МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Держоргани проігнорували урядову програму розвитку української м

12/30/2003 | Мазепа

Рахункова палата України оприлюднила підсумковий документ за результати аналізу стану виконання Комплексних заходів із всебічного розвитку української мови, планування та використання коштів Державного бюджету України на їх впровадження. Звіт підготовлено департаментом контролю видатків на соціальну сферу та науку і затверджено постановою Колегії Рахункової палати від 16.09.2003.

Комплексні заходи щодо всебічного розвитку і функціонування української мови затвердив Кабінет Міністрів України У 1997 році постановою від 08.09.97 № 998. Комплексні заходи спрямовані на реалізацію статей 10 і 11 Конституції України, створення належних умов для всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, використання її як основного засобу спілкування на всій території України. Ними передбачено виконання 53 заходів за такими напрямами: Українська мова як державна; Українська мова як мова української нації, основа її духовної та художньої культури, науки, освіти; Українська мова в засобах масової інформації; Українська мова у світі.


Згідно з аналізом РПУ Фактично, Комплексні заходи щодо всебічного розвитку і функціонування української мови, термін виконання яких завершився у 2002 році, не виконані, а нову програму станом на 15.09.2003 не прийнято. Державні органи, в тому числі такі як Держтелерадіо, Національна академія наук України, не лише не виконали в повному обсязі покладені на них завдання, а й були піймані на маніпулюванні з коштами, виділеними на ці цілі. В РПУ були здивовані й листом голови Національної ради з питань телебачення Бориса Холода, який повідомив РПУ, що орган, який він очолює, взагалі не є виконавцем у Комплексних заходів. Проте постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.97 № 998 Нацрада є співвиконавцем ряду заходів, зокрема розробки скоординованої програми дій щодо реалізації єдиної державної мовної політики засобами масової інформації. Отже, відповідальні особи Національної ради не виконували завдання, визначені постановою Кабінету Міністрів України.


Повністю звіт РПУ читайте тут: http://www.telekritika.kiev.ua/doc/17.12.03.doc


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua