МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гайдук запевняє, що реверсу Одеса-Броди не буде

11/27/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Відповідаючи на запитання української служби Бі-Бі-Сі, чи узгоджується підписання міжурядової українсько-польської угоди про сприяння добудові нафтопроводу “Одеса-Броди” з планами реверсного використання нафтопроводу, він запевнив, що реверсу не буде.

За словами Гайдука, плани українського уряду передбачають прокачування територією України 18 млн. тонн нафти на рік. З них 9 млн. тонн - каспійської нафти - підуть від Одеси до Бродів, а стільки ж російської нафти потечуть Придніпровськими магістральними нафтопроводами до Чорного
моря. Він додав, що ці магістральні нафтопроводи нещодавно було реконструйовано, і такий шлях транспортування нафти є дешевшим за варіант "Одеса-Броди" на три долари за тонну.

Оглядачі оцінюють цю угоду як ще один крок в бік європейського напрямку транспортування нафтопроводом “Одеса-Броди”, зазначає Бі-Бі-Сі, констатуючи, що документ заохочує інвесторів вкладати кошти в українсько-польське спільне підприємство, яке й має побудувати ділянку нафтопроводу від українських Бродів до польського Плоцька.
Як заявив Гайдук, Київ "робитиме усе можливе для забезпечення функціонування євразійського коридору".

За словами віце-президента Єврокомісії Лойоли де Паласіо, проект “Одеса-Броди-Плоцьк” є одним з ряду проектів розвитку інфраструктури, які можуть допомогти покращити безпеку енергопостачання Євросоюзу та України. Вона сказала також, що каспійська нафта, яка є легкою і має низький вміст сірки, відповідає екологічним вимогам Євросоюзу, які вступають у дію 2005 року.

Вартість побудови гілки від Бродів до Плоцька експерти оцінюють у 450 млн. дол. Довжина нафтопроводу, який планують побудувати приблизно за три роки, становить 400 км.

Українські урядовці сказали також, що на час спорудження гілки до Плоцька нафту з Бродів планують транспортувати залізничними естакадами до нафтопереробних заводів у південній Польщі, Чехії та Словаччині, повідомляє Бі-Бі-Сі.

На церемонії підписання угоди у Брюсселі Грузія, територією якої проходитиме євразійський коридор, заявила, що готова розпочати розбудову інфраструктури на узбережжі Чорного моря, звідки нафта має вирушити до Одеси.

Повідомляється також, що раніше Л. де Паласіо надіслала листа міністрам енергетики Німеччини і Чехії з проханням сприяти у тому, щоби південна гілка нафтопроводу "Дружба" від Бродів використовувалася і для прокачки каспійської нафти.

Вчора віце-прем'єр-міністри України і Польщі з питань
паливно-енергетичного комплексу Віталій Гайдук і Марек Поль в Брюсселі підписали договір про підтримку інтеграції українського нафтопроводу “Одеса-Броди” з польськими нафтомагістралями.


Уніан


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".