко і особливо про Ющенка.
> От чи хочуть вони демократії для Грузії?
> Думаю що ні. Думаю, що хочуть вони тільки влади.
Звідки такі "глибокі" думки?
> Що чекає на Грузію у випадку відставки Шеварнадзе і приходу до влади опозиції? Та навіть нехай не Саакашвілі, а когось іншого. А чекає Грузію ще один тяжкий період - період олігархічного правління. Демократією Грузія ще навіть не вагітна.
Сміливі висновки. Ви, напевно, досконало знаєте Грузію. От тільки сумніваюсь, що взагалі до 3 листопада чули такі прізвища як Саакашвілі, Бурджанадзе, Жванія, не кажучи вже про Топадзе, Рчеулішвілі, Лордкіпанідзе, Берішвілі.
> І не друг мені Саакашвілі так само, як не друг мені Суркіс.
Не плутайте щось з чимсь.
> Ще Платон сказав, що шлях від диктатури до демократії пролягає через олігархічне правління.
На жаль, життя Платона було коротким, і він не дожив до європейських оксамитових революцій.
2003.11.13 | Тгоцкий
Результаты опроса россиян
Опрос проводился на www.rbc.ru.Тема: Как, на Ваш взгляд, должна вести себя Россия по отношению к кризису власти в Грузии?
Всего: 6790
:::::::::::::::::::::::::::::::::: сохранять нейтралитет - 4133 (63%)
:::::::::: призвать враждующие стороны к примирению - 1229 (18%)
::::: морально поддержать оппозицию - 616 (9%)
::: поддержать оппозицию военными средствами - 369 (5%)
::: затрудняюсь ответить - 317 (4%)
: морально поддержать Шеварднадзе - 74 (1%)
: поддержать Шеварднадзе военными средствами - 52 (менее 1%)