МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Журналісти Великобританії виступили на захист журналіста В.Бойка

12/29/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Національна спілка журналістів Великої Британії підтримує українські неурядові медіа-організації, які висловились на захист журналіста Володимира БОЙКА.

Як ідеться у відкритому листі від генерального секретаря Національної спілки журналістів Великої Британії (NUJ) Джерелі ДІРА, що надійшов на адресу Інституту масової інформації, спілка “повністю підтримує українських журналістів та організації захисту свободи слова, які останнього тижня висловили протест проти переслідувань В.БОЙКА з боку генерального прокурора України”, і закликає “покласти край цьому переслідуванню”.

З глибоким занепокоєнням британські журналісти звернули увагу “на заяви генерального прокурора стосовно В.БОЙКА і на той факт, що законні права журналіста грубо порушуються”. Національна спілка журналістів Великої Британії поділяє побоювання своїх колег в Україні, які “вважають, що В.БОЙКО став об'єктом нападів вищих чиновників через свої погляди, які він висловлював в ході своєї професійної діяльності”.

Національна спілка журналістів Великої Британії як одна з найбільших організацій, що представляє інтереси журналістів в Європі, підтримуватиме і далі своїх колег в Україні у їх зусиллі стояти на захисті та зміцненні свободи слова, йдеться у листі.

Як повідомляв УНІАН, журналіст Володимир БОЙКО звинувачує правоохоронні органи у приховуванні судового рішення щодо його критичних публікацій на адресу генерального прокурора України Г.ВАСИЛЬЄВА в газеті "Остров", а також – у незаконному, за його твердженням, обшуку, проведеному в квартирі його матері в Донецьку. Про це В.БОЙКО заявив в інтерв'ю УНІАН.

За його словами, "нібито є рішення проти мене на стягнення 70 тисяч (за образу Г.ВАСИЛЬЄВА в статті "В краю непуганных прокуроров", опублікованій у газеті "Остров" - УНІАН), але це рішення ховають, щоб я про це не дізнався. Для чого? Для того, щоб я його не оскаржив. Якщо я подам апеляційну скаргу, то суд другої інстанції скасує це рішення, тому що воно незаконне. Не можна розглядати позов до журналіста без позову до газети. А прокурор Г.ВАСИЛЬЄВ цього не хоче, тому що буде скандал".

Журналіст також послався на відомості, що є в нього, про те, що раніше Г.ВАСИЛЬЄВ, кажучи про згадану статтю, нібито заявив, що "є позов до суду", і він "усе зробить, щоб ця справа була розглянута".

За даними В.БОЙКА, відповідне рішення було прийняте без його відома, як і без відома редакції "Острова" в Київському районному суді Донецька. "Я з 18 грудня телефоную з проханням віддати мені це рішення суду, але безрезультатно", - говорить журналіст.

Редакція донецького тижневика "Остров" поширила звернення, в якому сказано: "Неофіційним шляхом нам вдалося з'ясувати, що за вказівкою Г.ВАСИЛЬЄВА в Київському районному суді м. Донецька, який ніякого відношення до місця знаходження тижневика "Остров" не має, суддею В.ПОПРЕВИЧЕМ справді було незаконно винесене судове рішення. Для того, щоб видавець не дізнався про так зване рішення і не міг його оскаржити, Агентство "Фортуна" (видавець газети, що знаходиться в Куйбишевському районі м. Донецька) до суду взагалі не викликалося, а для того, щоб створити видимість законності, в матеріалах справи була вказана адреса іншої газети – "Вечерний Донецк". Про це ми дізналися завдяки тому, що один з помічників Г.ВАСИЛЬЄВА хвалився перед журналістами цим вчинком і тим необмеженим впливом на суд, який має генеральний прокурор…”.

UNIAN

Від М.-І.: Нагадаємо, що Ви також можете віддати свій голос в підтримку опального журналіста на сайті http://www.rupor.org Детальніше про це читайте в одному з попередніх повідомлень Майдану: http://maidan.org.ua/n/news/1072449385

Відповіді

 • 2003.12.30 | бріт

  Re: Журналісти Великобританії виступили на захист журналіста В.Бойка

  Але саме смішне у тому, що українські журналісти не поділяют поглядів брітанців на бойко. Такі справи.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.30 | Shooter

   Re: Журналісти Великобританії виступили на захист журналіста В.Бойка

   бріт пише:
   > Але саме смішне у тому, що українські журналісти не поділяют поглядів брітанців на бойко.

   В ліце Сухобока і Степури - я правильно розумію?
   (про шавки типу піхвошика не згадуємо за замовчуванням)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.30 | бріт

    Re: Журналісти Великобританії виступили на захист журналіста В.Бойка

    Шутере! Будь ласка, подивись на http://www.rupor.org/9/i.php?subaction=showfull&id=1072431734&archive=&cnshow=news&start_from=, та все зрозуміешь, про що я кажу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.30 | Shooter

     Re: Журналісти Великобританії виступили на захист журналіста В.Бойка

     бріт пише:
     > Шутере! Будь ласка, подивись на http://www.rupor.org/9/i.php?subaction=showfull&id=1072431734&archive=&cnshow=news&start_from=, та все зрозуміешь, про що я кажу.

     Я зрозумів - ти верблюд. І поки не представиш довідку про протилежне -на люди можеш не з'являтися.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.12.30 | C.C.

      Re: Журналісти Великобританії виступили на захист журналіста В.Бойка

      Shooter! Я не знаю, кто Вы больше - МОД или МОД. Но и дело не в этом.
      "Брит" поднял, на мой взгляд, очень важную проблему. Она касается всех нас. Он предложил даже такому как Вы высказать свое отношение.
      Его (отношения) - не оказалось. А высказывание "Брита" было стерто модератором. Конечно, в дискуссии легко выглядеть умным, когда аргументы оппонента удалены. Но что это Вам дает? Чувство собственной правоты? Так Вы же видите сами к чему это приводит.
      А все же, ((удалив две фамилии на С.)), где ВЫ?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.31 | Михайло Свистович

       Re: Я перепрошую

       C.C. пише:
       >
       > высказывание "Брита" было стерто модератором. Конечно, в дискуссии легко выглядеть умным, когда аргументы оппонента удалены.

       Я видалив одне чи два висловлювання Бріта і одне Шутера. У всіх була лайка без аргументів. Так що розум і його легкість тут ні до чого. А зараз ще змодерую Ваше висловлювання.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua