МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Степане Ільковичу, Ви для мене ДІЙСНО САМЕ ТОЙ. Тільки одне

01/26/2004 | Pavlo Z.
- дійсно ЛИШЕ ОДНЕ "але"... ЧОМУ ВИ ВИТЯГЛИ ЗВЯГІЛЬСЬКОГО, спасли його, ввели вдруге в український політикум? Ви не розуміли, що він - один з фундаторів "донецької" мафії? Чи може я чогось не знаю, чи не розумію?
Я пам'ятаю наші зустрічі з Вами в Українському молодіжному клубі Москви в 1989 році, Вашу відмову від "скидок" на "Москвич" і на саме авто у першому українському парламенті, від київської квартири, прово у переході Майдану і багато чого іншого, що зробило Вас в моїй (і не тільки моїй) уяві ДІЙСНО САМЕ ТИМ!.. Але - що скажете відносно Вашої поведінки щодо Звягільського? Слово "покаяння" не приходить Вам в голову?
Дякую і перепрошую за можливу неприємність.
P.S.А щодо інтерв'ю -
Під кожним реченням у ньому я готовий підписатися...

Степан ХМАРА: Ющенко зробив величезну дурницю


Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075121129.html

З деяких інтернет-видань стало відомо про зустріч Віктора Ющенка з Леонідом Кучмою. Причому пропрезидентські ЗМІ повідомили, що зустріч відбулась з ініціативи Віктора Ющенка, а сайт «Разом» повідомляє, що на цю розмову Віктора Андрійовича було запрошено. Після зустрічі, зміст розмови Віктора Андрійовича з Леонідом Даниловичем чомусь було максимально засекречено. На прес-конференції В.Ющенко повідомив лише те, що розмова велася про Конституційну реформу. Чи досягнуто якихось домовленостей ніхто з учасників зустрічі не повідомив. Про те, чи буде балотуватися на наступних виборах Кучма Ющенко його не спитав.

Виникає закономірне запитання : навіщо тримати в таємниці від народу і своїх партнерів по опозиції суть розмови між народним улюбленцем, найвірогіднішим кандидатом в президенти від опозиції і нинішнім президентом, людиною якій вже ніхто в світі не довіряє. Зважаючи на те, що домовленості в опозиційному таборі проходять і так важко, навіщо їх ускладнювати? Адже такі таємні зустрічі лідера опозиції В.Ющенка з фактичним керівником більшості, визнаним усіма хресним батьком кримінальної олігархії в Україні Л.Кучмою однозначно не призведуть до більшої довіри в опозиційному таборі. Та й рейтингу Вікторові Андрійовичу не додадуть, якщо ще навпаки не знизять. Складно повірити і в те, що ця зустріч спроможна була змінити думку президента і К° щодо Конституційної реформи і бажання будь-що утримати владу в своїх руках? Вже і продажна журналістська братія почала відкрито на TV поливати Ющенка за цю зустріч, підозріваючи його і в здачі позицій, і в зраді опозиційних сил, і ще в багатьох смертних гріхах? Навіщо це треба було Вікторові Андрійовичу?

Цю дилему просимо прокоментувати вічного опозиціонера, заступника голови партії “Батьківщина”, народного депутата Степана Хмару:

– Якщо коротко, то я хочу сказати, що Ющенко зробив величезну дурницю, бо насамперед кожний крок політика такого масштабу мав би бути обдуманим і прогнозованим. Що він дає і для якої сторони? І Ющенко повинен би, принаймні вже навчитися на своїх помилках, і не повторювати їх знову і знову. Бо, безперечно, це взагалі виглядає негарно – зустрічатися з керівником протилежного табору не порадившись з колегами по опозиції та ще й утримувати в таємниці зміст розмови. Від кого, кому це потрібно? Хіба що Кучмі? Так ми за прозору політику, чи за яку?

Це по-перше, а по-друге я вважаю, що з Кучмою взагалі нізачим зустрічатися і вести якусь розмову. До Кучми можна йти лише зі слідчими і понятими. Це інша справа. Або йти з ультиматумом, запропонувавши йому достроково скласти повноваження. Оскільки він же країною не керує, він тільки опікає олігархів, які розпинають Україну. І це ж людина, яка причетна до дуже тяжких злочинів проти України, до ліквідації Георгія Гонгадзе, приховування злочинів олігархів. Про що з ним можна таємно розмовляти? І знову ж призначення на дуже фінансово і господарсько відповідальну посаду цього ж Бакая, на якому, як кажуть, і клейма нема де ставити, –– кримінального злочинця, що наніс Україні колосальні збитки, і авантюра з так-званою політичною реформою для того, щоб одурачити народ.

На що ж надіється Ющенко? Так йому що – головне потрапити в милість до Кучми? По-перше він її не запопаде. Він повинен думати, щоб його сприймали і йому довіряли люди і, особливо, той сектор, так званий сірий, тих людей, які вагаються, сумніваються. Щоб вони ставали на його сторону, якщо він хоче стати переможцем і гідно вести Україну, як державний лідер. Це з будь-якого погляду велика дурниця, яка користі не принесе ні Україні ні Ющенкові.

Для того щоб Верховна Рада себе інакше поводила, треба іти до людей. І тільки тиск людей, громадськості зможе перевершити тиск Кучми на Верховну Раду. Лише тоді можна сподіватися на її конструктивну роботу. А в чому Віктор Андрійович хотів переконати Кучму, щоб він вплинув на олігархів? Цього не буде тому, що Кучма настільки вже пов’язаний з олігархами, що інакше поводитися не може. Він буде до кінця їх опікати, захищати їх інтереси. А якщо Кучма перестане це робити, то вони просто його прикінчать. І це їм не складно зробити. А від них можна чекати всього.

Я думаю, Ющенко зробив би розумно, якби зустрівся з організаціями і асоціаціями середніх і дрібних підприємців, які готуються до акцій протесту, яких душать. Ось на кого йому треба рівнятися, а не на Кучму і на якісь сепаратні переговори з ним, ще й засекречені. Я думаю, що Віктору Андрійовичу це має бути серйозною пересторогою, бо якщо він буде і далі себе так поводити, то він втратить довіру в нас – його прихильників, доброзичливців і союзників, і в народу. А це вже катастрофа.

Ви розумієте, я прихильник Ющенка, але після таких ляпсусів, які він робить, не порадившись зі своїми соратниками з опозиції, як я можу довіряти йому і що я можу чекати він нього? Тим більше від нас засекречується їхня розмова. Що це за така довіра? Що це таке? Це абсурд, дурниця. Це для політика взагалі недопустимо. І він повинен зробити дуже серйозні висновки.

Розмову вела Роксоляна Хом’як

Відповіді

 • 2004.01.27 | МАРІЧКА ГАЛАБУРДА - ЧИГРИН

  Re: Степане Ільковичу, Ви для мене ДІЙСНО САМЕ ТОЙ. Тільки одне

  Незнаю хто такий Павло З. - але, прочитавши його запит до пана Хмари - мушу сказати, що й я не раз дивувалася ЧОМУ пан Хмара <возився> з Зв'ягільським, який до речі був в Сіднею - взагалі Австралії в 1993 році у складі делеґації народних депутатів і бізнесменів, з якими відбулася зустріч у Народньому Домі в Сіднеї.
  Про <дояльність> делегації краще і не згадивати.
  Коли мова про делегації - до Австралії приїде 15 лютого 17 особова делегація - депутати і бізнесмени...Між ними Тарас Чорновіл, Олексій Івченко, Володимир Стретович і....

  У своїй книжці про Степана Хмару, яка в Сіднеї ходить по людях ( в мене єдина копія її ) письменниця Леся Степовичка з Дніпропетровська старалася цю приязнь вияснити. На жаль я не пригадую ЩО саме вона писала - книжки же не має під рукою...

  Я вже не раз говорила про те й писала, що з деякими поступками пана Хмари можна не погоджуватися, але...якби таких як він в Україні було би хоч з 10 - (й таких як Михайло Свистович) - то дещо йнакше би виглядали би справи в Києві!

  А що до коментаря пана Степана Хмари, відносно зустрічі пана Ющенка з паном Кучмою - будучи на відстані 20.000 кілометрів від Києва - я повністю з ним погоджуюся...!

  До речі тільки що ( у Сіднеї 11 година ранком) закінчилася програма <НОВОСТИ> російського канали НТВ, де Михаїл Осокін повідомив про тзв. < новий касетний скандал > - запис розмови Ющенка і Саакасвілі -
  Що воно точно - я на жаль не роззібрала, оскільки незнання російської мови мені на це не дозволяє -
  Я розумію російську оскільки тільки - а коли хтось скоро й невиразно говорить - треба відео запис - аби дати комусь роззібрати що там було сказано!

  Привіт Панові Степанові Хмарі!

  Я вчора зустріла в подруги одного його знайомого й А. Єрмака (покійного) з Запоріжжя - і він сказав, що при зустрічі передасть привіт від мене!

  Отож, хай живе вічний <опозиціонер і революціонер Степан ХМАРА!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.01.27 | Михайло Свистович

   Re: Степане Ільковичу, Ви для мене ДІЙСНО САМЕ ТОЙ. Тільки одне

   МАРІЧКА ГАЛАБУРДА - ЧИГРИН пише:
   > Незнаю хто такий Павло З.

   Знаєте Ви його. Але я не можу Вам сказати, бо не маю права розкривати псевдо.

   > - але, прочитавши його запит до пана Хмари - мушу сказати, що й я не раз дивувалася ЧОМУ пан Хмара <возився> з Зв'ягільським

   А мені все зрозуміло. Мені також не подобалася розправа над Звягільським, бо, хоч він і був злодій, його переслідували не за це, а з політичних мотивів. Я б з ним не возився на місці Хмари, але Хмара просто дивиться на все в чорно-білому спектрі. Він був лютим ворогом Звягільського, поїхав до Ізраїлю з метою привезти звідти Звягільського, щоб судити в Україні, а коли дізнався, за що того насправді переслідують (Звягільський був тоді людиною Кравчука, який на початку президентства Кучми був в опозиції до нового гаранта, якщо пам"ятаєте), і почав діяти з тим же напором у протилежному напрямку. Це так само, як не голдосувало багато демократів за притягнення Лазаренка до відповідальності, хоча знали, що він злодій. На мою думку, це неправильно захищати злодіїв, але мотиви мені зрозумілі.

   >
   > До речі тільки що ( у Сіднеї 11 година ранком) закінчилася програма <НОВОСТИ> російського канали НТВ, де Михаїл Осокін повідомив про тзв. < новий касетний скандал > - запис розмови Ющенка і Саакасвілі -
   > Що воно точно - я на жаль не роззібрала, оскільки незнання російської мови мені на це не дозволяє -
   > Я розумію російську оскільки тільки - а коли хтось скоро й невиразно говорить - треба відео запис - аби дати комусь роззібрати що там було сказано!

   Я говорив з грузинами, які добре знають Саакашвілі, і як він говорить по-російськи, і як він лається, і в ресторані з ним були. Вони сказали, що запис - примітивна підробка, але Саакашвілі дійсно так думає, як у тому записі йдеться.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.01.28 | МАРІЧКА ГАЛАБУРДА - ЧИГРИН

    Re: Степане Ільковичу, Ви для мене ДІЙСНО САМЕ ТОЙ. Тільки одне

    Михайле!

    Ви пишете:
    <Знаєте Ви його. Але я не можу Вам сказати, бо не маю права розкривати псевдо.>

    Думаю, що пригадала собі хто то.


    ... (Звягільський був тоді людиною Кравчука,)....

    Коли пан Кравчук був у Сіднеї в 1996 і ми ( 4 з Управи Громади й я) сиділи з ним й його приятелем паном Буряком у ресторані в неділю 26.11.перед Громадською зустрічю - він нам говорив дещо про справи з п. Зв'ягільським - але все те загально відоме і нічого нового.

    Що до приїзду делегації у лютому - варта було би вам зв'язатися з Тарасом Чорноволом - він, як у повідомленні сказано очолює делегацію..і запитатися про ціль подорожі, ітд.?

    А в Сіднеї жарить - 30 сьогодні!

    Привіт!

    МАРІЧКА
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.30 | Pavlo Z.

     Re: Степане Ільковичу, Ви для мене ДІЙСНО САМЕ ТОЙ. Тільки одне

     МАРІЧКА ГАЛАБУРДА - ЧИГРИН пише:
     > Михайле!
     >
     > Ви пишете:
     > <Знаєте Ви його. Але я не можу Вам сказати, бо не маю права розкривати псевдо.>
     >
     > Думаю, що пригадала собі хто то.

     Я теж вас пам'ятаю, хоча й прошло быльше десяти років. Найкращі побажання!:)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua