МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Наша Україна" скаржиться в КС і Білоконю на неконституційні дії

12/30/2003 | Shooter
"Наша Україна" скаржиться в КС і Білоконю на неконституційні дії Кучми і СДПУ(О)

www.ПРАВДА.com.ua,

Народні депутати,члени "Нашої України" збирають підписи під поданням до Конституційного суду щодо визнання неконституційним указу президента про кадрові перестановки в Мукачево. Про це повідомив член політичної групи УНП Валерій Асадчев.

За його словами, подання народних депутатів до КС про визнання Указу президента невинним ґрунтується на невідповідності цього указу ст. 106 Конституції, яка визначає повноваження президента, оскільки "серед повноважень Президента немає такого права, як призначати посадових осіб в органи місцевого самоврядування, тим більше – на виборні посади, в т.ч. й тимчасово виконуючих обов’язки".

Асадчев також зазначив, що "тимчасово виконувати обов’язки може тільки той, хто реально працює в апараті і тимчасово заміщає посадовця, який з тих чи інших обставин у даний момент не виконує свої функції".

"Тому цей указ неконституційний, Президент перевищив свої повноваження", - заявив Валерій Асадчев.

В той же час сесія Мукачівської міської ради підтвердила повноваження діючого мера та ухвалила бюджет", - повідомив народний депутат України, член УНП Юрій Ширко.

Депутати вирішили вважати даний указ "таким, що суперечить статтям 7,19,102,106,140,141,144 Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Європейській Хартії місцевого самоврядування і тому відповідно до статті 57 Конституції України є не чинним і виконанню не підлягає".

За словами народного депутата Ширка, для проведення сесії міськради народним депутатам довелося буквально "втягувати депутатів міськради до зали засідань, оскільки їх туди не пускали правоохоронці", зазначає прес-служба УНП.

За повідомленням прес-служби мера Мукачева, у понеділок зранку, силами правоохоронних органів, якими керував начальник УМВС України в Закарпатській області Василь Варцаба, було заблоковано приміщення міської ради.

До приміщення мерії не допускались не лише працівники виконкому, але й народні депутати України.

У результаті десять депутатів Верховної Ради надіслали термінову урядову телеграму міністру внутрішніх справ України Білоконю, в якій, вимагають його "негайного втручання для зняття облоги приміщення територіальної громади Мукачева".

У роботі сесії міської ради, за даними прес-служби УНП, взяли участь народні депутати від "Нашої України" - Іван Заєць, Василь Червоній, Юрій Ширко, Лілія Григорович, Роман Зварич, Рефат Чубаров, Юрій Бойко, Віктор Пинзеник, Віктор Балога, Іван Іванчо, Юрій Оробець.

Окрім того, мукачівський міський голова Василь Петьовка звернувся зі скаргою на дії міліціонерів до Мукачівського міського суду.

Щоб виконати так би мовити указ Президента України щодо призначення в.о.міського голови Мукачева, до міста приїхали три заступники голови Закарпатської облдержадміністрації та особистий прес-секретар губернатора.

Будинок мерії зі всіх сторін оточили працівники правоохоронних органів, в тому числі й міліціонери спецпідрозділу "Беркут", зазначає прес-служба міського голови.

Одночасно близько п’яти тисяч мукачівців вийшло на площу перед Ратушею, вигукуючи "Наш мер – Петьовка", "Не допустимо в Мукачеві есдеківське ГКЧП".

Відповіді

 • 2003.12.30 | Shooter

  Справу Мукачівського міського голови розглядатиме Верховний суд

  Справу Мукачівського міського голови розглядатиме Верховний суд

  www.ПРАВДА.com.ua, 30.12.2003, 13:27

  У вівторок не відбулось засідання Мукачівського міського суду за скаргою міського голови Мукачева Василя Петьовки на дії мукачівських правоохоронців.

  Як повідомляє прес-служба Петьовки, Мукачівський міський суд отримав факсове повідомлення з Верховного суду України за підписом заступника голови суду Яреми, який "витребував справу, що призначена до розгляду, до Києва".

  "Таким чином до розборок на рівні Мукачева втягнуто ще й Верховний суд України, що, по-перше, суперечить чинному законодавству України, по-друге, чітко видно, що замовником усунення з посади Мукачівського міського голови Василя Петьовки є не хто інший як об'єднані соціал-демократи в особі глави президентської канцелярії Медведчука, - говориться в повідомленні прес-служби.

  В той же час, у зв’язку з численними запитами журналістів прес-служба Верховного Суду України повідомляє наступне.

  30 грудня 2003 р. в міському суді м. Мукачево Закарпатської області мало розпочатися судове засідання за скаргою Василя Петьовки про визнання неправомірним дій начальника Мукачівського ВДСБЕЗ Мукачівського МВ УМВС України в Закарпатській області Юрія Чабанюка та пунктів 2, 3 Указу Президента України Леоніда Кучми від 25 грудня 2003р.

  Однак, напередодні судового засідання, 29 грудня 2003 р., до Верховного Суду України надійшла заява (передана факсом), підписана Ю. Чабанюком, в якій заявник просить змінити підсудність розгляду цивільної справи в порядку ст. 133 ЦПК України, говориться в повідомленні прес-служби.

  З огляду на це заступник голови Верховного Суду України Анатолій Ярема підписав листа на ім’я голови Мукачівського міського суду Закарпатської області, в якому просить "негайно для розгляду питання щодо зміни підсудності зазначену справу направити до Верховного Суду України".

  Як відомо, минулої п'ятниці президент своїм указом призначив виконуючим обов'язки мера Мукачева представника СДПУ(О) Опачко, однак у понеділок міськрада відхилила цей указ. В той же день, жителі міста провели мітинг протесту проти призначення мером представника СДПУ(О).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua