МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"НАША УКРАЇНА" ІНІЦІЮВАТИМЕ РЕФЕРЕНДУМ ЩОДО ОБРАННЯ ПРЕЗИДЕНТА(/

12/22/2003 | Shooter
"НАША УКРАЇНА" ІНІЦІЮВАТИМЕ РЕФЕРЕНДУМ ЩОДО ОБРАННЯ ПРЕЗИДЕНТА ПАРЛАМЕНТОМ

www.ПРАВДА.com.ua, 22.12.2003, 14:11


"Наша Україна" ініціюватиме референдум щодо доцільності внесення до Конституції норми, згідно з якою президента обиратиме парламент. Таке рішення було ухвалено на засіданні політради блоку Україна", яке відбулося 22 грудня.

На політраді обговорювалося питання про спроби внесення змін до Конституції, повідомляє прес-служба "Нашої України"

Учасники політради вважають неможливим підтримати обмеження конституційних прав громадян держави обирати президента, говориться в повідомленні прес-служби.

На політраді було вирішено внести на розгляд Верховної Ради дві постанови - про утворення державної конституційної комісії на чолі з президентом Кучмою та спікером Литвином, а також про процедуру розгляду в парламенті законопроектів про внесення змін до Конституції України.

"Оскільки зміни до Основного закону обмежують права громадян, члени політради вирішили ініціювати референдум щодо доцільності внесення до Конституції норми, згідно якої президента обиратиме парламент", - говориться в повідомленні.

Також представники блоку Віктора Ющенка обговорили дії фракції в парламенті під час розгляду законопроектів про внесення змін до Конституції за умов ігнорування позиції "Нашої України".

У понеділок також відбудеться засідання парламентської фракції, на якому визначать стратегію поведінки у Верховній Раді 23 грудня.

В той же час, як зазначив представник блоку Ющенка Віктор Пинзеник, фракція "Наша Україна" у вівторок на пленарному засіданні Верховної Ради робитиме все для того, щоб право громадян обирати президента України не було скасовано у зв`язку із проведенням конституційної реформи.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив у понеділок в інтерв`ю журналістам член фракції Віктор Пинзеник.

За його словами, "Наша Україна" протестує проти ухвалення проекту постанови Тимчасової спеціальної комісії ВР щодо опрацювання змін до Конституції, яким передбачено відмову від голосування тих проектів постанов, які наголошують на неприйнятності конституційних змін.

Пинзеник зазначив, що на сьогодні зареєстровано 140 проектів постанов про неприйнятність законопроектів про внесення змін до Конституції. Він наголосив, що фракція "Наша Україна" добиватиметься, щоб завтра на сесійному засіданні ці проекти постанов були проголосовані.
Цікавим в цьому плані є сьогоднішня зустріч Порошенка з Кучмою.

Відповіді

 • 2003.12.22 | Shooter

  Соціалісти будуть голосувати за свій проект політреформи(/)

  Соціалісти будуть голосувати за свій проект політреформи

  www.ПРАВДА.com.ua, 22.12.2003, 14:28

  Фракція Соцпартії буде підтримувати законопроект Мороза-Матвієнка про внесення змін у Конституцію, який передбачає обрання президента парламентом у 2009 році, заявив член фракції Станіслав Ніколаєнко.

  В інтерв'ю журналістам у понеділок він відзначив, що у випадку, якщо президент буде обраний парламентом у 2004 році лише на 1,5 роки, то при урізаних повноваженнях і нинішньому складі Верховної Ради будуть "постійні конфлікти".

  Фракція СПУ також буде домагатися ухвалення закону про вибори на пропорційній основі не тільки народних депутатів, але і депутатів місцевих рад.
 • 2003.12.23 | Чучхе

  І як вони розцінюють шанси на проведення цього референдуму?

  Можу підкинути "Нашій Україні" ідею: хай візьмуть кілька мільйонів підписів, що припадають пилюкою у штабах БЮТ, які ті збирали десь рік назад з метою проведення точнісінько такого ж референдуму...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.23 | Shooter

   Як високі

   Чучхе пише:
   > Можу підкинути "Нашій Україні" ідею: хай візьмуть кілька мільйонів підписів, що припадають пилюкою у штабах БЮТ, які ті збирали десь рік назад з метою проведення точнісінько такого ж референдуму...

   Інший час, інше питання, інше ставлення всіх зацікавлених сторін.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua