МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Закликаю знімати цю ганебну статтю Яневського

01/23/2004 | Гайди До Байди
Первісна стаття Д. Яневського в УП

Ця стаття починає безсоромно від Скоропадського. Ніби цього гетьмана насадили Богом, а не німці, котрі були тільки зацікавлені в доставленні збіжжя з України. Через те, ціла стаття не гідна такому виданню як Українська Правда.

Чому оприлюднили в Українській Правді таку статтю? Для мене це самозрозуміло, бо іншим чином, наші сусіди не показалися б у доброму світлі. Від цього в укладництві Української Правди сахалися.

На жаль, треба також брати під увагу, що в теперішній Україні мають такі дивні установи як "державні університети", "державну науку"... Та перепрошую, на такі установи навіть жаль і сцяти.

У теперішній Україні продовжують викривлення, тобто підробне приспосіблення битопису (літопису, історії), що успадкували від Радянського Союзу. На жаль, до цього також притулилася УП.

Щоб краще розуміти події УНР, ЗУНР треба принайменше знати події від 1905, тобто від, так звано, весни народів.

Корисні видання до розуміння:

Євген Коновалець та його доба, Мюнхен 1974, українською, вид. Сісеро
Здається, що книжку не має в помережі:
Позичальня:
http://www.franko.lviv.ua/publish/kameniar/arhiv/1gruden2002/bib.htm

Історія України, від Наталії Полонської-Василенко, у двох томах, Мюнхен 1972, українською, вид. Сісеро
видання в помережі, шукати на google під "Наталія Полонсько-Василенко" або просто під "Полонська"
Ось два джерела:
http://webua.net/uahistory/polonska/Title.htm
http://www.infoukes.com/ukremb/history/POLONSKA/Title.htm

Russischer Kolonialismus in der Ukraine, Berichte u. Dokumente, Мюнхен 1962, німецькою, вид. Сісеро
Здається, що цю книжку також немає в помережі (інтернеті):
http://www.brama.com/ntsa/ntsat53.html
http://www.gulag.hu/books.htm
http://www.immer-einkaufen.com/Buecher/Kategorien/Fachbuecher/Geschichtswissenschaft/Staatenwelt/Europa/Ukraine/PID-KZsELK4VeU/Russischer-Kolonialismus-in-der-Ukraine/

Нарис історії України, Дмитро Дорошенко, Мюнхен, вид. Дніпрова Хвила
В помережі на зав'язці:
На жаль тільки виписки
http://www.geocities.com/ukrexlibris/doroszenko/index.html
http://www.geocities.com/ukrexlibris/index.html


Неминучо, смертельний засуд душманові Кучмі і його кучмистам
Unvermeidlich, die Todestrafe fuer den Unterdruecker Leonid Kutschma und seinen Кutschmisten
Unavoidably, the death penalty for the oppressor Leonid Kuchma and its Kuchmists

Відповіді

 • 2004.01.23 | Гайди До Байди

  Re: Закликаю О. Притулу знімати цю ганебну статтю

  (З сплікування з одним спілкувачем у обговірні УП)

  З чим Ви знайомі? Ви тут тільки переповідаєте старі побріхеньки. Як принаймні прочитували "Євген Коновалець та його доба", то такі радянські наклепи б не випустили.

  Навіть гірше, Ви не прочитували мною вище доміщену вістку. Чи взагалі можете читати? Ну, велесумнівно. Ану, хотів би знати на яку вістку відзиваєтеся? Ге, хто в лісі - відгукнися!

  Ви нічим такоркаєтеся до моєї вістки, а тільки твердите, що Ви частково знайомі. Чи, імовірніше, колись у львівській кав'ярні ознайомилися з нквидистами?

  Тож звертаюся до моєї і всім відомої тверезости думок.

  Я нічим не нападав особисто на Скоропадського. Звісно з перших днів він почав ніби відродити українське життя. Проте він не такий українець був, а мав якраз добрі зв'язки в російських колах, тому німці його й вибрали. Бо як відомо, за того часу українське козацтво давно вже не існувало, а воно перетворилося в придвірне розбійництво. Тому також таке призирливе ставлення Куліша до них.

  Через те, що Скоропадський мав добрі зв'язки в царистських колах, його насадиили на гетьманський престіл. Та в політиці він тільки покладався на німецькі збройні сили. Тобто не Скоропадський правив, а німці. Та німцям було тільки цікаво, як вивести з України чимбільше хліба. Зрозуміло, що це обурило укр. селян. Отже, Скоропадський був лялечкою, а не гетьманом. Якраз тому його українське суспільство не прийняло. От, і тут вкладено розсіяні передсдуи, що українці без вийнятку тупі шароварники.
  Тож ця стаття не розглядає колишні обставини і течії в українському суспільстві. А він вийде з сучасности та тим зосереджується на вину Винниченка і Грушевського, що явно побудовано не неуцтві в спілці з радянською підробкою битопису.

  Якраз Питлюра і Винниченко провадили, дивлячись на колишні обставини, добру політику.

  Справа така, що тогочасна США їх не прийняла, тобто вони не мали ніяку не підтримку від Антанти/Заходу. Тому програли. Вони старалися, але американський уряд хотів навіть ні слова не послухати від Винниченка. Такий "лівий" чоловік був їм підозрілий. Мабуть, це завдячуємо росіянам і полякам, котрі мали в американських політичних колах дуже добрі зв'язки (таку нерівновагу сьогодні не маємо, а навпаки Ющенка і Тимошенко в США поважають (хоча Тимошенко, їм трохи підозрілою (з розмов з людьми від СіАйЕй)).

  Щодо Петлюри/Винниченка/Грушевського і велике військо. Яке військо? Це було завошене збіговисько. Український уряд не мав чим їх прогодувати, бо ніхто їм не допоміг. Та вони хотіли повернутися додому, бо російські втікачі з штибу нападали на їх села, усе розкрадали і знасилували жінок, тобто такі же наші справжні брати з півночі.
  Перший осідок уряду та самий уряд був утриманий тільки власними грішми Грушевського.

  Та українська сторона все ж таки б поставила на ноги українську державу, якби не були наші "спільники" поляки. Поляки отримували допомогу від Заходу-французів. Та якраз поляки подбали, що Захід-фарнцузи не давали численно багато більшому війську Петлюри зброї. Тому Петлура був присилуваний, силою таких сумних обставин, відпустити багатьох охотників. Чому поляки так підло поступували? Поляки не хотіли, щоб українці мали сильне військо, щоб загарбати Західню Україну. От, тому Петлюра мусів відступити від Києва та коли затримавши наступ червоних, покинули поляки штиб та включили з більшовиками в Ризі мирний договір за спиною Петлюри. Тобто поляки використовували свої добрі зв’язки з Заходом-французами, що битописно склалися, для своїх зазіхань та тим вони дали на поталу і довготривалий поділ цілої Европи.

  Таку польску політику ми можемо простежити донині, стосовно візи і більшого предствавництва в Львові та в багатьох інших випадках. Тобто оцінка польської підтримки в Евросоюзі треба в цьому світлі якраз бачити двозначно. От, звідки також волинське питання, що піднімали штучно, на підробках.

  НА ЦЬОМУ МІСЦІ МОЖУ ТІЛЬКИ ЗАКЛИКАТИ ОЛЕНУ ПРИТУЛУ знімати цю ганебну статтю, вимагати, щоб повернули гроші за цю статтю та з жіночим копом у чоловічі частини цьому ворогові українського народу виражати свою українську свідомість.

  Як уже сказав, докладніше можна це прочитувати в перелічених книжках, щоб краще перенестися в ті часи минулого століття, отримуючи правильне розуміння цих нелегких подій, що пережили наші славні предки.

  Замість вирвати слів Винниченка з зв'язку, натомість дораяв би прочитувати книжку "Володимир Винниченко та його доба", Григорій Костюк, Нью-Йорк 1980, Library of Congress Catalog Card Number: 80-53786, українською.

  Неминучо, смертельний засуд душманові Кучмі і його кучмистам
  Unvermeidlich, die Todestrafe fuer den Unterdruecker Leonid Kutschma und seinen Кutschmisten
  Unavoidably, the death penalty for the oppressor Leonid Kuchma and its Kuchmists
 • 2004.01.23 | Englishman

  Re: Закликаю знімати цю ганебну статтю Яневського

  > На жаль, треба також брати під увагу, що в теперішній Україні мають такі дивні установи як "державні університети", "державну науку"... Та перепрошую, на такі установи навіть жаль і сцяти.
  >


  Pereproshuju, a scho ganebnogo vy u c'omu bachyte ? Chy vy dumajete, scho fundamental'nu nauku na zahodi finansujut' ne z bjudzhetu? Chy vy znajete, scho bagato vidomyh zahidnyh universytetiv (napr., Berkely, Michigan, Cambridge, Oxford) je derzhavnymy?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.23 | Гайди До Байди

   Re: Щось близько має бути кубло неписьменників

   До чого ваше відгризання б стосувалося?

   "На жаль, треба також брати під увагу, що в теперішній Україні мають такі дивні установи як "державні університети", "державну науку"... Та перепрошую, на такі установи навіть жаль і сцяти."

   Я на американські університети не хотів би сцяти і мені було б також не жаль, коли якраз й шкода була. Та явно брешете. В США університети тільки частково отримують піддержки від держави. Без ринкових доставок, ні один університет в США потривав би один рік. Це навіть розширюється на ціле освітництво в США. Через те також рівень навчання тільки в таких навчальних закладах перебуває на високому рівні, котрі мають своє коло "благодійників". Тому США потрібно виселенців, бо їхнє освітництво не може забезпечити високий рівень випускників. Тож і в США свої недоліки. Проте це цілком інша якість.

   Я дуже ясно написав, - "що мають такі дивні установи як "державні університети"..." Тобто ніяким словом не виражився щодо державних установ-закладів, а про - ДИВНІ УСТАНОВИ (котрі хизуються з високим званням, що вони державні установі з благословення душевно-хворого Кучми), тобто для письменної людини, це означає, що вираз ДИВНІ УСТАНОВИ дорівняє СМІХОВИЩУ, а не державним установам.


   Неминучо, смертельний засуд душманові Кучмі і його кучмистам
   Unvermeidlich, die Todestrafe fuer den Unterdruecker Leonid Kutschma und seinen Кutschmisten
   Unavoidably, the death penalty for the oppressor Leonid Kuchma and its Kuchmists
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.23 | Englishman

    Vy zavzhdy tak agresyvno vidpovidajete?

    Nasolodzhujtes' svojeju gilkoju, v mene nemaje bazhannja z vamy rozmovljaty.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.23 | Гайди До Байди

     Re: Треба Вам вчитися спілкувати

    • 2004.01.24 | Роман ShaRP

     Ви сильно здивуєтеся, якщо я вам скажу ...

     шо та сама реакція дуже часто спостерігається в усіх, хто намагається спілкуватися з тим паном?
     Тенденція, аднако © анекдот.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.01.24 | Спілкувач

      Re: "Спілкуватися" = сплілкувати з самим собою

      Шарп - рік за роком тільки здибати на ваші зайві засмічки.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.24 | Роман ShaRP

       "Сплілкувати"? Я не розумію. Якою це мовою? (-)

      • 2004.01.24 | Гайди До Байди

       Re: Шарп - рік за роком тільки здибати на ваші зайві засмічки

       Цілком погоджуюся.


       Неминучо, смертельний засуд душманові Кучмі і його кучмистам
       Unvermeidlich, die Todestrafe fuer den Unterdruecker Leonid Kutschma und seinen Кutschmisten
       Unavoidably, the death penalty for the oppressor Leonid Kuchma and its Kuchmists
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.01.24 | МК

        Ви б краще своїми словами сказали

        Що не так у статті Яневського?..

        Ви що хочете за Винниченка заступитися?.. Чи за Петлюру?.. Цих гробарів Української Держави?

        Шкода, що Коновалець у ситуації не розібрався і не пішов на союз з Гетьманом.

        Січові Стрільці + Гетьманат = ото була б сила.
        Скоропадський + Коновалець + Донцов = ідеально

        Я знаю одне - раз Донцов підтримував Скоропадського, значить Скоропадський і був тим, хто міг тоді врятувати Україну
        ІМХО

        Тільки, прошу, не давайте мені посилань на бібліотеки. Своїми словами, якщо маєте щось сказати окрім "Смертельний засуд Кучмі і т.д."


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua