МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Не заради похвальби, а так, суб’єктивні спостереження.

12/31/2003 | Михайло Свистович
За родом своєї ірпінської боротьби, ми з дружиною спілкуємося з усіма верствами, гм..., електорату. В тому числі й з тими, хто є, так би мовити, опорою адмінресурсу, людьми водночас і залежними, і пригодованими, і битими, щоб не розслаблялись. І не лише з простими вчителями чи міліціонерами, а й з керівниками установ різного рівня.

І так вже випадає, що саме перед Новим роком це спілкування вже другий рік стає інтенсивним. І ось як за рік змінилося їхнє ставлення до нас.

Якщо рік тому вони (керівники) нас у своїй більшості не любили (бо вони ж є виконавцями поганих рішень, то ми і з них кров пили, і їм проблеми створювали), то тепер все кардинально помінялись. Ті, хто ще вчора бездумно голосував за будь-який одобрямс голосує за нього і зараз, але вимушено. Ще рік тому вони дивилися на нас з презирством, крізь зуби віталися, вважали за політиканів, які чогось хочуть свого, а зараз вони зрозуміли, що ми боремося за них же. І тепер їхні очі світяться (щиро), вони трусяться, але висловлюють нам підтримку (на вушко), допомагають в дечому, хоча і страшно бояться. Однак вже не можуть стримати своєї ненависті до режиму, до місцевих його представників, питають, коли ми вже переможемо.

Отже, якщо працювати з народом, то переконати можна навіть вчорашніх ворогів. Головне, щоб вони зрозуміли, що ти це робиш не для себе. А для того, щоб зрозуміли, потрібно дійсно робити не для себе, а для них. Навіть, коли тебе не просять і від твоїх послуг відмовляються.

Відповіді

 • 2003.12.31 | Роман ShaRP

  Можна, і я за вас дуже радий.

  Але для цього потрібна організація.

  І, обов*язково те, про що ти пишеш:

  > Отже, якщо працювати з народом, то переконати можна навіть вчорашніх ворогів. Головне, щоб вони зрозуміли, що ти це робиш не для себе. А для того, щоб зрозуміли, потрібно дійсно робити не для себе, а для них. Навіть, коли тебе не просять і від твоїх послуг відмовляються.

  Передай це опозиційним вождям. В мене складається таке враження, що вони про це часто-густо забувають.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.12.31 | KE

   Ничего они не забывают.

   У них нет времени на отдельных личностей, и они ждут, что, такие как Свистович, от их имени, поработают с народом. Плюс, скупают журналистов или СМИ и т.д. Везде есть свой расчет. ну не будет политик уровня страны работать с одним гражданином (без денег и связей), только с толпой или с журналистами :)

   PS В того, кто скажет, что это только НЕ оппозиционные политики так делают, я уже плюнул.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.31 | Михайло Свистович

    Re:Зверніть, будь ласка, всі увагу на ці правильні слова КЕ

    KE пише:
    > не будет политик уровня страны работать с одним гражданином (без денег и связей), только с толпой или с журналистами :)
  • 2003.12.31 | Михайло Свистович

   Re: Можна, і я за вас дуже радий.

   Роман ShaRP пише:
   >
   > Передай це опозиційним вождям. В мене складається таке враження, що вони про це часто-густо забувають.

   Вождям я передам, але от чим я відрізняюся від тебе, що не лише шукаю винних і киваю на них головою, але й пробую САМ щось змінити.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.12.31 | Роман ShaRP

    Re: Можна, і я за вас дуже радий.

    Михайло Свистович пише:
    > > Передай це опозиційним вождям. В мене складається таке враження, що вони про це часто-густо забувають.
    >
    > Вождям я передам, але от чим я відрізняюся від тебе, що не лише шукаю винних і киваю на них головою, але й пробую САМ щось змінити.

    Я теж намагався. І можу сказати, що у своєму житті я дещо змінив. А в "абстрактну Україну" та своє "месіанство" я ніколи не вірив ;) .
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.01 | Михайло Свистович

     Re: Можна, і я за вас дуже радий.

     Роман ShaRP пише:
     >
     > Я теж намагався. І можу сказати, що у своєму житті я дещо змінив. А в "абстрактну Україну" та своє "месіанство" я ніколи не вірив ;) .

     Міняй далі. У своєму житті. Вір у чуже месіанство, чекай, поки Бондаренко вийде до "Колібріса". Веди пустопорожні розмови, обзивай опозиції, вважай, що тобі вони щось винні. Ми ж будемо діяти незалежно від дій опозиції.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.01 | Роман ShaRP

      Re: Можна, і я за вас дуже радий.

      Михайло Свистович пише:
      > Міняй далі. У своєму житті.

      Старатимуся.

      > Вір у чуже месіанство,

      В чуже не вірю теж.

      > чекай, поки Бондаренко вийде до "Колібріса".

      На вибори дочекаюся, якщо

      > Веди пустопорожні розмови,

      Вже було, я - тобі, ти - мені. Домовилися, що ми щось пишем, коли ми відпочиваємо.

      > обзивай опозиції,

      заробили.

      > вважай, що тобі вони щось винні.

      Що не кажи, а я на них працював. І сподівався, що вони будуть працювати теж, і не так немічно, як зараз. Як спитав той самий мій знайомий грузин, "А чи опозиція це взагалі".

      >Ми ж будемо діяти незалежно від дій опозиції.

      Свистовичу, аби я реально бачив, де я міг би витратити ті дві-три години на тиждень ефективно, результативно - то зробив би то. На жаль, я того не бачу. Ви в себе в районі добилися результатів
      , і я, повторююся, за тебе радий. При тому я не забуваю, що у вас є штаб з телефоном, є люди, знайомі в політичних колах, депутат, який вам чимось зобов*язаний, і т.д. В мене нічого того немає. В мене немає і твоєї морально-патріотичної підготовки. В мене є купа людей, які - дякуючи опозицію і рахуючи туди і Ющенка, вже нікому не вірять (за поодинкими винятками). Ото таке.

      І ще ... хай там що ти говориш про "капризних дітей", але я теж можу стати в нагоді. Просто для цього з такими як я дійсно треба працювати. Перечитай хоч би першу частину отого недоробленого посібника, там написано, чому люди йдуть, чому вони залишають діяльність.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.01 | Михайло Свистович

       Re: Можна, і я за вас дуже радий.

       Роман ShaRP пише:
       >
       > Свистовичу, аби я реально бачив, де я міг би витратити ті дві-три години на тиждень ефективно, результативно - то зробив би то. На жаль, я того не бачу. Ви в себе в районі добилися результатів
       > , і я, повторююся, за тебе радий. При тому я не забуваю, що у вас є штаб з телефоном, є люди, знайомі в політичних колах, депутат, який вам чимось зобов*язаний, і т.д. В мене нічого того немає.

       В нас це з"явилося лише під час виборів. До того нічого цього не було. А робота була. І результати були. І нещодавно ми власними силами без допомоги депутата відкрили ще один штаб - у Бучі. А якби сиділи і нічого не робили, чекаючи милості від опозиції чи ображаючись, що ми на них працювали (набагато більше ніж ти),а вони такі погані і немічні, то нічого б цього не було.

       >
       > І ще ... хай там що ти говориш про "капризних дітей", але я теж можу стати в нагоді. Просто для цього з такими як я дійсно треба працювати. Перечитай хоч би першу частину отого недоробленого посібника, там написано, чому люди йдуть, чому вони залишають діяльність.

       В мене немає зараз часу на читання того посібника. Але є ще одне правило: насамперед працюй з тими, кого переконати найлегше. От з ними ми і працюємо. Потім з іншими - кого трохи важче. І так далі в порядку черговості.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.01.01 | Роман ShaRP

        Чекаю своєї черги.

        Михайло Свистович пише:
        > В мене немає зараз часу на читання того посібника. Але є ще одне правило: насамперед працюй з тими, кого переконати найлегше. От з ними ми і працюємо. Потім з іншими - кого трохи важче. І так далі в порядку черговості.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.02 | Михайло Свистович

         Re: Твоя черга - передостання.

         Це також правило. До тих, хто був, але відійшов, звертаються в передостанню чергу. Після байдужих, які навіть на вибори ніколи не ходять, і перед ідеологічними ворогами, до яких, як правило, черга взагалі не доходить. Вважається, що раціональніше просто дочекатися, коли частина тих, хто був, але відійшов, повернеться сама на якомусь етапі, ніж вмовляти їх, доводити їм, переконувати. Я пересвідчився у дієвості цього правила.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.01.02 | Роман ShaRP

          Був? Ого.

          Михайло Свистович пише:
          > Це також правило. До тих, хто був, але відійшов, звертаються в передостанню чергу.

          Свистовичу, де я "був"? Я приходив, коли хотів (або коли мене кликали, не забувай про то ;) ). Але я настільки відрізняюся від решти "ваших", що я просто не міг бути. "Ваші" таких не беруть. Там треба патріоти.
          Звичайно, що в передостанню.
          То не дивуйся, що і робити щось я буду в передостанню.

          > Після байдужих, які навіть на вибори ніколи не ходять, і перед ідеологічними ворогами, до яких, як правило, черга взагалі не доходить. Вважається, що раціональніше просто дочекатися, коли частина тих, хто був, але відійшов, повернеться сама на якомусь етапі, ніж вмовляти їх, доводити їм, переконувати. Я пересвідчився у дієвості цього правила.

          Кожному своє. ІМХО, раз ти кажеш, що тобі так багато всього треба робити самому, значить, з організацією у тебе таки не все добре.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.01.03 | Михайло Свистович

           Re: Ти перебільшуєш власну винятковість.

           Роман ShaRP пише:
           >
           > Свистовичу, де я "був"? Я приходив, коли хотів (або коли мене кликали, не забувай про то ;)

           Це і означає "був"

           >
           > Але я настільки відрізняюся від решти "ваших", що я просто не міг бути.

           Тут ти або збиваєшся на відверту брехню, або не бачив всіх "наших", а скоріш за все збудував у собі в голові якийсь образ "наших".

           >
           > "Ваші" таких не беруть.

           Хто такі "наші"?

           >
           > То не дивуйся, що і робити щось я буду в передостанню.

           Я вже давно нічому не дивуюсь.

           >
           > Кожному своє. ІМХО, раз ти кажеш, що тобі так багато всього треба робити самому, значить, з організацією у тебе таки не все добре.

           Не все. Але краще ніж у інших з такими ж ресурсами.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2004.01.03 | Роман ShaRP

            Може й так, а може, й ні.

            Роман ShaRP пише:
            > > Свистовичу, де я "був"? Я приходив, коли хотів (або коли мене кликали, не забувай про то ;)
            Михайло Свистович пише:
            > Це і означає "був"

            Буду знати.

            > > Але я настільки відрізняюся від решти "ваших", що я просто не міг бути.
            > Тут ти або збиваєшся на відверту брехню, або не бачив всіх "наших", а скоріш за все збудував у собі в голові якийсь образ "наших".

            Всіх я точно не бачив, думаю, але не схожий на тих, кого бачив. Ну і - вони "десь-там", а я тут.

            > > "Ваші" таких не беруть.
            > Хто такі "наші"?

            Десь-колись зустрічався я з одним з імовірних авторів "посібника". Обіцяли зателефонувати. Пройшло усього якихось 9 місяців, мабуть, досі телефонують.

            > > Кожному своє. ІМХО, раз ти кажеш, що тобі так багато всього треба робити самому, значить, з організацією у тебе таки не все добре.
            > Не все. Але краще ніж у інших з такими ж ресурсами.

            Я за тебе радий. І теж гадаю, що з моїми ресурсами я, мабуть, не в найгіршому становищі.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.01.03 | vujko

             Най мeдвeдчук собі нe думає, що він єдиний нарцис! (-)

             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2004.01.03 | Роман ShaRP

              Свистовичу, я ж тобі казав, що відрізняюся.

              На кого ще на Майдані зубів наточено скільки, стільки на мене? Здається, я тут 3й після Лєна та КЄ.

              Отож і кажу тобі: краще давай оголосимо збір пожертв на видалення з Майдану Романа ShaRP'а, га?

              Долярів зо триста, і вони ніколи мене тут більше не побачать.

              Обіцяю тобі хорошу долю!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.01.03 | vujko

               Кпини нe кусаються

               Роман ShaRP пише:
               > На кого ще на Майдані зубів наточено скільки, стільки на мене? Здається, я тут 3й після Лєна та КЄ.
               Будьтe пeршим. Другим погано, трeтім - нe слід.

               > Отож і кажу тобі: краще давай оголосимо збір пожертв на видалення з Майдану Романа ShaRP'а, га?
               >
               > Долярів зо триста, і вони ніколи мене тут більше не побачать.
               Лишіться, Романe. Хто нам розкажe про новинки від Андруховича. Два роки я до Вас нe озивався, то й наступні два помовчу.

               > Обіцяю тобі хорошу долю!
               Втішили. Таки відрізняєтeсь.
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2004.01.04 | Роман ShaRP

                Re: Кпини нe кусаються

                > Роман ShaRP пише:
                > > На кого ще на Майдані зубів наточено скільки, стільки на мене? Здається, я тут 3й після Лєна та КЄ.
                vujko пише:
                > Будьтe пeршим. Другим погано, трeтім - нe слід.

                Не сказав би.

                > > Отож і кажу тобі: краще давай оголосимо збір пожертв на видалення з Майдану Романа ShaRP'а, га?
                > > Долярів зо триста, і вони ніколи мене тут більше не побачать.
                > Лишіться, Романe. Хто нам розкажe про новинки від Андруховича. Два роки я до Вас нe озивався, то й наступні два помовчу.

                "про новинки від Андруховича"? Я? Боронь Боже! Це Мертві Бздзджоли їх сюди постійно носять. Це у них такий мед неправильний.

                > > Обіцяю тобі хорошу долю!
                > Втішили. Таки відрізняєтeсь.

                От і ви мене втішили. Я знаю, що відрізняюся.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.01.04 | vujko

                 Re: Кпини нe кусаються

                 Роман ShaRP пише:
                 > vujko пише:
                 > > Будьтe пeршим. Другим погано, трeтім - нe слід.
                 > Не сказав би.
                 І добрe, всe одно би ніхто нe повірив. Воно в Cвистовича вустах природнішe звучало би.

                 > > > Отож і кажу тобі: краще давай оголосимо збір пожертв на видалення з Майдану Романа ShaRP'а, га?
                 > > > Долярів зо триста, і вони ніколи мене тут більше не побачать.
                 > > > Обіцяю тобі хорошу долю!
                 > > Втішили. Таки відрізняєтeсь.
                 > От і ви мене втішили. Я знаю, що відрізняюся.
                 Таки так. Інші би всe віддали Cвистовичу.
              • 2004.01.03 | Михайло Свистович

               Re: дивлячись від кого.

               Роман ShaRP пише:
               > На кого ще на Майдані зубів наточено скільки, стільки на мене? Здається, я тут 3й після Лєна та КЄ.

               Це тобі так хочеться. Є ще Рюген, Слідоруб, Литовка, всіх не перелічиш.

               >
               > Отож і кажу тобі: краще давай оголосимо збір пожертв на видалення з Майдану Романа ShaRP'а, га?
               >
               > Долярів зо триста, і вони ніколи мене тут більше не побачать.
               >
               > Обіцяю тобі хорошу долю!

               Ні, я всі гроші заберу собі :) Бо я можу тебе відключити :)

               А взагалі в тобі говорить образа. Банальна образа.
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2004.01.03 | Роман ShaRP

                Re: дивлячись від кого.

                Михайло Свистович пише:
                > Роман ShaRP пише:
                > > На кого ще на Майдані зубів наточено скільки, стільки на мене? Здається, я тут 3й після Лєна та КЄ.
                > Це тобі так хочеться. Є ще Рюген, Слідоруб, Литовка, всіх не перелічиш.

                А, перепрошую. Я на них ніколи не звертав великої уваги ;). Переконав.
                > > Отож і кажу тобі: краще давай оголосимо збір пожертв на видалення з Майдану Романа ShaRP'а, га?
                > > Долярів зо триста, і вони ніколи мене тут більше не побачать.
                > > Обіцяю тобі хорошу долю!
                > Ні, я всі гроші заберу собі :) Бо я можу тебе відключити :)

                Жлоб ;)

                > А взагалі в тобі говорить образа. Банальна образа.

                Та ні :) :) :) :) :) , жо-о-о-одних образ. Просто грошей хочеться. Але, здається, цей спосіб таки не спрацює :( .
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.01.03 | Михайло Свистович

                 Re: дивлячись від кого.

                 Роман ShaRP пише:
                 >
                 > Жлоб ;)

                 А ти думав. Буду я ділитися зі всякими анархістами-непатріотами своїми прибутками ;)

                 >
                 > Та ні :) :) :) :) :) , жо-о-о-одних образ. Просто грошей хочеться. Але, здається, цей спосіб таки не спрацює :( .

                 Не спрацює. Бо тут зібралися такі жлоби, що навіть на таку масштабну україноугодну справу як відлучення цілого Романа Шарпа від форуму не дадуть ні копійки :)
                 згорнути/розгорнути гілку відповідей
                 • 2004.01.03 | Роман ShaRP

                  Re: дивлячись від кого.

                  > Роман ShaRP пише:
                  > > Жлоб ;)
                  Михайло Свистович пише:
                  > А ти думав. Буду я ділитися зі всякими анархістами-непатріотами своїми прибутками ;)

                  А от якщо вивчу анонімні проксі-сервери ;) (я ж модератор софтового розділу, мені підкажуть) , то може й доведеться :)

                  > Не спрацює. Бо тут зібралися такі жлоби, що навіть на таку масштабну україноугодну справу як відлучення цілого Романа Шарпа від форуму не дадуть ні копійки :)

                  Хтиві assтети! Матричні збоченці! Слухай, невже точно не дадуть? Краще підкажи, що написати, щоб дали. Я ж поділюся. Точно. Ну, хоч по 10 баксюків з кожного прихильника Андруховича?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.01.03 | Михайло Свистович

                   Re: дивлячись від кого.

                   Роман ShaRP пише:
                   >
                   > А от якщо вивчу анонімні проксі-сервери ;)

                   Остап вже вчив ;)

                   >
                   > Хтиві assтети! Матричні збоченці! Слухай, невже точно не дадуть? Краще підкажи, що написати, щоб дали. Я ж поділюся. Точно. Ну, хоч по 10 баксюків з кожного прихильника Андруховича?

                   Нічого не пиши. На це не дадуть. І не треба ділитися, я все собі заберу, а з тобою поділюся, якщо захочу :) І, між іншим, я теж прихильник Андруховича. То ти і з мене хочеш 10 баксів здерти?
                   згорнути/розгорнути гілку відповідей
                   • 2004.01.03 | Роман ShaRP

                    Re: дивлячись від кого.

                    Михайло Свистович пише:
                    > Роман ShaRP пише:
                    > > А от якщо вивчу анонімні проксі-сервери ;)
                    > Остап вже вчив ;)

                    Гм ... якщо ти блокуватимеш весь пул IP-Telecom'а, то під роздачу попаду не лише я ;) Не дарма мені в Майданівських голосуваннях постійно виводило, що я вже голосував. Не думаю, що вийде.

                    > > Хтиві assтети! Матричні збоченці! Слухай, невже точно не дадуть? Краще підкажи, що написати, щоб дали. Я ж поділюся. Точно. Ну, хоч по 10 баксюків з кожного прихильника Андруховича?
                    > Нічого не пиши. На це не дадуть. І не треба ділитися, я все собі заберу, а з тобою поділюся, якщо захочу :)

                    Провалиш справу - доведеться віддавати. Або ще якось відповідати за провал завдання (звідки ти знаєш, зі скількох ще місць і під чим і як можу сюди потрапити такий-собі я). На твоєму місці я б не ризикував і поділився б. Так надійніше.

                    >І, між іншим, я теж прихильник Андруховича. То ти і з мене хочеш 10 баксів здерти?

                    Добре, тобі скидка.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.01.04 | Михайло Свистович

                     Re: дивлячись від кого.

                     Роман ShaRP пише:
                     >
                     > Гм ... якщо ти блокуватимеш весь пул IP-Telecom'а, то під роздачу попаду не лише я ;)

                     Зате зможу бабки качати. Скажу, що це через тебе, тож доведеться користувачам цього пулу зібрати ці 300 баксів. Але ж тоді доведеться з тобою ділитися, блін ;)
     • 2004.01.03 | Невже забули?

      Від кожного за здібностями

      Не тре дорікати людям, що хтось робить для опозиції більше, а хтось -- менше.

      Хтось мітинги організовує -- і це добре

      Хтось всього-навсьго на виборах проголосує проти влади -- так і це також добре!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.03 | Михайло Свистович

       Re: Від кожного за здібностями

       Невже забули? пише:
       > Не тре дорікати людям, що хтось робить для опозиції більше, а хтось -- менше.

       Іноді конкретним людям, які все розуміють, тре дорікати.
 • 2004.01.02 | SD

  Re: Не заради похвальби, а так, суб’єктивні спостереження.

  Вот и оппозиция в Раде умилялась по поводу того, что депутаты - "большевики" не особо активничали при проталкивании "политреформы", а в ряде случаев и шептали на ухо слова поддержки...

  Что-то странное в Датском королевстве делается, причем на всех уровнях...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.02 | Михайло Свистович

   Re: Так воно і є.

   SD пише:
   > Вот и оппозиция в Раде умилялась по поводу того, что депутаты - "большевики" не особо активничали при проталкивании "политреформы", а в ряде случаев и шептали на ухо слова поддержки...
   >
   > Что-то странное в Датском королевстве делается, причем на всех уровнях...

   Нічого дивного, верхи не можуть і не бажають жити по-старому. Однак відверто виступати також не бажають. Вони чекають від нас активних дій і не протидіютимуть на всі 100, допомагатимуть інформацією. І це вже краще, ніж би вони були ворогами. А те, що опозиція не може цього використати - її провина. З народом треба працювати, а не "Так Ющенко" на кожному розі.
 • 2004.01.04 | Габелок

  Re: Не заради похвальби, а так, суб’єктивні спостереження.

  Пане Михайле,

  я завжди вірив, що вода камінь точе. Люди скаржаться, люди не вірять, що їхнє життя покращиться, але зміни йдуть. Ми всі, своїми, начебто не значними діями, приносимо зміни на краще. Якось дуже давно, я мав переписку з Паном Роллєром, який досить песимистично ставився до ідеї голосування та впливу народу на політичні зміни. Але життя показує, тут в Україні, а так само й історія авторитарних режимів у інших країнах, що режим Кучми-Медведчука впаде не тому, що буде якесь фізичне повстання але тому, що режим вже трухлявий зсередини. Функціонери режиму вже не бачать майбутнього для режиму, й це значить, що режим вже є готовим для панихиди.

  Згадайте коли Совдєпія впала. Адже вона впала не від війни, не від повстань. Совєтський режим зструхлявів зсередини. У той самий час народна впевненість зростає, міцніє та дорослішає.

  Я маю друга, який досить позитивно ставиться до режиму. Тобто, він особисто не має ніякого закохання особисто у Кучму, але він говорить, що Кучма дав Україні стабільність і досить пристойне життя. Опозиції ж звичайно не чути. Що робить Ющенко пересічному українцеві не відомо. ЗМІ належить режиму й тому мій друг був більш-менш задоволений режимом й вважав, що опозиція є неконструктивною, спраглою до влади нісенітницею. Але демократична ментальність росла всі ці дванадцять років в головах українців. Люди не помітили, як змінилося життя, як змінилися вони самі. Не помітив цього й режим. Ку-Мед*ський режим не помітив цього також. Вони думали, що, якщо вони будуть годувати людей темниками все буде добре. Але ось Кучма виступив з заявою про те, що КС його дуже вмовляє балотуватися на третій термін але він скромник - ні-ні, ні в якому разі... Ну хіба, як що вже дуже поросять...

  Після цього мій друг сказав, що це був шок для нього.

  Крок за кроком, ми просуваємося уперед.

  Михайло Свистович пише:
  > За родом своєї ірпінської боротьби, ми з дружиною спілкуємося з усіма верствами, гм..., електорату. В тому числі й з тими, хто є, так би мовити, опорою адмінресурсу, людьми водночас і залежними, і пригодованими, і битими, щоб не розслаблялись. І не лише з простими вчителями чи міліціонерами, а й з керівниками установ різного рівня.
  >
  > І так вже випадає, що саме перед Новим роком це спілкування вже другий рік стає інтенсивним. І ось як за рік змінилося їхнє ставлення до нас.
  >
  > Якщо рік тому вони (керівники) нас у своїй більшості не любили (бо вони ж є виконавцями поганих рішень, то ми і з них кров пили, і їм проблеми створювали), то тепер все кардинально помінялись. Ті, хто ще вчора бездумно голосував за будь-який одобрямс голосує за нього і зараз, але вимушено. Ще рік тому вони дивилися на нас з презирством, крізь зуби віталися, вважали за політиканів, які чогось хочуть свого, а зараз вони зрозуміли, що ми боремося за них же. І тепер їхні очі світяться (щиро), вони трусяться, але висловлюють нам підтримку (на вушко), допомагають в дечому, хоча і страшно бояться. Однак вже не можуть стримати своєї ненависті до режиму, до місцевих його представників, питають, коли ми вже переможемо.
  >
  > Отже, якщо працювати з народом, то переконати можна навіть вчорашніх ворогів. Головне, щоб вони зрозуміли, що ти це робиш не для себе. А для того, щоб зрозуміли, потрібно дійсно робити не для себе, а для них. Навіть, коли тебе не просять і від твоїх послуг відмовляються.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.04 | Михайло Свистович

   Re: Не можу погодитись категорично.

   Габелок пише:
   >
   > Згадайте коли Совдєпія впала. Адже вона впала не від війни, не від повстань. Совєтський режим зструхлявів зсередини.

   Це так завжди здається, коли проходять роки. А коли боролися з совдепією, ніхто і не гадав, що вона впаде. І довго б іще не впала, якби не було боротьби, в т.ч. і з жертвами. Он Південна Корея яка трухлява, а не падає.

   >
   > Але демократична ментальність росла всі ці дванадцять років в головах українців.

   Я не помітив цього. Навпаки, я помічаю, що виросло нове покоління цинічних постсовкових циників, які вважають, що режим - це клас, звичайно, коли в них є можливість (або вони вважають, що є) вдало вписатися у розклади. І щось ментальність, як Ви пишете, росла, а демократія зменшувалась і майже без опору.

   Я згоден, що рано чи пізно режим впаде, бо не може у Європі існувати тоталітарна держава. Однак це рано чи пізно може дуже затягтися. І я б не хотів, щоб режим еволюціонував до демократії повільними темпами, коли б бандюки добровільно під тиском обставин по краплині б відмовлялися від незаконних дій, залишаючись при владі. Бо такий шлях до демократії буде всіяний величезною кількістю рецидивів, і початок нормального поступу настане дуже нескоро. А кожен втрачений рік - це відставання від світу, це місце Україні в цьому світі і т.д.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua