МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Реклама" Медведчука в New York Times

12/21/2003 | НеДохтор
Щось там на УП наплутали з датами.
Зараз новина там стоїть майбутнім 22.12.2003, 09:00

Схоже дійсно проти Медведчука почались активні дії...


http://pravda.com.ua/archive/2003/december/20/1.shtml
-----------
Про те, як Медведчук обіцяв живцем закопати Григоришина… рекламна стаття в "Нью-Йорк Таймс"

Люба Шара, Вашингтон, УП , 22.12.2003, 09:00Здатність Віктора Медведчука і його найкращого друга Григорія Суркіса наживати собі політичних й особистих ворогів в Україні завжди вражала. Тепер, схоже, лідери СДПУ (о) нажили собі таємних і багатих ворогів ще й у Сполучених Штатах.

19 грудня, у п’ятничному номері газети "Нью-Йорк Таймз" з’явилася незвичайна за розміром і змістом реклама.

Незвичайна за розміром, тому що займає цілу газетну шпальту, надрукована втричі більшим за звичайний шрифтом і розміщена хоча й на 21 сторінці, але все ж таки у першому "політичному" найважливішому розділі газети, який прогортують навіть найзайнятіші читачі. Реклама такого розміру, в залежності від дня виходу й деяких інших чинників може коштувати понад 50 тисяч доларів США.

Верхню частину рекламної сторінки займає чорно-біле зображення лісу із стежкою, яка веде у темряву. Чи це нагадування про неминучу карму голови президентської адміністрації, яка має закінчитися глухим кутом у темряві? Чи це натяк на Таращанський ліс? Чи алюзія із типовим краєвидом сибірської тайги у Красноярському краї, де народився Віктор Медведчук?Під малюнком – великими літерами йде цитата: "Вони сказали, що завезуть мене до лісу і поховають живцем".

Далі – за текстом анти-реклами:

"Зі слів відомого підприємця Костянтина Григоришина, він протягом дев’яти місяців переживав повторні загрози з боку Віктора Медведчука, голови президентської адміністрації і його близького товариша по бізнесу Григорія Суркіса (далі йде посилання на Бі-Бі-Сі та газету "Ukrainian Weekly").

Костянтин згадує, як вони йому сказали: "Ми не дозволимо тобі займатися бізнесом в Україні. Ми відберемо все і запроторимо тебе до в'язниці" (посилання на газету "Ukrainian Weekly").

Коли вимоги Медведчука було відкинуто, згадує Костянтин: "Вони сказали, що завезуть мене до лісу і поховають живцем" (посилання на The Washington Post). У жовтні 2002 року Костянтина було заарештовано і кинуто до в’язниці. Через шість місяців "все, що у нього залишилося, так це спогади про втрачений бізнес" (посилання на "Ukrainian Weekly").

Медведчук, який відкидає звинувачення, зараз прагне стати наступним президентом України. Український народ страждав забагато і задовго, щоб дозволити повернути країну до страхіття минулого. І хоча не все так добре, життя стає кращим. Шрами зарубцьовуються. Багато вже досягнуто. Попереду – надія на краще завтра.

Але все це може бути втрачено, якщо Медведчук стане президентом. Жахлива історія, наведена вище, є однією з причин, чому українці мусять об’єднатися разом для перемоги над Медведчуком і його поплічниками. Друзі України закликають вас підтримати об’єднану кампанію проти Віктора Медведчука і того шляху в темряву, в яку він веде. Далі про інші причини, чому потрібно остерігатися Медведчука.Кримінальні звинувачення: Під час навчання на юридичному факультеті у 1973 році Віктор Медведчук і двоє його друзів жорстоко побили неповнолітнього. Ленінським районним судом міста Києва Медведчука було засуджено до двох років позбавлення волі. Однак, через кілька місяців це звинувачення було дивним чином знято, а справу припинено (посилання на книгу Дмитра Чобота "Нарцис. Штрихи до політичного портрета Віктора Медведчука").

Ув’язнення опонентів: "Що відрізняє Медведчука від інших олігархів, так це те, що як юрист і радник Кучми з юридичних питань, він має великий вплив на органи правопорядку", - пише професор Дослідного центру славістики Кімітака Мацузато. - "За бажанням він має можливість ув’язнити, або шантажувати ув’язненням своїх політичних опонентів" (посилання на видання "Euro-Asia Studies").

Велике багатство: У статті про 25 найбільших багатіїв Центральної і Східної Європи "третім серед українців був голова президентської адміністрації Віктор Медведчук із багатством у 800 мільйонів доларів" (посилання на Бі-Бі-Сі).

Київська сімка/насилля: "Суркіс і Медведчук були стовпами групи, що отримала назву "київської сімки" – пише "Дзеркало тижня". "Вони почали з торгівлі і нерухомості, але потім перелаштувалися на більш прибуткову газову промисловість". "У 1994 році "сімка" заснувала концерн "Славутич" і розширила діяльність у сільськогосподарській та металургійній галузях, використовуючи насилля для забезпечення доходів на цих хаотичних, проте прибуткових ринках" – пояснює Іван Лозовий з Мережі незалежних журналістів.

Агенти КДБ: "Згідно з розмовою між Леонідом Кучмою і Леонідом Деркачем, Медведчук і Суркіс за часів Радянського Союзу були агентами КДБ з великим досвідом... Нема жодних доказів, щоб стверджувати, що він перестав на них працювати... Іншими словами, президентська адміністрація – в руках агента іноземних спецслужб" (посилання на газету "Антенна"). Медведчук назвав ці звинувачення абсурдом.

Історія про батька: Медведчук стверджує, що його сім’ю було вислано на Сибір через підтримку його батьком українських націоналістів у Другій світовій війні. Проте, Дмитро Чобіт, колишній народний депутат, видав у 2001 році книжку, в якій написав, що батько Медведчука служив в німецькій поліції і "мав пряму причетність до примусового виселення з України не менше двох тисяч своїх земляків" (посилання на книгу Чобота).

Переслідування преси: Видання The National Interest звинуватило Медведчука у тому, що він "намагається запхати повністю під каблук і так вже пригноблену пресу". Голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації закликав президента Кучму "негайно звільнити голову президентської адміністрації Віктора Медведчука, або почати розслідування... згідно статті 171 Кримінального кодексу України, який передбачає кримінальну відповідальність за втручання в діяльність журналістів" (посилання на Бі-Бі-Сі)."


Хто за цим стоїть?

Ось така антиреклама для Віктора Медведчука, яку починаючи з п’ятниці, 19 грудня читають й обговорюють усі в Америці, хто так чи інакше має відношення до України чи української політики.

Хто ж такі ці загадкові "друзі України", які профінансували рекламну площу в провідній американській газеті й чому вони воюють проти об’єднаних соціал-демократів?

Метою, очевидно, є відверта демонізація образів Медведчука і Суркіса на Заході. Газету "Нью-Йорк Таймз" прочитають мільйони людей, рекламу подивляться тисячі, прізвища залишаться в пам’яті у десятків. А потім хтось із офіцерів імміграційної служби у Нью-Йорському аеропорту, переглядаючи візу в паспорті, раптово впізнає знайоме прізвище і організує Медведчуку чи Суркісу прийом а-ля Павло Бородін.

Про "Друзів України" ("Friends of Ukraine") у Вашингтоні було чутно досить давно. То тут, то там виникали люди, які представлялися назвою цієї організації, домовлялися про зустрічі, збирали інформацію, однак, про себе нічого не розказували і джерел свого фінансування на розкривали.

Спроби кількох представників діаспори дізнатися щось більше про цю утаємничену групу закінчувалися нічим.

На шпальтах "Нью-Йорк Таймз" "друзі" представилися, як лобістська, чи то захисна організація (advocacy group) з Вашингтону.

Метою організації, за їхніми словами, є розвиток багатопартійної демократії, вільної ринкової економіки й верховенства права в Україні. Далі йде поштова й електронна адреси. Ні Інтернет сторінки, ні телефону не вказано.

Якщо шукати авторів реклами з іншого боку, тобто з позиції, кому її поява є вигідною, то тут справа ще більш заплутана, адже ворогів з грошима у Медведчука достатньо.

Це може бути й той самий бідолаха Григоришин, може бути й Березовський, який вже робив подібні кроки проти Путіна, можуть бути донецькі, може бути Ющенко, може бути діаспора, можуть бути окремі невідомі політрадикали.

Проте, хто б це не був, зрозуміло, що група під назвою "Друзі України" однією рекламою не обмежиться. Аж занадто скрупульозно і послідовно збирається нею будь-яка інформація, будь-які згадки про Медведчука. От і виходить Медведчуку, що ворог знає більше про тебе, ніж ти сам про себе.

Справедливо говорить народна мудрість: мати сто друзів мало, а одного ворога забагато. Хоча, здається, у Віктора Медведчука ситуація складається з точністю до навпаки.
-----------

Відповіді

 • 2003.12.21 | Мудьведчук накакав у штани

  ТЕРМІНОВО: Мудьведчук ПОШУКУЄ СВІЖІ ПАМПЕРСИ!!! (-)

 • 2003.12.21 | Горицвіт

  тепер він замовить спростування за державні гроші

  Там же є якийсь проект по "позитивному іміджу України".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.21 | Морон

   ай-яй-яй! (-)

  • 2003.12.21 | Максим’як

   Re: Так, помістить рекламу у Нью-Йорк Таймз

   Це буде фотографія того місця, де колись був ліс, а тепер одні пеньки, а на горизонті сходить сонце. На передньому плані Володимир Путін із сокирою і промовляє:"Вітя, я тєбя посаділ, я тєбя вирубаю". Усі щасливі.

   А звідки Мороз знав, що на Медведчука буде наїзд, що першим закликав рослідувати його злочинну діяльність? Такий цікавий Мороз.

   Я це прогнозував значно раніше, що Медведчука будуть садити, але виходив із простої схеми наслідування Україною із затримкою, того, що робиться у Росії.

   А у Росії почався відлов олігархів чи продовжився Ходорковським. А Медведчук на цю роль в Україні найкраще підходить. Медведчука садять і весь народ щасливий. Виборці все простили, режим врятований.

   Гм-м-м, може Медведчук із Суркісом самі таку схему придумали. Посидять місяць-два за гратами, щоб врятувати режим, а потім будуть знову в АП.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.22 | Невже забули?

    Він переважно друкує заказуху у "Файненшл таймз" (--)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.23 | Максим’як

     Re: "друзі України" і ХТО ВОНИ є.

     Автор: Максим’як

     "Друзі України", а могло б бути "червона шапочка" чи "буратіно".

     Підпис під анонімною статтею, це абсолютно нікчемна справа, щоб його аналізувати.

     Скільки разів покидьки підписувалися моїм ніком, але покидьки - це щось протилежне до мене. Так що підпис "друзі" можна викинути з аналізу, або рівнозначно трактувати "вороги", це буде більш правдоподібно.

     Сьогодні єдина конкретна сила, яка здатна завалити Медведчука - це Росія. Отже і стаття написана у Нью-Йорк Таймз, є справа рук російських спецслужб. Путін не випустить просто так Медведчука із чемоданами баксів гуляти по світу. Адже Волошин горою стояв за Медведчука і коли Кучма більше місяця вагався кого призначити головою АП, то після зустрічі із Путіним, на другий день назвав кандидатуру Медведчука. Тут все ясно, Медведчук був ставлеником Путіна, але після падіння Волошина, він ним не є.

     Більше того, Медведчук, Волошин, Березовський і Ходорковський завжди були у одній компанії. Недавній приїзд Єльцина до Гути, це теж тема, як відновити зв"язки у Кремлі, як знайти важелі впливу на Путіна.

     Тепер Кучма їде до Баден-Бадена, певно, що не водичку пити, а для того, щоб зустрітися із самим Березовським, або його емісарами. Знову ж, мета та сама, що була і у зустрічі з Єльциним, знайти спосіб на Путіна, щоб зберегти в Україні олігархію, як важіль противаги і плацдарм для інтриг проти Путіна.

     Путін намагається діяти на випередження. У першу чергу виключити Медведчука. І справді УП щиро пролила сльозу, що тепер нікуди втікати Медведчуку, бо іміграційні служби їх не пустять до пристійної держави, а у банановій життя нічого не коштує.

     Хіба Медведчук не награбастав ще мільярдика за два роки, використовуючи покровительство Путіна? Нагріб... і не кажіть, що ні. Ну, це ж не добре і не гарно так використовувати Путіна, а потім плести із Березовським інтриги проти нього.

     Першим сказав про злочинну діяльність Медведчука Мороз, відомий проросійський український соціалістичний політик. І Медведчук навіть не образився, навіть у суд не подав. Зрозумів, що так треба і проти Мороза не попреш, бо за ним стоїть кремлівська стіна.

     Другим генпрокурор відкриває справу проти Медведчука по "Славутичу" Може це теж "друг України" Березовський проти свого друга Віктора Медведчука пішов. Хе-хе. Ні, ми маємо ще одного "друга України" Володимира Путіна - це його розпорядження почати справу проти Медведчука і зразу ж прикрити двері (стаття у Н.Й. Таймз), щоб Медведчук нікуди не втік, а приповз на колінах і далі виконував всю брудну роботу в Україні. Ці дві події зв"язані намертво.

     З КҐБ Медведчук хіба вперед ногами втече. З тої організації ніхто ніколи не виходив - це пожиттєвий обов"язок.

     Якщо спробувати зв"язати три події, які відбулися протягом десяти днів і їх ініціаторів соціаліста Мороза - гепрокурора (донецького) Васільєва - стаття у Нью-Йорк Таймз "друзі України", то можна тільки сказати, що дирегент тих подій є у Кремлі, бо в Україні не має такої умови, що ці три речі могли на одну тему так синхронно поєднатися.

     Ще одне доповнення, про кваліфіковану підбірку матеріалів проти Медведчука. Хто у нас спеціаліст номер 1 із "папок" та "досьє"? Правильно - КҐБ.

     Я можу точно сказати, що у планах Росії, стосовно України на 2004 рік, Медведчука не має на перших ролях, йому тепер доручать найбруднішу роботу - може замахи організовувати, може фінансувати провокації та вибори тими грошиками, які він нагріб, але він не буде на вістрі політики. Думаю, що його і з АП скоро випхнуть бо він перешкоджає своєю жадібністю гуртувати прорежимні сили проти Ющенка.

     Думаю, що і вчорашня поїздка Литвина до Путіна і його розмова з ним, крім всього, торкалася питання нового голови АП.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.12.24 | Мудьведчук на сніданок п"є кров не водицю

      Мудьведчук скаженіє: погрожував відкусити яйці Вові Пуціні (-)

     • 2003.12.26 | Михайло Свистович

      Re: "друзі України" і ХТО ВОНИ є.

      Максим’як пише:
      >
      > Сьогодні єдина конкретна сила, яка здатна завалити Медведчука - це Росія.

      Ви переоцінюєте потужність Медведчука. І Росії теж.

      >
      > Більше того, Медведчук, Волошин, Березовський і Ходорковський завжди були у одній компанії.

      Докази? Хоч один?

      >
      > Недавній приїзд Єльцина до Гути, це теж тема, як відновити зв"язки у Кремлі, як знайти важелі впливу на Путіна.

      Смішно. І бездоказово.

      >
      > Тепер Кучма їде до Баден-Бадена, певно, що не водичку пити, а для того, щоб зустрітися із самим Березовським, або його емісарами.

      Ще смішніше.

      >
      > Хіба Медведчук не награбастав ще мільярдика за два роки, використовуючи покровительство Путіна? Нагріб... і не кажіть, що ні. Ну, це ж не добре і не гарно так використовувати Путіна, а потім плести із Березовським інтриги проти нього.

      У Вас надзвичайно широка уява.

      >
      > Першим сказав про злочинну діяльність Медведчука Мороз, відомий проросійський український соціалістичний політик. І Медведчук навіть не образився, навіть у суд не подав. Зрозумів, що так треба і проти Мороза не попреш, бо за ним стоїть кремлівська стіна.

      Ще один бездоказовий ляп.

      >
      > Другим генпрокурор відкриває справу проти Медведчука по "Славутичу" Може це теж "друг України" Березовський проти свого друга Віктора Медведчука пішов. Хе-хе. Ні, ми маємо ще одного "друга України" Володимира Путіна - це його розпорядження почати справу проти Медведчука і зразу ж прикрити двері (стаття у Н.Й. Таймз), щоб Медведчук нікуди не втік, а приповз на колінах і далі виконував всю брудну роботу в Україні.

      Докази?

      >
      > З КҐБ Медведчук хіба вперед ногами втече. З тої організації ніхто ніколи не виходив - це пожиттєвий обов"язок.

      Міф.

      >
      > Якщо спробувати зв"язати три події, які відбулися протягом десяти днів і їх ініціаторів соціаліста Мороза - гепрокурора (донецького) Васільєва - стаття у Нью-Йорк Таймз "друзі України", то можна тільки сказати, що дирегент тих подій є у Кремлі, бо в Україні не має такої умови, що ці три речі могли на одну тему так синхронно поєднатися.

      Якщо ввечері Мороз скаже, що завтра вранці зійде сонце, то Ви теж пов"яжете ці дві речі?
   • 2003.12.23 | Мудвечук Зомбує Кучму

    Мороз їздив у США щоб домовитися з Нью-Йорк Таймз (-)

 • 2003.12.22 | 7020

  Who are those Friends of Ukraine anyway? (-)

 • 2003.12.23 | Муді Мудьведчука Мочитимуть Мудьведьжатники

  З Медведчука незабаром зроблять New York Steak

  MEDVEDCHUK: NEW YORK STEAK.
  RARE AND JUICY WITH BLOOD. :fou:
 • 2003.12.23 | прагрєсівний анархо-глобаліст Таваріщ Маузєр

  Глабалізм у дєйствіі: Таваріщі Козакі пішут Тав.Салтану у NYT(-)

 • 2003.12.23 | Shooter

  Мені тільки цікаво - хто

  Два останні тиждні канкрєтні наїзди на абрєзаних - спроба памперса їх "переконати", що альтернативи йому як єдиному бандюківському кандидатові немає?

  Чи Піню абрєзані вже в корінь достали?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.24 | Augusto

   A xto z nyx druzhyt' z Berezovs'kym?

   Bo sxozhe na proshlu kampaniyu Berezovs'kogo.
   IMXO mozhe buty chy toj, chy toj, a mozhe buty vzagali Axmedov (yak u togo kontakty z Berezovs'kym, bo sam vin taku shtuku navryad-chi utnuv).
   Bo ce yavno groshovi rozborky, a ideologiya vpletena lyshe dlya garnira.
 • 2003.12.24 | "Друзі України"

  Мудьведчук у дитинстві живцем палив кішок і собак. Є свідчення

  Матеріали з численними свідченнями його колишніх однокласників, вчителів, дільничного міліціонера, членів батьківського комітета, працівників ветеринарної служби району, завгоспа школи, лікаря-психівтра, разом з величезною кількістю фоторгафій зберагіються в архівах компетентних органів у Москві.

  "Друзі України"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua