МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тривають репресії проти білоруських громадських організацій

01/30/2004 | Вінницька Правозахисна Група
Заява Вінницької Правозахисної Групи.

29 січня міський суд Мінська на вимогу міністерства юстиції Білорусі прийняв рішення про ліквідацію авторитетної громадської організації „Незалежного товариства правових досліджень”. Підставою для ліквідації цієї громадської організації стала участь представників ГО в судових процесах по справах інших білоруських громадських організацій, які зазнають утисків з боку режиму Лукашенкі.

Починаючи з 1996 року громадська організація „Незалежне товариство правових досліджень” здійснює програму інформаційно-правової підтримки громадських об’єднань в Білорусі, аналітичну і дослідницьку роботу з питань свободи асоціацій.

Вінницька Правозахисна Група висловлює рішучий протест білоруським властям з приводу триваючих жорстоких і безпідставних утисків представників неурядових організацій Білорусі. Ліквідація громадських об’єднань, тиск на активістів громадського та профспілкового руху, фізична ліквідація опонентів режиму вже давно стали символами сучасної білоруської влади. Ескалація репресій, яка має місце останнім часом, переконує нас в тому, що режим білоруського диктатора усвідомлює загрозу своєму існуванню, яку несе незалежний громадський рух Білорусі.

Ми солідарні з нашими друзями та колегами з „Незалежного товариства правових досліджень”, Правозахисного Центру „Вясна”, інших білоруських НУО. Ми закликаємо українські неурядові організації, всіх небайдужих і достойних людей висловлювати своє презирство нинішній білоруській владі, надавати всіляку підтримку репресованим організаціям Білорусі. Для нас ніякі деспотичні рішення лукашенківського режиму не мають і не будуть мати жодних правових наслідків!

Вінницька Правозахисна Група

29/01/2004


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua