МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ПРОституційний суд: ку-чмо на 3-й срок

12/30/2003 | Олег Непокора
КС ДОЗВОЛИВ КУЧМІ ЙТИ НА ВИБОРИ 2004

www.ПРАВДА.com.ua, 30.12.2003, 11:01

Конституційний суд України дозволив Леоніду Кучмі балотуватися на виборах президента 2004 року. Такий вердикт був виголошений на засіданні суду у вівторок.

"Особа, яку вперше було обрано на посаду президента України за чинною Конституцією в 1999 році, має право балотуватися на чергових виборах президента у 2004 році", - сказано у вердикті Конституційного суду.

КС також зазначив, що обмеження на зайняття посади двічі поспіль "поширюються лише на правовідносини, що виникли після набуття чинності Конституції 1996 року".

У вердикті КС сказано, що з прийняттям Конституції у 1996 року "у повному обсязі втратили чинність Конституція України 1978 року" та інші законодавчі акти.

Також Конституційний суд визначив, що "за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної сили, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи"

КС визначив, що стаття Конституції, яка передбачає обмеження на обрання президентом однієї особи понад 2 терміни поспіль не містить будь-яких обмежень щодо дії передбачених нею обмежень у часі. Водночас в інших нормах Конституції немає застережень про надання зворотної дії цьому положенню.

Конституційний суд вирішив, що норму про право бути обраним президентом лише двічі "треба розуміти так, що це положення поширюється лише на осіб, яких обирають на посаду президента після набуття чинності Конституції 1996 року."

За право Кучми балотуватися на виборах 2004 проголосувало 11 суддів, проти – 4.

На засіданні КС також було зачитано висновки 4 юридичних навчальних закладів : юридичного факультету Київського університету імені Шевченка, національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого, Одеської національної юридичної академії та інституту держави і права імені Карижського НАН України

Висновки всіх 4 юридичних закладів зводились до того, що Леонід Кучма за Конституцією 1996 був вперше обраний президентом в 1999 році.


Українська правда

=========================================================

Якщо реакцію ОПОЗИЦІЇ можна спрогнозувати, то що тепер зачірікають янукери-мудачуки-тігіпуци і прочая і прочая ;-)

Відповіді

 • 2003.12.31 | Михайло Свистович

  Re: А на користь Омельченка проголосували з таким самим рахунком

  11:4

  Тепер Омелю не відправлять на пенсію. Цікаво, що він Кучмі пообіцяв напередодні голосування?

  А ще цікаво співставити прізвища під час одного і другого голосування.

  Олег Непокора пише:
  >
  > За право Кучми балотуватися на виборах 2004 проголосувало 11 суддів, проти – 4.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".