МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма, силою власної волі, позбавлявся своєї недоторканости

01/25/2004 | Гайди До Байди
Кучма, власною волею, позбавлявся своєї недоторканости

За статтею 105 Конституції, Л.Кучма позбавлявся своєї недоторканости, бо він не виконує свої уповноваження, тобто не подає новий склад для Центральної виборчої комісії.
------------------
Стаття 105. Президент України користується правом недоторканности на час виконання своїх уповноважень.
================

Президент України не хоче, силою власної волі, виконувати свої конституційні уповноваження. Ось:

--------------------
Кучма грав перед Ющенком святу невинність, а сам хоче обрати президента парламентом в 2004- Мороз

www.ПРАВДА.com.ua, 25.01.2004, 16:19

"
Мороз також висловив занепокоєння тим фактом, що кучма досі не подав нові кандидатури до складу Центральної виборчої комісії.


"Адже вона сьогодні вже не має права приймати правочинні рішення, оскільки сплив термін уповноважень її членів. Глава парляменту вже тричі звертався до президента з цього приводу. Але йому не потрібно ЦВК. Отже, він налаштований на обрання президента цим складом парламенту", - сказав Мороз.
"
==============

Він тим, не виконує статтю 106 Конституції, точку першу:
-------------
Стаття 106. Президент України: 1) забезпечує державну незалежність, національну безпеку і правонаступництво держави;
==========

Він протизаконно унеможливлює:
-------------------
Стаття 71. Вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Виборцям ґарантується вільне волевиявлення.
=============

Верховна Рада зобов'язана виконувати за статтею 85 Конституції:
--------------------
Стаття 85. До уповноважень Верховної Ради України належить:

21) призначення на посаду та припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії за поданням Президента України;
==============


Якби "президент" України не виконує свої накладені Конституцією уповноваження тоді він позбавляється своєї президентської недоторканости. Це також підтвержено статтею 108.
-----------
Стаття 108. Президент України виконує свої уповноваження до вступу на пост новообраного Президента України. Повноваження Президента України припиняються достроково у разі:
========
У цій статті закріплено, що президент ВИКОНУЄ. Тобто, якби він, силою власної волі, свої уповноваження НЕ ВИКОНУЄ тоді він також не має недоторканість. Це як у робітника, коли він не прийде до роботи або не виконуючи свою працю, він позбавляється своїх прав стосовно працедавця та стає безробітним. Або, Верховна Рада, вирішує, що це пов'язано з хворобою (душевною, можливо, надмірне хлистання оковити?), тоді треба поступувати за статтею 110 Конституції.


Верховна Рада також без попереднього подання Президента мусить призначати членів до Центральної виборчої комісії. Бо ВР не може покликатися на правопорушення президента, щоб самим переступати закон, тобто Конституцію України. Це означає, що президент України, силою власної волі, передав ВР право на подання членів.

Прикладом можна тут взяти статтю 94 Конституції:

відповідна частина:
------------------
У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений. Якщо під час повторного розгляду закон буде знову прийнятий Верховною Радою України не менш як двома третинами від її конституційного складу, Президент України зобов'язаний його підписати та офіційно оприлюднити протягом десяти днів.
==========

Позбавляючися, силою власної волі, своїх президентських уповноважень, переймає Януковоч обмежені права президента. Він має за Конституцією призначати президентські вибори. Одначе, не конче, бо в статті 112 тільки перелічені статті 108, 109, 110, 111 для цього, а не стаття 105. Тому, змогли б спокійно когось іншого вибрати.

Позбавлення недоторканости Леоніда Кучми відчинить навстіж багато можливостей.

Леоніда Кучму треба позивати за його правопорушення та суд вирішує, чи до нього пристосувати запобіжні заходи. Одначе, без позивача не буде правопорушника. За Конституцією він тільки не виконує свої службові зобов'язання та тим самим позбавляється своєї недоторканости. Він же має купу інших правопорушень.

Слава Україні

Неминучо, смертельний засуд душманові Кучмі і його кучмистам
Unvermeidlich, die Todestrafe fuer den Unterdruecker Leonid Kutschma und seinen Кutschmisten
Unavoidably, the death penalty for the oppressor Leonid Kuchma and its Kuchmists


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua