МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

легітимність

12/26/2003 | Горицвіт
Основна задача ініціаторів конституційних змін: максимально добитися свого і забезпечити хоч якусь легітимність. Тобто ці зміни і ту владу, яка буде після них, повинні визнавати в світі і в Україні, не менше ніж зараз.

Звідси випливає стратегія опозиції: не дати змінам набути легітимності.

Потрібен чіткий і неспростовний аналіз саме в аспекті легітимності (і паралельно – в політичному аспекті). На його основі має виробитися загальноприйняте ставлення.

Наприклад, білоруська опозиція (і донедавна – Захід) не визнає результатів перевороту, який вчинив Лукашенко кілька років тому, і теперішній їхній "парламент" називається виключно в лапках ("палатка" або "так званий парламент").

Відповіді

 • 2003.12.26 | Правник

  Абсолютно так (-)

 • 2003.12.26 | Михайло Свистович

  Re: легітимність

  Горицвіт пише:
  >
  > Наприклад, білоруська опозиція (і донедавна – Захід) не визнає результатів перевороту, який вчинив Лукашенко кілька років тому, і теперішній їхній "парламент" називається виключно в лапках ("палатка" або "так званий парламент").

  Він так називається лише у вузькому колі білоруських опозиціонерів, що не заважає палатці приймати закони, а бацькє правити і чхати на всіх.

  В нас іще гірше. Наш переворот Захід вИзнає.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.26 | Andrij

   Re: власне, Захід вИзнає те, що має силу доказа

   Михайло Свистович пише:
   > В нас іще гірше. Наш переворот Захід вИзнає.

   Якщо опозиція робитиме суцільні "заяви" замість надавати неспростовні докази нелегітимності влади, то Заходу, власне, нічого іншого й не залишиться.

   Треба доводити, а не гадати.

   По друге, нелегітимність буває різна. Можна порушити "закон про регламент", що майже нічого не вартий. Можна порушити Конституцію України, що варта більше. Можна порушити пряме волевиявляння українців, що варте найбільше. Просто опозиція звикла йти шляхом "найменшого опору", налаштовувати референдуми та масови демонстрації їм просто... "облом".
  • 2003.12.26 | Горицвіт

   чи Захід вИзнає

   Це не так однозначно. По-перше, якщо переворот буде очевидним, то визнати буде важче. По-друге, мають бути масові акції, які показують, що народ масово не визнає.

   По-третє, має бути узгоджена оцінка ситуації. Тобто проти чого ми виступаємо. Зараз поки що є різні версії: за всенародні вибори президента; проти фальсифікації голосування по змінах конституції.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.26 | 123

    Вистпати треба за розпуск ВР!!!

    Горицвіт пише:
    > По-третє, має бути узгоджена оцінка ситуації. Тобто проти чого ми виступаємо. Зараз поки що є різні версії: за всенародні вибори президента; проти фальсифікації голосування по змінах конституції.

    За розпуск ВР, яка намагається скасувати всенародні вибори президента, шляхом фальсифікації голосування по змінах конституції.

    Базовим є те, що неможна на вулиці вимагати від депутатів, щоб вони не скасовували права громадян і не порушували закони, фальсифікуючи голосування. Від ТАКИХ депутатів нічого не потрібно вимагати -- їх треба гнати. Це є просте і зрозуміле гасло.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".