МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

З Різдвом, пані та панове! Христос рождається (-)

01/06/2004 | Правник

Відповіді

 • 2004.01.06 | технолог

  Re: З Різдвом, пані та панове! Христос рождається (-)

  Славімо його!!!
  Веселих свят!!!
 • 2004.01.06 | ДАНИЇЛ

  Re: З Різдвом, пані та панове! Христос рождається (-)

  ХРИСТОС РОЖДАЕТЬСЯ!

  Різдвяне послання Архієпископа Рівненського і Острозького Даниїла

  Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Рівненської єпархії

  Української Православної Церкви Київського Патріархату  ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

  Дорогі браття і сестри!

  Вся історія світу і людства ділиться на дві частини – до Різдва Христового та після Різдва Христового. Народження Ісуса Христа змінило весь світовий устрій, воно внесло корективи в буття, стало актом нового творіння Всемогутнього Бога. Ісус Христос став засновником нової ери, і, як чоловік з неба, є провідником нетління та життя вічного, родоначальником нового людства, сповненого силою духа животворящого.

  Свято Різдва Христового в черговий раз відкриває нам всю глибину любові Божої до нас, людей. А це відкриває нам джерело безмірної радості. Тому що, як говорить святий Григорій Богослов, «ми святкуємо нині прихід Бога до людей, щоби ми, які відпали від благодатного буття через гріх, знову були повернуті до Бога через Боговтілення» (Творіння, т.І, с.523). Ось це і надихає всю Церкву єдиними устами та єдиним серцем співати Богонемовляті Христу: «Христос народжується – славте! Христос з небес – зустрічайте! Христос на землі – возносітеся!» (1 ірмос Різдвяного канону).

  Проте необхідно пам’ятати, що наше святкування – це не тільки прекрасні народні традиції, різдвяні колядки, багаті застілля, святкові гуляння. Святитель Григорій Богослов закликає нас святкувати народження Спасителя «не пишно, а по-Божому; не по-мирському, а по-небесному, не як власне свято, а як свято Того, Хто став нашим, …свято нашого Владики, свято зцілення та відтворення» (там же). Тому починати святкування народження нашого Спасителя треба з очищення нашого розуму, серця та всіх почуттів; зі сприйняття слова Божого, яке повинно знайти добру оселю в наших душах. А продовженням святкування повинно бути єднання з Богом, нашим Творцем Небесним, який «ради нас, людей, і ради нашого спасіння з неба зійшов і втілився від Святого Духа і Діви Марії і став людиною» (ІІІ член Символа віри).

  Справжнє християнське святкування Різдва Христового повинно виливатися в яскраве свідчення всім нашим єством, що ми живем у новій Христовій ері, що ми - нащадки Нового Адама, Господа з неба і що все старе пройшло, тепер все нове; «бо хто у Христі, той нове Творіння» (2 Кор. 5,17). Тому святкування Різдва Христового повинно бути черговим кроком до святості, рішучою відмовою від гріха та всякого зла. Усвідомлювати через святкування Різдва Христового, що народився Бог, і продовжувати грішити та чинити беззаконня означає свідомо зневажати Бога, знущатися над нашим Творцем, який, створивши нас, покликав до святості (1 Сол. 4,7).

  З нагоди Різдва Христового та Новоліття вітаю всіх Вас, всечесні пастирі, чесні диякони, боголюбиве чернецтво, побожні наші парафіяни та всі жителі Богом береженої Рівненщини. Нехай народжений у Вифлеємі Христос Спаситель зішле на кожного з Вас свою щедру небесну милість, нехай благодать Божа, яка зійшла на землю з народженням Месії, буде Вашим добрим надбанням. Єднаючись у святкуванні Різдва Христового, помолимося щиро до нашого Небесного Отця, щоб дав нам сили наслідувати свого нового родоначальника-Господа з неба та запроваджувати закони нової Христової ери в усі сфери нашого життя.

  ХРИСТОС НАРОДЖУЄТЬСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

  Різдво Христове 2003/2004

  м.Рівне

  ДАНИЇЛ

  архієпископ Рівненський і Острозький
 • 2004.01.06 | Георгій

  Славімо Його!

  Веселих Свят і смачної куті всім, хто святкує "по-старому." Здоров"я, щастя, любові, добра, успіхів вам і родинам!
 • 2004.01.06 | Следопыт с ледорубом

  С Рождеством, православные! (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.06 | Следопыт с ледорубом

   Филаретовцев не касается. Увы. (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.07 | Бурлака

    Re: Прости його, Господи, за дурість та зарозумілість.

    Воно вже Богом розпоряджається. Тим дам, а тим не дам. І головне, що думає, ніби Бог йому належить, щоб ним розпоряджатись як річчю.

    З Різдвом Христовим усіх незалежно від конфесії!
 • 2004.01.06 | Боровик

  - Христос рождається! - Славімо його!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua