МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Блін, треба щось думати.

12/25/2003 | Franko
І не просто думати, а робити. Демократія в країні є під прямою загрозою прямо вже. Очевидно, є дуже небезпечним є в цьому плані розслабляюче наближення свят. Абсолютно шокує непоінформованість людей про те, ЩО робиться (з моїх співробітників НІХТО не знає ні про Конституцію, ні про Керченську протоку). Мої розповіді сприймаються спокійно, тобто вони взагалі не сприймаються як важлива інформація - максимум, як якісь звичайні новини. Мені страшно. Цей пофігізм явище давнє, але якраз тепер воно найнебезпечніше. Виглядає, що нічого нікого не колише, тим більше під свята.

Можливо, саме на свята потрібно зробити масовану інформаційну атаку? Можливо, не слід чекати, поки ці свята пройдуть (мовляв, народ пробухається, а тоді можна буде з ним говорити, а навпаки -- саме в період свят подати свій меседж.... Мені бачиться листівка в такому стилі -- великими буквами заголовок "НА СВЯТА ТИ НЕ ПОВИНЕН ДУМАТИ ПРО ПОЛІТИКУ!" -- а внизу текст приблизно наступного змісту: "Саме цього добивається від тебе влада, щоб ти не помітив, як в тебе вкрали твою Конституцію..." - і далі популярне пояснення про надзвичайність ситуації і небезпеку байдужості... Звісно, велику роботу потрібно зробити, щоб ця листівка не викликала блювотний рефлекс, як це тепер роблять з людьми усі листівки...

Мені дуже подобається ідея опозиції блокувати трибуну "до упора". Я думаю, що під час свят, і після свят довгий час потрібно тримати НАПРУЖЕННЯ - не сподіватися на блискавично зорганізовані величезні мітинги, а створити певну амбієнтну інформаційну атмосферу незадоволення... Це може кожен - алгоритм вже трильйон разів обговорений: це розклейка листівок, розмова із сусідами, такий "латентний", повзучий спротив, але це має бути інтенсивно, активно. Така атмосфера створить певний настрій, під який можна буде вже виводити людей у великих кількостях...

Все, вистарчить спати (це я собі в першу чергу кажу)... Бо це вже повна ж&па, треба думати, що робити, -- треба зв"язуватися зі всіма, і САМЕ НА СВЯТА ГОВОРИТИ З НИМИ ПРО ПОЛІТИКУ...

Відповіді

 • 2003.12.25 | технолог

  Re: Блін, треба щось думати.

  І не в останню чергу, що робилося і, можливо, буде робитися з Майданом.
  Якщо у час напруження суспільної атмосфери злітає сайт, фізично розташований у Стейтах, неможливо на протязі довгих годин зрозуміти, що з ним сталося, після цього немає зрозумілих пояснень, що ж сталося, виникає питання
  ЯК БУДЕ ВІДБУВАТИСЯ КОМУНІКАЦІЯ У ДІЙСНО ПОТРІБНИЙ ЧАС ?
  Не хочу поки що продовжувати та коментувати те, що відбулося...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.25 | Skapirus

   Все залежить лише від нас

   Дійсно, для мене і досі залишається загадкою причини збою Майдану. Але мова не про це. Я вважаю, що ми можемо починати налагоджувати і створювати мережеву взаємокоординовану структуру, яка почне діяти за допомогою мобільних телефонів і технології SMS-розсилки. Мобільні телефони в більшості з нас є. Ця технологія викладена в "Посібнику громадянина" (http://maidan.org.ua/n/draft/1059585192), чом би нам з неї не скористатися?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.25 | технолог

    Re: Все залежить лише від нас

    Хоча я на 100 % впевнений, що ті, кому треба, мають наші координати, мені зовсім не хочеться вішати у відкриту мережу номер свого мобільника та інші координати.
    А до Майдану вже, мабуть, звик, може тому, що він найбільш підходить мені психологічно за стилем спілкування. Тому, якщо в мене не грузиться початкова сторінка, до якої я звик,Ж мене це починає хвилювати.
    Можливо, це треба враховувати працівникам і спонсорам Майдану, якщо це була наслідком достатньо відвертої реакції Майданівців на дії і події 23-24...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.25 | Skapirus

     Все можна продумати,

     чи є лише бажання і можливість? Це скорше питання до адмін-групи Майдану, за допомогою якої можна було б вести таку базу телефонів. Звичайно, не потрібно в Інтернеті залишати мобільні номери кожного з нас. Наприклад, на e-mail Майдану добровільно скидаються телефони бажаючих, створюється група розсилки. Тут лише треба віддавати собі звіт в тому, що треба буде вести повністю відкриту діяльність, ніяких шифровок, зброї, тероризму, etc. - все лише через відкриту діяльність та ненасильницький спротив. Чи готові ми до цього? Чи готові до того, що серед мобільних телефонів буде хоча б один телефон СБУ, бо сбушник теж може прикинутися активістом і попросити включити йього в список розсилки? Якщо ми на всі ці "тонкощі" закриваємо очі - тоді вперед, було б бажання і можливість. Що скажуть з адмінгрупи, чим можна допомогти в такій ініціативі?

     На мою наступну відповідь очікуйте лише в п"ятницю зранку...
    • 2003.12.26 | Михайло Свистович

     Re: а від нас все залежить все менше і менше.

     технолог пише:
     >
     > А до Майдану вже, мабуть, звик, може тому, що він найбільш підходить мені психологічно за стилем спілкування. Тому, якщо в мене не грузиться початкова сторінка, до якої я звик,Ж мене це починає хвилювати.
     > Можливо, це треба враховувати працівникам і спонсорам Майдану, якщо це була наслідком достатньо відвертої реакції Майданівців на дії і події 23-24...

     Працівники враховували три роки. Чим далі - тим важче стає враховувати, дехто не витримує і йде (пояснювати за допомогою розлого опису про умови нашого життя та роботи чи і так ясно?) Що стосується спонсорів, якими є лише відвідувачі цього сайту, то більшість з них вважає, що раз Майдан і так працює, то нема що йому допомагати. Хай так вважають і надалі. Він і працюватиме надалі. Як зможе і наскільки зможе.
   • 2003.12.26 | Михайло Свистович

    Re: див. вище: техніка не витримує. Люди теж. (-)

  • 2003.12.26 | Михайло Свистович

   Re: А що незрозуміло?

   технолог пише:
   > І не в останню чергу, що робилося і, можливо, буде робитися з Майданом.
   > Якщо у час напруження суспільної атмосфери злітає сайт, фізично розташований у Стейтах, неможливо на протязі довгих годин зрозуміти, що з ним сталося, після цього немає зрозумілих пояснень

   Сайт розташований в Америці напівпартизанськи, а не офіційно. Фінансування нема, умов для роботи нема. От він і злетів у пік трафіку на Заході (там Різдво), а до того також злітав, і ще буде злітати. І взагалі все буде гірше і гірше. Бо всьому є межа. В тому числі й людським зусиллям. Три роки ми протягли, латаючи дірки надзусиллями. Тепер дірки стали надто великими і продовжують збільшуватись.
 • 2003.12.25 | Y-Z

  Кучма чудово прорахував що З КИМ, і головне, КОЛИ робити

  1. Нав"язаний бардак із Конституцією.
  2. Як ніколи сильний Путін.
  3. Свята.

  Вєктор зовнішньої політики змінено - нафіг йому Європа, як поруч сильний Пу виріс.
  Ось він йому в подарунок Керченську і приніс. Як раз в період з можливим ускладненням по Конституції.

  І - свята.

  От і все.
  Знав, що робив.
  Коло замкнулося.

  Сушіть сухарі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.25 | Skapirus

   Без панікі, рєбята, прарвьомся!(-)

  • 2003.12.25 | технолог

   Сорок пачок "Верховини" і з начйосом калісони

   в мене під кроваттю лежать ще з тих часів.
   Але ж найгірше, коли продають ті, кому віриш.
   Один граф, на ім'я Антуан говорив:"Ми відповідаємо за тих, кого приручили"...
 • 2003.12.26 | Dworkin

  Я вижу листовку ТАКИМ ОБРАЗОМ! (+)

  Я вижу себе листовку так: сверху большой дорожный знак СТОП

  /----------\ /---------------\ |---STOP!---| \---------------/ \----------/

  НЕ ДУМАЙТЕ ПРО ПОЛИТИКУ!

  Не ходите на выборы! Не интересуйтесь тем, что происходит в стране! Не выбирайте президента всенародно! Забудьте про Конституционную реформу! Не знайте своих гражданских прав и обязанностей! Не боритесь за свои права! Не ищите правдивую информацию!

  И когда захотите узнать, почему Вы так плохо живете...

  НЕ СПРАШИВАЙТЕ - КТО ВИНОВАТ?!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.26 | Dworkin

   Правда это глобальнаяверсия

   Под Кучмореформу можно придумать более конкретный вариант.
  • 2003.12.26 | KE

   Проблема в том, что заставлять людей думать не выгодно и Ющенко

   ему даже больше. Так что такую листовку создавать не будут. Оппозиция будет создавать нечто более конкретное, призывное, и менее всего имеющее тенденцию к призыву осмысления политической ситуации, нечто... на вере.
  • 2003.12.26 | Franko

   Класно (+)

   Як на мене, перша сторінка може бути саме такою, як ви запропонували. На другій сторінці все-таки має бути пояснення ситуації. Потрібно починати з basics і, грубо кажучи, проводити лінк між Конституцією і холодильником -- тобто не "громадяни, ставаймо на захист своєї держави", а щось в стилі:

   "Конституція -- це те, завдяки чому Вас не мають права просто так вбити, просто так обікрасти, чи просто так Вами керувати. Конституція -- це те, завдяки чому у Вас є захист, і те, що гарантує Вам можливість використання такого захисту. Конституція -- це документ, який захищає Вас тому, що Ви людина, і саме через це -- і не більше -- надає Вам виняткові права керувати цією державою. Якщо у Вас це право забрати, Ви не зможете більше цього робити, а тому станете інструментом в руках тих людей, яким невигідна Ваша свобода.

   Саме Конституція, як базовий елемент правової держави, дозволяє Вам напружитися і зробити так, щоб ви мали що з"їсти, у що одягнутися, Ваші діти могли здобути освіту і отримати якісне лікування -- тому що Конституція, на яку спираються усі Закони, надає Вам свободу робити те, що Ви вважаєте за потрібне, і примножувати свій добробут, не порушуючи прав інших громадян.

   Не дивно, що 80% громадян України висловилися за незмінність Конституції в одному з найважливіших її пунктів -- всенародного обрання Президента.

   24 грудня частина Верховної ради, пішовши проти волі цих громадян, вирішила під себе "переписати" Конституцію. Порушивши майже усі регламентні норми, таке рішення затвердили "Народні обранці" шляхом фіктивного голосування. Мабуть, Вам буде цікаво дізнатися, якими методами діяла "більшість". Тут мав би йти короткий, але ефектний виклад подій в ВР

   Розкажіть про це людині, до якої не потрапила ця листівка. Поясніть їй, чому влада не хоче, щоб ми цікавилися політикою."

   Згрубша щось таке, тільки треба ще більше позбавитися пафосу і придумати ще трохи нестандартних ходів
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.26 | KE

    Франко, саму Конституцию никто не отменяет.

    Так чято долго нудить В ЛИСТОВКЕ о прелестях Конституции не надо. Листовка вообще не должна превышать 120 слов, иначе это не будет читаться.

    Расскажите людям, почему не прямое голосование - плохо. И подготовте ответы на обвинения в попытках сохранения узурпированности власти.

    Или начните, что у семи нянек дитя без глаза и т.д. Если хватит желания давите сравнениями. О пользе силы личности в трудных ситуациях, с примерами, от Рузвельта до Путина.
   • 2003.12.26 | Skapirus

    Пропоную так:

    Робимо листівку для роздачі в руки. З одного боку, те, що запропонував в цій гілці Dworkin, а з іншого - Magda (див. стрічку новин). Біда буде лише в тому, що їх не можна клеїти. Для розклеювання можна зробити так: ліва половина формату А4 - Dworkin, права - Magda. Що скажете?
   • 2003.12.26 | Максим Real

    Дуже Класно, Дворкін! 5 балів

    Ніяких других сторінок.
    Одна сторінка.
    Наклеювати на стовбах.
    Роздавати на вулицях.
    Роздавати мають - вертепи колядників.
    Осередки НУ, БЮТ, СПУ мають організувати Різдвяні вертепи колядників у кожному місті/селі України.
    Колядувати, розігрувати цікаві історії, роздавати листівки
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.26 | Franko

     це теж дуже добра ідея!

     Максим Real пише:
     > Роздавати мають - вертепи колядників.

     супер.

     > Осередки НУ, БЮТ, СПУ мають організувати Різдвяні вертепи колядників у кожному місті/селі України.

     не тільки. Буде краще, якщо такі вертепи будуть організовуватися просто людьми.

     > Колядувати, розігрувати цікаві історії, роздавати листівки

     100 % . Зробимо таке у Львові.
  • 2003.12.26 | Тестер

   Re: Я вижу листовку ТАКИМ ОБРАЗОМ! (+)

   А в кінці...
   І ВЗАГАЛІ, ПІШЛИ ВИ НА ХУЙ, РАБИ ПОГАНІ!
 • 2003.12.26 | пан Roller

  Думать поздно. Агония парламентской оппозиции. Делать рано. (-)

 • 2003.12.26 | vujko

  Щe один варіант: "Віддай"

  ВІДДАЙ:

  свої права - політикам;
  право обирати - продажним;
  свою зeмлю Тузлу - нeнаситному сусідові;
  своїх дітeй - наркоманам;
  своє здоров'я - чорнобилям;
  своє майбутнє - тому, хто його захочe більшe від тeбe. Відвeзe в Бадeн-Бадeн або в Москву і продасть його там.

  І нe забудь віддати свої гроші тим, хто тeбe зможe обманути. Що, вжe віддав? Більшe нeмає?

  ТО І РЕШТИ CКОРО НЕ БУДЕ!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.26 | Следопыт с ледорубом

   Ну..и тут без Москвы никак:-) (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.26 | vujko

    Якби й хтіли, то Ви ж нe дастe про нeї забути :-)

    Заради чого так стараєтeсь?
  • 2003.12.26 | KAKTUZZ

   Re: Щe один варіант: "Віддай"

   Vyjku! Sumno,ale vono tak je! Nas morytymut golodom a my movchatymemo! Taka vze nasha rabska dolia! My ne GRUZYNY!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.26 | Михайло Свистович

    Ми нічим не гірші за грузинів. Просто Ющенко - не Саакашвілі (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.26 | vujko

     І Вас куЧмо заразило?

     "Україна - нe Росія", "Броди - нe Одeса"...

     Якщо сeрйозно: на Вашу думку чи можна зараз скористатись структурою якоїсь з опозиційних партій для організації спротиву? Півтисячі нeбідних eнтузіастів з їх члeнськими внeсками в кожному місті можуть замінити місцeвого міні-олігарха, що фінансує обласні організації зараз. Одночасний вступ таких нових члeнів до партії Х в ключових містах: Києві, Харкові, Львові, Одeсі, Донeцьку можe суттєво змінити ситуацію і на рeспубліканському рівні у цій партії і зробити її дієвим організаційним інструмeнтом.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.12.26 | Михайло Свистович

      Re: До чого тут куЧмо? Це Юшенка слова.

      vujko пише:
      >
      > Якщо сeрйозно: на Вашу думку чи можна зараз скористатись структурою якоїсь з опозиційних партій для організації спротиву?

      Можна.

      >
      > Півтисячі нeбідних eнтузіастів з їх члeнськими внeсками в кожному місті можуть замінити місцeвого міні-олігарха, що фінансує обласні організації зараз.

      Більшість обласних організацій фінансуються центральним партійним органом.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.26 | vujko

       Ну то тіпун йому на язик.

       Михайло Свистович пише:
       > vujko пише:
       > Більшість обласних організацій фінансуються центральним партійним органом.
       Пeвно тeж нe повищує eфeктивність. Цeнтр - далeко.
       От і трапляється такe, як у
       http://maidan.org.ua/n/free/1072442564
       А у Майдану навіть нeмає можливості вияснити хто там такі дурниці робить.
       Нeзважаючи на тe, що функції контролю за eфeктивністю дій опозиції він на сeбe взяв.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.12.26 | Михайло Свистович

        Re: Його язик без кісток.

        vujko пише:
        >
        > А у Майдану навіть нeмає можливості вияснити хто там такі дурниці робить.
        > Нeзважаючи на тe, що функції контролю за eфeктивністю дій опозиції він на сeбe взяв.

        Не брав Майдан на себе таких функцій. Бо не бере ніколи на себе того, що не може виконати. Ми просто робимо це в міру своїх можливостей, які дедалі зменшуються.
   • 2003.12.26 | vujko

    Re: Щe один варіант: "Віддай"

    KAKTUZZ пише:
    > Vyjku! Sumno,ale vono tak je! Nas morytymut golodom a my movchatymemo! Taka vze nasha rabska dolia! My ne GRUZYNY!

    Цe тeж можна на плакат:

    "Прeзидeнта вибeруть бeз тeбe. Така вжe твоя рабська доля".
 • 2003.12.26 | magda

  Re: Блін, треба щось думати.

  Я на цих вихідних спробую сісти і скласти листівку кращу, ніж моя попередня (хоча вона мені і так подобається :) , але багато тексту на вузьку тему). Листівка, яку пропонує Дворкін, зрозуміє невелика частина населення, яка знає, що таке іронія. Ідея Скапіруса про те, щоб зліва Дворкін, справа - я, вже краща :p. В бущь-якому випадку, стаття Дворкіна, яку розмістили на головній, багато в чому правильна, див. мою реакцію тут: http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/phorum/show/6833/14650/. Якщо народ нічого не знає, йому треба розповісти. І опозиції треба, вибачте, дати під зад. До речі, як хто думає, які аргументи є за, які проти виводу народу на вулиці прямо зараз, включаючи фактор вірогідності виходу народу? Я-то за те, щоб зараз, але я не можу так одразу погодитися з думкою, що опозиція просто просирає черговий шанс. Може, у них є міркування. Я цих міркувань не розумію, але може хтось знає, чи підозрює, які вони.

  Стосовно "листівочного колядування" - ідея супер.

  Отже, всім гарного уікенду. В понеділок зранку ще раз заходьте на сайт http://uaflyer.narod.ru .
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.26 | Михайло Свистович

   Re: Блін, треба щось думати.

   magda пише:
   > До речі, як хто думає, які аргументи є за, які проти виводу народу на вулиці прямо зараз, включаючи фактор вірогідності виходу народу? Я-то за те, щоб зараз, але я не можу так одразу погодитися з думкою, що опозиція просто просирає черговий шанс. Може, у них є міркування.

   У них немає міркувань, але це добре, що дуже мало народу стихійно готова вийти на вулиці. Опозиція сама не розуміє, наскільки це добре.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.26 | magda

    ЧОМУ? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.26 | Михайло Свистович

     Re: Бо не готові (-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.12.26 | magda

      Народ вийти чи опозиція очолити? (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.26 | Михайло Свистович

       Re: Народ вийти (-)

     • 2003.12.26 | KAKTUZZ

      Re: Бо не готові (-)

      Jakscho narod hoche buty rabom , to vin rabom i zalyshytsia! Scho nemaje lideriv? Je. Ale chy vony potribni narodu,jakyj spoviduje rabske zyttia! Jak BOG dast!

      Z Rizdvianymy svitamy i Novym rokom, dorohi spivvitchyznyky !!!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.26 | vujko

       Кактусe, у Вас нeмає інформації про плани гаранта у

       Бадeн-Бадeні? З ким він там збирається зустрітись, дe будe пeрeбувати?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.12.27 | KAKTUZZ

        Re: Кактусe, у Вас нeмає інформації про плани гаранта у

        Z " predstavnykamy dilovyh" kil Nimechchyny, vladykoju ruskoji pravoslavnoi berlinskym i baden-badenskym. Sered dilovyh kil braty Chorni, na strelku v badenbadeni chekajut i Siomy Mohilevycha.
        A vse ce pid kryshoju vzajemoobminu pro spivpraciu v haluzi turyzmu.
       • 2003.12.27 | KAKTUZZ

        Re:Vujku! A vy ne v kursi de zaraz Vovan Putin?

        Ne dyvyjtes jakscho des u Ninimechchyni!
       • 2003.12.27 | KAKTUZZ

        Re: Кактусe, у Вас нeмає інформації про плани гаранта у

        Бадeн-Бадeні? З ким він там збирається зустрітись, дe будe пeрeбувати?


        V pershu chergu baden -badenski endokriology zrobliad ocinku joho poperednioi operacii na zavorot kyshok.Jakscho kyshi ne dobre rozvernuly v Ukraini, to bude povtorna operacia. A dali Kuchmo bude pyty badensku ciluschu vodu shob zagoilys rany, krim togo jogo pidlichat vid alkoholizmu. Bude pyty vodu na Novyj rik zamist shampanskoho! Pytyme vodu koznyh piv hodyny a potim sciatyme. V promizkah zustrichi z "dilovymy liudmy".
        De vin zupynetsia piznishe ? Kazut sho chymalo zustrichej pryznacheno na villi SHEVARNADZE, jaku kolyshniomu prezudentovi Gruzii bulo kupleno odnijeju nimeckoju firmoju. Moze i Shevarnadze pryide do Baden-Badena, shob daty korysni porady Kuchmi.

        Tam takyj zaslin!!!! Muha ne proletyt!
      • 2003.12.26 | vujko

       Кактусові! Євронюз показувало картинку "голосування"

       в парламeнті, на якій було видно усіх, хто голосував. Як її можна роздобути?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2003.12.27 | KAKTUZZ

        Re: Purgenu v kavu(-)

 • 2003.12.26 | Михайло Свистович

  Re: І навіть просте чесання язиками Вас лякає.

  Так що, чешіть, панове, а Максим хай занесе Майдан до свого позитивного списку :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.26 | Михайло Свистович

   Re: Ігнор (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".