МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

!!!!! НОВА ЛИСТІВКА !!!!!

01/12/2004 | magda
Всім привіт.

На http://uaflyer.narod.ru розміщено нову листівку. Імхо, вона може трохи підготувати людей до сприйняття бюлетеней, які збирається друкувати опозиція.

Під цим постингом розміщу текст листівки, до якого прошу висловити думку. Власне, це копілефт, але я сьогодні до 4-х ранку намагалася утрясти разом простоту, дохідливість та психологічний вплив та layout. Якщо комусь дійсно вдасться радикально щось покращити, я внесу зміни в те, що там висить. Але кожний може вносити свої зміни перш, ніж роздруковувати, якщо дійсно впевнений, що це покращення :). Якщо хтось має можливість зробити PDF, з мене буде пончик тоді, коли політична ситуація зміниться і я зможу вийти з-під прикриття :).

Листівка виходить з необхідності створити сприйнятливий настрій у людей, на який потім можна буде накласти листівки Бегемота, бюлетені опозиції і т. д.

Принагідно прошу вибачення у Вітра за реакцію на його посібник з самвидаву. В мене іноді бувають напади стервозності. :)

Відповіді

 • 2004.01.12 | magda

  Текст листівки - "ЧИ СТОСУЄТЬСЯ ТЕБЕ ПОЛІТИКА?"


  ЧИ СТОСУЄТЬСЯ ТЕБЕ ПОЛІТИКА?

  ТИ – ПЕНСІОНЕР. Нещодавно влада кинула тобі подачку – „підвищення пенсій”. Але все було з’їдене підвищенням цін на ліки та хліб. Уряд запевняв тебе, що не міг вплинути на ситуацію на ринку хліба, – то, мовляв, все ринкові сили. Але правда в тому, що той ринок знаходиться в руках кількох спекулянтів. Вони не допускають на нього конкуренцію, яка би тримала ціни у вузді. Не пускати чужих їм допомагає їхній „дах” – влада. З нею і діляться надприбутками. А відтак і з барського плеча можна підкинути тобі декілька гривень пенсії. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.

  ТИ – СЕЛЯНИН. Потом та кров’ю вирощені плоди твоєї праці ти змушений продавати за ганебно низьку ціну. Це не залишає тобі можливості засіяти твоє поле на наступний рік, не те що прогодувати сім’ю. Твої малі діти ледве не босі ходять до школи... якщо вони туди ходять. Твої дорослі діти чимдуж тікають до великих міст, або на твоїх очах стають алкоголіками чи наркоманами, тому що влада нічого не робить для розвитку твого села. За приватизацію землі чи будинку з тебе здирають гроші, яких в тебе нема. Та й добре, якщо навіть за гроші все проходить легко і тебе не вижили з твого будинку чи з твоєї ділянки, тому що вона сподобалась якомусь багатію, який має „лапу” в місцевій адміністрації. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.

  ТИ – ЛІКАР ЧИ ВЧИТЕЛЬ. Вирішивши колись присвятити своє життя служінню людям, ти не розумієш, чому за це тобі віддячили мізерною зарплатою. Та й ту не виплачують місяцями. Ти чуєш від влади, що в бюджеті немає коштів на підвищення зарплат. Але правда в тому, що у 2003 році уряд зміг повністю наповнити бюджет, в тому числі і твоїми податками. А от грошей з цього бюджету недовиплачено на 20%. Це – десять мільярдів гривень, які зникли невідомо куди. Контролюючі органи мовчать, а на протести опозиційних депутатів у відповідь – тиша. Ці гроші недоплатили тобі. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.

  ТИ – СТУДЕНТ. Тобі все ж вдалося поступити, і ми не будемо припускати, скільки тобі це коштувало, бо в кожному ВНЗ „розцінки” різні. Але і після вступу витрати не закінчилися. Вони звалюються на твою голову щопівроку, тому що твої викладачі (див. попередній пункт) отримують мізерну зарплату, а їм теж треба якось жити. Але насамперед ти не знаєш, що чекає на тебе після закінчення навчання. Сотні тисяч молодих людей не можуть знайти роботу, тому що в країні не працюють підприємства, розвалені цілі галузі господарства. Молоді сім’ї не можуть знайти собі житло. Дитина – взагалі щось із області наукової фантастики. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.

  ТИ – БІЗНЕСМЕН. Ти спробував відкрити свою справу і врешті-решт, роздавши десятки хабарів, ти зареєстрував своє підприємство. Але після того на твою голову звалилися: пожежна, санепідемстанція, податкова, і добре, що не ВБЕЗ (УБОП). Час від часу ти змушений брати участь у благородній справі облаштування офісу чи розширення автопарку місцевої податкової – або продукцією твого підприємства, або і просто „бабками”. Ти постійно під загрозою відкриття кримінальної справи, бо податки, які перевищують твій прибуток, сплатити неможливо. А ще тобі дуже поталанило, якщо у тебе нема конкурента, у якого є „велика і волохата лапа” там наверху. Бо якщо ти втрапив у таку халепу, тобі доведеться „закривати лавочку”, і добре, якщо ти при цьому залишишся живим. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.

  Якщо ти не потрапив у перераховані категорії, все одно майже кожна сфера твого життя знаходиться у прямій залежності від політики. Політика створює умови, в яких змушений жити і працювати кожний з нас. І ти напевно відчуваєш, що умови, які оточують тебе, могли би бути і кращими. Але тобі або було все одно, або ти був занадто зайнятий своїми повсякденними проблемами. І владна верхівка скористалася своєю безконтрольністю – тобто ТВОЄЮ мовчанкою і ТВОЄЮ пасивністю. Можливо, ти цього не помітив, але зараз настав момент, коли вирішиться – чи Україна все-таки отримає шанс стати нормальною країною, чи ми всі продовжимо шлях у прірву.

  Ми пов’язані з політикою не тільки через те, що влада визначає умови, в яких ми живемо і працюємо. МИ – ГРОМАДЯНИ – ОБИРАЄМО ЦЮ ВЛАДУ. Вибори – механізм, завдяки якому ми можемо змінити тих, хто не впорався із завданням розвитку держави. Але з наближенням президентських виборів Президент Кучма разом з олігархічними кланами, які під його прикриттям вже майже десять років грабують країну, опинилися перед перспективою втратити все.

  Боячись втратити владу, вони придумали спосіб уникнути програшу. Ти багато чув останнім часом про цей спосіб. Це – так звана „політична реформа” – зміни до Конституції України. Розроблені „головним юристом” країни, керівником Адміністрації Президента Віктором Медведчуком, ці зміни мають на меті одне – увіковічити кучмізм.

  24 грудня минулого року сталася подія, яка має шанс навіки залишити Україну в болоті корупції, олігархії та державного грабіжництва. Президентська команда, відчуваючи, що їй слід встигнути якнайшвидше змінити правила гри на свою користь, з порушенням десятків норм регламенту поставила на голосування проект змін до Конституції, до якого в останній момент було внесено близько 50 поправок. Опозиція вимагала дотримати норми регламенту, яким відводиться певний час для ознайомлення з документом, за яким як-ніяк потім треба жити усій країні. Ти безумовно чув у підконтрольних Медведчуку і команді новинах брехню про те, як сяка-така опозиція блокує проведення демократичних змін. Насправді ж вона лише намагалася уникнути прийняття кота в мішку, за який чомусь вимагали проголосувати тут і зараз. Демократичні зміни не програли би, якби над ними нормально попрацювали ще декілька тижнів. А от владна верхівка програла би – бо час президентських виборів наближається невблаганно. І для Кучми і Ко. життєво необхідно було встигнути зробити так, щоб виборів не було. Щоб ти не зміг скористатися своїм правом скинути владу, яка п’є з тебе кров.

  Тому що законопроект, за який 24 грудня 2003 р. шляхом підняття рук проголосувало близько 100-120 депутатів так званої „більшості” (оголосили, що проголосувало 276), віднімає у тебе право обирати Президента і передає це право Верховній Раді. Президент з усім підконтрольним йому адмінресурсом силою і підкупом допомагатиме обирати в парламент олігархів, а вони в свою чергу обиратимуть Президента. За новим математичним правилом: 100=276. Коло замкнулося. В державній системі, яку придумав Медведчук, місця для народу, який згідно з чинною Конституцією є ЄДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВЛАДИ В КРАЇНІ, не залишилося.

  НЕВЖЕ ТИ ЦЕ СТЕРПИШ? Невже тобі байдуже твоє майбутнє і майбутнє твоїх дітей?

  У тебе може бути стосовно цього всього кілька заперечень:

  1. Мене це зовсім не стосується.
  Давно було сформульовано банальну істину про те, що якщо ти не займаєшся політикою, дуже скоро політика займеться тобою. Ти можеш не бачити прямого зв’язку, але коли тебе викидає зі свого кабінету чиновник-бюрократ, коли ти змушений працювати за копійки, коли в твоєму домі взимку немає опалення, коли ти без хабара ніде не можеш добитися того, на що нібито маєш право, – це тобі передає привіт політика, в яку ти не втручався і якою не цікавився.
  2. Навіщо підтримувати опозиційних політиків? Вони такі самі, як і теперішня влада – тільки хочуть дорватися до годівниці.
  Сьогодні ти маєш захистити не опозиційні політичні сили, а своє право сказати „ні” БУДЬ-ЯКІЙ політичній силі, яка використовуватиме владу для задоволення власних потреб, а не для служіння народу.
  3. У влади все одно все давно схоплено. Нічого не можна змінити, я лише накличу на свою голову неприємності.
  На це і розраховує влада, вкладаючи тобі цю думку за допомогою усіх засобів масової інформації, які тільки можуть мобілізувати олігархи. Звідусіль ти чуєш заклинання: „треба зберегти стабільність”, „влада зараз сильна і не дасть розхитати українського човна”. Але стабільність зараз означатиме: для Президента – стабільність його прибутків та його абсолютної влади, для тебе і для всієї країни – стабільне сповзання в кризу.
  Знай, що твій голос щось да важить. Що поряд з тобою є інші люди, які готові діяти. Що корумпована антинародна влада сильна лише до тих пір, поки ми вважаємо себе слабкими.
  Знай, що влада знахабніла вже настільки, що тільки серйозна хвиля народного гніву зможе зупинити її від остаточної руйнації країни. Ми не можемо сподіватися, що Кучма та його поплічники тихо й мирно підуть самі, – їх до цього треба змусити. І зробити це ми зможемо тільки разом. Цікався роботою опозиційних політичних партій. Бери участь в акціях протесту. Роз’яснюй своїм друзям і знайомим, які поки що залишаються пасивними, наскільки важливо зараз – для всіх нас – бути ГРОМАДЯНАМИ, а не просто частиною населення.
  ЗНАЙ, ЩО МАЙБУТНЄ ТВОЄ І ТВОЇХ ДІТЕЙ В ЦІЙ КРАЇНІ ЗАЛЕЖИТЬ ТІЛЬКИ ВІД ТЕБЕ.

  Ця листівка розповсюджується небайдужими громадянами незалежно від будь-якої політичної сили. Якщо у Вас є можливість, зробіть з неї декілька копій та роздайте своїм друзям та знайомим. Що більше людей усвідомлять свої громадянські права і можливості, то легше нам буде перетворити Україну на демократичну і процвітаючу країну. Джерело листівки: http://uaflyer.narod.ru.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.12 | Franko

   Ідея непогана.

   Оці пари - "Ти пенсіонер -- Все це політика" дуже класні. Щоправда, під кінець Автор усе ж не витримує і з"їжджає на штампи. Якщо Магда не заперечує, до вечора запропоную злегка покоцаний обезштамплений варіант.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.12 | magda

    Re: Ідея непогана.

    Franko пише:
    > Оці пари - "Ти пенсіонер -- Все це політика" дуже класні. Щоправда, під кінець Автор усе ж не витримує і з"їжджає на штампи. Якщо Магда не заперечує, до вечора запропоную злегка покоцаний обезштамплений варіант.
    Магда не заперечує. О третій годині ранку важко придумати щось оригінальне.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.12 | Franko

     Пропоновані зміни.

     Пропоновані зміни.

     Наводжу або опис змін, або змінений текст.

     (1) В першому абзаці я би сказав кілька слів про те, який був конкретний механізм кризи (попередній продаж надлишків зерна за кордон урядом, пустуючі резерви на момент неврожаю, закупівля зерна з-за того ж кордону етц). "Криша у владі" - це надто абстрактне. Люди найбільш уважно завжди слухають деталі і конкретику - пам"ятаю яка тиша стояла у Львові, коли Ющ розповідав економічними термінами, ледь не з хронологією, яким чином йому вдалося виплатити зарплати. Тут, я гадаю, цю наразі найактуальнішу тему теж варто подати детально. Люди не такі вжей прості.

     (2) Ці гроші недоплатили тобі. ==> Ці гроші вкрали в тебе. (?)

     (3) Можливо, ти цього не помітив, але зараз настав момент, коли вирішиться – чи Україна все-таки отримає шанс стати нормальною країною, чи ми всі продовжимо шлях у прірву. ==> ДОДАТИ: 2004-й рік стане для нашої країни так само вирішальним, як і 1991-й, тому ти потрібен їй тут і тепер. (МОЖЛИВО, ПОЯСНИТИ ДЕТАЛЬНІШЕ, ЧОМУ САМЕ.)

     (4) МИ – ГРОМАДЯНИ – ОБИРАЄМО ЦЮ ВЛАДУ. ==> ДОДАТИ: МИ – ГРОМАДЯНИ – ОБИРАЄМО ЦЮ ВЛАДУ З-ПОМІЖ СЕБЕ, тому що єдиним джерелом влади є народ.

     (5) Після фрази "Вибори – механізм, завдяки якому ми можемо змінити тих, хто не впорався із завданням розвитку держави." я би вставив абзац, забрав слово "Але" і приєднав це до наступного абзацу.

     (6) Опозиція вимагала дотримати норми регламенту, яким відводиться певний час для ознайомлення з документом, за яким як-ніяк потім треба жити усій країні. ==> ДОВГЕ РЕЧЕННЯ, ПЕРЕРОБИТИ: За регламентом, депутатам відводиться певний час для ознайомлення з документом. Більшість грубо порушила цю норму, незважаючи на те, що за цим документом потім житиме уся країна. Опозиція вимагала дотримати ці регламентні норми.

     (7) Коло замкнулося. В державній системі, яку придумав Медведчук, місця для народу, який згідно з чинною Конституцією є ЄДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВЛАДИ В КРАЇНІ, не залишилося. ДОДАТИ: Подумай над масштабом цих подій: ЗМІНЕНО КОНСТИТУЦІЙНИЙ УСТРІЙ ДЕРЖАВИ.

     (8) "Сьогодні ти маєш захистити не опозиційні політичні сили, а своє право сказати „ні” БУДЬ-ЯКІЙ політичній силі, яка використовуватиме владу для задоволення власних потреб, а не для служіння народу."-- Стилістика. Я б це написав так: Не стільки політична опозиція потребує сьогодні твого захисту, скільки ти сам повинен захистити ВЛАСНЕ право сказати „ні” БУДЬ-ЯКІЙ політичній силі, яка використовуватиме владу для задоволення власних потреб, а не для служіння народу.

     (9) "На це і розраховує влада, вкладаючи тобі цю думку за допомогою усіх засобів масової інформації, які тільки можуть мобілізувати олігархи." -- Стилістика, знову треба простіше: "Владі вигідно, щоб ти так думав. ВОна вкладає тобі цю думку за допомогою усіх куплених олігархами засобів масової інформації."

     (10) "Але стабільність зараз означатиме: для Президента – стабільність його прибутків та його абсолютної влади, для тебе і для всієї країни – стабільне сповзання в кризу." -- Можливо, цього не потрібно, досить сказати: "Але ця стабільність - це відсутність розвитку, щоб все залишалося так само погано, як є."

     (11) "Знай, що твій голос щось да важить." -- Нема такого фразеологізму в укр. мові. "Знай, що твій голос важить."

     (12) "Знай, що влада знахабніла вже настільки, що тільки серйозна хвиля народного гніву зможе зупинити її від остаточної руйнації країни." -- Ой, це вже було в третій ночі ;-) Мітингового стилю в листівках має бути менше. Подумаю, як це переробити, наразі це речення, думаю, треба викинути.

     (13) "Ця листівка розповсюджується небайдужими громадянами незалежно від будь-якої політичної сили. Якщо у Вас є можливість, зробіть з неї декілька копій та роздайте своїм друзям та знайомим. Що більше людей усвідомлять свої громадянські права і можливості, то легше нам буде перетворити Україну на демократичну і процвітаючу країну. Джерело листівки: http://uaflyer.narod.ru." -- Я би дав це на початок. І взагалі, на самому початку якнайчіткіше, великими буквами має бути вказано, хто і для чого це робить.

     Після того, як буде досягнуто згоди чи незгоди з цими зауваженнями, я внесу їх в основний текст.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.12 | magda

      Re: Пропоновані зміни.

      Franko пише:
      > Пропоновані зміни.
      > (1) В першому абзаці я би сказав кілька слів про те, який був конкретний механізм кризи (попередній продаж надлишків зерна за кордон урядом, пустуючі резерви на момент неврожаю, закупівля зерна з-за того ж кордону етц).
      Зрозуміло, що деталі - то переконливо. Але треба було економити місце. Спочатку було більше деталей, під кінець довелося скорочувати. Люди і так знають, чому їм погано - БЕЗПОСЕРЕДНІ ПРИЧИНИ. Мета листівки - прив'язати конкретне вираження проблем до їхнього - для людей абстрактного - джерела.

      > (2) Ці гроші недоплатили тобі. ==> Ці гроші вкрали в тебе. (?)
      Враховано.

      > (3) Можливо, ти цього не помітив, але зараз настав момент, коли вирішиться – чи Україна все-таки отримає шанс стати нормальною країною, чи ми всі продовжимо шлях у прірву. ==> ДОДАТИ: 2004-й рік стане для нашої країни так само вирішальним, як і 1991-й, тому ти потрібен їй тут і тепер. (МОЖЛИВО, ПОЯСНИТИ ДЕТАЛЬНІШЕ, ЧОМУ САМЕ.)
      Вказівки на 1991 рік, вважаю, слід уникати. Я це обдумувала і відкинула. Багато людей вважають, що їхні проблеми - через 1991-й рік. Ті ж самі пенсіонери, наприклад.

      > (4) МИ – ГРОМАДЯНИ – ОБИРАЄМО ЦЮ ВЛАДУ. ==> ДОДАТИ: МИ – ГРОМАДЯНИ – ОБИРАЄМО ЦЮ ВЛАДУ З-ПОМІЖ СЕБЕ, тому що єдиним джерелом влади є народ.
      Заскладно і зайве.

      > (5) Після фрази "Вибори – механізм, завдяки якому ми можемо змінити тих, хто не впорався із завданням розвитку держави." я би вставив абзац, забрав слово "Але" і приєднав це до наступного абзацу.
      Враховано.

      > (6) Опозиція вимагала дотримати норми регламенту, яким відводиться певний час для ознайомлення з документом, за яким як-ніяк потім треба жити усій країні. ==> ДОВГЕ РЕЧЕННЯ, ПЕРЕРОБИТИ: За регламентом, депутатам відводиться певний час для ознайомлення з документом. Більшість грубо порушила цю норму, незважаючи на те, що за цим документом потім житиме уся країна. Опозиція вимагала дотримати ці регламентні норми.
      Це два зайві рядки. Я намагалася скоротити переказ подій 24-го грудня до мінімуму. Розумію свою схильність до синтаксично складних речень, але я це речення перечитала кілька разів, і думаю, що людина, яка закінчила 8 класів, його зрозуміє. Ваш варіант, окрім додавання тексту, ще й трохи втрачає в сугестивності.

      > (7) Коло замкнулося. В державній системі, яку придумав Медведчук, місця для народу, який згідно з чинною Конституцією є ЄДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВЛАДИ В КРАЇНІ, не залишилося. ДОДАТИ: Подумай над масштабом цих подій: ЗМІНЕНО КОНСТИТУЦІЙНИЙ УСТРІЙ ДЕРЖАВИ.
      а) додає текст б) занадто абстрактно. Те, що народ усунули, має народ зачепити. А зміна конст. устрою - масштабність цього зрозуміла лише тим, хто вивчав політологію.

      > (8) "Сьогодні ти маєш захистити не опозиційні політичні сили, а своє право сказати „ні” БУДЬ-ЯКІЙ політичній силі, яка використовуватиме владу для задоволення власних потреб, а не для служіння народу."-- Стилістика. Я б це написав так: Не стільки політична опозиція потребує сьогодні твого захисту, скільки ти сам повинен захистити ВЛАСНЕ право сказати „ні” БУДЬ-ЯКІЙ політичній силі, яка використовуватиме владу для задоволення власних потреб, а не для служіння народу.
      НЛП. "Не стільки - скільки" - пом'якшувальна і сугестивно заслаба конструкція.

      > (9) "На це і розраховує влада, вкладаючи тобі цю думку за допомогою усіх засобів масової інформації, які тільки можуть мобілізувати олігархи." -- Стилістика, знову треба простіше: "Владі вигідно, щоб ти так думав. ВОна вкладає тобі цю думку за допомогою усіх куплених олігархами засобів масової інформації."
      А отут стилістика співпала з НЛП. :) Враховано.

      > (10) "Але стабільність зараз означатиме: для Президента – стабільність його прибутків та його абсолютної влади, для тебе і для всієї країни – стабільне сповзання в кризу." -- Можливо, цього не потрібно, досить сказати: "Але ця стабільність - це відсутність розвитку, щоб все залишалося так само погано, як є."
      Сугестивно слабше.

      > (11) "Знай, що твій голос щось да важить." -- Нема такого фразеологізму в укр. мові. "Знай, що твій голос важить."
      Згідна, вибачте. Враховано редакційно, у формі "Знай, що твій голос дійсно має значення".

      > (12) "Знай, що влада знахабніла вже настільки, що тільки серйозна хвиля народного гніву зможе зупинити її від остаточної руйнації країни." -- Ой, це вже було в третій ночі ;-) Мітингового стилю в листівках має бути менше. Подумаю, як це переробити, наразі це речення, думаю, треба викинути.
      Листівка пояснює базові речі і тому в цілому витримана у спокійному тоні. Але треба поступово підводити до мітингової тематики, інакше це все до дупи. Згідна, що це о третій ночі і трохи коряво. Тому буду вдячна за трохи інше формулювання, але зі збереженням мітингового стилю. Тому не викидаю.

      > (13) "Ця листівка розповсюджується небайдужими громадянами незалежно від будь-якої політичної сили. Якщо у Вас є можливість, зробіть з неї декілька копій та роздайте своїм друзям та знайомим. Що більше людей усвідомлять свої громадянські права і можливості, то легше нам буде перетворити Україну на демократичну і процвітаючу країну. Джерело листівки: http://uaflyer.narod.ru." -- Я би дав це на початок. І взагалі, на самому початку якнайчіткіше, великими буквами має бути вказано, хто і для чого це робить.
      Коли я розкидувала новорічну листівку в одному з під'їздів по поштових скриньках, зайшла якась мешканка того будинку. Трохи поговорила з консьєржкою - у вельми роздратованому тоні - як раз про те сміховинне підвищення пенсій (звідти я і взяла початок :) ). Принагідно обурювалась тим, що всі пасивні, і що у нас треба Грузію. Потім вона відкрила свою скриньку, дістала листівку, прочитала перші два абзаци і попросила в мене ще декілька екземплярів. Це так - ліричний відступ. Але з точки зору текстового впливу це зруйнує дію листівки. ІМХО як людини, яка трохи знається на дії мови. Нехай людина сприйме основний імпульс. Після того вона вже буде дивитися уважніше, звідки це взялося. А так - непотрібний вступ, який розбавляє концентрованість месаджу.

      > Після того, як буде досягнуто згоди чи незгоди з цими зауваженнями, я внесу їх в основний текст.
      З тим, що враховано, я вже вивісила на сайт.

      Я так розумію, в момент, коли я натискала на "відповісти", Ви ще редагували свій постинг. У тому, що відкрилося, коли я натиснула процитувати, відсутній пункт про ВБЕЗ. Я його врахувала, дякую, я спросонку просто сплутала. ВБЕЗ, гадаю, бізнесюкам ближчий, загальна демонізованість УБОПу недоречна в абзаці, спрямованому на бізнесюків.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.12 | magda

       Упс, про УБЕЗ - це Лисий. Я все ще не прокинулась :) (-)

      • 2004.01.12 | Franko

       OK (-)

  • 2004.01.12 | Лисий

   Пару зауважень

   Я б теж усе викинув після першої половини, яка просто СУПЕР (ЯКщо ти -...). І ще - наскільки я знаю, є УБЕЗ (УБЭП) і УБОЗ (УБОП) і бізнюки це знають. Може, достатньо просто УБОЗу як найбільш демонізованої в свідомості людей (звісно, після податкової :) силової структури?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.12 | МК

    Не сподобалося

    Листівка має бути у 5-7-10-12 разів коротшою.
    Максимум - один друкований аркуш. Але і це вже забагато.

    Колись, здається, Дворкін написав класну листівку на тему "Не цікався політикою". Дуже близьку до ідеалу. Я б сказав, що та листівка поціляла в у вісьмірку-дев'ятку.

    Листівка шановної (щиро) Магди навіть не молоко. Це просто мимо каси.

    Якщо Ви бачите роль опозиції у забезпеченні населення обгортковим та туалетним папером, то можете й надалі писати простирадла-бюлетені і листівки подібного розміру.

    Якщо ж Ви хочете ефекту то вимоги до листівок мають дотримуватися неухильно:
    1. Уся листівка на одному аркуші
    2. Текст великими літерами і читається легко. Навіть, якщо хтось проходить повз стовб, де висить листівка, або стоїть на зупинці.
    3. Речення прості - 75%. Складно-сурядні - до 15%, складнопідрядні - до 10%
    4. Усе говориться максимально просто.
    5. Щиро
    6. Без шапкозакидетельства, волань та голосінь
    7. По-діловому
    8. З елементами натхнення

    І чим коротше, тим краще.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.12 | Franko

     Поєднати?

     Саркастичні заклики Дворкіна і першу частину (ти є -- все це політика) Магди... Це достатньо концентровано і порівняно небагато.

     Щодо того, що листівка повинна бути короткою - не завжди. Як на мене, вона повинна бути цікавою. Тоді вона може бути й довгою.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.12 | magda

      Читайте про кришку на каструльки. (-)

     • 2004.01.12 | МК

      Завжди бувають вийнятки

      Золоте правило - коротко.
      Це надійний критерій і позитивне обмеження.

      Коли ж Ви кажете "цікаво", то входите у площину ірріціонального.
      Магді, я переконаний, її листівка цікава. Мені ні. Де знайти мірило.

      Але кожен автор схильний виправдовувати власне небажання дотримуватися певних рамок обмежень різними виправданнями на кшталт:
      1. Це цікаво (те що я пишу)
      2. Тут багато чого треба людям роз'яснити ( я зараз усе їм поясню)
      І т.д.

      Не обманюйте себе: "краткость - сєстра таланта", "найкраща форма редагування - скорочення (викидання параграфів)", "многословіє нє єсть многоуміє"
      Цитати можна продовжувати безконечно.
      Власне, це лише питання самодисципліни, якої фатально бракує українській опозиції. І всім нам
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.12 | magda

       Вас ніхто не примушує розповсюджувати саме мою листівку

       МК пише:

       > Власне, це лише питання самодисципліни, якої фатально бракує українській опозиції. І всім нам
       Українські опозиції і всім нам бракує ще дечого. Здатності спільно і конструктивно діяти, замість доводити всім, який я розумний і як добре я знаю, як треба. Хоч мені не подобається бюлетень опозиції, розміщений тут, я буду його розповсюджувати таким, як він є. У нас немає стільки часу, скільки було у Флобера, який підбирав кожне слово. І нам також потрібні різні слова - як Дворкіна, так і, імхо, мої.

       І ще. Я не здивуюсь, якщо Ви, шановний знавець редакторських правил, працюєте редактором десь на temnik.com.ua. Велика і масована кількість обпльовувань, які на диво не співпадають з думкою інших учасників обговорення, примушує задуматись, чи не є Вашим завданням мінімізувати вплив цієї листівки.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.01.12 | МК

        Успіхів Вам, Маґдо

        Успіхів
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.12 | magda

         Ще тільки одне. Напишіть свою за усіма правилами. Обіцяю...

         розповсюдити.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.01.12 | МК

          Краще поширте це. Воно теж проти реформи

          Хоч і не листівка

          АРІЕЛЬ ШАРОН І ТАРАС БУЛЬБА

          Під час Тузлинської кризи один мій радикальний знайомий висловився у тому сенсі, що українським політикам варто брати приклад з Аріеля Шарона і діяти так, як би на їхньому місці чинив цей непересічний політичний діяч — нинішній прем’єр-міністр Ізраїлю.

          Я погоджуюся з такою думкою. Аріель Шарон — чудовий приклад справді патріотичного лідера нації. Він імпонує мені ще й тим, що є “соціалістом”. По суті. У такому собі європейському розумінні.

          Уявити Шарона як пропагандиста наших “ринкових реформ” просто неможливо. Не тому, що він проти ринкової економіки. А тому, що він патріот і розуміє незаперечну користь таких понять, як “соціальна справедливість”, “державне регулювання” економічними процесами, “підтримка вітчизняного виробника”, “створення нових робочих місць”, забезпечення “достойного рівня життя” населення і т.п.

          Треба, щоб наші політики брали приклад з Шарона хоча б тому, що його “соціалізм” є абсолютно співзвучним Українській Ідеї. Адже це дійсно парадокс.

          Комуністична пропаганда постійно ліпила образ “українського буржуазного націоналіста” і якось так сталося, що більшість українців у цей абсурд повірили. І вірять до цього часу.

          Як правило, це громадяни, які вважають себе патріотами, хоча фактично голосують за економічні програми, які не лише руйнують Україну, але й суперечать усім мріям, надіям та сподіванням таких людей, як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Дмитро Донцов, Степан Бандера. Тобто тих, хто втілює для нас Українську Ідею. Бо “економічна платформа” цих легендарних особистостей ніколи не була буржуазною чи капіталістичною. По суті, вона була “соціалістичною”.

          Принаймні ці люди ніколи не виступали за дикий капіталізм. Я скажу вам більше — вони навіть за “демократію” не виступали... Ну який з Шевченка демократ?.. За своїм духом авторитарний воїн Аріель Шарон значно ближчий до Шевченка, ніж, скажімо, ліберальний бухгалтер Віктор Ющенко.

          Якщо когось ображає подібне порівняння, то я наведу інший приклад. Знаєте, коли мене просять дати коротке визначення Української Ідеї, я формулюю її у двох словах. Ці слова — Тарас Бульба.

          Бо насправді цей літературний і навіть — епічний герой є абсолютним втіленням Української Ідеї. Та кращих людських чеснот у їх, так би мовити, “українському” розумінні.

          Мене просто дивує — чому 12 років поспіль Українську Ідею ніхто вперто не бере тут на озброєння? Тим паче що Україна виразно потребує сьогодні захоплюючої об’єднавчої концепції розвитку саме на її засадах.

          Така концепція мала б включати слова — соціальна та національна справедливість, максимальна самореалізація кожного громадянина, якісна і безкоштовна освіта, гарантована і безкоштовна медицина, підтримка академічної науки та високотехнологічних галузей, захист внутрішнього ринку, підтримка національного виробника, досягнення протягом п’яти років рівня життя Чехії (із середньою заробітною платою 750-1000 дол.), виведення України протягом 15-ти років до 20-ки найрозвинутіших країн світу… Багато ще можна сказати. Наприклад, про ідейне та духовне лідерство України серед слов’янських та православних держав, про мету стати справжньою економічною і політичною силою у Центральній Європі, але… Але я вже чую ваші скептичні голоси.

          Знаєте, це все тому, що ви не берете прикладу з Аріеля Шарона. Він ставив би перед собою та Україною саме такі — великі цілі. (Якби був українцем сьогодні.) І він би їх досяг. Якби став тут президентом.
          І чи не найпершим ділом він виділив би кошти на… кіно. На розкішний, захоплюючий, героїчний і величний фільм — “Тарас Бульба”.

          Щоб до нашого народу щось дійшло. Нарешті.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.01.12 | МК

           У кінці можете додати

           НІ - констутційній реформіта владі олігархів
           ТАК - сильному президенту, який наведе в Україні порядок


           Успіхів
           :) :) :)

           ПС
           Дайте почитати своїй знайомій. Цікаво було б дізнатися її думку
    • 2004.01.12 | magda

     Думаю, на кожну каструльку є своя кришка

     МК пише:
     > Листівка має бути у 5-7-10-12 разів коротшою. Максимум - один друкований аркуш. Але і це вже забагато. Колись, здається, Дворкін написав класну листівку на тему "Не цікався політикою". Дуже близьку до ідеалу. Я б сказав, що та листівка поціляла в у вісьмірку-дев'ятку.
     До людей слід ставитися серйозно, а не плакативно закликати їх невідомо до чого. Листівка Дворкіна, теж щиро мною шанованого, має звинувачувальний підтекст. Не ходіть, не цікавтесь - а потім не питайте хто винен. Така постановка питання не свідчить про повагу. Так, це може зачепити і спонукати до якихось дій, але з тим же успіхом і відштовхнути. Є речі, які треба пояснити, і використати для цього стільки слів, скільки потрібно. І не більше. Прочитайте мою відповідь на поправки Franko тут - http://maidan.org.ua/n/free/1073901194 .

     Водночас я не бачу проблем з тим, щоб, кому подобається листівка Дворкіна, розповсюджував її, а кому моя (а такі є :), почитайте інші відгуки), той мою. Чим більше, тим краще. Кожна листівка знайде свою аудиторію, а якщо якійсь людині попадуться обидві, вони можуть одна одну підсилити.

     > Листівка шановної (щиро) Магди навіть не молоко. Це просто мимо каси.
     Смію не погодитися. У тій самій моїй відповіді Франку, ближче до кінця, я повідомляю про реакцію однієї пересічної громадянки. Правда, це не по цій листівці, а по іншій. Однак, шановний МК, повірте, я в курсі про загальні правила "коротше, простіше і т.п.". Але є речі, які в два слова не вкладеш ("Чи ти припинила пити коньяк ранками? Відповідай - так чи ні."). Повторюю, до людей треба ставитися з повагою. А це значить - не тільки кидати їм кілька фраз і очікувати, що вони побіжать щось робити.

     Про всяк випадок хочу запобігти звинуваченням у тому, що сприймаю тільки те, що написала сама. Коли "Майдан" розмістив мою першу листівку, потім до неї було додано ще й листівку "Українця, громадянина України" (якщо я правильно пам'ятаю). Я її знайшла дуже хорошою і розклеїла енну кількість штук.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.12 | МК

      По-перше, Магдо,

      Ви розумна людина і все самі розумієте. Але... Найлегше ми обманюємо... самих себе.

      Листівка Дворкіна майже ідеальна. Його НЕ - чудове. Таке НЕ, як Ви знаєте, завжди викликає протилежну реакцію. Як заборона, стимулює цікавість.
      Дуже хороший хід був, одним словом.

      Про все інше сперечатися не варто. Якщо Ви пишете листівки для власного задоволення, чи щоб зайняти себе чимось, то маєте на те повне право. Пишіть як знаєте, так - щоб сам процес приносив Вам задоволення.

      Якщо ж Вас цікавить ефективність власної роботи, то, все ж, пишіть коротко. І не намагайтеся пояснити людям усе. Дотримуйтесь принципу: Одна листівка - Одна тема

      Успіхів
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.12 | magda

       Re: По-перше, Магдо,

       МК пише:
       > Ви розумна людина і все самі розумієте. Але... Найлегше ми обманюємо... самих себе.
       Якщо Ви такий майстер примітивного психоаналізу, проаналізуйте свої мотиви в обпльовуванні чужої роботи.

       > Якщо Ви пишете листівки для власного задоволення, чи щоб зайняти себе чимось...
       Повірте, у мене є чим зайнятися. Саме тому, гадаю, цими своїми декількома відповідями на Ваші постинги я нейтралізувала їхній (Ваших постингів) негативний вплив на тих, хто їх прочитає, і більше не буду витрачати на Вас час.

       > Якщо ж Вас цікавить ефективність власної роботи, то, все ж, пишіть коротко. І не намагайтеся пояснити людям усе. Дотримуйтесь принципу: Одна листівка - Одна тема
       Я не пояснювала людям УСЕ. Тому і відкинула деякі поправки Франка, тому що вони вже розширювали тему і додавали непотрібні деталі.

       Ефективність моєї роботи я вже бачила по реакції на мої попередні листівки. По зацікавленості і увазі простих людей.
     • 2004.01.12 | Тестер

      Re: Магдо, то пусті суперечки давай закінчений текст

      А куди ділись заклики Бегемота???
      Чому видалили???
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.12 | magda

       Якщо Franko не заперечує, то висить вже закінчений текст

       Тестер пише:
       > А куди ділись заклики Бегемота???
       > Чому видалили???
       Щодо закликів Бегемота, то вони висять, ніхто нічого не видаляв (якщо Ви про його запропоновану листівку).
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.01.12 | Тестер

        Re: Текст не завантажується :-(((( (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.12 | magda

         Перевірила Opera та IE з Win2000. Все працює (-)

        • 2004.01.12 | Franko

         Це архів. Його треба звантажити, розпакувати,тоді запустити Word

         Магдо, чи важиться Вам кілька кілобайтів? По-моєму, справді немає сенсу виставляти його як архів, краще як doc-файл - останні версії експлорера в такім випадку відкриють його як веб-сторінку в тому самому вікні (OLE).
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.01.12 | magda

          Re: Це архів. Його треба звантажити, розпакувати,тоді запустити Word

          Вже завантажила. Просто коли я вивісила першу листівку (її я спочатку вивісила і в архіві, і як документ), за один день набігло стільки народу, що я про всяк випадок щоб bandwidth не відрізали стала вішати тільки архіви.

          Так що якщо у вас нема проблем з архівами, качайте краще їх.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.01.12 | Franko

           А народ.ру обмежує bandwidth?

           І (щоб вже дуже придертися) чому народ.РУ? :-) Тут один класний кадр роздає безкоштовний хостинг на domivka.net. З кадром тим можна домовитися про скріптинг, проінсталювати wiki, в результаті чого над документом зможе зручно працювати маса людей.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2004.01.12 | magda

            Re: А народ.ру обмежує bandwidth?

            Там ніде посилання на обмеження не було, я просто вирішила не ризикувати. В перший день, коли набіг натовп, Майдан розмістив ту листівку у себе, бо зі сторінки погано завантажувалося. РУ я сама не люблю, але скажімо мої "Українські нотатки", які я зробила першими, висять на закордонному хості, там жорсткі обмеження. Тому я і створила другу сторінку. Вузьколобого неприйняття - всруся, але на РУ хоститься не буду - не розумію. Є ресурс. Чому б не використати. Росіяни на мені достатньо заробляють, чому я не повинна скористатися чимось їхнім.

            І за всього мого патріотизму, хоча я б і могла патріотично розміститися на domivka.net, а для тих, хто вже звик до тої адреси, зробити редірект, я цього робити не буду. У бюджеті на цей рік на потреби розвідки виділено більше, ніж за часів СРСР виділяли на всіх дисидентів виділяли. Тоді, звичайно, можна було розраховувати на свідомих стукачів. Але я не буду хоститися на українському сервері. Не те щоб вважала себе таким великим цабе, але є здорове зваження вигод та ризиків ;)

            Щодо роботи над документом, то ми з Вами нормально попрацювали. Вам не здається, що завеликого хаосу слід уникати ;)?

            Franko пише:
            > І (щоб вже дуже придертися) чому народ.РУ? :-) Тут один класний кадр роздає безкоштовний хостинг на domivka.net. З кадром тим можна домовитися про скріптинг, проінсталювати wiki, в результаті чого над документом зможе зручно працювати маса людей.
     • 2004.02.01 | Марко

      Re: Думаю, на кожну каструльку є своя кришка

      Магдо,
      Ну що ви впираєтеся! Ви з бачите, хлопець знає толк в листівках. Перестаньте колупати крейду з припічка, закінчуйте листівку за його порадою, і домовляйтеся про побачення. Я б на вашому місці це давно зробив би хоча б за його розум.
    • 2004.01.12 | S@nya

     Re: сподобалося

     Ви теж праві, такі листівки, як пишете Ви, теж мають бути. Але одне одному не заважає. Населення, що немає доступу до мережи треба ІНФОРМУВАТИ про події, які просто замовчуються або подаються деформовано на ТБ.
     Жодні гучні заклики не подіють, якщо люди не будуть готові їх сприймати.
    • 2004.01.12 | МК

     Да, Маґдо

     Щось я був перегнув.
     Знаєте, місцями у Вас дуже хороші прориви. Просто блискучі.

     Звиняйте
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.12 | magda

      То-то :-))) (-)

  • 2004.01.12 | S@nya

   PDF

   Листівка - суперова.
   Завтра буду на роботі і зможу зробити PDF, якщо ніхто не зробить раніше. Тільки з чого його робити (я бачу, ще будуть зміни)?
   На який ї-мейл надіслати?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.12 | magda

    Re: PDF

    S@nya пише:
    > Листівка - суперова.
    > Завтра буду на роботі і зможу зробити PDF, якщо ніхто не зробить раніше. Тільки з чого його робити (я бачу, ще будуть зміни)?
    > На який ї-мейл надіслати?
    Завтра, коли прийдете на роботу, скачайте файл, я думаю, до того часу зміни утрясуться. :) Вони вже мали місце і файл вже висить змінений.

    Мейл мій, який має бути видно у статусному рядку при наведенні мишею на мій нік :).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.12 | S@nya

     Re: Домовилися. (-)

  • 2004.01.12 | Tom

   Ya b tilky zanimyv "biznesmen" na "pidpryyemets"

   Biznesmen (yak komersant chy dilok) trohy rizke slovo dlya nashogo elektoratu, zdayetsya. Dlya tyh, hto osadzhuye prymiski elektrychky, "businessman" - v pershu chergu toy u kogo kupa zeleni i nova tachka.. Tobto vorog.. Pidpryyemets trohy myakshe.

   A vzagali - OK+
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.12 | magda

    Враховано і вже висить на сайті

    Hello to our friends in Serbia :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.12 | Tom

     Z Novym Rokom:) Srecna Godina!


     I shche odne: ya rozumiyu, shcho vzhe nide pysaty, ale do rechennya Дитина – взагалі щось із області наукової фантастики, ya by dodav "a isnuyuchyy rozmir derzhavnoyi dopomogy po doglyadu za dytynoyu ye znushchannyam nad materynstvom.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.12 | magda

      Ви не повірити, але влізло

      Tom пише:
      > I shche odne: ya rozumiyu, shcho vzhe nide pysaty, ale do rechennya Дитина – взагалі щось із області наукової фантастики, ya by dodav "a isnuyuchyy rozmir derzhavnoyi dopomogy po doglyadu za dytynoyu ye znushchannyam nad materynstvom.

      Фраза настільки хороша, що я знайшла можливість "уплотниться". Дякую, Томе.
  • 2004.01.12 | Боровик

   Це саме те що треба - "ЧИ СТОСУЄТЬСЯ ТЕБЕ ПОЛІТИКА?"

   magda пише:
   ...
   > ТИ – СЕЛЯНИН. Потом та кров’ю вирощені плоди твоєї праці ти змушений продавати за ганебно низьку ціну. Це не залишає тобі можливості засіяти твоє поле на наступний рік, не те що прогодувати сім’ю. Твої малі діти ледве не босі ходять до школи... якщо вони туди ходять. Твої дорослі діти чимдуж тікають до великих міст, або на твоїх очах стають алкоголіками чи наркоманами, тому що влада нічого не робить для розвитку твого села. За приватизацію землі чи будинку з тебе здирають гроші, яких в тебе нема. Та й добре, якщо навіть за гроші все проходить легко і тебе не вижили з твого будинку чи з твоєї ділянки, тому що вона сподобалась якомусь багатію, який має „лапу” в місцевій адміністрації. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.
   - Про ціну, - ціни не є низькими, і варто замінити "за ганебно низьку ціну" на "за копійки".
   Я викинув би слово "наркоманами", бо це не є гострою проблемою для села. А от про алкоголь дуже влучно.

   > ТИ – БІЗНЕСМЕН. Ти спробував відкрити свою справу і врешті-решт, роздавши десятки хабарів, ти зареєстрував своє підприємство. Але після того на твою голову звалилися: пожежна, санепідемстанція, податкова, і добре, що не ВБЕЗ (УБОП). Час від часу ти змушений брати участь у благородній справі облаштування офісу чи розширення автопарку місцевої податкової – або продукцією твого підприємства, або і просто „бабками”. Ти постійно під загрозою відкриття кримінальної справи, бо податки, які перевищують твій прибуток, сплатити неможливо. А ще тобі дуже поталанило, якщо у тебе нема конкурента, у якого є „велика і волохата лапа” там наверху. Бо якщо ти втрапив у таку халепу, тобі доведеться „закривати лавочку”, і добре, якщо ти при цьому залишишся живим. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.
   - Дуже влучно!!!!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.12 | magda

    Re: Дякую і частково враховано

    Боровик пише:

    > - Про ціну, - ціни не є низькими, і варто замінити "за ганебно низьку ціну" на "за копійки".
    Враховано. Через це зекономила рядок і змогла покращити поліграфічний вигляд :) - трохи збільшити заголовок.

    > Я викинув би слово "наркоманами", бо це не є гострою проблемою для села. А от про алкоголь дуже влучно.
    Той, для кого це не є гострою проблемою, з того вистачить і згадки про алкоголь. А от навіть якщо хтось і не селянин, але його дитина - наркоман/ка, то цим ми зачепимо і його.

    Дякую.
   • 2004.01.12 | Tom

    Narkomaniv treba zalyshyty


    [Я викинув би слово "наркоманами", бо це не є гострою проблемою для села]

    Duzhe gostre i bolyuche pytannya same dlya sela, bo selo tse ne lyshe samogon, ale mak i konoplya: peredozuvannya shyrky stalo zvychnym yavyshchem. Tse informatsiya z pershyh vust.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.15 | 123

     Я б все ж прибрав нарокманів

     Текст фактично такий: "твої діти - наркомани". Якщо мої діти -- не наркомани і близько, то це якось образливо для мене виявляється. Що я виховав дітей-наркоманів. Наркомани в нас сприймаються здебільшого не як нещасні люди, а в одному загоні з крадіями і грабіжниками.

     Тобто я переймаюсь тим, щоб не вийшло так, що цей текст образить того, хто читатиме.

     Мені так здається. Але я не маю практичного досвіду спілкування з селянами щодо цього.
   • 2004.01.12 | Михайло Свистович

    Re: Не читав, але 5 копійок вставлю.

    Боровик пише:
    > Я викинув би слово "наркоманами", бо це не є гострою проблемою для села. А от про алкоголь дуже влучно.

    Більшість населення живе в містах, і на барикадах (а ми ж там мріємо побачити "споживачів" наших листівок) буде більшість людей з міст (не тому, що селяни гірші, а тому, що і агітація до села дійде менше ніж до міста, і комплектувати "похідні групи" легше в містах). А вже навіть в таких невеликих як Ірпінь проблема наркоманії є просто величезною.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.12 | Боровик

     Спочатку прочитайте... :)

     Це стосується тільки в зверненні до селян. Там же відносно цін, якщог ірпінці прочитають про ціни то не будуть щасливішими...
   • 2004.01.12 | Боровик

    Переконали, "наркоманів" залишаємо. (-)

  • 2004.01.12 | Бегемот Замбезький

   Магдо, звертаюсь до Вас.

   Ви чудово все написали.

   1. Тепер зробіть з перших 5-ти тез листівку
   з тими самими 5-ма тезами, але максимум про 3 рядки кожна теза і
   в кінці висновок-заклик на 2-3 коротких речення. Все має розмістися
   на 1 сторінку формату А4.

   2. Повний текст допрацюйте, розширте .... зробіть з нього те чим він
   по суті є - статтю. Назвіть цю статтю відповідним чином (або листівку назвіть, якщо назви статті міняти не хочете).

   В якості прикладу подивіться на головній сторінці Майдану в рубрику
   "Реформи Кучми: наша позиція", ось прямий лінк http://maidan.org.ua/n/draft/1049987810
   там побачите мої Листівку і Пам'ятку(=статтю), що були написані в квітні 2003
   як реакція на першу ініціативу презіка.


   3. Перекладіть все російською.

   Потім ми звернемось до Майдан-Інформу щоб вони замінили на першій
   сторінці всі ті застарілі матеріали на ті, що ми приготували і що
   будуть надходити. На першу сторінку Майдану ходять дуже багато
   людей (на форуми на порядок менше) і звідти це все розійдеться.

   З повагою,
   Бегемот.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.12 | Майдан-ІНФОРМ

    Додайте все це в ту гілку

    Про реформи на Розробках. Або нову відкрийте як то "Реформи Кучми 2004". Те і прилінкуємо на першу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.12 | Бегемот Замбезький

     Відкрив нову гілку в Розробках: "Реформи Кучми 2004". Додавати

     до старої не можу, бо немаю доступу. Та й не потрібно додавати, бо
     там все застаріло. Папік з весни далеко продвінулся по путі на
     трєтій срок, падла.

     Майдан-ІНФОРМ пише:
     > Про реформи на Розробках. Або нову відкрийте як то "Реформи Кучми 2004". Те і прилінкуємо на першу.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.13 | Майдан-ІНФОРМ

      Тягніть туди і інші листівки

      Чи то інших заохочуйте ставити. Я прилінкував на першу.
   • 2004.01.12 | Бегемот Замбезький

    Магдо, звертаюсь до Вас ще раз.

    нас випередив. То ж я вже відкрив нову рубріку
    "Реформи Кучми 2004" в гілці Розробки. Вніс туди свою листівку
    українською та російською. Ви також внесіть.

    Майдан-Інформ зробить лінк туди з головної сторінки і ця
    рубріка замінить стару "Реформи Кучми: наша позиція" про яку
    я Вам писав і яка зараз висить зверху на головній.(А може
    вже і не висить, якщо Ви це читаєте вранці).
   • 2004.01.13 | magda

    Re: Магдо, звертаюсь до Вас.

    Тррхи пізніше. Мені ще іноді і працювати треба :(
  • 2004.01.12 | технолог

   СЕНС ЛИСТІВКИ ???

   Я низько вклоняюсь перед автором за створений текст...
   Але...
   Змушений почати з того, що листівка, це, умовно кажучи, прапор, або прапорець, з яким носій його приходить до тієї людини, на підтримку якої він (носій) розраховує.
   Бо тільки гуртом батька б'ють...

   Для справжнього політика, який йде за підтримкою до людей, бо без неї він не політик і не може реалізувати свої (себто людські) ідеї та прагнення - створюється ПРОМОВА (аглицький варіант - МЕСАДЖ).
   Це повідомлення, яке виходить з глибини душі та серця, яким палає політик, він несе жодня, жогодини, щохвилини до тих людей, до яких він приходить за підтримкою...
   Це для його команди цей МЕСАДЖ може навіть приїстися, але є невеличке але - політик щоразу приходить до нової аудиторії, вона знову і знову сприймає, або не сприймає, цей заклик душі, який їй принесли. Щоразу цей месадж оновлюється у душі його носія, бо він знову і знову переживає його разом з своїми потенційними прихильниками...

   І саме таким шляхом обидві сторони стають спільниками у відстоюванні спільної ідеї, яка народилася у живій співтворчості політика та його авдиторії...
   В ідеалі за ці переконання вони готові піти на битву і вмерти, аби ця ідея продовжувала жити...

   Пані Магдо!
   Кому Ви створили цю листівку, коли, у якій команді, за яку ідею і хто з політиків піде з нею до людей?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.13 | magda

    Re: СЕНС ЛИСТІВКИ ???

    технолог пише:

    > Змушений почати з того, що листівка, це, умовно кажучи, прапор, або прапорець, з яким носій його приходить до тієї людини, на підтримку якої він (носій) розраховує.
    > Для справжнього політика, який йде за підтримкою до людей, бо без неї він не політик і не може реалізувати свої (себто людські) ідеї та прагнення - створюється ПРОМОВА (аглицький варіант - МЕСАДЖ).
    > Це повідомлення, яке виходить з глибини душі та серця, яким палає політик, він несе жодня, жогодини, щохвилини до тих людей, до яких він приходить за підтримкою...
    Ви так і не зрозуміли. Ця листівка - підготовувальний варіант до того, щоб люди взагалі стали слухати той МЕСАДЖ, з яким до них прийде політик. Потрібна певна послідовність дій. Народ аполітичний. Щоб він взагалі став слухати політиків, треба, щоб він розумів, яке відношення до ЙОГО життя мають всі ці месаджі.

    > Пані Магдо!Кому Ви створили цю листівку,
    Всім

    >коли
    в ніч з неділі на понеділок

    >у якій команді
    сама, а потім у цій гілці було внесено правки

    >за яку ідею
    за ідею того, що треба включати народ в політичні процеси, оскільки державний устрій базується на народові. Без участі народу з державного устрою виходить пшик, що ми і спостерігаємо.

    >і хто з політиків піде з нею до людей?
    з цією листівкою до людей мають іти не політики, а люди. Я розумію, що Ви як технолог звикли обслуговувати тільки ланку "політики-народ" та розробляти месаджі. Але окрім ланок між сферами, є ще оформлення цих сфер. Повторюю, листівка розрахована як ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП до того, коли політики підуть з чимось до людей. Щоб це щось не відскакувало як горох від стінки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.13 | технолог

     Re: СЕНС ЛИСТІВКИ ???

     magda пише:
     >
     > > Пані Магдо!Кому Ви створили цю листівку,
     > Всім
     >
     > >коли
     > в ніч з неділі на понеділок
     >
     > >у якій команді
     > сама, а потім у цій гілці було внесено правки
     >
     > >за яку ідею

     Вельмишановна Пані!
     При всій повазі до Вас, страшенно не люблю пересмикувань...
     І Вам, тим більше, за Вашим рівнем, це не личить.
     Моє питання ставилось гранично просто: "Пані Магдо!
     Кому Ви створили цю листівку, коли, у якій команді, за яку ідею і хто з політиків піде з нею до людей?"
     Пояснюю, якщо не зрозуміли - хто з політиків, коли, у якій команді, з якою метою підніме створений Вами прапор і піде з ним до людей???

     >
     > >і хто з політиків піде з нею до людей?
     > з цією листівкою до людей мають іти не політики, а люди. Я розумію, що Ви як технолог звикли обслуговувати тільки ланку "політики-народ" та розробляти месаджі. Але окрім ланок між сферами, є ще оформлення цих сфер. Повторюю, листівка розрахована як ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП до того, коли політики підуть з чимось до людей. Щоб це щось не відскакувало як горох від стінки.

     Я як технолог звик працювати фахово...
     Чомусь, маю надію, Ви як жінка, підете робити зачіску не до Ющенка, мене чи Свистовича, а до перукаря, і то не всякого, а того, що зміг відповідати Вашим сподіванням щодо задуманої зачіски, бо якщо він не догодив - наступного разу виникає проблема - може змінити перукаря...
     Так само в кожної жінки, яка слідкує за собою є свій косметолог, гінеколог, навіть на базарі вона купляє молоко та овочі у одних і тих же продавців...
     Тому не треба пересмикувати - я не звик нікого "обслуговувати", бо свідомий того, що роблю як фахівець.
     І тут зовсім не місце читати лекції про те, до чого і як пишуться матеріали, після яких і перед якими заходами вони пишуться, як відбувається цілий комплекс подій, який передує інформаційному матеріалу,або так званому "месаджу",що відбувається після цього, як коригується подальша діяльність в залежності від реакції оточуючого середовища на дії команди (враховуючи навіть зміни погоди та довжину світлового дня та ночі, припливи, та відпливи, фази Місяця, ламер'с муун і т.і.).
     Ви ж бо не така розумово нездібна, як намагаєтєсь видатись,
     НА ВІДМІНУ ВІД КОМАНД ТАК ЗВАНОЇ ОПОЗИЦІЇ...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.14 | magda

      Re: СЕНС ЛИСТІВКИ ???

      технолог пише:
      > magda пише:
      > >

      > Пояснюю, якщо не зрозуміли - хто з політиків, коли, у якій команді, з якою метою підніме створений Вами прапор і піде з ним до людей???
      Ну от Луценко вже підняв прапор. Ще питання будуть? Ви читайте гілку, перш ніж постити ні про що.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.14 | технолог

       Re: СЕНС ЛИСТІВКИ ???

       magda пише:
       > технолог пише:
       > > magda пише:
       > > >
       >
       > > Пояснюю, якщо не зрозуміли - хто з політиків, коли, у якій команді, з якою метою підніме створений Вами прапор і піде з ним до людей???
       > Ну от Луценко вже підняв прапор. Ще питання будуть? Ви читайте гілку, перш ніж постити ні про що.


       Вражаючо!!!
       Але повторю втретє:
       Вельмишановна Пані!
       При всій повазі до Вас, страшенно не люблю пересмикувань...
       І Вам, тим більше, за Вашим рівнем, це не личить.
       Моє питання ставилось гранично просто: "Пані Магдо!
       Кому Ви створили цю листівку, коли, у якій команді, за яку ідею і хто з політиків піде з нею до людей?"
       Пояснюю, якщо не зрозуміли - хто з політиків, коли, у якій команді, з якою метою підніме створений Вами прапор і піде з ним до людей???

       Може таки спробуєте відповісти по суті, ніж постити ні про що, бо Луценка я читав у цій гілці...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.01.14 | magda

        Технологія технолога зрозуміла. Ignore (-) :-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.14 | технолог

         Re:Ignore (-) :-) Це теж зрозуміло(+)

         Шановна Паненка!
         Якщо нічого сказати -= найпростіше, що може зробити жінка - це розвернутися до співрозмовника кормою, нічого не пояснюючи...
         Але ж як це не фахово для людини, яка вважає себе фахівцем з комунікації...
         І ще й претендує на нові можливості комунікування з звичайними людьми...
         А якщо вони під час розмови почнуть питати щось незручне, або матюкатися з приводу чи без?
         Якою частиною тіла до них будете розвертатися, щоб їх притягнути на свій бік???
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.01.14 | Боровик

          Re:Ignore (-) :-) Це теж зрозуміло(+)

          Чого чого, але у цієї пані є чого сказати і вона це довела самим існуванням даної гілки, яка цілком і повністю "на її совісті".
          А ви даєте такі запитання, які не потребують відповіді. принаймі в цій гілці.
          технолог пише:
          > Шановна Паненка!
          > Якщо нічого сказати -= найпростіше, що може зробити жінка - це розвернутися до співрозмовника кормою, нічого не пояснюючи...
          > Але ж як це не фахово для людини, яка вважає себе фахівцем з комунікації...
          > І ще й претендує на нові можливості комунікування з звичайними людьми...
          > А якщо вони під час розмови почнуть питати щось незручне, або матюкатися з приводу чи без?
          > Якою частиною тіла до них будете розвертатися, щоб їх притягнути на свій бік???
  • 2004.01.15 | Рюген

   Масса стилістичних помилок. В обох версіях (У.-Р.)

   magda пише:
   >
   > ЧИ СТОСУЄТЬСЯ ТЕБЕ ПОЛІТИКА?
   >
   > ТИ – ПЕНСІОНЕР. Нещодавно влада кинула тобі подачку – „підвищення пенсій”. Але все було з’їдене підвищенням цін на ліки та хліб. Уряд запевняв тебе, що не міг вплинути на ситуацію на ринку хліба, – то, мовляв, все ринкові сили. Але правда в тому, що той ринок знаходиться в руках кількох спекулянтів. Вони не допускають на нього конкуренцію, яка би тримала ціни у вузді. Не пускати чужих їм допомагає їхній „дах” – влада. З нею і діляться надприбутками. А відтак і з барського плеча можна підкинути тобі декілька гривень пенсії. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.
   >
   Краще написати "Але вона була з'їдена (або краще - поглинута)".
   Не "не допускають на ринок конкуренцію" а "не допускають на такому ринкові конкуренції" - конкуренція - не один з гравців, а правило гри. І якщо правило викривляється то й ринок сумнівний.
   В російському варіанті краще не "кинули", а "бросили", а еще лучше - "швырнули".
   > ТИ – СЕЛЯНИН. Потом та кров’ю вирощені плоди твоєї праці ти змушений продавати за ганебно низьку ціну. Це не залишає тобі можливості засіяти твоє поле на наступний рік, не те що прогодувати сім’ю. Твої малі діти ледве не босі ходять до школи... якщо вони туди ходять. Твої дорослі діти чимдуж тікають до великих міст, або на твоїх очах стають алкоголіками чи наркоманами, тому що влада нічого не робить для розвитку твого села. За приватизацію землі чи будинку з тебе здирають гроші, яких в тебе нема. Та й добре, якщо навіть за гроші все проходить легко і тебе не вижили з твого будинку чи з твоєї ділянки, тому що вона сподобалась якомусь багатію, який має „лапу” в місцевій адміністрації. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.
   >
   Тут коментар не стилістичний - якщо так важко дається, може не варто й робити? (Вибачайте, не втримався). Щось передали куті поту й крові.
   > ТИ – ЛІКАР ЧИ ВЧИТЕЛЬ. Вирішивши колись присвятити своє життя служінню людям, ти не розумієш, чому за це тобі віддячили мізерною зарплатою. Та й ту не виплачують місяцями. Ти чуєш від влади, що в бюджеті немає коштів на підвищення зарплат. Але правда в тому, що у 2003 році уряд зміг повністю наповнити бюджет, в тому числі і твоїми податками. А от грошей з цього бюджету недовиплачено на 20%. Це – десять мільярдів гривень, які зникли невідомо куди. Контролюючі органи мовчать, а на протести опозиційних депутатів у відповідь – тиша. Ці гроші недоплатили тобі. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.
   >
   > ТИ – СТУДЕНТ. Тобі все ж вдалося поступити, і ми не будемо припускати, скільки тобі це коштувало, бо в кожному ВНЗ „розцінки” різні. Але і після вступу витрати не закінчилися. Вони звалюються на твою голову щопівроку, тому що твої викладачі (див. попередній пункт) отримують мізерну зарплату, а їм теж треба якось жити. Але насамперед ти не знаєш, що чекає на тебе після закінчення навчання. Сотні тисяч молодих людей не можуть знайти роботу, тому що в країні не працюють підприємства, розвалені цілі галузі господарства. Молоді сім’ї не можуть знайти собі житло. Дитина – взагалі щось із області наукової фантастики. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.
   >
   Знову не стилістичне. А Ви не припускаєте, що є студенти, які вчаться без хабарів? І що така листівка їх принижує? Чи такі студенти для націоналістичної пропаганди - втрачені?
   > ТИ – БІЗНЕСМЕН. Ти спробував відкрити свою справу і врешті-решт, роздавши десятки хабарів, ти зареєстрував своє підприємство. Але після того на твою голову звалилися: пожежна, санепідемстанція, податкова, і добре, що не ВБЕЗ (УБОП). Час від часу ти змушений брати участь у благородній справі облаштування офісу чи розширення автопарку місцевої податкової – або продукцією твого підприємства, або і просто „бабками”. Ти постійно під загрозою відкриття кримінальної справи, бо податки, які перевищують твій прибуток, сплатити неможливо. А ще тобі дуже поталанило, якщо у тебе нема конкурента, у якого є „велика і волохата лапа” там наверху. Бо якщо ти втрапив у таку халепу, тобі доведеться „закривати лавочку”, і добре, якщо ти при цьому залишишся живим. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.
   >
   Українською "благородний" - "шляхетний". І не варто змішувати слова "шляхетний" та "бабки". Вони стилістично абсолютно неузгоджені і листівка набуває дедалі брутально-розв'язнішого тону.
   > Якщо ти не потрапив у перераховані категорії, все одно майже кожна сфера твого життя знаходиться у прямій залежності від політики. Політика створює умови, в яких змушений жити і працювати кожний з нас. І ти напевно відчуваєш, що умови, які оточують тебе, могли би бути і кращими. Але тобі або було все одно, або ти був занадто зайнятий своїми повсякденними проблемами. І владна верхівка скористалася своєю безконтрольністю – тобто ТВОЄЮ мовчанкою і ТВОЄЮ пасивністю. Можливо, ти цього не помітив, але зараз настав момент, коли вирішиться – чи Україна все-таки отримає шанс стати нормальною країною, чи ми всі продовжимо шлях у прірву.
   >
   > Ми пов’язані з політикою не тільки через те, що влада визначає умови, в яких ми живемо і працюємо. МИ – ГРОМАДЯНИ – ОБИРАЄМО ЦЮ ВЛАДУ. Вибори – механізм, завдяки якому ми можемо змінити тих, хто не впорався із завданням розвитку держави. Але з наближенням президентських виборів Президент Кучма разом з олігархічними кланами, які під його прикриттям вже майже десять років грабують країну, опинилися перед перспективою втратити все.
   >
   > Боячись втратити владу, вони придумали спосіб уникнути програшу. Ти багато чув останнім часом про цей спосіб. Це – так звана „політична реформа” – зміни до Конституції України. Розроблені „головним юристом” країни, керівником Адміністрації Президента Віктором Медведчуком, ці зміни мають на меті одне – увіковічити кучмізм.
   >
   Краще замість "придумали" - "вигадали" або "винайшли". "Увековечить" по русски - "увічнити" українською. (Де була та Галімпіяда?)
   > 24 грудня минулого року сталася подія, яка має шанс навіки залишити Україну в болоті корупції, олігархії та державного грабіжництва. Президентська команда, відчуваючи, що їй слід встигнути якнайшвидше змінити правила гри на свою користь, з порушенням десятків норм регламенту поставила на голосування проект змін до Конституції, до якого в останній момент було внесено близько 50 поправок. Опозиція вимагала дотримати норми регламенту, яким відводиться певний час для ознайомлення з документом, за яким як-ніяк потім треба жити усій країні. Ти безумовно чув у підконтрольних Медведчуку і команді новинах брехню про те, як сяка-така опозиція блокує проведення демократичних змін. Насправді ж вона лише намагалася уникнути прийняття кота в мішку, за який чомусь вимагали проголосувати тут і зараз. Демократичні зміни не програли би, якби над ними нормально попрацювали ще декілька тижнів. А от владна верхівка програла би – бо час президентських виборів наближається невблаганно. І для Кучми і Ко. життєво необхідно було встигнути зробити так, щоб виборів не було. Щоб ти не зміг скористатися своїм правом скинути владу, яка п’є з тебе кров.
   > Не "має шанс" - це стилістично сподівання на щось краще, а "загрожує", або нейтрально "створює (реальну) передумову"
   > Тому що законопроект, за який 24 грудня 2003 р. шляхом підняття рук проголосувало близько 100-120 депутатів так званої „більшості” (оголосили, що проголосувало 276), віднімає у тебе право обирати Президента і передає це право Верховній Раді. Президент з усім підконтрольним йому адмінресурсом силою і підкупом допомагатиме обирати в парламент олігархів, а вони в свою чергу обиратимуть Президента. За новим математичним правилом: 100=276. Коло замкнулося. В державній системі, яку придумав Медведчук, місця для народу, який згідно з чинною Конституцією є ЄДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВЛАДИ В КРАЇНІ, не залишилося.
   >
   "Підконтрольним йому адмінресурсом" - тавтологія. Як може бути непідконтрольний президенту адмінресурс?
   > НЕВЖЕ ТИ ЦЕ СТЕРПИШ? Невже тобі байдуже твоє майбутнє і майбутнє твоїх дітей?
   >
   > У тебе може бути стосовно цього всього кілька заперечень:
   >
   > 1. Мене це зовсім не стосується.
   > Давно було сформульовано банальну істину про те, що якщо ти не займаєшся політикою, дуже скоро політика займеться тобою. Ти можеш не бачити прямого зв’язку, але коли тебе викидає зі свого кабінету чиновник-бюрократ, коли ти змушений працювати за копійки, коли в твоєму домі взимку немає опалення, коли ти без хабара ніде не можеш добитися того, на що нібито маєш право, – це тобі передає привіт політика, в яку ти не втручався і якою не цікавився.
   "Хабар" р.в. - "хабаря"
   > 2. Навіщо підтримувати опозиційних політиків? Вони такі самі, як і теперішня влада – тільки хочуть дорватися до годівниці.
   > Сьогодні ти маєш захистити не опозиційні політичні сили, а своє право сказати „ні” БУДЬ-ЯКІЙ політичній силі, яка використовуватиме владу для задоволення власних потреб, а не для служіння народу.
   > 3. У влади все одно все давно схоплено. Нічого не можна змінити, я лише накличу на свою голову неприємності.
   > На це і розраховує влада, вкладаючи тобі цю думку за допомогою усіх засобів масової інформації, які тільки можуть мобілізувати олігархи. Звідусіль ти чуєш заклинання: „треба зберегти стабільність”, „влада зараз сильна і не дасть розхитати українського човна”. Але стабільність зараз означатиме: для Президента – стабільність його прибутків та його абсолютної влади, для тебе і для всієї країни – стабільне сповзання в кризу.
   > Знай, що твій голос щось да важить. Що поряд з тобою є інші люди, які готові діяти. Що корумпована антинародна влада сильна лише до тих пір, поки ми вважаємо себе слабкими.
   Не "да", а "та".
   > Знай, що влада знахабніла вже настільки, що тільки серйозна хвиля народного гніву зможе зупинити її від остаточної руйнації країни. Ми не можемо сподіватися, що Кучма та його поплічники тихо й мирно підуть самі, – їх до цього треба змусити. І зробити це ми зможемо тільки разом. Цікався роботою опозиційних політичних партій. Бери участь в акціях протесту. Роз’яснюй своїм друзям і знайомим, які поки що залишаються пасивними, наскільки важливо зараз – для всіх нас – бути ГРОМАДЯНАМИ, а не просто частиною населення.
   > ЗНАЙ, ЩО МАЙБУТНЄ ТВОЄ І ТВОЇХ ДІТЕЙ В ЦІЙ КРАЇНІ ЗАЛЕЖИТЬ ТІЛЬКИ ВІД ТЕБЕ.
   >
   ---------------------------------------------------------
   Загальне зауваження: все-таки до пенсіонера, вчителя, врача, та й селянина не варто звертатися на "ти". Це кидається у вічі і викликає певну ніяковість. "Не тикай, бо зламаєш!". Ще одне: скрізь передбачається чоловічий рід. Це також недобре. Можна було б переробити фрази так, щоб вони були статево рівноправні.
   ----------------------------------------------------------
   Загалом добрий підсумок того, до чого призвела "незалежність"
   ---------------------------------------------------------------
   > Ця листівка розповсюджується небайдужими громадянами незалежно від будь-якої політичної сили. Якщо у Вас є можливість, зробіть з неї декілька копій та роздайте своїм друзям та знайомим. Що більше людей усвідомлять свої громадянські права і можливості, то легше нам буде перетворити Україну на демократичну і процвітаючу країну. Джерело листівки: http://uaflyer.narod.ru.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.15 | magda

    Займуся у 2-й половині дня. Дещо врахую. Не зі всім згідна (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.15 | Рюген

     Up 2 you. Ваша листівка - Вам і враховувати. (-)

   • 2004.01.15 | пан Roller

    Тепереча зрозумило чому саме господин Рюген не хоче буты паном.


    Так вы владеете блестяще не только математикой, но и мовой?

    Жак

    Brgds
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.15 | 123

    Re: Масса стилістичних помилок. В обох версіях (У.-Р.)

    Я коли перекладав - читав уважно. Тому дозволю собі прокоментувати.

    Рюген пише:
    > magda пише:
    > >
    > > ЧИ СТОСУЄТЬСЯ ТЕБЕ ПОЛІТИКА?
    > >
    > > ТИ – ПЕНСІОНЕР. Нещодавно влада кинула тобі подачку – „підвищення пенсій”. Але все було з’їдене підвищенням цін на ліки та хліб. Уряд запевняв тебе, що не міг вплинути на ситуацію на ринку хліба, – то, мовляв, все ринкові сили. Але правда в тому, що той ринок знаходиться в руках кількох спекулянтів. Вони не допускають на нього конкуренцію, яка би тримала ціни у вузді. Не пускати чужих їм допомагає їхній „дах” – влада. З нею і діляться надприбутками. А відтак і з барського плеча можна підкинути тобі декілька гривень пенсії. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.
    > >
    > Краще написати "Але вона була з'їдена (або краще - поглинута)".

    Так, в оригіналі не ідеально. Але цілком прийнятно.

    > Не "не допускають на ринок конкуренцію" а "не допускають на такому ринкові конкуренції" - конкуренція - не один з гравців, а правило гри. І якщо правило викривляється то й ринок сумнівний.

    Можна залишити так як в оригіналі, хоча й дещо костурбато. Конкуренція є явищем, яке можна блокувати. ІМНО, можна нічого не виправляти.

    > В російському варіанті краще не "кинули", а "бросили", а еще лучше - "швырнули".

    Швырнули - что-то уж слишком сильно.

    > > ТИ – СЕЛЯНИН. Потом та кров’ю вирощені плоди твоєї праці ти змушений продавати за ганебно низьку ціну. Це не залишає тобі можливості засіяти твоє поле на наступний рік, не те що прогодувати сім’ю. Твої малі діти ледве не босі ходять до школи... якщо вони туди ходять. Твої дорослі діти чимдуж тікають до великих міст, або на твоїх очах стають алкоголіками чи наркоманами, тому що влада нічого не робить для розвитку твого села. За приватизацію землі чи будинку з тебе здирають гроші, яких в тебе нема. Та й добре, якщо навіть за гроші все проходить легко і тебе не вижили з твого будинку чи з твоєї ділянки, тому що вона сподобалась якомусь багатію, який має „лапу” в місцевій адміністрації. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.
    > >
    > Тут коментар не стилістичний - якщо так важко дається, може не варто й робити? (Вибачайте, не втримався). Щось передали куті поту й крові.

    Так, це "потом і кров*ю" мені теж не подобалося. Взагалі, загальне зауваження -- надто пафосно. Але Магда запевняла, що вона фахівець у цій справі. І я подумав -- може, це так навмисно треба, щоб було краще.

    На мій смак -- Рюген правий. Було б краще "Важкою працею".

    > > ТИ – ЛІКАР ЧИ ВЧИТЕЛЬ. Вирішивши колись присвятити своє життя служінню людям, ти не розумієш, чому за це тобі віддячили мізерною зарплатою. Та й ту не виплачують місяцями. Ти чуєш від влади, що в бюджеті немає коштів на підвищення зарплат. Але правда в тому, що у 2003 році уряд зміг повністю наповнити бюджет, в тому числі і твоїми податками. А от грошей з цього бюджету недовиплачено на 20%. Це – десять мільярдів гривень, які зникли невідомо куди. Контролюючі органи мовчать, а на протести опозиційних депутатів у відповідь – тиша. Ці гроші недоплатили тобі. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.
    > >
    > > ТИ – СТУДЕНТ. Тобі все ж вдалося поступити, і ми не будемо припускати, скільки тобі це коштувало, бо в кожному ВНЗ „розцінки” різні. Але і після вступу витрати не закінчилися. Вони звалюються на твою голову щопівроку, тому що твої викладачі (див. попередній пункт) отримують мізерну зарплату, а їм теж треба якось жити. Але насамперед ти не знаєш, що чекає на тебе після закінчення навчання. Сотні тисяч молодих людей не можуть знайти роботу, тому що в країні не працюють підприємства, розвалені цілі галузі господарства. Молоді сім’ї не можуть знайти собі житло. Дитина – взагалі щось із області наукової фантастики. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.
    > >
    > Знову не стилістичне. А Ви не припускаєте, що є студенти, які вчаться без хабарів? І що така листівка їх принижує? Чи такі студенти для націоналістичної пропаганди - втрачені?

    Теж думав про це. Такі студенти є, безперечно. Але я не думаю, що текст їх ображатиме. Просто це постріл повз мішень. Листівка не влучить.

    Можливо, є сенс взагалі цей фрагмент викинути.

    > > ТИ – БІЗНЕСМЕН. Ти спробував відкрити свою справу і врешті-решт, роздавши десятки хабарів, ти зареєстрував своє підприємство. Але після того на твою голову звалилися: пожежна, санепідемстанція, податкова, і добре, що не ВБЕЗ (УБОП). Час від часу ти змушений брати участь у благородній справі облаштування офісу чи розширення автопарку місцевої податкової – або продукцією твого підприємства, або і просто „бабками”. Ти постійно під загрозою відкриття кримінальної справи, бо податки, які перевищують твій прибуток, сплатити неможливо. А ще тобі дуже поталанило, якщо у тебе нема конкурента, у якого є „велика і волохата лапа” там наверху. Бо якщо ти втрапив у таку халепу, тобі доведеться „закривати лавочку”, і добре, якщо ти при цьому залишишся живим. ВСЕ ЦЕ – ПОЛІТИКА.
    > >
    > Українською "благородний" - "шляхетний". І не варто змішувати слова "шляхетний" та "бабки". Вони стилістично абсолютно неузгоджені і листівка набуває дедалі брутально-розв'язнішого тону.

    Я би зробив загальне зауваження -- слів типу "бабки" і "лапа" забагато. Можливо, Магда погодиться замінити "бабки" хоча б на "готівку" (а російською на "нал").

    > > Якщо ти не потрапив у перераховані категорії, все одно майже кожна сфера твого життя знаходиться у прямій залежності від політики. Політика створює умови, в яких змушений жити і працювати кожний з нас. І ти напевно відчуваєш, що умови, які оточують тебе, могли би бути і кращими. Але тобі або було все одно, або ти був занадто зайнятий своїми повсякденними проблемами. І владна верхівка скористалася своєю безконтрольністю – тобто ТВОЄЮ мовчанкою і ТВОЄЮ пасивністю. Можливо, ти цього не помітив, але зараз настав момент, коли вирішиться – чи Україна все-таки отримає шанс стати нормальною країною, чи ми всі продовжимо шлях у прірву.
    > >
    > > Ми пов’язані з політикою не тільки через те, що влада визначає умови, в яких ми живемо і працюємо. МИ – ГРОМАДЯНИ – ОБИРАЄМО ЦЮ ВЛАДУ. Вибори – механізм, завдяки якому ми можемо змінити тих, хто не впорався із завданням розвитку держави. Але з наближенням президентських виборів Президент Кучма разом з олігархічними кланами, які під його прикриттям вже майже десять років грабують країну, опинилися перед перспективою втратити все.
    > >
    > > Боячись втратити владу, вони придумали спосіб уникнути програшу. Ти багато чув останнім часом про цей спосіб. Це – так звана „політична реформа” – зміни до Конституції України. Розроблені „головним юристом” країни, керівником Адміністрації Президента Віктором Медведчуком, ці зміни мають на меті одне – увіковічити кучмізм.
    > >
    > Краще замість "придумали" - "вигадали" або "винайшли". "Увековечить" по русски - "увічнити" українською. (Де була та Галімпіяда?)

    Винайшли і увічнили. Я "за".

    > > 24 грудня минулого року сталася подія, яка має шанс навіки залишити Україну в болоті корупції, олігархії та державного грабіжництва. Президентська команда, відчуваючи, що їй слід встигнути якнайшвидше змінити правила гри на свою користь, з порушенням десятків норм регламенту поставила на голосування проект змін до Конституції, до якого в останній момент було внесено близько 50 поправок. Опозиція вимагала дотримати норми регламенту, яким відводиться певний час для ознайомлення з документом, за яким як-ніяк потім треба жити усій країні. Ти безумовно чув у підконтрольних Медведчуку і команді новинах брехню про те, як сяка-така опозиція блокує проведення демократичних змін. Насправді ж вона лише намагалася уникнути прийняття кота в мішку, за який чомусь вимагали проголосувати тут і зараз. Демократичні зміни не програли би, якби над ними нормально попрацювали ще декілька тижнів. А от владна верхівка програла би – бо час президентських виборів наближається невблаганно. І для Кучми і Ко. життєво необхідно було встигнути зробити так, щоб виборів не було. Щоб ти не зміг скористатися своїм правом скинути владу, яка п’є з тебе кров.
    > > Не "має шанс" - це стилістично сподівання на щось краще, а "загрожує", або нейтрально "створює (реальну) передумову"

    Просто "може" чому б не сказати? Здається, в рос. варіанті я так і зробив.

    > > Тому що законопроект, за який 24 грудня 2003 р. шляхом підняття рук проголосувало близько 100-120 депутатів так званої „більшості” (оголосили, що проголосувало 276), віднімає у тебе право обирати Президента і передає це право Верховній Раді. Президент з усім підконтрольним йому адмінресурсом силою і підкупом допомагатиме обирати в парламент олігархів, а вони в свою чергу обиратимуть Президента. За новим математичним правилом: 100=276. Коло замкнулося. В державній системі, яку придумав Медведчук, місця для народу, який згідно з чинною Конституцією є ЄДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВЛАДИ В КРАЇНІ, не залишилося.
    > >
    > "Підконтрольним йому адмінресурсом" - тавтологія. Як може бути непідконтрольний президенту адмінресурс?

    ІМХО можна залишити як є. Так зрозуміліше для загалу.

    > > НЕВЖЕ ТИ ЦЕ СТЕРПИШ? Невже тобі байдуже твоє майбутнє і майбутнє твоїх дітей?
    > >
    > > У тебе може бути стосовно цього всього кілька заперечень:
    > >
    > > 1. Мене це зовсім не стосується.
    > > Давно було сформульовано банальну істину про те, що якщо ти не займаєшся політикою, дуже скоро політика займеться тобою. Ти можеш не бачити прямого зв’язку, але коли тебе викидає зі свого кабінету чиновник-бюрократ, коли ти змушений працювати за копійки, коли в твоєму домі взимку немає опалення, коли ти без хабара ніде не можеш добитися того, на що нібито маєш право, – це тобі передає привіт політика, в яку ти не втручався і якою не цікавився.
    > "Хабар" р.в. - "хабаря"

    Словник АН УРСР дає "хабара".

    > > 2. Навіщо підтримувати опозиційних політиків? Вони такі самі, як і теперішня влада – тільки хочуть дорватися до годівниці.
    > > Сьогодні ти маєш захистити не опозиційні політичні сили, а своє право сказати „ні” БУДЬ-ЯКІЙ політичній силі, яка використовуватиме владу для задоволення власних потреб, а не для служіння народу.
    > > 3. У влади все одно все давно схоплено. Нічого не можна змінити, я лише накличу на свою голову неприємності.
    > > На це і розраховує влада, вкладаючи тобі цю думку за допомогою усіх засобів масової інформації, які тільки можуть мобілізувати олігархи. Звідусіль ти чуєш заклинання: „треба зберегти стабільність”, „влада зараз сильна і не дасть розхитати українського човна”. Але стабільність зараз означатиме: для Президента – стабільність його прибутків та його абсолютної влади, для тебе і для всієї країни – стабільне сповзання в кризу.
    > > Знай, що твій голос щось да важить. Що поряд з тобою є інші люди, які готові діяти. Що корумпована антинародна влада сильна лише до тих пір, поки ми вважаємо себе слабкими.
    > Не "да", а "та".

    "Щось да важить"? Так це правильно...

    > > Знай, що влада знахабніла вже настільки, що тільки серйозна хвиля народного гніву зможе зупинити її від остаточної руйнації країни. Ми не можемо сподіватися, що Кучма та його поплічники тихо й мирно підуть самі, – їх до цього треба змусити. І зробити це ми зможемо тільки разом. Цікався роботою опозиційних політичних партій. Бери участь в акціях протесту. Роз’яснюй своїм друзям і знайомим, які поки що залишаються пасивними, наскільки важливо зараз – для всіх нас – бути ГРОМАДЯНАМИ, а не просто частиною населення.
    > > ЗНАЙ, ЩО МАЙБУТНЄ ТВОЄ І ТВОЇХ ДІТЕЙ В ЦІЙ КРАЇНІ ЗАЛЕЖИТЬ ТІЛЬКИ ВІД ТЕБЕ.
    > >
    > ---------------------------------------------------------
    > Загальне зауваження: все-таки до пенсіонера, вчителя, врача, та й селянина не варто звертатися на "ти". Це кидається у вічі і викликає певну ніяковість. "Не тикай, бо зламаєш!". Ще одне: скрізь передбачається чоловічий рід. Це також недобре. Можна було б переробити фрази так, щоб вони були статево рівноправні.

    "ти"-"ви". Я теж думав про це. Думаю, у Магди є переконливе пояснення, чому вона так написала :). ІМХО - великої проблеми тут нема.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.15 | magda

     Sorry, сьо-дні не встигла. Зроблю, завтра відповім і вивішу (-)

   • 2004.01.16 | magda

    Re: Масса стилістичних помилок. В обох версіях (У.-Р.)

    Рюген пише:
    > magda пише:
    > > ЧИ СТОСУЄТЬСЯ ТЕБЕ ПОЛІТИКА?
    > > ТИ – ПЕНСІОНЕР. Нещодавно влада кинула тобі подачку – „підвищення пенсій”. Але все було з’їдене підвищенням цін на ліки та хліб.
    >Краще написати "Але вона була з'їдена (або краще - поглинута)".
    Якщо ми так слідкуємо за стилістикою, то незрозуміло, хто "вона" - влада чи подачка - була поглинута. Щодо варіанту "воно", то будь-яка деіктика на початку наступного речення трохи затемнить зміст. Стилістично коректніше було би повторити рему минулого речення у темі наступного, але тоді ми маємо у двох реченнях три слова "підвищення". Безумовно, листівка не відповідає рівню fine literature :), але ж моя мета - не Пуліцерівська премія, а зробити річ, зрозумілу та апелятивну до всіх, у якій у задані обсяги втиснуто достатньо змісту.

    > Не "не допускають на ринок конкуренцію" а "не допускають на такому ринкові конкуренції" - конкуренція - не один з гравців, а правило гри. І якщо правило викривляється то й ринок сумнівний.
    Я в курсі щодо словникового значення слова "конкуренція". Але я також в курсі сучасного УЗУСУ цього слова. Почитайте книги з бізнесу, або бізнес-журнали. Або поспілкуйтесь з бізнесменами. В листівках безумовно слід уникати надмірних вульгаризмів і неправильностей, але це знову ж таки не салонний роман. Ви нічого не мали проти слова "дах", а це власне таке ж пониження стилістичного рівня, як і "конкуренція" в сенсі сукупності конкурентів. Я лексикологію вчила давно, тому не пригадаю зараз термін, під який це перенесення сенсу підпадає, але оскільки це вже знайшло відображення у повсякденному вжитку, маємо звичайне розширення значення слова. (Власне, і серед стилістичних прийомів є один, який можна було би тут застосувати, - метонімія; але це не зовсім те... а лексикол. терміну я не пам'ятаю :(.) В англійській мові це нове значення у словник вже потрапило. В укр./рос. - ще ні. Але кожному внесенню в словник передує міграція значень в узусі. Так що це цілком допустимий прийом. "Не допускають на цьому ринку конкуренції" правильно з наукової точки зору, але якщо Ви "прочувствуете" дію цієї фрази, то вона холодніша.

    > В російському варіанті краще не "кинули", а "бросили", а еще лучше - "швырнули".
    Я застосую "бросили". Швырнули - це дійсно вже занадто різко. Заниження стилю слід дуже акуратно дозувати, шановний стилісте.

    > > ТИ – СЕЛЯНИН. Потом та кров’ю вирощені плоди твоєї праці ти змушений продавати за ганебно низьку ціну. Це не залишає тобі можливості засіяти твоє поле на наступний рік, не те що прогодувати сім’ю.
    > Тут коментар не стилістичний - якщо так важко дається, може не варто й робити? (Вибачайте, не втримався). Щось передали куті поту й крові.
    Відповідь теж не стилістична. Взагалі якщо замислитися про життя, то дійсно легше лягти і перестати дихати. До того ж, імхо, велика кількість селян не уявляють собі, як вони могли би жити інакше. Це приблизно так (тупа аналогія, але все ж), як безробітні люди з вищою освітою не беруть пропозицій служб зайнятості працювати на якихось технічних роботах. Тобто, це не хвороба і не дурість, а стан душі :). Тяжіння до землі чи що...

    > > ТИ – СТУДЕНТ. Тобі все ж вдалося поступити, і ми не будемо припускати, скільки тобі це коштувало, бо в кожному ВНЗ „розцінки” різні.
    > Знову не стилістичне. А Ви не припускаєте, що є студенти, які вчаться без хабарів? І що така листівка їх принижує? Чи такі студенти для націоналістичної пропаганди - втрачені?
    Студенти, які вчаться без хабарів, достатньо розумні, щоб не присікатися до дрібниць і усвідомити загальність проблеми. Їх ця листівка жодним чином не принижує. А, пардон, де Ви в цій листівці уздріли вказівку на націоналізм?? Якщо постулат важливості участі громадян у політичному житті держави є націоналістичним, то я вже не знаю, що таке націоналізм... Я навіть не вказувала на те, що влада недостатньо уваги приділяє розвитку державної мови. Бо для мене це не тема. Це і не повинно темою бути.

    > > ТИ – БІЗНЕСМЕН. Ти спробував відкрити свою справу і врешті-решт, роздавши десятки хабарів, ти зареєстрував своє підприємство. Але після того на твою голову звалилися: пожежна, санепідемстанція, податкова, і добре, що не ВБЕЗ (УБОП). Час від часу ти змушений брати участь у благородній справі облаштування офісу чи розширення автопарку місцевої податкової – або продукцією твого підприємства, або і просто „бабками”.
    > Українською "благородний" - "шляхетний".
    За цю вказівку дякую. Рідна мова іноді вилазить. Тому я і звернулася сюди за правками.

    > І не варто змішувати слова "шляхетний" та "бабки". Вони стилістично абсолютно неузгоджені ....
    Шановний експерте зі стилістики. Є такий стилістичний засіб - називається "батос" (чи бафос). Визначається як "гетерогенність складових частин висловлювання" - тобто саме сусідство високого і низького.

    > ... і листівка набуває дедалі брутально-розв'язнішого тону.
    Пару абзаців тому Ви нам пропонували написати "швырнули". З моєї точки зору "швырнули" - це вже дійсно необгрунтований вульгаризм. А в абзаці "до бізнесмена" тон як раз іронічний, але достатньо проникливий - щоб дістало.

    > > Боячись втратити владу, вони придумали спосіб уникнути програшу. Ти багато чув останнім часом про цей спосіб. Це – так звана „політична реформа” – зміни до Конституції України. Розроблені „головним юристом” країни, керівником Адміністрації Президента Віктором Медведчуком, ці зміни мають на меті одне – увіковічити кучмізм.
    > Краще замість "придумали" - "вигадали" або "винайшли". "Увековечить" по русски - "увічнити" українською.
    Враховано. Галімпіяда була не в мене. Тим більше перевіряти або редагувати - дійсно не писати. Я тому і вивісила це тут і започаткувала обговорення, бо автор тексту дійсно може пропустити дурні і дрібні речі. Якщо поправки обгрунтовані, я їх завжди враховую.

    >> 24 грудня минулого року сталася подія, яка має шанс...
    > Не "має шанс" - це стилістично сподівання на щось краще, а "загрожує", або нейтрально "створює (реальну) передумову"
    Враховано. Але зауважу, що не стилістично, а конотативно :). І саме з огляду на психологічну дію я це враховую, бо стилістично виходить гірше. ;) І ще зауважу. Дійсно хотілося би мати конструктивне обговорення. Я би прочитала Ваші зауваження і так. А ставлячи фразу "Масса стилістичних помилок" у заголовок (тим більше що стосовно деяких "стилістичних помилок" я вже тут висловилась), Ви створюєте у людини, яка тільки зайшла на сторінку і бачить список тем, негативне сприйняття ще до того, як вона щось по суті прочитає. І заодно приваблюєте таких типів, як Роллер, які мочать гілку далі. Якщо Ви такі свідомі дії слова, будьте ласкаві, свої слова теж на це перевіряйте.

    > > Тому що законопроект, за який 24 грудня 2003 р. шляхом підняття рук проголосувало близько 100-120 депутатів так званої „більшості” (оголосили, що проголосувало 276), віднімає у тебе право обирати Президента і передає це право Верховній Раді. Президент з усім підконтрольним йому адмінресурсом ...
    > "Підконтрольним йому адмінресурсом" - тавтологія. Як може бути непідконтрольний президенту адмінресурс?
    Не факт, що це тавтологія. Якщо вдуматися в сенс слова адмінресурс окремо від виборів, то це, скажімо так, можливості ефективної діяльності органів місцевого самоврядування для вирішення конкретних питань. Звичайно, у нас це слово виникло ВИКЛЮЧНО у зв'язку з виборами. Але окрім стилістики, є ще й психологічна дія. Нагромадження негативно конотованих слів у цьому абзаці має свою мету.

    >> ... коли тебе викидає зі свого кабінету чиновник-бюрократ, коли ти змушений працювати за копійки, коли в твоєму домі взимку немає опалення, коли ти без хабара ніде не можеш добитися ...
    >"Хабар" р.в. - "хабаря"
    Див. вказівку 123 на словник АН УРСР. У мене в рос.-укр. словнику (коли писала, не користувалась, зараз подивилась) теж "хабара". Закінчення "я" виникає там, де "ар" - це суфікс. А "хабар" - це цілком і повністю корінь.

    >> Знай, що твій голос щось да важить. Що поряд з тобою є інші люди, які готові діяти. Що корумпована антинародна влада сильна лише до тих пір, поки ми вважаємо себе слабкими.
    >Не "да", а "та".
    Franko ще у понеділок вказав мені на те, що ця фраза цілком не властиво українська. У поточному тексті її вже давно перероблено.

    > Загальне зауваження: все-таки до пенсіонера, вчителя, врача, та й селянина не варто звертатися на "ти". Це кидається у вічі і викликає певну ніяковість. "Не тикай, бо зламаєш!". Ще одне: скрізь передбачається чоловічий рід. Це також недобре. Можна було б переробити фрази так, щоб вони були статево рівноправні.
    Про політичну коректність у нас відомо хіба що двом відсоткам населення. А її відсутність зачіпає за живе либонь 0,1% населення. Розповіла би я Вам, які перли політично коректної мови ми розглядали на заняттях зі стилістики, але цьому тут не місце, та я й усього не пригадаю. Якби усюди було "Владі вигідно, щоб ти так думав/ла" і т.п., це була би одна грандіозна стилістична помилка.

    Звернення на "ви" - це мінусовий пункт до апелятивності. При цьому звернення на "ви" до студента виглядало би неприродньо, а серед інших "ви" звертатися до студентів на "ти" дискримінаційно (на цей раз дійсно), а також порушувалася би єдність риторичного засобу повторення початків і завершень абзаців.

    > Загалом добрий підсумок того, до чого призвела "незалежність"
    Щось у Вас стосовно націоналізму якась паранойя. Це не незалежність привела, а те що після незалежності у нас у владного руля такі ЧМА встали. Але якщо у Вас є бажання заперечити, прошу відкрити для цього окрему гілку.    123 пише:

    > Рюген пише:
    >> Тут коментар не стилістичний - якщо так важко дається, може не варто й робити? (Вибачайте, не втримався). Щось передали куті поту й крові.
    >Так, це "потом і кров*ю" мені теж не подобалося. Взагалі, загальне зауваження -- надто пафосно. Але Магда запевняла, що вона фахівець у цій справі. І я подумав -- може, це так навмисно треба, щоб було краще. На мій смак -- Рюген правий. Було б краще "Важкою працею".
    Тоді б вийшло "важкою працею вирощені плоди твоєї праці". А якщо переробляти другу половину речення, то тоді як замінити "плоди праці". Чи деталізувати "пшениця, картопля, буряк і т.п."??? Це би вбило всю стилістику :). Якщо Ви обидва знайдете заміну другій половині речення, я врахую. Бо я і це речення тричі переписувала, і мені нічого на думку не спадає.

    Щодо пафосності, то, імхо, її тут в міру, але й без неї не можна. Те, що тут і там трапляються стилістичні неоковирності (з точки зору красного письменства), так знову таки, я тут разом з Вами не на Пуліцер іду і не салонний роман пишу. Імхо, дрель виглядає гірше, ніж скрипка, але щоб дірку зробити, скрипка не підійде. Є певна мета, під неї моделюється певний засіб.

    >> Знову не стилістичне. А Ви не припускаєте, що є студенти, які вчаться без хабарів? І що така листівка їх принижує? Чи такі студенти для націоналістичної пропаганди - втрачені?
    >Теж думав про це. Такі студенти є, безперечно. Але я не думаю, що текст їх ображатиме. Просто це постріл повз мішень. Листівка не влучить.
    Зате влучить у тих, хто хабарі змушений платити.

    >Можливо, є сенс взагалі цей фрагмент викинути.
    Не думаю. Мені доводилося розмовляти з тими, хто від цієї проблеми страждає (саму мене це, слава Богу, свого часу обминуло). Це дійсно могутній психологічний поштовх.

    >> Українською "благородний" - "шляхетний". І не варто змішувати слова "шляхетний" та "бабки". Вони стилістично абсолютно неузгоджені і листівка набуває дедалі брутально-розв'язнішого тону.
    > Я би зробив загальне зауваження -- слів типу "бабки" і "лапа" забагато. Можливо, Магда погодиться замінити "бабки" хоча б на "готівку" (а російською на "нал").
    Нал було би адекватною заміною, а от готівка... Тим більше не зайве створити повну картину кримінальності режиму, який нас усіх "в Чечню, бл..., нафіг".

    > > "Підконтрольним йому адмінресурсом" - тавтологія. Як може бути непідконтрольний президенту адмінресурс?
    >ІМХО можна залишити як є. Так зрозуміліше для загалу.
    Ото ж бо.

    > > "Хабар" р.в. - "хабаря"
    > Словник АН УРСР дає "хабара".
    Ото ж бо.

    Загалом. Ґражданє дописувачі! Пліз завжди користуйтесь останньою версією тексту, що висить на http://uaflyer.narod.ru. Це всім нам збереже час і нерви.

    Дякую за співпрацю і розуміння.

    Окрема подяка 123 за переклад. Батьківщина Вас не забуде :).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.16 | 123

     Re: Масса стилістичних помилок. В обох версіях (У.-Р.)

     magda пише:
     > 123 пише:
     >
     > > Рюген пише:
     > >> Тут коментар не стилістичний - якщо так важко дається, може не варто й робити? (Вибачайте, не втримався). Щось передали куті поту й крові.
     > >Так, це "потом і кров*ю" мені теж не подобалося. Взагалі, загальне зауваження -- надто пафосно. Але Магда запевняла, що вона фахівець у цій справі. І я подумав -- може, це так навмисно треба, щоб було краще. На мій смак -- Рюген правий. Було б краще "Важкою працею".
     > Тоді б вийшло "важкою працею вирощені плоди твоєї праці". А якщо переробляти другу половину речення, то тоді як замінити "плоди праці". Чи деталізувати "пшениця, картопля, буряк і т.п."??? Це би вбило всю стилістику :). Якщо Ви обидва знайдете заміну другій половині речення, я врахую. Бо я і це речення тричі переписувала, і мені нічого на думку не спадає.

     Ну, хоча б без крові викрути можна? Мозолями там, чи ще якось. Про кров - це щось занадто.

     > Щодо пафосності, то, імхо, її тут в міру, але й без неї не можна.

     Покладаюся на Ваш професіоналізм...

     >
     > >> Знову не стилістичне. А Ви не припускаєте, що є студенти, які вчаться без хабарів? І що така листівка їх принижує? Чи такі студенти для націоналістичної пропаганди - втрачені?
     > >Теж думав про це. Такі студенти є, безперечно. Але я не думаю, що текст їх ображатиме. Просто це постріл повз мішень. Листівка не влучить.
     > Зате влучить у тих, хто хабарі змушений платити.
     > >Можливо, є сенс взагалі цей фрагмент викинути.
     > Не думаю. Мені доводилося розмовляти з тими, хто від цієї проблеми страждає (саму мене це, слава Богу, свого часу обминуло). Це дійсно могутній психологічний поштовх.

     Просто я дуже небагато бачив таких студентів. З мого досвіду: більшість тих, хто платить, роблять це тому, що не хочуть вчити. І цілком задоволені, що в них є альтернатива: бажаєш вчитися - вчись, не бажаєш - маєш змогу заплатити.

     Можливо, мій досвід не репрезентативний (хоча для мене це дивно), тому не наполягаю.

     > >> Українською "благородний" - "шляхетний". І не варто змішувати слова "шляхетний" та "бабки". Вони стилістично абсолютно неузгоджені і листівка набуває дедалі брутально-розв'язнішого тону.
     > > Я би зробив загальне зауваження -- слів типу "бабки" і "лапа" забагато. Можливо, Магда погодиться замінити "бабки" хоча б на "готівку" (а російською на "нал").
     > Нал було би адекватною заміною, а от готівка... Тим більше не зайве створити повну картину кримінальності режиму, який нас усіх "в Чечню, бл..., нафіг".

     Давайте замінемо в російській версії на "нал".

     До речі, там Ви десь вжили "сім*я" замість "родина". Можливо, доречно бути виправити (хоча тлумачний словник дає "сім*я" як синонім "родини", останнє імхо більш українське).

     > Загалом. Ґражданє дописувачі! Пліз завжди користуйтесь останньою версією тексту, що висить на http://uaflyer.narod.ru. Це всім нам збереже час і нерви.

     Я перекладав звідти...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.16 | magda

      Re:

      123 пише:
      > magda пише:
      > > >Так, це "потом і кров*ю" мені теж не подобалося. ...
      > > Тоді б вийшло "важкою працею вирощені плоди твоєї праці".
      > Ну, хоча б без крові викрути можна? Мозолями там, чи ще якось. Про кров - це щось занадто.
      Потом і кров'ю - сталий вираз. Це ми тут по цеглинкам розбираємо. Сприйняття тексту нефілологами кардинально інше. Не у кожного є абсолютний слух і не кожний розрізняє кожну ноту в акорді.

      > > >> Знову не стилістичне. А Ви не припускаєте, що є студенти, які вчаться без хабарів?
      > Просто я дуже небагато бачив таких студентів. З мого досвіду: більшість тих, хто платить, роблять це тому, що не хочуть вчити. І цілком задоволені, що в них є альтернатива: бажаєш вчитися - вчись, не бажаєш - маєш змогу заплатити.
      > Можливо, мій досвід не репрезентативний (хоча для мене це дивно), тому не наполягаю.
      Інформація в кожному абзаці, спрямованому на окрему аудиторію, може і буде мати вплив на інші. Хабарі - поширена і актуальна проблема. І далеко не всі студенти платять з власної волі. Кажу ж, що розмовляла з молоддю, яка ледве зі штанів не вистрибувала з обурення. А той, хто свідомо платить, інтегрувався в систему і його ця листівка навряд чи зачепить. І думаю, таких переважна меншість.

      > > Нал було би адекватною заміною, а от готівка... Тим більше не зайве створити повну картину кримінальності режиму, який нас усіх "в Чечню, бл..., нафіг".
      > Давайте замінемо в російській версії на "нал".
      ОК. Але я це зроблю на вихідних і вивішу в понеділок, бо та програма, що робить PDF, у мене вдома, а на роботі встановити не можу, бо прав адміністратора не маю :(.

      Загалом хочу сказати до всіх інших, що текст вже і так нормальний і може використовуватися. В даному випадку я просто ведусь на те, щоб задовольняти бажання 123, бо людина працювала, і просто так сказати "не буду" некоректно :).

      > До речі, там Ви десь вжили "сім*я" замість "родина". Можливо, доречно бути виправити (хоча тлумачний словник дає "сім*я" як синонім "родини", останнє імхо більш українське).
      Врахую з тими ж умовами (понеділок) і тою же аргументацією, що в попередньому абзаці :).

      > > Загалом. Ґражданє дописувачі! Пліз завжди користуйтесь останньою версією тексту, що висить на http://uaflyer.narod.ru. Це всім нам збереже час і нерви.
      > Я перекладав звідти...
      А Рюген читав старий текст. І це не до Вас було, а "загалом до граждан дописувачів".
 • 2004.01.12 | magda

  Усьо, прийом правок закінчено, пішла спати, але всім дякую...

  чудовий приклад роботи команди. Продукт значно покращено. Після двох годин сну минулої ночі побігла спатки.

  Свистовичу :hello:, дякую за розміщення статті на першій сторінці. Я навіть не очікувала. Але, по-перше, кому треба слід дати хорошого піддупника, а по-друге, більше людей пройдуть по посиланню за листівкою.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.12 | Боровик

   Магда, ви - герой сьогоднішнього дня!!!! (-)

  • 2004.01.13 | Михайло Свистович

   Re: Бажаю Вам гарно виспатись.

   Бо мені це і сьогодні навряд чи вдасться :(

   magda пише:
   >
   > Свистовичу :hello:, дякую за розміщення статті на першій сторінці. Я навіть не очікувала.

   Ви правильно не очікували. Бо я її там не розміщав. І не збирався :) Не тому, що вона погана, а просто я її не читав. Моя голова здатна адекватно реагувати лише на 19 речей :) Двадцяту річ вона уже втримати в собі не в силах, тому я не читаю зараз статті, листівки та інші серйозні матеріали, окрім тих, які належать до розпочатих мною 19 справ :) Як розвантажусь - все прочитаю.
 • 2004.01.12 | 123

  Треба ще зробити російський варіант

  Про це докладніше написано в гілці про листівку Бегемота Замбезького.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.14 | 123

   Сформулюю точніше: я можу зробити рос. варіант:)

   Якщо Магда не заперечує і повісить її у тому ж місці, де й український варіант
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.14 | magda

    Магда не заперечує. (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.14 | 123

     Зроблю, хоч і не дуже швидко(-)

    • 2004.01.14 | 123

     Готово. Російський варіант. Перевіряйте.

     Тільки пліз перевірте уважно -- я в декількох місцях трохи змінив. Може, Ви захочете повернути як було, чи змінити відповідно в укр. версії. Верстати не вмію.     Касается ли тебя политика?

     ТЫ – ПЕНСИОНЕР. Недавно наши власти кинули тебе подачку – “повышение пенсии”. Но все было съедено ростом цен на лекарства и хлеб. Правительство уверяло тебя, что не могло повлиять на ситуацию на рынке хлеба, – это, мол, все рыночные силы. Но правда в том, что рынок этот находится в руках нескольких спекулянтов. Они не допускают на него конкуренцию, которая бы ограничивала цены. Не пускать чужих им помогает их “крыша” – власти. С ними и делятся сверхприбылями. А значит – власти могут подкинуть тебе несколько гривень пенсии, с барского плеча. ВСЕ ЭТО – ПОЛИТИКА.

     ТЫ – КРЕСТЬЯНИН. Потом и кровью выращенные плоды твоего труда ты вынужден продавать за копейки. По этой причине у тебя нет возможности засеять твое поле на следующий год, не то что прокормить семью. Твои дети ходят в школу чуть ли не босиком... если они туда ходят. Вырастая, твои дети бегут в крупные города или становятся алкоголиками или наркоманами на твоих глазах, потому что власти ничего не делают для развития твоего села. За приватизацию земли или дома с тебя сдирают деньги, которых у тебя нет. И еще хорошо, если за деньги все прошло благополучно и тебя не выжили из твоего дома или с твоего участка, потому что так захотелось какому-нибудь “крутому”, который имеет “„лапу” в местной администрации. ВСЕ ЭТО – ПОЛИТИКА.

     ТЫ – ВРАЧ ИЛИ УЧИТЕЛЬ. Решив посвятить свою жизнь служению людям, ты не понимаешь, почему тебя отблагодарили за это мизерной зарплатой. Которую, к тому же, не выплачивают месяцами. Ты слышишь от властей, что в бюджете нет денег на повышение зарплат. Однако правда в том, что в 2003 году правительство сумело полностью наполнить бюджет, в том числе – твоими налогами. А вот выплатило денег из этого бюджета на 20% меньше установленного. Это – десять миллиардов гривень, исчезнувших неизвестно куда. Контролирующие органы молчат, а в ответ на протесты оппозиционных депутатов – тишина. Эти деньги украли у тебя. ВСЕ ЭТО – ПОЛИТИКА.

     ТЫ – СТУДЕНТ. Тебе все же удалось поступить, и мы не будем обсуждать, сколько тебе это стоило, поскольку в каждом ВУЗе “расценки” разные. Однако расходы не закончились и после поступления – они сваливаются на твою голову каждые полгода, потому что твои преподаватели получают мизерную зарплату (см. предыдущий пункт), а им тоже надо как-то жить. Но хуже всего то, что ты не знаешь, что ожидает тебя после обучения.

     Тысячи молодых людей не могут найти работу, потому что в стране не работают заводы, развалены целые отрасли экономики. Молодые семьи не могут найти себе жилье. Ребенок – это вообще нечто из области научной фантастики, потому что существующий размер помощи государства по уходу за ребенком – издевательство над материнством. ВСЕ ЭТО – ПОЛИТИКА.

     ТЫ – ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬ. Ты решил открыть свое дело и, после долгих мытарств, раздав множество взяток, ты зарегистрировал свое предприятие. Однако затем на твою голову свалились пожарная инспекция, санэпидемстанция, налоговая – и хорошо, что не УБОП. Время от времени ты вынужден принимать участие в благородном деле оснащения офиса или расширения автопарка местной налоговой – то ли продукцией твоего предприятия, то ли просто „бабками”. Ты постоянно под угрозой возбуждения уголовного дела, так как налоги, превышающие твою прибыль, уплатить невозможно. И тебе еще очень повезло, если у тебе нет конкурента, у которого есть большая и волосатая лапа „там наверху”. Потому что если это все же случилось, тебе придется закрывать дело, и хорошо, если при этом ты останешься живым и здоровым. ВСЕ ЭТО – ПОЛИТИКА.

     Если ты не относишься ни к одной из перечисленных категорий, все равно практически каждая сфера твоей жизни находится в прямой зависимости от политики. Политика определяет среду, в которой приходится жить и работать каждому из нас. И ты наверняка ощущаешь, что среда, а которой ты существуешь, могла бы быть лучшей. Но тебе или было все равно, или ты был слишком занят своими повседневными проблемами. И власти воспользовались своей бесконтрольностью – то есть ТВОИМ молчанием и ТВОЕЙ пассивностью. Возможно, ты этого не заметил, но сейчас настал момент, когда решится – или Украина все же получит шанс стать нормальной страной, или все мы продолжим путь к пропасти.

     Мы связаны с политикой не только тем, что власти определяют среду, в которой мы живем и работаем. МЫ – ГРАЖДАНЕ – ВЫБИРАЕМ ЭТИ ВЛАСТИ. Выборы – механизм, благодаря которому мы можем сменить тех, кто не справился с задачей управления государством.

     C приближением президентских выборов Президент Кучма вместе с олигархическими кланами, под его прикрытием уже десять лет грабящими страну, оказались перед перспективой потерять все. Боясь потерять власть, они придумали способ избежать проигрыша. В последнее время ты много слышал об этом способе. Это – так называемая „политическая реформа”, изменение Конституции Украины. Разработанные «главным юристом страны», руководителем Администрации Президента Виктором Медведчуком, эти изменения преследуют одну цель – увековечить кучмизм.

     24 декабря прошлого года произошло событие, которое может навеки оставить Украину в болоте коррупции, олигархии и государственного грабежа. Президентская команда, чувствуя, что ей необходимо успеть как можно скорее изменить правила игры на устраивающие ее, с нарушением десятков норм регламента, регулирующего работу парламента, поставила на голосование проект изменений к Конституции, в который в последний момент было внесено около 50 поправок. Оппозиционные депутаты требовали выполнить нормы регламента, который предусматривает выделение двух недель для ознакомления с новым документом – по которому к тому же потом придется жить всей стране. Ты, безусловно, слышал в подконтрольных Медведчуку и его команде новостях ложь о том, как такая-сякая оппозиция блокирует прохождение демократических изменений. На самом же деле она лишь настаивала на недопустимости принятия „кота в мешке”, за которого почему-то требовали проголосовать здесь и немедленно. Демократические изменения не проиграли бы, если бы над ними нормально поработали еще две недели. А вот правящая верхушка проиграла бы – так как день президентских выборов все приближается. И для Кучмы и Ко. жизненно необходимо было успеть сделать так, чтобы выборов не было. Чтобы ты не смог воспользоваться своим правом убрать власти, которые пьют твою кровь.

     Потому что законопроект, за который 24 декабря 2003 г. путем поднимания рук проголосовало около 100-120 депутатов так называемого „большинства” (огласив, что проголосовало 276), отнимает у тебя право выбирать Президента и передает это право парламенту. Президент, используя весь подконтрольный ему админресурс, силой и подкупом будет способствовать выбору в парламент олигархов, а они, в свою очередь, будут выбирать Президента. Круг замкнулся. В системе управления государством, которую придумал Медведчук, места для народа, согласно действующей Конституции являющегося ЕДИНСТВЕННЫМ ИСТОЧНИКОМ ВЛАСТИ В СТРАНЕ, не осталось.

     НЕУЖЕЛИ ТЫ ЭТО СТЕРПИШЬ? Неужели тебе безразлично твое будущее и будущее твоих детей?

     У тебя может быть всего несколько возражений касательно всего сказанного:

     1. Меня это абсолютно не касается.
     Давно было сформулировано банальную истину про то, что если ты не занимаешься политикой, очень скоро политика займется тобой. Ты можешь не видеть прямой связи, но когда тебя вышвыривает из „своего” (на самом деле – принадлежащего народу, то есть тебе) кабинета чиновник-бюрократ, когда ты вынужден работать за гроши, когда в твоем доме зимой отключено отопление, когда ты без взятки нигде не можешь добиться того, на что имеешь полное право, – это тебе передает привет политика, в которую ты не вмешивался и которой не интересовался.
     2. Зачем поддерживать оппозиционных политиков? Они такие же точно, как и правящие сегодня – только хотят дорваться до кормушки.
     Сегодня ты должен защитить не оппозиционные политические силы, а свое право сказать „нет” ЛЮБОЙ политической силе, использующей власть для удовлетворения собственных потребностей, а не по назначению – для служения народу.
     3. У власть имущих все равно все давно схвачено. Ничего нельзя изменить, я лишь накличу на свою голову неприятности.
     Властям выгодно, чтобы ты так думал. Она нашептывают тебе эту идею с помощью всех купленных олигархами телеканалов и газет. Отовсюду ты слышишь заклинания „нужно сохранить стабильность”. Но сегодня стабильность означает: для Президента – стабильность его доходов и его неограниченной власти, для тебя и для всей твоей страны – стабильное сползания к окончательному краху.
     Знай, что твой голос действительно имеет значение. Что рядом с тобой есть другие люди, готовые действовать. Что коррумпированная антинародная власть сильна лишь до тех пор, пока мы считаем себя слабыми.
     Знай, что правящая верхушка обнаглела уже настолько, что только серьезная волна народного гнева сможет воспрепятствовать ей окончательно разграбить страну. Мы не можем надеяться, что Кучма и его помощники тихо и мирно уйдут сами, – их нужно заставить сделать это. И сделать это мы сможем только вместе. Интересуйся деятельностью оппозиционных политических партий. Принимай участие в акциях протеста. Поясняй своим друзьям и знакомым, которые пока что остаются пассивными, насколько важно сейчас – для всех нас – быть ГРАЖДАНАМИ, а не просто населением.
     ЗНАЙ, ЧТО БУДУЩЕЕ ТВОЕ И ТВОИХ ДЕТЕЙ В ЭТОЙ СТРАНЕ ЗАВИСИТ ТОЛЬКО ОТ ТЕБЯ.


     Эта листовка распространяется неравнодушными гражданами независимо от какой бы то ни было политической силы. Если у Вас есть возможность, сделайте с нее несколько копий и раздайте своим друзьям и знакомым. Чем больше людей поймут свои гражданские права и возможности, тем легче нам будет превратить Украину в демократическую и процветающую страну. Источник листовки: http://uaflyer.narod.ru
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.15 | magda

      Re: Готово. - 2-а пол. дня. Зараз зайнята. Дякую. (-)

 • 2004.01.12 | Yalovets

  PDF версія зроблена та відправлена (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2004.01.13 | S@nya

  Re: PDF vzhe je? Tozh meni robyty ne treba? (-)

 • 2004.01.13 | S@nya

  Re: Magda, check your mail please. (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.13 | Микола Козак

   Magda

   Пані Магдо, прочитав я Вашу листівку і вимушений Вас засмутити. То не листівка, то(пробачте) пародія.

   Мізки у Вас працюють добре, концепція звернення і варіанти стереотипів мислення висвітлені добре, мені сподобалось. Але виклад... Я вважаю що ту роботу (компоновку слів) повинні творити спеціалісти політологи чи хоча б журналісти. Не ображайтесь ради Бога, але я сміявся коли читав.

   Приклади? Ось лише початок. Уявіть, відкриває Вашу листівку молода людина і бачить страшний вирок "ТИ - ПЕНСІОНЕР..." Що подумає той молодик, як Ви вважаєте? Може слід було б поставити знак питання, або припустити "Якщо ти пенсіонер". І навіщо вставили тире? Типу "Любите Родину - мать вашу"???

   /Нещодавно влада кинула тобі подачку – „підвищення пенсій”. Але все було з’їдене підвищенням цін на ліки та хліб./

   Смислового звязку між двома реченнями дуже мало (в першому мова йде про подачку, а в другому про "все"), хоча друге починається з звязки "Але". Я не філолог, але читаючи Вашу листівку просто фізично відчуваю куструбатість думки. /Але все було з’їдене підвищенням цін на ліки та хліб./
   Коли зїдено?, ким зїдено?, як зїдено?, чому зїдено? Питань більше чим відповідей. І чому Ви звертаєтесь на "ти" до пенсіонера чи студента? Це тіпа "по-кентячі"???

   Ваше право звісно писати і розповсюджувати що завгодно, я наприклад таку листівку на свій підїзд не повішу.

   І потім, чи чули Ви про таке поняття як вихідні данні? Якщо то ваш витвір, то й підписувати листівку треба своїм приватним імям чи псевдо, якщо ж текст узгоджено з якоюсь політпартією, орг-ю чи рухом то під текстом обовязково має стояти його назва.

   Пані Магдо! Піднімати свідомість людей просто необхідно і Ваша ініціатива звісно заслуговує на схвалення, але кустарщина, невмілий чи смішний заклик, погодьтеся, в звичайних людей викличе банальне нерозуміння чи відстороненість, а ворогам дасть зброю для звинувачень реальної опозиції. По крайній мірі відсутність вихідних даних приведе до можливості звинувачень в її бік.

   Отже, поставте під листівкою свій підпис і в добрий путь. Це буде по крайній мірі зворушливо: проста людина звертається до простих людей. Якщо ж хтось має бажання тиражувати Ваше звернення, то на здоровя, особисто я "пас". Я волію розповсюджувати офіційні звернення БЮТ та Нашої України. Своїми ж особистими думками і висновками я можу поділитися в приватній розмові, або ж тут на форумі. Але притендувати на написання загальнонаціональної листівки "від Миколи" то просто смішно. Уявіть який бардак почнеться якщо кожен Микола почне писати заклики. Для того й існує опозиція, щоб випрацьовувати загальнонаціональні напрямки і шляхи руху суспільства. Якщо ж у Вас є своє, відмінне від офіційноопозиційного бачення перспектив то варто, на мій погляд, створити нову, оригінальну полідсилу і боротися за донесення своїх ідей до широкого загалу.

   З повагою.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.13 | S@nya

    Re: Magda

    > Уявіть який бардак почнеться якщо кожен Микола почне писати >заклики. Для того й існує опозиція, щоб випрацьовувати >загальнонаціональні напрямки і шляхи руху суспільства. Якщо ж у Вас >є своє, відмінне від офіційноопозиційного бачення перспектив то >варто, на мій погляд, створити нову, оригінальну полідсилу і >боротися за донесення своїх ідей до широкого загалу.

    A jaksho opozycija ne pyshe taki zaklyky, a neobhidnist' v nyh je?
    Ne bachu nichogo poganogo v tomu, sho za vidsutnosti iniciatyvy zverhu, ljudy pochynajut' dijaty sami!
    Oposycija zanadto pasyvna. Treba jiji stymuljuvaty pysaty "oficijni" lystivky.
   • 2004.01.13 | magda

    З форуму Тимошенко Козака вигнали за лайку, так він прийшов сюди

    Всім, кому цікаво, може пройти по лінку http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/phorum/show/6833/15588/ бо там цей Козак висловлювався трохи інакше, за що його і поперли (там виділено наймерзенніший постинг, але інші середнього ступеня паскудності залишилися.

    Тут відповідаю майже тим самим, але оскільки Козак трохи вирішив, скажімо так, прикрити г...о зверху взбитими вершками, то модифікую.

    Микола Козак пише:
    > Пані Магдо, прочитав я Вашу листівку і вимушений Вас засмутити. То не листівка, то(пробачте) пародія.
    > Мізки у Вас працюють добре, концепція звернення і варіанти стереотипів мислення висвітлені добре, мені сподобалось. Але виклад... Я вважаю що ту роботу (компоновку слів) повинні творити спеціалісти політологи чи хоча б журналісти. Не ображайтесь ради Бога, але я сміявся коли читав.
    Козаче, Ви мене не засмутили. Якщо Ви не філолог і не політолог, то не ткніться давати поради професіоналам, ОК? Я не збираюся тут перераховувати свої регалії, оскільки неспроста я тут підписуюсь не своїм іменем, але можете мені повірити, що у справі філології і політології Ви дійсно не в тій позиції, щоб вказувати мені на мої помилки. Конструктивно налаштовані люди на цій гілці давали поради, і я вносила зміни. Це було вчора, сьогодні на http://uaflyer.narod.ru висить остаточний варіант. КОНСТРУКТИВНО налаштовані люди. А Вам коли даєш конкретні поради, Ви то з опозицією прощаєтесь, то народ бидлом обзиваєте [пояснення для майданівців - це мало місце на форумі Тимошенко], а то дійсно обсираєте те, про що не маєте анінайменшого розуміння. Це, звичайно, хороша відмазка, щоб нічого не робити, тільки на форумі істерично метатися туди-сюди.

    > Приклади? Ось лише початок. Уявіть, відкриває Вашу листівку молода людина і бачить страшний вирок "ТИ - ПЕНСІОНЕР..." Що подумає той молодик, як Ви вважаєте? Може слід було б поставити знак питання, або припустити "Якщо ти пенсіонер". І навіщо вставили тире? Типу "Любите Родину - мать вашу"???
    Щодо пенсіонерів, то отут на Майдані пан Роллер - один такий само конструктивний кадр, як Ви ("видите ли, я не полиграфист, но вы нарушили все законы полиграфии" - так само як "я не філолог, але...") віднайшов у мене таку грубу помилку, як наявність на форумі КІЛЬКОХ ШРИФТІВ (довелося вказати, що шрифт один, тільки відображення різні - жирний, курсив, підкреслено, - а також навести цитату з Артемія Лєбєдєва, який вважає, що без кількох шрифтів іноді не обійтись, коли цього вимагає справа). ТАк от, справа у даному випадку вимагала як раз того, щоб людина, подивившись на першу сторінку, одразу побачила кілька варіантів звернень (тому вони підкреслені), і зрозуміла, що це є до різних аудиторій. Ви присікуєтесь до моменту, який самі видумали. На цій гілці декілька людей окремо позитивно висловилися про пари "ТИ - ПЕНСІОНЕР (СТУДЕНТ і т.п.) - ЦЕ - ПОЛІТИКА". Шановний Козаче, є така наука як риторика. Повторення однотипних фраз чи слів є риторичним засобом підсиленням впливу. Якщо Ви слухали парламентські дебати про бюджет, яскравий приклад був у Порошенка (нормальні у нього спічрайтери). В його промові був рефрен "уряд - ваш коаліційний уряд" (тільки він спортачив, коли переплутав і застосував цю фразу до уряду Ющенка). Інші Ваші "філологічні знахідки" я коментувати не буду, бо вони не мають сенсу, і мені не платили за те, щоб робити Вам лекцію з мовознавства.

    > Ваше право звісно писати і розповсюджувати що завгодно, я наприклад таку листівку на свій підїзд не повішу. ... І потім, чи чули Ви про таке поняття як вихідні данні? Якщо то ваш витвір, то й підписувати листівку треба своїм приватним імям чи псевдо, якщо ж текст узгоджено з якоюсь політпартією, орг-ю чи рухом то під текстом обовязково має стояти його назва.
    Щодо підпису, то ці листівки розповсюджуватимуть різні люди - ті, які згодні з тим, що там написано, а тому якийсь копірайт чи підпис там без сенсу. Ті, які зважать це за потрібне, - Вас, Козаче, ніхто не примушує, якщо Вам не подобається. Ніщо і ніколи не можна зробити так, щоб подобалося усім. Причому цікаво, що не подобається моя листівка в основному базікалам, які раді усе обісрати, а коли їм пропонують зробити щось конкретне, у них одразу знаходиться сотня причин цього не робити. На форумі Тимошенко - це Ви, на Майдані - Роллер. Роллеру я вже повідомила, що його ігноруватиму, тепер повідомляю це Вам. Хоча у Вас бувають проблиски правильних оцінок, в цілому Ваша позиція деструктивна. Ви тільки і вмієте, що піднімати гучні крики на рівному місці.

    І ВСЯ ІДЕЯ як раз в тому, щоб воно йшло не від партій і рухів. Бо є певна частина народу, яка сприймає партії і рухи. Але цих людей дуже - ДУЖЕ мало. Моя листівка спрямована як раз на всіх інших, яких більшість, і яких Ви вважали бидлом і частиною населення. Я їх бидлом не вважаю. Якщо в школі діти роблять помилки, їх не оголошують розумово відсталими і не відправляють у відповідні заклади. А Ви з народом робите саме це. [Пояснення для майданівців - на форумі Тимошенко Козак спочатку голосив про необхідність починати "творити перемогу". Йому було дано конкретну пораду, як він може це робити. Наступного дня з'явився його топік "Прощай, опозиціє", у якому він обзивав народ населенням і ледве чи не бидлом, і підсумовував, що більше не хоче за це бидляче населення боротися.]

    > Пані Магдо! Піднімати свідомість людей просто необхідно і Ваша ініціатива звісно заслуговує на схвалення, але кустарщина, невмілий чи смішний заклик, погодьтеся, в звичайних людей викличе банальне нерозуміння чи відстороненість, а ворогам дасть зброю для звинувачень реальної опозиції. По крайній мірі відсутність вихідних даних приведе до можливості звинувачень в її бік.
    Перше. Якби у листівці агітувалося за конкретну політичну силу, але не було вихідних даних, тоді це було би проблемою. Друге. У нас опозицію звинувачують з приводу і без приводу (літак, арештований в Канаді і т.п.). Боятися критики і тому нічого не робити - справжні козаки так не робили. Путина бояться - в сортир не ходить.

    І щодо кустарщини (на форумі Тимошенко ви назвали це аматорством в політиці): Шановний Козаче, Ви не знаєте, з ким Ви розмовляєте. Деякі написані мною "кострубаті" документи йшли всією країною, а також за її межі (і мали результат) і лежали на столах дуже відомих політиків. Але саме тому, що я бачу, як народ реагує на те, що іде з середини політикуму, я вирішила діяти і в своїй якості як громадянина. Щоб моя робота як професіонала не була натще.

    > Якщо ж хтось має бажання тиражувати Ваше звернення, то на здоровя, особисто я "пас". Я волію розповсюджувати офіційні звернення БЮТ та Нашої України.
    Я рада за Вас і за опозицію, що Ви будете розповсюджувати її бюлетені (хоча я сумніваюся в тому, що Ви це будете робити, я відчуваю у Вас людину, яка більше любить заяви, ніж дії). Але я вже пояснювала, що моя листівка є ГРУНТОМ під те, щоб потім читати звернення опозиції. Вона пояснює людям, ЧОМУ вони повинні взагалі читати ті бюлетені. Тому, Козаче, на Ваше сприйняття чи несприйняття мені начхати. Справа буде робитися, і до неї з одного боку долучатимусь я, з іншого - Ви (якщо дійсно будете щось робити, в чому я знову ж таки сумніваюсь). Так що вектори це не різнонаправлені. Вони просто РІЗНІ. Їх ДЕКІЛЬКА.

    > Своїми ж особистими думками і висновками я можу поділитися в приватній розмові, або ж тут на форумі. ... Для того й існує опозиція, щоб випрацьовувати загальнонаціональні напрямки і шляхи руху суспільства.
    Як правильно написав S@anya, якщо опозиція цього не робить, то щось треба робити нам. Тим більше - де Ви в цій листівці знайшли відпрацювання загальнонац. напрямів і шляхів розвитку??? Ця листівка є поясненням, чому народ має СЛУХАТИ, коли опозиція буде їм розповідати про свої напрями і шляхи. І тим, хто не слухає політиків зараз, це повинні сказати як раз не політики, а "Миколи". І достатньо цих Микол визначити загально. А Ваша спроба, яка на форумі Тимошенко виглядала більш настирливою, підписатися, є провокацією.

    Також, на форумі Тимошенко Ви щось тявкнули щодо того, що "тільки і вміємо ходити під начальством" - це стосувалося того, що ми з Параскою підтримали Адміна, який видаляв Ваші відверто провокаційні дописи. У Вас, Козаче, потрясаючий випадок (я такого ще не бачила) протягом півгодини висловлювати протилежні думки про одне і те ж. Як ми з Параскою згідні з адміном, то це ми прислужуємося начальству, а як це стосується листівок, то я маю закрити рота, або узгодити це з якоюсь партією.

    > Якщо ж у Вас є своє, відмінне від офіційноопозиційного бачення перспектив то варто, на мій погляд, створити нову, оригінальну полідсилу і боротися за донесення своїх ідей до широкого загалу.
    І знову Козак суперечить сам собі. На форумі Тимошенко він голосно обурювався щодо "двох українців - трьох гетьманів". Знаєте, чому з двох українців три гетьмани? Тому що українці не розуміють, що можуть бути різні засоби, які всі ведуть до однієї мети. Тому що якщо одному українцю не подобається щось, що зробив інший, він б'є з ним горщики і, замість кожний робити своє (навіть якщо не подобається, то зціпивши зуби) в одному потоці, демонстративно від нього дистанціюється. Впізнаєте себе, Козаче??? Впізнаєте свою пораду заснувати нову політсилу??? Мені не подобаються бюлетені опозиції, тому що на МОЮ думку, вони "куштрубаті". Але це не заважатиме мені розповсюджувати і їх, тому що я бачу, що І ВОНИ щось зроблять, і тому що в мене немає грошей і можливостей розповсюдити СВОЮ листівку тиражем у 30 млн. екземплярів. Це називається - СПІВПРАЦЯ.

    Також, ця листівка не є "окремим від офіційноопозиційного бачення" поглядом. Вона є зверненням до ПАСИВНОГО НАРОДУ звертати увагу на бачення опозиції.

    Так що пропоную всім нормальним людям приймати Козака за того, хто він є... як я розумію, чоловік десь років 35-40 з Черкас (тобто, або криза середнього віку, або клімакс), який пізнав усі радості інтернету і тепер жити не може, щоб не обісрати тих, хто щось робить. Не дали на форумі Тимошенко, він сюди прийшов. Для обсирання тих, хто не дає йому жити тим, що щось робить, він не гребує протягом одного дня висловити два абсолютно протилежні аргументи. Неврівноважена особа, щодо якої я тепер точно впевнилася, що він провокатор. Якщо тобі, Козаче, не подобається, то іди і роби щось інше. Ні, треба розтрубити своє невдоволення чужою роботою де тільки можна.

    Тільки тому, що не можна залишати провокації без відповіді, я і дала цю - одну - відповідь. Надалі Козак і на форумі Тимошенко, і тут у мене потрапляє в ігнор. Бо мета кучмаків - не тільки уникнути пробудження народу. Їхня мета - ще і заважати тим, хто для пробудження народу щось робить, працювати, примушувати їх відповідати на їхнє брудовиливання. Тому я висловилася і пішла працювати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.13 | Луценко

     Re: Магдо, Ви молодець!

     Нестандартна і зрозуміла річ.Не впевнений в деталях, але ж краще - ворог доброго.З Вашого дозволу запропоную цю річ в друге число ІНФОРМБЮРО об"єднаної опозиції.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.13 | МК

      Ну, нарешті

      Юрію,

      Ви б сюди частіше заглядали, то може б щось цікаве для себе взнавали.
      І іншим опозиціонерам радьте та керівникам партій і фракцій.

      А ще б і-нет конференцію яку провести - теж було б не зле. Тут, на Майдані

      Успіхів
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.14 | ЛУЦЕНКО

       Re: Ну, нарешті

       А я й так у вас ледь не щоденно.А на рахунок конференції - ініціатива за Майданом.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.01.14 | Майдан-ІНФОРМ

        Re: Ініціатива не забариться. Якщо на наступному тижні?

        Як у вас з планами?

        ЛУЦЕНКО пише:
        > А я й так у вас ледь не щоденно.А на рахунок конференції - ініціатива за Майданом.
     • 2004.01.13 | magda

      Мерсі за компліман :)

      Друкуйте. Якщо будуть конкретні завдання, на мило. Якщо буде час, попрацюю... :)
     • 2004.01.14 | Боровик

      Re: Магдо, Ви молодець!

      Давайте зворотній зв*язок!!!
      за кілька років Майдан напродукував сотні дуже пристойних ідей. Іноді здається, що іці ідеї використовує не опозиція а влада!
      Користуйтесь Майданом. Ми можемо одні одним допомогти.
    • 2004.01.13 | МК

     Знаєте, Магдо

     Мені чомусь не подобається як Ви відповідаєте Ролеру і Козаку.
     Я маю на увазі, що людина, коли вона почувається на силі, говорить інакше, ніж це робите Ви.

     Ви ж показуєте людям, що Ви є експерт, але сама стилістика Ваша є роздратована і некоректна.

     Наприклад у постингу Козака, на який Ви відповіли тут, значно менше некоректності, ніж у Вашому власному.

     Та й Роллера, на мою думку, Ви просто не правильно ( ще в іншій гілці) зрозуміли і дали далі волю емоціям.

     Раніше, пригадую, на Свистовича були наїхали, що Шарп ніяк не міг Вас заспокоїти.

     Усе це показує, що Ви не дуже впевнені у тому, що робите. І це правильно. Ідеал недосяжний, але стреміти до нього варто. Так чи інакше.

     Якщо ж Ви усіх своїх критиків просто обізвете кучмаками, то безперечно, це обмежить кількість закидів, на які треба щось відповідати, але, водночас, покаже, що арґументів у Вас нема.

     Я вважаю, що Ви можете, маєте повне прво, і повинні, якщо Вам того хочеться, писати і розклеювати будь-які і всякі листівки.

     Користі від них великої не буде, шкоди також. Але, якщо вам ще колись доручать писати листівку на всю Україну і для високих цабе, не полінуйтесь: перечитайте зайвий раз те, що Вам тут писали Козак, Роллер, і Тестер, і я
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.13 | magda

      Re: Знаєте, Магдо

      МК пише:
      > Мені чомусь не подобається як Ви відповідаєте Ролеру і Козаку. Я маю на увазі, що людина, коли вона почувається на силі, говорить інакше, ніж це робите Ви. Ви ж показуєте людям, що Ви є експерт, але сама стилістика Ваша є роздратована і некоректна.
      Козак мене довів на форумі Тимошенко. Я для цікавих дала туди лінк, але навіть там вже (слава Богу) не побачиш найнекоректнішого за сьогодні постингу. Я все-таки людина, і ніщо людське мені не чуже.

      > Наприклад у постингу Козака, на який Ви відповіли тут, значно менше некоректності, ніж у Вашому власному.
      Він переробив, вочевидь, бо на форумі Тимошенко його стерли, і він, як особа, що має чітку мету (завдання?) - запустити сумніви в дієвості цієї листівки - вирішив трохи пригальмувати. Щоб його постинг залишився, і завдання було виконане.

      > Та й Роллера, на мою думку, Ви просто не правильно ( ще в іншій гілці) зрозуміли і дали далі волю емоціям.
      Ви би уважніше почитали Ролера і дали би оцінку його "роздратованій стилістиці", яка з самого початку була така.

      > Раніше, пригадую, на Свистовича були наїхали, що Шарп ніяк не міг Вас заспокоїти.
      Ми тоді зі Свистовичем розібралися. Тоді вийшло типове для будь-яких комунікаційних ситуацій непорозуміння. Непорозуміння, підкреслюю, типове, а не СИСТЕМНЕ. Тому тепер ми з Свистовичем дружимо.

      > Усе це показує, що Ви не дуже впевнені у тому, що робите. І це правильно. Ідеал недосяжний, але стреміти до нього варто. Так чи інакше.
      Я впевнена в тому, що роблю. Пояснюю, чому я "відгавкуюсь". Тому що ці неконструктивні дописи може прочитати людина, яка як раз і не є впевненою. Її це може відштовхнути від дії. Тому я відповідаю і обгрунтовую. МК, зрозумійте, я дійсно спеціаліст з комунікації. В усьому, що я роблю, я прораховую момент - хто читатиме, коли, як і де. Я управляю комунікаційними процесами. Тому я не лаюсь з Козаком чи Ролером. Якщо хочете аналогією, я обрубаю метастази. Не тому, що я перед ними не впевнена, а щоб очистити організм.

      > Я вважаю, що Ви можете, маєте повне прво, і повинні, якщо Вам того хочеться, писати і розклеювати будь-які і всякі листівки. Користі від них великої не буде, шкоди також.
      Не думаю, що користі не буде. Ви можете не погоджуватись. Ваше право.

      > Але, якщо вам ще колись доручать писати листівку на всю Україну і для високих цабе, не полінуйтесь: перечитайте зайвий раз те, що Вам тут писали Козак, Роллер, і Тестер, і я
      Шановний МК, коли людина каже "видите ли, я не полиграфист, но вы нарушили все законы полиграфии" іншій людині, яка все-таки має в цьому певний небезуспішний досвід, я не вважаю за доцільне враховувати подібну критику. Якщо ви помітили, я по пунктах відповіла Ролеру. І обгрунтувала. На той випадок, якщо вас не влаштовує авторитет Магди, я навела іншу авторитетну думку. Там, до речі, і щодо Вашого "коротше" відповідь є. Думки, скажімо, щодо того, як жити в державі, можуть висловлювати і школярі-десятикласники у творах. Але я не думаю, що слід радити професіоналам перечитувати ці твори і звідти вчитися. Так, поради профанів збоку іноді дійсно корисні, бо професіонали можуть іноді "заграти тему" і погрязнути в "текучке". Але ці поради мають оцінюватися професіоналами, які мають певну базу знань і можуть співвіднести цю "мудрість від простих" з цими знаннями, досвідом і ситуацією. Я в жодному випадку не вважаю, що я одразу роблю все ідеально. Тому я і запропонувала обговорення, і якщо Ви помітили, врахувала багато пропозицій.

      Так що давайте дійсно працювати конструктивно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.13 | Михайло Свистович

       Re: Знаєте, Магдо

       magda пише:
       >
       > Ми тоді зі Свистовичем розібралися. Тоді вийшло типове для будь-яких комунікаційних ситуацій непорозуміння. Непорозуміння, підкреслюю, типове, а не СИСТЕМНЕ. Тому тепер ми з Свистовичем дружимо.

       Підтверджую. І сподіваюся, що, як тільки я розгребусь з купою розпочатих справ, дружитимемо ще більше.
    • 2004.01.13 | DevRand

     дякую. дуже хороший приклад

     роботи: і ваш сайт, і листівки, і ваш аналіз Козака. останнє зберіг на майбутнє.
    • 2004.01.13 | Михайло Свистович

     Re: З форуму Тимошенко Козака вигнали за лайку, так він прийшов сюди

     Його і тут колись вигнали, але він змінив після довгої відсутності змінив ай-пі і знову прийшов :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.14 | звичайна людина

     про пенсіонерів - доречна заввага!!

     пані магдо. все це - підпільний антураж, листівки, змова — для сторонньої політиці людини (але небайдужої до того, що відбувається з рідною країною) цікаво. але тут козак правий. коли я побачила перші рядки про пенсіонера - то вже й не стала читати листівку. хоча гілку відчитала всю.
     бачу вашу ейфорію, навіть радію їй. однак навряд результати Вашої роботи бачитиме багато людей. на жаль... все одно Ви молодець.
 • 2004.01.14 | Петро Молитовник

  Re: !!!!! НОВА ЛИСТІВКА !!!!!

  Я студент Вінницького Технічного Університету, тому можу розповсюдити по гурт.
  Адреса: м.Вінниця, вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, 5 ,кімната № 206
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.14 | magda

   Дякую. Але адреса в гуртожитку мені не потрібна :) (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.14 | В. Смогитель

    Re:Листівку потрібно розбити на частини: для студентів, пенс (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.14 | magda

     Re:Листівку потрібно розбити на частини: для студентів, пенс (-)

     Така пропозиція була. Але спроби якоїсь адресності незрівнянно підвищать вимоги до ресурсів, потрібних для розповсюджування.

     Тим більше, що основний сенс листівки - не відповідь на конкретні питання окремих прошарків населення. Прочитайте статтю "Чи спрацюють хлібні бунти", вона відкриває однойменну гілку, лінк до якої є на першій сторінці. З моєї, звичайно суб'єктивної, точки зору шкідливо акцентувати увагу на конкретних соціальних питаннях у ситуації, коли народ саме і занурений у вирішення своїх проблем. Її (листівки) основна думка - показати зв'язок політики з проблемами людей, які б вони не були. Якщо висловлюватись пафосно, пробудити громадянську свідомість. А в цьому також важливо показати, що те, що відбувається наверху, зачіпає, звичайно, тебе конкретно (і натякнути, як зачіпає), АЛЕ НЕ ТІЛЬКИ ТЕБЕ. Якщо хочете, відчуття ліктя. Або знову-ж таки посилання на громадянську свідомість - адже громадяни - це певна СПІЛЬНОТА.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.15 | Вадим Смогитель

      Re:Мені здається що нема жадної небезпеки "адресності"

      "Але спроби якоїсь адресності незрівнянно підвищать вимоги до ресурсів, потрібних для розповсюджування."- пишете Ви, панно Маґдо.
      Коли побіжно спробувати порівняти наші довжелезні статті (з такими же довжелезними реченнями в них) зі статтями американськими, то кидається у вічі їх завеликий розмір. І я думаю. що "адресність" ,просто, НЕПОТРІБНА!
      Якщо студенту потрапить до рук частина листівки про вчителів чи пенсіонерів, то у нього є бабуся, його вчителі і він скаже: Я ПОГОДЖУЮСЬ зі змістом сказаного в листівці.
      Наш виграш буде тим, що КОЖЕН легко і невимушено матиме змогу швидко переглянути зміст листівки.
      Я геть не маю (для прикладу) часу на читання довжелезних листів, статтей, романів і тому вже давно перейшов на читання віршів - коротко і інформативно.
      Погоджуєтеся?
      В.С.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.15 | magda

       Re:Мені здається що нема жадної небезпеки "адресності"

       Вадим Смогитель пише:
       > "Але спроби якоїсь адресності незрівнянно підвищать вимоги до ресурсів, потрібних для розповсюджування."- пишете Ви, панно Маґдо.
       > Коли побіжно спробувати порівняти наші довжелезні статті (з такими же довжелезними реченнями в них) зі статтями американськими, то кидається у вічі їх завеликий розмір. І я думаю. що "адресність" ,просто, НЕПОТРІБНА! Якщо студенту потрапить до рук частина листівки про вчителів чи пенсіонерів, то у нього є бабуся, його вчителі і він скаже: Я ПОГОДЖУЮСЬ зі змістом сказаного в листівці.
       Так я ж про що. Ви запропонували розбити листівку на частини. Я і відповіла, що кожному розповсюджувачу важко буде організувати так, щоб листівка до студентів не потрапила до бабусь, а листівка до бізнесменів - до селян.

       > Наш виграш буде тим, що КОЖЕН легко і невимушено матиме змогу швидко переглянути зміст листівки. Я геть не маю (для прикладу) часу на читання довжелезних листів, статтей, романів і тому вже давно перейшов на читання віршів - коротко і інформативно.
       Ну :), вірші я читала давно і то дуже рідко як раз тому, що ціную в слові точність подання інформації, а в поезії переважає форма. Рідко коли трапляється, щоб з'єдналася і краса форми, і точність виразу думки.

       > Погоджуєтеся?
       Тому погоджуюсь частково. Якщо Ви ще тут не прочитали, то прочитайте постинг http://maidan.org.ua/n/free/1073904157 (На кожну каструльку є своя кришка). Власне, листівка і задумана як "складень", де на першій сторінці - скажімо так, "завлекалочка" особистим зверненням до проблем, на останній сторінці - відповіді на "міфи" та власне заклики. Я також мала якось бесіду з одною американкою, яка не могла зрозуміти, чому європейці вважають, скажімо, стиль газети "Times" примітивним, адже це так добре, що речення спеціально побудовані так, щоб їх зрозумів і 8-класник. Ми, українці, все-таки європейці :), а по-друге слов'яни. Зрозумійте, я не намагаюсь комусь довести, що моя листівка є універсальною (вона про універсальні речі, тому не може бути короткою) та ідеальною. "Ідеально" - теж поняття розмите. Правильним було би "ефективно в даних умовах для даних цілей". Є певний месадж, який має бути донесений до народу - народ має припинити бути пасивним. І, імхо, ця листівка - найменший обсяг, у який можна було вкласти самодостатній і обгрунтований месадж, який би апелював до найширшої потенційної аудиторії. До ВСІХ ми жодний текст не достосуємо.
   • 2004.01.14 | Майдан-ІНФОРМ

    До Петра Молитовника Re: Нам потрібна адреса в гуртожитку.

    Але ви зрозумійте, що ми не маємо можливості доставляти кожному відвідувачу маленьку кількість листівок. Якби у Вінниці зібралося кілька таких, як Ви, щоб можна було комусь одному передати хоча б 1000 штук, то цей варіант міг би бути прийнятним.

    Також ми могли б сконтактувати вас з якимось опозиційним штабом, де можна отримати листівки. Та для цього потрібно, щоб ви залишили нам хоча б якийсь контакт, окрім гуртожицької адреси. Якщо не телефон, то хоча б емейл.
 • 2004.01.15 | Роман

  Re: !!!!! НОВА ЛИСТІВКА !!!!!

  Безліч зайвих слів. Пересічна людина в такому вигляді цей текст не прийме. Вивчайте досвід Інформаційної Служби Петра Федуна ОУН-УПА, де кожне слово, як куля.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.15 | magda

   Re: !!!!! НОВА ЛИСТІВКА !!!!!

   Роман пише:
   > Безліч зайвих слів. Пересічна людина в такому вигляді цей текст не прийме. Вивчайте досвід Інформаційної Служби Петра Федуна ОУН-УПА, де кожне слово, як куля.

   Якщо взяти до уваги результат, тобто рівень підтримки суспільством ОУН... далі продовжувати??? Мені як раз здається, що ПЕРЕСІЧНА людина не дуже добре реагуватиме на слова-кулі. "Сегмент" радикальної пропаганди досить маленький.

   Також, Романе, я ціную Вашу увагу, але бачачи перед собою таку велику гілку, слід було спробувати прочитати хоч трохи з того, що тут написано. Бо по сто раз передруковувати одне і те ж.... сходіть сюди: http://maidan.org.ua/n/free/1073904157

   Намагатися пояснити людям у двох словах фундаментальні проблеми (суспільного) буття - це їх не поважати. Це не заклик до повстання. Це підготовка людського attitude.
  • 2004.01.15 | Вадим Смогитель

   Re: Ми відстали на 12 років! Але краще пізніше, ніж ніколи:

   коли крав-Чук погодився скласти зброю перед ворогом і коли ми ще тоді були третьою ядерною потугою в світі і коли слово Україна стояло поруч із словом США ( а не як тепер поруч з Бєларуссю та Казахстаном) - ось ТОДІ потрібен був ГОЛОС НАЦІЇ.
   Було абсолютно зрозумілим дії зрадника інтересів нації, але було незрозумілим мовчання нації з приводу дій очевидної державної зради Кравчука Леоніда.
   Але подає надію сьогоднішня активність патріотів , студенства з приводу зради членів КС, Медведчука, Симоненка, Драча Івана
   (для котрого "опозиція"це "фашисти")
   і методичної та планомірної зради рудої гиді ...
   В.С.
   Панно Маґдо! Чи не хочете подати свої координати і я з превеликим задоволенням перешлю Вам сотку доларів на папір для листівок?
   Дякую.
   smohytelv@yahoo.com
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.15 | magda

    Краще пізніше, ніж ніколи


    > Панно Маґдо! Чи не хочете подати свої координати і я з превеликим задоволенням перешлю Вам сотку доларів на папір для листівок?
    > Дякую.
    > smohytelv@yahoo.com

    І Вам дякую за пропозицію, але на ту кількість листівок, які я фізично здатна розповсюдити, в мене гроші є :). Я тут зрозуміла з відповіді Майдан-ІНФОРМу якомусь Петру Молитовнику - http://maidan.org.ua/n/free/1074097927 - що Майдан організовує теж розповсюдження листівок. Перешліть ці гроші їм.

    А адреса на aol.com вже не паше? ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.15 | Вадим Смогитель

     Re:Як бачите, лише YAHOO "паше". Якщо Вам непотрібно то їм теж(-

 • 2004.01.16 | magda

  Re: !!!!! НОВА ЛИСТІВКА !!!!!

  Дякуючи Роману ShaRP'у, я тепер сама маю можливість робити PDF'и, хоча вони виходять не один до одного, а трохи у зменшеному масштабі.

  Тому тепер на сайті висить остання версія листівки з врахуванням останніх пропозицій, що надійшли, українською та російською (credits 123) мовою.

  Пропоную закруглятися зі змінами. Для своїх цілей ця листівка, імхо, вже покращена по саме не хочу. Далі це вже буде лингвістичне самозадоволення. Вже слід братися за діло і розповсюджувати те, що є.

  З реакції певних тролів на цьому та інших форумах я бачу, що ця листівка - дійсно загроза. Та, в принципі, будь-які дії з боку опозиції та її прибічників - це хоч маленький, але крок. Погано, коли кроків немає. Тому давайте братися за справу.

  Девіз проекту "Українська листівка" - МИ можемо перемогти Медведчука і Кучму.

  http://uaflyer.narod.ru
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.20 | magda

   ОСТАТОЧНИЙ ВАРІАНТ ВЖЕ ВИСИТЬ

   Врахувавши всі поправки, які тільки було можна, я вже вивісила на свій сайт остаточну версію листівки. Зараз дам повідомлення у гілку "Реформи Кучми: наша позиція" і дам цій гілці спокійно сповзати в небуття.

   http://uaflyer.narod.ru - "Українська листівка"
 • 2004.01.20 | sergio

  Re: !!!!! НОВА ЛИСТІВКА !!!!!

  Ne maiu mozhlyvosti pysatu ukrains'koiu, bo ne maie shryftiv otsia Pivdenna Ameryka. Prote, pani, tsilkom buvshy zgodnym iz Vamy, ya ne mozhu pryiniaty Vashi vyslovy angliys'koiu movoiu. Treba znayty schos' iz nashoi, zgoda?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.20 | magda

   МОДЗауваження більше не приймаються. Є межа розумному врахуванню

   пропозицій. Ваш постинг не містив жодної вказівки на конкретну фразу, що не дозволяє мені розглядати його як конструктивний. Прошу Вас не писати уточнень щодо конкретних фраз, оскільки, по-перше, мовного пуризму я не поділяю, а по-друге, робота над цією листівкою вже завершена. Є межа тому, скільки можна покращувати одну листівку.
 • 2004.01.20 | Cергій

  Гадаю треба обов. додати наступне -

  Ти - людина і маєш природне право на повагу і гідні людини умов життя
  не дозволяй принижувати себе тими подачками що адмінресурс зве зарплатнею, та соціальною допомогою. Пам'ятай - ти нікому нічого не винен! Винні тобі, твоїм дітям, твоїм батькам. Ти - людна, не давай залякуати і ошукувати себе. Пам'ятай що лише 11 річне панування при владі злочинців довело твою родину і Україну до ганебної межи виживання. Ти маєш природне право чинити ьому опір. Це право закріплене загальною Деклраією Прав Людини. Ти - ЛЮДИНА!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.20 | magda

   Це хороший текст і його треба врахувати, але в іншій листівці

   Cергій пише:
   > Ти - людина і маєш природне право на повагу і гідні людини умов життя
   > не дозволяй принижувати себе тими подачками що адмінресурс зве зарплатнею, та соціальною допомогою. Пам'ятай - ти нікому нічого не винен! Винні тобі, твоїм дітям, твоїм батькам. Ти - людна, не давай залякуати і ошукувати себе. Пам'ятай що лише 11 річне панування при владі злочинців довело твою родину і Україну до ганебної межи виживання. Ти маєш природне право чинити ьому опір. Це право закріплене загальною Деклраією Прав Людини. Ти - ЛЮДИНА!
   Сергію. Я тут вже більше тижня відбиваюсь від всіляких розумників, які вимагають зробити листівку коротшою. А Ви пропонуєте додавати. Під певний результат, на який розрахована моя листівка, було зроблено все можливе, щоб сказати настільки широкій аудиторії, наскільки це можливо, усе необхідне, але не більше.

   Сергію, будуть інші листівки. Не можна в одне впихнути ВСЕ.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.21 | Cергій

    Tекст треба врахувати. Саме про це і мова

    Згоден листівка повинна бути короткою як постріл.
    Тому й пропоную відобразити всі думки в узагальненій формі, а саме -

    Ти - Людина! І не важливо яку професію ти обіймаєш, на якій мові спілкуєшся, який маєш життєвий досвід; тільки входиш у життя чи обмірковуєш події минулі... Ти - ЛЮДНА! Поважай себе і не дозволяй принижувати себе. Принижувати тими умовами житя, що створила для тебе і твоєї країни кримінальна влада за 11 років... Ти людина і маєш всі права довести це! Люди не мовчить, не будьте байдужі до долі своїх дітей. Мовчазні,залякані і принижені злиднями не можуть бути вільними. Повстань своїм голосом проти тих, хто створив тобі і іншим ці ганебні умови життя. Так жити не можна! Зміни владу злочинців. Ти маєш на це природне право. Ти - ЛЮДИНА і маєш КОНСТИТУЦІЙНЕ право голосу, щоб не допустити знов кучмакв до влади. ТИ - ЛЮДИНА І ЦЕ ВЖЕ ПОЛІТИКА!
  • 2004.01.22 | Рюген

   JFK:

   “Ask not what your country
   can do for you, but ask what you can do for your country.”
   Ось у чому різниця.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2004.01.21 | Y_Z

  правопис

  поступити - вступити
  що якщо ти не займаєшся політикою (коми, коми...) - що, якщо ти не займаєшся політикою

  Магдо, виправіть спочатку самі, хоча б, чи що...
  Або, з цього питання сконтактуйте з Гайди до Байди ;)
  Шуткую, звичайно. Але, як вже виставляєте на світ Божий, то, хоча б, повичитуйте сумлінно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.21 | Y_Z

   О, і сам же наробив помилки, пишачи Вам ;)

   Бачите, як воно в житті!
   :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.21 | magda

    "Пишачи" - це дійсно класно. :)

    Буде час, виправлю щодо вступу, а щодо "що якщо" чи "що, якщо", перевірю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.22 | Y_Z

     Як казав Гекльберрі Фін

     -И потом, изволь выражаться так вежливо, что и говорить пропадает охота.

     Доки підбреш відповідний словооберт для прислівника, який сам так і лізе в голову, то...
     Простіше неологізмом! Он, картини можна навіть з вівса, волосся, гайок і костилів робити!

     - Овсом - оно, конечно, способнее! А Рубенс-то с Рафаєлем - дураки - маслом старались! (Золоте теля)

     Не будемо дурнями типу Леонардо да Вінчі!

     Ми - нове покоління!
     :)
 • 2004.01.28 | А.С.С.

  Re: !!!!! НОВА ЛИСТІВКА !!!!!

  Справи змусили мене звернутися до державної установи, в якій завжди існує досить велика черга. Щоб згаяти час, я узяв із собою деяку періодику та роздруковану на принтері листівку “ЧИ СТОСУЄТЬСЯ ТЕБЕ ПОЛІТИКА?”
  Після близько двогодинного чекання, службовець, у якого йшов прийом, одягнений у верхній одяг, вийшов із свого кабінету і без жодних пояснень громадянам, які чекали у коридорі, пішов геть. Чи буде продовження прийому, чи ні – з'ясувати не вдалося. Більшість обурених громадян залишили установу. Сім чоловік різного віку, і я також, залишились про всяк випадок трохи почекати.
  Як часто буває у таких випадках, між відвідувачами точилась розмова на чергову тему – “… Нічого не змінилося, скаржитись - лише неприємності, що хочуть, те й роблять…” і таке інше.
  Далі розмова перейшла на вибори. При цьому один із відвідувачів зауважив, що незважаючи на усі передвиборні технології, застосовані владою, опозиція все ж пройшла до парламенту. Конституційна реформа – це висновок влади. Усі ЗМІ відстоюють цю реформу, от же вона буде проведена.
  Я запропонував бажаючим ознайомитись з листівкою. Досить уважно прочитали ВСІ ПРИСУТНІ (!).
  Однак після цього сталось те, до чого я не був готовий – на мене посипались запитання, як на уповноваженого опозиційних сил. Я намагався пояснити, що я такий самий як і вони, листівку отримав з Інтернету, але все одно вимушений вислухати.
  Деякі запитання я занотував. Ось вони:
   якщо людина відповідальна за добробут своєї сім'ї, має що втрачати, але співчуває опозиції – яким чином можна допомогти?
   чому на листівках, які іншим разом потрапляють у поштові скриньки, немає адреси зворотнього зв'язку ( у т.ч. Інтернет адреси)?
   Інтернет є далеко не в усіх – як бути?
   якщо людина голосує за свого кандидата – чи може вона контролювати бодай своє особисте волевиявлення ?
   у столиці та великих містах можна звернутися до представників опозиції – а що робити тим, хто живе на селі?
   чи відповість хоч хтось із лідерів опозиції на письмове звернення?
  ВИСНОВОК – якщо запропонувати ознайомитися із листівкою громадянам, які вимушені чекати у черзі на прийом до якогось посадовця – її неодмінно прочитають. Тим більше, якщо буде мати місце вищенаведене відношення до відвідувачів. Але у цьому разі треба підготуватися відповідати на запитання.
  ЗАУВАЖЕННЯ – черги бувають у різних установах, наприклад - у поліклініках, державних нотаріальних конторах, районних адміністраціях, у бюро технічної інвентаризації, паспортних столах ЖЕКів та багатьох інших місцях.
  Вважаю, дуже корисно обмінюватись досвідом розповсюдження. Тим більше, якщо можна отримати ставлення громадян до заходів прориву інформаційної блокади.

  З повагою А.С.С.

  PS: один із відвідувачів попросив дозволу залишити листівку собі.
  PPS:Надалі хочу спробувати те ж саме, тільки у інших місцях. Але далі буду цитувати тільки запитання.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.28 | Михайло Свистович

   Re: С-У-П-Е-Р!

   Було б непогано, якби кожен свої враження та досвід сюди писав.
  • 2004.01.29 | Andrij

   Дуже добре!

   А.С.С. пише:
   >  якщо людина відповідальна за добробут своєї сім'ї, має що втрачати, але співчуває опозиції – яким чином можна допомогти?
   >  чому на листівках, які іншим разом потрапляють у поштові скриньки, немає адреси зворотнього зв'язку ( у т.ч. Інтернет адреси)?
   >  Інтернет є далеко не в усіх – як бути?
   >  якщо людина голосує за свого кандидата – чи може вона контролювати бодай своє особисте волевиявлення ?
   >  у столиці та великих містах можна звернутися до представників опозиції – а що робити тим, хто живе на селі?
   >  чи відповість хоч хтось із лідерів опозиції на письмове звернення?

   Прекрасні запитання. Ось тут дещо схоже, http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1074491792&first=1075049936&last=1074939634
  • 2004.01.29 | технолог

   Практика - критерій істини. Де відповідь Магди?

   Таки марксизм-ленінізм, який вбивали нам в голови, накрав багато розумних речей, в тому числі і цей постулат.
   Не пройшло і місяця, як у життєвій ситуації була використана пропонована листівка і отримана на неї певна реакція:
   А.С.С. пише:
   > Однак після цього сталось те, до чого я не був готовий – на мене посипались запитання, як на уповноваженого опозиційних сил. Я намагався пояснити, що я такий самий як і вони, листівку отримав з Інтернету, але все одно вимушений вислухати.
   > Деякі запитання я занотував. Ось вони:
   >  якщо людина відповідальна за добробут своєї сім'ї, має що втрачати, але співчуває опозиції – яким чином можна допомогти?
   >  чому на листівках, які іншим разом потрапляють у поштові скриньки, немає адреси зворотнього зв'язку ( у т.ч. Інтернет адреси)?
   >  Інтернет є далеко не в усіх – як бути?
   >  якщо людина голосує за свого кандидата – чи може вона контролювати бодай своє особисте волевиявлення ?
   >  у столиці та великих містах можна звернутися до представників опозиції – а що робити тим, хто живе на селі?
   >  чи відповість хоч хтось із лідерів опозиції на письмове звернення?
   > ВИСНОВОК – якщо запропонувати ознайомитися із листівкою громадянам, які вимушені чекати у черзі на прийом до якогось посадовця – її неодмінно прочитають. Тим більше, якщо буде мати місце вищенаведене відношення до відвідувачів. Але у цьому разі треба підготуватися відповідати на запитання.

   Повторюся за АССом: "треба підготуватися відповідати на запитання".

   А тепер хочу повернутися до ще одного запитання:
   "Я низько вклоняюсь перед автором за створений текст...
   Але...
   Змушений почати з того, що листівка, це, умовно кажучи, прапор, або прапорець, з яким носій його приходить до тієї людини, на підтримку якої він (носій) розраховує.
   Бо тільки гуртом батька б'ють...

   Для справжнього політика, який йде за підтримкою до людей, бо без неї він не політик і не може реалізувати свої (себто людські) ідеї та прагнення - створюється ПРОМОВА (аглицький варіант - МЕСАДЖ).
   Це повідомлення, яке виходить з глибини душі та серця, яким палає політик, він несе жодня, жогодини, щохвилини до тих людей, до яких він приходить за підтримкою...
   Це для його команди цей МЕСАДЖ може навіть приїстися, але є невеличке але - політик щоразу приходить до нової аудиторії, вона знову і знову сприймає, або не сприймає, цей заклик душі, який їй принесли. Щоразу цей месадж оновлюється у душі його носія, бо він знову і знову переживає його разом з своїми потенційними прихильниками...

   І саме таким шляхом обидві сторони стають спільниками у відстоюванні спільної ідеї, яка народилася у живій співтворчості політика та його авдиторії...
   В ідеалі за ці переконання вони готові піти на битву і вмерти, аби ця ідея продовжувала жити...

   Пані Магдо!
   Кому Ви створили цю листівку, коли, у якій команді, за яку ідею і хто з політиків піде з нею до людей?".

   Практика показує, що демонстрація нижнього профілю у відповідь на запитання співбесідника продуктивного навантаження не має...
   Відповіді будуть знову і знову з'являтися у людей, які будуть знайомитись з зверненнями до них.


   Професійні комунікатори мусять знати такі ази, як те, що комунікативний процес виникає тільки тоді, коли у ньому приймають участь дві сторони, повернуті одне до одного обличчями, а не сраками...
   Після цього виникає, або не виникає свідомість, та, можливо, бажання реалізувати отримані нові поняття у практичній діяльності...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.29 | magda

    Магда мусить трохи працювати і відповість пізніше (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.29 | технолог

     Працюйте!!! Праця робить вільною!!! (-)

   • 2004.01.31 | технолог

    Re: Практика - критерій істини. Де відповідь Магди?

    В мене буває безмежне терпіння, якщо я хочу отримати відповідь на те питання, яке мене дійсно цікавить, бо воно стосується мого життя...
    На неадекватні відповіді я, звичайно, реагую адекватно з їх рівнем, при цьому зайвої сором'язливості не відчуваю, бо мене як і багато інших залучили до дискусії, а після цього намагаються діскусію нагло урвати.
    Але ж від цього проблкма не знаходить вирішення...

    Тому я знову чекаю на відповідь, і не тільки я, а, насамперед, ті люди, до яких дійшла ота листівка:


    >  чому на листівках, які іншим разом потрапляють у поштові скриньки, немає адреси зворотнього зв'язку ( у т.ч. Інтернет адреси)?

    >  Інтернет є далеко не в усіх – як бути?

    >  якщо людина голосує за свого кандидата – чи може вона контролювати бодай своє особисте волевиявлення ?

    >  у столиці та великих містах можна звернутися до представників опозиції – а що робити тим, хто живе на селі?

    >  чи відповість хоч хтось із лідерів опозиції на письмове звернення?

    Додаю знову своє питання, яке конкретизувало ті питання, які наведені вище ще до того, як їх отримав А.С.С.:
    > Пані Магдо!
    Кому Ви створили цю листівку, коли, у якій команді, за яку ідею і хто з політиків піде з нею до людей?".

    Може, вже надумали щось відповісти людям?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.31 | А.С.С.

     Re: Практика - критерій істини. Де відповідь Магди?

     Дякую за за увагу. Обговорення цієї теми йде також за адресою http://tymoshenko.com.ua/ukr/phorum/ Запрошую Вас прийняти участь.
     Пане Технолог – мушу зауважити, що в українській мові існують ще такі слова: потилиця, спина, сідниці та ін..
     Використовувати псевдонародні визначення – принижувати перш за все себе.
     Із приводу відповіді автора листівки, до речі, досить переконливої, як на мій погляд, то мене перш за все цікавлять думки з приводу - що можна ще практично зробити ,як із тактики так і із стратегії організації прориву інформаційної блокади. Навіщо такий пресинг на кшталт – Ти мене поважаєш! Ні! Та він нікого не поважає!!! -не треба. Буде час, я Вам сам відповім.
     Зараз у мене в активі є ще три епізоди розповсюдження листівки у чергах. Питання, що виникають, я намагаюсь занотовувати. Їх уже кілька десятків. Обов'язково надам у форум.

     З повагою - А.С.С.
  • 2004.01.31 | Галюк Иван

   Re: !!!!! НОВА ЛИСТІВКА !!!!!

   Я хочу, чтобы записано было за кого я голосую! Я хочу иметь право придти к этим мерзавцам – симоненкам, крючковым и т.п. – и потребовать обратно свой голос. Я, дурак, вам верил, голосовал за ваши обещания. Вот, у меня есть доказательства, что это так. Вы соврали мне, людям – отдайте наши голоса. Я не хочу терпеть вас четыре года!!!. Каждый, кто хочет, должен иметь право голосовать открыто и забрать своё доверие у брехунов и сволочей!
   Галюк, бывший коммунист.
  • 2004.02.01 | Шкаф

   Допоможіть! КАЛАВУР!


   Як на мене, то вже пора зробити тему “Що робити?”, або “Что делать?”. Не сприймайте, як образу, я маю на увазі практику. Набридла ота уся форумна “болтологія” непризнаних соціологів. А от у чергах роздати листівку – ТО ДІЛО. Зробив це у студполікліниці КПІ, мало по пиці не отримав! За те, що не приймаю заяви у партію БЮТ і нічого не знаю. Отримав біля десятку телефонів – не знаю що з ними робити. Сказав, хай чекають, час прийде. Хлопці кажуть, ніби є у КПІ десь осередок – але від “бундючних дядьків”, що його очолюють – НУДИТЬ!
   Шкаф.
   До речі, де базуємось – тут, чи у Тимошенко?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.01 | A.C.C.

    Пишіть поки що на обидва форуми

    Пишіть поки що на обидва форуми. Що з того вийде – подивимось. Думаю, що підняті питання цікаві не тільки для приймаючих участь у спілкуванні. Перепрошую – обіцяв надати запитання людей, що я собі занотував, але думаю, краще над ними ще трохи попрацювати – системазувати й розбити на групи. Зразу можу попередити – листівка практично у всіх, хто з нею ознайомився асоціюється перш за все з БЮТ.
    Однак вже є запитання перші і головні :
    – ЩО ТАКЕ БЮТ? ГРОМАДСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ЧИ ПАРТІЯ?
    – ЯК ВСТУПИТИ ДО БЮТ?
    – ЯК БУТИ СПІВЧУВАЮЧИМ? ( тобто тим, хто симпатизує, але ще не зовсім визначився?)
    Дякую усім дописувачам, сподіваюсь на продовження. Вважаю, що спілкування виходить досить плідним.
    З повагою.
    А.С.С.
   • 2004.02.01 | технолог

    Re: Вже КАЛАВУР! кричать а Магда мовчить...

    Шкаф пише:
    > Зробив це у студполікліниці КПІ, мало по пиці не отримав! За те, що не приймаю заяви у партію БЮТ і нічого не знаю. Отримав біля десятку телефонів – не знаю що з ними робити. Сказав, хай чекають, час прийде. Хлопці кажуть, ніби є у КПІ десь осередок – але від “бундючних дядьків”, що його очолюють – НУДИТЬ!
    > Шкаф.
    > До речі, де базуємось – тут, чи у Тимошенко?

    То кому ж Магда віддає свою листівку???
    Вже й молодь розуміє, що політикою займаються політики, то хто ж піднесе цього прапорця???
   • 2004.02.01 | Andrij

    Пропозиція Майдану та вам

    Давайте зробимо так. Можу хоч зараз переказати на Майдан якісь гроші, котрі ви зможете використати на друк листівок. Потім ви могли б зателефонувати всім тим, хто надав вам свої телефони та попрохати їх розклеїти та роздати ці листівки. Будь ласка, зв'яжіться з кимось з адмінів Майдану. Чекаю на відповідь, вашу та адмінів Майдану.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.02 | Михайло Свистович

     Re: Пропозиція Майдану та вам

     Andrij пише:
     > Давайте зробимо так. Можу хоч зараз переказати на Майдан якісь гроші, котрі ви зможете використати на друк листівок. Потім ви могли б зателефонувати всім тим, хто надав вам свої телефони та попрохати їх розклеїти та роздати ці листівки. Будь ласка, зв'яжіться з кимось з адмінів Майдану. Чекаю на відповідь, вашу та адмінів Майдану.

     Ми згідні. Чекаємо Шкафа та інших з телефонами та людьми.
    • 2004.02.02 | шкаф

     Re: Пропозиція Майдану та вам

     Переведіть гроші Тимошенко або луценко.Хай друкують.
     А я пішов до Тимошенко на форум.
     Шкаф
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.02.03 | Andrij

      Гаразд, але в Тимошенко та Луценко гроші і так є (-)

 • 2004.02.01 | Andrij

  Формат?

  Листівка розрахована на друк з двох сторін. Якщо клеїти на стіну, або друкувати на однобічному принтері, то дуже незручно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.01 | joy

   Re: Формат?

   А зміст? "Ти - пенсіонер!" Жуть.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.02.01 | Andrij

    Re: Формат?

    joy пише:
    > А зміст? "Ти - пенсіонер!" Жуть.

    Зміст нормальний. Можна було б скоротити дещо, додати дещо більше прикладів суттєвих дій проти режиму.

    Загалом, можна більше подумати про концетрування змісту. Скажімо, не варто розводитись з синонимами. З іншого боку, може вийти занадто сухо, що теж небезпечно.
 • 2004.02.10 | A.C.C.

  Re: !!!!! НОВА ЛИСТІВКА !!!!! Точка зору Ю.Тимошенко

  Питання: 275
  Шановна Юлія Володиміровна ! На форумі Вашого сайту є гілка –“Де одна голова добре – там сто голів краще”. Це з приводу обміну досвідом і враженнями щодо розповсюдження листівки “Чи стосується тебе політика?”
  Є деякі сумніви – кому це цікаво і чи потрібно робити щось взагалі.?
  З повагою
  А.С.С.
  Юлiя Тимошенко (15:39, 09.02.2004)
  Ідея розповсюдження листівок через\за допомогою Інтернету - дуже правильна і практична. Це якраз яскравий приклад того, як повинна діяти небайдужа особистість в громадянському суспільстві, з яких воно і формується


  Питання: 279
  Шановна Юлія Володиміровна ! Дякую за відповідь. Чи є потреба надати керівництву БЮТ більш докладну довідку щодо конкретного спілкування з людьми у період розповсюдження листівки.
  З повагою
  А.С.С.
  Юлiя Тимошенко (16:02, 09.02.2004)
  Безумовно. Фактично розповсюдження таких листівок - це водночас міні- соцопитування, результати якого дуже важливі. Оскільки це робиться ентузіастами, то це робиться максимально чесно, а чистота результатів опитування - це те, чого офіційній соціології в наш час ніколи не досягти.
 • 2004.02.10 | WWW.ZAKON.KS.UA

  Re: !!!!! НОВА ЛИСТІВКА !!!!!

  До Магди та інших дописувачів.
  Що більше турбує людей в Україні - сьогодені проблеми? Коло по якому 11 років жене людей режим? Коли скінчаться ці негаразди, хто розірве це коло проблем і злиднів? Коли людську гідність не будуть принижувати тими умовами життя проти яких піднялися Одесити? А вони повторюю не самі бідні серед інших регіонів України. Чому не використовується це у зверненнях до людей? Повторюю, неважливо на якій мові люди спілкуються, яку професію мають - ми всі люди. Дайте в листівці це відчути. Доведить виборцям що вони мають нагоду заявити про свої права бути людьми. Чому ця тема не підіймається всіма нашими авторами листівок та інших акцій щодо повалення існуючого режиму7 Чому, Магда, Михайле...? Адже 11 років саме при цьому режимі над людьми знущається його адмінресурс через свої комунальні підрозділи. Це вони
  11 років використовують гроші на поліпшення лише своїх умов життя. Це вони через процедуру банкрутства постійно уникають покарання за нецільове використання цих коштів. Це вони допомогають режиму створювати для нас нелюдські умови життя. То не соромтесь шановні борці з режимом кучмаків використовувати і цей фактор. Людей дійсно проодовжують обкрадати не лише податками на 17 грн. прибуток, необгрунтовано підвищують ціни на харчові продукти. Людей обкрадають протизаконим перекладанням проблем енерговитрат у мережах постачання на плечі споживачів. Втрати при транспортуванні енергоносіїв такі:
  електроенергії - більше 25%, теплопостачання - більше 35%, водопостачання - більше 30%. Замість того щоб працювати над проблемами енергозбереження, запобігати енерговитратам монополісти коммунальних підприємств продовжують необгрунтовано і протизаконно підвищувати тарифи. На фоні 90 відсоткової бідності українців дивним стає те, що кучма помітив ці зловживання комунальників лише в Одесі. А що інші регіони? Кировоградщина, Луганщина, Херсонщина...? Захищайте людей - вони потребують і вашої допомоги.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.11 | Михайло Свистович

   Re: Є величезне прохання.

   Не ставити одне те й саме повідомлення в кілька гілок. Одного разу цілком достатньо.
 • 2004.02.18 | А.С.С.

  ЯК ВИ ІХ ЗЛЯКАЛИ, МАГДО!

  Як Ви їх злякали, Магдо!!
  Одна Ваша поява на форумі Тимошенко, викликало ТАКУ ЗЛИВУ ПОМИЇВ на Вашу адресу і на адресу пана Свистовича!
  Отже, те що Ви робите, НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ РЕЖИМУ! Приємно здивувала якість протидії, чи як російскою - “НЕ УМА, НЕ ФАНТАЗІЇ”. Груба лайка на адресу жінки, від людини, що помилково вважає себе за чоловіка, тим більше, яка привласнила собі псевдонім “козак” це знаєте... . На мене так не реагують, але, щиро сподіваюся заслужити.
  Не згоден з тим, що Ви полишили форум Тимошенко. За кожну трибуну вважаю треба битися. Однак добре розумію.

  З щирою повагою!
  А.С.С.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".