МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

22 січня 1919 року

01/23/2004 | Ярина
Дорогі мої співвітчизники!

Щиро вітаю вас з великим історичним святом – Днем Соборності України.

Важко переоцінити значення цієї дати для українського народу, який 22 січня 1919 року перед усім світом, у державно-правовому акті реалізував своє віковічне прагнення до єдності. Уперше за багато століть українські землі були об’єднані в межах української держави.

Виявивши свою волю жити в єдиній державі, український народ засвідчив свою духовну та культурну єдність, заявив про себе як про європейську політичну націю. Акт злуки продемонстрував стирання штучних меж, накреслених чужими імперіями, став вагомим кроком до утвердження України на політичній карті Європи.

У цей день всі, кому дорога Україна, мають відчути свою відповідальність за збереження цілісності нашої держави. На жаль, досі не перевелися сили, що хочуть оновити старі межі чи накреслити нові. День Соборності нагадує нам про те, що без єдності немає незалежності. Українці – єдиний народ, Україна – єдина держава. Це доведено всією багатовіковою боротьбою за волю та незалежність. Ми маємо зрозуміти велику ціну і велику силу національної єдності та соборності. Це усвідомлення примножить наші можливості, дасть нам впевненість у майбутньому.

Щастя вам, мої рідні, в єдиній українській громаді, на всій своїй землі від Карпат до Дону, від Полісся до Криму!

Віктор Ющенко.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua