МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Саакашвілі в Києві

12/12/2003 | Майдан-ІНФОРМ
В п"ятницю ввечорі в Україну прибув кандидат на посаду президента Грузії і один з лідерів переможної опозиції Михайло Саакашвілі.

Серед головних запланованих зустрічей -- переговори з лідером Нашої України Віктором Ющенком і лідерами опозиційних партій.

Відповіді

 • 2003.12.12 | YZ

  А я навіть знаю, завдяки кому.

  Мабуть, Михайло (інший - наш, місцевий) таки добрячу справу зробив, що написав вибачення за Кучму.
  МОлодець Свистович, ::hot:: !!!
  :love:


  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > В п"ятницю ввечорі в Україну прибув кандидат на посаду президента Грузії і один з лідерів переможної опозиції Михайло Саакашвілі.
  >
  > Серед головних запланованих зустрічей -- переговори з лідером Нашої України Віктором Ющенком і лідерами опозиційних партій.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.13 | Чучхе

   А на сайті "НУ" нічого подібного нема (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.14 | Петро Швай

   Re: Не перебільшуйте значення листа Свистовича.

   Хоча і сам лист класний і своєчасний, і на імідж української опозиції в очах грузинів добряче зіграв, але приїзд Саакашвілі пов"язаний зі значно більш вагомими причинами.

   Ну хіба що Свистович зробив ще якісь додаткові рухи. Наскільки я знаю, він вчився в одному вузі і в один час с Саакашвілі. Може знали один одного?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.14 | Чучхе

    Саакашвілі з Ющенком подружив не Свистович а Кучма

    Бо лист Свистовича - це лише реакція на дебільну заяву Кучми.

    Не знаю, чи читав Саакашвілі Свистовича, а от ставлення до нього Президента України йому без сумніву дуже добре відоме. Навряд чи можлива нормальна співпраця між двома президентами, один із яких називав другого демагогом, популістом, мітинговим політиком, хуліганом, охлократом тощо. Звичайно, що гарячий кавказький хлопець Саакашвілі з задоволенням припідніс таку шпильку своєму дебільнуватому критику.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.16 | Михайло Свистович

     Re: Це нічого, що я про себе.

     І Петро Швай, і Чучхе мають рацію. Мій лист тут ні до чого. І подружив Саакашвілі з Ющенко не Кучма, хоча можна і так сказати.

     Чучхе пише:
     >
     > Не знаю, чи читав Саакашвілі Свистовича

     Читав.

     >
     > а от ставлення до нього Президента України йому без сумніву дуже добре відоме. Навряд чи можлива нормальна співпраця між двома президентами, один із яких називав другого демагогом, популістом, мітинговим політиком, хуліганом, охлократом тощо. Звичайно, що гарячий кавказький хлопець Саакашвілі з задоволенням припідніс таку шпильку своєму дебільнуватому критику.

     Це не головна причина його приїзду.

     Але по фіг причини. Головне, що ефект від його приїзду майже нульовий. Саакашвілі поїхав не скажу, що розчарований, але здивований (тут більше підійде російське слово "нєдоумєвающій").
   • 2003.12.17 | Михайло Свистович

    Re: Якби знав, де впадеш, підстелив би соломи.

    Якби я знав, що Міша з Грузії стане майбутнім президентом, я б познайомився з ним ближче.

    Я півроку жив в одній кімнаті у гуртожитку з його однокурсником, але згадав Саакашвілі лише тоді, коли побачив його фотографію студентських років.

    Він кілька разів заходив до Роми (це його однокурсник), але мене, звичайно, не пам"ятає, якщо не нагадати, що я там жив. Заходив на кілька хвилин, його тоді цікавило тільки навчання, він був худий і скромний, не пив і не гуляв, наполегливо вчився.

    В нас не було точок перетинань, тому знайомі ми не були. Зараз я не впізнаю того Мішу. Це - повна протилежність того скромного студента. Напевно, це на нього так Америка вплинула.
 • 2003.12.13 | Людмила Коваль

  Михайло Саакашвілі: Наш друг Ющенко стане наступним президентом  Михайло Саакашвілі: Наш друг Ющенко стане наступним президентом України
  11-12-03

  Кандидат у президенти Грузії Михайло Саакашвілі розглядає відносини з Україною як альтернативу відносинам з Росією.  Виступаючи в п'ятницю на з'їзді блоку "Національний рух" у Тбілісі, коментуючи відносини з Росією, Саакашвілі заявив, що "на Грузію не можна дивитися як на васала. Ми незалежна держава і вимагаємо до себе шанобливого ставлення всіх країн".  Михайло Саакашвілі зазначив, що "великі перспективи можуть мати відносини з Україною - країною, що грає велику роль у регіоні". При цьому він розраховує, що в найближчі півроку в Україні відбудуться зміни за грузинським зразком.  “Наш друг Віктор Ющенко стане наступним президентом України. Після революції в Тбілісі почалися виступи в Києві, десятки тисяч жителів столиці України заявили, що хочуть такої ж зміни влади, як у Грузії" – вважає Саакашвілі. Він також виразив "подяку українським колегам за солідарність".
  http://www.razom.org.ua/viewnews/events/11197
 • 2003.12.13 | Майдан-ІНФОРМ

  Пробачте, але першоджерелом інформації, яка з"явилася тут є...

  ... кореспондент Майдан-ІНФОРМ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.13 | Людмила Коваль

   Re: А першим повідомив новину на Майдані Mykyta

   Він зробив це о 19:34.
   : http://maidan.org.ua/n/free/1071250490

   Ваше повідомлення з"явилося о 20:25.
   Тому для Майдану першоджерелом даної інформації є Mykyta.
   (Якщо під першоджерелом розуміти першого, хто повідомив).:-)

   Майдан-ІНФОРМ пише:
   > Пробачте, але першоджерелом інформації, яка з"явилася тут є...
   кореспондент Майдан-ІНФОРМ.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.13 | Майдан-ІНФОРМ

    У часі, першоджерелом була російська інформ агенція.

    Першоджерелом інформації про Саакашвілі на Майдані є не інші іформагентства, а власні кореспонденти-волонтери.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.13 | Людмила Коваль

     Re: То ми можемо сподіватися на подробиці?

     Усе безмолвствує. Жоден сайт (навіть грузинський) на цей час не подав жодних подробиць візиту. Сказавши "А" кажіть вже і "Б". Чи Ви знову поставили тему, яку не можна обговорювати відкрито? :sarcastic:
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.12.13 | Майдан-ІНФОРМ

      Будуть коли отримаємо.... (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.13 | Людмила Коваль

       Re: Знайшла на Громадському радіо.

       13 грудня 2003, субота, 12:07

       Ющенко і Саакашвілі домовилися про співпрацю

       Віктор Ющенко та кандидат в президенти Грузії Михайло Саакашвілі підписали угоду про співпрацю між блоком “Наша Україна” та політичним об’єднанням Єдиний національний Рух. В документі вони декларують спільний погляд на стратегічні українсько-грузинські відносини. Метою співпраці політики називають бажання прискорити евроінтеграційні процеси як України так і Грузії, а також прагнення налагодити з Росією партнерські стосунки.
       http://www.radio.org.ua/news/?eid=12564&lid=1
     • 2003.12.13 | Franko

      крім того, це "приватний" візит. Може тому все мовчить (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.13 | Людмила Коваль

       Re: Цілком приватно Ющенко пообіцяв у присутності Саакашвілі...

       ЮЩЕНКО В ПРИСУТНОСТІ СААКАШВІЛІ ПООБІЦЯВ УКРАЇНСЬКІЙ ВЛАДІ "АДЕКВАТНІ ДІЇ"

       www.ПРАВДА.com.ua, 13.12.2003, 12:49

       Блок "Наша Україна" і об'єднання "Єдиний національний рух" Грузії, очолюваний Михайлом Саакашвілі, у суботу зранку підписали угоду про співпрацю.

       Як заявив після цього лідер "Нашої України" Віктор Ющенко, обидві сили об'єднує те, що "ми не сприймаємо кланово-олігархічну модель, як і будь-які форми авторитаризму".

       Серед іншого угода передбачає спільність поглядів обидвох політсил на "повноцінну євроатлантичну інтеграцію" України і Грузії. Як відомо, Саакашвілі є фаворитом на виборах президента Грузії, які відбудуться 4 січня 2004.

       Саакашвілі висловив подяку "Україні та її президенту" за підтримку територіальної цілісності Грузії. Він пообіцяв один із перших офіційних візитів після обрання президента здійснити до Києва.

       "Після мого обрання президентом Україна стане пріоритетом у відносинах з Грузією", - наголосив Саакашвілі. "Як і Росія, Україна стає регіональною наддержавою".

       "Ми при будь-якому результаті виборів в Україні будемо мати найтепліші відносини з вашим президентом", - сказав Саакашвілі.

       На питання журналістів про аналогії між поваленням президента Шеварнадзе і боротьбою проти Кучми Саакашвілі сказав, що не існує "готових рецептів". "Те, що було в Грузії, не можна переймати в Україні, як і ми не переймали чиїсь досвід".

       "Україна - це не Грузія, і рецепт виходу з кризи має бути виключно український", - сказав Ющенко.

       Ющенко наголосив, що президентські вибори в Україні повинні бути "прямі, загальнонародні і демократичні". Він сказав, що якщо українська влада відмовиться "слідувати Конституції, закону, то це викликатиме адекватні антидії".

       Ремарка Л.К.:
       Після того, як ВР прийме зміни до Конституції ющенкові заклики про прямі вибори президента стануть антиконституційними і неадекватними. То най ще трохи потілиться і потішить себе гадкою, що реформа не пройде у ВР.


       Саакашвілі пояснив, що оскільки його візит "напівприватний", то він не матиме зустрічей з керівництвом України. Водночас, за даними "Української правди", він зустрінеться з Олександром Морозом і Юлією Тимошенко.

       Саакашвілі зазначив, що прибув до Києва "на запрошення друзів з "Нашої України". Він підкреслив, що "Україна є для мене друга рідна земля". Як відомо, Саакашвілі навчався у київському Інституті міжнародних відносин.

       Частину свого виступу перед пресою у Києві Саакашвілі говорив українською.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.12.14 | Петро Швай

        Re: Цілком приватно Людмилі Коваль.

        Ось в оцінці української опозиції ви маєте повну рацію.

        >
        > Ремарка Л.К.:
        > Після того, як ВР прийме зміни до Конституції ющенкові заклики про прямі вибори президента стануть антиконституційними і неадекватними. То най ще трохи потілиться і потішить себе гадкою, що реформа не пройде у ВР.

        Марно Саакашвілі приїхав. Не вправить він нашим мізків. :(
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.15 | Людмила Коваль

         Re: Цілком приватно Людмилі Коваль.

         Петро Швай пише:
         > Ось в оцінці української опозиції ви маєте повну рацію.
         >
         Здається мені пора заводити щоденник, бо з"явились позитивні оцінки. :-)
         > >
         >
         > Марно Саакашвілі приїхав. Не вправить він нашим мізків. :(

         УВИ. :-(
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2003.12.17 | Петро Швай

          Re: Цілком приватно Людмилі Коваль.

          Людмила Коваль пише:
          > >
          > Здається мені пора заводити щоденник, бо з"явились позитивні оцінки. :-)

          Ну ви ж, мабуть, помітили , що я - сама об"єктивність. ;) Де треба - сварю, де треба - хвалю.

          Все пояснюється просто. Ситтуацію в Україні Ви знаєте краще ніж грузинську. Але в грузинській теж просунулися далеко вперед. Бо стали більш поінформовані.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.17 | Людмила Коваль

           Re: Значить правда,, пане об"єктивність.

           хто володіє інформацією - володіє світом.

           Петро Швай пише:

           > Ну ви ж, мабуть, помітили , що я - сама об"єктивність. ;)
           >
           > Все пояснюється просто. Ситтуацію в Україні Ви знаєте краще ніж грузинську. Але в грузинській теж просунулися далеко вперед. Бо стали більш поінформовані.

           >
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2003.12.20 | Петро Швай

            Re: Об"єктивність треба писати з Великої літери.

            Бо ви вжили це слово у якості імені або прізвища.

            Людмила Коваль пише:
            > хто володіє інформацією - володіє світом.

            Або квитком на той світ. :)

            А якщо без жартів, то це просто приказка. А світом володіє той, хто володіє грошима.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.12.21 | Людмила Коваль

             Re: Хе, захотіли!

             Петро Швай пише:
             > Об"єктивність треба писати з Великої літери. Бо ви вжили це слово у якості імені або прізвища.
             >
             Вам і так не бракує самовпевненості, а назови я Вас "пан об"єктивність" з великої літери, то у Вас , борони Боже, ще крила виростуть і Ви упорхнете з форуму. :lol: І так вже лінуєтесь писати розгорнуті відповіді. От Предсказамусу, який просив Вас розгорнути думку, так і не відповіли. ;)

             > Людмила Коваль пише:
             > > хто володіє інформацією - володіє світом.
             >
             Петро Швай пише:

             > Або квитком на той світ. :)
             >
             Квиток на той світ видається кожному з нас при народженні. І поки я їду до кінцевої зупинки, то волію отримати від подорожі як умога більше задоволення. Одне із цих задоволень - знання.

             > А якщо без жартів, то це просто приказка. А світом володіє той, хто володіє грошима.

             Це теж тільки приказка тому, що світом не володіє ніхто. Світ володіє нами. :-)
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2003.12.22 | Петро Швай

              Re: Не я захотів, правила граматики вимагають.

              Людмила Коваль пише:
              > >
              > Вам і так не бракує самовпевненості

              В мене її зовсім немає.

              >
              > а назови я Вас "пан об"єктивність" з великої літери, то у Вас , борони Боже, ще крила виростуть і Ви упорхнете з форуму.

              Не бувати цьому.

              >
              > І так вже лінуєтесь писати розгорнуті відповіді.

              Ви свої вади на мене не розповсюджуйте. ;) Я не лінуюсь, а не маю можливості.

              >
              > От Предсказамусу, який просив Вас розгорнути думку, так і не відповіли. ;)

              На жаль, не можу приділити стільки часу, скільки потребує ця відповідь. В мене відповідальний період у житті.

              >
              > Одне із цих задоволень - знання.

              І усвідомлення власної непричетності до творення несправедливості та власної причетності до боротьби з нею. ;)

              >
              > > А якщо без жартів, то це просто приказка. А світом володіє той, хто володіє грошима.
              >
              > Це теж тільки приказка тому, що світом не володіє ніхто. Світ володіє нами. :-)

              Ні, це не приказка. Але добре, що ніхто не має стільки грошей, щоб володіти світом цілком і монопольно. Тому володіють шматочками: хто більшим, хто меншим. Розмір шматочка не пропорційний розміру гаманця.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.12.22 | Людмила Коваль

               Re: Правила існують, щоб їх порушувати.

               А Ви не пропували звільнитись від правил? Класне відчуття. Це як ходити без краватки. Ніщо не тисне. ;) (правда треба подолати ніяковість від того, що інші тебе можуть невігласом порахувати).
               Між іншим, по помилках можна багато дізнатись про характер людини. Саме характер, а не ступінь її грамотності. За безпомилковими текстами легко ховається посередність, яка навіть на помилку не наважується і перевіряє себе сто разів. :-)

               Л.К.:
               > > Вам і так не бракує самовпевненості
               >
               Петро Швай:
               > В мене її зовсім немає.
               >
               Ну значить Свистович правий, коли каже, що реальні люди відрізняються від віртуальних. В реалі вони або гірші, або ліпші ніж в інеті.
               В інеті Ви виглядаєте самовпевненим. :-)
               > >

               Л.К.:
               > > а назови я Вас "пан об"єктивність" з великої літери, то у Вас , борони Боже, ще крила виростуть і Ви упорхнете з форуму.
               >
               Петро Швай:
               > Не бувати цьому.
               >
               Никогда не говори никогда. ;)
               Хоча, коли звикнеш до Майдану, то вже піти геть важко. Як Ви казали, настає "ломка" і знову повертаєшся. :-)

               > Ви свої вади на мене не розповсюджуйте. ;) Я не лінуюсь, а не маю можливості.
               >
               А-а-а!
               Так віпьєм же за то, чтобі наші мажлівасті савпадалі с нашімі жіланіямі! :lol: :lol: :lol:
               > >
               Л.К.:
               > > От Предсказамусу, який просив Вас розгорнути думку, так і не відповіли. ;)
               >
               Петро Швай:
               > На жаль, не можу приділити стільки часу, скільки потребує ця відповідь. В мене відповідальний період у житті.
               >
               БАЖАЮ ВАМ УСПІХІВ У ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ПЕРІОД І В НЕВІДПОВІДАЛЬНИЙ ТЕЖ. :-)
               А якщо серйозно, то нехай усім нам щастить!

               Л.К.:
               > > Одне із цих задоволень - знання.
               >
               Петро Швай:
               > І усвідомлення власної непричетності до творення несправедливості та власної причетності до боротьби з нею. ;)
               >
               САМЕ ТАК! Класне продовження думки вийшло.
               > >
               > >
               > ...добре, що ніхто не має стільки грошей, щоб володіти світом цілком і монопольно. Тому володіють шматочками: хто більшим, хто меншим. Розмір шматочка не пропорційний розміру гаманця.
               >
               ("НЕ" у реченні напевно зайве).

               Та най си вдавлять тими шматочками. :-)

               П.М. Читали гидоту про Саакашвілі і Ющенка, яку слідопит притяг на Майдан? Ось тут вона (якщо не витруть до Вашого приходу):http://compromat.ru/main/saakashvili/prosl.htm
 • 2003.12.13 | Franko

  ЮЩЕНКО В ПРИСУТНОСТІ СААКАШВІЛІ ПООБІЦЯВ УКРАЇНСЬКІЙ ВЛАДІ "АДЕК

  ЮЩЕНКО В ПРИСУТНОСТІ СААКАШВІЛІ ПООБІЦЯВ УКРАЇНСЬКІЙ ВЛАДІ "АДЕКВАТНІ ДІЇ"

  www.ПРАВДА.com.ua, 13.12.2003, 12:46

  Блок "Наша Україна" і об'єднання "Єдиний національний рух" Грузії, очолюваний Михайлом Саакашвілі, у суботу зранку підписали угоду про співпрацю.

  Як заявив після цього лідер "Нашої України" Віктор Ющенко, обидві сили об'єднує те, що "ми не сприймаємо кланово-олігархічну модель, як і будь-які форми авторитаризму".

  Серед іншого угода передбачає спільність поглядів обидвох політсил на "повноцінну євроатлантичну інтеграцію" України і Грузії. Як відомо, Саакашвілі є фаворитом на виборах президента Грузії, які відбудуться 4 січня 2004.

  Саакашвілі висловив подяку "Україні та її президенту" за підтримку територіальної цілісності Грузії. Він пообіцяв один із перших офіційних візитів після обрання президента здійснити до Києва.

  "Після мого обрання президентом Україна стане пріоритетом у відносинах з Грузією", - наголосив Саакашвілі. "Як і Росія, Україна стає регіональною наддержавою".

  "Ми при будь-якому результаті виборів в Україні будемо мати найтепліші відносини з вашим президентом", - сказав Саакашвілі.

  Це ІМХО дань дипломатичним традиціям. Не може Саакашвілі не пам"ятати настрашене бекання Кучми в захист Шеварднадзе.-F

  На питання журналістів про аналогії між поваленням президента Шеварнадзе і боротьбою проти Кучми Саакашвілі сказав, що не існує "готових рецептів". "Те, що було в Грузії, не можна переймати в Україні, як і ми не переймали чиїсь досвід".

  Це неправда. З грузинами добре попрацювали серби з "Отпору". З українцями вони теж працювали, і значно більше, тільки наразі без ефекту. -F

  "Україна - це не Грузія, і рецепт виходу з кризи має бути виключно український", - сказав Ющенко.

  Ющенко наголосив, що президентські вибори в Україні повинні бути "прямі, загальнонародні і демократичні". Він сказав, що якщо українська влада відмовиться "слідувати Конституції, закону, то це викликатиме адекватні антидії".

  Саакашвілі пояснив, що оскільки його візит "напівприватний", то він не матиме зустрічей з керівництвом України. Водночас, за даними "Української правди", він зустрінеться з Олександром Морозом і Юлією Тимошенко.

  Саакашвілі зазначив, що прибув до Києва "на запрошення друзів з "Нашої України". Він підкреслив, що "Україна є для мене друга рідна земля". Як відомо, Саакашвілі навчався у київському Інституті міжнародних відносин.

  Частину свого виступу перед пресою у Києві Саакашвілі говорив українською.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.13 | Franko

   Віктор Ющенко: Якщо влада не врахує “грузинського” уроку, реакці

   Віктор Ющенко: Якщо влада не врахує “грузинського” уроку, реакція буде адекватною

   “Сьогодні ми вітаємо не лише голову партії, але і кандидата у президенти Грузії від всіх демократичних сил. Його підтримав народ, який не погодився пасивно спостерігати за порушенням Конституції, за фальсифікацією виборів. Люди висловилися за прихід до влади справді демократичних сил”, - заявив Віктор Ющенко сьогодні під час підписання Угоди про співпрацю між “Нашою Україною” і “Єдиним національним рухом”. За його словами, дві політичні сили поєднує відданість демократії, принципам громадського суспільства.

   “Події, які відбуваються на пострадянському просторі, нагадують період ренесансу, коли у суспільстві існують великі очікування. Головний політичний конфлікт як у Грузії, так і в Україні полягає не між владою і опозицією, а між владою і громадянами”, - наголосив Ющенко.

   Він зазначив, що в Україні має бути виключно український рецепт вирішення політичної кризи. За його словами, не можна “через кальку повторити грузинський варіант в Україні”. Ющенко не хотів би, “щоб українська еліта шукала легкий спосіб вирішення проблем”.

   “Основний урок, який влада в Україні має врахувати з грузинських подій, це те, що вона має діяти згідно законів і Конституції. Якщо цього не відбувається, громада знаходить адекватну реакцію у відповідь. Тому влада повинна демонструвати не лише м’язи, що вона останнім часом полюбляє робити, але і розум. Це означає, що президентські вибори мають відбутися у жовтні 2004 року, бути прямими, загальними і демократичними, і це дозволить Україні уникнути диктатури”, - підкреслив Ющенко.

   Він зауважив, що останні надії, які покладалися на Конституційний Суд, не справдилися після оголошення ним висновку щодо відповідності Конституції законопроекту, який позбавляє українців обирати Президента. За його словами, це рішення значно понизило рівень довіри до КС. “Громада стоїть перед фактом, що захист Конституції – справа політичних сил, що сповідують демократію та самих громадян. Опозиційні сили мають демонструвати адекватні кроки, які дадуть владі повну вичерпну відповідь, не дозволивши їй порушити Конституцію”, - заявив Віктор Ющенко.

   За його словами, колишній президент Грузії Шеварднадзе став ще сильнішим, коли подав у відставку. “Грузинські події мають відповіді для різних учасників політичного процесу в Україні”, - зауважив Ющенко.

   razom.org.ua
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.14 | Петро Швай

    Re: то опозиція теж не врахує. (-)

 • 2003.12.13 | Franko

  Ющенко та Саакашвілі підписали Угоду про співпрацю (11:57!)

  Ющенко та Саакашвілі підписали Угоду про співпрацю між “Нашою Україною” і “Єдиним національним рухом”.

  Сьогодні, 13 грудня, лідер Блоку політичних партій „Наша Україна” Віктор Ющенко та лідер Політичного об’єднання „Єдиний національний рух” Михаїл Саакашвілі підписали Угоду про співпрацю між двома політичними силами.

  У цьому документі декларується спільний погляд на стратегічний розвиток українсько-грузинських відносин у контексті євроатлантичної інтеграції. В Угоді, зокрема, відзначається, що “Нашу Україну” та “Єдиний національний рух” об’єднує переконаність у необхідності реалізації у двох країнах верховенства права, суспільного контролю над державою, дотримання свободи слова і зборів, захисту права на власність, ефективного місцевого самоврядування. Обидві політичні сили усвідомлюють важливість закріплення і розвитку повноцінних рівноправних партнерських відносин між Україною і Грузією, необхідність повноцінної інтеграції в євроатлантичні структури.

  „Наша Україна” та “Єдиний національний рух” виступають проти формування кланово-олігархічної моделі управління державою, тоталітаризму, державного шовінізму, ксенофобії. Сторони наголошують на важливості дотримання принципу територіальної цілісності і недоторканості обох держав, невтручання у внутрішні справи України та Грузії інших держав.

  Метою співробітництва „Нашої України” та „Єдиного національного руху” є встановлення атмосфери довіри, взаєморозуміння у відносинах між двома країнами, прискорення процесів євроатлантичної інтеграції України і Грузії, а також налагодження ефективних та партнерських взаємовідносин з Російською Федерацією,” – наг8олошується в документі.

  Михаїл Саакашвілі, який в якості кандидата в президенти Грузії здійснює турне країнами, які є стратегічними партнерами Грузії, перебуває у Києві з дводенним візитом. В рамках свого візиту в Україну грузинський політик зустрінеться з лідерами опозиції Віктором Ющенком, Олександром Морозом та Юлією Тимошенко.

  Прес-служба "Нашої України"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.13 | Franko

   Михаїл Саакашвілі: Для Грузії Україна – це більше, ніж стратегіч

   13 грудня, після підписання Угоди про співпрацю між “Нашою Україною” та грузинським Політичним об’єднанням “Єдиний національний рух”, відбувся брифінг Віктора Ющенка та Михаїла Саакашвілі. Кандидат у президенти Грузії звернувся до журналістів українською мовою. Він повідомив, що прибув до Києва на запрошення лідера “Нашої України” і висловив переконання, що численні зустрічі, які заплановані в ході дводенного візиту, допоможуть розв’язати багато життєво важливих проблем у взаєминах двох держав.

   “Для Грузії Україна – це більше, ніж стратегічний партнер. Київ неодноразово на ділі доводив, що є справжнім другом Тбілісі,” – наголосив лідер „Єдиного національного руху”. Він також подякував за принципову позицію українського політикуму, який виступає за цілісність Грузії. Саакашвілі відзначив, що підписаний сьогодні документ відіграватиме важливу роль у розвитку майбутніх стосунків між двома державами: “Після мого обрання президентом Україна стане пріоритетною державою для Грузії”.

   Відповідаючи на запитання журналістів, чи планує кандидат в президенти Грузії зустрічатися з представниками української влади, Саакашвілі відзначив, що його візит має “напівофіційних характер”, оскільки він не є президентом Грузії, хоча і має найбільше шансів ним стати. “Коли я матиму офіційний статус, то обов’язково зустрінуся з президентом України, а в ході цього візиту ми запланували зустрічі з Віктором Ющенком, Юлією Тимошенко, Олександром Морозом, спікером Верховної Ради Володимиром Литвином,” – зазначив Михаїл Саакашвілі. Він також пообіцяв, що після перемоги на президентських виборах одним з перших офіційних візитів у статусі глави держави він здійснить саме в Україну.

   Лідер „Єдиного національного руху” наголосив також, що приділятиме значну увагу розвитку російсько-грузинських стосунків. “За часів Шеварднадзе не було міждержавних стосунків - були особисті зв’язки Шеварднадзе – Єльцин, або Шеварднадзе – Путін,” – зауважив Саакашвілі. Водночас він звернув увагу на нову роль України, яка, на його переконання, набуває ролі регіональної наддержави. На переконання грузинського політика, у разі сприятливого розвитку економічної та політичної ситуації в Україні наша держава стане ключовим гравцем в регіоні, стратегічно важливим не лише для своїх найближчих сусідів, але й для країн Кавказу та Азії. “Українське керівництво має усвідомити роль України і враховувати цей фактор у стосунках з іншими державами, зокрема – з Росією,” – заявив Михаїл Саакашвілі.

   Прес-служба "Нашої України"
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.14 | Нафта-Газ

    Це зрозуміло, Кіркук-Поті-Одеса-Броди-Європа

    > “Для Грузії Україна – це більше, ніж стратегічний партнер... Водночас він звернув увагу на нову роль України, яка, на його переконання, набуває ролі регіональної наддержави. На переконання грузинського політика, у разі сприятливого розвитку економічної та політичної ситуації в Україні наша держава стане ключовим гравцем в регіоні, стратегічно важливим не лише для своїх найближчих сусідів, але й для країн Кавказу та Азії. “Українське керівництво має усвідомити роль України і враховувати цей фактор у стосунках з іншими державами, зокрема – з Росією,” – заявив Михаїл Саакашвілі.

    Цілком логічно. Давно пора будувати нафтопровід Кіркук-Поті-Одеса-Броди-Європа і тарифами через Україну "керувати" Європою. Україна свою частину збудувала, і готова допомогти дотягнути нитку з Грузії в Кіркук.
 • 2003.12.13 | Людмила Коваль

  Відбулася зустріч Саакашвілі, Ющенка, Мороза і Тимошенко

  13-12-03 15:30

  Сьогодні відбулася зустріч лідера партії “Єдиний національний рух” Михаїла Саакашвілі з лідерами Віктором Ющенком, Юлією Тимошенко та Олександром Морозом, на якій політики обговорили ситуацію у Грузії та Україні. Йшлося зокрема про політичні та економічні проблеми, збереження територіальної цілісності Грузії, про політичну та економічну ситуацію в Україні, перспективи співробітництва двох країн. Сторони відзначили спільність позицій щодо європейської інтеграції Грузії та України. У ході розмови згадувалися окремі моменти виборів у Грузії. Після зустрічі з лідерами опозиційної трійки Саакашавілі та Ющенко поїхали на зустріч з Політрадою “Нашої України”.

  Прес-служба "Нашої України" http://www.razom.org.ua/viewnews/news/11249
 • 2003.12.13 | Анатолій

  Клас, може хоч грузини допоможуть нам випростатися!(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.13 | Людмила Коваль

   Re: Ага, якщо хтось розгадає оцей ющенковий ребус :

   "в Україні має бути виключно український рецепт вирішення політичної кризи".

   Який?
   Кучма за своїм рецептом вже виготовив мікстуру і навіть випробував на КС.

   А от який рецепт пропонує Ющенко я щось ніяк не второпаю.
   Грузинський варіант йому не до смаку, бо каже, що не можна:“через кальку повторити грузинський варіант в Україні”.

   Однак владі чомусь радить врахувати саме грузинський досвід: "“Основний урок, який влада в Україні має врахувати з грузинських подій,це те, що вона має діяти згідно законів і Конституції".

   Так влада вже прислухалася до його поради. Вона підправила Конституцію, а тепер діятиме згідно її нових норм.

   Ющенко навіть ніби погрожує:"Якщо влада не врахує “грузинського” уроку, реакція буде адекватною". Але погрожує так кволо, немічно, невпевнено, що нікому не страшно.

   Він каже:"Опозиційні сили мають демонструвати адекватні кроки, які дадуть владі повну вичерпну відповідь, не дозволивши їй порушити Конституцію”.

   Хтось би ще розшифрував цю його тераду, бо особисто я, з усього наплетеного Ющем, зрозуміла тільки одне, що Ющенко не Саакашвілі, а тому Кучмі поки нема підстав прислухатись до його порад і наслідувати приклад Шеварнадзе. :-(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.13 | Предсказамус

    Это как хлопок одной ладонью.

    Единственный урок Грузии заключается в том, что оппозиция была объединена. Для тех, кто с первого раза не понял, Россия показала, что бывает, когда она разъединена. Но именно этот урок НУ как-то все не усвоит, считая, что могут хлопнуть одной ладонью. Вообще есть в Ющенко что-то буддистское...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.13 | Людмила Коваль

     Re: Это как хлопок одной ладонью.

     Предсказамус пише:
     > Единственный урок Грузии заключается в том, что оппозиция была объединена. Для тех, кто с первого раза не понял, Россия показала, что бывает, когда она разъединена. Но именно этот урок НУ как-то все не усвоит, считая, что могут хлопнуть одной ладонью. Вообще есть в Ющенко что-то буддистское...

     Не думаю, що саме НУ треба винуватити у незасвоєному уроці. Згадайте, що ще під час весняного "тренінгу" (акція до 9 березня)Ющенко закликав до об"єднання опозиції і представлення єдиного кандидата. Потім Юля про це говорила. Потім Мороз. Навіть Симоненко щось таке натякав. Шкода час гаяти на пусті підрахунки того, хто з опозиціонерів і скільки разів проголошував, як заклинання, гасло про необхідність об"єднання. Заговорили, забалакали, забазікали, затренділи, затеревенили, заторкотіли, за-за-за..., одним словом, забембали всіх своєю брехнею.
     І не на буддиста подібний Ющ, а на закленателя змій з дудочкою.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.12.13 | Богдан

      Є різні варіанти об"єднання

      1) Український: Давайте всі об"єднаємося і підтримаємо мене Ющенка, бо я кручє всіх.

      2) Грузинський: Всі опозиційні сили підтримують одного кандидата в обмін на публічний і чесний план організації наступної влади.

      Всі грузини ясно розуміють, що Бурчаладзе буде спікером парламенту, а Жванія - премєром. Можливо є багато людей, які вважають, що Бурчаладзе є кращим політиком ніж Саакашвілі, але вони голосують за Саакашвілі не тому, що вимушені вибирати гіршого (на їх думку) політика, а за ефективну команду, яка влаштовує всіх.

      Грузинський варіант має очевидні переваги. Ющенко цього не хоче розуміти, або вірніше йому не дозволяють цього зрозуміти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.14 | Петро Швай

       Re: Є різні варіанти об"єднання

       Богдан пише:
       > 1) Український: Давайте всі об"єднаємося і підтримаємо мене Ющенка, бо я кручє всіх.
       >
       > 2) Грузинський: Всі опозиційні сили підтримують одного кандидата в обмін на публічний і чесний план організації наступної влади.

       Вах. Дуже чіткий виклад. Я в захваті.

       >
       > Грузинський варіант має очевидні переваги. Ющенко цього не хоче розуміти, або вірніше йому не дозволяють цього зрозуміти.

       хто йому не дозволяє? Його що, за руки тримають?
      • 2003.12.15 | Енді

       Re: Є різні варіанти об"єднання

       Хто ці Вони, хто не дозволяють Йому?

       огласите весь список, пожалуйста:-)
     • 2003.12.14 | Предсказамус

      Согласен с Богданом (-)

    • 2003.12.14 | Петро Швай

     З назвою погоджуюсь Re: Это как хлопок одной ладонью.

     З висновком ні.

     Предсказамус пише:
     > Единственный урок Грузии заключается в том, что оппозиция была объединена.

     Це не єдиний і не головний урок Грузії.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.14 | Петро Швай

    Re: ребус простий.

    Нема чого додати до ваших реплік. Замість тиску на владу йдуть заклики до влади бути такою ж поступливою як Шеварднадзе. А дулю під ніс не хочуть замість поступливості? Кучма - не Шеварднадзе. Та й той не пішов просто так.
  • 2003.12.14 | Петро Швай

   Re: Допомогти можна лише тому, хто хоче самсобі допомогти. (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua