МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ну і як вам рішення КС про легітимність виборів президента

12/12/2003 | Мінор
парламентом у 2004 році?
Я пам"ятаю тут одного учасника дискусії, які всі постинги закінчував чимось на кшталт "хай живе парламентська республіка".
З іншого боку КС сказав, що змінювати Конституцію таким чином - це не порушення Конституції. Всього лише. Але ж треба ще 300 голосів депутатів знайти. Ніхто не пам"ятає, скільки буде більшість плюс комуністи і соціалісти? Або навіть без соціалістів. Якраз 300 голосів і набирається. Отож в 2004 році будемо мати Кучму - прем"єра і, скажімо, Тигіпка - номінальним президентом (щоб не дуже обурювались).
В результаті Мороз і Ющенко, які так довго вагалися вести чи не вести їм переговори на випадок зміни конституційного устрою на парламентсько-президентський - будуть змушені чекати наступних парламентських виборів за Кучми. І хто сказав, що ті нові вибори будуть тільки на пропорційній основі. Он мажоритарники знову піднімають голову.

Відповіді

  • 2003.12.12 | Анатолій

    КС поступово веде до сербського варіанту!(-)

  • 2003.12.12 | Предсказамус

    Ожидалось

    Т.е. ничего неожиданного нет. Но если парламент даже ухитрится принять изменения именно в таком ключе, не исключаю вполне грузинских последствий.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.12 | Мінор

      Між іншим, я чую це вже не вперше.

      Таке враження, що до грузинського варіанту нас підштовхують. І я буду останнім, хто почне опиратися :-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.12 | Предсказамус

        Ошибка в оценке

        Представляется, что власть полагает украинцев в настоящее время политически пассивными и именно поэтому не сильно боятся. Но мне больше кажется, что люди ждут. По крайней мере, многие. Как только выяснится, что ждать нечего, взрыв вполне возможен.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.12 | Мінор

          Не сумніваюсь, що ситуація латентно-вибухова, але

          маю сумнів, що опозиція має чітку програму дій на такий випадок. Очевидно, що Ющенко не мітинговий політик. Ця сфера належить до Тимошенко. Їм уже зараз потрібно розробити програму як діяти, що, де і коли робити.
          Цілком можливо, що Тимошенко зможе повести людей, але чи захоче вона тоді поступатись владою і чи готовий буде Ющенко її взяти і надати Тимошенко гарантії. І, зрештою, чи потрібно "залізній" Тимошенко буде поступатись "м"якотілому" Ющенку у такій ситуації. Також цікаве питання.
          Ясно, що після цього рішення КС опозиція має розробити план порятунку демократії.
      • 2003.12.12 | Ростислав

        Re: Між іншим, я чую це вже не вперше.

        Мінор пише:
        > Таке враження, що до грузинського варіанту нас підштовхують. І я буду останнім, хто почне опиратися :-)

        Подумай хто саме підштовхує. Тоді зрозумієш для чого вона це робить. І тоді можливо твоя думка про "я буду останнім, хто почне опиратися" трохи зміниться. Бо зрозумієш до чого саме це може призвести.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.12 | Мінор

          Знаєш, набридло бути обачним.

          Вони найбільше бояться дестабілізації, а не ми. У мене немає медіа-імперії, трубопрокатних заводів і сотень мільйонів доларів. Я маю розбиті дороги, голодних співвітчизників і обачних товаришів. Які все думають :-( Набридло.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.13 | ObServer

            Обридло? Матимеш двоє дітей і 40 років віку, знову станеш (-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.12.15 | Михайло Свистович

              Re: Я маю 35. І трьох дітей. Обачним не став.

              Мінор приблизно мій ровесник. Має як мінімум одну дитину(точно не знаю, може і більше).

              Слова про обачність мені казали у 18, у 28. кажуть у 35. Колись Чорновіл мені розповідав, що йому все життя також таке казали, коли я йому жартома поскаржився на "провісників обачності", які мене діймали.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.12.16 | Мінор

                Михайле, я маю вже трьох також :-)

                Іванка - 10 років
                Богданка - 8 років
                Назар - 4,5 роки

                Про обачність слухав моралі з 16 років і кожного разу ігнорував. Будьмо!
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.12.16 | Михайло Свистович

                  Re: Ну тим більше :-)

                  Залишилось ще кілька років, щоб спростувати Обсервера остаточно :)
      • 2003.12.12 | Franko

        Десь я чув, що найняті соціологи постійно моніторять

        протестний потенціал України і доповідають владі. Колись давніше проходила ця інфа навіть по Інтернету, - там були якісь смішні цифри типу 10% українців за революційний розвиток ситуації, на противагу еволюційному...

        Хоча, цей показник ситуативний, і, ІМХО, якщо народ спровокувати, то відсоток цей здатний швидко піднятися до точкт кипіння.

        ( п.Віктору: вибачте, що не зв"язався - я не мав жодної вільної хвильки на вихідних :-( )
    • 2003.12.12 | Гура

      Исключаю. Ментальность не та (-)

  • 2003.12.12 | Геннадий

    Re: Ну і як вам рішення КС про легітимність виборів президента

    От решения КС дурно пахнет. Обоснование легитимности "третьего срока"
    президента не делает чести высоким юристам! Таким же образом можно утверждать, что высшее юридическое образование, которое они получали в несуществующем государстве, и которое дало возможность занимать в настоящее время свои должности, не является фактическим, т.к. высшее образование, по их логике, они должны были получить если не после принятия Конституции, то хотя бы после провозглашения Независимости Украины. Отдать право народа на избрание президента ВР, это попытка продлить судорги действующего, т.к. набрать 300 голосов в ныне действующем парламенте, сойдясь на единой кандидатуре - блеф!
  • 2003.12.12 | Androfag

    Re: Ну і як вам рішення КС про легітимність виборів президента

    Рішення КС є антиконституційним, бо в Конституції написано, що єдиним джерелом влади є народ, і це головне положення Конституції. Тому як і кому делегувати повноваження на реалізацію влади народу повинен в кінцевому випадку вирішувати народ шляхом референдуму, І в цивілізованій країні саме так і повинно робитись. Лукавством є слова, що народні депутати мають право самостійно вирішувати всі питання не беручи до уваги думку громадян, бо це протирічить Конституції. Згідно опитувань лише 3% громадян хочуть обрання президента парламентом. Так само це не право депутатів вирішувати термін на який повинен обирається парламент, це виключне право народу, завдання депутатів тут запропонувати такий варіант, що задовольняє думці більшості громадян.
  • 2003.12.12 | Людмила Коваль

    День революції призначено, та революціонери не готові.


    Мінор питає як нам рішення КС?
    Передбачувано. Що можна було чекати від суду 2/3 якого призначено президентом і урядом?
    Рішення КС – це черговий плювок в наші обличчя.

    Предсказамус не виключає грузинських наслідків у разі прийняття ВР запропонованих змін до Конституції. Предсказамусу здається, що влада помиляється щодо пасивності народу, що насправді народ тільки чекає кличу.

    Не погоджуюсь з Предсказамусом. Його оцінка вірна тільки по відношенню до майданівського народу, а це крапля у келішку ( навіть не в морі).

    Однак, якщо і можна переломити ситуацію, то тільки зараз, тільки до 23 грудня. Після того як ВР прийме зміни до Конституції буде вже пізно щось робити.
    А тепер подивіться на мляву реакцію лідерів нашої опозиції. Один Томенко щось там пропіяв і усе.
    Вони що, знову розраховують домовитись у стінах парламенту?
    Та ж знову програють, бо кожний нардепівець отримав ласого хабара у вигляді права обирати президента і продовжити своє жирування у ВР ще на один рік.
    Уявляєте скільки вони ще на тому зароблять?
    Який у біса народ?
    Сьогодні під ВР бачила новесенький мерсик останнього випуску, ну той самий, що коштує більше лимона. На цьому мерсику були номери ВР. Думку «звідки гроші?» вже самі розвивайте.

    Зараз у нас ситуація така, яка була в Грузії між 2 і 22 листопада. Як грузинів принизили сфальсифіковані вибори до парламенту, так нас принизило рішення КС.
    Зверніть увагу на те, що між 2 і 22 листопада лідери грузинської опозиції дуже активно працювали в регіонах. Саме звідти прибув народ під стіни парламенту.
    Ось вам ще цитатка з грузинських подій:

    «Marko Markovic, Croatia/Serbia/Ukraine:
    Насколько повлиял сербский "Отпор!" на мирную революцию в Вашей стране? Мои сербские друзья из "Отпора" буквально за 2 недели до того, что произошло, провели тренинги для "Кмари"» ( http://www.abkhazeti.ru/news_detail.php?id=6981)

    Як хочете, то про «КМАРУ» більше можете почитати тут:http://maidan.org.ua/n/free/1071239429
  • 2003.12.12 | vmo

    Re: Ну і як вам рішення КС про легітимність виборів президента

    УКРАЇНСЬКА МОЛОДЬ ВИМАГАТИМЕ ВІД КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ ДЕМОКРАТИЧНИХ РІШЕНЬ

    10 грудня 2003 року о 14.00 відбудеться мітинг представників ВМО “Молодь – надія України!” біля приміщення Конституційного суду України під гаслами “Конституційний Суд України – філіал Банкової?!”, “Вимагаємо правосуддя, а не роботу за замовлення АП”, “Влада - народу, олігархам та бандитам – тюрми”. Учасники мітингу виступатимуть проти останніх рішень Конституційного Суду, зокрема про можливість позбавлення права народу обирати Президента України, які, на їх думку, суттєво обмежують права та свободи людини (вул. Жилянська, 14).
    Українська молодь принесе до стін Конституційного суду України труну з написом “демократія” та збере і передасть працівникам цієї установи 33 срібляника.
    За словами Голови Всеукраїнського молодіжного об’єднання “Молодь – надія України” Вадима Гладчука, останнє гучне рішення Конституційного суду України - про те, що не суперечить Конституції України можливість обрання Президента парламентом та перевірені чутки про визнання другого строку Леоніда Кучми – першим, суттєво обмежують розвиток демократії в Україні. “Влада фактично перестає належати народу, а належатиме лише обраним олігархам” – вважає Вадим Гладчук.
    ВМО “Молодь – надія України” вважає рішення КС про можливість обрання Президента України вузьким колом у будинку під куполом на Грушевського, таким, що грубо суперечить статті 22 Конституції України, що визначає “при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод”.
    Аналітики ВМО “Молодь – надія України” вважають, що останні рішення Конституційного суду України вкладаються у найпростішу можливу схему пролонгації повноважень Президента України Леоніда Кучми, який має дуже низький рейтинг довіри серед громадян та не має шансів втрете (або навіть “вдруге”) бути обраним всенародно. Механізм реалізації шоу “вибори Президента України 2004” наступний. По перше, це визнання можливості обрання Президента України Верховною Радою. По друге, це визнання КС другого терміну ЛДК першим за Конституцією України 1996 року. Трете – тлумачення Конституційним Судом розділу 13 Конституції України “Внесення змін до Конституції”, що передбачає поетапний порядок реалізації ініціатив охочих до конституційних реформ, на користь ініціаторів ще одного строку для нинішнього Президента. Таким чином 31 жовтня 2004 року у Верховній Раді можуть відбутися вибори “нового” Президента України… Леоніда Даниловича Кучми.
  • 2003.12.12 | YZ

    Щось Кучму понесло від Путіна. Мабудь, знову в Європу захтілося

    http://www.rambler.ru/db/news/msg.html?mid=4072704
  • 2003.12.13 | ObServer

    Не вір, мій сину, цьому підораКСу. Канхвету ту тобі він в... (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.16 | Мінор

      Але в кінці все-одно з"явиться хижо поблискуючи скельцями

      окулярів дядечко Фрейд і тільки матроси будуть страшно і мовчки відбивати чечьотку.

      То як, виборів не буде? Залишаючи нам непарламентські методи боротьби вони справді "сіють вітер". Не думаю, що біля Кучми є одні мудаки, більше того знаю, що це не так. Дмуаю вони розуміють, що опонента не можна притискати до стінки інакше правила будуть забуті з обох сторін.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".