МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НА СВЯТА ТИ НЕ ПОВИНЕН ДУМАТИ ПРО ПОЛІТИКУ!

12/29/2003 | Українець, громадянин України

Але не дивуйся якщо в Новому році виявиш, що змінились лише цифри в календарі, а твоє життя абсолютно не змінилось.Ти і далі будеш отримувати мізерну зарплатню (в 2004 році мінімальна зарплата становитиме 205 грн. замість раніше встановлених 237 грн.), тебе обкладатимуть все більшим податковим тягарем (в Новому році вводиться ПДВ на житло та на ліки), а гроші, що ти віддаєш державі йтимуть не на освіту твоїх дітей, не на ліки твоїм батькам, а на будівництво палаців для Президента та його менеджерів (резиденції Кучми та Медведчука в Закарпатті). І, не дивуйся, якщо в Новому році ти виявиш, що вже не треба йти до виборчої дільниці, щоб обрати нового президента. За тебе це робитимуть депутати-олігархи (відповідно до законопроекту, що був „схвалений” в першому читанні пропрезидентською „більшістю” разом з депутатами-комуністами 24 грудня. Голосували „підняттям рук” не більше 150 чоловік, а оголосили, що прийнято 276 голосами. Саме в такий спосіб обиратимуть наступного Президента).  А й справді, навіщо тобі ця морока з виборами? Нехай депутати-олігархи самі обирають собі Президента. А президент нехай призначає депутатів. А ти зможеш спокійно святкувати черговий Новий рік... І знову зміняться лише цифри в календарі. Але президент лишиться той же самий – Леонід Данилович Кучма (бо Конституційний суд 30 грудня заявив, що Кучма – був президентом лише один раз — уявляєш? До речі половина членів того самого Конституційного суду за новою Конституцією призначатиметься все тим же Президентом). Та й назва країни, де ти тяжко зароблятимеш собі на життя певно не зміниться, якщо не втечеш на заробітки закордон, — це буде Україна, хоча й остання, певно, втратить Тузлу, Азовське море, і ще гектарів 40 заповідної землі – перше на новорічний подарунок Кучми Путіну, друге — як місце для чергової „хатинки” Кучми чи Медведчука. Хіба ще щось зміниться в Новому році? Твоя зарплата/пенсія/стипендія зрозуміло не зросте, от хіба що ціни... Але ж ти вже звик? Ти звик святкувати і сподіватись, що в все зміниться на краще, зміниться після останнього новорічного дзвону, коли зникне з екрану телевізора брехун, що розповідав тобі про визначні досягнення минулого року у вигляді „політичної реформи” — такого собі новорічного подарунка від влади своєму народу — права святкувати і не відволікатись на вибори, права не вимагати від Президента звіту за його діяльність протягом останніх 5 років, права влади й надалі безкарно грабувати тебе, знущатись над тобою, вважати тебе „бидлом” не здатним захистити себе, своїх дітей, свої батьків.

Святкуй і сподівайся на краще, як кажуть — надія вмирає остання. Але що ти скажеш, коли твої голодні діти запитають в тебе, чому Дід Мороз такий бідний, що не зміг їм подарувати очікуваний подарунок? А коли вмиратимуть твої батьки і запитають у тебе, чому вони жили на таку мізерну пенсію і чому наша „безплатна” медицина не змогла їм допомогти зустріти черговий Новий рік?

Але тебе це все не мусить турбувати. Ти мусиш святкувати. І справді, з Новим роком та Щасливого Різдва! Але, якщо все ж таки ти хочеш змін на краще в Новому році, то вже в ці новорічні свята починай планувати наступне свято — пікнік навколо багаття в наметах під стінами Верховної Ради чи Адміністрації Президента. Якщо ти не будеш готовий захистити свою Конституцію, свої права — значить, ти готовий все життя підневільно працювати і пасивно спостерігати, як країну продовжує ґвалтувати купка злочинців. Це вже було. Невже так має бути і в Новому Році? Невже тобі все одно? З Новим роком! Щасливого Різдва!


Word-файл (File2.zip) можна взяти тут http://maidan.org.ua/n/news/1072357005

Відповіді

 • 2003.12.29 | Franko

  Діло :-)

  Наш вертеп буде це роздавати!!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.29 | Боровик

   Гарна ідея, всім Вертепам треба дати по пачці такого вітання (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.29 | Franko

    Ми готуємо також дуже промовистий сценарій...

    Коли ангел приходить до Пастушків і каже, що Христос народився, Смерть сміється, кличе його і закладається з ним, що Пастушкам ПОФІГ.

    Ірод весь той час знущався з Пастушків і врешті поковбасив їх дітей, бо серед них народився Той, хто рятує душі. І коли пастушкам врешті стало НЕ ПОФІГ, Смерті лишилося поставити Ангелові пиво, а Ірод -- в нашій версії його не замочили, а віддали до суду :-)

    Зауважте, що від Ірода їх не врятував Месія. Це спеціально.

    Месія, зрештою, для іншого.
 • 2003.12.29 | Z

  Re: НА СВЯТА ТИ НЕ ПОВИНЕН ДУМАТИ ПРО ПОЛІТИКУ!

  Народ!
  Сколько можно наезжать на одни и те же грабли?

  Вы что, вправду считаете, что народ у нас такой забитый-тупой и не соображает, что к чему? Фиг вы угадали. Дело намного хуже.

  Народ отлично знает что к чему. Знает что у власти - бандиты. Знает что ничего хорошего не ждет. И все равно ничего не делает. Из разговора в троллейбусе ".. я проходила мимо палатки, где ющенковцы собирали подписи за выборы президента. Я конено не подписала, но...". Далее рассказ о том, как плохо будет без прямых выборов.

  Вот это самое оно. Все понимает, но ничего не делает. Народ ждет, чтобы кто-то принес его в райскую жизнь. Чтобы добрый дядя за них что-то сделал. И даже еще хуже. Когда кто-то говорит "да, мы украинцы такие сякие, недружные, неорганизованные, продажные", у говорящего обычно такой вид, как будто они этим гордятся, а не стыдятся. Вот дескать, и у нас есть такой национальный характер. Уж какой ни есть, а наш. Что, никогда не сталкивались?

  Поняли? Не "просвещать" и не будить народ надо. Люди достаточно просвещены и разбужены. Призыв должен быть таким, чтобы людям, похожим на вышеупомянутую тетку (а это добрых процентов 80 населения) стало стыдно. Именно стыдно. Пусть оскорбляются - может быть это их проймет.
  Неблагодарная работа, конено, но без нее никак.

  Извините, что я, человек никогда не писавший воззваний, может быть рассказываю рыбкам о воде. Достало все.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.29 | vujko

   А від чого, на Вашу думку, їм можe стати соромно?

   Z пише:
   > Не "просвещать" и не будить народ надо. Люди достаточно просвещены и разбужены. Призыв должен быть таким, чтобы людям, похожим на вышеупомянутую тетку (а это добрых процентов 80 населения) стало стыдно. Именно стыдно. Пусть оскорбляются - может быть это их проймет.

   Cором, до рeчі, нe єдина сильна eмоція, є щe образа, відчуття нeсправeдливості, жадність, врeшті-рeшт. Якщо людину пeрeконати, що грабують нe якийсь абстрактний "народ", а самe конкрeтно її, і щe порахувати - наскільки, вона спокійною нe лишиться.

   Глянтe щe в цю гілку: http://maidan.org.ua/n/free/1072396321
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.29 | Z

    Re: А від чого, на Вашу думку, їм можe стати соромно?

    Від чого має бути соромно, питаєте? Від того, що ці 80% ваажають своїм национальним характером (зверніть увагу - від того, що вони вважають за нього). Читай - від своєї заляканності. Від того самого вдчуття своєї "маленькості" (так, автор вислову "маленький українець" добру свиню підклав усім).

    > Cором, до рeчі, нe єдина сильна eмоція, є щe образа, відчуття нeсправeдливості, жадність, врeшті-рeшт. Якщо людину пeрeконати, що грабують нe якийсь абстрактний "народ", а самe конкрeтно її, і щe порахувати - наскільки, вона спокійною нe лишиться.

    Так й не так. Так - сором не єдина сильна емоція. Але - покрутіться серед людей. В них є й образа, й відчуття нeсправeдливості. Повторюю - вони не дурні, що саме робиться розуміють добре. Але - не працює. Не досить. Як терпыли, так й планують терпіти надалі. Тьфу.

    До тогож перший допис не будиить ніяких сильних емоцій. Імхо, зрозуміло. Мляво.

    > Глянтe щe в цю гілку: http://maidan.org.ua/n/free/1072396321
    Та дивився вже. Більш того. Розпечатав 10 екземплярів тієї листівки, що тут запропонував Дворкін. Більше не потягну. Додав таке

    Ж Д И П О К А Д О Б Р Ы Й Д Я Д Я П Р И Н Е С Е Т Т Е Б Е В С Е Н А Б Л Ю Д Е Ч К Е

    Н И Ч Е Г О Н Е Д Е Л А Й

    Розклеїв. Ясна річ, що не ідеально, але краще ніж нічого.
   • 2003.12.30 | ja

    Re: А від чого, на Вашу думку, їм можe стати соромно?

    Це дійсно так. Я вчора мав розмову з одною людиною. Кажу як ти дивишся на те що робиться навколо реформи. Він відповів, що йому всерівно. Це його особисто не торкається. Тоді я йому кажу чому не торкається, адже якщо в них все вийде, то вони будуть жити в розкошах, хотиди безнаказані, а ти як був працівником який отримуе, а інколи і ні мізерну зарплату, з якої знімають ще й грандіозні податки для задоволення їх потреб. Він каже що дійсно так, що нас грабують.
    І розповів мені випадок який стався з ним і його дружиною.
    Платитили вони за електроенергію вправно. Прийшов контролер і сказав, щоб прийшли в РЕМ для вияснення деякої проблеми. прийшли, вистоялись в грандіозній черзі з бабць і дідусів, котрих теж попросили прийти. Там їм сказали що в них забогованість за 2000 рік. Показники дічильника і в РЕМі співпадають, всі квитанції про оплату є. Але ті всеж сказали що є борг 55 грн. і якщо не заплатять то відключать світло, мовляв борг виник через зміну тарифів і т.п. Каже, що людина з Якою говорила його дружина взагалі мало компетентна в справах розрахунків і бухгалтерії. І таких людей ДУЖЕ багато.
    А ще від інших людей чув, що наш міський РЕм (місто мале 60000) кожного місяця офіційно перераховує по 5000-10000 грн. на "реформи" в Київ. Ось так. Думайте....
  • 2003.12.29 | Franko

   Мені дуже цікава Ваша думка

   Z пише:
   > Народ!
   > Сколько можно наезжать на одни и те же грабли?
   >
   > Вы что, вправду считаете, что народ у нас такой забитый-тупой и не соображает, что к чему? Фиг вы угадали. Дело намного хуже.

   > Народ отлично знает что к чему. Знает что у власти - бандиты. Знает что ничего хорошего не ждет.

   Ви скорше неправі, ніж праві. Народ малопоінформований. Але припустімо.

   > И все равно ничего не делает. Из разговора в троллейбусе ".. я проходила мимо палатки, где ющенковцы собирали подписи за выборы президента. Я конено не подписала, но...". Далее рассказ о том, как плохо будет без прямых выборов.
   >
   > Вот это самое оно. Все понимает, но ничего не делает. Народ ждет, чтобы кто-то принес его в райскую жизнь. Чтобы добрый дядя за них что-то сделал. И даже еще хуже. Когда кто-то говорит "да, мы украинцы такие сякие, недружные, неорганизованные, продажные", у говорящего обычно такой вид, как будто они этим гордятся, а не стыдятся. Вот дескать, и у нас есть такой национальный характер. Уж какой ни есть, а наш. Что, никогда не сталкивались?

   Цікавий психологічний нюанс. Дуже часто зустрічав "українці продажні". Ніколи не зустрічав "МИ, українці, продажні". Таке собі абстраговане спостереження збоку.

   > Поняли? Не "просвещать" и не будить народ надо. Люди достаточно просвещены и разбужены.

   Розбуджені!????????

   > Призыв должен быть таким, чтобы людям, похожим на вышеупомянутую тетку (а это добрых процентов 80 населения) стало стыдно. Именно стыдно.

   Мені здається, листівка Українця частково відповідає цим вимогам. Чи можна Вас попросити хоча б кількома фразами подати тут, як Ви бачите оце пробудження сорому?

   Сором - це супер. Схоже, це один з останніх подразників, який ще може дійти.

   > Извините, что я, человек никогда не писавший воззваний, может быть рассказываю рыбкам о воде. Достало все.

   Тому відповідайте. :-)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.29 | Z

    Re: Мені дуже цікава Ваша думка

    > Цікавий психологічний нюанс. Дуже часто зустрічав "українці продажні". Ніколи не зустрічав "МИ, українці, продажні". Таке собі абстраговане спостереження збоку.
    Якщо чесно,я не пам'ятаю, чи було у більшості відповідей це "ми". У деяких було, це точно.

    > > Поняли? Не "просвещать" и не будить народ надо. Люди достаточно просвещены и разбужены.
    > Розбуджені!????????
    Повторюють - добре розуміють що до чого.

    > > Призыв должен быть таким, чтобы людям, похожим на вышеупомянутую тетку (а это добрых процентов 80 населения) стало стыдно. Именно стыдно.
    >
    > Мені здається, листівка Українця частково відповідає цим вимогам. Чи можна Вас попросити хоча б кількома фразами подати тут, як Ви бачите оце пробудження сорому?
    Подивіться вище мою відповідь Вуйкові - там є й про це.

    А ще така фраза, якою я вбивав наповал, щоправда лише усно. Вже позитивна. Дарую - користуйтеся! :-)
    "Зробіть хоть раз те що вважаєте за потрібним. Не лише подумайте, а зробіть. Ви побачите, який це кайф - відчувати себе правим й не соромитися себе."

    > Сором - це супер. Схоже, це один з останніх подразників, який ще може дійти.
    Згоден.
  • 2003.12.30 | Максим Real

   Стара історія

   Я тут вже другий рік шепчу: "Людям треба сказати саме те, що вони хочуть почути"
   Сказати щиро, а не для пі-ару і знайти спосіб зреалізувати ці надії.
   На краще життя . З реальними числами (цифрами зарплат і датами - термінами).
   Але це нікого тут не обходить.
   І тим паче, - опозицію.
   На думку опозиції люди, з якогось дива, мають самі попертися під кийки -невідомо за що.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.30 | Українець, громадянин України

    Re: Стара історія

    Максим Real пише:
    > Я тут вже другий рік шепчу: "Людям треба сказати саме те, що вони хочуть почути"
    > Сказати щиро, а не для пі-ару і знайти спосіб зреалізувати ці надії.
    > На краще життя . З реальними числами (цифрами зарплат і датами - термінами).
    > Але це нікого тут не обходить.
    > І тим паче, - опозицію.
    > На думку опозиції люди, з якогось дива, мають самі попертися під кийки -невідомо за що.

    Як раз то і маємо САМІ ПОПЕРТИСЯ, а не за вказівкою опозиції. І, думаю, знаємо ЗА ЩО, всі знають, просто ще не всі готові. Але, терпіння народу не безмежне. І чим довше терпимо, тим сильніший буде ВИБУХ!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.30 | Максим Real

     Який вибух?

     Про що Ви?

     Перечитайте Шевченка:
     "Та не однаково мені як Україну злії люди присплять лукаві
     І во сні її окраденую збудять"

     Усе, що було останні 12 років це приспана Україна, яку тупо і нещадно обкрадали за вказівками МВФ. Окрадали олігархи та транснаціональні компанії, але дякуючи саме тому курсу яким пішла Україна.

     І ще з Шевченка:

     "Раби, підножки, грязь Москви
     Варшавське сміття ваші пани - ясновельможнії гетьмани"

     Те ж саме. Маємо або проросійський, або прозахідни, проамериканський вектори.

     Чого ми не маєммо так це - проукраїнської політики і проукраїнських політиків.

     Тому то Україна приспана і окрадена.

     За що, скажіть мені я маю іти під кийки?.. За Ющенка, який віддасть Україну на поталу вноземним транснаціональним компаніям?

     Чекайте
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.12.30 | Михайло Свистович

      Re: Який вибух?

      Максим Real пише:
      >
      > Усе, що було останні 12 років це приспана Україна, яку тупо і нещадно обкрадали за вказівками МВФ.

      Максиме, а Ви читали рекомендацї МВФ? Чи просто дещо чули краєм вуха? Я не є великим прихильником МВФЮ, але я їх читав. Ще у 1992 році. І можу сказати, що більшість з цих рекомендацій виконана не була. Бо там був цілий комплекс. А якщо виконати одну рекомендацію з комплексу, то може вийти як з хворим, у якого температура. Лікар рекомендував йому зробити укол, для чого потрібно зняти штани, взяти шприца і т.д. А хворий виконав лише першу рекомендацію і дивується, чого це в нього температура підвищується ще й дупа мерзне. А все просто. Бо на інші рекомендації хворий не звернув уваги, в тому числі й на останню: вдягти штани, лягти у ліжко, закутитись ковдрою і взагалі знаходитись в теплі, а не виставляти на повітря оголені ділянки тіла.

      >
      > За що, скажіть мені я маю іти під кийки?.. За Ющенка, який віддасть Україну на поталу вноземним транснаціональним компаніям?
      >
      > Чекайте

      Сподіваюсь, що ми таки зможемо щось зробити, щоб у Вас з"явився шанс піти під кийки на захист класного неліберального пацана Януковича, коли того будуть викидати з кабінету разом з іншою бандою.

      За Януковича підете?
   • 2003.12.30 | Михайло Свистович

    Re: Стара історія

    Максим Real пише:
    > Я тут вже другий рік шепчу: "Людям треба сказати саме те, що вони хочуть почути"
    > Сказати щиро, а не для пі-ару і знайти спосіб зреалізувати ці надії.
    > На краще життя . З реальними числами (цифрами зарплат і датами - термінами).
    > Але це нікого тут не обходить.

    Вас воно теж не обходить. Бо інакше б Ви за ці два роки щось та вже й зробили би. Наприклад, на писали б свій варіант листівки, як це роблять тут інші.
 • 2003.12.29 | Skapirus

  Вашу листівку додано в стрічку новин

  Детальніше дивіться тут: http://maidan.org.ua/n/news/1072357005


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".