МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як роблять хохлов?

11/30/2003 | Luke
Як роблять хохлов?

Можна багато говорити, ба навіть кричати тут, що ми, українці - виховані, чемні, духовні, релігійні ітд(а от кляті москаліжидиляхинегри -гімно). І справді, така ілюзія складається доки торчиш в інеті(і то не завжди)... лише виходиш на вулицю, сідаєш в маршрутку чи метро - стає соромно і страшно за країну вірним сином якої ти хочеш себе відчувати. Переважна кількість населення забичені рагулі - хохли. І на це не впливає ні достаток, ні географія проживання(хоч на заході трохи менше) і навіть освіта не є визначальним фактором.

Причини?
Влада:

- нашій владі потрібне бидло, а не народ

- Наша освіта не вчить, а калічить творчий геній особистості.

- Наше мистецтво і література тяжіє до народного примітивізму, шароварщини, сивухи, попси. А чому тяжіе? - бо бидло споживае, а чому споживає - бо тяжіе! Звідси й масмедійне зомбування ("шла, шла, шла піражок найшла", шоколядний заєць і тп) Замкнуте коло!
в "кращому" випадку - це "самозабвенное" закочування очей при згадці Шевченка, Франка, Л.Українки, і якісь недолугі ілюзії про роль української літератури в світовому мистецтві. Новітня укр. література маловідома і свідомо замовчується.

- Українську мову піарять як мову села і закомплексованого бидла, якому важко долучитися до російськомовної міської культури(Сердючка, Поплавський ітп). Звідси і не бажання молоді нею спілкуватися.

Народ:
- наші найкращі сили, інтелектуальна еліта зациклюється на рефлексії щодо УПА, "клятих москалів", козацтва, Київскої Русі і Галицько-Волинського князівства... Забуваючи що минуле це лише обов"язок. Обов"язок творити майбутне. Це заклик до дій, а не привід для, перепрошую, мастурбації. Ми постійно дивимося в минуле, шукаючи там національну ідею(яка національна ідея може бути в історії постійних хоч і СПАРТАНСЬКИХ повстаннях, але все одно РАБІВ), замість того щоб зробити майбутне - ідеєю що б об"єднала Україну.

- агресивне протиставлення україномовної частини українців російськомовній, призводить лише до посилення сепаратиських настроїв у останніх, а не до пропаганди української мови. Так само і в протилежному випадку - галицький сепаратизм. На державному рівні мова мусить стати "метрикою" економічного зростання, високомистецького штилю, мовою нової молоді України - ось шлях до українізації України(дивно звичайно звучить, але такі в нас реалії)

Перелік причин можна продовжити, але хочеться зазначити одне.
Ми часто, навіть не свідомо, керуючись високими ідеалами, творимо ХОХЛА в Україні, замість того щоб вбивати його в собі.

Luke.

Відповіді

 • 2003.11.30 | KE

  Начните решение своих задач, с уничтожения дурацких штампов.


  Например: штамп – хохол, это видимо нечто отдельное от штампа истинного украинца. Штампы восстаний, это видимо что то из сказок о неизвестном народе, который вечно воевал за свою неависимость … и прочей нововыдуманной ерундистики.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.30 | Luke

   шо попало...

   А яка для Вас семантика слова хохол?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.11.30 | Предсказамус

    Планку пониже...

    Не нужно говорить КЕ такие слова, как "семантика", они его раздражают - вроде и знакомое слово, а суть ускользает.

    P.S. С исходным постингом полностью согласен.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.11.30 | KE

    В МЕНЯ ??? Это не реально ;)    Для меня хохл – это житель восточной Малороссии или Запорожья. Современный хохол, это тот, кто не обращает внимание на национальности, соответственно не является националистом, равно, как и его предки.. Единственное, что для него ценно, это его Родина и его религия. А всякое пустобрехство и наследие польской лжи, миллионы украинцев воспринимают, как и положено хохлам – козакам. С презрением.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.04 | Сашко

     ...дядя Петя, вы... дурак?:crazy: (-)

 • 2003.11.30 | настрадамус

  Качество народа определяет качество колбасы и цену на нее

  По ленински на оборот "Бытие определяет а не сознание ... А я думаю шо накорми свинью а она все равно в лужу залезет
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.30 | КП8416

   Гарно сказано, пане Н! (-)

  • 2003.11.30 | KE

   Учите философию, настрадамус :)   Уже во-первых формула «бытие определяет сознание» не ленинская

   Во-вторых, уже давно более верной считается формула более современного философа, «бытие плюс генетика. Определяет сознание»
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2003.11.30 | Franko

  Добрий постинг...

  Ви підняли тему особисто для мене болісну і трильйон разів передуману. Важко сказати, як можна вбивати в собі хахла, - діагноз же Ви поставили блискуче. Я знаю тільки одну, можливо, не визначальну компоненту проблеми - економічну. "Хохлізація" України дуже вигідна російському бізнесу, в основному інформаційному і шоу-бізнесу. Російський капітал зараз агресивно і свідомо веде цю політику "хохлізації" для створення лояльного ринку збуту своєї продукції. Існування свідомого українця є невигідним цьому капіталові, а пасивність влади (не кажучи вже про її корисний інтерес) сприяє цьому процесу.

  Я далекий від економічного детермінізму. Але я знаю, що ця тупа агресивна експансія, цей матеріальний інтерес зараз сильніший, ніж роз"єднана, дезорієнтована і збайдужіла національна еліта України. І я маю надію, що Ющ, прийшовши до влади, ненасильницьким економічним шляхом перекриє цей канал доступу до наших мозків. Я противник покладання на політиків чи ідеалізування їх, - але останнім часом вся моя система арґументів, якою я жив дотепер, трошки загнала себе в кут. Нам потрібно з чогось починати. Я сподіваюся, що коли ця агресія хоч трошки припиниться, Фенікс стане з попелу. Якщо вдасться вернутися до рівня 1990-х років, коли конкурси патріотичних пісень збирали цілі стадіони, а обличчя на тих стадіонах були розумні і натхненні, - то можна буде рухатися далі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.30 | КП8416

   Почнімо краще з Бога.

   Якийсь Аделаджа збирає піплу більше, ніж найкращі наші політики. Мо', варто повчитися? Може, придумати собі спочатку Бога, себто, універсальну ідею -- а вже тоді досягати матеріальних здобутків?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.11.30 | KE

    А может, не стоит это разделдять ? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.20 | Piotr

     Про хохлів...

     Перше(я лях,мешкаю і працюю в Польщі,а Україна і все що зв,язане з нею і її народом дуже мені близьке),що кидаєтся в очі,це то,що ті хто мешкають в Україні і їдять український хліб не шанують ні себе ні свойого оточення.І тих невігласів-ігнорантів які не знають мови країни яка їх кормить,не знають ні історії ні культури -часто свойого рідного краю вони прості,примітивні СПОЖИВАЧІ-можна теж вжити Толстойовского окреслення :ЛИШНІ ЛЮДИ(лишний человєк)Ігноруванням мови країни в якій жиють підкреслюють свою безсильність.Важливим фактором є напевне ШКОЛА яка не навчає і не виховує,хоч перші кроки повинні робити батьки і родинній дім-знищити ці бастіони у великі й мірі вдалось і посіпакам Волуєва і понад 70 річному експерименту над живими народами,який полягав на відтинанні коренів.Був в польщі поп,який сказав отакі слова:ЯКЕ БУДЕ ГРОМАДЯН ВИХОВАННЯ-ТАКИМИ БУДУТЬ І КРАЇНИ.А ті ,,розговарівающие на общепонятном,,вже себе оприділили на смітнику історії і то без огляду яку позицію займають у суспільному житті,більше вони зробити не спроможні.Вони теж беззаперечно доказують своє ограничення,неспроможністью вивчити,чи навчитись мови,етики чи хоч мінімум культури.У польщі маєм спеціальне окреслення для таких.
   • 2003.11.30 | Franko

    Re: Почнімо краще з Бога.

    КП8416 пише:
    > Якийсь Аделаджа збирає піплу більше, ніж найкращі наші політики. Мо', варто повчитися? Може, придумати собі спочатку Бога, себто, універсальну ідею -- а вже тоді досягати матеріальних здобутків?

    Мені, як християнину, важко це коментувати, бо християни знають Бога такого, яким Він є, і їм нічого не треба придумувати. Питання про те, чи може бути релігія об"єднуючим чинником, я гадаю, непросте... але цікаве. Мені здається, (на жаль) що тут і зараз це неможливо. Сама Церква має чимало проблем.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.30 | Luke

     Бог - це особистість!

     Бог - це особистість!
     Ця сентенція може стати рятівною для України. імхо
     Вона й так живе в українці але покищо на рівні "моя хата з краю", її просто треба підсилити, вивести на поверхню до рівня "моя хата В краю", себто Вкраїна, а про хозяйновитість українців анекдоти складають... ;)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.12.16 | Скачко

      Re: Бог - це особистість!

      "про хозяйновитість українців анекдоти складають..."
      НАПРИМЕР, ТАКОЙ, САМЫЙ ПРАВИЛЬНЫЙ: Попали на остров людоедов (по-грамотному, не для маленьких украинцев, канибалов)американец, русский и украинец. Людоеды и предложили в обмен за свободу либо съксть вагон лука (цыбули), либо получить в попец от всех мужчин племени, либо заплатить 100 долларов. Русский и американец заплатили по 100 долларов и уехали, а украинец сначала решил лучка поесть. Съел полвагона, обрыдался и говорит:
      -- Нє, давайте в жопу...
      Людоеды поразвлекалисьь человек сто, а хохолок и говорит:
      -- Нє, больно, нате вас сто баксів, я додому поїду...
      Вот такая по-украиснки "хазяйновита людина"...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.16 | Мінор

       Вовік, це ж тобі не "Телеграфъ" - киш звідси (-)

  • 2003.11.30 | KE

   Как Вы напиминаете мне совков ;)   Это махровые совки вечно утверждали, что главное это не колбаса, а дух ;), равенство, независимость … истинная власть народа (демократия) … , а на самом деле, этим прикрывали свою убогость и нищету, зависть к более развитому западу, как у вас к более богатым и счастливым украинцам, не озабоченным национальными проблемами ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.11.30 | Franko

    висмоктана з пальця залежність

    між рівнем хахлізму і добробутом. За Вами, чим більший Вася хахол, тим він краще живе.

    КЕ: типова жертва того явища, про яке написав Luke.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.30 | KE

     Ну почему же ? ;)


     Тот кто спокойно может сотрудничать, не глядя на национальности, имеет больше шансов на достижение материальных благ. Потому то в Украине, России, Европе …самые богатые люди, не являются националистами. Искльючение могут составлять некоторые национальности, но при условии, что эти национальности объединены в тесные группы, диаспоры или по типу гетто (там, правда, только хозяева). Не верите? :) Спростите у Георгия Пинчука, он Вам расскажет, что националистические гетто, это и признак бежности и признок национализма ;)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.11.30 | Franko

      Re: Ну почему же ? ;)

      KE пише:
      >
      > Тот кто спокойно может сотрудничать, не глядя на национальности, имеет больше шансов на достижение материальных благ.

      Згоден. Тільки ж агресивна експансія російського комерційного маскульту не має ніякого відношення ні до спокою, ні до співробітництва.

      Вам того нє панять, вам же все одно, чи ковбаса, чи калбаса. По-вашому, українська мова притісняє в Україні російську. Чи є сенс продовжувати? Я його не бачу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.11.30 | KE

       Вот и вся разница между нами. Мне безразлично гамбургер или хлеб

       Вот и вся разница между нами. Мне безразлично гамбургер или хлеб с мясом :)

       И потому я могу не есть ни того ни другого. А Вы зациклены на чем то одном. Что же касается экспансии российской культуры, то её не существует. Она просто продолжает жить там, где всегда жила. А так как такие как Вы видите в ней врага украинства, то Вы ставите родное в оппазицию родному. Это приводит, как любая борьба, к уничтожению слабого. Слабый, априори украинский язык и культура, как более молодые. Вот видите, как все просто :(

       Не надо пытаться атаковать и вы не будите уничтожены более сильным и не менее родным местному населению !!!
       А про финансы, мы уже говорили … Национализм – религия бедных.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.11.30 | Luke

        Re: Вот и вся разница между нами. Мне безразлично гамбургер или хлеб

        > Что же касается экспансии российской культуры, то её не существует.

        Згоден! Це не російська культура, це лайно яке споживають "обивателі",
        і такий бруд виробляється і в Україні, але менше, бо й грошей менше.
        Де справжня російська культура? Віртуози Москви, гастролі опер санктПетербургу, ітд? Нема!
        Нам не потрібне ні російське лайно ні українське. Просто зараз російське лайно, мало того що дурить голови нашій молоді, ще бере участь у зовнішній політиці Росії.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.11.30 | KE

         Полностью согласен, на 100%

         Осталось только заметить, что качественная российская культура в Украину ездит… да, ездит, но мало. Причина. В слабом финансовом уровне либо определенных финансовых ветвей той культуры, как то музеи. Либо в слабом финансовом состоянии Украины.

         Впрочем. В Украину сейчас мало кто из нармальной культуры ВСЕХ стран ездит.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2003.11.30 | КП8416

          В Україні вся культура -- футбол

          На жаль. Та й футболу вже нема. Причини бачить кожен незашорений -- війни, голодовки, систематичне виполювання всього, що хоч трохи вивищується над загальним рівнем.
     • 2003.11.30 | Franko

      Існує, до речі, інша, подібна закономірність

      -- падіння загального рівня культурності і взагалі IQ зі зростанням матеріального достатку. Принаймні, так в Україні (на Заході все якраз навпаки).

      краще бути бідним, але всебічно розвинутим, аніж чіста канкрєтним новим рускім, який думає, що Карерас - це такий модельєр. (Я вже навіть не зачіпаю національні питання!...)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.11.30 | Luke

       Re: Існує, до речі, інша, подібна закономірність

       То дивлячись як той матеріальний достаток зростає
       злодій Шопена слухати не буде - совість замучає
      • 2003.12.01 | KE

       Конечно существует, но, богатым, её легче удовлетворить (-)

   • 2003.12.18 | Чучхе

    Ви підозрюєте нас у бідності?

    KE пише:
    >
    этим прикрывали свою убогость и нищету,

    Якщо Ви маєте на увазі учасників форуму, то я б не сказав би, що вони такі вже бідні люди: на "пентіуми" грошей у них стачило...
  • 2003.11.30 | Luke

   Re: Добрий постинг...

   Я рідко пишу по форумах, але "держаться больше нету сіл"...

   Я б так само не ідеалізував політиків, принаймні не покладався повністю на них. Потрібно робити культурну революцію з середини, на зразок рухів дадаістів, чи нашого Театру Чучхе дев"яностих років(може чули). Дуже важко залишати осторонь і спокійно дивитися на те що робиться в країні. Байдужість оточення вбиває. Вб"ємо ж байдужість мистецьким багнетом!
   :)
   як би це не виглядало, але я цілком серйозно!
 • 2003.11.30 | КП8416

  Вінегрет це, паничу.

  Не знаєте ви "дао", тому й винні у вас усі. Народу нема. Є біомаса. Не вимагайте від біомаси розуму, галанту й політесу. І така біомаса скрізб. Де організованіша, а де ні.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.30 | KE

   А как же, демократия ? ;) (-)

  • 2003.11.30 | настрадамус

   Православие подменяет Христианство ...

   Православие это полит отдел Российской империи, ГДЕ ИКОНА И СВЯТЫЕ МОЩИ ПОДМЕНЯЮТ ЕВАНГЕЛИЯ ! Вот исток наших бед , все от этого, но кто готов понять это...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.11.30 | KE

    Это смешно, Вы просто прекрасны в Вашем комизме ;)


    А Вам известно, что православие первая централизованная христианская религия? А Московское православие сохранила, даже при всех своих реформах, больше части первичного христианства, не государственного, чем все остальные христианские конфессии? Ну, конечно, с учетом местных условий, как то объединение православия и др. русского идолополонничества.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.30 | настрадамус

     Первая ?? А старую веру ,Староверов кто уничтожил..

     А Вам известно, что православие первая централизованная христианская религия? == "А ВАМ ИЗВЕСТО" =а вот эта фраза звучит комично !!!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.11.30 | KE

      Не уничтожил, а интерпретировал Петр Первый.

      Липоване же и сейчас есть. На Юге Украины и в Сибири. И Ваш покорный слуга ;)

      ДА ;) Ну, только в Ваших «знаниях» ;) Вот Вы расскажите мне, где, когда и как была образована первая государственная церковь ;) Кто первым создал и глее церковь, как организацию? А то я смотрю, Вам еще учиться и учиться.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.11.30 | КП8416

       Не Петр Первый, а Феофан Прокопович.

       Чи Дмитро Туптало. Все одно хтось із наших.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.11.30 | KE

        Я повеселился :) (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.01 | Георгій

         А Прокопович дійсно писав не московською мовою...

         "Летит Свей, летит купно зменник неістовий!
         Камо духом бесовським бежиши носимий,
         Студе віку нашего, вреде нестерпимий?
         На отця отечествія мещеши меч дерзкий,
         О племя єхиднино! О ізверже мерзкий!
         Забив любов отчую, і презрев самаго
         Твердий закон єства, облаче се благо,
         Яко скорий єсть на казнь, косний си на дело.
         Бежете, скорой мести требе, скорой зело.
         Но и зде непостоян злий месник явися,
         Зменник Царю і Марсу; єгда бо открися
         Поле бою страшного, не токмо входити
         Во ратний огнь, но ниже іздалече зрити
         Не дерзну; но сугуб студ прият мєсто рані.
         Не постоян во вере - трепетен во брані!.."

         (З оди Феофана Прокоповича "Епиникіон," c. 1710)

         Порівняйте це з сучасною мовою дикторів Московського радіо... :)
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2003.12.01 | KE

          Церковный Язык не реформировался, только светский :) (-)

  • 2003.11.30 | Luke

   Re: Вінегрет це, паничу.

   Я нічого не вимагаю від біомаси, лише від тих хто свідомо бере чи намагається взяти на себе відповідальність за змін стану біомаси(з теперішнього в комбікорм чи в народ*), маніпуляторів якщо хочете.
   Вироблення "Я" в окремого громадянина запорука перетворення сірої маси в народ. Як виробляти це "Я"?..звичайно економічним пряником і культурною нагайкою. Не повторюючи старих помилок і уникаючи нових.

   * користуючись вашою термінологією: народ - добре зорганізована біомаса.

   ПС. я далекий від Дао, але младогегеліанцтво мені ближче :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.11.30 | настрадамус

    КЕ вот вам часть .... творчества ....

    ..Если посмотреть на историю Российской империи, с этой точки зрения, то мы увидим, что православие имело огромное влияние и исполняло роль национальной идеи то есть было своего рода полит, отделом империи, основной задачей которого было ориентировать вассальные государства и, прежде всего, Киевскую Русь на «орду-империю» последующее название которой –Российская империя…. В результате этой функции православия, географически Европейская Украина духовно остается пока еще в Азии. Тот факт, что все основные православные храмы строились во время Золотой орды, а на военных картах 1812 г. у Наполеона территория России имела название «GRAND TATARI», дает серьезное историческое основание считать, что православие—:Это религия Золотой орды точнее ее наследницы - российской империи , другими словами азиатское христианство в основе которого лежат языческие обряды и обычаи…Наглядное проявление которых мы увидели в агрессивном - публичном поведении православных Московской патриархии в отношении к Папе Римскому во время его визита в Украину Это событие необходимо было рассматривать как очевидный факт вмешательства, Московской патриархии во внутренние дела Украины .Известно также и то, что Московская патриархия объявляет Украину своей канонической территорией …А это значит что используя свое влияние на политиков она способна не позволить «своей» территории т.е. нам сделать самостоятельный европейский выбор, без ее на то воли. А о том что влияние у нее есть говорит то что на ее авторитет работают основные в Украине ТВ каналы и пресса ,которые , в своих репортажах почему то, скрывают информацию о принадлежности ,господствующей в Украине православной церкви, к Московской патриархии
    Все это убеждает в том ,что недопустимо сегодня приспосабливать московское православие под государственную религию Украины?…
    Во-первых, потому, что, православие в корне своем :— это национальная идея Российской империи, во- вторых, потому, что апостол Андрей Первозванный принес в Киевскую Русь христианство, а не православие. И главное то что православие придавало анафеме лидеров национально освободительного движения Украины, как это произошло с гетманом Иваном Мазепой .А вот своих россиян, даже за победоносные военные операции, причисляли к лику святых, к примеру Александра Невского или адмирала Ушакова. Если ознакомиться с историей и Евангелием. мы увидим и другую особенность православия. Вспомним что сделала с первыми христианами со старой верой (староверами-старообрядцами) новая российское право славящая религия.. Сжигали семьями в их избах а после объявляли что они сами себя жгли, потому мол вера у них не правильная… А как объяснить то что .Московская церковь изменила свое название, до революции она называлась российская а сегодня русская православная …скорей всего потому что старое название более точно указывало на российскую государственную идею православия …
    . В основании православия заложен языческий культ поклонения материальному (видимому): иконам, мощам (костям умерших). Освящение материальных ценностей (квартир, машин, холодильников) и т.д.,разве все это не противоречит духу и букве христианского учения Евангелия, которое хотят подменить иконой?
    А такие проявления в православии, как нетерпимость и даже воинственная агрессивность вплоть до побоищ за каноническую территорию ничего общего с христианским учением не имеют. Примеров тому много, достаточно вспомнить апрель 1999года в Мариуполе избиение православными московской патриархии Украинского Патриарха.(с молчаливого согласия власти) Только за то, что тот хотел освятить землю для своей церкви в Мариуполе. Все это указывает на то что Московский патриархат выше государственного порядка в Украине… Так, что утверждение, что в отсутствии духовности виноваты только большевики, разрушившие храмы, а духовенство - невинно пострадавшая овечка не совсем состоятельно, потому как, российская империя была и до 17-го года духовно больна. И эта болезнь прогрессировала как раз в то время, когда духовенство имело огромную власть. Влияние православия достигало своего апогея. Оно имело развитую инфраструктуру по всей империи и легко могло организовать многотысячное народное шествие с иконами и хоругвями, как в Петербурге в январе 1905г. Из дореволюционной кинохроники видно как даже члены царской семьи Романовых целуют попам руки. В это смутное время Россия кишила такого рода явлениями, как поп Гапон и бывший монах-Гриша Распутин.
    Российский ученый философ Ильин, высланный большевиками в 1922 году. На вопрос следователя: «Ваше отношение к советской власти», ответил: «Считаю советскую власть исторически неизбежным оформлением духовного недуга назревавшего в России в течение нескольких сот лет».
    Православие определяло единолично и беспрепятственно мораль империи, ее нравственные устои многие столетия. И какой была Россия? Пьяной воровской и цареубийской. Л. Толстой ,П.Чаадаев,Н Гоголь пытались, открыто критиковать .церковные порядки. А Владимир Ульянов — основатель «новой религии», основанием для которой была все та же духовная болезнь России, указав на духовенство (попов), назвал их обманщиками, «опиум для народа».Очевидно, потому, что В. Ульянов не мог не знать содержание Евангелие и сущности учения христианства, тем более что он много времени жил в христианской Европе.
    Известно, что идея коммунизма зародилась в Европе, но развития она там не получила. Потому, что Европа уже имела иммунитет, укрепленный прививкой христианства, истину которого отстоял и утвердил Мартин Лютер еще в XV веке.
    Как Российская империя , так и Советская были экономически развитыми, располагали достаточным военным потенциалом. И что произошло, обе системы рухнули сами собой. Получилось, как сказано в Библии: «а все, что построено не на основании моем я разрушу»
    Духовно больная Россия была благоприятной почвой для инфекции XX века - большевизма. Наше особое- православное христианство со своей многосложной обрядностью и двуглавым орлом, не утвердило,, истину Библейского учения и потому не имело твердого основания в душе у народа, который без библейского учения, без здоровой идеи, как овцы без пастуха…. За 70лет Советской власти христианская вера в Бога пострадала не больше чем за все время власти Московского православия. Потому, что разрушенное здание или сожженная икона не разрушает веру в Бога. Как не утверждает веру и тот священнослужитель, который предлагает называть себя «святым» отцом и позволяет своим прихожанам целовать ему руку во время церковного обряда.
    Как показала история; верный спутник православных стран это -бедность большинства народа во все времена, как до революции так и сегодня, при весьма благоприятном к православию отношении со стороны структур государственной власти…
    Сегодня православие срастается с властью, ведет агитацию в предвыборных компаниях, и претендует на роль правящей «партии» вытесняя европейских и американских Евангельских проповедников проповедующих Библию, а не Икону, точно так же как, демократов из политики мафия, для которой православие самая удобная религия, позволяющая пить на похмелье святую воду, ставить свечки, носить золотые кресты, а монахам, за деньги , замаливать их грехи….
    Не потому ли у нас политику называют грязным делом, что духовная часть человека, которую олицетворяет религия, у нас сама не очень чистая? Нужно признать, что ...
    ЕСЛИ ИНТЕРЕСНО , ТО ЕСТЬ ПРОДОЛЖЕНИЕ
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.30 | Franko

     Критикуючи московське православ"я, не критикуйте православ"я

     Якщо все ж бажаєте, це можна зробити на релігійному форумі. Я абсолютно не прихильник московського патріархату, але московський патріархат нездатен здискредитувати православ"я взагалі. Масштаб не той. :-)
    • 2003.11.30 | Luke

     Re: КЕ вот вам часть .... творчества ....

     Ви вважаєте це творчістю?
     це і на публіцистику не тягне.
     хоча проблематика справді цікава

     чи Ви така обмежена людина,
     чи всі Ваші дії спрямовані на копирсання в брудній білизні?
     здаєть що друге...
     що Вами керує? Ненавість? якщо так то до кого?
     Ви українець? громадянин України? Що для Вас поняття Батьківщини?

     Ви можете відповісти на ці питання хоча б собі?
     це і КЕ стосується.
    • 2003.12.01 | KE

     Простите, но Вы показываете себя дураком.

     настрадамус пише:
     > ..Если посмотреть на историю Российской империи, с этой точки зрения, то мы увидим, что православие имело огромное влияние и исполняло роль национальной идеи то есть было своего рода полит, отделом империи, основной задачей которого было ориентировать вассальные государства и, прежде всего, Киевскую Русь на «орду-империю» последующее название которой –Российская империя….


     1. не ошибка. Религия ВО ВСЕХ СТРАНАХ МИРА НЕСЛА ИМЕННО ТАКОЮ РОЛЬ, вплоть до 19 века.
     2. никаких вассальных государств у Киевской Руси, Московской Руси, России, не существовало. Вы вообще понрмаете понятие ассал и государство?
     3. Причем тут Орда-империя, и что это за зверь такой, невиданный, не известно.


     > В результате этой функции православия, географически Европейская Украина духовно остается пока еще в Азии.

     Просто глупость из породы априорных русофобских бредней.

     > Тот факт, что все основные православные храмы строились во время Золотой орды,

     Глупость, глупейшая.

     > а на военных картах 1812 г. у Наполеона территория России имела название «GRAND TATARI», дает серьезное историческое основание считать, что православие—

     Просто наглая ложь.

     вот тут Вы увидите как выглядели карты Наполеона. И поймете, что попались на лжи, или Вас обманули..

     http://www.napoleonguide.com/campaign_russ_1812prep.htm?PHPSESSID=d6e870b9695c62582c847b7334da19be

     http://www.village-atlas.com/alison/alison_1.html

     Как мы видим карта Наполеон ни о каких татариях слыхом не слыхивал

     Запомните! Как бы Вам не хотелось, не надо верить пустозвонству дураков, которые и карт то Наполеона не видали. Ну, или не врите так нагло!

     > :Это религия Золотой орды точнее ее наследницы

     Глупая ложь, бездоказательная

     > - российской империи , другими словами азиатское христианство в основе которого лежат языческие обряды и обычаи…

     Глупость страшная. Причин много:
     1. обряды были разными.
     2. Империя не наследовала, а долго воевала с наследниками Золото Орды     Ну и все остальное у Вас в таком же духе, вранье и глупость на каждом шагу.
  • 2003.12.15 | Михайло Свистович

   Re: Вінегрет це, паничу.

   КП8416 пише:
   > Не знаєте ви "дао", тому й винні у вас усі. Народу нема. Є біомаса. Не вимагайте від біомаси розуму, галанту й політесу. І така біомаса скрізб. Де організованіша, а де ні.

   І що Ви пропонуєте робити?
 • 2003.11.30 | Мінор

  Re: Як роблять хохлов?

  Констатація і визнання діагнозу - це вже півсправи. Вітаю.
  Українізацію України пропоную відкласти рівно на один рік. Хоча б через те, що надмірна політизація може спотворити найкращі починання у будь-який бік. Після "устаканення", стабілізації ситуації, після виборів і за умови, що нам вдасться обрати не байдужу щодо народу України владу, треба й починати.
  1. Запровадити податкові пільги на український шоу-бізнес та книгодрук;
  2. Демонтувати всі пам"ятники Шевченку, як ознаки новітнього ідолопоклонства, за винятком місць, які справді пов"язані з його біографією.
  3. Кардинально переглянути програму з української літератури, народознавства та історії України;
  4. Збільшити до 10% витратної частини бюджету фінансування охорони здоров"я, щоб народжувалося менше дебілів взагалі і нацдебілів зокрема українського чи російського напрямків спрямування;
  І ще сотні і тисячі кроків, про які треба срейозно подумати потім. Після 1 грудня 2004 року. Якщо тільки не трапиться нагоди раніше.

  КЕ, я не настроєний на таку смішну дискусію, так-що прошу не реагувати. Гаразд?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.01 | КП8416

   Вікторе, Вікторе...

   Думка моя про вас змінювалася кілька разів. Усе тому, напевно, що показували ви різні аспекти своєї складної особистості. А після оцього вашого постингу зрозумів я нарешті -- особистість ви не так складна, як заплутана. Кашка у вас у голівонці, як і у всіх нацдемів. У більшості полукровок воно так. І ту половину свого генотипу не люблять, і другу. "Українізацію" на рік відкласти? На догоду недолугим політиканам. Набридло. Задовбали. Мовчіть краще, як не тямите. І не відчуваєте. Недебіл знайшовся.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.02 | vujko

    Хворобливо воно у Вас якось, панe КП8416, мляво.

    Вам знання пeршоджeрeл нe вистачає. Шикльгрубeра поконспeктуйтe.

    КП8416 пише:
    > У більшості полукровок воно так. І ту половину свого генотипу не люблять, і другу. ... Мовчіть краще, як не тямите. І не відчуваєте. Недебіл знайшовся.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.16 | КП8416

     Конспектував, ще вас і на світі не було (-)

   • 2003.12.02 | Мінор

    :-) Ну, скажімо я не полукровка, а лише четверть кровка

    За татом наполовину росіянин, а наполовину - кримський татарин. А за мамою - українець на всі 100%. Так-що українського таки більше :-)

    2004 рік - це рік загострення політичної боротьби. Бажаєте Ви цей факт визнавати чи ні. Тому будь-які кроки політичних партій будуть мати вплив на результати виборів 2004 року.
    На мою думку найкращою "українізацією" буде обрання українського президента, небайдужого до долі нашого народу, яки буде думати не лише за власну кишеню: Ющенка, Мороза або Тимошенко.
    Інші кроки з боку опозиції в "напрямку" українізації на цей рік слід відкласти, інакше наших кандидатів зроблять кандидатами виключно від україномовної України. І хоч це все ж таки більшість, але більшість яка мешкає, на жаль, не у містах, а здебільшого у містечках, селищах та селах - тобто там, де найбільш ефективним є адмінресурс.
    Окрім того на виборах, як у преферансі - подивись у карти сусіда, свої встигнеш побачити. Тому віддавати зросійщені міста, де живе більш фінансово незалежний від влади електорат на користь наприклад КЕ, було б очевидним дурисвітством. А якщо ми почнемо динамічні кроки щодо українізації саме тепер, то "своїх" більше не загітуємо, вони й так загітовані, а "чужих" втратимо навіки.
    Так-що українська каша у мене в голові, татарський бишбармак, чи навіть російські "щі" :-), - все же таки Ви не праві.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.03 | КП8416

     "У бурмістра Власа баьушка Нєніла..."

     "Почініть ізбушку лєсу попросіла". Пам'ятаєте це чудові рядки? А далі там було: "Вот прієдєт барін, барін нас рассудіт". Поки "барін" приїде, роса очі виїсть. Поки Ющенка оберуть, кучмозоїди українців виморять "шансоном" і "узкім радіо". Не кажу вже про ціни на хліб та приватизацію обленерго.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.12.04 | Мінор

      Не на часі, дай си на стримання. За рік нічого не станеться (-)

     • 2003.12.15 | Михайло Свистович

      Re: "У бурмістра Власа баьушка Нєніла..."

      КП8416 пише:
      > "Почініть ізбушку лєсу попросіла". Пам'ятаєте це чудові рядки? А далі там було: "Вот прієдєт барін, барін нас рассудіт". Поки "барін" приїде, роса очі виїсть. Поки Ющенка оберуть, кучмозоїди українців виморять "шансоном" і "узкім радіо". Не кажу вже про ціни на хліб та приватизацію обленерго.

      І що Ви пропонуєте робити до обрання Ющенка, щоб роса очі не виїла?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.16 | КП8416

       Визначити цілі, наявні сили, шляхи та способи їх досягнення.

       На мою думку, відстоювання етнічної ідентичності, або, говорячи заяложеними штампами, національних прав -- як духовних, так і економічних, може бути найпершою і найголовнішою ціллю. Ви здивуєтеся, скільком людям болить нинішня дискримінація етнічних українців. І дурні ті політики, що не використовують цього потенціалу.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.12.17 | Михайло Свистович

        Re: Визначити цілі, наявні сили, шляхи та способи їх досягнення.

        КП8416 пише:
        > На мою думку, відстоювання етнічної ідентичності, або, говорячи заяложеними штампами, національних прав -- як духовних, так і економічних, може бути найпершою і найголовнішою ціллю.

        Може бути. І результат може бути нульовим, попри величезне бажання.

        > Ви здивуєтеся, скільком людям болить нинішня дискримінація етнічних українців.

        Ні, не здивуюсь. Бо мені також болить.

        > І дурні ті політики, що не використовують цього потенціалу.

        Та рухівці й інші нацдеми тільки те і робили, що покладалися саме на цей потенціал. І з кожним роком втрачали, втрачали, втрачали...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.17 | КП8416

         Приклади - в аудиторію!

         Коли рухівці організували хоч один пікет чи мітинг проти русифікації українського телерадіоефіру? Проти спроби закрити радіо "Континент", наприклад? Проти мерзенних дій Нацради з питань теле- і радіомовлення? Проти засилля московського наріччя на УТ-1? Проти закриття української школи в Донецьку? Га? Проти того, що в жодному кінотеатрі не побачиш українськомовного мультика? До речі, через це моя дитина жодного разу в житті не була в кіно. А хоче. Тільки мови кіношної не розуміє.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2003.12.17 | Михайло Свистович

          Re: Приклади - в аудиторію!

          КП8416 пише:
          > Коли рухівці організували хоч один пікет чи мітинг проти русифікації українського телерадіоефіру? Проти спроби закрити радіо "Континент", наприклад? Проти мерзенних дій Нацради з питань теле- і радіомовлення? Проти засилля московського наріччя на УТ-1? Проти закриття української школи в Донецьку? Га? Проти того, що в жодному кінотеатрі не побачиш українськомовного мультика? До речі, через це моя дитина жодного разу в житті не була в кіно. А хоче. Тільки мови кіношної не розуміє.

          Та повно таких пікетів було. От моя рідна партія в цьому році проводила не один такий проводила. Найбільший був у кількості 60 чоловік. Телебачення їх так і послухалось.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.18 | КП8416

           Повно не було.

           Я за цим стежу. І не пам'ятаю ЖОДНОГО пікету. Скажіть конкретно, де саме "ваша партія" його проводила. І чому я, людина, що уважно вивчає укргазети, інтернет, перебуває на телефонному та іншому зв'язку з кількома не останніми в деяких партіях людьми, нічого про це не знав? Я б прийшов. Очевидно, недопрацювали в інформуванні громадськості, тому й було 60 душ (а чи було?) Кілька років тому, взимку, УНРух організовував т.зв. ланцюг "за НАТО". Людей зібрати зуміли багато, хоч люди й не розуміли, в чім сенс того ланцюга, тим паче, що через ткілька дні НАТО почало бомбити Югославію і цим вельми підкакало позиції УНРуху. Якби з такою ж ретельністю поставилися до збирання "ланцюга" проти русифікації, то прийшло б не 60 душ, а 60 тисяч.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2003.12.18 | Михайло Свистович

            Re: 2000-й рік пам"ятаєте?

            Акція 28 партій та громадських організацій проти передачі Успенського Собору Києво-Печерської Лаври УПЦ МП. По Києву роздали 50 тисяч листівок, я сам бачив численних роздавачів в переходах і навіть вагонах метро. Скільки зібралось? Я сам рахував: 880 осіб.

            Не цікавить це народ, як Ви не розумієте?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.12.19 | КП8416

             Яке відношення мають усі ці МП і КП до укрмови і укркультури?

             1) Навести порядок з Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення
             2) Навести порядок на телебаченні.
             3) Приділяти найбільшу увагу дитячим та юнацьким організаціям
             4) Приділяти найвищу увагу школі
             5) Розігнати армію.

             Щодо роздавання листівок та інших "заходів".
             Біля метро "Хрещатик", здається, і досі стоїть "пікет" НРУ, який збирає підписи за відставку кучма (через єеп). І ніхто не підписує. Бо народ це не цікавить, невже ви не розумієте?
             На рок-концерт з нагоди 3-річчя УБК ніхто не прийшов. Бо народ це не цікавить, невже ви не розумієте? При такій організації, як пропонують недолугі "політики", народ НІЩО не зацікавить. Ви самі це, Михайле, напевне, добре знаєте. Принаймні писали не раз про те як "наші" (не тільки "Наша Україна") спроможні щось "організувати". Не можна таку роботу віддавати на поталу різного роду тернопільським. Бо після їхніх "заходів" і сам починаєш вірити, що нікого ніщо не цікавить і нікому нічого не треба.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2003.12.19 | Михайло Свистович

              Re: Добре, хай цей приклад невдалий.

              Але не можете ж Ви заперечити, що Рухи та Куни весь час діяли лише у мвоно-культурному аспекті. Хай погано діяли, але якось діяли. Діяли б добре, щоб змінилося? Подивіться по опитуваннях, для скількох людей ці питання є першочерговими. Для 8-10%. Ви пропонуєте загнати себе у ці 8-10% електорату? Ну так тоді ці питання ніколи не вирішатьтся, бо решта народу обиратимуть демагогів, які будуть казати, що треба нагодувати народ. Я ж пропоную інший шлях: люди, яких цікавлять мовно-культурні питання, мають очолити боротьбу за справедливість в соціально-економічній площині, залучити на свій бік більшість народу, прийти до влади і навести порядок і в соціально-економічній, і в мовно-культурній сфері. Спочатку в соціально-економічній, і тут я повністю підтримую Віктора. Бо це дозволяє завоювати довіру народу. Маючи таку довіру, можна швидше і безболісніше здійснити перетворення в національно-культурній сфері. Інший шлях - жменька свідомих проводитиме точкову українізацію, тоді як купа несвідомих продовжуватиме тотальну русифікацію

              КП8416 пише:
              > 1) Навести порядок з Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення
              > 2) Навести порядок на телебаченні.
              > 3) Приділяти найбільшу увагу дитячим та юнацьким організаціям
              > 4) Приділяти найвищу увагу школі
              > 5) Розігнати армію.

              Щоб це зробити - треба прийти до влади. Щоб прийти до влади - треба завоювати довіру народу (загального голосування ще ніхто не скасовував), щоб завоювати довіру народу - треба діяти в соціально-економічній сфері. Національно свідомі за нас і так проголосують.

              >
              > Щодо роздавання листівок та інших "заходів".
              > Біля метро "Хрещатик", здається, і досі стоїть "пікет" НРУ, який збирає підписи за відставку кучма (через єеп). І ніхто не підписує. Бо народ це не цікавить, невже ви не розумієте?

              Розумію

              > На рок-концерт з нагоди 3-річчя УБК ніхто не прийшов. Бо народ це не цікавить, невже ви не розумієте?

              Розумію. Я навіть сам там не був.

              А от я займаюся тим, що народ цікавить. Результат "на ліце", точніше на сайті ЦВК. 95-й виборчий округ. Порівняйте результат 94-го округу (нумерація трохи змфнилася) в 1998 і 95-го в 2002.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.12.19 | Мінор

               Знаєш, по-моєму це технологія влади.

               Загнати Ющенка на Захід. І чим західніше - тим краще. Щоб його підтримували 100% електорату у Києві, ні краще Львові, а ще краще у Раві Руській, а ідеально - у Вашінгтоні.

               Для цього з одного боку будуть говорити, що він звіроподібний галичанин-націоналіст. З іншого - недоукраїнець-східняк. Я вже давно вважаю ці балачки цілком свідомим застосуванням виборчої технології. Сам таке вмію :-)
            • 2003.12.19 | Мінор

             Очевидно! Хоч це і непопулярно на нашому форумі, але

             реальність у тому, що величезна кількість україномовних і свідомих українців ходить до Православної церкви. А додаток МП - не помічає.
             В цьому головна відмінність православ"я від католицизму. Православні мають значно менше піітету щодо патріарха, на відміну від обожнювання католиками Папи. Відповідно, якщо московський патріарх і його український намісник робить якусь фігню і тим грішить проти правди - так то його особистий гріх. З Богом завжди, як і з сумлінням - на самоті, а не громадою. Йти проти церкви православної, якою б вона не була за патріархатом для нормального віруючого неприпустимо. Політика - це на іншому полюсі розуміння. Я був і так вражений, що тоді у 2000 вам вдалося зібрати стільки людей. Я був у Лаврі, там панувало піднесення і мені було дуже незручно і неприємно за той ваш пікет. Десятки тисяч людей взяли ваші листівки і не прийшли з подібних причин: Сабодан і Алєксій роблять херню тягнучи церкву в політику, але чому я маю робити те ж саме, але по цей бік барикад?"

             Зрештою приклад Михайла невдалий і це не має жодного відношення до українізації.
   • 2003.12.17 | Михайло Свистович

    Re: Вікторе, Вікторе...

    Віктор має рацію.

    КП8416 пише:
    > "Українізацію" на рік відкласти? На догоду недолугим політиканам. Набридло. Задовбали.

    Ви маєте можливості її провести? Навряд чи. Бо вже б давно провели. якби мали. То до чого ці нереальні заклики?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.17 | КП8416

     Маю.

     На своєму "робочому місці" я зробив, без зайвої скромності скажу, чимало для українізації. І зараз роблю. І робити перерву на рік не збираюся. Хіба що завдяки отаким от "ініціативам" Мінора залишусь без роботи. А до того, на жаль, ідеться. Не хочу розкриватися, але якби я сказав, що саме я роблю, то ви, Михайле, сказали б: "Такі да".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.12.17 | Мінор

      Як чвертькровка, маю зазначити, що на моїй роботі

      зі мною всі спілкуються українською. Навіть бухгалтер, яка приїхала до Києва з Волгограда. Але от 4 частина моєї крові (та котра нахабніша, тобто, москальська) підказує, що це ніяка не українізація, а норма. Можливо для 100% українців це нормою не є, а навпаки, великим досягненням - аякже, вони витравили з себе холуя настільки, що з ними у столиці їхньої країни навіть заговорили українською! Щоправда в межах своєї фірми.
      Під українізацією, чи то б пак, дерусифікацією, я розумію значно більший перелік заходів і повторюю ще раз, що з цим можна 1 рік і почекати.      КП8416 пише:
      > На своєму "робочому місці" я зробив, без зайвої скромності скажу, чимало для українізації. І зараз роблю. І робити перерву на рік не збираюся. Хіба що завдяки отаким от "ініціативам" Мінора залишусь без роботи. А до того, на жаль, ідеться. Не хочу розкриватися, але якби я сказав, що саме я роблю, то ви, Михайле, сказали б: "Такі да".
     • 2003.12.17 | Михайло Свистович

      Re: Ну то робіть. Бо щось народ результатів не помічає.

      КП8416 пише:
      > На своєму "робочому місці" я зробив, без зайвої скромності скажу, чимало для українізації.

      Я так само. І навіть дуже багато.

      > І робити перерву на рік не збираюся.

      На робочому місці і не треба.

      > Хіба що завдяки отаким от "ініціативам" Мінора залишусь без роботи.

      Як ці ініціативи Вам загрожують?

      > А до того, на жаль, ідеться. Не хочу розкриватися, але якби я сказав, що саме я роблю, то ви, Михайле, сказали б: "Такі да".

      Але не скажу. Бо не бачу доказів. Я от свої завжди пред"явити можу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.18 | КП8416

       "А шо ти здєлав для народа?"

       Такими запитаннями атакували комуняки наприкінці 80-х т.зв. "рухівців". Давайте й ми зараз почнемо мірятися, хто більше "здєлав для народа". Авжеж, Михайле й Вікторе, ваші заслуги в багатьох царинах незаперечні. Особливо щодо українізації бухгалтерів та відважного говоріння укрмовою у своїй фірмі. Та оскільки моя фірма трохи більша за вашу, то й мою роботу в сенсі українізації чи, радше, дерусифікації, помітніше. Готовий поспорити на ящик коньяку, що ви теж її помічали. На жаль, через те що політики нацдемнапрямку цілковито ігнорують цей напрямок життєдіяльності суспільства, вони, зрештою, і опиняються, пшепрашам, у дупі.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.12.18 | Мінор

        Те, що ви не маєте заперечень щодо другої частини мого

        означає, що ви зі мною згодні і зрозуміли свою помилку. А заперечуєте тільки з природньої впертості.
        Отож повторюю думку, яка не викликала у вас аргументів проти - українізація власної фірми не є українізацією, а лише відновлденням нормального стану речей.

        Дерусифікація в масштабах цілої держави означає залучення механізмів виконавчої влади, бюджетного фінансування і політичної волі. З цим доведеться один рік зачекати.

        І нарешті, точка зору, яку ви вдаєте, що не розумієте - активні заяви опозиції про необхідність негайної українізації в кращому випадку замкнуть її на сільському електораті і галичанах, в гіршому перетворять на маргіналів на кшталт ДСУ, яких не пітдтримує навіть більшість етнічних "100%" українців. На мій погляд - це блакитна мрія всіх політтехнологів від влади.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.18 | КП8416

         Не згоден, але не маю часу сперечатися (-)

  • 2003.12.18 | Мыкола Пэтровыч

   минору

   А что же вы, любезный, на реплику, поставленную ниже, не ответили? Что, себя узнали в "хазйновытом украинце"? Что ни говорите, а Скачко украинцев знает...
   Читайте:
   "про хозяйновитість українців анекдоти складають..."
   НАПРИМЕР, ТАКОЙ, САМЫЙ ПРАВИЛЬНЫЙ: Попали на остров людоедов (по-грамотному, не для маленьких украинцев, канибалов)американец, русский и украинец. Людоеды и предложили в обмен за свободу либо съксть вагон лука (цыбули), либо получить в попец от всех мужчин племени, либо заплатить 100 долларов. Русский и американец заплатили по 100 долларов и уехали, а украинец сначала решил лучка поесть. Съел полвагона, обрыдался и говорит:
   -- Нє, давайте в жопу...
   Людоеды поразвлекалисьь человек сто, а хохолок и говорит:
   -- Нє, больно, нате вас сто баксів, я додому поїду...
   Вот такая по-украиснки "хазяйновита людина"...
 • 2003.11.30 | пан Roller

  Влада не смогла с Вас сделать хохла. Почему?

  > Ми часто, навіть не свідомо, керуючись високими ідеалами, творимо ХОХЛА в Україні, замість того щоб вбивати його в собі.
  >
  > Luke.

  Пардон. Вы говорите МИ.Так мы, или влада.

  - нашій владі потрібне бидло, а не народ  Причини? Влада:

  Для этого:

  - Наша освіта не вчить, а калічить творчий геній особистості.
  - Наше мистецтво і література тяжіє до народного примітивізму
  - Українську мову піарять як мову села і закомплексованого бидла,

  В принципе ваши пункты сформулированы.

  Но, зачем нашей освите калечить творческий гений. Это что, заложено в каких то нормативах.

  Или взять литературу. Ее создают писатели. Кто заставляет их тяготеть? Яворивский?
  Кого вы имеете ввиду?

  И что значит пиарить мову? На мове обычно разговаривают. Но на ней говорит село. Я не уверен, что в формулировке быдла.

  Вероятно, вы хотели бы сделать из закомплексованного быдла украинцев. Когда- то Феликс Эдмундович писал своей сестре о том же. Он тоже хотел перемен.

  Существует такое поверье, что бытие определяет сознание.

  Если вы верить в него. То ваши обвинения владе сводятся к стандартам бытия.

  Что вы предлагаете сделать и кому? Нам или владе?

  Мы ведь не при чем. Влада не смогла с Вас сделать хохла. Почему?

  Ваш достаток выше прожиточного минимума хохла. Поэтому вы украинец.

  Я если ваш достаток снизить. В кого вы превратитесь.

  В того же хохла, или закомплексованое было.

  Думаете нет? Думайте. Но ваши думы изменит ваше бытие.

  -Критикуешь предлагай.
  -Предлагаешь помогай.
  -Помогаешь делай.

  Это я прочитал однажды в кабинете одного чиновника по технике безопасности.

  А что, не дурак он был.

  Возьмем мову. Могли бы создать самоучитель украинской мовы.

  А то Изи инглиш, видите ли, есть. Изи дойч есть. А изи укрейн нет.

  Да, разместите его в разделе мова. И власть будет бессильна что либо сделать с вашими учениками, если, конечно, вы организуете бесплатные курсы.

  Но, я об этом прошу уже много лет подряд.

  И слышу только один ответ. Во всем виновата влада. Треба ее поменять. Треба убить в себе раба. Вот придет Ющенко тогда все будет.

  Что будет? Уровень зарплаты повысят. И быдло снимет комплексы, перестанет пить горилку, курить травку, и начнет петь украинские песни.

  А в школе все вдруг перестанут калічить творчий геній особистості.

  А еще Мария Кюри говорила, что чем отдавать детей в лицеи, лучше их утопить в Сене.

  И ее друзья не отдавали. Многие из этих детей действительно стали Нобелевскими лауреатами. Эти люди перебороли власть. Французская власть тоже хотела сделать из этих детей быдло.

  Но, не у всех мама Кюри.


  Brgds
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.01 | настрадамус

   А я не критикую , я указываю на особенности...

   "Критикуючи московське православ"я, не критикуйте православ"я = =ПОЛУПРАВДОЙ ?? .
   Было христианство , а православие это подмена, языческий суругат , с помощью которого нас покоряли.А Украинское православие является необходимым щитом для московского... Мы заложники православия . Оно и определяет нашу политику и мораль , ПРАВДА НЕ БОИТСЯ ПРАВДЫ ,ЕЕ БОИТСЯ ЛОЖЬ .(а если я вру укажите) Православие это полит организация и я стою за Украинскую организацию . Но истина дороже = А это Христианство .

   ..Якщо все ж бажаєте, це можна зробити на релігійному форумі. == А ЭТО хамство, ..как баранам указывать где бекать....!!!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.01 | настрадамус

    .!. Luke ! Вам ответ .

    , Luke -пыше

    ..що Вами керує? Ненавість? якщо так то до кого?
    Ви українець? громадянин України? Що для Вас поняття Батьківщини?

    Ви можете відповісти на ці питання хоча б собі?

    Вот как ко мне обращались на форумах : .."Вот этим ты здесь и занимаешься бандеровский выродок, просто не хочется цитировать твои вышесказаные изречения в этом топике.Но таких как ты мы мочили и будем мочить всегда.Судоплатов - украинец."= Это масковский генерал, сын того Судоплатова который убил Е Коновальца.

    А вот другое мнение: "Кстати Настрадамус , еще самый вежливый, интелектуальный и терпеливый националист, на других сайтах все намного жестче. типа этого..
    И это :."Если еще одно ваше дурацкое сообщение посетит этот форум, бригада ФСБ приедет в ваш сраный Донецк, надерет задницу вам и вашему провайдеру СТЦ ФТИКОМ.

    Думаю што лучше бы я не обьяснил . Это далеко не все..
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.01 | KE

     Агрессия обоюдная, порождена Вами (-)

    • 2003.12.01 | Luke

     зрозуміло :)

     я, можливо, не вірно зрозумів Ваш постінг про рос. православ"я :)

     перепрошую.
  • 2003.12.01 | Luke

   див ВИСНОВКИ

   спробую відповісти на Ваші питання в пості "ВИСНОВКИ"
 • 2003.12.01 | Роман ShaRP

  А шо робить, шо робить? © анекдот.

  В очікуванні якоїсь конструктивної програми ... сподіваюсь, буде хоч натяк на неї ;), напишу, що я про це думаю.

  Luke пише:
  > Як роблять хохлов?
  > Можна багато говорити, ба навіть кричати тут, що ми, українці - виховані, чемні, духовні, релігійні ітд(а от кляті москаліжидиляхинегри -гімно). І справді, така ілюзія складається доки торчиш в інеті(і то не завжди)... лише виходиш на вулицю, сідаєш в маршрутку чи метро - стає соромно і страшно за країну вірним сином якої ти хочеш себе відчувати. Переважна кількість населення забичені рагулі - хохли. І на це не впливає ні достаток, ні географія проживання(хоч на заході трохи менше) і навіть освіта не є визначальним фактором.
  >
  > Причини?
  > Влада:
  > - нашій владі потрібне бидло, а не народ
  > - Наша освіта не вчить, а калічить творчий геній особистості.

  Згоден.

  > - Наше мистецтво і література тяжіє до народного примітивізму, шароварщини, сивухи, попси. А чому тяжіе? - бо бидло споживае, а чому споживає - бо тяжіе! Звідси й масмедійне зомбування ("шла, шла, шла піражок найшла", шоколядний заєць і тп) Замкнуте коло!
  > в "кращому" випадку - це "самозабвенное" закочування очей при згадці Шевченка, Франка, Л.Українки, і якісь недолугі ілюзії про роль української літератури в світовому мистецтві. Новітня укр. література маловідома і свідомо замовчується.

  Хай пишуть краще і цікавіше. Чи Лесь Подерев*янський став відомим усім лише тому, що був "розкручений"? Сумніваюся.

  Треба сказати, що в Україні є не один цікавий литератор, що зараз плідно працює російською [не Рогоза ;)] (переклади українською або рідкі, або мені невідомі). Любителі фантастики та альтернативної історії добре знають імена/псевдо Марини та Сергія Дяченко, Г.Л.Олді, А.Валентинова, наприклад.

  > - Українську мову піарять як мову села і закомплексованого бидла, якому важко долучитися до російськомовної міської культури(Сердючка, Поплавський ітп). Звідси і не бажання молоді нею спілкуватися.

  Дарма ви так про мову. Українська мова має великий потенціал привабливості та живучості, нею зараз спілкується певний прошарок молодих людей, до якого належу і я, і яким не варто нехтувати. Просто мас-медіа та ринки цього не відбивають. Але і мас-медіа, і ринки в нас - мафіозні, тому тут немає чому дивуватися.

  > Народ:
  > - наші найкращі сили, інтелектуальна еліта зациклюється на рефлексії щодо УПА, "клятих москалів", козацтва, Київскої Русі і Галицько-Волинського князівства... Забуваючи що минуле це лише обов"язок. Обов"язок творити майбутне. Це заклик до дій, а не привід для, перепрошую, мастурбації. Ми постійно дивимося в минуле, шукаючи там національну ідею(яка національна ідея може бути в історії постійних хоч і СПАРТАНСЬКИХ повстаннях, але все одно РАБІВ), замість того щоб зробити майбутне - ідеєю що б об"єднала Україну.

  А вона у вас є?

  > - агресивне протиставлення україномовної частини українців російськомовній, призводить лише до посилення сепаратиських настроїв у останніх, а не до пропаганди української мови. Так само і в протилежному випадку - галицький сепаратизм. На державному рівні мова мусить стати "метрикою" економічного зростання, високомистецького штилю, мовою нової молоді України - ось шлях до українізації України(дивно звичайно звучить, але такі в нас реалії)

  На державному рівні дай Бог нашому теляті повиганяти бандитів, і, не побоюся цього слова, "жирних котів", що думають лишень про свої прибутки. Тоді ті, хто бажають українізації, зможуть її "купити".

  > Перелік причин можна продовжити, але хочеться зазначити одне.
  > Ми часто, навіть не свідомо, керуючись високими ідеалами, творимо ХОХЛА в Україні, замість того щоб вбивати його в собі.

  То що ж ви пропонуєте робити? Я знаю не одну молоду освічену, культурну людину, "не зіпсовану" тими причинами, про які пишите ви. Винятки з правила? Можливо. Але вони є. Проте ці люди не "засвітяться" в світі попси, реклами, "нових українців" як "звичайного", так і августо-шутерського напрямку. В них і без того вистачає проблем: навчання, з його хабарництвом, пошуки роботи, нестача грошей, попереду ще проблеми житлові, і багато-багато інших, які ніхто не збирається вирішувати. Як з ними боротися? Що ви пропонуєте?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.01 | настрадамус

   Уважаемый пан КЕ , просто так там нет не одного слова..

   Все писано с глубочайшим иследованием и осознанием ... Любой пункт ваших замичаний будет обьяснен . Как и слова православный и правоверный ...

   А вот продолжение:
   ..Не потому ли у нас политику называют грязным делом, что духовная часть человека, которую олицетворяет религия, у нас сама не очень чистая? Нужно признать, что политика находится между религией и экономикой. У одной она вверху ворует - мораль, а у другой внизу -деньги, И то и другое у нее не очень чистое. Инакомыслие для православия сегодня так же опасно как для КПСС, в прошлые годы…. __
   Насильственная смерть великого реформатора православной церкви, «Лютера России»'богослова- протоиерея Александра Меня говорит о. том, что попытки реформировать православия ,даже сегодня, дело не безопасное…... В защиту от всякого рода «Лютеранства» православие уже создает в России что-то вроде комитета православной безопасности. А для заблудших верующих в московской патриархии открыты" «исправительные приходы», с целью реабилитации инакомыслящих. Как говорил руководитель этих учреждений священник Олег Стеняев; «это необходимо для жертв духовной агрессии» А Московский митрополит Кирилл, выступая по телевизионному каналу ТВЦ, 12 февраля 2000года, сказал, что для борьбы с неправославными сектами мало употреблять только духовных усилий.
   Разве борьба .с другими вероисповеданьями - это не борьба с многопартийностью, портреты вождей - это не иконы, а тело вождя угнетенных пролетариев - это не святые мощи? Все одно и тоже! Сегодня все мы наблюдаем очередную подмену. Вместо портретов генеральных секретарей в кабинетах появляются иконы с изображением православных святых. Патриарх в Москве - первый секретарь, второй - в Киеве, третий в Донецке. Готовая система иностранной власти, для которой сегодня в Украине строят десятки храмов ,часто используя при этом государственные деньги, которые почему то становятся собственностью Московской патриархии. Особенно много строек Московского патриархата финансируют в Донецкой области…

   Недооценивать влияние духовной власти- религии в истории и сводить ее только к одному моменту с участием попа Гапона, было бы исторически не справедливо. Потому что еще династия царей Романовых начиналась с Михаила, сына высокопоставленного попа Патриарха Филарета. Который с помощью государственной власти положил начло православию, которое сразу же объявило борьбу с первой- христианской верой назвав ее устаревшей, а самих христиан ,староверами. Которые оказались не удобными в новом государстве, заменившем Московское царство ,и назвалось Российской империей.
   Сегодня в России православные батюшки благословляют солдат" и освящают военную технику, направленную в Чечню. А 21 февраля 2000года в Чечне в разрушенном Грозном группа попов Московской патриархии официально участвовала в военном параде «победителей» в качестве почетных гостей вместе с высшими военными чинами. Налицо знаменательный исторический факт превосходства православных над правоверными. В наши дни без труда можно заметить влияние православия на государственную власть. Президенты, как раньше цари, стали ездить к духовенству на поклон, целовать святые мощи и получать православные ордена с изображением святых.
   Все СМИ Украины показывали как вскоре после посещения нашей державы Папы Римского, в 2001году, украинской власти пришлось «оправдываться» и доказывать московской патриархии свою лояльность к ней, для этого ей пришлось публично целовать срочно привезенные из заграницы мощи ,одного из православных святых … Это событие говорит о том что Московская патриархия главенствует над политической властью в Украине… А так как политика управляет экономикой то по большому счету, если следовать логике, есть основание утверждать, что религия влияет на все сферы нашей жизни… но только через малозаметные очень тонкие нити на высоком духовном уровне ….

   Религия- Политика- Экономика ,это не что иное как «святая» троица на земле, а из этого следует, что судьба народа .связана с его духовностью-религией ,и от особенности религии зависит положение страны,. ее уровень развития, т.е. развитая, полу развитая или недоразвитая… Для подтверждения этого умозаключения достаточно взглянуть на государства с разным христианским вероисповеданием, Мы уведем , что наиболее развитые-благополучные страны те где наибольшее развитие получили евангельские- христиане- лютеране. Это Германия,Англия ,Финляндия ,Голандия,Америка,Швеция и.т.д.По другому выглядит положение насиления у католических стран,это Латинская америка,Испания ,Мексика,Италия,Португалии и.т.д. И третье место занимают страны где господствует православное толкование христианства ,в этих странах мы знаем как всегда жил и видим как сейчас живет народ ,который никогда не чувствовал себя хозяином в своей стране. ….
  • 2003.12.01 | Luke

   див ВИСНОВКИ

 • 2003.12.01 | Luke

  ВИСНОВКИ

  Ну от.
  Бачу що данна тема викликала зацікавленість, це не може не тішити.
  Які висновки можна зробити з обговорення?
  1. аудиторії близька поставлена проблема, і багато з респондентів стикається з тиким явищем як "обалванивание" народу - роблення хохлів. (для КЕ - не чіпляйтесь до термінології, Ви чудово розумієте які поннятя я вкладаю в слово хохол)
  2. основна характеристика хохла - це життеві принципи :

  - "моя хата з краю" - байдужість до всьго - до ближньго, країни, інформаційного середовища проживання, релігії, мистецтва, до культури і мови власного народу.

  - "лиш би ковбаса в кіоску була" - невибагливість у вимогах до якості середовища існування, що породжується тою ж байдужість. Наявність ковбаси дозволяє владі ставити державу як завгодно - ніхто ні чирик - всі задоволено жують ковбаску. Скінчиться ковбаса - нічого! Зваримо зупу з власних дітей...

  3. Хто робить хохлів?
  - влада бо їй це вигідно.
  - власне, ми самі
  -> або ідемо на поводу у влади(більшість)
  -> або намагаючись щось змінити ще більше шкодимо(свідома меншість і прозахідного і просхідного спрямування). Як результат - розділення України на схід - захід, ослаблення країни в цілому.

  4. Що робити?
  Тут я спробую викласти свої, досить сумбурні думки в контексті творів В.Гомбровича і сучасних парадигм в мистецтві - конструктивна(!) критика просто необхідна!
  - проукраїнська ідея! Лише в середині себе ми зможемо знайти той автентичний рівень свободи що зможе конкурувати і з заходом і зі сходом. Лише таке спрямування власної екзистенції дозволить позбутися комплексів меншого брата і недоєвропейськості.
  - припинити спроби виправдання і вивещення за рахунок минулої історії і здобутків в мистецтві. Потрібно визнати власну молодість як народу і навчитися її використовувати. Цей болючий процес дасть можливість знайти свій особистий ефективний шлях розвитку. Не потрібно наздоганяти Світ ногами, потрібно віднайти крила.
  - бентежити свідомість. Завдання №1 витворення "Я" у громадянина.
  Політична свідомість пересічного українця атрафована. Мітинги, політичні перфоменси аля Укр. Братство, пікети - мають дуже незначний вплив на громадскість. Чому? Тому що отой громадянин не те що політикою не цікавиться, він і власним буттям нехтує.
  І от про що вже давно думаю і шукаю однодумців - це ідея кидання _мистецьких_ бомб в свідомості мас, культурна революція, якщо хочете. Вуличний перформенс, народний театр, нове ехтровертне бубабу, провокація думок і жаги до життя.
  Досвід таких течій як дадаізм, Эбби Хоффмана, театр чучхе, ітп, довидить ефективність підходу.
  Це те що можна робити вже сьгодні, не чекаючи зміни влади і внутрішньої політики.

  що думаєте?

  Luke.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.01 | КП8416

   А нумо отако...

   Організуймо в Києві ...українське земляцтво. Наприклад, збираймося, хоч би влітку, на якому-небудь Трухановому острові, чи в парку "дрючби народів". Щось типу "Останнбої барикади", але дешевше. Приходьмо з дітьми, з пивом. І ні слова про політику. Просто -- будьмо. Будьмо разом. Щоб наші діти не казали, почувши укр.мову: "Тату, диви, а не ми одні в Києві українці". До речі, буде дітям де познайомитися одне з одним, щоб з кацапами не одружувалися і не плодили полукровок, таких як (потрібне підставити)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.01 | настрадамус

    Это развлечение . А работать с хрюшеязычной частью кто будет ???

    Друг друга наивно тешить , это беда добрых Украинцев ...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.03 | КП8416

     Та ну її, ту хрюшеязычную часть.

     Задовбалися ми на них працювати. Працюймо для себе. Думаймо про себе. Практика здорового етнічного егоїзму. Коли вони побачать, як у нас добре, то по одному потягнуться до нас.
   • 2003.12.02 | vujko

    Ну чи нe провокатор?

    КП8416 пише:
    > ... До речі, буде дітям де познайомитися одне з одним, щоб з кацапами не одружувалися і не плодили полукровок, таких як (потрібне підставити)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.03 | КП8416

     А в чому провокація?

     У тому, що я не хочу, аби моє дитя вийшло заміж за рябого косопузого лаптьожника? А таки не хочу. Ви ж за негра дочку не віддасте? Чи за китайця? А я за кацапа не віддам. Ну не люблю я їх. Палко не люблю, попри "златую цепь" і "там, ґдє сліваяся, шумят..."
    • 2003.12.05 | Роман ShaRP

     Re: Ну чи нe провокатор?

     Провокатор чи ні -- кожен робить для себе свої висновки. Особисто зарікся розмовляти з тим паном, чого і вам бажаю.
     Хоча я анітрохи не сумніваюся в тому, що і моя мати і батько були українцями, але в мене немає жодного бажання ані зустрічатися, ані розмовляти з КП, Анатоліями чи іншими подібники до них нациками (та расистами).
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.12.05 | КП8416

      Взаємно. (-)

   • 2003.12.15 | Михайло Свистович

    Це не патріотично щодо України Re: А нумо отако...

    КП8416 пише:
    > Організуймо в Києві ...українське земляцтво. Наприклад, збираймося, хоч би влітку, на якому-небудь Трухановому острові, чи в парку "дрючби народів". Щось типу "Останнбої барикади", але дешевше. Приходьмо з дітьми, з пивом. І ні слова про політику. Просто -- будьмо. Будьмо разом. Щоб наші діти не казали, почувши укр.мову: "Тату, диви, а не ми одні в Києві українці". До речі, буде дітям де познайомитися одне з одним, щоб з кацапами не одружувалися і не плодили полукровок, таких як (потрібне підставити)

    Що ж вийде у підсумку? Ми заженемо себе в українське гетто на власній землі, де розмовлятимуть українською мовою і все т.ін. В той же час як поза нашим геттом буятиме значно чисельніший світ, де одружуватимуться і плодитимуться інші люди, і їх буде значно більше. і вони правитимуть Україною, приймаючи закони. і ми змушені будемо під них так чи інакше пристосовуватися.

    Нація визначається не по крові, а по духу. Подивіться на українців - всі вони різні - темноволосі, світловолосі, смагляві, білошкірі тощо. В жилах кожного українця тече ціле море неукраїнської крові, тому українки і є найгарнішими.

    До речі, не плодити полукровок - це непатріотично. В Литві наприкінці 90-х навпаки був заклик серед націоналістів плодити полукровок. Одружуючись з нелитовцями, литовці зменшували чисельність майбутніх нелитовців, бо, якщо навіть не вдавалось литвинізувати своє подружжя, то хоча б діти виростали литовцями.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.16 | КП8416

     А породу зберегти? Генофонд тобто.

     Не в кожного українця тече в жилах мішанка. даруйте, не в кожного. Я знаю свій рід до шостого коліна, а за генетичними критеріями вистачає 5 поклінь, щоб говорити про чистоту лінії. Крім того, ґетто дало жидам те, що вони мають нині. Може й нам не завадить пожити трохи в ґетто? Зібратися з силою щоб. Та й просто хоч у неділю відпочити, побути серед друзів, а не серед воріженьків. Може, це ще не ґетто? Моєе, це просто земляцтво? Чи товариство?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.12.17 | Михайло Свистович

      Re: Так сама порода є сумішшю багатьох порід.

      КП8416 пише:
      > Не в кожного українця тече в жилах мішанка. даруйте, не в кожного.

      Ніхто з нас не знає, ким були наші пращури 10 століть тому, 5, 4.

      > Крім того, ґетто дало жидам те, що вони мають нині.

      То може є сенс у них повчитися не тільки в цьому?

      > Та й просто хоч у неділю відпочити, побути серед друзів, а не серед воріженьків. Може, це ще не ґетто? Моєе, це просто земляцтво? Чи товариство?

      Це вже зовсім інша справа. Хороша. Але після перемоги. В мене особисто немає часу відпочивати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.17 | Мінор

       Михайле, облиш. Якщо хтось погано вчив у школі біологію

       , а точніше генетику, то у зрілому віці тут вже не допоможеш. До психіатра.

       > КП8416 пише:
       > > Не в кожного українця тече в жилах мішанка. даруйте, не в кожного.

       > > Крім того, ґетто дало жидам те, що вони мають нині.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.02 | пан Roller

   Вам проще купить автомобиль.

   Luke пише:
   > Ну от.
   > Бачу що данна тема викликала зацікавленість, це не може не тішити.
   > Які висновки можна зробити з обговорення?
   > І от про що вже давно думаю і шукаю однодумців - це ідея кидання _мистецьких_ бомб в свідомості мас, культурна революція, якщо хочете. Вуличний перформенс, народний театр, нове ехтровертне бубабу, провокація думок і жаги до життя.
   > Досвід таких течій як дадаізм, Эбби Хоффмана, театр чучхе, ітп, довидить ефективність підходу.
   > Це те що можна робити вже сьгодні, не чекаючи зміни влади і внутрішньої політики.
   >
   > що думаєте?

   > Можна багато говорити, ба навіть кричати тут, що ми, українці - виховані, чемні, духовні, релігійні ітд(а от кляті москаліжидиляхинегри -гімно). І справді, така ілюзія складається доки торчиш в інеті(і то не завжди)... лише виходиш на вулицю, сідаєш в маршрутку чи метро - стає соромно і страшно за країну вірним сином якої ти хочеш себе відчувати.

   > Luke.

   Идея интересная. Но, как вы реализуете ее а маршрутке? И потом, в маршрутке мало разговаривают. А в метро и на улице. Откуда ві знаете кто перед вами хахол, или украинец.

   В принципе, ваша идея интересна. Но, хотелось бы на это еще и посмотреть. Где это можно будет увидеть?

   Мне кажется, что Вам лично проще купить автомобиль.
   Тогда, вы оградите себя от хахлов. Украинцы должны ездить в автомобилях. Я так думаю. А хахлы ходить пешком.

   А как вы собираетесь действовать на селе? В народ далеко идти.   Brgds
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.02 | Navigator

    ще страшніше - росіяни - вихідці з расєйскай дєрєвні

    Це правда, що українці - вихідці з українського села.
    Є правда ще страшніша - росіяни - вихідці з расєйскай дєрєвні.
    Так що відповідь семетрична.
   • 2003.12.02 | Luke

    Re: Вам проще купить автомобиль.

    > Идея интересная. Но, как вы реализуете ее а маршрутке? И потом, в маршрутке мало разговаривают. А в метро и на улице. Откуда ві знаете кто перед вами хахол, или украинец.

    Чому саме в маршрутці? Бентежити необхідно всюди. Як саме - інше питання, це практика. Зараз я опробовую теорію.

    > Откуда ві знаете кто перед вами хахол, или украинец.

    українцю гірше від того не стане


    >
    > В принципе, ваша идея интересна. Но, хотелось бы на это еще и посмотреть. Где это можно будет увидеть?

    Думаю, що краще це "сделать"

    >
    > Мне кажется, что Вам лично проще купить автомобиль.
    > Тогда, вы оградите себя от хахлов. Украинцы должны ездить в автомобилях. Я так думаю. А хахлы ходить пешком.

    Абсолютно не зрозуміле дефенціювання.
    Сковорода теж пішки ходив.

    >
    > А как вы собираетесь действовать на селе? В народ далеко идти.
    >
    як можна далі... :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.04 | пан Roller

     Орел и орлица, хохол и хохлица, не даром, недаром, не даром...

     Luke пише:
     > > Идея интересная. Но, как вы реализуете ее а маршрутке? И потом, в маршрутке мало разговаривают. А в метро и на улице. Откуда ві знаете кто перед вами хахол, или украинец.
     >
     > Чому саме в маршрутці? Бентежити необхідно всюди. Як саме - інше питання, це практика. Зараз я опробовую теорію.
     >
     > > Знаете, что привлекает в Вашей идее? То, что Вы украинец пытаетесь разобраться с хахлами. Вы отсекаете москалей. Не рассматриваете их.

     Это один момент. Второй, Вы отдаете себе отчет в том, что у Вас есть конкурент-Власть. Власть, которая располагает всем необходимым арсеналом средств для реализации Ваших планов.

     То есть власть, а не вы, располагает СМИ, наукой, культурой, образованием, финансами, силовыми ведомствами для решения этой же задачи.

     Согласитесь, силы не равны. Но, вы думаете о теории. И теория и практика показывают, что и один человек может решить поставленную Вами задачу.

     Такие примеры есть, и вы их знаете. Ваша задача на самом деле решаемая. Для ее решения этому человеку необходимо иметь, кроме божьего благословенья, еще и учеников, последователей и время.

     Но, вы сами не имеете такой теории. И спрашиваете о ней у нас. Вернее вы что-то предлагаете, и пытаете, найдутся ли желающие в этом участвовать.

     Согласитесь, что тон должны задавать Вы. И данная работа не может быть предметом коллективного разума. Вы выступаете в роли учителя. А остальные слушают вас. Кто-то из них становится Вашим сторонников, учеником. Но вся идея, логос, теория должны исходить от Вас. Для этого вы должны иметь соответствующий уровень. Вы должны быть на голову выше всех.

     Есть такое выражение, "встречают по одежке, провожают по уму".

     Вы говорите о том, что, выходя на люди, Вам попадается множество хохлов, лохов.

     Они вас не устраивают, в силу разных причин. Вы находите причину их порождающую, власть, и хотите исправить хохлов в лучшую сторону, в сторону украинцев.

     То есть, вы хотите поднять их до некоего уровня приемлемого для Вас.
     Но, проблема может быть не в них, а в Вас.

     Представьте, что найдется кто-то, кто посчитает, что и Вы ниже его. И захочет приподнять Вас до себя. Согласитесь что, в личном плане объем знаний, интеллект, дух, материя человека безгранична. Кто-то владеет одним языком, украинским. А кто-то, как Шевелев всеми славянскими языками. Кто-то работает режиссером, имеет образование театральное, и ему могут показаться смешными ваши попытки и представления.

     Какой из этого можно сделать вывод. Первый, вывод о том, что, вероятно, существует круг людей, который отвечает вашему уровню развития, и в этом кругу вам было бы уютно. Для того, что бы не пересекаться с хохлами, с которыми вы пересекаетесь в транспортных коридорах, вы можете воспользоваться личным транспортом. Кстати, это повысит еще и Ваш статус.

     Но, вы видите проблему, теорию, не как свою личную, а как задачу общегосударственную. И это нормально. Можно согласиться, что такие же мысли приходят многим. Не тот народ. Не те туалеты. Не то жилье, Не тот быт. Не то. Не то. Не то. «Все не так ребята».

     Фактически утверждение сводится к тому, что нынешний украинец не отвечает в своей массе европейскому уровню развития. Он не прихотлив, беден, не красив, грязен, не грамотен, бездуховен. И таких украинцев мы называем хохлом, хохлицей. И такого украинца вы хотите перековать.

     Понятно, что нельзя не учитывать факта времени. Именно оно определяет конкретные сроки эволюции хохла.

     Обратите внимание, на достижения, которыми пышаются украинцы.

     Например, они говорят о том, что на Украине был изобретен первый в континентальной Европе компьютер. Но, они умалчивают о том, что он был изобретен спустя 200 лет после изобретения. Первый-то был изобретен 250 лет назад, еще во времена Петра первого. И лишь через двести лет, каково отставание, его удалось соорудить в Украине, не без помощи москалей, кстати. Москали и соорудили.

     Разрыв 200 лет. То есть, компьютер был изобретен еще во времена те, когда и письменности украинской толком не было. Компьютер Бебиджа.

     Или возьмем саму письменность хохлов, пардон украинцев.

     Потребовалось гораздо больше времени, почти 2000 лет для того, что бы перевести библию на украинскую мову.

     В те времена, когда другие народы, жиды, к примеру, как их называют хохлы, уже две тысячи лет овладевали грамотой, были образованнее римских феодалов. И каждый малой жидок был обучен грамоте с трех летнего возраста, и читал и обучался по единым текстам торро, украинской библии, читай мовы, просто не существовало.

     Первый перевод сделал Кулиш. Сегодня готовится четвертый. Но до того, что бы все дети хохлов читали и воспитывались по одной книжке, ( украинской торе) до этого украинская мысль еще даже не доросла.

     Но, хохлы не хотят брать пример с жидов. Хотя, жидам удалось сохранить свою нацию на протяжении тысячелетий. И для этого им не понадобилась даже светская власть. О которой вы говорите.

     Они взяли на вооружение и подчинили себя власти духовной. И они не делали из этого каких-то представлений. Напротив. Их тексты являются тайной для нас, тайной за семью печатями.

     Надеюсь, что приведенные мной примеры показывают, на каком пути следует искать выход из того тупика, о котором вы говорите.

     Поверьте, что я без всякой насмешки, с пониманием отношусь к изложенным вами соображениям.

     Думаю, что о том же, о чем говорите вы, могли бы сказать, но не скажут многие. Но никто из них и пальцем не пошевелит для того, что бы что-то изменить. Вы же задались целью перемен. И это не так и плохо.

     Brgds.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.12.04 | format R:

      Кацапи і кацапіци (-)

     • 2003.12.04 | Luke

      Re: Орел и орлица, хохол и хохлица, не даром, недаром, не даром...


      >Знаете, что привлекает в Вашей идее? То, что Вы украинец пытаетесь разобраться с хахлами. Вы отсекаете москалей. Не рассматриваете их.

      На мою думку, тиким мусить бути сучасний український націоналізм.
      Пам"ятаєте гасло ОУН? - Здобудеш Українську державу, або загинеш в боротьбі за неї! - так от це актуально і сьогодні.
      Але ворог зараз внутрішній, хоч цього більшість з тих хто називає себе націоналістами не помічають, або не хочуть помічати...
      Москалі для України сьгодні не актуальні, покищо...залежить від самих москалів. :)


      >
      > Это один момент. Второй, Вы отдаете себе отчет в том, что у Вас есть конкурент-Власть. Власть, которая располагает всем необходимым арсеналом средств для реализации Ваших планов.
      >
      > То есть власть, а не вы, располагает СМИ, наукой, культурой, образованием, финансами, силовыми ведомствами для решения этой же задачи.
      >
      > Согласитесь, силы не равны. Но, вы думаете о теории. И теория и практика показывают, что и один человек может решить поставленную Вами задачу.

      Справді, замість того щоб виламувати двері, можна закинути, такий собі, інтелектуальний вірус через вікно.

      >
      > Но, вы сами не имеете такой теории. И спрашиваете о ней у нас. Вернее вы что-то предлагаете, и пытаете, найдутся ли желающие в этом участвовать.


      >
      > Согласитесь, что тон должны задавать Вы. И данная работа не может быть предметом коллективного разума. Вы выступаете в роли учителя. А остальные слушают вас. Кто-то из них становится Вашим сторонников, учеником. Но вся идея, логос, теория должны исходить от Вас. Для этого вы должны иметь соответствующий уровень. Вы должны быть на голову выше всех.

      Трошки не так.
      В першому пості я спробував сформулювати проблему в !культурно-мистецькій! сфері світогляда українця і оцінити думку дописувачів щодо прагматичної необхідності змін. Заперечень не виникло.

      У висновках був запропонований один з підходів до вирішення.
      Семантика реалізації. Коротко і претензійно - культурна революція.

      І деякі натяки на можливі синтаксиси - як саме робиту ту революцію.
      Створення певної спільноти яка б займалась, образно кажучи, інтелектуальними провокаціями.

      Я не обговорював можливі акції і внутрішню об"єднуючу ІДЕЮ.
      Хоч певні натяки на цю ідею прозвучали.
      І з чого Ви взяли, що саме я, чи лише я, збираюсь все це реалізовувати, це швидче оформлення теорії для вжитку ким завгодно.

      питання яке мене цікавить -
      це твереза думка на можливість якихось змін наведеними методами.

      >
      > Есть такое выражение, "встречают по одежке, провожают по уму".
      >
      > Вы говорите о том, что, выходя на люди, Вам попадается множество хохлов, лохов.

      Ну про вулицю - це ж образно було сказано, про середовище в якому ми всі існуемо. Те саме і з засобами пересування. :)

      >
      > Они вас не устраивают, в силу разных причин. Вы находите причину их порождающую, власть, и хотите исправить хохлов в лучшую сторону, в сторону украинцев.
      >
      > То есть, вы хотите поднять их до некоего уровня приемлемого для Вас.
      > Но, проблема может быть не в них, а в Вас.
      >
      > Представьте, что найдется кто-то, кто посчитает, что и Вы ниже его. И захочет приподнять Вас до себя. Согласитесь что, в личном плане объем знаний, интеллект, дух, материя человека безгранична. Кто-то владеет одним языком, украинским. А кто-то, как Шевелев всеми славянскими языками. Кто-то работает режиссером, имеет образование театральное, и ему могут показаться смешными ваши попытки и представления.

      Буду лише вдячний тому добродію.
      Що до режисерів - можуть сміятися скільки завгодно, але я поки не бачу щоб вони !мали можливість! реалізовуватися якось інакще ніж в бандитських серіалах.

      >
      > Какой из этого можно сделать вывод. Первый, вывод о том, что, вероятно, существует круг людей, который отвечает вашему уровню развития, и в этом кругу вам было бы уютно. Для того, что бы не пересекаться с хохлами, с которыми вы пересекаетесь в транспортных коридорах, вы можете воспользоваться личным транспортом. Кстати, это повысит еще и Ваш статус.

      ну що ви так до транспорту причипились? :)
      Машина це просто зручно, але вона не є панциром соціального равлика,
      хоч можливо і Є, але я в ній не ховаюсь, не виходить.

      ----------------- далі ви щось мабуть з"їли не те

      >
      > Обратите внимание, на достижения, которыми пышаются украинцы.
      >
      > Например, они говорят о том, что на Украине был изобретен первый в континентальной Европе компьютер. Но, они умалчивают о том, что он был изобретен спустя 200 лет после изобретения. Первый-то был изобретен 250 лет назад, еще во времена Петра первого. И лишь через двести лет, каково отставание, его удалось соорудить в Украине, не без помощи москалей, кстати. Москали и соорудили.
      >
      > Разрыв 200 лет. То есть, компьютер был изобретен еще во времена те, когда и письменности украинской толком не было. Компьютер Бебиджа.

      Мене дивує ваша манера викладання фактів. :)
      В часи Мазепи, британець Чарльз Бебіджа так і не закінчив свою машину.
      А от українські вчені під керівництвом академіка Академії наук УССР В.М.Глушкова зробили. Хочете сказати що Глушков росіянин? Ну це ще питання. Але Гоголь точно українець. ;)


      >
      > Или возьмем саму письменность хохлов, пардон украинцев.
      >
      > Потребовалось гораздо больше времени, почти 2000 лет для того, что бы перевести библию на украинскую мову.
      >
      > В те времена, когда другие народы, жиды, к примеру, как их называют хохлы,


      Ви хохол(чи мо кацап) як я подивлюсь... далі по тексту Ви продовжуєте безпредметно називати євреїв жидами!


      уже две тысячи лет овладевали грамотой, были образованнее римских феодалов. И каждый малой жидок был обучен грамоте с трех летнего возраста, и читал и обучался по единым текстам торро, украинской библии, читай мовы, просто не существовало.
      >
      > Первый перевод сделал Кулиш. Сегодня готовится четвертый. Но до того, что бы все дети хохлов читали и воспитывались по одной книжке, ( украинской торе) до этого украинская мысль еще даже не доросла.

      Бред... а у кого крім євреїв доросла??


      > Но, хохлы не хотят брать пример с жидов. Хотя, жидам удалось сохранить свою нацию на протяжении тысячелетий. И для этого им не понадобилась даже светская власть. О которой вы говорите.
      >
      > Они взяли на вооружение и подчинили себя власти духовной. И они не делали из этого каких-то представлений. Напротив. Их тексты являются тайной для нас, тайной за семью печатями.
      >
      > Надеюсь, что приведенные мной примеры показывают, на каком пути следует искать выход из того тупика, о котором вы говорите.

      :) Гоніво. без коментарів.


      > Поверьте, что я без всякой насмешки, с пониманием отношусь к изложенным вами соображениям.
      >
      > Думаю, что о том же, о чем говорите вы, могли бы сказать, но не скажут многие. Но никто из них и пальцем не пошевелит для того, что бы что-то изменить. Вы же задались целью перемен. И это не так и плохо.
      >
      > Brgds.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.04 | пан Roller

       Re: Культурнай революция. Украинские "хуйей-бины", где они?

       Luke пише:
       >
       > >

       >
       > Трошки не так.
       > В першому пості я спробував сформулювати проблему в !культурно-мистецькій! сфері світогляда українця і оцінити думку дописувачів щодо прагматичної необхідності змін. Заперечень не виникло.
       >
       > У висновках був запропонований один з підходів до вирішення.
       > Семантика реалізації. Коротко і претензійно - культурна революція.
       >
       > І деякі натяки на можливі синтаксиси - як саме робиту ту революцію.
       > Створення певної спільноти яка б займалась, образно кажучи, інтелектуальними провокаціями.
       >
       > Я не обговорював можливі акції і внутрішню об"єднуючу ІДЕЮ.
       > Хоч певні натяки на цю ідею прозвучали.

       Все новое хорошо забытое старое. Культурная революция, ее возможности.
       Это понятно.И это обсуждалось. Революция, или эволюция?

       05-10-2002 00:24, Roller
       Культурнай революция. Украинские "хуйей-бины", где они?       DADDY пише:
       > Роллер, спасибо.Очень хоршо написано.Таких людей масса. С точно такими же стариками я разговаривал на родине моей жены в с.Богданы. ....

       Если сейчас не будить страну, то и мы с вами черех "н" лет будем рассказывать следующему Роллеру про тяжело и неблагодарно прожитые годы.
       > DIXI


       Вы говорите спасибо. Да не за что Daddy.
       Я понимаю, что таких людей масса. Но в контексте темы автора происходят вещи, которые я сам недопонимаю и хочу обратить на них внимание.

       Что именно. Вот автор написал хороший постинг. Хороший, написано здорово, пробирает. Он предлагает ходить в народ. Зачем? Потому что у народа нет доступа к нам "разбышакам", интеллигенции. Я не спрашиваю насколько это реально. Свистович ходил, он знает. Я о другом.

       Мы часто занимаемся самообманом. Мы не говорим, что мы подразумеваем под словом народ. Может это пустой звон. Нам даже не интересно, из каких людей состоит народ. И мы не хотим говорить с народом. Мы хотим говорить в лучшем случае друг с другом.

       У нас проводились конференции, последнее время майдан приглашал видных деятелей. Нам говорят, задавайте вопросы. А собственно о чем?
       О чем мы должны спрашивать их. Почему не они должны спрашивать, нас, не выступать с какими-то статьями, по которым и могут у нас возникнуть вопросы.

       Но это по деятелям. Теперь по народу, по его представителям. Автор предлагает ходить к нему, в него. А я ему привел народ, представителя, и говорю вот он, он, она сама пришла. Говорите.
       И что же? Из всех участников откликнулись вы один. Что характерно. Так что спасибо должен сказать Вам я, а не наоборот.

       Да она не умеет читать. Но я вчера провел с ней урок, и оказывается это не так сложно. Просто ее никто не научил. Да ей сделали операцию, и теперь она видит одним глазом. Через пол года треба делать операцию на втором глазу. А на улице у них шестнадцать таких, пенсионерок.
       Одна баба по три дня бывает не ест. Но я не о помощи пенсионерам, нет.

       Я о народе. Стара баба за свою жизнь ничего не видела в жизни. Ничего хорошего.

       Но вопрос стоял о политической активности. Купил я бабе голоши, и поливальник купил, и вещичек собрали, но я не об этом. Радости, конечно, было море. Человеку много ль треба для полноты счастья? Дорога ложка к обеду. Но я решил повести бабу на экскурсию по Киеву. Так сказать операция "прозрение". И мы сегодня с ней были на двухчасовой экскурсии, врач уже снял повязку. И разрешил. В воскресенье отвезем до дому.

       И что же. Я думал, что на бабу произведет впечатление двухэтажных автобус Мерседес, омнибус. Да произвел. Но она обратила внимание на другое. Ей хотелось посмотреть верховную раду. Вероятно, ее не оставляет мысль, что там сидит ее депутат, а она собирается просить у него денег на операцию. У нее было одно слово. Гарно, вот Гарно. Видели мы и раду верховную.

       К слову экскурсия не понравилась, и это для меня явилось неожиданностью, не понравился эксурсовод. И чем же. На нашем сленге я бы сказал, типичная маскалиха. Ведь она представляла Киев и его историю. И она ее представила на москальской мове и с Москальскими акцентами, историческими и личностными. В нашей группе была всего одна москвичка, и наш гид так выпендривалась по отношению к ней, что становилось даже противно.

       Историю Киева она представила как историю губернского города Российской империи. Я уже не говорю том, что она не показала даже памятник Владимиру. Сагайдачный у нее на пони. Словом чувствовалась ее антипатия ко всему тому, о чем ей приходится говорить. И вела она себя как контра, в чужом окружении. Кстати, я не уверен, что это не российское турбюро заправляет в Киеве, потому, что на автобусах я увидел российские реквизиты. Обрабатывают гостей Киева.

       И это не понравилось бабе. Но откуда она то это знает, она чует, нутром чует. Мне пришлось поводить ее пофотографировать. В конце она сказала, хоть перед смертью посмотрела. А я думаю, она еще и меня переживет.

       Еще я бы хотел в развитие автора поделиться своим опытом, как треба "ходить в народ" и как с ним работать.

       Свой постиг, который Вам понравился я распечатал. И отдал бабе. Я ей рассказал, что это будет храниться всю жизнь и находиться в Америке.
       Конечно у нее свои проблемы. Но..

       Я больше чем уверен, что свой текст она будет давать почитать тем, кто умеет читать, читает то она плохо. И не раз, а каждый раз. Потому что она смеялась, как я написал про ее турботы, галоши и поливальник, и вообще, для нее это ценность. А это значит, что все бабы во Врублевке узнают эту историю. Грамотные могут увидеть адрес нашего сайта. Зачем мне, к примеру, ходить в народ, если народ сам идет ко мне?
       Возьмите, напишите о реальных проблемах тех, к кому вы собрались идти, укажите там начальство, депутатов, разместите на сайте майдане, распечатайте и подарите людям. И это будет храниться. Кстати, в качестве наглядной агитации пригодятся и мои фотки. У майдана появляется корреспондент во Врублевке, ну и что, что не грамотный. Грамотных хоть пруд пруди, да толку с них, как с козла молока. А с бабы толк будет. Я даже сфотографировал бабу на детском мотороллере, на майдане. Правда, пришлось дать две грн, на джипе не разрешил хлопец, грузоподъемность 40 кг, а то бы и на Джипе сфотографировал. И баба ничего. В домашних, тапочках, в косынке. Бабы во Врублевке упадут в обморок. Они ее чуть ли не на смерть отправляли, а она такой кралей приедет.

       Так вот. Пойдет она и к депутату. Но главное у баб есть внуки, дети. Ведь все это дойдет и до них. Это они придут к нам на майдан, и встанут, когда треба за свое.

       У меня чего-то такое подозрение, что в Украине грядет культурная революция. Уж не знаю, чего я так решил. Нюх подсказывает. Конечно, и наметки кое какие есть.
       Но требуется какой то выход. Это не может долго держаться. Какая-то разрядка все равно произойдет. Я так думаю. Что-то зреет внутри. Разве вы этого не чувствуете? Чувствуете. Еще как чувствуете.

       Мы можем много сделать, если захотим, конечно. Пора делать майдану кнопку культура. А лучше культурная революция. Второй раз намекаю. Не ловите момент. Ловить треба.


       переглядів: 27 // URL: http://maidan.org.ua/n/arch/1033766651       >
  • 2003.12.16 | Пані

   Re: ВИСНОВКИ

   Luke пише:
   > Ну от.
   > Бачу що данна тема викликала зацікавленість, це не може не тішити.
   > Які висновки можна зробити з обговорення?
   > 1. аудиторії близька поставлена проблема, і багато з респондентів стикається з тиким явищем як "обалванивание" народу - роблення хохлів. (для КЕ - не чіпляйтесь до термінології, Ви чудово розумієте які поннятя я вкладаю в слово хохол)
   > 2. основна характеристика хохла - це життеві принципи :
   >
   > - "моя хата з краю" - байдужість до всьго - до ближньго, країни, інформаційного середовища проживання, релігії, мистецтва, до культури і мови власного народу.
   >
   > - "лиш би ковбаса в кіоску була" - невибагливість у вимогах до якості середовища існування, що породжується тою ж байдужість. Наявність ковбаси дозволяє владі ставити державу як завгодно - ніхто ні чирик - всі задоволено жують ковбаску. Скінчиться ковбаса - нічого! Зваримо зупу з власних дітей...
   >
   > 3. Хто робить хохлів?
   > - влада бо їй це вигідно.
   > - власне, ми самі
   > -> або ідемо на поводу у влади(більшість)

   Досі все окей

   > -> або намагаючись щось змінити ще більше шкодимо(свідома меншість і прозахідного і просхідного спрямування). Як результат - розділення України на схід - захід, ослаблення країни в цілому.

   А от і перші граблі. Не рипайся, бо тільки гірше зробиш - типово хохляцька (в вашій термінології) риса. Перша похідна від хатискраю.

   Будь яка дія теоретично може виявитися шкідливою у підсумку, тому нічого не робити то і є найефективніша стратегія "хохла" (в вашій термінології). Підгрунтя теорії героїчної бездіяльності.

   Я не виключаю, що це просто не дуже вдале формулювання і ви хотіли сказати щось інше, але вийшло як вийшло.

   В оперативному сенсі (теорії управління, стратегії будування будь чого) діяти навіть помилково завжди ефективніше.


   >
   > 4. Що робити?
   > Тут я спробую викласти свої, досить сумбурні думки в контексті творів В.Гомбровича і сучасних парадигм в мистецтві - конструктивна(!) критика просто необхідна!
   > - проукраїнська ідея! Лише в середині себе ми зможемо знайти той автентичний рівень свободи що зможе конкурувати і з заходом і зі сходом. Лише таке спрямування власної екзистенції дозволить позбутися комплексів меншого брата і недоєвропейськості.

   В принципі так. Але ізольовано від інших культурних традицій це не вийде, тому визначення "вектора" (частиною якою саме традиції чи традицій ми є) цього зробити не вдасться. Треба аргументувати цому чи так ясно?

   > - припинити спроби виправдання і вивещення за рахунок минулої історії і здобутків в мистецтві. Потрібно визнати власну молодість як народу і навчитися її використовувати. Цей болючий процес дасть можливість знайти свій особистий ефективний шлях розвитку. Не потрібно наздоганяти Світ ногами, потрібно віднайти крила.

   Красиво звучить, але молодість може бути тільки в сенсі перерождення, народження наново, нового втілення. Бо ми живемо в оточенні дуже старих будівель та концептів, і відсторонитися від цього не вийде.

   > - бентежити свідомість. Завдання №1 витворення "Я" у громадянина.

   Тут 100%.

   > Політична свідомість пересічного українця атрафована. Мітинги, політичні перфоменси аля Укр. Братство, пікети - мають дуже незначний вплив на громадскість. Чому? Тому що отой громадянин не те що політикою не цікавиться, він і власним буттям нехтує.

   Не погоджуюся. Не до всяких мітингів байдуже "пересічному" (знов таки ваше слово). Мітинги та акції протесту на "комунальні" теми навіть тут на Сході викликають великий резонанс.

   > І от про що вже давно думаю і шукаю однодумців - це ідея кидання _мистецьких_ бомб в свідомості мас, культурна революція, якщо хочете. Вуличний перформенс, народний театр, нове ехтровертне бубабу, провокація думок і жаги до життя.

   Не знаю. Страшно далекі вони (такі форми) від народу. Мистецькі бомби у масову свідомість здатні ефективно закидати зараз тільки ТБ та радіо.

   Нажаль, доступ до ТБ та радіо та політика зараз нерозривні.

   > Досвід таких течій як дадаізм, Эбби Хоффмана, театр чучхе, ітп, довидить ефективність підходу.
   > Це те що можна робити вже сьгодні, не чекаючи зміни влади і внутрішньої політики.
 • 2003.12.04 | настрадамус

  Как цапы это наши братья младшие ...

  пан Roller ! Хоть вы и Азиаты и не славяне совсем , но мы Европейцы к вам привыкли, и к вашим шуточкам у нас уже иммунитет ...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.04 | пан Roller

   Re; -Это вы славяне, а мы украинцы.

   настрадамус пише:
   > пан Roller ! Хоть вы и Азиаты и не славяне совсем , но мы Европейцы к вам привыкли, и к вашим шуточкам у нас уже иммунитет ...   Не так давно слышал из уст редактора украинского издания такое

   -Это вы славяне, а мы украинцы.

   Про каких простых украинцев вы спрашиваете?
   Разве простые есть в ВР?

   И Можно ли считать славян украинцами.


   переглядів: 63 // URL: http://maidan.org.ua/n/arch/1039445221
 • 2003.12.16 | Dworkin

  Про культурную экспансию (+)

  Можно очень много говорить про КУЛЬТУРНУЮ ЭКСПАНСИЮ, но для начала не надо забывать, что перед этим надо сначала иметь сформировавшуюся КУЛЬТУРНУЮ ЭЛИТУ.

  На Украине в ЭЛИТОЙ как раз проблемы. Украинская элита веками подпитывала собой другите культурыне центры. Сначала 300 лет - польско-литовский, потом еще 350 - российско-советский. Хотим мы это признавать или нет, но столетиями лучшие выдающиеся представители народа сначала сознательно "полонизировались", ассимилировались в польский культурно-традиционный (религиозный, экономический, территориальный) уклад. А в последующие стоетия - "русифицировались".

  Причем сами - добровольно. Этот процесс хорошо известен по временам СССР, когда лучшие партноменклатурные, директорские и прочие кадры отбирались в Москву. Или как сейчас талантливая молодешь массово уездаешь в Европу и Америку.

  Все это процессы одного плана: отсутсвие условий формирования и развития элиты ЗДЕСЬ приводят к тому, что она себя вс равно проявляет, но уже в рамках других культурных формаций.

  Пусть это прозвучит кощунственно, но стали бы звездами мировой величины -Николай Гоголь, Соломия Крушельницкая, Серж Лыфарь, Роман Виктюк и многие другие - останься они на родине?!

  Это еще раз говорит о том, что для ЭКСПАНСИИ нужно сначла взрастить свои "ударыне силы". А для этого требуется создание условий для формирования собсвенной элиты - культурной, научной, технологической, политической.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.16 | Раціо

   А тепер увага: питання.

   Dworkin пише:
   > Это еще раз говорит о том, что для ЭКСПАНСИИ нужно сначла взрастить свои "ударыне силы". А для этого требуется создание условий для формирования собсвенной элиты - культурной, научной, технологической, политической.

   1) Хто саме має створити "умови для еліти"?
   2) Для чого саме потрібна "еліта", якщо "створювати умови" має хтось инший?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.16 | настрадамус

    Качество народа определяют еденицы (как в улике матка) (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.17 | Раціо

     Чому ж наші одиниці не визначають, або визначають не в нас?(-)

   • 2003.12.17 | Dworkin

    А тепер увага: відповідь!

    Раціо пише:
    > 1) Хто саме має створити "умови для еліти"?

    Сама элита. Ее зародыши по кр. мере. Просто однажды надо себе сказать: мы не будем пополнять собой ряды западно-европейской, северо-американской или российской элиты, а если и выедем куда-либо то временно, чтобы набравшись опыта и финансов привезти их с собой на Родину. И помто использовать их, чтобы взрастить вокруг себя еще 10-20 таких же представителей украинской элиты.

    > 2) Для чого саме потрібна "еліта", якщо "створювати умови" має хтось инший?

    Вместо ответа - притча:
    2й курс университета. Тяжелый экзамен у жутко строгого препода (старшие курсы рассказывали что "3-ка" - это уже счастье, а пересдать практически нереально). У всех стедунтов жуткий мандраж. Начинается экзамен. И препод, словно издеваясь, берет стопку зачеток, подходит к окну и выбрасывает. А потом говорит: "Кто первый принесет зачетку - ставлю тройку." Добрая половина студентов срывется с метсь и галопом по лестницам и по пересеченной местности мчится к палисаднику, куда приземлились зачетки. Через несколько минут запыхавшийся, но довольный авангард возвращается назад с зачетками - вот, мол, ставьте.
    А препод вместо оценки на это угрюмо отвечает: "Идите и больше не возвращатесь - такие студенты нам не нужны!"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.17 | Раціо

     Далі буде

     Dworkin пише:
     > Раціо пише:
     > > 1) Хто саме має створити "умови для еліти"?
     >
     > Сама элита. Ее зародыши по кр. мере. Просто однажды надо себе сказать: мы не будем пополнять собой ряды западно-европейской, северо-американской или российской элиты,

     Однажды -- це коли? Чому однажды не настало в останні 750 років, а тепер настане? Що змінилося?

     >а если и выедем куда-либо то временно, чтобы набравшись опыта и финансов привезти их с собой на Родину.

     Що таке "временно"? Життя -- то тимчасово. Коли вже справді наберешся досвіду й фінансів, вийвляється, що передавати їх пізно і нІкому. Всі вже виїхали або вмерли, не дочекавшись.

     > И помто использовать их, чтобы взрастить вокруг себя еще 10-20 таких же представителей украинской элиты.

     А як це, "вирощувати еліту"? З якого віку починаючи можна/треба це робити? Припустімо, Ви таки щось виростите, а воно скаже:

     >Пусть это прозвучит кощунственно, но стали бы звездами мировой величины -Николай Гоголь, Соломия Крушельницкая, Серж Лыфарь, Роман Виктюк и многие другие - останься они на родине?!

     Яка буде Ваша відповідь?
 • 2003.12.17 | Navigator

  Сьогодні думав - чому так. В Польщі що не лідер - то герой (той

  же Валенса).
  А у нас...
  Пів-мільйона польських дворян і чверть - угорських тримали всю Центральну Європу століттями.
  А ми...
  Пану Дворкіну за аналіз 5 балів.
  Тепер би при тих аналізах правильне лікування.
  І не на Кавказьких мінводах, а в Баден-Бадені.
 • 2003.12.19 | Navigator

  І на закінчення - концептуальне. Як роблять хахлов.

  Так само, як англійський газон.
  Стрижуть і поливають, стрижуть і поливають.
  Стрижуть еліту і поливають своїми добривами.
  І так кілька сотень років.
  Як робити українців?
  Задихаючись від щастя!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".