МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Збиток від MyDoom став найбільшим в історії інтернет-епідемій

01/29/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Збиток від епідемії вірусу MyDoom (він же Novarq) став найбільшим в історії інтернет-епідемій: віруси зжерли 2,6 млрд доларів. Такі оцінки містяться в звіті англійських експертів з компанії Mi2g. Це на цілий мільярд доларів більше, ніж від поширення попереднього хробака-"рекордсмена" Sobig.F.

І це, імовірно, не межа. У мережі вже з'явилася нова версія вірусу - Novarg.B, що навчилася захищатися від антивірусів і перешкоджає відновленню Windows. Вона може виявитися ще страшнішою, ніж перша версія MyDoom.

Нагадаємо, що шкідлива програма була вперше зареєстрована в ніч з 26 на 27 січня і за кілька годин устигла заразити відразу 300 тис. комп’ютерів по всьому світі. Кількість заражених листів катастрофічно зросла, що привело до істотного зниження швидкості роботи світового інтернету. Зараз кожен дванадцятий лист заражений вірусом Novarg.

За голову розроблювача вірусу W32/MyDoom, чи Novarg вже оголошена винагорода в 250 000 доларів. "Комерсант" пише, що вірус "російського походження", але ніяких доказів не приводить.

Як сказано в повідомленні "Лабораторії Касперського", Novarg.B "важить" 27 Кб і організує DOS-атаку на сайт www.microsoft.com. З тих комп’ютерів, що вірусу вдається заразити, 50 разів у секунду буде відправлятися запит на сайт www.microsoft.com, у результаті чого сайт неминуче "впаде".

Крім того, на комп’ютері створюється файл hosts.txt, що блокує доступ до серверів більшості антивірусних компаній, щоб користувач не зміг обновити антивірусні бази. Блокується також доступ до сервера Microsoft Update.

Як повідомляє "Комерсант", фахівці побоюються, що атака Novarg.B пройде по аналогічному з Novarg сценарію, але вже в інших масштабах. Перша атака здійснювалася одночасно з десятків тисяч комп’ютерів, у яких вірус проходив інкубаційний період. І Novarg.B точно так само може до визначеного часу незримо бути присутнім у надрах комп’ютерної пам’яті, а в заданий час почати поширюватися. Але вже з більш ніж мільйона комп’ютерів, заражених першою версією вірусу.

За матеріалами http://www.charter97.org

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua