МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Президент Тампаксів?

01/08/2004 | Ігор Немашкало
Трохи про те, що відбувається на ринку зубних паст та жіночої гігієни. Усі торговці нарахували ПДВ на залишки продукції. Однак деякі виробники зубних паст та їх представники утримують ціни на зубні пасти за рахунок зменшення власного прибутку. Так повели себе ще раніше Натурпродукт з своїми Лакалутами, Колгейт, Сміткляйн з Аквафрешем. Сміткляйн правда підвищив ціни на два види зубних паст, які не відіграють вирішального значення - відбілюючу пасту та помпи. Колгейт, як я вже казав, утримав усі ціни. Щоправда торговці не вірять, що це надовго. Проктор підняв ціни. Це надасть переваги його конкурентам. Хоча може Блендомед і так продаватиметься. Цікаво, що великі платники ПДВ потрапили у пастку, тобто на товар, який вони закупили до Нового року, змушені нарахувати ПДВ і зниження ціни без ПДВ Колгейтом і Сміткляйном їх вже не стосується. Тому ціни у них зараз і на Колгейт і на Аквафреш астрономічні, а базари і крамниці, які працюють за єдиним податком, утримують старі ціни на зубні пасти цих фірм. Правда Колгейт зараз розмірковує, чим допомогти таким торговцям, можливо їм дадуть знижку заднім числом чи якусь компенсацію. А от щодо джакузі я так і не з’ясував, чи утримали джакузники ціни. Та це не так важливо для більшості народу. А от зубні пасти та жіноча гігієна нанесе удару по їх кишені. От коли вони відчують дію цього акцизу для усіх, ПДВ, вигаданого французами. Ніколи так чітко, як на такому зламі, не відчувається несправедливість цього податку.
Я не розумію тверджень про те, що це ідеальний податок, що він стимулює легальний продаж впродовж виробничого ланцюга, як про це кажуть Пінзеник та інші автори, хоча б у наведених нижче статтях з "Дзеркала тижня". Що тільки легальний продаж може повернути заплачений раніше ПДВ. З чого б це? Ну нехай при закупівлі сировини держава пограбувала на 20% ПДВ, то чому можна включити це до ціни продажу тільки за умови легального продажу? При нелегальному продажу також можна і навіть нікуди дітися, як не включити цю витрату до ціни. Але при цьому ще й не сплачується прибуток з доходу і той же ПДВ з доданої вже останнім продавцем вартості. Звісно, якщо легальний підприємець працює за загальною схемою і купує сировину за 100 гривень, а перероблену річ продає за 150, для нього важливе підтвердження вартості сировини, але усієї, а не тільки ПДВ. То виходить, що і податок з прибутку стимулює легальну діяльність? Але ще вигідніше продати річ за 150 гривень нелегально. Будь який податок не стимулює, а заганяє у тінь. Рівень оподаткування – це якийсь баланс, компроміс між особистими та суспільними інтересами, між вигодою ухилення та ступенем покарання за це ухилення. Єдина принада ПДВ, як і будь-якого податку, для держави - це наповнення бюджету, тому що кожен у виробничому ланцюгу повинен сплачувати 20% доданої ним вартості, при цьому йому повертає їх покупець і тільки кінцевому покупцю, споживачу, нічого не повертається, а він платить за все, тобто 20% від вартості речі. Перевага тут - відсутність кумулятивного ефекту, як у податку з продажу, відсотків на відсотки. Однак вигідність для держави не виправдовує ПДВ, бо невиправдано, чому покупець повинен платити податок на купівлю, 20% від вартості кожної купленої речі чи послуги при тому, що він вже сплатив з заплачених ними грошей податок на прибуток. Таким чином 13% податку з прибутку фізичних осіб фактично перетворюються на 33%, якщо продавець і покупець не ховаються у тінь. Тому телереклама міністерства фінансів про найменший у світі податок з доходу фізичних осіб виглядає як блюзнірство.
При цьому важливо, що механізм ПДВ в Україні ідеально пристосований для його крадіжки з бюджету. Наближені до влади особи з легкістю розкрадають весь ПДВ та ще й не вистачає, то вони прихоплюють ще й інші статті доходу бюджету, так що замість ПДВ потім приходиться друкувати облігації. Тому у нас ПДВ відіграє роль не податку, а внеску до злочинного владного общака, насосу, що висасує 20% з кишень громадян до владних злочинців.
Злочинцям мало було існуючого ПДВ, так вони вирішили збирати його ще і з зубних паст і з жіночої гігієни. Кабінету Міністрів України вони доручили визначити перелік ліків та товарів медичного призначення, які не обкладаються ПДВ
Янукович вирішив поласувати 20% жіночих прокладок. Я оце збираюся написати йому листа з пропозицією до 8 березня подарувати жінкам України повернення звільнення гігієнічних виробів від ПДВ. Невже він вирішить йти на президентські вибори з таким доробком, з оберемком прокладок та тампаксів під піхвами? Чи йому не попервах? Добрий же може бути у нас Президент. Може випустити прокладку "Янукович" на відзнаку його перемоги?
А чистити зуби, це що – розкіш для українців, як і митися тими джакузі? От би дати в зуби за це Азарову. Та щоб це зробив кожний власник зубів в Україні. Хоча чи багато їх залишиться після такого кроку влади?
Мої знайомі добре усвідомлюють злочинну роль цього податку в Україні. Один нещодавно казав, що нащадки будуть дивуватися тому, як ми зараз сплачуємо цей ПДВ, так, як ми дивуємося зараз ленінському, сталінському та брежнєвському режимам. А у нас кучмівсько–януковичсько-азарівський буде чи що? Та ще й інших падлюк вистачає.
Тому скасування ПДВ – важливе завдання політиків, які не в когорті його крадіїв. Але чи є такі в Україні? Тягнуть то його усі – і опозиційні і провладні олігархи. Тож за справу треба братися народу. Бо чим це «стягнення» ПДВ відрізняється від нишпорення по клунях під час голодомору?

Відповіді

 • 2004.01.08 | Englishman

  Просто так, для інформації.

  Податки на спожівання (на продаж чи ПДВ) є майжe у кожній країні світу, тому нe трeба їх так дeмонізувати. Коливаються вону у мeжах дeсь від 10 до 25% відсотків.

  І щe: нe можна автоматично додавати 20% ПДВ до 13% відсотків податку на доходи, бо нe всe спожівання оподатковується, і нe всі доходи "спожіваються".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.08 | Боровик

   Re: Просто так, для інформації.

   Перечитайте ще раз статтю. Там якраз іде мова про специфіку українського ПДВ. Рідний ПДВ має ту специфіку, що його так стягують і компенсують при експорті, що цей податок став податком для бандюківського общака. Це і є шоловна проблема.
   Шкоджа, що автор не написав про те, що ПДВ є ще засобом боротьби бандюків з конкурентами.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.08 | Englishman

    Головним чином, я відрeагував на цeй момeнт у статті:

    "Однак вигідність для держави не виправдовує ПДВ, бо невиправдано, чому покупець повинен платити податок на купівлю, 20% від вартості кожної купленої речі чи послуги при тому, що він вже сплатив з заплачених ними грошей податок на прибуток. Таким чином 13% податку з прибутку фізичних осіб фактично перетворюються на 33%, якщо продавець і покупець не ховаються у тінь. Тому телереклама міністерства фінансів про найменший у світі податок з доходу фізичних осіб виглядає як блюзнірство."

    Взагалі, спава нe в хибності податків на спожівання, до чого вів автор. Cправа у тому, що при злочинному кeрівництві будь-який податок будe злочинним.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.08 | Мінор

     Ну так рахувати не можна.

     Одразу видно, що авторові цих рядків нечасто доводиться мати справу зі сплатою податків :-)

     Englishman пише:
     > "Однак вигідність для держави не виправдовує ПДВ, бо невиправдано, чому покупець повинен платити податок на купівлю, 20% від вартості кожної купленої речі чи послуги при тому, що він вже сплатив з заплачених ними грошей податок на прибуток. Таким чином 13% податку з прибутку фізичних осіб фактично перетворюються на 33%, якщо продавець і покупець не ховаються у тінь.

     Прибуток може і не тратитись, чи не так? Його також можна класти на депозит. У таких випадках - жодного ПДВ, лише 13%
     Окрім цих випадків прибуток може витрачатись на речі або послуги, які звільнені від ПДВ. Наприклад хліб, молоко або визначений перелік ліків.

     В інших випадках "такі да", ми платимо. Правда не зовсім 20%, а 16,667% в ціні товару. Тож сумарно з прибутку, який ми витратили на товари або послуги, де є ПДВ, з нас двічі стягнули 16,67%+13%=29,67%
     Між іншим, один із законів (треба шукати який)суворо забороняє стягувати податок двічі.


     Тому телереклама міністерства фінансів про найменший у світі податок з доходу фізичних осіб виглядає як блюзнірство."
     >
     > Взагалі, спава нe в хибності податків на спожівання, до чого вів автор. Cправа у тому, що при злочинному кeрівництві будь-який податок будe злочинним.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.08 | Englishman

      Otozh

      "нe всe спожівання оподатковується, і нe всі доходи "спожіваються".
     • 2004.01.08 | Ігор Немашкало

      Хіба молоко і хліб звільнюються від ПДВ?

      Ціни на них підпадають під державне регулювання - це так, але звільнення від ПДВ... Та хіба б дала ця банда хліба комусь на дурника їсти! Була спроба звільнити восени звільнити імпорт збіжжя від ПДВ, та я не пам'ятаю, чим це скінчилося. Можливо олігархам і дали на цьому заробити, та не думаю, що кінцевий споживач міг би з'їсти бодай скибку хліьа, не сплативши банді за гарне життя.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.08 | Мінор

       На жаль ви праві.

       Хліб та молоко обкладають ПДВ. Раніше, за часів голови Верховної Ради О. Мороза не обкладали. Але то ж "ганебний соціалізм". Перепрошую.


       Ігор Немашкало пише:
       > Ціни на них підпадають під державне регулювання - це так, але звільнення від ПДВ... Та хіба б дала ця банда хліба комусь на дурника їсти! Була спроба звільнити восени звільнити імпорт збіжжя від ПДВ, та я не пам'ятаю, чим це скінчилося. Можливо олігархам і дали на цьому заробити, та не думаю, що кінцевий споживач міг би з'їсти бодай скибку хліьа, не сплативши банді за гарне життя.
  • 2004.01.08 | Мінор

   До слова, у Швейцарії, ПДВ є найвищим у світі

   Здається 35%. І пільг там значно менше, аніж у нас. Хоча треба сказати, що за такі фокуси з державним бюджетом, які нам демонструє уряд Януковича, швейцарський уряд порвали б на шматки.

   Ну хоча б результати першого півріччя: перевиконали дохідну частину на кілька відсотків з одночасним недовиконанням витратної частини на 20%. При цьому питання куди пропала різниця висить у повітрі вже півроку.
 • 2004.01.08 | МК

  А й правда, навіщо платити ці податки!?

  Хіба нам може бути прикладом дурна Швеція, де ПДВ 25%?
  Мало того, у них там прибутковий податок для тих, хто заробляє 2500 дол. на місяць - 20%
  А, якщо хто заробляє більше, то на різницю сплачує вже 50% податку. Наприклад при зарплаті 3000 з 2500 платять 20%, а з 500 ще 50%.
  А нарахування на зарплату в Швеції (соціалка) - 37%
  Ще платять комунальний податок. Щоб сміття прибиралося і таке інше. Десь 500 дол. на місяць.

  Гестапо просто, ЕсЕс якесь, а не Швеція. Нам таке не потрібно. Нам давай Гуляйполе на всю Україну. Геть податки, вся влада кулемету Максиму та автоматам Калашнікова.
  Роби що хочеш, живи як знаєш! От гасло за яким радро підуть українці на демонстранції
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.08 | Ігор Немашкало

   Швеція для нас не приклад або ж дуже далекий приклад

   В Швеції з часів Карла, котрому так і не допоміг Мазепа, не було війни. Хоч дехто вважає, що війна підштовхує економіку. Не було там і більшовистьких заколотів. Нарешті може шведи непитущі і роботящі люди. І мабуть не так крадуть як у нас. І навіть за таких сприятливих умов соціальна спрямованість не завжди спрацьовує і в них. Розвиток йде хвилями, спочатку за низької соціалки розвивається економіка, потім збирається жирок, підвищується соціалка і суспільство проїдає раніш зароблене. Але довго таке не витримує і Швеція. І там змушені іноді урізати соціалку. Свого часу саме урізання соціалки дозволило Тетчер витягнути з кризи Великобританію, Рейгану - США. Ми ж ще велику соціалку не заробили, та й у нас великі податки йдуть не на соціалку, а на розкрадання. Ми ще й зберігати бюджет та ефективно використовувати не навчилися. Коефіціент корисної дії наших податків, нашого перерозподілу дуже низький. Тому за наших умов найбільш розумною політикою є мінімізація перерозподілу доходів. Це вигідно і для економіки і для окремих громадян, і для країни в цілому. Невигідно це тільки крадіям з бюджету. Треба спочатку навчитися контролювати бюджет, ввести громадський контроль і т.д., щоб бюджет не нагадував дірявого кошика, куди скільки не збереш податків, все марно.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.08 | Безробітний

    Для нас приклад - Гаїті

    Там взагалі податків майже не збирають. Кокоси та банани самі на голову падають.

    Ігор Немашкало пише:
    > Тому за наших умов найбільш розумною політикою є мінімізація перерозподілу доходів. Це вигідно і для економіки і для окремих громадян, і для країни в цілому. Невигідно це тільки крадіям з бюджету. Треба спочатку навчитися контролювати бюджет, ввести громадський контроль і т.д., щоб бюджет не нагадував дірявого кошика, куди скільки не збереш податків, все марно.

    Поясніть, як може бути це вигідно вчителю, лікарю або вченому. Пенсіонерів при цьому фізично знищити треба чи як?

    І що зробить дрібний або середній підприємець за умови подальшої "мінімізації перерозподілу доходів". Може почне Пентіум-V розробляти? Чи новий рундук на станції метро поставить? Чи Мерс пошарпаний купить, щоб крутішим себе відчути?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.09 | Ігор Немашкало

     Тут є тема для розмови

     По-перше, пенсіонери від бюджету не залежать, для цього є пенсійний фонд. Який і так не бідує.
     Вчителі, лікарі це буде захищена частина мінімізованого бюджету. Досить мінімізувати чиновників та крадіїв. І частина лікарів, вчителів до речі може перейти на комерційну працю, як вже це багато і зробили.
     Чому Ви вважаєте, що підприємці в нас геть усі - випивохи і не можуть з розумом використати гроші. Знайомий власник крамниці весь час щось добудовує до своєї крамниці, обладнує. Тепер він жалкує, що не може вкласти в цю справу 5000 гривень, які хоче з нього злупити пенсійний фонд. Інші мої знайомі базарні підприємці зараз масово відкривають фірми і бізнеси і поза межами базарів - це і звичайні крамниці і гуртові фірми. Отак базари і надалі повинні бути підпрємницькими інкубаторами і мінімізація перерозподілу доходів не останній шлях до цього.
  • 2004.01.08 | Михайло Свистович

   Re: А й правда, навіщо платити ці податки!?

   МК пише:
   > Хіба нам може бути прикладом дурна Швеція, де ПДВ 25%?
   > Мало того, у них там прибутковий податок для тих, хто заробляє 2500 дол. на місяць - 20%
   > А, якщо хто заробляє більше, то на різницю сплачує вже 50% податку. Наприклад при зарплаті 3000 з 2500 платять 20%, а з 500 ще 50%.
   > А нарахування на зарплату в Швеції (соціалка) - 37%
   > Ще платять комунальний податок. Щоб сміття прибиралося і таке інше. Десь 500 дол. на місяць.
   >
   > Гестапо просто, ЕсЕс якесь, а не Швеція. Нам таке не потрібно. Нам давай Гуляйполе на всю Україну. Геть податки, вся влада кулемету Максиму та автоматам Калашнікова.
   > Роби що хочеш, живи як знаєш! От гасло за яким радро підуть українці на демонстранції

   Ви почитайте, наприклад, виборче законодавство Швеції, а тоді зробіть висновок, може бути для нас прикладом Швеція чи не може.

   Кожна річ може бути як корисною так і шкідливою в конкретних умовах. Отрута може вбити, а може і вилікувати. Не можна механічно переносити окремі речі в сучасну Кучмаїну, не міняючи решти речей.
 • 2004.01.08 | Augusto

  Vse spravedlyvo v umovax Kuchmainy.

  Zakon chy opodatkuvannya ne mozhut' buty vybirkovymy, ce rozvalyuye sam fundament derzhavy. Tomu yakshcho tochno vidomo, shcho dexto maryt' sebe poza zakonom (i ya ne kazhu pro vulychnyx zlochynciv), to mozhete spokijno robyty NE yak vony vybachte na slovi p*zdyat', a yak vony sami roblyat'.
  V umovax vlady naroda takyj fortel' nemozhlyvyj, bo ye protyzakonnym. V umovax bezzakonnya - ce lyshe normal'no.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.08 | Шелест

   Re: Vse spravedlyvo v umovax Kuchmainy.

   Вы забыли о налоге на прибыль предприятия, налог на основные средства и налог на землю, которые входят в цену товара.

   Если отменить НДС то... При средней зарплате 500 грн, население будет платить 75 грн. подоходного налога в месяц или 900 грн. в год. В Украине 25 млн. налогоплательщиков. Итого - 22,5 млрд. поступлений в бюджет. Если отменить НДС, то где взять остальные деньги, чтобы платить зарплату бюджетникам, содержать армию, правительство и т.д.?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.09 | Sardanapal

    Re: Vse spravedlyvo v umovax Kuchmainy.

    вы забыли о акцизах, а НДС собирают 5, а возмещают 8
   • 2004.01.09 | Augusto

    Perevernuty vse treba z golovy na nogy.

    Ne probuvaty "soderzhat'" perelichenyx "soderzhantok" za raxunok odniei z nezaxyshchenyx suspil'nyx grup - bezrobitnyx, yaki bez bud'-yakou dopomogy z boku "soderzhantok" namagayut'sya naxabno, z osoblyvym cynizmom zhyty i vse vidmovlyayut'sya chesno zdoxnuty.
    Znov taky, paradoks, bidnyj "pidpryemec'" na 500 gr. ne mozhe zvesty simejnyj byyudzhet, a "ministry" na "ministers'ku platu" v 500 gr. - buduyut' sobi "xatynki".
    V chudesa ne viryu - v Kuchmaini golovni finansovi potoky - neprozori ta vzagali ne obkladayut'sya niyakym podatkom (lyshe pryvatnym - "atkatnym" ta xabaryamy).
    Tam, v pryxovanyx finansax i znaxodyat'sya vsi groshi, neobxidni dlya suspil'stva ta derzhavy, yakshcho kradii vidmovlyayut'sya platyty podatky, to chomu mae xtos' inshyj?
    Ne majte niyakyx ilyuzij, na bazarax ne vyedete.
 • 2004.01.09 | Роман ShaRP

  Додатковий матеріал http://maidan.org.ua/n/free/1072637992

  http://maidan.org.ua/n/free/1072637992

  "Договоренность предусматривает соблюдение Украиной двух условий для получения кредита: принятие Верховной Радой закона, упраздняющего на постоянной основе ряд льгот по налогу на добавленную стоимость, а также сокращение до конца 2003 объема просроченной задолженности по возмещению НДС до 2,4 млрд. гривен."
 • 2004.01.09 | Ігор Немашкало

  Паша-мерседес, Вовчик-гексоген, ...Вітя-тампакс?

  Паша-мерседес, Вовчик-гексоген, ...Вітя-тампакс?
  Чи не таке прозвище чекає Януковича після цієї брудної справи - виведення жіночої гігієни, а разом з тим зубних паст, памперсів (підгузників) для дорослих і іншого медичного розкошу з під звільнення від ПДВ? Хоча до цього руку доклав і Азаров, бо саме під акомпанемент його соціальної демагогії про неприйнятність для українців джакузі без ПДВ злочинний общак поліз за ПДВ до сідниць та ротів. Ну нехай митися у джакузі не можна, але чим завинили товари гігієни цих інтимних порожнин? Клінтон мабуть цього б не допустив.
  Можливо, як не дивно, доля і другого Вітька вирішиться за допомогою тампаксу, бо закривши дорогу Януковичу, це відкриє його Ющенку. А ще можливо, Януковича підставив Кучма, який поглядає на хет-трик, який ніяк на жаль не вдасться Шевченку. Бо Кучма залишається осторонь. Хоча він підписав закон про бюджет і підпише закон 4000-1, які все почали, та формально все доручено вирішувати Януковичу. Якщо згадати історію, наступ на цю гігієну вівся давно. Спочатку скоротити перелік товарів медичного призначення, виключивши з нього ротову і жіночу гігієну, примусили Міністерство охорони здоров’я. І хоча те слухняно виконало це, корпорації Проктор чи Колгейт чи Сміткляйн, може в складчину, знайшли дядька, який через суд добився скасування наказу Мінздраву через порушення його конституційного права на охорону здоров’я і конституційного обов’язку держави охороняти це здоров’я, а звідси неможливості скорочення переліку товарів медичного призначення, за якими держава повинна підтримувати особливо прискіпливий контроль. Тепер пішли іншим шляхом - той перелік залишили, але завели інший, який тільки звільнюється від ПДВ. Цей перелік доручили укласти Януковичу. І той зробив його дуже малим, не включивши товари гігієни порожнин. Хоча й тут можна спробувати подати модіфікований позов до суду, однак шанси гірші, та й проти Прем’єр-міністра суд може спасувати. Можливо, корпорації зараз щось і готують. Ну а поки що можна констатувати підставу Януковича, бо виборець може йому цього не подарувати. Як же, у той час, коли Тігіпко розмахує красивим 20-гривневим папірцем, Кучма відвойовує для України хоч частку Азову та Керченської протоки, Ющенко багатозначуще мовчить, Янукович робить для злочинної родини найбруднішу роботу - лізе до порожнин до громадян за тампаксами, прокладками, памперсами для дорослих і якісними зубними пастами.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.09 | Augusto

   Ce podatky na rozkish.

   Prostym pospolitym "nipalozhena" chystyty zuby. Baby ixni ganchirkoyu pozatykayut'.
   Edyne pravo: desheva vodka.
   Tak troxy zrozumilo?
   Otak i v Shvecii, a vy shcho dumaly?
 • 2004.01.10 | Ігор Немашкало

  З переляку ПДВ ввели на дитячі підгузники

  І у нас і з регіонів повідомляють, що фірми, торгуючі підгузниками, з переляку (може вони самим їм знадобляться) ввели ПДВ на дитячі підгузники, хоча Янукович ще не допрацював і до них ще не дотягнувся. Хоча може вони не знають, що памперси і підгузники одне й те ж, вірніше памперси - це підгузники, що виробляє Проктор енд гембл, торговельна марка Проктора.

  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  П О С Т А Н О В А
  від 17 грудня 2003 р. N 1949

  Про перелік лікарських засобів та виробів медичного
  призначення, операції з продажу яких звільняються
  від обкладення податком на додану вартість

  Відповідно до пункту 49 статті 80 Закону України "Про
  Державний бюджет України на 2004 рік" та
  підпункту 5.1.7 статті 5 Закону України "Про податок на додану
  вартість" Кабінет Міністрів України
  п о с т а н о в л я є:

  1. Установити, що переліком лікарських засобів, операції з
  продажу яких звільняються від обкладення податком на додану
  вартість, є Державний реєстр лікарських засобів.

  2. Затвердити перелік виробів медичного призначення, операції
  з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану
  вартість (додається).


  Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

  ПЕРЕЛІК
  виробів медичного призначення, операції з продажу яких
  звільняються від обкладення податком на додану вартість

  ...5601 10* Дитячі пелюшки та підгузники **
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.14 | Ігор Немашкало

   Я Я помилився! - Янукович не зглянувся до дітей!

   Мені підказали, вказали на статтю: http://www.pravda.com.ua/archive/2004/january/13/news/12.shtml
   і на те, що я не помітив зірочок у переліку.

   Дійсно, у переліку товарів, вивільнених від ПДВ пелюшки і підгузники згадуються аж двічі:

   4818 40* Пелюшки для немовлят, підгузники **

   5601 10* Дитячі пелюшки та підгузники **

   Але от що означають зірочки:

   * Для медичного використання, що підтверджено документально,
   мають відповідне маркування.

   ** Для закупівлі за кошти державного та місцевого бюджетів.


   Тобто і дитячі пелюшки та підгузники не пожалів, не зглянувся на дітей!
 • 2004.01.10 | Ігор Немашкало

  ПДВ ввели і на друковане слово!

  Ось купив перший номер "Дзеркала тижня" за 2.50, коли воно раніше коштувало 2.00. І на першій сторінці пояснення - бо закон про державний бюджет на 2004 рік зупинив дію підпункту 5.1.2 закону про ПДВ, що звільняв друковане слово від ПДВ. Пишуть знову ж таки, що зобов'язані за це Кабміну на чолі з Януковичем, а саме зіпсованим настроєм від походу до газетного кіоску після Нового Року.
 • 2004.01.11 | Ігор НЕмашкало

  Що далі?

  15 січня, у четвер, Верховна Рада розгляне Проект Закону про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування у зв'язку із прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік". Там пропонується внести великі зміни до закону про ПДВ. Зокрема пункт, який надає пільги лікам та виробам медичного призначення пропонується викласти у вигляді:
  "5.1.7 поставки (у тому числі аптечними закладами) зареєстрованих та допущених до застосування в України лікарських засобів та виробів медичного призначення за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, материнства та диниства”.
  Це надасть надію, шо Комітет Верховної Ради надалі таки доб'ється включення до пільгового переліку якісних зубних паст, жіночої гігієни, памперсів для дорослих та іншого медичного нерозкошу. Та всерівно це тільки з наступного року, бо на 2004 рік підпункт 5.7 зупинено законом про держбюджет на 2004 рік.
  Я зрозумів, що ПДВ пропонується зменшити до 15%. Ось тут:
  "6.1. Податок становить 15 відсотків до бази оподаткування, визначеної статтею 4 цього Закону, та додається до ціни товарів (послуг), поставка яких підлягає оподаткуванню згідно з нормами цього Закону."
  Може це трохи полегшить ситуацію? Хоча може я неправильно зрозумів?
  А зараз ще виникло питання з підпискою, за яку гроші вже сплачео, але без ПДВ. Поки що думка така, що видавництва будуть змушені сплатити до бюджету ПДВ (1\6 зібраної за підписку суми), але з людей вже гроші на доплату вимагати не будуть - чи зменшать прибуток, чи погіршать обсяг та якість видання, чи скоротять термін підписки.
  Наведу для зручності посилання на текст законопроекту 4000-1:

  www.http://195.230.149.70:7777/pls/zweb/webproc34?id=&pf3511=16083&pf35401=45396
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.12 | Ігор НЕмашкало

   ПДВ у 2004 році буде таки 20%

   Я помилився. Завтра розповім докладніше
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.12 | Ігор Немашкало

    Ось вона де правда!

    Виявилося, що зі зменшенням ПДВ вже у цьому році я помилився, бо проминув Перехідні положення, які пропонується у змінений закон про ПДВ, які затверджують на 2004 рік – 20% ПДВ, на 2005 – 17%, на 2006 – 15%. А за ці роки цю норму десять разів можуть зупинити чи навіть примусити побігти у зворотному напрямі, наприклад у зв'язку з бюджетними ризиками підвищити ПДВ до 25%. Чому ні? Тому я згадав дуже доречне для цього прояву милосердя кучмівсько-януковичьсько-азарівськким угрупуванням оповідання Марка Твена “Лист ангела-оберігача”:

    “Коли люди Вашого типу роблять добрий вчинок, ми цінуємо його в тисячу раз більше, ніж якби його зробив праведний: ми враховуємо витрачені зусилля. Ваша міцна репутація у нас пояснюється тим, що здатність до самопожертви розвинута у Вас набагато більше ніж можна було б того очікувати. У давні часи, коли Ваш статок не перебільшував ще 100 000 доларів і Ви надіслали 2 долари Вашій родичці, бідній вдові з дітьми, багато тут в раю не просто не вірили в це, інші ж вважали, що гроші були несправжні. Коли ці підозри відпали, думка про Вас змінилась. Через рік чи два, коли, отримавши від нещасної друге прохання про допомогу, Ви надіслали 4 долари, цього вже ніхто не ставив під сумнів і розмови про Ваш чудовий вчинок не вщухали багато-багато днів. Минуло ще два роки, і вдова покликала Вас знову, повідомляючи про смерть молодшенького, і Ви відправили їй цього разу 6 доларів. Це Вас сильно уславило. Усі в раю питали: “Ну як, ви чули, що зробив Ендрю?”(На той час Вас вже всі називали тут люблячи: “Ендрю”). З Наступних ваших діянь ні одно не лишилося непоміченим, і вдячні спогади про Вас не згасають у наших серцях. Весь рай дивиться на Вас, коли Ви їдете до церкви у своїй чудовій кареті, і коли Ви підносите руку до церковної кружки, тріумфальні вигуки несуться небом, досягаючи віддалених стін пекла: “Ще п'ять центів від Ендрю!”
    Але ось настав апогей Вашої слави. Декілька днів тому вдова написала Вам, що їй пропонують місце вчительки у віддаленому містечку, але у неї немає грошей на переїзд. Щоб доїхати туди з двома дітьми, що залишились в живих, треба 50 доларів. Ви підрахували чистий прибуток за місяць від Ваших трьох вугільних шахт – 22 230 доларів, прикинули, що у поточному місяці вона зросте до 45-50 000, узяли перо і виписали їй чека на цілих 15 доларів! О нечувана щедрість! Так буде Ваше ім'я благословенне навіки! Я не знаю в раю жодного, хто б не пролив розчуленої сльози. Тримаючись за руки, ми цілувались, виспівуючи хвалу Вам, і, подібно грому, почувся голос з сяючого престолу, щоб діяння Ваше було поставлене вище усіх відомих до того прикладів самопожертви і смертних і небожителів, і було навіки занесено на окрему сторінку Великої книги, бо Вам наважитися на це було тяжче і гіркіше, ніж десяти тисячам мучеників піти на багаття. Усі казали одне: “Чого варта готовність благородної душі віддати за інших своє життя порівняно з пожертвою в 15 доларів від наймерзеннішої й найжадібнішої гадини, яка коли-небудь паплюжила землю своєю присутністю!”
    І як вони були праві! Авраам, проливаючи сльози, приготувався упокоїти Вас у своєму лоні і навіть приклеїв ярлика : “Зайнято і оплачено”. А Петро-ключар, плачучи, сказав: “Нехай тільки прибуде, ми зустрінемо його факельною ходою”. І коли точно стало відомо, що на Вас чекають райські кущі, нечуване святкування почалося в раю. У пеклі теж.”

    Тож хочеться сказати наслідуючи Марка Твена: “Чого варта готовність благородної душі віддати за інших своє життя порівняно з обіцянкою знизити через два роки ПДВ до 15 % від наймерзенніших і найжадібніших гадин, які коли-небудь паплюжили землю своєю присутністю!”. До раю авторів цього великого діяння. І якнайшвидше!
    Як зайвий доказ мерзенності авторів такий пункт закону:
    “12.3. Як виняток із правила, встановленого цим Законом, при виписуванні до 1 січня 2007 року рахунків населенню за послуги, які включаються до квартирної плати та плати за стаціонарний телефон, податок на додану вартість не виділяється окремо та включається до загальної суми вартості таких відповідних послуг. Це правило не звільняє платників податку, які надають такі послуги, від обов'язків ведення відповідного податкового обліку та сплати (перерахування) податку у визначені законом строки.”

    Для чого зроблено це? А для того, щоб населення, починаючи з 2006 року не претендувало на зниження телефонної і квартирної плати через зниження ПДВ, як його складової. Адже ПДВ у рахунках не буде відображатися і населення про нього просто не згадає. І зважте, про який телефон йде мова – стаціонарний, тобто як правило телекомівський, державний. З іншого боку населення не буде нервуватися тим, що з них, бідаків, які й так ледве тягнуть ті комунальні послуги, стягують ще й ПДВ! От вам і Ендрю!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.15 | Ігор Немашкало

     Принцип Ендрю і пенсія

     А до перерахунку та підвищення пенсій чи не застосувала влада цей же принцип Ендрю. Та ба, вона навіть перевершила його, бо збільшила пенсії переважно на один (!) долар, або точніше 6 гривень 38 коп.
 • 2004.01.11 | Сергій

  Re: Президент Тампаксів?

  А ще сьогодні на базарі повідомили, що подорощали памперси для малят, невже хтось їх використовує не по призначенню.
 • 2004.01.21 | Ігор Немашкало

  Брехня про ПДВ

  У харківській пресі з’явилися майже однакові за змістом, вочевидь, замовні, статті з підзаголовком, який примушує згадати старі часи: "Програма уряду у дії" (тільки раніше писали про програму партії), які виправдовують введення ПДВ на товари медичного призначення. Так у статті "Чи є підстави для подорожчання ліків?" В. Рибасенка у газеті харківської міської ради "Слобода" № 5 від 16.01.2004 знову обігруються злощасні джакузі: "Дійсно, частина товарів, які раніше відносилися до медичних і були звільнені від ПДВ, тепер будуть цим податком обкладатися. Але про що йде мова? Про те, що грубо кажучи, поруч з ліками і медичним обладнанням тільки поруч лежало - про засоби для схуднення і проти облисіння, усякі змоложуючі, дорогі креми, про ванни джакузі та солярії. Ті, хто зараз сплачують за ці задоволення не стільки медичного, скільки косметичного характеру тисячі доларів..." і т.д. і т.п. Про введення ПДВ на усі більш-менш якісні зубні пасти, якими можна чистити зуби, а не черевики, про введення ПДВ на усю жіночу та дитячу гігієну, на підгузники для дорослих, дитячі пелюшки та підгузники, інший необхідний медичний товар, анічирик. Чи в того Рибасенка зубів не залишилося за довгі часи підлого прислуговування владі? Такі брехливі статті на підтримку чергового обкрадання народу з’явилися мабуть по всій Україні.
  З іншого боку зайшов автор статті у "Дзеркалі тижня", економіст Римма Грачова. Її стаття "Як нам розбудувати податкову систему" на 8 сторінці № 2 від 17.01.2004 відноситься як би до незалежних від політичних уподобань, об"єктивістьки-наукових мудрувань. Вона пише про ПДВ, як про податок "найбільш раціональний з усіх відомих на цей день". Кількість подібних статей останнім часом починає дивувати. Вочевидь, розкрадачі останнім часом дещо злякалися перспективою відміни цієї годівнички і не жалкуючи грошей, замовляють як статті для простого народу з популістськими закликами проти джакузі так і більш наукообразні статті для більш розвинутого читача. Автори таких статей оспівують принади ПДВ, але про таку грубу його, "ненаукову" рису, як ідеальну пристосованість бути знаряддям для розкраданням бюджету, забувають. Між тим, цей його недолік переважає усі переваги ПДВ. Бо ПДВ - вулиця з двостороннім рухом, його як сплачують, так і відшкодовують при експорті, і ця його особливість є органічною, невід’ємною рисою та недоліком. Тобто, використовуючи фіктивний експорт фіктивного товару від фіктивних фірм за підтримки справжніх хабарників при владі, можна красти з бюджету справжніх грошей скільки внесеш. При цьому можна розкрадати не тільки зібраний з усього народу при кожній купівлі ПДВ (бо його не вистачає), а й бюджетні гроші, які надходять до бюджету з інших джерел. Тобто крадіям з бюджету треба б було поставити пам’ятники з чистого золота французам, які винайшли ПДВ, і Терьохіну з компаньйонами, які перенесли цей винахід на українські терени. Як кажуть самі наші податківці, розкрадання з бюджету за допомогою механізму відшкодування ПДВ існує у всіх країнах, де існує ПДВ, навіть у французів з їх найбільшим досвідом у цій сфері. Що ж тоді казати про нас, у кого розкрадання держави ще з радянських часів стало національним видом спорту. Зрозуміло, що ПДВ не єдине знаряддя розкрадачів. Так у Харкові майже третина міського бюджету роздається депутатам міської ради на забезпечення виконання прохань виборців. По 400 000 гривень на рік на депутатську душу. Звісно, що такі знаряддя розкрадання не переведуться, бо їх приймають депутати для власних потреб. Бо у чому немає розбрату між більшістю і опозицією у Верховній Раді, так це у використанні ПДВ для розкрадання бюджету, бо крадуть з нього усі - і більшість і опозиція. Це як би звірі не нападають один на одного, коли п’ють з ріки. Хоча бувають випадки плюндрування політичного супротивника через переїдання ПДВ та вони припиняються самою владою, бо це ж святе. Тож хоча це не єдине знаряддя розкрадачів, та чи не найдосконаліше і найнахабніше, бо найбідніший українець, споживаючи скоринку хлібу, платить у цей злочинний общак. Тому "найраціональніший податок" потребує не оспівування, а скасування.
 • 2004.01.22 | Ігор Немашкало

  Янукович відіграє назад

  Присоромили чи що? Повернув звільнення дитячих пелюшок та підгузників від ПДВ: КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  П О С Т А Н О В А
  від 21 січня 2004 р. N 50
  Київ

  Про внесення змін до переліку виробів медичного
  призначення, операції з продажу яких звільняються
  від обкладення податком на додану вартість


  Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

  Внести до переліку виробів медичного призначення, операції з
  продажу яких звільняються від обкладення податком на додану
  вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від
  17 грудня 2003 р. N 1949 ( 1949-2003-п ) (Офіційний вісник
  України, 2003 р., N 51, ст. 2690), зміни, що додаються.


  Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

  У позиції "4818 40* Пелюшки для немовлят, підгузники **"
  виноски "**" виключити.

  У позиції "5601 10* Дитячі пелюшки та підгузники**"
  виноски "**" виключити.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.22 | Роман ShaRP

   Всеодно його за прокладки жінки поприбивають колись.

   Спробуйте експеримент - розкажіть комусь з ваших знайомих жінок, хто "батько" подорожчання прокладок.
   Я на таке одразу чув лайку на адресу Януковича, а коли починають лаятися жінки, то це значить, що ситуація критича.
   Непогана тема для "побутової антиурядової агітації".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua