МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УРП “Собор” вважає закриття “Сільських Вістей” політично вмотивованим

01/29/2004 | Майдан-ІНФОРМ
УРП “Собор” розцінює судове рішення про закриття газети “Сільські Вісті”, як політично вмотивоване, таке, що має на меті знищити залишки свободи слова в Україні. Ми звертаємо увагу на те, що це вже не перша атака правлячого режиму на видання, що має сьогодні найбільше передплатників. Цього разу, як привід для гонінь було обрано публікацію професора Василя Яременка, присвячену українсько-єврейським відносинам. Можна не погоджуватися з оцінками проф. Яременка, аргументовано спростовувати їх в дусі коректної наукової полеміки. Проте обраний владою сценарій: закриття популярної щоденної газети під приводом “розпалювання міжнаціональної ворожнечі”, крім усього, матиме наслідком реальне загострення українсько-єврейських відносин, посилення напруженості в українському суспільстві. Тому ми закликаємо всіх українців пам’ятати: формальним ініціатором закриття газети “Сільські вісті” виступила не єврейська меншина України, а лишень невеличка контрольована Банковою єврейська організація.

УРП “Собор” послідовно виступає за побудову такої соборної національної демократичної європейської України, де буде встановлено по-справжньому українську владу, де буде повною мірою гарантовано права державотворчої української нації і одночасно створено всі умови для вільного розвитку національних меншин. Тому ми вимагаємо від правлячого режиму не гратися з вогнем, припинити розігрувати карту національного протистояння заради пролонгування власного перебування при владі. Водночас ми закликаємо всі друковані видання і всі політичні сили обговорювати складні проблеми міжнаціональних відносин, лишень виходячи із загальноприйнятих принципів толерантності і політичної коректності. При цьому ми переконані: жодна актуальна тема українського минулого і сьогодення не може штучно залишатися поза обговоренням.

УРП “Собор” солідаризується з правом сотень тисяч передплатників газети “Сільські вісті” своєчасно отримувати своє улюблене видання. Ми сподіваємося, що судова інстанція вищого рівня задовольнить апеляційну скаргу редакції газети і найтиражніше опозиційне видання України й надалі лишатиметься одним із найпомітніших осередків вільного слова в нашій державі.

Відповіді

 • 2004.01.29 | vujko

  Нe зрозуміло

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Проте обраний владою сценарій: закриття популярної щоденної газети під приводом “розпалювання міжнаціональної ворожнечі”, крім усього, матиме наслідком реальне загострення українсько-єврейських відносин, посилення напруженості в українському суспільстві. Тому ми закликаємо всіх українців пам’ятати: формальним ініціатором закриття газети “Сільські вісті” виступила не єврейська меншина України, а лишень невеличка контрольована Банковою єврейська організація.

  Якщо, УРП вважає, що закриття матимe (а нe, скажімо, можe мати) "наслідком реальне загострення...", то нe зрозуміло, ЧОМУ, вона закликає памятати, що "формальним ініціатором закриття газети “Сільські вісті” виступила не єврейська меншина України, а лишень невеличка контрольована Банковою єврейська організація". Можливі варіанти прочитання:
  1. УРП нeздатна донeсти до українців звістку про цю важливу різницю
  2. Українці нe прислухаються до пояснeнь УРП
  3. Українці нe зрозуміють їх

  Нe знаю котрe з них більшe до вподоби авторам, алe жоднe нe робить позицію УРП в цьому питанні особливо сильною.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua